Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Storms


Storms
őstag

Windows 10 DPI Fix programmal beállítottam Windows 8.1 dpi-re (100%-ra), de itt mégis 175% volt, ez mit jelent? Windows-ba nem vettem észre semmi változást,de inkább visszaállitotam a dpi fix progit is win 10 default dpi scaling-ra. Pedig valamit jó lenne csinálni a betükkel meg az ikonokkal mert olyan életlenek....

Miért állítódik ez mindig el 175%-ra?? És ha 175%-on van akkor az mit jelent ?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29002) ignisz válasza ignisz (#29000) üzenetére


ignisz
senior tag

Megoldódott. Újra telepítettem a hangot.

(#29003) RangerFox


RangerFox
veterán

Heló, ma frissítettem win 8.1-et 10-re, de van egy kis problémám. Ha nem nyúlok a géphez, akkor automatikusan ledob a netről (azt írja nincs kapcsolat), kábel ki-be és újra működik, de ez elég zavaró. Idáig sose csinált iylet.. Valami ötlet?

(#29004) BullZeye válasza RangerFox (#29003) üzenetére


BullZeye
veterán

Egy rakat fölösleges és idegesítő energiatakarékos beállítás van, azokat nézzd át, mert valószínűleg megtakarítás céljából kinyírja ethernet chipet.

(#29005) Winner_hun válasza Thrawn (#28998) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm:R
Azt hittem valamennyi tárhely is fel fog szabadulni de ez még nem kezdte el magát letölteni. Remek, már nem is fogja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29006) RangerFox válasza BullZeye (#29004) üzenetére


RangerFox
veterán

Hát most már csak annyit változott, ha hozzányúlok akkor is ledob... Megnéztem az energiatakarékos funkciókat, ott le lehet tiltani usb portokat, merevlemezt, ilyeneket, de az ethernetet nem.

(#29007) kungzi válasza RangerFox (#29003) üzenetére


kungzi
veterán

tedd fel a megfelelő lan drivert, mert amit alapból felrak, az egy hulladék

(#29008) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Van ez az új reflektorfény lehetőség a Lockscreen-nél. Ez random tesz be képeket lehet válogatni mi tetszik mi nem és olyanokat mutogat utána.
A kérdésem az lenne, hogy hogy találhatnám meg a képet? Bing galériában nincs, fél órán át kerestem.

C:\ meghajtón is csináltam .jpg .jpeg .png keresést, de nem találom :( Valakinek ötlet, hol találhatnám meg? a képen lévőt keresem.

(#29009) XZoli válasza sziku69 (#28995) üzenetére


XZoli
aktív tag

nem foglakoz vele :DD csináld meg magadnak az a biztos töltsd le a Microsoft oldaláról a lemezképet ezzel a programmal választanod kell x32 és x64 között.

[link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#29010) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt más is meg tudja erősíteni?
(Kérem, csak olyan emberke válaszoljon, aki ezt gyakorlatból tudja megerősíteni, nem pedig mert olvasta valahol stb. Most csak mobilneten férek hozzá a nethez, és nem akarok ~5,5GB-t eldurrantani a semmiért(mert pár hete leszedtem már egyszer az akkor még először, frissen kirakott 10586-t, de az sem telepítéskor nem fogadta el a W8 kulcsom, sem aktiválni nem tudtam vele!))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29011) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#29010) üzenetére


pzstm
titán

El kellett már akkor is fogadnia a kulcsodat. Én akkor is csináltam Win7 kulcsos telepítést gond nélkül. Azóta is. W8-as kulccsal pont nem, de mennie kell vele.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29012) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#29011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írtam, nem fogadta el(bár külön nem írtam, de értelemszerűen tiszta telepítésről van/volt szó)...
Esetleg az AllInOne installer betegsége lehet(ett)? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29013) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Talán már sokan írtak abban a kérdésben, hogyan lehet kikapcsolni Windows7-en a Windows 10 frissítést.

Én anno regisztráltam a W10 frissítésre, viszont azóta megtettem minden szükséges lépést, hogy ne akarjon Windows 10-re frissíteni a rendszerem. Eltávolítottam a Windows 10-es KB csomagot, kilőttem az összes prohardveren is tanácsolt taskot a Windows 7-ből.

Azonban amikor kézzel akarom futtatni a Windows Updatet a Windows 7 alatt, az alábbi történik:
Tegyük fel, hogy csak az aktuális havi kártevő-eltávolítót pipálom be.
Amikor rányomok a frissítések telepítése gombomra, nem a kártevő-eltávolítót frissíti, hanem szépen kiírja, hogy "Windows 10 letöltése".

