Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Yeffy válasza Yeffy (#53978) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki esetleg megtenne, hogy segitene/probalna, vagy fel napig meg porogtok azon, hogy mi ingyenes, es mi nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54002) DS39 válasza Yeffy (#54001) üzenetére


DS39
nagyúr

1. ez az otthoni csoport totálisan felesleges, fájlok megosztására elég ha megosztod a kívánt mappát, meghajtót. és látni fogod ugyanahhoz a routerhez csatlakozó (egy alhálózatban lévő) másik gépen is. (ezt csak leírtam, nyilván most már mindegy számodra)

2. futtatás -> netplwiz --- itt tudod állítani hogy ha egy profil van, akkor ne kérjen jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#54003) Tosee válasza Yeffy (#53978) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Léptesd ki a gépedet abból az HomeGroup-ból amibe beléptetted! Azért hisztizik mert a gép indulása után nem tud csatlakozni a csoporthoz!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#54004) rinpocse válasza S-IW (#53999) üzenetére


rinpocse
tag

Köszi! Megcsináltam többször, de azt írja, hogy nincs hiba, de nem változott semmi! :U

(#54005) Yeffy válasza DS39 (#54002) üzenetére


Yeffy
veterán

szia!

koszi a valaszt!

1: hat betojok, most kiprobaltam, mar nem vagyok a groupban, kerte a login adatokat a PC, ami kabelen csatlakozik a wifi touterhez, es lattam a megosztott mappat, sot, tudok is benne bongeszni! nagyon koszonom!! :R :C ha ezt tudom, nem is baszakszok a grouppal, mert tuti az kavart be.

2: ahogy linkeltem is korabban, ezen mar tul vagyok. :) nem is allitottam ezt at, miota feldobtam a 10-et. meg az advanced fulet is nezegettem. es ugyanugy megvana problemam... :W

Tosee: koszi neked is a valaszt.

ahogy fentebb irtam, ezzel kezdtem, h kileptettem a groupbol, nem vagyok benne mar.
es ugyanugy nem jo :(((

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54006) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Windows 10-ben nincs átlátszó start menü? Sem a programablakok?

:F

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#54007) DS39 válasza Yeffy (#54005) üzenetére


DS39
nagyúr


itt is nézted, hogy nem mutat-e több profilt? (Beállítások gombra katt)

illetve én megpróbálnám, hogy a netplwiz-ben visszapipálom, hogy kérje, reboot, majd belépés után, ismét kiszedni a pipát, elment, újraindít, hátha csak "beragadt" valami a registry-ben ezzel kapcsolatban.

(#54008) ricsi8800gt válasza TRob1 (#53996) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Bios Defaultban még hiszek de a pormentesittés meg a ventiknek mi köze ehhez?amúgy mennek a ventik és semmi nem melegszik.De több hiba üzenettel is kékhalálozik a win.Újra is lett rakva de aztán csak csinálja,Csinálok egy bios default és remélem a mentések nem vesznek el

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#54009) cigam válasza ricsi8800gt (#54008) üzenetére


cigam
félisten

Arra utalt, hogy a porcicák vándorlása a gépben, a legvadabb hibákat okozhatják. Vagyis lehet HW-es oka is, hogy állandóan eldobja az agyát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54010) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

egyik nap nézem a gépet és minecraft win10edition van fent meg még mit tudom én milyen játék :W ezt le lehet valahogy tiltani, hogy ilyen szemeteket ne töltsön le? :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#54011) Yeffy válasza DS39 (#54007) üzenetére


Yeffy
veterán

ott ez van

gondolom itt a nagyobb, 180valahany megasnak kene csak lennie, de azt az egy megasat nem tudom torolni, szurke a delete gomb. csak 'copy to' opcio erheto el.
a nagyobb meretunek tudom megvaltoztatni a valamilyen tipusat.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54012) DS39 válasza Yeffy (#54011) üzenetére


DS39
nagyúr

nem, ez így jó, az a default profilt nem lehet törölni, az alapból van a rendszerben.

