Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) lovi27 válasza sz.j (#66000) üzenetére


lovi27
addikt

(#66002) Lenry válasza sz.j (#66000) üzenetére


Lenry
félisten

akkor add hozzá saját magadat is, plusz vedd tulajdonba

jobb klikk a meghajtóra - Tulajdonságok - Biztonság fül - Speciális gomb
az előugró ablakban felül Tulajdonosként a SYSTEM kellene, hogy legyen. ha nem, akkor ott van mellette a Módosítás gomb - Speciális - Keresés most (nem kell beírni semmit), a találati listából kikeresed a SYSTEMet, mindent leokézol.

ha ezután még mindig nem jó, akkor saját magadnak majdnem ugyanígy adsz hozzáférést

jobb klikk a meghajtóra - Tulajdonságok - Biztonság fül - Szerkesztés gomb - Hozzáadás - Speciális - Keresés most (nem kell beírni semmit), a találati listából kikeresed magadat, mindent leokézol.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66003) sz.j válasza Lenry (#66002) üzenetére


sz.j
nagyúr

A javasoltaknak az első részét megcsináltam, az jó lett (legalábbis remélem, mert SYSTEM be lett tallózva), viszont amikor magamnak akarok hozzáférést adni, akkor a Biztonság fülön nem található a "Szerkesztés" gomb ..., sőt ha a "Speciális"-ra kattintok ott sem (Ezen az oldalon a Tulajdonosnál azt írja, hogy "Nem lehet megjeleníteni a jelenlegi tulajdonost")

Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66004) Balazs_ válasza Lenry (#65996) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Az ilyen letöltéseknél honnan tudom, hogy biztonságos és nincs benne valami kéretlen ajándék?

(#66005) tordaitibi válasza sz.j (#66003) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kivéve a hdd-t másik gépben másodvinyóként felcsatolva mit csinál, mit ír ki, hozzáférhető?
Esetleg linux alatt mountolva?

(#66006) Lenry válasza sz.j (#66003) üzenetére


Lenry
félisten

Lehetnél pöppet intuitívabb...

A második képeden ott a Módosítás link a "Nem lehet megjeleníteni a tulajdonost" mellett. Rákattintasz, utána Speciális - Keresés most (nem kell beírni semmit), a találati listából kikeresed a SYSTEMet, mindent leokézol.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66007) Lenry válasza Balazs_ (#66004) üzenetére


Lenry
félisten

Ezt most onnan hogy én ajánlottam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66008) Lenry válasza tordaitibi (#66005) üzenetére


Lenry
félisten

Másik Windows is ugyanezt fogja mondani, alapból az a probléma, hogy ez már másik Windows.

A Linuxot hidegen fogja hagyni a Windows-os NTFS jogosultság, de ettől még nem oldódik meg a probléma.

Ott az adat, csak az a felhasználói kör, amelynek jogosultsága volt elérni azt, leformázásra került az előző Windows-zal együtt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66009) baboss


baboss
őstag

Valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#66010) Synaptic válasza baboss (#66009) üzenetére


Synaptic
senior tag

Töltsd le a Malwarebytes Antimalware progiját , tuti valami bacilus és script létére nem a windows része

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#66011) Lenry válasza baboss (#65958) üzenetére


Lenry
félisten

Lődd ki, aztán töröld a francba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66014) sz.j válasza Lenry (#66006) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítségedet és a türelmedet, sikerült.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66015) svgyula válasza sz.j (#65994) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Jobb klikk a meghajóra. Tulqajdonságok. Biztonság. Itt módosítás. A "mindenki" beír. Utána név ellenőrzés aztán OK. Utána a visszalépéskor alul pipa be és OK! Mivel nem a win 10 hozta létre ezeket az adatokat ezért át kell a rendszerrel vetetni csak utána engedi a hozzáférést.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66016) Lenry válasza sz.j (#66014) üzenetére


