Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet olyat kérdezek amit mindenki tud, elnézést!
Jelenleg 1 laptopomon van win10 2 felhasználói fiókkal. A napokban tervezem frissíteni az asztali win7-et 10-re. Kérdéseim:
Mi jelentősége van a felhasználókhoz kötött e-mail cím / jelszó bejelentkezésnek (mert ugye a win7-ben nincs ilyen)?
Ha a PC-n is meg lesz a win10, ugyanazon 2 felhasználó lesz mint a laptopon, ugyanazon név/ e-mail/ jelszavakkal. Nem fog ez kavarodást okozni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#40002) cattus válasza VGYke (#40001) üzenetére


cattus
őstag

Nem lesz vele gond, ugyanis a licenc nem fiókhoz kötött.

Do the thing!

(#40003) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

helló!

adott egy win10 pro, rendszerappok (számológép, groove, fényképek amiket szoktam használni) azonnal bezárják magukat, nem appot indítva, hanem konkrét fényképet megnyitva pedig "távoli eljáráshívás nem sikerült" hibaüzenetet kapok.
ötlet? az "indítsd újra" kör már megvolt.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#40004) Pano válasza #78032384 (#39997) üzenetére


Pano
addikt

Amilyen baromságokat csinál a Microsoft, főleg mióta megy a Windows X project, semmin nem csodálkoznék.

(#39998) cattus: Köszi a megerősítést.

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#40005) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Egyik napról a másikra nem tudom megnyitni a képeim. Távoli eljárás hibát dob ki. Mintha nem lenne képnéző programom...
Illetve ha elküldöm valakinek a képet nem tudja ő se megnyitni...
Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#40006) Pano válasza Buster17 (#40005) üzenetére


Pano
addikt

Nem sikerült esetleg egy kódolós vírust beengedni?

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#40007) Buster17 válasza Pano (#40006) üzenetére


Buster17
addikt

Fölöttem kettővel ZavaBalazsnak is ugyanez a problémája. Egyszerre kaptunk volna be virust? Amúgy érdekes.

(#40008) ZavaBalazs válasza Buster17 (#40007) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

+ haveromnál se működnek a rendszerappok, store sincs egyikünknek se, neki még az outlook se működik (nálam az ok).

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#40009) #41133696 válasza Buster17 (#40005) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem ez a gond Nálad is. Nálam megoldódott. Windows Reinstall...

[ Szerkesztve ]

(#40010) #41133696 válasza #41133696 (#39952) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ASUS M4A785D-M PRO alaplapomról a dobozos PUL licences Windows 10-et szépen átköltöztettem az új gépemre.

A kérdés, hogy a régi alaplapomat eladhatom e, és nem kell attól tartanom, hogy aki megveszi felteszi rá a Windows 10-et, és mivel az MS-nél korábban az az alaplap volt eltárolva (természetesen a kulcsomat nem tudhatja), az MS beaktiválja neki?

(#40011) Pano válasza #41133696 (#40010) üzenetére


Pano
addikt

Nem, mivel licensz szerződés szerint 1 gépen használhatod, ha már az újra be lett aktiválva, akkor az jelenleg az "aktív pc".
A másik onnantól kezdve nem érvényes. Természetesen ettől függetlenül eltárolódik a MS-nél, mint "előzmény", hogy azon is használtad, de nem kap automatikus aktiválást, a fenti ok miatt.

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#40012) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv!
Biztos volt már róla szó, de az mitől van, hogy kikapcsolt laptop mellett is merül az akksi?
Tehát ha nem használom pár napig, simán lemerül akár 0%-ra is,hibernálásról szó sincs, sima kikapcsolás után. Az akksival nincs gond, majdnem új a laptop, és mind a kettő csinálja amelyiken win10-van.

19 éve a PH-n.

(#40013) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hali
Valamilyen nagyobb updatet feltettem és eltűnt a sidebar (amit útölőág tettem fel win10-re) ezt vissza lehet varázsolni valahogyan?A minialkalmazások kiegészítés fent van még,csak éppen nem működik valamiért...

