Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) qqcqqc válasza rgeorge (#59994) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam is volt pár probléma a SMB megosztásokkal. Visszarakta alapra, újra kellett adni jogosultságokat, kikapcsolta a jelszó nélküli megosztást a mindenkinek megosztott mappáknál, szóval mindent az alapokról kezdve újra kellett állítani.

(#60002) janos1988 válasza movax (#59966) üzenetére


janos1988
addikt

Olyan mintha tömörítési hiba lenne. A hirtelen váltásoknál fordul elő, leginkább akkor amikor a váltás után nagyon eltérnek a színek. De Win 7 alatt ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#60003) gduck válasza worxland (#59984) üzenetére


gduck
addikt

"Én vagyok az apád unokaöccsének az unokabátyjának a régi szobatársa!" :DDD

(#60004) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Sorry, tudom,hogy ez akkora OFF mint a ház,de sajnos azok a topikok ki vannak halva. A kérdésem az lenne,hogy van olyan mp3 cd író program, hogy olyan sorrendbe égeti fel a cd-re, ahogy én azt összeraktam? Most csinaltam mp3-as cd-t, szépen összerektam,hogy mi melyik után legyen,és égetésnél összerondította, nemhagyta meg azt a sorrendet,amit csináltam. Ashampoo music studioval csinaltam a cd-t Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#60005) Doky586 válasza Ga3rieL (#60004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem az író proginak semmi köze ahhoz hogy a lejátszóprogi milyen sorrendben játsza le az mp3 adat-fileokat..

(#60006) quailstorm válasza Doky586 (#60005) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is úgy gondolom hogy a fájlnév, szám előtag a 100%-os megoldás (kivéve ha még azt is bugosan számolja). Esetleg m3u de azt nem viszi minden.

[ Szerkesztve ]

(#60007) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! A problémám a következő. Tiszta, hivatalos Win 10 x64 telepítés HP EliteBook 8460p-re. Minden szuper lenne, csak épp a billentyűzet nem működik a gépházban és a windows alkalmazásokban... (usb-s külső és képernyő billentyűzet sem). Nem tudok pl wifire sem felcsatlakozni, mert nem tudom beírni a jelszót. Érdekes, hogy csökkentett módban igen, de ott meg ugye nem enged megnyitni bizonyos beállításokat pl. új felhasználó hozzáadása. Próbáltam letiltani és újratelepíteni a billentyűt de hiába. Valami ötlet? :F

(#60008) Ga3rieL válasza Doky586 (#60005) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nem érted. Tetszés szerint sorba raktam a zenéket, és mikor felégette nem úgy volt. És azt akarnám kideríteni,hogy van olyan,ami úgy éget fel egy mp3-as cd-t, ami a tetszés szerinti sorrendet meghadja, és nem dobálja összevissza égetés alatt?

(#60009) Emperor_ válasza Döglött Róka (#59972) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Az általad linkelt angol nyelvű cikkben nem esik szó a lapozó fájl kikapcsolásáról. Csak annyit írnak, hogy nyugodtan tehető SSD-re, mert olyan az olvasások és írások aránya, hogy nem okoz gondot az SSD-nek.

A hibernációra meg azt írják, hogy tehető SSD-re is és HDD-re is.

Megtennéd, hogy részletesebben kifejted, szakmai érvekkel (linkekkel) alátámasztod, hogy a cikk mely rész állít valótlanságot vagy téved?

Erre a cikre gondolok: [link]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#60010) bazsi83vp válasza Ga3rieL (#60008) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Te nem érted...
De neked az a megoldás, ha az mp3 fájlokat már az intézőben úgy (át)nevezed, hogy név szerint sorban legyenek.
Vagy megtanulod a lejátszási lista jellegű fájlt használni.

(#60011) t72killer válasza Emperor_ (#60009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Sok laptopban eleve csak SSD van, úgyhogy nem szabad, hogy SSD-gyilkos legyen bármelyik. Én a page és hiber-fájlokat is SSD-re tenném, legyen jó pörgős az elérhetőségük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60012) Doky586 válasza bazsi83vp (#60010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Némelyik lejátszó még a filenevet/könyvtárat se figyeli..
Csak az id3 tag szerint játszik előadónként, megjelenés éve szerint rendezve :((

[ Szerkesztve ]

(#60013) tomp válasza rgeorge (#59994) üzenetére


tomp
félisten

Nálam Win10-el nem megy azon mappák megosztása amely külső vinyón van és hub-on keresztül csatlakozik. Ha közvetlenül dugom a gépre akkor elérhető lesz. Hubon "rossz felh.név vagy jelszó" üzenetet kapok...