Lenry
félisten

Szuper, örülök neki :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66017) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Kérem, segítsen valaki.
Ha telepítek egy játékot, törlök valamit, javítás, patch, stb, állandóan ötször rákérdez, hogy biztos cserélni akarja, biztos törli, stb.?
Mondom igen, erre ő: de rendszergazdai jogosultság kell, stb.
A gép enyém, windows enyém és felnőtt ember vagyok.
Pls, hol lehet kikapcsolni v. beálítani, hogy ne rinyáljon ötször minden másolásért, törlésért és felülírásért?
Köszönöm.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#66018) Lenry válasza Weareus (#66017) üzenetére


Lenry
félisten

Plusz egy klikk, cserébe nem fogja a világ összes vírusa adminmódban szexualizálni a Windowsod. Hagyd így, szokd meg. Hidd el, biztonságosabb.

Az összes többi op.rendszeren mindig is így működött, mégse zavart senkit.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66019) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy laptopomon Win10Pro licensz van, de vasarlaskor angol nyelvu volt. Most egy teljes ujratalapites elott allok. Ha esetleg magyar telepitovel rakom fel a rendszert, azert meg jo lesz a matrica kodja hozza?

(#66020) Weareus válasza Lenry (#66018) üzenetére


Weareus
addikt

Az összes többi op.rendszeren mindig is így működött, mégse zavart senkit.

Ez igaz, de ott be lehetett állítani, v. rendszergazdaként belépni és akkor nem voltak ilyenek.
Win-es virusirtót, defendert, tűzfalat kikapcsoltam, biztonsági csúszkát min-re húztam és mégis rinyál. :F :F :F

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#66021) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Újratelepítés után nem látja a gép a DVD lejátszómat. Próbáltam drivert frissíteni, meg mindent, de nem jártam sikerrel. Valami tipp esetleg?

(#66022) pc360 válasza #68216320 (#66019) üzenetére


pc360
addikt

Nem nyelvfüggő.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66023) pc360 válasza #41133696 (#66013) üzenetére


pc360
addikt

Mire jó ez a videó? Főleg ilyen zenével... :D
Meg normális gépen úgyis az első tiltani azt a szutykot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66024) svgyula válasza Weareus (#66017) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Neked is ugyanaz a gondod. A rendszer telepítés után csak meghatározott engedéllyel enged belenyúlni a telepített alkalmazásokba. A filekezelőt mindegy melyik az indítsd el rendszergazdaként és nem pofázik vissza.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66025) tordaitibi válasza Lenry (#66008) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én elhiszem hogy ezek a jogosultságok nagyon fontosak, de 1-2 hónapja írtam ide a topikba hogy van egy hordozható merevlemez, kb. 8 gépbe fordul meg rendszeresen és mióta több w10-es gép is van a használók körében, egyre több érthetetlen tiltás, törlési-felülírási probléma merült fel.
Nem engedett txt, word, excel fájlokba beleírni, szerkeszteni, másik gépen nem engedte a videókat, képeket törölni, csak hosszas macerák után, volt hogy rendszergazdaként se, saját tulajdoba kellett venni a fájlt. Mivel így hordozhatóként használhatatlan, megformáztam FAT32-re, és azóta normálisan lehet hordozható vinyóként használni, de ezért többen csúnyán néztek itt rám. :) De NTFS rendszerrel használhatatlan volt, és csak w10 óta.

(#66026) pethYeti


pethYeti
addikt

Egy ideje ha bármikor bekapcsolom a gépet, a hálózati ikon felkiáltójelet jelez. Hibaelhárítás után pedig mindig helyre jön. Mi okozhatja ezt?

(#66027) Syl válasza tordaitibi (#66025) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is van több usb vinyóm, ntfs-re formázva, több win10 + win7 (meg linux :B ) gépre volt már kötve, de még soha nem volt bajom a jogosultságokkal. Hozzá kell adni a "mindenki"-t teljes jogkörrel és kalap-kabát.

(#66020) Weareus

Normális operációs rendszert sima felhasználóként használunk és csak megfelelő műveletek elvégzése után kap admin jogosultságot az adott program.

