Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Richter36 válasza r3dsnake (#31999) üzenetére


Richter36
őstag

Abból kiindulva, hogy egyszerre tudom megnézni telefonon, tableten, pc-n a tartalmakat ugyanazzal az account-tal, lehetséges.

(#32002) #97246720 válasza E.Kaufmann (#32000) üzenetére


#97246720
törölt tag

az insider hub írja hogy vannak olyan hibái a 11082-nek....

(#32003) E.Kaufmann válasza #97246720 (#32002) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem hiszek én ilyen irományoknak, inkább magam szívok vele :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32004) pzstm válasza pendre54 (#31992) üzenetére


pzstm
titán

ha November updatet nem raktál fel/nem engedélyezte rendszergazda nálatok az más kérdés......viszont minden nem Insider user számára elérhető, abban egészen biztosan semmilyen túlzás nincs.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32005) rgeorge válasza hito (#31994) üzenetére


rgeorge
addikt

Az akku kérdés nagyban függ a konkrét eszköz Windows 10 támogatásától. Egy kompatibilis módban feltett korábbi rendszerhez készült driver eléggé le tudja rontani az energiagazdálkodás hatékonyságát. Persze a legjobb, ha először tisztázod, van-e akkora mértékű támogatása az eszközödnek, amekkorára szükséged van, készítesz rendszermentést majd felteszed a Windows 10-et és megfigyeled az akkufogyasztást. Csak ne szeresd/szokd meg túlságosan a rendszert...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#32006) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Kevés memóriával rendelkező gépre acer aspire one (1.5gb ram) jobb lehet mint a win7?

Köszi?

(#32007) hito válasza rgeorge (#32005) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Másik topicban javasoltak előtte egy teljes rendszerkép mentést, hogyha gáz van, vissza tudjam tenni gond nélkül a 8.1-et. Állítólag voltak problémák a win10 beépített win8 visszaállításával, úgyhogy a külső programmal történő renszerkép mentés a biztos megoldás. Ez fogom tenni, és kipróbálom a win10-et :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32008) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Teljes gépcsere előtt állok. A mostani gépemen a Windows 8.1-et frissítettem 10-re, viszont most tiszta telepítést szeretnék. A 8.1 kulcsával tudom majd aktiválni?

(#32009) zoo8800 válasza CsonkaImo (#32008) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha nem OEM kulcsod van, akkor igen

rip and tear, until it is done

(#32010) CsonkaImo válasza zoo8800 (#32009) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem OEM, tovább vihető. Köszi! :R

(#32011) Hunork válasza CsonkaImo (#32010) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, csak arra figyelj, hogy telepítéskor NE adj meg semmilyen kulcsot egyszer sem, majd a legvégén mikor megadod az email fiókodat, úgyis szépen veszi a korábbi adatokat, és ott lesz a Rendszerben hogy aktiválva! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32012) raidx


raidx
őstag

Érdekes!

Megvolt a Build váltás. Ilyenkor a beállításokat átszoktam nézni és korrigálni de most nem állított el semmit! Még a nekem hibát okozó Flash frissítést sem lopta vissza!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32013) Steelers válasza #97246720 (#31996) üzenetére


Steelers
senior tag

én is ebben a cipőben járok, nekem sem akar frissíteni. már mindent végig zongoráztam, írtam a supportnak de semmi nem segített...
hogy ennek mi az oka??? :(

(#32014) VoidXs válasza raidx (#32012) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És a driverek is rendben vannak? Mert ha igen, az probléma. A .NET szeret néha olyan bugot kreálni, hogy a rendszer újratelepítéséig nem frissül az nVidia driver.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32015) E.Kaufmann válasza Steelers (#32013) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyrészt benne vagy az Insiderben?
Másrészt Fast ringes cucc, ezt is be kell állítani.
Harmadrészt marhára instabil.
Jobb ha vársz. Engem jobban idegesít a TH1->TH2 nem frissülés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32016) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Rendelkezem win8 kulcsal. Még most is végig kell járni a tortúrát, hogy Win8 telepítés -> Win8.1 -> win10?

(#32017) edari válasza raidx (#32012) üzenetére


edari
őstag

Majd ha jon a th3, vagy ahhoz hasonlóan nagy update.