(#60014) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Össze kellett rondítanom a címüket, és oda került pár az alá,amelyik alá akartam,...

(#60015) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Az SSD formázása és a win 10 újratelepítése után az eszközkezelő nem ismeri fel a VGA-t, az AIDA igen (R9 290) és az AMD driver telepítése közben elsötétül a kép. Ezt megelőzően évekig hibamentesen ment ugyanez a konfig, ugyanígy win 10 oprendszerrel. Szerintetek mi lehet a gond?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#60016) Vigyorka válasza petymeg (#60015) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Snappy drivert próbáltad?

Vigyorka

(#60017) nesh_019


nesh_019
senior tag

Hello, hogyan tudom kikapcsolni a frissítéseket a windows 10ben?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#60018) promo


promo
csendes tag

Üdv.

Volt egy problémám, hogy minden indításnál egyre több memet foglalt a win 10. 10-13. indításkor elfogyasztotta a16 gb-ot és a virtuális memóriát kezdte írni és utána összeomlott. Kikapcsoltam az energiagazdálkodásban a rendszer gyorsindítást és ez megoldotta a problémát. Azóta nem volt gondom ezzel, általában 3 gb körül foglal a win. Esetleg valakinek volt hasonló gondja?

(#60019) plejik válasza nesh_019 (#60017) üzenetére


plejik
addikt

Szolgáltatások, ott a windows update és azon belül tudod kikapcsolni. Bele lépsz és a kézit átállítod tiltásra, vagy valami ilyesmi van oda írva. Utána ha rápróbálsz a windows update menü pontba, akkor elvileg egy hiba üzit dob ki, hogy nem tud frissíteni.

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#60020) Doky586 válasza nesh_019 (#60017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemondod a szolgáltatónál minden internet előfizetésed.. :DD

(#60021) raidx válasza nesh_019 (#60017) üzenetére


raidx
őstag

Én az OOSU10.exe progit használom. Sok mást is tud. Pros engedi, zöld tiltja a funkciót.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60022) nubreed válasza nesh_019 (#60017) üzenetére


nubreed
veterán

Vagy az MMC -ben létre kell hozni egy új Local Computer Policyt aztán testreszabod ezt a nyomorult updatet. Computer Configuration --> Admin. Templates --> Windows Components --> Windows Update, itt a jobb oldali panelben Configure Automatic Updates --> Enabled és a bal oldali választó menüből kiválasztod, hogy neked melyik a legszimpibb. 4 féle lehetőség közül választhatsz. Notify for download and install, Auto download and notify for Install, Auto download and schedule install vagy local admin choose. Gép restart és él az új beállítás.

Ja aszem ez csak Pro verziótól vagy afelett működik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60023) DarkFater válasza nubreed (#60022) üzenetére


DarkFater
tag

Nekem a faxom tele van a win10-el.

Tavaly nyár óta nem sikerül normális működésre bírni EGYETLEN EGY GÉPEN SEM. Se a cégben se otthon.

Cégben jellemzően 2-6 éves gépek vannak Intel i3 /i5 és AMD APUS asztali gépek. Dell és Toshiba notik.

Mindegyikkel van valami gáz.

Remegő képernyő, torz hang, driver miatt fekete képernyővel kifagyó monitor, lassú (15 perces) boot, nem leálló dell noti, erőforrás hiány (általánosságban win7-hez képest mindenből proci, memória, videokártya több.. kell), Office, Skype, hang és videodriver problémák

Amint lesz idő visszaállunk Win7-re.... vagy véget ér végre a béta fázis és kidobnak valami működő build-et ami legalább a win7 szintjét hozza. :D

Eddig minden frissítéssel valami megoldódott és jött helyette egy másik dühítő apróság.