>biztonsági csúszkát min-re húztam

Okos döntés... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66028) Geth válasza tordaitibi (#66025) üzenetére


Geth
addikt

A következő komment a részemről inkább csak magyarázat, nem meggyőzni akarok!

Ebben a szituációban (external HDD hurcimbálása különböző gépek között) valóban a FAT32 egy kényelmes megoldás. Szinte minden támogatja, és itt véget is értek az előnyei.

exFAT: ez jöhet még szóba, de itt már meg kell nézni, hogy minden kliens támogatja-e (Windowsok XP óta igen). Ez a hátránya a FAT32-höz képest, cserébe picit kevésbé sérülékeny, nincs 4GB fileméret korlát és gyorsabb.

NTFS: a 3 közül a legrobosztusabb, leggyorsabb. Cserébe viszont bejönnek a jogosultságok :) Ezt úgy szokták külső HDD esetén, hogy a teljes drivera adnak teljes jogot az Everyone csoportnak. Ennek a csoportnak az azonosítója kőbe van vésve a WinAPI-ban (ugyanaz a különböző Win verziók esetén).
Na de mitől romlik el, ha Everyone van kiadva a teljes drivera? Miért lesz rossz egy könyvtárnak/filenak a jogosultsága a driveon, és emiatt nem tudják máshol megnyitni/használni? Persze ha frissítjük ismét a teljes drivera a hierarchián lefele propagálva az Everyone-t, megjavul.
A válasz a másolás/mozgatás eltéréséből fakad.
Amikor másolsz egy könyvtárat/filet, NTFS alatt az új helyen úgy jön létre, hogy az új helyének szülőjétől megörökli a jogokat. Tehát ha másolsz, sosem csesződhet el.
Mozgatásnál azonban nem ez történik: a rendszer az eredeti jogosultságokkal együtt mozgatja át az új helyére a könyvtárat/filet.
Na vajon mi a leggyakoribb művelet? Egérrel balgommbal áthúzzák a kijelölt cuccokat a vinyóra, ami mozgatás...

[ Szerkesztve ]

(#66029) vlevi válasza Geth (#66028) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egérrel balgommbal áthúzzák a kijelölt cuccokat a vinyóra, ami mozgatás..."
Szerencsére nem :)
Ha belső HDD-ről külsőre húzom át, akkor az másolás. A mozgatás csak meghajtón belül alapértelmezett.

(#66030) Geth válasza vlevi (#66029) üzenetére


Geth
addikt

Oh, ok, köszi a helyesbítést.
Idejét nem tudom mikor használtam külsőt, de hálózatra megosztott mappánál tuti figyelnem kell.

(#66031) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Mikor jelenik már meg mindenkinek a creators update?

A telefonomon lévő edge app nem tud kommunikálni, könyvjelzőket szinkronizálni. Azt írja, hogy a PC-n legyen rajta a creatos update...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66032) pendre54 válasza P.mini (#66021) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Egy-két próbálkozás, hátha bejön:
1./Nézd meg a lemezkezelőben, hogy ott látszik-e a DVD, van-e betűjele.
2./Rakd át a DVD csatlakozót egy másik master SATA csatlakozóba, hogy erre miként reagál.
3./Az Eszközkezelőt megnyitod, a Nézet fülnél beállítod a Rejtett eszközök opciót, és ha ebben a formában látszik a DVD, eltávolítani az illesztőprogramot, majd géprestart, ekkor a rejtett nézetben se kellene látszódni a DVD-nek. Ezután távolítsd el az összes IDE/ATAPI vezérlőt, majd újra géprestart, és a Win újratelepíti az összes drivert, és elméletileg már látszani kellene a DVD-nek.
4./ Egy registry mókolós megoldás.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66033) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#66031) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Még egy kérdés.
Van olyan bővítmény az Edge--hez, ami minden oldalon automatikusan elfogadja a cookie-kat. tehát ne ugorjanak fel ezek az ablakok minden oldalon.

