Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) movax válasza Pityu. (#123992) üzenetére


movax
őstag

De minek? Beírod a gugliba, hogy "1000000000 huf in eur" és ott az eredmény.

(#124002) OldMike válasza King Unique (#123995) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm a segítséget, és RoyBattynek is.

42LM660S

(#124003) Doky586 válasza tordaitibi (#124000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kész szerencse hogy
- fel lehet darabolni [link] (2.fejezet)
- mct vel is le lehet tölteni.
- ntfs-re is le lehet bizonyos lapoknál formázni a pent
- stb; mi kell még..?

(#124004) akaido


akaido
addikt

Kérdés: Adódott egy Win 10 problem az egyik munkahelyi gépen:
Win 10 Home-os Lenovo Ideapad "vacsiúj" laptop HDMI-VGA átalakítóval nem kapcsolódik a kivetítőhöz, nem talál jelet. Ugyanezen converter kábel egy másik Win 10 Profis HP laptopon azonnal kivetíti a projektoron keresztül a laptop képernyőképét, tehát a kábel jó.
A win 10 home-ban van valahol korlátozás e funkció terén? Avagy csak valamit engedélyezni/beállítani kell? (Alaplapi Intel monitorvezérlő zsuga mindkettőben.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#124005) King Unique válasza Jenne (#123998) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az érdekes, hogy ilyen számú frissítés a legutóbbi patch kedden kiadva eleve nincsen a 2004-es, de még a 1903/1909-es verziónál sem, meg a Microsoft Update Catalog sem ad rá találatot... Vagyis azokban a hírekben még a frissítés számát sem tudják leírni rendesen? :D

(#124006) King Unique válasza tordaitibi (#124000) üzenetére


King Unique
titán

Az a standard (install.wim) ISO, mint már említve volt előzőleg. Meg az MCT letöltését eleve csak (támogatott) Windowson ajánlja fel a Microsoft szoftverletöltőoldala, nem támogatott OS (pl. Linux, macOS, iOS, Android, stb.) esetén közvetlenül a standard ISO letöltését fogja. De akár Windowson is kitrükközhető a böngészőben, + ott van az MWOIDT és TechBench, vagy akár a Rufus, az is már le tudja tölteni.
+ A 4+ GB-os install.wim fájl darabolható kisebb méretű install.swm fájlokra (Linuxon is megoldható) és akkor máris nem téma ez, használható FAT32-re formázott pendrive is telepítési adathordozóként. Meg korábban arról is volt szó itt, hogy egyes forrásokból a megjelenéskor letölthető volt alapból FAT32 kompatibilis (install.swm) standard ISO is.

[ Szerkesztve ]

(#124007) tordaitibi válasza Doky586 (#124003) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kell semmi.
csak megemlítettem hogy van 4GB-nál nagyobb is.
Most akkor vegyétek fejemet mert megemlítettem.

[ Szerkesztve ]

(#124008) brownus válasza King Unique (#123954) üzenetére


brownus
veterán

nem sikerült, érdekes, hogy a regeditben ott van: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power -> EnergyEstimationEnabled 1-es értékkel, szóval mutatnia kéne, [kép]
asszem elengedem...

(#124009) Csengődi válasza Pityu. (#123992) üzenetére


Csengődi
csendes tag

Hali. Nálam rendszeresen csinálja anyázok is miatta de csinálni semmit sem tudok ellene.

(#124010) Pityu. válasza movax (#124001) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert én így szoktam számolgatni :)

#Csengődi

Én csak az utóbbi napokban vettem észre.Egyszer kirakott valami töltő jelet mintha frissítené a számológépet szóval lehet ,hogy valami frissítés tett be neki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#124011) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hogyan tudom beállítani azt, ha 6 képet szeretnék egyszerre kinyomtatni? 9-el nem az igazi, mert az kellene, hogy "teljes képernyős" legyen.

(#124012) peter889 válasza King Unique (#123875) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ!
Rövid időn belül teljesen indíthatatlanná vált a rendszerem.
A laptopomat szétszedtem, HDD-t kiszereltem, betettem az asztali gépbe, és a Win7 (asztali gépemen az van) javításokat végzett a problémás HDD-n, és az asztali gépemen probléma nélkül látom a HDD tartalmát. Majd kíváncsi leszek, a laptopom hogyan fog működni a helyrehozott HDD-vel. (Nyilván ez Win 10 telepítő pendrive-val egyszerűbb lett volna a laptopomon, de olyanom nem volt. )

[ Szerkesztve ]

(#124013) Kube


Kube
senior tag

Nem hiszitek el, de meg van az explorer.exe cpu pörgetés probléma.

Körülbelül 2 hete lettem arra figyelmes, ha altatom a gépet, akkor elalvás után újra egyből feléled. Nyomozásom eredménye, hogy a Lenovo membrános ujjlenyomatolvasós billentyűzetem okozza (eddig ilyet nem csinált).

Ha ezt az egy eszközt lecsatlakoztatom a gépről, akkor semmi baja, nem pörgeti a processzort. Ha rádugom, akkor egy darabig semmi, amint felismeri a billentyűzetet és konfigurálja utána egyből pörget mindent is. Erről a modellről van szó: KUF0452

Hát megáll az ész :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#124014) #86564352 válasza Kube (#124013) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó sztori, lényeg megoldottad a rejtélyt. :)

(#124015) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Ezt az imént olvastam. Érdemes megtenni?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#124016) #86564352 válasza Jenne (#124015) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem. Ez a javaslat egy baromság.

(#124017) Darkness válasza MrCsiT (#123997) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia!

Esetleg vedd fel a megbízható helyek közé a Helyi intranetnél a hálózati meghajtókat. Nekem az segített.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#124018) viharhozo


viharhozo
addikt

Megmakkant az egyik regi laptopom, a splash screennel megakad, onnan nincs tovabb. Egy csomo leiras szerint a harmadik sikertelen inditas utan atvalt Automatic repair mode-ba. Na, ez nem valt at. Van vmi egyeb lehetoseg, amivel Safe mode-ba rakhatnam, hatha tortenik vmi csoda.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#124019) King Unique válasza viharhozo (#124018) üzenetére


King Unique
titán

A legacy F8 Advanced Boot Options eleve beálítható és akkor indításnál F8-at nyomva kiválasztható a csökkentett mód. Ha az előbbi nem volt beállítva, akkor lásd ezen leírás 3. pontját, azaz a W10 telepítőjét pl. pendrive-ról bootolva is elérhető/beállítható a csökkentett módú indítás. + Ott a helyreállítási környezetben (WinRE) elérhető az indítás javítása, frissítések eltávolítása, gép alaphelyzetbe állítása, rendszer-visszaállítás stb. lehetőségek is.

(#124020) brownus válasza King Unique (#124019) üzenetére


brownus
veterán

szükséges (hasznos) reg cleaner használata win10 alatt?

(#124021) King Unique válasza brownus (#124020) üzenetére


King Unique
titán

Van, találtál olyan hivatalos microsoftos leírást, ami azt okvetlenül javasolja? Ha nem, akkor adott a válasz. Amúgy meg max. csak opcionális és saját felelősségre javasolt az "ilyenek" használata.

(#124022) brownus válasza King Unique (#124021) üzenetére


brownus
veterán

nem, ahogy olvasgatok a témában, azt írják, hogy a windows10-ben már integrálva van.
akkor ez tiszta...

visszatérve az akku töltöttség hátralevő idejének kijelzésére, BatteryBar? vagy ez már nagyon 90es évek? :d

(#124023) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok

win 10 alá tudnátok ajánlani normálisan működő cpu ventillátor kezelő programot?
(ideiglenesen be kellett raknom egy állandóan 3000-en pörgő ventit, de olyan mint a hajszárító) :))

[ Szerkesztve ]

(#124024) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Gépház-ba belépve állandóan azt látom, hogy Frissítés folyamatban.
Ha rákeresek a frissítésekre, akkor azt írja, hogy a rendszer naprakész.
Akkor miért írja ezt?

(#124026) Lauda válasza #46372352 (#124025) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Igen, win7 pro-t. :K

(#124028) mpo válasza StarKiller89 (#124023) üzenetére


mpo
veterán

Gigabyte alaplaphoz van gyári az App Centerben..

Ha érted, akkor már elavult.

(#124029) Lauda válasza #46372352 (#124027) üzenetére


Lauda
félisten

Fizikailag működik, azonban nem lesz jogtiszta a rendszer.

Gondolom oem kulcs, így csak arra a gépre teleptheted, amelyiken azt értékesítették.

(#124031) Lauda válasza #46372352 (#124030) üzenetére


Lauda
félisten

Jogtiszta véleményem szerint semmiképpen nem lesz, mivel az a kód, ahhoz a géphez fog tartozni (amennyiben oem key), amivel értékesítették. Vesztenivalód nincs vele, telepítesz egy rendszert, megadod neki a kódot és ha elfogadja, akkor elfogadta.

[ Szerkesztve ]

(#124032) brownus válasza King Unique (#124021) üzenetére


brownus
veterán

[kép] ennyi, tegnap iccaka még megcsináltam ezt is, lépésről lépésre de nem sikerült...

ez van, kicsit bosszant a dolog, de lehet élni enélkül :)

most jut eszembe, hogy a biost nem néztem meg... ott a HP menedzseli az akkut.. hátha van valami pipa lehetőség!?

(#124033) Ablakos


Ablakos
őstag

A saját fiók tmp/temp mappát átírányítom ramdrive-ra az gyorsíthat lemez műveletet, esetleg lemezkímélő haszna lehet?

(#124034) momcrew válasza Darkness (#124017) üzenetére


momcrew
tag

Szia,
ezt hol találom?

(#124035) Geth válasza Ablakos (#124033) üzenetére


Geth
addikt

Legfeljebb marginálisan gyorsíthat csak, az esetek nagyrészében teljesen felesleges macera.
Egyes esetekben figyelned kell a ramdrive perzisztenciájára (néhány program "érdekesen" értelmezi a temp fogalmát), illetve még inkább figyelni kell a temp rendszeres takarítására, ciki ha elfogy.
"Lemezkímélő": ez a fogalom nehezen értelmezhető, a lemezeket nem kímélni kell, hanem használni.

(#124036) Ablakos válasza Geth (#124035) üzenetére


Ablakos
őstag

A perzisztenciát úgy érted, hogy reboot után is használhatja az ott lerakott fájlokat némelyik alkalmazás? (ramdrive mentett kép fájl nélkül értelemszerűen megsemmisül)

(#124037) Geth válasza Ablakos (#124036) üzenetére


Geth
addikt

Ja, láttam már ilyet, igaz a hiánya nem okozott nagy gondot.
De, ahogy írtam a macerával szemben csodát ne várj, lehet észre se veszed a változást.

(#124038) slice14


slice14
veterán

Tegnap cseréltem a Kingston A400-as szériás 480G ssd-t egy ugyanilyen szériás 960G-re. A meghajtó méretileg a helyesset mutatja és a bios-ban is a helyes adatokat mutatja, visszont a windowz eszközkezelőben a 480G-s ssd-t jeleníti meg. Ugyanarra a sata csatira dugva.
Ez mitól lehet?

Müködik a 960-as megfelelően, csak érdekes hogy mást ír az eszközkezelő.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#124040) Zoz válasza #98320896 (#124039) üzenetére


Zoz
őstag

Ha azon a lapon már volt egyszer Win10 aktiválva, akkor most is be fogja aktiválni magát az alaplap azonosítója alapján.