Ami aktuálisan kiverte a biztosítékot nálam:

Gigabyte A1 sniper alaplap AMD APU-val: Ez speciel otthon mocorog(na)

Azon nem csodálokozm, hogy frissítések után rendszeresen random hibák jönnek elő: Múltkor a párom felhasználói fiókja volt zárolva 2 hétig, aztán alvó állapotba nem lehetett berakni, mert mindig újra indult, tegnap meg lejött egy frissítés, ami után az alvó állapotba lekapcsolt gép mellett (!!!) hajnal 4-kor BIOS risztásra ébredtünk mert a proci 80 FOKOS volt! SOHA nem láttam még ilyet pedig Win3.1 óta szokom a Microsoft környezetet. Bekapcsoltam a gépet, hogy hűljön vissza, majd 40 foknál hagytam bebootolni, rögtön frissített még egyet és azóta kék halállal kifagy.

Sakk-Matt. :DD

Istenem! Hogy Rohadna le a Microsoftos menedzsment keze-lába mikor ezt a szarkupacot piacra engedték :W

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60024) LEON_01 válasza rgeorge (#59994) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Már korábban én is feltettem EZT, de nem ütötte meg az ingerküszöböt. Én azóta sem tudtam megosztani.

(#60025) fuze válasza fuze (#59971) üzenetére


fuze
őstag

Ehh senki nem válaszol semelyik topic-ban :( Előfordulhat, hogy nem elég neki a táp? 500W. Bár játék közben semmi gáz nincs...

adms.hu | UI Designer

(#60026) SP4C3 válasza fuze (#60025) üzenetére


SP4C3
veterán

Telepítsd újra. Usb drivereket a gyártótól...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60027) DarkFater válasza fuze (#60025) üzenetére


DarkFater
tag

Persze, hogy nem válaszol.

MERT NINCS RÁ MAGYARÁZAT. Ilyen a win10.

Ahogy az angolok mondják: Welcome to the Club!

Viszont kérdéseim:

- Céges asztalim miért bootol mostanában 10-15 percig?

- Céges asztalimon a vadiúj AMD APU procit mióta beraktam azóta fekete képernyővel kifagy a gép ha BÁRMELYIK AMD drivert felrakom. Csak basic Intel driverrel megy. Ha reggel megy a gép, de fekete a képernyő, akkor tudom, hogy frissített AMD driverre.

- Dell Noti miért nem kapcsol le ha lecsukom?

- Toshiba Notin miért hajtotta non-stop a vinyót?

- Kolléga gépén miért remegett flash tartalom alatt a kép?

- Kolléga gépén az USB portba dugott bármi ötletszerűen fel-le jelentkezik. Miért?

- Skype miért fagy ki?

- Thunderbird miért lassul be és/vagy fagy win10 alatt?

- Hang miért torz / szétesett?

Ahogy látod a WIN 10 felér egy komplett X akták sorozattal.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60028) E.Kaufmann válasza fuze (#59971) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Frissíts mindent amit lehet a BIOS/UEFI-től kezdve a chipset drivereken át a VGA meghajtókig, valamint ha használsz Defender helyett vírusírtót, azt kapcsold ki/szedd le.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60029) SP4C3 válasza DarkFater (#60027) üzenetére


SP4C3
veterán

Céges asztalimon a vadiúj AMD APU procit mióta beraktam azóta fekete képernyővel kifagy a gép ha BÁRMELYIK AMD drivert felrakom. Csak basic Intel driverrel megy. - LOL :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60030) DarkFater válasza SP4C3 (#60029) üzenetére


DarkFater
tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

ahhhh..... fáradt vagyok, bocs. Hajnal kettőig dolgoztam.

Igen. Természetesen a kiváló Microshit driverre gondoltam. :B

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60031) SP4C3 válasza DarkFater (#60027) üzenetére


SP4C3
veterán

Kérdéseidre válaszolva:

1.) Startup mennyire van tele?

2.) Lehetséges rossz driver? Első körben szedd le az eddigieket, DDU is a segítségedre lehet, kapcsold ki a winfos driver frissítéseit és a device manager-ből is töröld a nem létező eszközöket.

3.) Dell notin a Power Options-t lesd meg.

4.) Mert dolgozott a csodálatos telemetria és a superfetch esetleg az indexer.

5.) Mert nem volt hardware-es gyorsítás a böngészőben.

6.) Mert rossz volt az USB port tápellátása, illetve lehetett még driver bug.

7.) Skype azért fagy ki, hogy összhangban legyen az oprendszerrel, ideje váltani.

8.) Thunderbird azért fagyogat és lassul be, mert nem a beépített hulladékot használjátok. Valahogy el kell bánni a konkurens levelezőprogramokkal.

9.) Mert sérült a jack ajzat, jack dugó, kábel, vagy a driver.