(#54013) Yeffy válasza DS39 (#54012) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, akkor ott jarunk, h elvileg jo, gyak meg megsem.
tovabb otlet? :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54014) gduck válasza azbest (#53979) üzenetére


gduck
addikt

Na a megoldás az volt, hogy a BIOSban le kellett tiltanom az előlapi audiót :W Most már tökéletesen működik a mikrofon ;)

[ Szerkesztve ]

(#54015) quailstorm válasza Gyula84 (#54010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

O&O shutup megfelelő beállításával.

(#54016) Gyula84 válasza quailstorm (#54015) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi :R 666KB :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#54017) ImpersonatoR

Az összefoglalóban levő media creation tool al ha letoltok egy usb telepítőt az lehetőség szerint mindig a legújabb/legfrisebb build et tölti le?
Sokszor csak mobilnet van ahova viszem (lapotop pl) és a legkevesebb frissítéssel kéne naprakésszé varázsolni :F

(#54018) ricsi8800gt válasza cigam (#54009) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Biztosra veszem hogy nem. Holnap majd a BIOS default kideritti. Èrdekes win7 stabil rajta.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#54019) DS39 válasza Yeffy (#54013) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát ha a jelszó kérés ki-be kapcsolása sem segít, registry turkálás marad, más ötletem így látatlanban nincs.
Lehet vmi Windows 10 bug.
Ha itt más sem tud jobbat külföldi fórumokon keresgélj (Google-lel).

(#54020) raidx válasza ImpersonatoR (#54017) üzenetére


raidx
őstag

Ha a legfrissebb MCT-t használod igen! Ha régebbi letöltésű akkor az annak megfelelő verzió jön le.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54021) tordaitibi válasza DS39 (#54019) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem fog neki sikerülni, én kb. 2 napot elszarakodtam ezzel, mindent megpróbáltam, a reg turkálást is.
Ő most már a 4. itt a fórumon pár hét alatt, akinek login gondja van, ha sikerül megoldani ne tartsa magába a megoldást senki, engem is nagyon érdekelne. Nekem mellé még a zárolási képernyőn is át kell magam küzdenem, nem tudom kikapcsolni ha altatásból jön vissza. Erre is minden létező tippet-trükköt bevetettem már.

(#54022) Bacusuz válasza tordaitibi (#54021) üzenetére


Bacusuz
őstag

A zárolási képernyő-alvásból felkeltve eltüntetése engem is érdekelne.
Jelszó nincs

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#54023) mexel


mexel
veterán

Arra tud valaki megoldást hogy a sztereó hangcsatornákat felcseréljem? ( a bal-t a jobb-al)
Realtek ALC892 van a lapon, most csak a win10-es driver van fenr. Ha valakinek fent van a realtekes driver megnézné az tud-e ilyesmit? Mert akkor felraknám.

A hangszórók úgy vannak elhelyezve hogy éppen fordítva szól, és a bekapcsoló gomb miatt nem lehet megfordítani. Játéknál és filmnél zavaró hogy fordítva jön a hang. Itt meg nincs most semmi mechanikai fordító ( jack) meg kellene oldanom valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#54024) qqcqqc válasza mexel (#54023) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem tudod megoldani. Megnéztem a realtek HD beállításait és nincs lehetőség. Jack fordítót meg még sosem láttam.

(#54025) Csupingo válasza mexel (#54023) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok videó és zene-lejátszó progiban be lehet állítani. Én a pot playert használom, ha minden igaz, már abban is találkoztam ilyennel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#54026) vlevi válasza mexel (#54023) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hangszőrőba fixen van bekötve a kábel?
Nekem genius 1250 van, abbakülön kell bedugni a bal, jobb csatorna vezetékeit, nálam így van felcserélve a bal/jobb.

(#54027) #19617792 válasza mexel (#54023) üzenetére


#19617792
törölt tag

Meg lehet oldani "hardveresen", veszel két RCA-Jack átalakítót (egyik, másik) és bekötöd a gép és hangszóró közé úgy, hogy az átalakítót megcserélve kötöd be. pl. fehéret pirosba és pirosat fehérbe.

