Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) TRob1 válasza DS39 (#54450) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor te legalább rájöttél. :D
Amúgy nálam Nas-on megy - de eddig is ment, tehát ez nem hiszem h itt nálam befolyásolja.

¤ R'n'R ¤

(#54452) Fred23


Fred23
nagyúr

Azt tudja valaki, hogy az évfordulós frissítés után miért teszi ki újra a tálcára az Áruházat és a böngészőnek nevezett vackot a rendszer? Ezeknek az elrejtését miért nem jegyzi meg?! Nem nagy dolog, de zavar.

(#54453) SP4C3 válasza Fred23 (#54452) üzenetére


SP4C3
veterán

(Patkány)Maaaarkeeetiiiing ^.^

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54454) Fred23 válasza SP4C3 (#54453) üzenetére


Fred23
nagyúr

Letiltottam a WU-t, próbálja meg most! ;] Kéthavonta talán majd engedem, hogy frissítsen, de az se biztos.

(#54455) Mustármag


Mustármag
senior tag

Sziasztok

Hogyan tudok mappát kitűzni a tálcára?
Újra kellett tennem a W10-et és most nem akar összejönni, pedig a "réginél" 3 mappát is sikerült kitűznöm.

[ Szerkesztve ]

(#54456) VoidXs válasza Mustármag (#54455) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerűen odahúzod a mappád/alkalmazásod/parancsikonod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54457) Mustármag válasza VoidXs (#54456) üzenetére


Mustármag
senior tag

Csak a fájlkezelőt hajlandó kitűzni, nem azt a mappát amit egyből elszeretnék érni.

(#54458) VoidXs válasza Mustármag (#54457) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Külön mappát nem enged. A fájlkezelő jobb klikkes menüjébe tudsz kitűzni csak. Esetleg az megoldás, hogy a tartalmát látod, ezt a tálca jobb klikk -> eszköztárak -> új eszköztár opcióval lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54459) Mustármag válasza VoidXs (#54458) üzenetére


Mustármag
senior tag

Akkor nekem hogy sikerülhetett, a régi rendszeren? O,O

[ Szerkesztve ]

(#54460) VoidXs válasza Mustármag (#54459) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amennyire drasztikusan változtatják ezt a rendszert a korábbiakhoz képest, simán elképzelhető, hogy kikerült belőle a lehetőség. Nekem a Számítógép ikon még kiment, de más nem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54461) Mustármag válasza VoidXs (#54460) üzenetére


Mustármag
senior tag

Az nekem is sikerült.
Szomorú, nagyon szerettem, kényelmes volt, klikk és bent voltam a kívánt mappába. Nem akkora érvágás, csak most meg kell előtte nyitnom a Start-ot(ha még egyáltalán így hívják).

Köszönöm a segítséget. :R

(#54462) tordaitibi válasza Mustármag (#54461) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En letrehoztam a hagyomanyos gyorsinditast.
Nekem xp-n bejott, kb. 10 program, mappa van benne.
Lassan viszont le is szokok rola, miota hasznalom a pstart programot.

(#54463) King Unique válasza Mustármag (#54461) üzenetére


King Unique
titán

Mért nem a Start menübe tűzöd ki a mappákat?
Én már 8.1 alatt is azt csináltam a kezdőképernyőn, illetve most 10 alatt is a full screen Start menüben. Oda ráadásul többet is be lehet rakni, csoportba lehet őket rendezni stb. Számomra sokkal, de sokkal kényelmesebb, mint az asztali / tálcás ikonokkal szórakozni.

(#54464) Popes válasza Mustármag (#54455) üzenetére


Popes
őstag

Jobb klikk a kitűzendő mappán - küldés - asztal(parancsikon létrehozása) - parancsikonon jobbklikk - tulajdonságok és a célnál elé írod hogy Explorer (utána szóközzel) alkalmaz, ok, és már lehúzhatod a tálcára. :)

Így fog kinézni utána.

Deus ex machina

(#54465) Syl válasza Mustármag (#54461) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. A Start menü hagy némi kívánnivalót maga után. Egy számomra bosszantó jelenség:
Chrome alkalmazásokat használok. A programok ikonjai megvannak az appdata megfelelő mappájában [kép].
A start menü programlistájában jól jelennek meg, a tálcára kitűzve jól jelennek meg, ám a startra kitűzve szép fekete mező van. Az első win10 óta ilyen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54466) Mustármag válasza King Unique (#54463) üzenetére


Mustármag
senior tag

Csak 3 dolgot akartam kitűzni abból egy sikerült is.("Ez a gép")
A másik két mappát kitűztem a startra.