10.) No offense, pihend ki magad. :D

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60032) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Win10 pro van az uj gepemen es van 2 program ami nem mukodik amik a regi gepemen hibatlanok es azon is win10 van.
Egyik program egy halozati adatforgalom figyelo. Telepiteskor kiirta a windows hogy digitalisan alairatlan driver miatt nem fog mukodni a program es toroljem ki a programot.
Masik egy kepnezegeto, az acdsee nagyon regi verzioja, ezt hasznalom mar vagy 15 eve. Az osszes kep fajl hozza van rendelve, es ha az acdsee-t inditom, akkor nincs semmi gond, megy rendesen, de ha ugy akarom inditani hogy egy kep fajlra kattintok, akkor kiir valami hibat es nem indul.
Mi lehet a problema ezekkel?

(#60033) fuze válasza SP4C3 (#60026) üzenetére


fuze
őstag

A chipset drivert? Azt már feltettem. Igaz, először véletlen egy win7-eset sikerült. Gondoltam az a baj. Most feltettem a jót és még mindig szar.

adms.hu | UI Designer

(#60034) tordaitibi válasza SP4C3 (#60031) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kb. 2 eves (verziot most nem tudom, nem vagyok melohelyen) portable Thunderbird hibatlan.
Illetve ra kellett jonnom, miert nem szedi le a mailokat, a w10 nem engedte a masodmeghajton levo sajat mappajaba az irast, ez rendszergazdai jogosultsag adasaval megoldodott.

(#60035) DarkFater válasza SP4C3 (#60031) üzenetére


DarkFater
tag

Ugyanezek a gépek win 7 alatt a felsorolt problémák egyikét sem mutatták.

1. Semennyire. kb 1 hónapja vagy 2 jött egy frissítés, azóta csinálja.

2. Nem vegyok gyenge kezdő rollerbajnok, viszont kitartó egy balf****. Az ÖSSZES Crimson drivert kipróbáltam, előtte persze mindig DDU-val leírt, felrak alap, majd új. Így mentem időben visszafele, de egyik sem volt jó. A Crimson előttieket meg nem engedte felrakni.

3. Azon már mindent csináltunk. Dell szervíz azt mondja tudják a megoldást, ismert jelenség win10 alatt, DE nem mondják meg a megoldást..... adjuk be és megcsinálják :)

4. vagy valami hasonló. Ha jól rémlik valami Inteles drivert tüntettem el, meg 2 szolgáltatást lelőttem örökre és akkor abbahagyta. Microsoftos haver segített, neki ugyanezt csinálta a notijával és az SSD-jét leamortizálta 86%-ra 100-ról....

5. Nem az.

6. az a port a jelek szerint win10 alatt halott

7. stimmt

8. Agreed.

9. Win10 és driver inkompatibilitás a gyártó - én - MS háromszögben mindenki esküszik rá, hogy nem ő a hibás :))

10. Nem vettem magamra, csak kiakaszt, hogy a picsába lehet valami ennyire szar. Kicsit megijedtem hajnalban mikor megláttam, hogy főzi a gép a procit. Lásd leírás feljebb.... Na itt gurult el a gyógyszer..

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60036) King Unique válasza DarkFater (#60027) üzenetére


King Unique
titán

Vagy ki tudja, hogy azokon a gépeken is mi és hogyan van...Mert azért korántsem mindenkinél produkálja a felsorolt dolgokat. Bár erre szokták azt mondani, hogy az adott hardver- és szoftverkörnyezetben. Meg pl. ez a 10-15 perces boot már önmagában kissé abnormális még HDD-vel is. Ha maga a tényleges bootolási folyamat, az indítástól a desktop megjelenése tart eddig, akkor ott valami nagyon el van cseszve... Ha az OS teljes felállása, akkor meg ki tudja, hogy mennyi programmal van megpakolva, mik indulnak el automatikusan stb. De egy sok erőforrást felemésztő AV is be tudja lassítani rendesen.

"az SSD-jét leamortizálta 86%-ra 100-ról"

Hú, ezért is biztos a 10-es a felelős, mert 100 TB-okat írogatott rá... :W Vagy ki tudja, hogy mit csinált rajta az illető...Meg vsz ezen cikket sem olvasta és értelmezte...