(#40014) #97246720 válasza Hikvision (#40012) üzenetére


#97246720
törölt tag

valószínű azért mert engedélyezve van a hibrid alvás, olyankor félig bekapcsolva marad illetve a gyors boot is engedélyezve van

ToBeY: hivatalosan ugye a a 7 után kiadott rendszerekben megszűnt a minialkalmazások támogatása, próbáltad újratelepíteni vagy esetleg még a kompatibilitási módot próbáld meg hogy a kezelő app win7es kompatibilitással induljon rendszergazda módban

[ Szerkesztve ]

(#40015) ToBeY válasza #97246720 (#40014) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Újratelepítettem a minialkalmazás progit,de eltűntek az eddig használt gadget-ek...

Amúgy ez a mostani milyen update volt?Mert vagy egy órágis frissítette magát a win.

[ Szerkesztve ]

(#40016) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A régi gépemen WIN10 fut (WIN8.1dobozosról frissítve ).
Ha mondjuk fél év múlva csináltatok egy új gépet, akkor áttudom vinni a win10-et az új gépre?

(#40017) #97246720 válasza ToBeY (#40015) üzenetére


#97246720
törölt tag

mi a build szám?

GEPESZ66: persze, mert van hivatalos verzió amit frissíthetsz...de ez a doboz kiadás csak 1 gépre érvényes...ha több gépre szeretnéd felrakni akkor gépenként kell 1 szorozatszám

[ Szerkesztve ]

(#40018) ToBeY válasza #97246720 (#40017) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Verzió:1511 bulidszám 1056.318

(#40019) #97246720 válasza ToBeY (#40018) üzenetére


#97246720
törölt tag

stimm...küld el megnézem én is...tedd fel egy felhőbe ahonnan le tudom tölteni vagy ha el van mente az oldal az is jó ha elküldöd a linkjét... anno én 8.1nél használtam minialkalmazásokat utoljára

(#40020) GEPESZ66 válasza #97246720 (#40017) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Arra gondoltam, hogy akkor a régi gépet nem használom már, mert például tönkremegy az alaplap.
Akkor tehát gond nélkül betudom aktiválni az új gépen?

(#40021) #97246720 válasza GEPESZ66 (#40020) üzenetére


#97246720
törölt tag

elvileg igen :)

nekem könnyebb dolgom van, mert nekem digitális jogosultságom van aktiválni a win10home-ot :D bele van égetve valami a laptopom alapjába ami aktiválja a win10et :)

[ Szerkesztve ]

(#40022) Pano válasza GEPESZ66 (#40020) üzenetére


Pano
addikt

A dobozosnak az a lényege, hogy mindig az éppen aktuális gépeden használhatod (tehát egyszerre 1 gépen).
Ha tönkremegy az alaplap, akkor onnantól új gépnek fogja érzékelni és az lesz az aktuális, az előző meg "érvénytelenítődik".

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#40023) ToBeY válasza #97246720 (#40019) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mit küldjek el az updatet? :) Az a windowstól jött nem én kértem :N

(#40024) #97246720 válasza ToBeY (#40023) üzenetére


#97246720
törölt tag

neeem XD azt a minialkalmazás kezelőt :)

(#40025) ToBeY válasza #97246720 (#40024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jah,arra csak rákerestem googleben,és az 2. találat volt
Ezt kell feltenni,aztán bármilyen gadget megy win10 alatt

(#40026) King Unique válasza ToBeY (#40025) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a GadgetsRevived, amiről szó van. Azt még nem használtam, de én a 8GadgetPack félét szoktam feltenni. Eddig különösebb gond még nem volt vele.

(#40027) ToBeY


ToBeY
nagyúr

lemezkezelővel valamiért nem távolítja el a windows.old mappát.Van egyéb okosság,amivel le lehet törölni?
Ph3xIB32.sys-t nem lehet törölni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#40028) Pano válasza ToBeY (#40027) üzenetére


Pano
addikt

A legegyszerűbb ha van kéznél egy bootolható linux live cd, azzal bebootolni és fájlkezelőben kívülről letörölni.

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#40029) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy TV-t, és próbálgattam,hogy a PC-t hozzákötve hogyan tudnám használni esetleg játékra.

Biztos,hogy valami nagyon amatőr hibát követtem el,de most mintha az arányok teljesen elcsúsztak volna. Ikonok mérete, jobb klikkes lenyíló menük, illetve a programok objektumainak mérete sem passzol. Pl. a viber ablaka iszonyúan kicsi, de a radeon illesztőprogram menüje meg orbitális nagy.

Monitornak egy Dell S2340L-t használok, a TV pedig Samsung UE48J6200. Mindkettő 1920*1080 felbontásban, és HDMI kábellel kötöttem mindkettőt a PC-hez, külön-külön.

Több problémám is felmerült. Pl. PES 2016 alatt próbálgatva, a játék felbontását nem engedte 1280*768 fölé beállítani, és nem tudom,hogy ennek mi az oka.
Továbbá nagyon zavar ez az eltérű méret probléma, így szeretném valahogyan visszaállítani az alap értékre a felbontást, és a méretezést. Ez megoldható valahogyan?
És végül, az lenne a kérdésem,hogy lehet-e külön profilokat létrehozni a különböző megjelenítők használatához?

Őszintén szólva nagyon hozzászoktam, hogy Windows 10 alatt lényegesen kevesebbet kell állítgatni a dolgokat, csak bekapcsolom a gépet egy újratelepítés után, és tökéletesen megjelenik a kép a monitoron, nem kell állítani semmit. Így abszolút nem vagyok képben,hogy mi befolyásolja a megjelenítést ilyen szempontból, vagy hogy azokat a beállításokat hol is kellene keresni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#40030) istvankeresz válasza ToBeY (#40027) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Csökkentett módban sem engedi kézzel törölni?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#40031) King Unique válasza ToBeY (#40027) üzenetére


King Unique
titán

Egyáltalán jól csináltad?? Azt lemezkarbantartóval kell és rá kell menni a rendszerfájlok törlése opcióra, majd utána bejelölni az ablakban a törölni kívánt elemeket. Amíg ez le nem fut, én nem piszkálnék bele mindenféle live Linuxszal.

[ Szerkesztve ]

(#40032) ToBeY válasza King Unique (#40031) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,mint fentebb írtam ez az opció nem működik.Linuxom nincs kéznél és nem is értek hozzá.
Csökkentett módot még megpróbálom, hátha...

(#40033) hurenzon


hurenzon
senior tag

Van egy Hp G6-om, és Win 8.1 majd most Win 10 frissítés óta szaggat a wifim, kb 5 percenként elmegy és kiírja, hogy korlátozott kapcsolat.
típus: broadcom 4313gn 802.11b/g/n 1x1 wifi adapter

mi lehet a megoldás?

(#40034) Popes válasza ToBeY (#40032) üzenetére


Popes
őstag

Gépház - Rendszer - Tárterület alatt keresd meg C-n, ott is lehet törölni.

Deus ex machina

(#40035) King Unique válasza ToBeY (#40032) üzenetére


King Unique
titán

Két lépcsőben fut le a lemezkarbantartó és be kell jelölni az említett dolgokat. Ha valóban úgy csináltad és ennek ellenére nem törli, az fura, mert nálam eddig mindig működött. Akkor próbáld csökkentett módban, de ott is először inkább lemezkarbantartóval, mintsem manuálisan beletörölni.

Live Linux használatáról pont van a blogomban egy friss írás és annyira azért nem bonyolult. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40036) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Csökkentett módban sikerült törölni,thx a tippet. :)

(#40037) istvankeresz válasza ToBeY (#40036) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nincs mit. :) Aztán reméljük, hogy nem valami fontos dolog miatt nem engedte törölni. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#40038) ToBeY válasza istvankeresz (#40037) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az majd kiderül:D De most szépen bebootolt és működik a gépezet

(#40039) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Következő hiba üzenetbe botlottam:

Elméletileg ez vlmilyen Visual CC akármicsoda lehet ,gyakorlatilag meg ezek mind a gépemen vannak:

Szerintetek mit kéne felraknom?

:R

(#40040) Angel2014 válasza TechN7ne (#40039) üzenetére


Angel2014
addikt

MSVCP100.DLL, FÁJLLEÍRÁS : MICROSOFT® C RUNTIME LIBRARY
msvcr100.dll egy része a Microsoft Visual C ++ és gyakran szükséges programok futtatására kifejlesztett Visual C ++.
Játékok és alkalmazások szükség lehet a fájlt a játék / alkalmazás telepítési mappát. Másolás, hogy a Windows systemfolder a telepítési mappa a játék / alkalmazás kijavítani. Ügyeljen arra, hogy a 32 bites dll-fájl 32bit szoftver, és 64 dll-fájl 64bit szoftver.
Lehetséges hibaüzenetek ezt a fájlt:
"Msvcr100.dll nem található" "
"A fájl msvcr100.dll hiányzik"
"A fájl nem található msvcr100.dll"
"A program nem indul el, mert MSVCR100.dll hiányzik a számítógépről. Próbálja meg újratelepíteni a programot, hogy erősít ez probléma."
Ha ez valamilyen okból nem működik, egyszerűen helyettesíti a fájlt, akkor előfordulhat, hogy újra kell telepíteni a Microsoft Visual C ++ terjeszthető csomag, amely itt található:[link]

Fent van de nem a megfelelő....32 vagy 64 bites a rendszered? .

C++2013 x64 12.0.30501 és ugyan ez kell x86 ban is...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#40041) bobalazs válasza TechN7ne (#40039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

2005öst én ott nem látok.
64bites az opr. vagy nem, egyaránt kell x86 és x64 verziót installálni.

(#40042) TechN7ne válasza Angel2014 (#40040) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen sikerült ,64-bit es cuccot kellet felraknom ,köszöntem az uraknak! :R

(#40043) pjen válasza Burki (#40029) üzenetére


pjen
félisten

Szia Képernyő közepén jobb klikk,felbontás,ajánlott beállítások

(#40044) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Egy windowst szeretnék feltenni egy merevlemezre, amit később szerelnék be egy gépbe. Lehetséges ez? Tehát rajta lenne a windows, és a beszerelés után bootolna és megkeresné a szükséges drivereket..stb.

[ Szerkesztve ]

(#40045) Borisz76 válasza zeorsdfd (#40044) üzenetére


Borisz76
veterán

A saját gépedből kiiktatod az adattárakat.

Bedrótozod az újat és USB-s boot-olható rendszertelepítést indítasz.

Ha kész , kiveszed, majd ha eljön az ideje ,akkor mehet a végleges helyére.

Menni megy de van hátránya is :

Mivel kicsi az esélye , hogy a TE alaplapod és a másik gép alaplapja ugyanaz a fajta / típus lesz ezért az alaplapi vezérlő programok / driverek nem biztos , hogy menni fognak.

Mondjuk, ha az új gépnél lesz netkapcsolat akkor frissítés formájában leszedi....

De az igazi , akkor is az, ha új gépbe megy az adattár és egyből ott megy rá a rendszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40046) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

A kérdésem a következő ...

A tiszta telepítés megoldást jelenthet apróbb problémák száműzésében ? Olyanokra gondolok , hogy bekapcsolás után sötét marad a képernyő ( pár ki- be kapcsolás után rendesen indul ) . Vagy .... a programok nem megfelelően működnek ( SpeedCommander 14 )

A laptopon windows 7 ultimate ( jogtiszta ) volt telepítve ... a windows 10 upgrade formájában került fel a gépre .

Kellemes napot !

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#40047) MorphBCS


MorphBCS
tag

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 5536-osom. ATi Mobility Radeon HD4560 vagy 70 vagy ''miaszösz'', nem néztem pontosan meg. A lényeg, hogy beüzemeltem volna immár döglött akkuval asztalinak, kapott állványt, egeret, billentyűzetet, hangszórókat, monitort, webkamerát. DE! A monitort rákötöttem VGA kábellel, automata leklónozta szépen a laptop képernyőjét ugyanazzal a felbontással és nem engedi a felbontást állítani. Ha pedig csak a monitorra kapcsolom a megjelenítést, akkor sem... Felrobbanok.

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#40048) MorphBCS válasza MorphBCS (#40047) üzenetére


MorphBCS
tag

Megvan!
A második képernyőt kellett átállítani hogy elsődleges legyen, és csak így engedi. Ellenben így a laptopét nem... Had ne mondjam a véleményem erről :DDD

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#40049) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Szeretném megkérdezni,hogy APPX fájlt hogy tudok megnyitni? Köszi! :R

(#40050) sutszi


sutszi
veterán

Az ablakok fejlécének színét hogy lehet megváltoztatni? Google dobál ilyen hackelős módszereket, de valahogy nem hiszem el, hogy ezt az egyszerű dolgot nem lehet másképp.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.