[ Szerkesztve ]

(#32018) cigam válasza E.Kaufmann (#31989) üzenetére


cigam
félisten

Azért az nem mindegy hogy mit és hol talál. Mert az hogy itt-ott temp könyvtárakban talál vmi szemetet, nem ugyanaz mintha egy aktív kártevő futna a gépen. + MBAM-nál is előfordulhat fals pozitív riasztás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32019) VeryByte


VeryByte
őstag

@pzstm

Várható, hogy a Windows Hello azonosítás használható legyen mondjuk mstsc esetén is? Gondolok itt ujjlenyomat alapú azonosításra.
Munkám miatt eléggé jó lenne, mivel elég sok távoli asztal bejelentkezésem van naponta.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32020) Steelers válasza E.Kaufmann (#32015) üzenetére


Steelers
senior tag

Insideres vagyok és fast ringen. Mégsem jön...
Miért instabil? Mi a gondod vele?

(#32021) raidx


raidx
őstag

"Érdemes viszont megemlíteni, hogy a Windows 7 és Windows 8.1 rendszereken a Windows 10 telepítésére sürgető figyelmeztetések és beállítások elrejtését és kikapcsolását egy felületről lehetővé tévő GWX Control Panel fejlesztője szerint az ezen funkciókat tömörítő KB3035583 is újfent módosult. A Microsoft egy új háttérfolyamattal naponta kétszer 1-es (azaz megengedő) értékre visszamódosítja a regisztrációs adatbázisban az AllowOSUpgrade kulcs értékét, így automatikusan felülírva és felülbírálva a felhasználó (valamilyen úton) manuálisan beállított tiltását. A "funkció" az eddigi tapasztalatok szerint csak látszólag véletlenszerűen kiválasztott PC-kre került fel, azok tulajdonosainak viszont meglepetést okozhat."

Ugye nem is erőszakos az MS? :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32022) E.Kaufmann válasza Steelers (#32020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fel se települ mert kifagy a frissítés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32023) senki66 válasza brcz (#31644) üzenetére


senki66
senior tag

Továbbra is OK a rendszered ? Nem akad az után sem, hogy "belaktad" , mert én is több windows 10-es verziót kipróbáltam és amíg nem raktam fel több programot, addig nem jött elő az akadás, de ahogy feltettem a megszokott programjaimat, megint visszajött. Ráadásul a lányom gépén. ami kicsitt gyengébb konfiguráció - torrent kliens sosem volt rá telepítve - nem csak megröccent, hanem kékhalál és rebootot produkált rendszeresen. Szerintem ugyanazon okból, mint ami az én gépemen az akadást okozza. Végül az ő gépére visszatettem a wim 8.1 - et és a probléma megszűnt. Azt hiszem a saját gépemre is visszateszem a 8.1-et, hacsak nem derül ki valami megoldás hamarosan. Külföldi fórumokat is bújtam, de sehol nincs a jelenségre sem magyarázat sem megoldás, csak a rengeteg " nekem is ez a problémám van meg a sok nekem meg minden OK" Az biztos, hogy ez tömegesen előforduló probléma, de a MS részéről semmi reakció, mintha nem is létezne semmi gond. Én barom, mivel korábban több helyütt is azt olvastam, hogy ez valószinűleg csak egy kezdeti probléma, amit hamarosan orvosolni fog valami frissítés, ebben bízva, no meg a helyhiány miatt a régi 8.1 rendszerem image-ét kitöröltem. Nem lehet, hogy a telepítő szerencsés kiválasztása oldja meg a problémát, Te ugyanazt a telepítő példányt raktad vissza?

(#32024) snow2014 válasza senki66 (#32023) üzenetére


snow2014
aktív tag

sziasztok. en tegnap frissitettem a win 10re. win 7rol. de semmi uj telepites hanem ugy telepitettem hogy egy exe fajlt toltottem le es a gep csinalta a tobbi dolgot. majd amikor eljottek az utolso simitasok megkerdezte hogy megtartom-e a fajlokat kepeket, beallitasokat stb....azt valasztottam ki. win10pro van most a gepemem. minden ami a win7en volt megmaradt es tokeletessen dolgozik, eddig......30 napom van arra ha nem tetszik a win10 akkor vissza allitsam win7re amit a win10 telepito hozott letre. 30 nap utan automatikussan torlodik. probalgatom es ha lessz valami akadas vagy olyan dolog ami nem tetszik akkor jon a vissza allitas

Mindég legyetek rosszak ;)

(#32025) Cola111


Cola111
aktív tag

Erre esetleg valaki? Ötlet?