IT supportos vagyok, de itt már tanácstalan vagyok teljesen :)

Van valami javaslatotok? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#29014) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Win10re van DLL Suit? ezt letöltöttem, és nincs hozzá sehol aktiváló kód ami működne.
Vagy hasonló program? Ami a Registery, sys, exe és a dll fáljokat helyrerakja.

Mit csinál azokkal a fájlokkal amiket talál? törli?

(#29015) Thrawn válasza Atos23 (#29013) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29016) Atos23 válasza Thrawn (#29015) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi, sajna ő sem talál már Windows 10 nyomokat, a letöltés viszont megmaradt.

Azt hiszem, ez alaposan beragadt :)

(#29017) kkdesign válasza kkdesign (#29008) üzenetére


kkdesign
senior tag

Kezdem unni, hogy vagy 4. Problemamat is le**arjak a topikban(2-3 jelzes utan joesetben eszreveszik.)... milyen erdekes, hogy linuxos topikban es a legtobb masikban is, barkinek kerdese van, 3 ember ugrik segiteni... itt meg... na mindegy :U

[ Szerkesztve ]

(#29018) sziku69 válasza XZoli (#29009) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi! :R

(#29019) King Unique válasza kkdesign (#29008) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Rákereshettél volna google-ban is, nekem ezt dobta ki [link].
Illetve MS oldaláról is lehet tölteni sok, nagyon cool háttérképet [link].

Amúgy csodálkozol rajta? Én már korábban megmondtam, hogy itt ez megy...

[ Szerkesztve ]

(#29020) gaba32


gaba32
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, az adataimnál szereplő gépen, hogy a win10 néha megakad kb 1 másodpercre(böngésszés, játék és filmnézés közben is). Próbáltam drivereket is frissíteni, de ez sem segített. Win7-8 alatt nem volt ilyen probléma. Valakinek sikerült már megoldani ezt a problémát?

(#29021) Atos23 válasza kkdesign (#29017) üzenetére


Atos23
senior tag

Ezt a panaszt nem érzem jogosnak egy ingyenes oldalon. Panaszkodni azért a szolgáltatásért lehet, amiért fizetsz. Pl. Vidd be a géped egy PC szervizbe, ott lehet csapkodni a pultot ;] Ezt magamra is értem :)

(#29022) tom_tol válasza Fire/SOUL/CD (#29010) üzenetére


tom_tol
addikt

Én feltelepítettem kulcs nélkül, frissítettem 1511-re és utána aktiváltam 8.1 kulccsal. Ezt elfogadta.

(#29023) King Unique válasza Atos23 (#29021) üzenetére


King Unique
titán

Ebben nem feltétlen van igazad... :N Ennyi erővel senki nem várhatná el, hogy egy ilyen topikban válaszolgassanak neki.
Ő azt kifogásolta, hogy senki nem válaszolt neki semmit, konkrétan lexarták a baját. Még ha, nem is tud vki konkrétan segíteni, de egy félmondatban válaszolhatott volna, hogy pl. macerás a dolog, vagy érdeklődjön máshol. Ellenben másik topikokban sokkal segítőkészebbek és ha nem is tudják mindig a megoldást, de legalább 1-2 válasszal megtisztelik.

Igaz, válaszolni sem kötelező... de ez a dolog nagyban múlik a hozzáálláson és a segítőkészségen is. Ha egy kisebb és kevésbé látogatott topikban megy, akkor talán itt sem túl nagy elvárás, legalább a topikgazdá(k)tól, vagy a helyi megmondóemberektől. Nekem sem esett nehezemre az a 2 sor + 1 perc google. :)

[ Szerkesztve ]

(#29024) Storms


Storms
őstag

[link] Valaki erre?? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29025) King Unique válasza Storms (#29024) üzenetére


King Unique
titán

Részemről passz...talán majd más hajlandó érdemben válaszolni.
Én ezt a progit korábban kipróbáltam a 100-125% skálázásnál, de most a TH2 óta már nem kell. Ugyanis, ha mind2két helyen (gépház + vezérlőpult) beállítom, akkor élesek a betűk. Natívan nem próbáltad?
Már csak egyes asztali elemek túlzott nagyságával van egy kis bajom.

(#29026) Inditex


Inditex
újonc

Sziasztok!
Cegunk vett sok Windows 7 professional VL, es Windows 8.1 professional VL kulcsokat, a kerdesem az lenne tisztan telepithetem a win10-et 1511 ? Ugy tisztan nem frissitjuk a win7-et vagy 8-at manulaisan win 10-re?
Windows 7 kulcs meg a windows 8.1 VL kulcs elfogadja a Win 10 1511? ? Melyik windows toltsem le? Pro vagy professional VL?