De persze ilyenkor jön, hogy bezzeg a 7-es alatt... Ja, vissza lehet állni, aztán amikor majd szűk 3 év múlva megszűnik a támogatás, akkor lehet majd kapkodni. Meg, amikor a legújabb hardverekre nem megy fel, főleg UEFI boot módban, vagy éppen nem lesz hozzá frissítés stb.

[ Szerkesztve ]

(#60037) Slavia


Slavia
aktív tag

Update:May 9, 2017—KB4016871 (OS Build 15063.296 and 15063.297)

[link]

(#60038) Slavia válasza DarkFater (#60027) üzenetére


Slavia
aktív tag

Jézusom....

(#60039) tordaitibi válasza qqcqqc (#59985) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Veletlenul nem forditva? :D

(#60040) qqcqqc válasza tordaitibi (#60039) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát jobb egérgomb új tömörített mappa egy zip filét generál, nem rar-t

(#60041) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már Win 10, X akták sorozata, a mostani jó pár hozzászólás, akkor én is csatlakoznék eggyel, amire szerintem élő ember nem fog tudni értelmes magyarázatot adni. :D Szóval a történet még a CU előtt kezdődött, úgy tavaly év vége felé, amikor egyik napról a másikra, a Win elkezdett napi rendszerességgel olyan programhoz telepíteni frissítéseket, ami soha nem volt telepítve ezen a gépen. Konkrétan, az MS Office 2010-hez rak fel napjában úgy, 15-20-szor frissítést, mondom még egyszer úgy, hogy ez a progi, soha a büdös életben nem volt telepítve, egyetlen másodpercig sem. ;] Valamikor, pár évvel ezelőtt, egy korábbi konfigon, Win 7 alatt használtam egy darabig, az Office 2003-at, de most már egy jó ideje a Libre Office-ot használom csak.

Most konkrétan megszámoltam, a tegnapi nap csak 16 db frissítést nyomott fel, a mai napról még nem tudok beszámolni, mert csak nemrég indítottam a gépet, és még nem volt frissítés keresés a Gépházban, a legutolsó, a tegnapi 21:15-ös.
Azért szerencse, hogy legalább minden nem létező frissítő telepítés után kiírja, hogy sikeres volt a nagy semmi. :DD

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60042) Top cat válasza Orionk (#59995) üzenetére


Top cat
őstag

Jobb klikk a fájlo(ko)n vagy mappá(ko)n-> Küldés-> Tömörített mappa.

(#60043) DarkFater válasza King Unique (#60036) üzenetére


DarkFater
tag

1. Ahogy már írtam. A gép teljesen okés volt addig a napig, a bootolási sebességet egyszer mértem az 18 másodperc volt. Aztán jött ez a frissítés és kész. Azóta valami megzakkant a fejében.
Nem vizsgáltam mélyebben a problémát. HD sentinel és CCcleaner azt mondja okés a gép. Másra nem volt időm.

2. A srácnak folyamatosan álló nap írta az SSD-jét a gép amíg fel nem tűnt neki, hogy valami nem kerek.

3. Egyetértek, pontosan ezért fáj nekem is dolog. Vagy visszaállunk vagy továbbszenvedünk. Egyik sem az igazi. Tekintettel arra, hogy a hardver sem friss, így a visszaállással lehet jobban is járunk.

Mivel még mindig mennek gépek XP alatt gond nélkül azt mondom, hogy nem baj az ha nincs támogatás, csak jól legyen bevédve a rendszer. Hardveres tűzfal, vírusvédelem, stb.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60044) nubreed válasza DarkFater (#60043) üzenetére


nubreed
veterán

SSD -n (nem feltétlenül a kímélése miatt) a superfetchet, indexinget, automaikus optimalizációt, egyébként is ki kell kapcsolni. Mivel SSD-ről beszélünk, így is gyorsak maradnak a fájl műveletek. A Windows update -ek megbuherálása az általam leírt módon szintén ajánlatos. Ezenkívűl a nem kívánt szolgáltatásokat letiltani. Felesleges szarokat kigyomlálni. Én még a hibernálást is ki szoktam kapcsolni, ne pakoljon már nekem oda egy több gigás fájlt emiatt. powercfg -h off.

Mindjárt jobban lesz a Win 10.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60045) Döglött Róka válasza nubreed (#60044) üzenetére


Döglött Róka
veterán

" A Windows update -ek megbuherálása az általam leírt módon szintén ajánlatos. Ezenkívűl a nem kívánt szolgáltatásokat letiltani. