Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) #33253120


#33253120
törölt tag

Ezzel csak az Insiderek lettek megtisztelve, vagy a simában is van?

(#53102) holyseat válasza #33253120 (#53101) üzenetére


holyseat
csendes tag

Van a simaban is. Kikapcsolhato a Settings - Personalisation - Start menupont alatt

(#53103) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

lenne olyan kérdésem, hogyan tudnám módosítani a bejelentkező és a zárolási képernyőt?
amit eddig végig csináltam, a személyre szabásban, az nem jött be. megadom neki a kiválasztott képet, de képtelen megjeleníteni az előnézetbe. bármilyen .jpg formátumról is volt szó.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#53104) #33253120 válasza holyseat (#53102) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi.

(#53105) Rayyy


Rayyy
senior tag

Olyat próbáltam, amilyet még soha: feliratkoztam egy visszahívásra a microsoft supportnál. Azt kérdeztem volna tőlük, hogy hogyan tudom szinkronizálni vagy kitörölni azokat a OneNote jegyzeteimet, amiket nem képes szinkronizálni... a lényeg, hogy fel is hívott a megadott időpontban az automata és mondta a lehetőségeket:
1-es gomb: beszélek egy emberrel
2-es gomb: több időre van szükségem (ez talán azt jelenti, hogy nekem most nem alkalmas)
9-es gomb: érvénytelenítem a hívást
Nyomogattam én az 1-es gombot, azt mondta (még magyarul), hogy a válaszom hibás. Elsorolta ezt még 4x, én meg megnyomtam az 1-est 4x, aztán azt mondta (már angolul), hogy elértük a maximum próbálkozást és bontotta a vonalat! :DDD
Aztán hívtak mégegyszer és végigjátszottuk ugyanezt.

Minden a legnagyobb render!

(#53106) #74018560


#74018560
törölt tag

Friss telepítés után Zsírforsz driveren kívül mit kell még feltenni h gond nélkül menjen a rendszer? :F

Alaplapom régi, nincsenek hozzá driverek, Win10 alatt már ez nem gond ugye? :DDD

(#53107) quailstorm válasza #74018560 (#53106) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg semmit. Hangkártyád milyen? Ha realtek, akkor van official W10 Realtek driver, jobb a mikrofonom vele.

(#53108) #74018560 válasza quailstorm (#53107) üzenetére


#74018560
törölt tag

Igen, Realtek! :)
Hang van, teljesítményt befolyásolja ha nincs fent a drivere?

Meg a hang eszközök felsorolásánál ott van az nVidia HD audio is, sose tudtam ez miért van itt? :F Driver telepítésnél is mindég rákérdez :U

(#53109) movax válasza #74018560 (#53108) üzenetére


movax
őstag

Nálam a legfrissebb Realtek-driverrel beszart a rendszer, jelenleg egy 2012-essel megy kifogástalanul.

(#53110) Syl válasza #74018560 (#53108) üzenetére


Syl
nagyúr

>ott van az nVidia HD audio is, sose tudtam ez miért van itt?

Mert a Zsíforszon ott a hádéemí kimenet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53111) DS39 válasza #74018560 (#53108) üzenetére


DS39
nagyúr

kell legyen drivere különben nem lenne hang :D
csak max az van hozzá telepítve amit a windows update megtalált.

(#53112) quailstorm válasza #74018560 (#53108) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MS driver is van, azzal is van hang, de a mikrofon tuti rosszabb, meg nincs keverőd. Realtek.com.tw a legfrissebb 64-bites driver és kész.

nVidia HD az a HDMI audio, ha beledugnád a TV-t, azon menne a hang nem az alaplapi szüttyögőn.

[ Szerkesztve ]

(#53113) #74018560 válasza Syl (#53110) üzenetére


#74018560
törölt tag

Jaa! Szóval ha nem TV-re kötöm akkor nem kell az NVDA audio drivere, viszont ha arra, akkor igen :K Jó tudni... egyik gép TV-n van :DDD

(#53114) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Kikapcsolnám a frissítéseket, de nálam nincs a regisztrációs adatbázisban Windows Update

Ilyenkor mi a teendő?