Elore is koszonom valaszokat

[ Szerkesztve ]

(#29027) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Mi a teendő, hogyha a win update továbbra sem töltötte le a TH2-es frissítést? :F

(#29028) S-IW válasza RockHaRD (#29027) üzenetére


S-IW
tag

(#29029) csixy


csixy
addikt

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29030) raidx válasza Storms (#29024) üzenetére


raidx
őstag

Nézd meg a vezérlőpult, minden vezérlőpultelem, Képernyő egyéni méretbeállítások és állítsd 100-ra ha nem annyi. Az felül írja a másik beállítást. De lehet nem ez a gond. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29031) RangerFox válasza kungzi (#29007) üzenetére


RangerFox
veterán

Köszi, feltettem, úgy tűnik most már minden oké :)

(#29032) RockHaRD válasza S-IW (#29028) üzenetére


RockHaRD
addikt

Letölt valami exe-t, de ha elindítom, akkor csak egy honlap jön be valami business cuccal :F

(#29033) netpeti98 válasza RockHaRD (#29032) üzenetére


netpeti98
addikt

Itt tekerj lejjebb az Eszköz letöltése gombig (MediaCreationTool.exét kell letölteni), abból tudsz frissíteni.

(#29034) RockHaRD válasza netpeti98 (#29033) üzenetére


RockHaRD
addikt

Közben rájöttem, hogy az a baj, hogy Enterprise van fent. Ezt nem tudom, hogy hogy kell upgradelni.

(#29035) kkdesign válasza King Unique (#29019) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszi a válaszod, meg a kövi választ is amiben kifejtetted a dolgokat.

Akkor nem jól kerestem rá a dologra, mert nekem nem dobott ki megfelelő találatot. Általában először önerőből próbálkozom, és ha nem jön össze akkor kérek segítséget. Közben ajánlott ismerősöm egy olyat hogy googleben képeknél lehet feltöltött kép alapján képet keresni, ott nem dobta ki, csak a táj nevét meg sok másik képet róla, de a linked alapján meglett a kép, kinyertem a fájlokból

és valóban azt kifogásoltam a dolgokban, hogy 0 reakció, mintha csak egy összeszokott csapat bajait és offjait lehetne megbeszélni. Gondolom más "újoncok" is vannak így ebben a topikban, meg lehet másikakban is. Már az is valami, ha az emberben elindítanak egy bogarat egy adott úton, még ha az nem is 100%ban jó, de közeledhet a megoldáshoz :K

ui: nem csodálkozom rajt, kezdem megszokni ;] mostmár azzal számolok, hogy egy problémám csak akkor lesz elindítva a megoldás útján a topikban, ha te a fórumon vagy :D

(#29036) pendre54 válasza RockHaRD (#29034) üzenetére


pendre54
addikt

Megnyugtatlak, hogy nálam sima mezei Home verzió van fent, és több mint 2 hete semmilyen frissítés nem érkezett, és mivel nálam minden tökéletesen muzsikál, egyelőre örülök, hogy tart ez a kegyelmi állapot, a fenének se hiányzik a TH2, a nyűgjeivel együtt. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29037) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!

Hogy tudom törölni a $WINDOWS.~BT fájlt?

Nekem nem engedi.
Köszönöm

Szerk: Win 7 alól szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#29038) King Unique válasza kkdesign (#29035) üzenetére


King Unique
titán

OK, örülök, hogy sikerült. :)

Jó is volt kérdés, mert nekem is megtetszett pár kép és lehet majd kihalászom én is.

(#29037) hfrankee: Mért akarod Win7 alól?? Win10 alól csináld!
Lemezkarbantartó --->rendszerfájlok törlése. Annak le kell tudni gyalulnia, ha a listában kiválasztod. Nálam a TH2 upgrade után 23 GB szabadult fel a lemezkarbantartós törlés után... :Y

Win7 alól max külső fájlkezelők, törlőprogramok tudják leszedni, vagy ha a 7-es fájlkezelőjében a megfelelő jogosultsággal mész be a bele a 10-es partíciójába. De érdemesebb inkább 10-es alól megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#29039) rhcp156 válasza rhcp156 (#28721) üzenetére


rhcp156
csendes tag

[link]

Csak azt nem értem,hogy mi a pcsnak adnak ki állandóan új driver frissítést win10 alatt,ha az összes sz@r.
Bocs de már bszott ideges vagyok.
Vagy törölhetem a win10 et,vagy vehetek új videokarit,ami most nincs betervezve,vagy várhatok tovább egy normális driverre. :W
Az Nvidia vagy a Microsoft szégyene?