Ja, és a webjegyzet ikonját a sáv mellől el lehet tűntetni?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66034) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, vagy van-e ennek a kérdésnek jó hely, de bízok benne, hogy itt lesz valaki aki tud segíteni.

Adott egy Asus X53SD laptop, Microsoft Mobile Mouse 1000 és Win10.
Nem először csinálja ezt velem, hogy random meghülyül az egér és nem működik a scroll funkció, csak 1-1 görgetést érzékel és fel le ugrál, ha görgetek.
Frissítettem drivert, letöltöttem külön az egér driverét, de semmi.
Nem először csinálja, aztán valahogy elmúlik mindig.
Mi lehet a probléma?

Köszi előre is! :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#66035) P.mini válasza pendre54 (#66032) üzenetére


P.mini
aktív tag

Szia!

Egy Lenovo Z50-75-ösöm van, így nem tudom átrakni másik SATA-ba. A Registry-t már próbáltam, de nem hozott sikert. Az eszközkezelőben látszik a DVD meghajtó, azt írja, hogy megfelelően működik. Töröltem az összes IDE/ATAPI-t és a DVD-t is, de se manuálisan, de automatikusan nem jó a driver telepítés. Vagyis azt írja, hogy jó, de nem működik. A Lemezkezelőt valamiért nem akarja betölteni, azt írja, hogy: "Kapcsolódás a virtuális lemezkezelő szolgáltatáshoz...", és se tovább.

Szerk.: Lemezkezelőt sikerült előhoznom, nem látja a DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#66036) Synaptic válasza Weareus (#66017) üzenetére


Synaptic
senior tag

Kapcsold ki az UAC ot (User Account Control) . Neten keresd meg hogyan kell és többet nem kérdez semmit.

PL:

Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
és cseréld ki az EnableLUA értékét 0 -ra

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#66037) pc360 válasza Synaptic (#66036) üzenetére


pc360
addikt

User Account Control
Felhasználói fiókok felügyelete

Erre kell a Start menüben rákeresni, és az ott található panelen a csúszkát lehúzni.

A C: meghajtó esetén továbbra is rá fog kérdezgetni a felülírásokra, de máshol már közel sem annyiszor zargat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66038) pc360 válasza MikeWazowski (#66033) üzenetére


pc360
addikt

Léteznek normális böngészők is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66039) #86564352 válasza MikeWazowski (#66033) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ublock origin, Adguard kell lennie mindegyik reklámszűrőben olyan filternek "I don't care about cookies" vagy fanboy annoyances.

Web Note ikont nem lehet eltüntetni. Nem lehet testre szabni sajnos az Edge-t, egyedül a home házikó gombot lehet ki-be kapcsolni.

(#66040) #41133696


#41133696
törölt tag

(#66041) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok!

olyan problémám van hogy msconfigban kivettem egy programot hogy ne induljon rendszerindításkor, de valamit elszúrtam mert azóta nem áll fel a rendszer.
betölt a windows kezdőképernyője, háttér, és ennyi. nem reagál a ctrlaltdel-re sem.

valamit kivehettem, és nem indul el.
mi a megoldás az újratelepítésen kívül? csökkentett módba nem tudom rakni.
valaki?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#66042) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Energiagazdálkodási sémáknál van arra lehetőség, hogy beállítsam valamelyiket alapértelmezettnek? Egy Dell laptop az alany és minden indításnál energiatakarékosra állítja vissza. Azt szeretném ha a kiegyensúlyozott séma lenne az alapértelmezett, de sehol nem találok erre opciót.