(#32026) ledan válasza senki66 (#32023) üzenetére


ledan
csendes tag

Nekem is az a gyanúm, hogy ez a kifagyás/megröccenés egy belső bug, viszont nem igaz hogy eddig nem tudta kijavítani az MS... A saját fórumukra is írnak pedig elég sokan, de a szokásos sablonmegoldásokon kívül semmi. Már én is elgondolkodtam, hogy visszaváltok 8.1-re, mert kezd elegem lenni a random fagyásokból.

(#32027) Apucy01


Apucy01
őstag

Nem tudom mindenkinek csak a gondja van ezzel a redszerrel kifagy lékhalál stb nekem miért nincs vele gondom?
Nem lehet hogy valami driver gondotok van vagy valami általatok használt progi kavar be vagy gép gond. vagy véletnenül nem turjátok szét a rendszert?

komolyan nem érte ennyi baj lenne vele?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#32028) ledan válasza Apucy01 (#32027) üzenetére


ledan
csendes tag

Megmondom őszintén én nagyon megkedveltem a Win10-et, de ez a kifagyásos probléma megnehezíti az életet. Külföldi fórumokból kiindulva nem konfigfüggő és a legfrissebb driverekkel is előfordul.
Te hogy tetted fel a Win10-et? Frissítéssel vagy tiszta telepítéssel? Illetve 64-bites?

[ Szerkesztve ]

(#32029) jss


jss
aktív tag

W7 alatt Daemon Tools Lite-ot hasznaltam, tokeletesen mukodott. Upgrade-eletem W10-re es most nem mukodik jol. Nem tudom bekapcsolni az RMPS, SafeDisc, SecuRom, LaserLock funkciokat.
Hogyan tudom ezt megoldani? :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#32030) netpeti98 válasza jss (#32029) üzenetére


netpeti98
addikt

A program újratelepítése megvolt már?

(#32031) jss válasza netpeti98 (#32030) üzenetére


jss
aktív tag

Nekilatok.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#32032) jss


jss
aktív tag

Koszonom, most mar mukodik.

Viszont amikor egy regebbi jatekot probalok elinditani, a jatekban csak alacsonyabb felbontasokat lehet beallitani, mint amit a monitor tud.

A jatek nem Full Screen-en fut, a kepernyo ket szelen fekete sav van. Hogyan tudom, ezt megvaltoztztni es teljes kepenyore allitani? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#32033) senki66 válasza Apucy01 (#32027) üzenetére


senki66
senior tag

Pont ezt írtam, hogy nagyon sok embernek gondja van vele, nagyon soknak meg nincsen. Örülj, hogy Te a szerencsés oldalon vagy. A rendszer a Microsoft oldaláról letöltött érintetlen telepítős. Ugyan ez a gép ugyanezekkel a programokkal gyakorlatilag hiba nélkül működött. A driverek vagy a telepítő által felrakottak, vagy a legújabb frissítettek, ismert bugjukról nem hallottam. Igazából évek óta folyamatosan frissítgetem a hardwert és oprendszert is Vista, 7, 8, 8.1, 8.1 Update 1. most ugye 10 . Semelyikkel nem voltak ilyen gondok,
korábban max a megfelelő driverek megtalálása volt csak nehézkes (főleg Vista) de azután hiba nélkül dolgoztak. A 10 az első rendszerem, ami a telepítéskor minden eszközt felismert , pik pakk ment, ezért is elejében nagyon tetszett, de aztán jöttek a már leírt problémák.
Azért intéztem brcz fórumtárshoz a kérdést, mert visszaolvasva láttam, hogy Ő is régóta nyűglődik a 10-zel, nem rég viszont azt jelezte, hogy megoldódott - hát kiváncsi vagyok még áll e ez?