(#124042) Zoz válasza #98320896 (#124041) üzenetére


Zoz
őstag

A Microsoft aktiváló szervere köti az alaplaphoz. A telepítőnek azt kell mondanod, hogy nincs termékkulcsod, ahogy azt ki is írja telepítéskor.
Feltelepül, amint netet kap elbeszélget a Microsoft szerverével, az megnézi az alaplap azonosítója alapján, hogy van-e hozzá licensz, és ha igen, már írja is a gép, hogy a Windows aktiválva van.

(#124043) MrCsiT válasza Darkness (#124017) üzenetére


MrCsiT
addikt

A megbízható helyek-et IE-ben találtam meg legegyszerűbben, de ott azt írja, hogy csak https:// előtagot viselő címek vehetők fel. De így pl. a 192.168.1.20 -as IP cím alatti megosztásom eléréséhez az IP-t nem tudom felvenni.
(A megosztást ugye például a
\\192.168.1.20\megosztott
kifejezés beírásával adom hozzá, mint hálózati meghajtót. )
Te ezt hogyan is oldottad meg? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#124045) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Van 2 kamera rendszerem ,egy itthon a másik a nyaralóban.
A gondom az hogy egy ideje a laptopon levő Cms nevű kamera szoftverrel nem látom a nyaralóban levő kamerák képét a WIN10-es gépemen,amin win 8.1 van azon látom.(a nyaralóból látom az otthoni kamerákat a win10-es gépen is)
Ezért írtam ide hogy milyen beállításokat nézzek meg a win10-es gépemen hogy újra menjen erről is távfelügyelet?Androidos telefon appból is látom itthonról a nyaraló kameráit de az felhő alapú szolgáltatás sztem,ezért nem akarom idekavarni a dolgot!

Ha nagyon off akkor PÜ-ben is jöhet segítség!

Köszi előre is! :R

(#124046) zolee001 válasza MrCsiT (#124043) üzenetére


zolee001
őstag

Az smb protokolos megosztásnak semmi köze a webes dolgokhoz,köszönd annak aki ilyenn jó tanáccsal szivatott

net use Z: \\gépnév\megosztás /PERSISTENT:YES.

Alábbi példa parancs felcsatol neked agy Z betüjelü meghajtót a megosztásoddal amit akarsz

(#124047) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Amikor a 4GB RAMból már hármat foglalok böngészés közben és nagyon belassul a gép olyankor manuálisan is tudom törölni vagy erre nincs mód külső program nélkül?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök annak aki kéri, pl PM-ben.

(#124048) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdvözlet :)

CSM UEFI téma, de egyébként giga off, de fogalmam nem volt hova írjam be.

Szóval van bármiféle ép eszű magyarázat arra, hogy AC Odyssey 10-15 fps-el jobban fut CSM módban mint UEFI-ben? :DDD

Reszelgetem itt a ramot, cput biosban pár fps miatt, erre egyszer csak pofáncsap ilyen 10 fps különbség egyik pillanatról a másikra. Aztán kellett vagy 2 óra mire rájöttem, hogy a biosban a load optimazed deafultsnál egyszer elfelejtettem átkapcsolni UEFI-re (alapból CSM-re teszi).

És tényleg, itt az úton amikor felfelé sétálok konstans 80-83 fps CSM-ben (imgur link), UEFI-ben pedig 68-72. (nem a gpu boost teszi, az állandóan 2050-2070 között ugrál). De bárhol futkározok kimutathatóan lassabb, azóta 5x ki majd bekapcsoltam, mert nem hittem el, úgyhogy 100% hogy ez az opció teszi a különbséget.

1 TB 850 EVO-n a játék és a W10 is, amit annó még GPT séma szerint készítettem elő, a bios pedig UEFI-n volt.

[ Szerkesztve ]

(#124049) Geth válasza DeathAdder (#124048) üzenetére


Geth
addikt

Csak az opció neve és lehetséges értékei maradtak le.
Nem világos pontosan mi történik, mert magát a boot módot biztosan nem állítgatod :) (gpt vs mbr)

(#124050) DeathAdder válasza Geth (#124049) üzenetére


DeathAdder
veterán

MSI bios, csm/uefi on/off kapcsoló (gugli kép)

semmit se értek :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.