Köszönöm

(#53115) -=RelakS=- válasza #74018560 (#53106) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

rendszerfüggő
Anyám laptopja szinte tip-top volt.
Az asztali gépemen még hálózat sincs, amíg a kapott lemezről nem telepítem fel a drivereket

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53116) DS39 válasza tom_tol (#53114) üzenetére


DS39
nagyúr

tiltsd le a szolgáltatások között, nem kell a registryben turkálni.

(#53117) tom_tol válasza DS39 (#53116) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz

És ez elég lesz ?

(#53118) DS39 válasza tom_tol (#53117) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, így nem fog futni a háttérben, nem keres naponta frissítések sem (függetlenül a korábbi beállítástól).

(#53119) kikikirly


kikikirly
senior tag

Sziasztok van egy kis gondom: Startmenübe ráklikkelek a beállitsokra(oldalt kis fogaskerék ikon) ott a keresésbe beírom a mappa szót és ekkor van a probléma, bármelyik találatra klikkelek rá nem nyílik meg(rejtett fájlok és mappák megjelenése lenne a célom), pillanatra fel villan de aztán eltűnik, szóval látszik hogy próbálja megnyitni de aztán valamiért még se megy neki.Bármilyen segítséget köszönettel fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#53120) Bogyó bá' válasza kikikirly (#53119) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem működik:

Te vagy a "rendszergazda"? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53121) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Ha feltelepítem a Win10-et.
A gyári beállításokkal jó?
Mert sokat olvastam hogy maga a tökély.
Csak Böngészek.
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
Intel Dual Core G4400
ASRock 1151 H110M-HDS
Kingston DDR4 2133 8GB HyperX Fury CL14 KIT 2x4GB
Ezzel a config.

(#53122) #63761920 válasza #63761920 (#53121) üzenetére


#63761920
törölt tag

Ja, még ez van benne : WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200

[ Szerkesztve ]

(#53123) vlevi válasza #63761920 (#53121) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mert sokat olvastam hogy maga a tökély."
Biztos, hogy a windows10-ről olvastál?
:DDD
Wan pár dolog, amit érdemes átállítani. Pl, az, hogy a windows frissítéseket ne terjessze a hálózaton (gyakorlatilag seedeli mások felé a frissítést, mint a torrent),
Ezt a gépház - Frissítés és biztonság - azon belül a speciális beállításokon belül teheted meg.
illetve én még ajánlanám a hibernálás kikapcsolását is. Felesleges, hogy minden leálláskor írjon az SSD-re.
Végül, pedig, a sokat kritizált adatgyűjtés. A gépház adatvédelem lapján kapcsold ki, ami neked nem tetszik (Helymeghatározás, hirdetési azonosító, satöbbiii).

(#53124) #63761920 válasza vlevi (#53123) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Akkor ezzel a három konfigurálással be is állítottam a PC-t?
Közel 7/24 üzembe működne.

(#53125) vigyori78 válasza kikikirly (#53119) üzenetére


vigyori78
őstag

rejtett fájlok és mappák megjelenése lenne a célom : Vezérlőpult - Fájlkezelő beállításai - Nézet fül

(#53126) kikikirly válasza vigyori78 (#53125) üzenetére


kikikirly
senior tag

Köszönöm Uram,sikerült.Örök hálám. :R

(#53127) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Lehet kicsit off de nem tudom hova kéne feltenni a kérdést. :D

A windows töredezettségmentesítő 2% töredezettséget ír a defraggler 23%-ot. Melyikre kell hallgatni? :D

(#53128) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Az ügyben szeretnék érdeklődni, hogy a Cortana előhozható pc-n úgy, hogy a magyar 24h-s időszámítás van életben? A rendszer nem baj ha angol, csak ki szeretném próbálni :)

(#53129) netpeti98 válasza kkdesign (#53128) üzenetére


netpeti98
addikt

Elég neki az angol nyelv.