[ Szerkesztve ]

(#54028) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Windows 10, bár lehet gép probléma lesz. A gépben van egy 250G SSD és egy WD 500G blue HDD.
A masina: GA-970A-UD3P + FX6300 + 8G ram

A másolás a HDD-ről hálózatra vagy éppen az SSD-re hát floppy lassú a maximum éééééééééééésebesség 2,8Mb/s.
Raktam rá új partíciót - semmi hatás.
SATA kábelt is cseréltem - semmi hatás
Átdugtan a HDD-t másik portba - semmi hatás
Lehúztam az optikai meghatókat, hátha összeakad? - Semmi hatás

Lehet már 8.1 alatt is ilyen volt?

Van valami ötletetek?

(#54029) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Csináltam egy rendszer visszaállítást, meghalt a win10. Újraindul, először kiír egy QR kódot (ez a kék képernyő MS megoldási linkjére vezet), aztán jön egy képernyő hogy újraindítás, egyéb lehetőségek (vagy ilyesmi), de nem tudok mit csinálni, mert sem a billentyű nem él, sem az egér, tehát marad a reset gomb (az él :DDD )
Nem készítettem rendszerindító lemezt.
Tehetek még valamit, az újra telepítésen kívül? SOS kellene, mert az éjszaka kell valami megoldást találnom...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54030) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, akkor szoftveresen nem megya bal-jobb fordítás. Hardveresen meg tudom majd oldani, csak ez nem az én gépem, most csináltam és holnap reggel megyek haza, itt nincs semmi amivel "megfordítom" hardveresen. Majd legközelebb ha jövök hozok jack-et amit bekötök fordítva.

Más: Defender frissítésre ötlet? Ha pl a win update ki van lőve akkor a defender frissítsen automatikusan, csendben. Erre van ötlet? Ezt még jó lenne ma megoldanom valahogy.

(#54031) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Le lehetne cserélni egy wifi drivert?

A problémám az, hogy az augusztusi frissítés óta nem tudok wifivel csatlakozni az itthoni hálózatra.
Előtte működött.

A jelenlegi wifi driver:

Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-e NIC

2016. 03. 23.
2023.30.301.2016

Ezzel működött:
Realtek Semiconductor Corp.
2015.07.20.
2023.4.720.2015

Hogyan kellene ez profin kicserélni?

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#54032) SP4C3 válasza Gre@T (#54028) üzenetére


SP4C3
veterán

hdtune, hdsentinel pls

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54033) DS39 válasza Oryctolagus (#54031) üzenetére


DS39
nagyúr

első lépésként: [link]

másodikként uninstallálod azt ami nem kell, és telepíted a kívánt drivert.

(#54034) Yeffy válasza DS39 (#54019) üzenetére


Yeffy
veterán

registry turkalasban tudsz segiteni? vagy legalabb abban, hogy mire keressek? :R
abban nem tudom, hol kellene lenniuk a kerdeses beallitasoknak

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54035) movax válasza Yeffy (#54034) üzenetére


movax
őstag

Nem kell a regiszterekben turkálni. Kikapcsolod az automatikus driverfrissítést (lásd fenn a link), majd az eszközkezelőben leszeded a wifi-drivert, bepipálva azt is, hogy távolítsa is el a gépről. Majd felteszed azt a drivert, amellyel korábban működött a wifi és ennyi.

(#54036) Yeffy válasza Yeffy (#54034) üzenetére


Yeffy
veterán

bocs, kifutottam a regidobol

ees igazad lett, mukodik!! ki-bekapcsoltam a jelszavazast, es mot mar jo. az lehetett a gond, hogy amikor jovahagyom a jelszo kikapcsolast, ugye keri a felh.nevet es jelszot. na, ott nem az eredeti, kisbetuvel kezdodo username-em volt, hanem nagy betuvel. es hiaba irtam be a jo jelszot, velhetoleg nem fogadta el, meg ha le is okeztam.
most ezt eszrevettem, korrigaltam, es voila! jo lett.

ezer koszonet!! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54037) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Mikor, mire kell 32GB ram a gépbe ?

