Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Tőletek :)
Ebben tudtok segíteni? :)

(eleve itt kellett volna keresnem,csak nem akarok most már duplikációt)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25002) dokee78 válasza djyuri (#25001) üzenetére


dokee78
félisten

Engem még Battlefield 4 nem dobott ki.
Sőt jobban fut Windows 10-en!

(#25003) Fred23 válasza vlevi (#24995) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, már túl vagyok rajta! Most Linuxot szeretnék feltenni, és ha annyira jó lesz, mint régen, akkor az is lehet, a Win10 megy is végleg. Viszont eltennék egy pendrive-ot Win10-zel, amit bármikor feltehetek. Már aktiválva van a 10, szóval bármikor mehet vissza. :) Jön majd a driver vadászat openSUSE-n, meg a megfelelő wine megtalálása. Mondjuk lehet, meghagyom még pár napra a Win-t is egy külön partíción.

Nem tudja valaki, hogy Rufus működik -e wine alatt is?

[ Szerkesztve ]

(#25004) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdv, lehet volt nem kerestem vissza (bocsi :B ), de storeban meg lehet valahogy nézni miket frissített legutóbb? Google nem volt a barátom ilyen szempontból....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25005) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win10+NokiaN8 telefon csatlakoztatási problémával találkozott valaki?
Nekem csatlakoztatáskor erőlködött a frissítéssel, aztán ez lett belőle: Nokia - Other hardware - Nokia N8-00 - Hiba: 0x80248007.
Google segítség nem sokat mond (kb. futassam a hibaelhárítást).
Megoldotta már valaki ezt a problémát?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25006) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Honnan tudom letölteni a segédprogramot,amivel megnézem,alkalmas-e a laptop a win10 futtatására?

(#25007) Gh00st válasza VGYke (#25005) üzenetére


Gh00st
tag

Nálam ment egy ideig az N8(pc suite módban- mass és storage memory), aztán sikeresen 10.02-án feltelepült wun a Nokia - Other hardware - Nokia N8-00 és onnantól kezdve csak cserélhető lemezként látja...
Előrébb nem jutottam vele, így a frissítés töröltem és elrejtettem :W

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#25008) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#25006) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megtaláltam.

(#25009) tope válasza raidx (#24958) üzenetére


tope
addikt

Internet nélkül manuálisan felraktam a drivert (előre én is leszoktam menteni egyébként, de ha felismeri a windows akkor mit szenvedjek vele a felrakásával, kivéve a kibacik velem a windows opció), most úgy néz ki jó lesz, bár majd ezután derül ki.
Az említett progit még nem kerestem/raktam fel.

(#25010) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Srácok alaplapcsere előtt járok, próbálta már valaki egy új alaplapra telefonon újraktiválni a 10-est? Tudom, hogy elméletileg ezt nem lehet, de win8-nál is így volt, de gyakorlatban aztán mégis lehetett.

Vagy az új lap betétele után win8 ->telefonos aktiválás -> 8.1 -> frissítés 10-re -> aktiválás procwedúra vár rám? :( :(

[ Szerkesztve ]

(#25011) zoli03


zoli03
őstag

Tegnap vettem észre, hogy a billentyűzetemen (Logitech Internet 350 Keyboard) nem működnek az extra gombok (számológép, hangerőszabályzás, semmi). Nem raktam fel semmi programot, semmi beállítást nem módosítottam, egyszer csak ilyen lett (újraindítás, másik USB portba dugás után, eszközkelezőből törlés után is ez a helyzet). Van valakinek valami ötlete?

(#25012) junior11


junior11
veterán

Segítségre lenne szükségem. Vmit elcsesztem a notebookomon (Lenovo Z500). Visszaraktam a régebbi Intel video drivert (HD4000), és az újat a telepítése előtt letiltottam, mert azzal nem müködött a fényerőszabályozás, megvolt a restart, minden rendben volt, a régivel működött is, a WU ismét megtalálta az újat de nem telepítette fel, csak letöltötte, mielőtt letiltottam, nyomtam egy restartot, de ezután a Lenovo felirat megjelenik és fekete képernyő fogad, nem látok semmit, nem tudok bejutni a windowsban (a fényerőszabályozás működik). Hogyan oldhatnám ezt meg?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25013) JamesHun


JamesHun
addikt

Szerintetek hogy a búbánatba lehet az ha van egy tablet:
reseteléssel vacakolok épp
ha végigmegy a reset van pár lehetőség a testreszabásnál milyen jelentések mehetnek ki, helymeghatározás stb
ott mindegy mit teszek be, de ha nem adom meg a gépnek egyből a WIFI-t már itt és hozok létre offline accountot akkor magento alapú webshopba nem lehet belépni se userként, se adminként
és utána hiába kap wifi-t, frissítek rá de nem lesz valami ugyan az a rendszerben

ez most bug, vagy mi lehet? :D

SeriesX: JamesSHun

(#25014) Ispy válasza zoli03 (#25011) üzenetére


Ispy
veterán

Rakd fel a Logitech SetPoint-ot, hátha meggyógyítja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25015) zoli03 válasza Ispy (#25014) üzenetére


zoli03
őstag

Nem használt, de ezek a billentyűk 7/8.1/10-en mindig működtek egyből telepítés után, semmilyen program nem kellett hozzájuk.

(#25016) tope válasza junior11 (#25012) üzenetére


tope
addikt

Úgy látom ez a képernyő fekete mizéria nagyon menő 1-2 napja, mert én is így jártam, valamit nagyon elbactak ott a Microsoftnál. (én újratelepítettem más miatt is, de az nem megoldás egyébként)

(#25017) junior11 válasza tope (#25016) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is csak a rendszer visszaállítás segített.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25018) Aarpok válasza Fred23 (#25003) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem egyszerűbb,ha még Windows alatt megcsinálod.Amennyire tudom legtöbb linux disztró alatt elérhető az UNetbootin az is megcsinálja a Win telepítőjét.

Аарпок

(#25019) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Arra volt már valakinek megoldása, hogy a win10 be-belassul néha 1-2 másodpercre? Ilyenkor a zenelejátszó / film megáll, elég idegesítő..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#25020) JanR válasza HornedReaper (#25019) üzenetére


JanR
addikt

HDD-n, vagy SSD-n van a win? Csak mert ha HDD-n, akkor nézd meg az állapotát.
Korai lenne még egy ilyen OS-nél, hogy be-be lassul. Legutoljára ilyet még XP-nél láttam, ami már 3 éve nem volt újratelepítve :U

(#25021) harveszter: Akkor viszont nem tudok segíteni, számomra ez nagyon meglepő. Több gépre is raktam már W10-t, de egyiknél sem fordult elő ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#25021) HornedReaper válasza JanR (#25020) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Itt több hozzászólást is olvastam ezzel kapcs. SSD-n van a Win, de sajnos seq write csak 40 MB/s :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#25022) zoli03 válasza HornedReaper (#25021) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem is van, hogy megakad a film/zene, de érzésre inkább 0,5-1 s csak (SSD-n van a win).

(#25023) HornedReaper válasza zoli03 (#25022) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Igaz, inkább 1-1 másodpercre "fagy be".. Neked AMD-n, nekem Intelen fagy be?! Virtuális memóriát használsz? Milyen gyors az SSD-d szintetikus teszteken? (nekem 240/140 olvasás-írás helyett sajnos csak 240/40-et produkál, de ez a sz*r Intel-generáció miatt is lehet)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#25024) FollowTheORI válasza HornedReaper (#25019) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Eléggé driver problémának tűnik... upgrade vagy clean install volt?

Illetve a háttérben futó alkalmazásokat kéne monitorozni ilyenkor.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25025) HornedReaper válasza FollowTheORI (#25024) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Clean install, csak az nVidia Geforce drivert telepítettem manuálisan

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#25026) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

A következő problémába ütköztem a mai nap harmadszor : Használat közben egyszer csak elmegy a kép, sötétség, a monitor nem érzékeli a gépet, és készenléti üzemmódba kapcsol ... ilyenkor kikapcsolom a monitort, vissza, és ujra jó. Plusz ma egyszer csak előjött egy ablak, hogy elfogyott a szabad memória, miközben megnéztem, és csak 50% volt használatban. Van erre valami megoldás ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#25027) CartmanLand0 válasza HornedReaper (#25019) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Én is észrevettem ilyesmit, nálam a hang olyan furcsa, 1-2másodpercig szaggat ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#25028) zoli03 válasza HornedReaper (#25023) üzenetére


zoli03
őstag

AMD-n, az SSD 540/270-et tud. Virtuális memória beállításhoz nem nyúltam, ilyesmi beállításokat alapon hagytam. Win 7/8.1-en nem volt gondom ugyanezzel a géppel. Drivereket sem szedtem le, a Windows leszedett magának mindent.

[ Szerkesztve ]

(#25029) Gary_93


Gary_93
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám: Windows 10 Pro bekapcsolástól kb. 15-20 mp volt eddig a boot idő. Most viszont egyik napról a másikra majdnem 1 perc lett.
Mielőtt kérné a jelszót, sötét a képernyő 30-35 mp-ig, aztán megy minden rendesen. Tudtok erre valami megoldást? :F Olvastam volt hasonló gondja másnak is, de hogy mivel és hogyan oldotta meg arra nem találtam semmit. :(

(#25030) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem. Most veszek laptopot, de Windows nélkül. Első körben nem szeretnék rá W10-et venni, mert nehogy az legyen, hogy nem jön be a laptop és 14 napon belül visszaküldöm (elállási jog). Azaz van-e lehetőség feltenni mindenféle kulcs nélkül W10-et?

Lehet hülyén emlékszem, de mintha nem lenne gáz rövid távon, ha aktiválatlan a windows, max kiírja az asztalon vagy feldobja popup a tálcán. Ha meg hülyeséget kérdeztem, elnézést, de nem szeretnék vakon invesztálni windowsba, aztán nézhetek, mint Rozi a moziban.

(#25031) HornedReaper válasza CartmanLand0 (#25027) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nálam a zene csak úgy beszaggat néha, mondjuk böngészés közben vagy csak megy a gép magában. Film közben még a kép is megáll egy pillanatra. Vírusölő lehet a ludas? (ingyenes)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#25032) CartmanLand0 válasza HornedReaper (#25031) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Passz, nekem is ingyenes, AVG Free 2015 ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#25033) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok.
Hogy lehet megváltoztatni a sor-kijelölés színét windowsban? Az a gondom, hogy a háttér fehér, a kijelölt sort meg nagyon világos kékkel jelöli ki és alig látom hogy mi van kiválasztva... :(

(#25034) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

windows10 x64-hez milyen kodek csomagot ajánlanátok?
kódoláshoz kellene.. van kifejezetten win10es codec pack?

nem lejátszáshoz kell, arra tudom ott a vlc, potplayer stb
hanem kódoláshoz, főleg avc avi hd

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25035) htc07 válasza ForRedGlory (#25030) üzenetére


htc07
addikt

Fel lehet tenni aktiválás nélkül is.

(#25036) zoli03 válasza zoli03 (#25015) üzenetére


zoli03
őstag

Már tárgytalan, egyik újraindítás után magától jó lett.

(#25037) Twinsen2


Twinsen2
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a windows updatet végérvényesen kikapcsolni 10-ben ?

(#25038) ForRedGlory válasza htc07 (#25035) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:R

(#25039) BiP válasza GeneraL_XTX (#25010) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha az új alaplap betétele után egy aktivált win8/8.1-ről frissítesz Win10-re, akkor nem kell utána újra beaktiválni, frissítés után aktivált lesz a Win10, és megjegyzi szépen az új alaplapot.
Ezt 2016. június 29-ig el lehet játszani.

(#25040) GeneraL_XTX válasza BiP (#25039) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

igen, pont ezt akarnám elkerülni. Gyári win8 kulcsom van, azzal nem lehet 8.1-et feltelepíteni. Tehát azt érném el, hogy 10 le, 8-as fel, azt beaktiválni az új laphoz, frissíteni 8.1-re aztán 10-re.

Ez elég macerás, megpróbálom magát a 10et beaktiválni az új laphoz. Mivel intel-ről váltok intel lapra (konkrétan B85-ről H97-re) szerintem zokszó nélkül bírja majd a cserét.

(#25041) viktor82


viktor82
őstag

Üdv,win8.1 ről frissitettem most újra tenném a rendszert viszont sima 10-es telepitövel milyen kulcsot adjak meg,amit kaptam a 8.1 -hez vagy kiolvassam a 10-es kulcsát? :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#25042) F_Zolee válasza #22743424 (#24999) üzenetére


F_Zolee
veterán

De így akkor nem fog frissítést keresni majd. Vagy újraindításnál elindítja újra?

De már lényegtelen: "A kiszolgálót (Windows Update) nem lehetett leállítani." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25043) raidx válasza GeneraL_XTX (#25040) üzenetére


raidx
őstag

Win 10 frissíthető 7, 8, 8.1 ről. Nem kell az egész sort végigjárni. Ha a 8-asod aktivált mehet a 10 frissítés és mikor aktiválta magát a tizes akár tiszta telepítést is lehet végezni. A kulcs kéréseket ki kell hagyni és amint nethez jut a friss telepítés ellenőrzi magát és aktiválódik.

@viktor82

Ha már aktiválódott a tizesed újra telepítésnél nem kell semmi kulcsot megadni. Aktivált marad alaplap cseréig. Akkor meg jöhet a telefonon aktiválás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25044) viktor82 válasza raidx (#25043) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi a gyors választ! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#25045) GeneraL_XTX válasza raidx (#25043) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

mondjuk 8-ról még nem próbáltam az update tool-al majd meglesem. Azért a telefonos aktiválást még megpróbálom előtte, hátha.

(#25046) orc88


orc88
őstag

Üdv.
Vissza térnék Win7-re Win10-ről. Kérdésem, hogy lehet-e ilyen módon:
Elindítom futó Win10 rendszer alól a Win7 telepítőt, majd az Upgrade lehetőséget választva (ami elvileg megtartja a fájlokat) telepíteném. Tényleg megtartaná a programokat, stb...? Rendesen lefutna a telepítés? Előre is köszi. (Nincs jelenleg lehetőségem minden adatot lementeni) Esetleg más alternatíva vissza váltáshoz prgramok, fájlok megtartásával?

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#25047) vlevi


vlevi
nagyúr

Movie Maker helyett mi ajánlotok?
Nem akarok bonyolult dolgot, csak saccperkábé annyit, amit a Movie Maker tudott. Részletekben felvett videót összerakni, kis átmenetet közéjük, és fellőni a YT-ra.

(#25048) szabonagyur válasza orc88 (#25046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírtuk másik témában, Upgrade régiről új rendszerre frissítést jelent, fogadd el, hogy kezdheted nulláról.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25049) ksanc válasza vlevi (#25047) üzenetére


ksanc
őstag

Ha nagyjából olyan kell, akkor miért nem jó a Movie Maker?

(#25050) vlevi válasza ksanc (#25049) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, én nem láttam, hogy lenne. Microsoft honlapján azt irja, hasznaljak helyette valamit a storebol, amit találok.😬

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.