(#53130) prabhu válasza vlevi (#53123) üzenetére


prabhu
senior tag

Az adatgyűjtést azzal nem kapcsolja ki, ahhoz 3rd party app kell. DWS, Spybot Anti Beacon, OO ShutUP10, ezek direkt linkjét bele is lehetne rakni az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#53131) Bacusuz válasza prabhu (#53087) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sikerült köszi :R
először azt írta hogy nem jó az aktiváló kód, de csak egy karakter volt elírva

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#53132) Derivel


Derivel
tag

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy a Windows 10 telepítésekor a Frissítések telepítése szakaszban megszakad a folyamat, és ezt írja:
A Windows nem tudta beállítani az offline területi beállítások információit. Hibakód: 0x80FF0000.

Már próbáltam UEFI mód nélkül, a HDD particiókat is formatáltam, újraosztottam, a BIOS-ban ellenőriztem az idő és dátum beállításokat (ilyen ötletet is olvastam), de mindig előjön a hiba.
A Win10-et egy pendrive-ról telepítem, 64bites, és pár órája hoztam létre a Windows Media Creation Tool-lal.
Arra gondolok, hogy a merevlemez sérült. Ez lehet az oka?

(#53133) szucsi válasza kraftxld (#53098) üzenetére


szucsi
őstag

köszönöm, végül a connect boxon kellett szoftvert frissíteni, az oldotta meg a problémát

(#53134) #63761920 válasza vlevi (#53123) üzenetére


#63761920
törölt tag

Itt az ajánlot beállítások követése menyire célszerű?

(#53135) prabhu válasza Derivel (#53132) üzenetére


prabhu
senior tag

Hdsentinel megmutatja, ha a merevlemezzel gond van.

(#53136) daimonion válasza #63761920 (#53134) üzenetére


daimonion
senior tag

Szerintem / és ez SZIGORÚAN PRIVÁT VÉLEMÉNY/ ez az adatvédelem dolog az MS esetében baromira túl van lihegve. Egyszerűen fogalmazva egy egetverő ökörség. Ugyanis aki használja a google-t vagy az FB-t vagy bármilyen szolgáltatást ugyanúgy nézik es gyűjtik az adatait.Nézzd át a beállításokat és amelyiknél úgy gondolod, hogy nem kell letiltod amelyikre meg úgy érzed szükséged van engedélyezed.Ha pl használod a térkép szolgáltatást dőreség letiltani a helymeghatározást.Én pl a Smárt Screen szürőt sem kapcsolom ki, mert az egy védelmi réteg.Plusz hiába vannak bakik a WU-val Én azt sem kapcsolnám ki pláne amikor 0 napi sérülékenységet oldanak meg vele.De ez mindenki magánügye mikor akar kést szorítani a torkának.Amin meg jókat szoktam derülni az a WU hálózatos megosztása úgy mint a torrentnél.Torrentezik az ökör ezerrel de itt adatbiztonságra hivatkozva kikapcsolja. :W
De mint írtam ez szigorú magánvélemény

(#53137) vlevi válasza daimonion (#53136) üzenetére


vlevi
nagyúr

"MS esetében baromira túl van lihegve"
Egyetértek veled, én is hasonlóképpen gondoltam, amikor tavaly nyáron, a win10 megjelenése környékén jöttek az adatgyűjtéses rémisztgetések.

Az, hogy a guglinál ez nem szabályozható ilyen részletesen, az csak azt jelenti, hogy ők nem kérik a hozzájárulásodat ehhez.
Nagyjából senkit sem zavar az, hogy a gmail, ha a netes felületen olvasom, akkor érdekesmódon a levél tartalmához passzoló reklámokat jelenít meg, ésatöbbi...

(#53138) prabhu válasza vlevi (#53137) üzenetére


prabhu
senior tag

Csak az a különbség, hogy G cuccokat nem muszáj használni, van alternatíva, de amikor az oprendszer egyben keylogger is, na az kicsit sok. Aki tenni akar ez ellen, az hagy tehesse már meg, elvégre ez egy szakmai fórum, olyanoknak is, akik jobban rálátnak a dolgokra.

DE abban igazatok van, hogy pl. aki amúgy is 0-24-ben a facsén lóg, annak tökmindegy.

(#53139) cattus válasza prabhu (#53138) üzenetére


cattus
őstag

amikor az oprendszer egyben keylogger is

lololololol

Remélem most csak trollkodsz.

Do the thing!

(#53140) TRob1 válasza daimonion (#53136) üzenetére


TRob1
veterán

Teljes mértékben egyetértek.

És a legnagyobb vicc hogy mindenki az MS-ről meg a win10-ről beszél, miközben kb. már nincs olyan szolgáltató/szolgáltatás a mai világban aki ne gyűjtene vmiféle infokat/adatokat a júzerről. (És nem is kell feltétlenül az informatikára gondolni, hisz mindent ezerszer alá kell írni, mindenhol mindent ki kell tölteni sok példányban, bármit is akar az ember)

És ilyen gondolatmenetek alapján még egy android/ájfon/win telefont sem lehetne használni manapság...

(#53138) prabhu :
És ugye nem is használsz G cuccokat... meg i cuccokat sem... :U
És ugye MS-t sem muszáj használni, erre is van alternatíva.
És bármennyire is akarsz ezek ellen tenni, csak akkor tudod kikerülni teljes mértékben, ha többé a büdös életbe nem csatlakozol a netre semmiféle eszközöddel. (Meg a telefonodban lévő, másvalaki nevére vett telefonkártyával járod az utcákat - hisz tudod, adótornyok is veszik az infót rólad :DDD )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#53141) DS39 válasza prabhu (#53138) üzenetére


DS39
nagyúr

őőő, Windows 10-re is van alternatíva, nem értem teljesen az álláspontodat.
igen G cuccot ne kötelező használni, vehetsz Apple terméket is, de ha Androidos telefonod, tableted van, akkor kénytelen vagy, hiszen google fiók nélkül nem sok mindent lehet vele kezdeni. arról nem is beszélve, hogy a MS a G, az FB, és az A mind gyűjt adatot, ez még egy dolog, de ha telepítesz egy alkalmazást mobilplatformon, az alkalmazás készítőjének is gyűjt adatot a program, ami szintén kikapcsolható nagyrészt, de noname cégek kezére jutnak a névjegyek a telefonodban, az sms-eid, ha nem figyelsz. ehhez képest az MS még kisgyerkőc ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#53142) Syl válasza #63761920 (#53134) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy a paranoiásokra hallgatsz és ezen oldal leírásán túl még prabhu által javasolt (#53130) programokat is beveted, vagy a gyíkemberező, giglira / fészbúkra köpködő emberekre hallgatsz és nem foglalkozol vele.
A választás a tiéd ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53143) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Windows 10 alatt hogy oldható meg, hogy ha 2 képernyőm van akkor az egyiken ha megnyitok valamit (tételezzük fel hogy a 2. képernyőn) akkor a másikon (1.-es) nyilik meg és hogy ez ne így történjen? Tehát ott nyiljanak meg a dolgok ahol azt megnyitom!
Idegesítő folyamatosan áthuzgálni.

(#53144) qqcqqc válasza Szajo (#53143) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mindig ott nyílik meg az adott program, ahol utoljára bezártad.

[ Szerkesztve ]

(#53145) #81556480


#81556480
törölt tag

win10 kibír egy alaplapcserét reinstall nélkül ?