[ Szerkesztve ]

(#29040) hfrankee válasza King Unique (#29038) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Semmiképp nem szeretnék Win 10-et. De 64Gb-os csak a rendszer SSD és túl sok helyet foglal ez a telepítési mappa.

(#29041) King Unique válasza hfrankee (#29040) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem.... nem használsz Win10-et, nem is frissítettél rá, csak vsz xy frissítések fentléte, WU automatára állítása miatt lehúzta a 10-es telepítőjét és azt akarod törölni?
Lemezkarbantartó, illetve ha később sem akarsz frissíteni, akkor el kell távolítani az adott KBxxxxxxx frissítéseket [lista], WU-t kézire állítani, meg ilyenek. Meg van GWX panel és társai programok az erőszakos frissítés kordában tartására stb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29042) raidx válasza King Unique (#29038) üzenetére


raidx
őstag

Érdekes, nekem nincs ott a lemezkarbantartó opció.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29043) hfrankee válasza King Unique (#29041) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm a segítséged.

Teljesen banális okokból nem szeretnék Win 10-et.

Kipróbáltam laptopon és túl sok probléma vetődött fel. (wifi,driver...)
Teljesen jó nekem a 7es,egyelőre.

(#29044) King Unique válasza raidx (#29042) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a tulajdonságok ablakot megnyitva, ott kéne lennie. Nem értem, hogy nálad mért nem jelenik meg... :F

(#29043) hfrankee: világos, a "megoldás" meg adott rá az előbbiek alapján.

(#29045) hfrankee válasza King Unique (#29044) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm még egyszer!

A problémám megoldódott. :R

(#29046) mefistofeles válasza kkdesign (#29017) üzenetére


mefistofeles
addikt

A fontosabb kérdésekre szerintem elég hamar válaszolnak. Engem pl. nem foglalkoztat ilyen kardinális probléma és csak azért nem írogatok, hogy több legyen a hsz-em. Ha lövésem sincs akkor nem írok. Egyébként tényleg jogos a felháborodásod, majdnem két óráig nem tudtál megfelelően beállítani egy háttérképet. Hogy mik vannak!

Sok ezer választ találsz a topicban, sokszor olyanokat is amit a századszor feltett ugyanolyan kérdésre adnak. Szóval szerintem nincs különösebb gond a segítőkészséggel.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29047) mefistofeles válasza rhcp156 (#29039) üzenetére


mefistofeles
addikt

...ha egy gyártó nem tud használható drivert faragni win10 alá az eszközére az azért nehogy már a Microsoft hibája legyen..... Sok cégnek egész jól sikerült......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29048) rhcp156 válasza mefistofeles (#29047) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Az Nvidia nem egy kis cég.ráadásul több típust is érint.
Pont ezért felháborító
Meg az is,hogy állandóan adják ki a frissítéseket de tulképpen azok a driverek is ugyanolyan sz@rok bizonyos típusokhoz.
Nekem a Win10 alapjában véve bejön,a Geforce driver hibáról nyílván nem a Microsoft tehet.
Gondolom előbb utóbb csak sikerül kiadni egy normális drivert Geforce 8400gs-hez is.
Tudom nem egy mai darab,de mivel nem használom a gépet játékra,arra amire nekem kell tökéletesen megfelel.
Internetezés,hd videók megjelenítése,munka.
Egyébként gyönyörűen elfut rajta a win 10 egy Core 2 Duo 2.4 essel.3gb rammal.
Egyébként win8 alatt is ugyanaz a hiba.
Win7,Vista,és XP alatt működik.
Próbáltam működő win7 drivert feltenni neki win10 alá,de csak egy ideig volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#29049) mefistofeles válasza rhcp156 (#29048) üzenetére


mefistofeles
addikt

Biztos úgy gondolják, hogy ezekre a karikra már nem fejlesztenek. Én tökéletesen ugyanebbe a problémába futottam tegnap egy 9800 GT-vel. Egyetlen driverrel sem volt tökéletes mert NINCS hozzá win10-es illesztő!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29050) kkdesign válasza mefistofeles (#29046) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igazad van, majdnem 2 óráig. Mert x másik hozzászólás is volt. Előtte meg 50- 100, azelőtt 2-t lapoztam vissza hogy jelezzem hogy gondom van és várok valakit aki okosabb, tapasztaltabb az adott ügyben és tud segíteni.

És miért baj az, hogyha megfog a művészet és a kicsinek is tudok örülni? :) számomra öröm, hogy meglett ez a kép, még ha neked ez hsz gyüjtés akkoris!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.