[ Szerkesztve ]

(#32034) csixy válasza jss (#32032) üzenetére


csixy
addikt

Minek a demon tools win 10-ben?
kattints a jobb gombbal az iso fájlra és simán tudod mountolni.
A használat végén ne felejtsd el a virtuális CD-t vagy DVD-t jobb gombbal rákattintva a kiadás-t választani!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32035) VoidXs válasza csixy (#32034) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mint olvasható, warez az indok... :U

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32036) TRob1 válasza VoidXs (#32035) üzenetére


TRob1
veterán

És ha csak az eredeti lemezek biztonsági másolatairól van szó hogy ne sérüljön a gyári? :U

¤ R'n'R ¤

(#32037) jss


jss
aktív tag

Termeszetesen csak biztonsagi masolatokrol van szo :DD :DD

Szoval, hogyan tudom azt beallitani, hogy az alacsonyabb felbontasu regebbi kiadasu jatek teljes kepernyon fusson? :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#32038) nanus válasza VoidXs (#32035) üzenetére


nanus
senior tag

És ha az akkor mi van , ahhoz sem kell daemon.(win 10 így is úgy is mindent lát és leharapja a p.csödet ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#32039) VoidXs válasza TRob1 (#32036) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ebben az esetben teljesen legális, ha No-CD cracket használsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32040) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Újonnan vásárolt laptopon tegnap upgradeltem 64 bites angol Windows 10 Home-ra.
Szeretném működésre bírni a Mail nevezetű appot, de nem igazán akarja szinkronizálni a fiókokat. Egy hotmailes és egy gmailes fiók van hozzáadva, de semmilyen levelet nemhajlandó letölteni. Tud rá valaki magyarázatot/megoldást? Letiltottam volna valamit, amit nem kellett volna?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#32041) szanozs


szanozs
aktív tag

Kipróbálná nekem valaki, hogy a http://www.budapestbank.hu/ oldalon a jobb felső sarokban lévő Befektetés oldal megnyílik e? Mert nekem hiba üzenetet dob. Frissített win10-em van és a legfrissebb Firefox, Chrome, Explorer és Edge böngészővel is próbáltam de nem működik. Viszont Androidos telefonról meg tudom nyitni. Előre is köszönöm a segítséget.

(#32042) nanus válasza szanozs (#32041) üzenetére


nanus
senior tag

Működik(Chrome), ( írd az azonosítódat meg a jelszavad ;] .

[ Szerkesztve ]

(#32043) pzstm válasza szanozs (#32041) üzenetére


pzstm
titán

IE és EDge van itt csak, mindkettővel tökéletesen megnyílik, s erre az oldalra dob:
https://new.online.budapestbank.hu/login.html

Ezt ha megnyitod linkből esetleg?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32044) edari válasza szanozs (#32041) üzenetére


edari
őstag

Igen meg.

(#32045) TRob1 válasza szanozs (#32041) üzenetére


TRob1
veterán

Chrome-ba nálam sem jó, Edge-be igen (win10 64bit)

¤ R'n'R ¤

(#32046) szanozs válasza nanus (#32042) üzenetére


szanozs
aktív tag

:))

Nekem ezt a hibaüzenetet dobja a firefox:
"A biztonságos kapcsolat sikertelen
A kapcsolat a(z) new.online.budapestbank.hu hellyel megszakadt az oldal betöltése közben.
-A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
- Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról."
A hibajelentés, további tudnivalókba ide küld a firefox.
Mi lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#32047) szanozs válasza pzstm (#32043) üzenetére


szanozs
aktív tag

Sajnos így sem megy.

De akkor legalább nem egyedi problémáról van szó, így lehet, hogy kijavítják. És nem nyelik le a pénzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#32048) VoidXs válasza Burki (#32040) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ameddig nincs lent minden update, nem fog működni. Ugyanez volt Win 8-nál is, csak ott még az időjárás sem volt jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32049) bopeti98


bopeti98
őstag

Ha hülye kérdés, akkor bocsi de ezt a Windows 8.1 with Bing rendszert is ugyanúgy lehet teljes körű Windows 10-re frissíteni?

(#32050) pzstm válasza bopeti98 (#32049) üzenetére


pzstm
titán

Win10 Home lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.