(#53146) Bogyó bá' válasza #81556480 (#53145) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha ki is bírná, az aktiválást el kell veszítse....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53147) #81556480 válasza Bogyó bá' (#53146) üzenetére


#81556480
törölt tag

jajj tényleg :O

(#53148) Popes válasza #81556480 (#53145) üzenetére


Popes
őstag

Meg van rá az esély, de a későbbi bonyodalmak és hajtépés elkerülése végett inkább rakd újra. :)

Ha 7-8-8.1-ről frissített a rendszer akkor valószínűleg még az aktiválást is meg kell oldanod újra.(ha össze van kötve az MS fiókkal akkor már leírták itt egy páran hogy hogyan kell átvinni az új alaplapra az aktiválást, de még sok embernek most is elfogadja a 7-8 kulcsot ;) )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#53149) #81556480 válasza Popes (#53148) üzenetére


#81556480
törölt tag

Csak a játékmentésektől félek (hogy valamit kifelejtek). Nameg valahogy olyan jól beállt a rendszer, és minden olyan frankón működik. Procicsere reccenésnélkül ment. Mintha mi sem történt volna.

(#53150) tordaitibi válasza daimonion (#53136) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az adatvédelemben maximálisan egyetértek. A microsoft még csak kismiska ezen a téren.

Viszont. Idéznélek, Szerintem / és ez SZIGORÚAN PRIVÁT VÉLEMÉNY/ ,
a frissítések, updatek és víruskergetőkről cserélnék eszmét.

Mit foltozgat, katasztrófális biztonsági réseket, úgyse lehet elébe menni a bajnak, az gyorsabb.
Valamint az elég nagyszámú számítástechnikával foglalkozó ismerőseim közül az utóbbi 15 évben senki nem számolt be ilyen katasztrófáról, a vírusirtó gyártók annál többször, érzed a paradoxont?
Én példámnál maradva, az otthoni xp ugye elég régóta nem kapott frissítést. Ennek ellenére amire nekem kell (és hidd el eléggé sokrétű a pc-használatom, felöleli a htpc, könyvelés, agresszív nethasználat, kevés játék, elektronikai tervezőprogramok, ftp, htp szerver, torrent, stb.) arra még mindig tökéletesen jó. Mindezt egy őskövület, 6 éves minimálkonfigon, minimális ram mennyiséggel, elfogadható sebességgel.
Ugya manapság már a 16G ram is kevés,...nahát.
Természetesen tudom, mi rejlik még az újabb rendszerekben, de. Árulja el nekem valaki, ezeknek a nagy részét halandó használja valaha?
Miért nincs moduláris operációs rendszer, lehet hülyén hangzik, lenne egy mag, és arra lehetne tenni
minimál nagymama csomagot, haladót, profit, vérprofit, természetesen elemekből összeválogatva.
Aki nem tudja, mi mire való, annak úgyis elég a nagymama csomag, aki meg valamit is konyít hozzá, összerakja magának. Win10 embedded van? ezt még megnézem, mert nem jártam még utána.

A másik, a vírusirtók. 16 éves pc pályafutásom alatt én személyesen soha nem futottam össze fertőzéssel, és otthon nincs semmi a gépen, a tűzfal és a biztonsági központ kikapcsolva.
Ennek ellenére 6 éve ketyeg az xp.
Ismét beidézem:
SZIGORÚAN PRIVÁT VÉLEMÉNY. Senki ne kövesse.

És, hoztak hozzám nem egy olyan pc-t, laptopot, ami a legális megvett naprakész víruskergető dacára úgy összedőlt mint a kártyavár.
Persze nem ez a jellemző, ismét csak az én véleményemet írtam le.

Nem akarnék se offot, se flamet generálni, és nem követendő példa.

Szerk, utóirat, ha pl. fizetős szervert üzemeltetnék pl. bankoknak, akkor nem így tennék, maximálisan törekednék a biztonságra. Ennek dacára feltörögetnek mindent, akkor...?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.