(#66043) pc360 válasza Atish19 (#66042) üzenetére


pc360
addikt

Állítsd be akkor azt a sémát akkor úgy, ahogy szeretnéd.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66044) P.mini válasza P.mini (#66035) üzenetére


P.mini
aktív tag

Most addig eljutottam, hogy a lemezkezelő látja, de nincs betűjele. "Lemez 1 - Ismeretlen - Nem inicializált"

(#66045) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!
Egy problémával fordulok felétek, hogy a Chrome böngészőbe időnként csinál olyat a gép, hogy magától elkezd lefele tekerni mintha az egér görgőjét tekerném lefele ha felmegyek a sávba ahol a címet be kell írni a kurzor megy magától balról jobbra ez megszűnik ha megnyomom a backspacet, a kérdés, hogy ezt mi okozhatja? Googleztam rá, de sok mindent én nem találtam.
Billentyűzet: Hama Urage Cyberboard
Egér: szintén Hama Urage

[ Szerkesztve ]

(#66046) tordaitibi válasza Geth (#66028) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezért lett fat32
és abba 100%-ig biztosak vagyunk mindannyian, akik használjuk a hordozható tárat,
hogy a problémák pontosan akkor kezdődtek amikor az xp és w7 mellett/helyett néhány w10 gép is bejött a képbe.
Mindegy, így ugyan nem megoldva hanem megkerülve a problémát, de jól működik.

Egyébként a saját gépen is többször futottam bele ilyesmibe, nem írom le ismét, már párszor bombáztam vele a topikot, és a mai napig vannak olyan telepített, nem portable applikációm a mitkől agy fa...szt kapok, mert szerencsétlennek a win nem engedi elmenteni a konfigurációját amikor leáll a rendszer.
Legpregnánsabb példa a külső installált fényerőszabályzó programom, mindegy hány %-os fényerővel állok le, indításnál vagy 0% vagy 100% fogad.
Sem xp sem w7 alatt nem volt ilyen gondom, ha 57% volt, akkor 100 indításból 100x 57% maradt.

Más, a system 32 könyvtárból hogyan tudok törölni, átnevezni, a saját tulajdonba vétel, hozzáadás sehogy sem megy, csak a Trustedinstaller marad a tulajdonos, bármit csinálok.
Konkrétan a LockScreen nevű összes sza..rt szeretném legyalulni, akkor csak 1 képernyő, a login screen maradna amin át kéne kattintani a monitor_off-ból vissza jövet.
Én vagyok az akinél ezt a kettőt sehogyan se lehet kiölni. Pedig legyalultam a Microsoft fiókomat is a gépről, valakitől azt a tanácsot kaptam hátha amiatt nem lehet, de maradt ugyanaz minden.
És ez nem egyedi hiba, magyar és külföldi fórumokban nagyon sokan szívnak ezzel, megoldás viszont sehol sincs, még a Misrosoft supportnál se, páran oda is beírtak, de csak a szokásos ötletetket kapták.

[ Szerkesztve ]

(#66047) tordaitibi válasza pethYeti (#66026) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

DHCP gondod lesz, olyan mintha hamarabb átlépne ezen bootoláskor a pc, mint a a router kiadná az ip címet.
Az ethernetből ítélve ez egy fix helyi, gondolom otthoni pc, adj neki fix ip címet, a routeredbe belépve nézd meg a dhcp tartományt előtte és a feletti ip-t adj a gépnek.
Lehet egy router újraindítás is megoldaná.

(#66048) Geth válasza tordaitibi (#66046) üzenetére


Geth
addikt

És ezek a programok Win10-el kompatibilisek amúgy?

A lock screennel kapcsolatban korábban nem egészen ezt írtad.
Alvásból felkeltve:
- lock screen: első billentyű bármi lehet, utána lehet feloldalni
- autologon-tól függetlenül nem kéred, hogy lockolja alváskor

Belépéskor:
- logon screen, ahol belépsz
- autologon

Te egy harmadik variációt szeretnél valamelyiknél?

(#66049) pendre54 válasza P.mini (#66044) üzenetére


pendre54
addikt

Ha jobb klikkel rámégy, nem adja fel a "Meghajtóbetüjel és elérési út módosítása" opciót?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66050) P.mini válasza pendre54 (#66049) üzenetére


P.mini
aktív tag

Nem, de sikerült pár próbálkozás után. Sata drivert állítottam, AMD Sata-ra, frissítettem, lemezkezelőben átneveztem a merevlemez betűit, majd Sata és DVD driver törlés, újraindítás, és manuálisan driver telepítés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.