(#54038) VoidXs válasza baboss (#54037) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fotószerkesztés, videóvágás, konvertálás, és hasonló, nagy adatmennyiséggel dolgozó multimédiás folyamatokon lehet csak javítani ennyivel. Én játékhoz azt se vettem észre, amikor kicsúszott 4 giga a 8-ból hónapokon át, annyira nem számít.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54039) mexel válasza mexel (#54023) üzenetére


mexel
veterán

Beírom, hátha érdekel majd valakit vagy segít valakinek: mégismeg lehet cserélni a sztereó csatorna jobb és bal oldalát szoftveresen, igaz nem a gyári beépítettel.
Az Equalizer APO nevű kis progival megoldható. Ha valakit érdekel leírom a megoldást, bár angolul van egy leírás róla egy-két helyen.

(#54040) baboss válasza VoidXs (#54038) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm.
Pont arra voltam kíváncsi, hogy játékokhoz szükséges e, más komolyabb nagy adatmennyiséggel dolgozó programot nem használok. :R

(#54041) worxland válasza baboss (#54037) üzenetére


worxland
addikt

ePénisz növelésre tökéletes.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#54042) DS39 válasza Yeffy (#54036) üzenetére


DS39
nagyúr

szívesen. :)

(#54043) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Adott egy W10Home rendszer. Van a saját (admin) és egy második (guest ) account. Hol, vagy hogyan tudom a guest hozzáfereseit limitálni. Milyen programot használhat, mit csinálhat, mit nem, (letöltés,install tiltása) mert most átjárás van a sajátgépben mindenhova, és ez nem igazán tetszik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#54044) HypeeeR


HypeeeR
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm gépén tegnap frissült a win10, azóta sajnos nem tudja használni a laptopot. Bejön a kezdőképernyő, de nem tudja kiválasztani a felhasználót, mert egyből visszaugrik a kezdőképernyőre. Próbáltam telepítővel a helyreállítást, a rendszer újratelepítését a fájlok megtartásával, illetve a rendszer indítását akadályózó hibák elhárítását, de egyik sem sikerült, mindegyik hibába ütközött. Sajnos nincs visszaállítási pont, illetve korábbi lemezkép sem.

Valakinek van valami ötlete?

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#54045) tatararpad válasza HypeeeR (#54044) üzenetére


tatararpad
őstag

Legközelebb bekapcsolni a rendszer visszaállítást és csinálni néha egykét lemezképet ;] ;] ;] Ezen kívül ezt tudod még megpróbálni [link]. Azt hozzáteszem hogy nálam még sose oldott meg semmit, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#54046) cigam válasza HypeeeR (#54044) üzenetére


cigam
félisten

Csökkentett módban is próbáltad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54047) HypeeeR válasza cigam (#54046) üzenetére


HypeeeR
tag

Igen, úgy csak a kurzor jelent meg.

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#54048) HypeeeR válasza tatararpad (#54045) üzenetére


HypeeeR
tag

Hát igen, az én gépeimen van visszaállítási pont, illetve rendszeresen készítek mentést :D Egyébként egy másik gépen végigment a frissítés (nem tudom a KBxxxxxx számát), de nem indult újra magától a gép. 7-8 óra várakozás után újraindítottam, majd a Windows logó után fekete képernyő fogadott a kurzorral. Azon segített az indítási helyreállítás. Érdekes módon mindkét problémás gép Lenovo notebook.

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#54049) moleculez válasza HypeeeR (#54048) üzenetére


moleculez
veterán

Nálunk meg csak a Lenovo gépekkel nincs probléma.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#54050) #93794560


#93794560
törölt tag

Nem kellene általánosítani. Ez olyan, mintha lenne tíz gyilkos és tíz ártatlan ember. Ha én valami véletlen folytán csak a tíz gyilkossal találkoznék, valószínűleg kijelenteném, hogy minden ember gyilkos, mert én csak olyanokkal találkoztam. Pedig ott van a másik tíz is, csak velük nem futottam össze.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.