Popes : ÁÁÁ ez valóban müködött, leköteleztél, köszönöm!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#54467) allein válasza Mustármag (#54466) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok, tud valaki valami okosat mondani, ez miért történt:

Kevés a szabadhelyem, 16,5 GB szabad a 232 GB-ból. Mentenem kellett sűrgösen és nem volt hova, éppen nézelődöm milyen külső hdd-t vásároljak.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54468) tomp


tomp
félisten

A legutóbbi frissítés óta újra előjött a "random nem működik néhány billentyű" hiba. Nálatok nem okoz gondot a frissítés? :W

(#54469) CirrMee válasza allein (#54467) üzenetére


CirrMee
addikt

Első körben SMART értékek megtekintése, merevlemez hibánál dobálja előszeretettel.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54470) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Tudom, volt már kérdés, de pontos választ nem találtam. Hol találhatóak az Áruházból letöltött appok? Hova települnek? Szükségem lenne egy program telepítési mappájára.

:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#54471) VoidXs válasza szoke12 (#54470) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Program Files, WindowsApps

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54472) westlake


westlake
félisten

14393.726 (Release Preview)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54473) raidx válasza allein (#54467) üzenetére


raidx
őstag

Nézd meg az eseménynaplót és többet megtudsz: Jobb kléikk a startmanűn, Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54474) Angel2014 válasza #99499520 (#54250) üzenetére


Angel2014
addikt

Lehet Sztálin csináltatta... :D

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54475) movax


movax
őstag

Update: közben megtudtam, Edge-hez van.

Tudja valaki, hogy mi a KB3211320 frissítés (kb. 11 MB)? Nekem ma jött 1607-es verzióhoz (build: 14393.693). Nincs leírása itt sem.

[ Szerkesztve ]

(#54476) Sn00k


Sn00k
veterán

Egy ideje azt vettem észre, hogy este bekapcsolva hagyom a gépem és reggel azzal szembesülök, hogy kikapcsol. Ezt korábban nem csinálta van valakinek tippe , mitől lehet? Néztem a hibernálási opciót de semmi rendellenességet nem tapasztalok, ami miatt kikapcsolna :/

3njoy the Lif3

(#54477) westlake válasza movax (#54475) üzenetére


westlake
félisten

A KB3199986-ot váltja.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54478) VoidXs válasza Sn00k (#54476) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Update... Ezért lőttem le. Meg azért, mert a végén mindegyik kékhalál volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54479) Sn00k válasza VoidXs (#54478) üzenetére


Sn00k
veterán

Tehát volt este egy frissítésem és ezután a win update lelőtte a gépem ?
Csak azt nem értem, ha volt egy frissítés, akkor az értesítéseknél ezt szokta jelezni és most ilyen nem volt, pedig egymás követően 2 nap is reggelre kikapcsolt a gépem.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#54480) Syl válasza Sn00k (#54479) üzenetére


Syl
nagyúr

Sokaknál az a gond, hogy reggelre bekapcsol a gép, nálad meg hogy ki.
Olyan megbízható egy OS :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54481) AlyrArkhon válasza BIZ0906 (#54157) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Rendszer: C meghajtó
Programok, adatok: D meghajtó
Mindjárt nem sikitoz:)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#54482) VoidXs válasza Sn00k (#54479) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem mindig jelenik meg a "frissítéseket telepítettünk", az is bugos. A gépházban láthatod, hogy mikor tervezi újraindítani magát, illetve hogy mikor van rá engedélye. Minimum 12 órát engedned kell neki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54483) djculture


djculture
félisten

Na már megint ingyen van a win10 frissítés de most csak cégeknek vállalkozásoknak.. [link]

Úgy látszik nem nagyon váltanak ami nem csoda.

[ Szerkesztve ]

(#54484) Kam1kaze válasza #99499520 (#54303) üzenetére


Kam1kaze
tag

Ez a script ugyan azt csinálja, mintha itt kapcsolnám ki?

Ebben az esetben a Windows Defender fog frissíteni? Mert találtam még ilyen megoldást is, ennél azt írják, hogy nem.

(#54485) Воланд válasza djculture (#54483) üzenetére


Воланд
titán

Azt ugye tudod, hogy ez egy előfizetéses program?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54486) djculture válasza Воланд (#54485) üzenetére


djculture
félisten

Persze tudom hogy Windows Enterprise előfizetéssel rendelkezőknek tették ingyenessé.

(#54487) cigam válasza djculture (#54486) üzenetére


cigam
félisten

Előfizetéssel ingyenes :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54488) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Van a Win10-nek egy Anniversary Update óta jelenlévő nagyon idegesítő hibája. Rendszergazdai jogokra éhes programok megnyitása előtt bekapcsolt UAC esetén előjön a szokásos ablak, hogy megadjuk-e az engedélyt. Namost ez az ablak sosem az előtérben hanem valahol a háttérben jelenik meg és az aktuális mappát le kell tenni tálcára majd visszarakni teljes képre vagy váltogatni a megnyitott ablakok között, hogy látható legyen. Van erre valami megoldás?

(#54489) Sn00k válasza Syl (#54480) üzenetére


Sn00k
veterán

Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy venni kéne egy Imacet:)

3njoy the Lif3

(#54490) Syl válasza Sn00k (#54489) üzenetére


Syl
nagyúr

Az is sz*r, csak máshogy :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54491) SP4C3 válasza Fejlesztő13 (#54488) üzenetére


SP4C3
veterán

UAC: Legalacsonyabb szintre, vagy OFF

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54492) Syl válasza SP4C3 (#54491) üzenetére


Syl
nagyúr

Windows platformon a létező legnagyobb butaság!
Az UAC-t be kellene betonozni (mint az update-et) a maximális, legszigorúbb szintre!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54493) SP4C3 válasza Syl (#54492) üzenetére


SP4C3
veterán

Látom, te is felesküdtél a mocrofos bibliára. Mindegy, ez a te véleményed, az enyém meg az, hogy ki kellenne írtani gyökerestül az update-vel együtt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54494) Syl válasza SP4C3 (#54493) üzenetére


Syl
nagyúr

Esküdött a rosseb. Ott rúgom őket ahol csak érem :DDD (egyébként is csak munkára használok windowst, minden másra linuxot) De az UAC egy nagyon hasznos biztonsági okosság! (más kérdés, hogy kicsit sz*rul van megoldva és gyakran a többi ablak "alatt" jelenik meg)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54495) ot93


ot93
senior tag

Az utóbbi hétben vettem észre, hogy intézőben a mappák mikor visszalépek újratöltődnek, kb. 0,5-1mp de zavaró, mert korábban azonnal megjelentek a mappák ha eggyel visszább léptem.. csak akkor volt valami kicsit töltődés (kb. mint most is), amikor az adott mappát először nyitottam meg gépindítás után, de utána azonnal bejöttek... most olyan, mintha mindig újratöltené.. Erre tud valaki megoldást? :) előre is köszi.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#54496) SP4C3 válasza Syl (#54494) üzenetére


SP4C3
veterán

Hasznos, lenne. Egy mezei CCleaner, steam át tudja ugrani. :))

Énis gondolkodtam linuxon, de azt nem lehet olyan egyszerűen fúrni faragni beleértve a rá írt programokat sem. Meg hát persze játék, OpenGL nem nyerő teljesítmény szempontjából.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54497) TheShow

Sziasztok,

Segítséget, vagy ötleteket szeretnék kérni a következő jelenség kapcsán.

Adott egy HP Pavilion 15 típusú gép (3 éves), amiben kb 1 éve cseréltem a gyári HDD-t egy Kingston SSD-re, egy teljesen hétköznapi 240 GB-os darabra.
Korábban, még a gyári HDD-re telepítve volt már Windows 10 a gépen, a HDD-SSD csere alkalmával teljesen más okokból visszatértem Windows 7 HOME-ra, ami minden probléma nélkül futott eleddig. Most úgy éreztem megérett a helyzet arra, hogy egy Windows 10 telepítéssel beljebb legyek.

Mivel DVD nem volt a közelemben, a Microsoft MEdiaCreationTool pedig valamiért nem látta a SanDisk pendrive-omat, letöltöttem a Windows 10 iso-fájlt, majd egy külső programmal (Rufus) készítettem egy bootolható USB-sticket.
Erről telepítettem a Win10-et a teljesen változatlan konfigurációra (mármint a legutóbbi problémamentes Win7 telepítés óta változatlan). Addig semmi gond, hogy a Win10 szépen feltelepül, a kezdeti beállításokon túl is esek, azonban amikor elkezdeném pótolni a még hiányzó drivereket (HP Support Assistant segítségével, alapvetően LAN és VGA drivert hiányol csak a friss telepítés után), egy újraindítás után gyakorlatilag használhatatlanná válik a rendszer.

Újraindítás, bootolás kb 5 percig, kezdőképernyő megjelenése után kb 15 percig nem reagál semmilyen egér, vagy billentyűzet mozgásra, miközben kiírja, hogy a hardver beállítások megváltoztak, az érvénybe lépéshez újra kell indítanom a gépet. De nem reagál, így újraindítani Start menüből nem tudom, a kikapcsolás-bekapcsolás után pedig ugyanez a folyamat játszódik le, így jelenleg van egy teljesen használhatatlan friss telepítésem. :-(

Amik eszembe jutottak, hogy problémát okozhatnak, de egyelőre semmilyen módszerrel nem tudtam kideríteni, azok a következők:
1. gyanúsan a VGA driver telepítés után hal meg a rendszer, lehet, hogy az AMD driver a ludas? Hibrid VGA rendszer van a laptopban (HD8400+HD8670 talán, pontosan nem emlékszek), ez lehet hibaforrás?

Ezt az opciót kizárnám, mert a kb 1,5 évvel ezelőtti Win10 telepítés hiba nélkül működött.

2. Csináltam BIOS frissítést a laptopon, ez lehet hibaforrás?

Még Win7 alatt a HP saját, Win alól indítható BIOS frissítőjével csináltam, elvileg probléma nélkül lefutott, a Win7 rendben működött utána. Emiatt ezt sem tartom valószínűnek. Van egyébként mód régebbi BIOS verzió telepítésére, egészen kezdő felhasználók számára?

3. Hibás a Win10 telepítő, új iso fájlt kellene leszednem, és azzal próbálkoznom

Feltételezem, hogy ha hiba lenne a telepítőben, akkor eleve nem települne a rendszer, és nem tudnék probléma nélkül indulni elsőre. Vagyis ezt is kizárnám.

4. HDD-SSD csere

A legutóbbi (1,5 évvel ezelőtti) Win10 telepítés óta gyakorlatilag ez az egyetlen hardveres változás a gépben, ami esetleg befolyásolhatja a működést.Viszont a Win7 probléma nélkül futott a módosult konfiguráción, illetve maga a Win10 telepítés és első indulás is rendben megy, a problémák utána keletkeznek.
Okozhat ez problémát? Lehet a Win10 "érzékeny" bizonyos típusú SSD-kre?

Kicsit tanácstalan vagyok, mert 2 rendben lezajlott telepítés után is, gyakorlatilag a rendszer belakása előtt jelentkezik a probléma.

Találkozott esetleg valaki hasonló jelenséggel vagy problémával?

ui.: addicionális kérdés, Win10 Pro licenszet vásároltam, de a telepítés valamiért Win10 HOME-ot tesz a gépre. A letöltésnél nem tudok a két verzió között választani, emlékeim szerint nem kínálja fel a választást. Hogyan tudom a számomra megfelelő (angol nyelvű, és Pro) verziót letölteni, hogy azt telepítse fel?

(#54498) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudnék belépni a windows 10 mert eltűnt a belépési ablak,nincsen profilom.Csak a szép hátárkép van meg de hiába nyomom le a billentyűt.Nem jelenik meg nevem és a beírható jelszó ablak.

(#54499) raidx válasza TheShow (#54497) üzenetére


raidx
őstag

Keresd fel ezt az oldalt: https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

Hátha sikerül a megfelelőt letöltened. Az eszköz letöltése utánn azt válaszd, hogy másik gépet akarsz frissíteni. Akkor tudsz válogatni. Biztos jó a licenced?

A Win valamiért nem megfelelő drivereket pakol fel akkor sokat molyol. Első körbe bízd a Winre a VGA-t is. Vagy egy régebbivel próbálkozz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54500) Fejlesztő13 válasza Syl (#54494) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Egyetértek és én is úgy gondolom, hogy nagyon hasznos dolog még egy haladó felhasználónak is, kezdőknek meg kötelező bekapcsolni akár magasabb szintre állítva. Azt nem értem, hogy több fél éven keresztül ennyire nem zavar senkit? Volt a Win10 elején olyan bug amikor a jobb alsó értesítések nem látszódtak rendesen mert eltakarta tálca és azt elég gyorsan javították, pedig ez szerintem legalább olyan idegesítő hiba.

SP4C3: Kikapcsolni nem szeretném, de ez egy biztosan működő megoldás lenne a problémára. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.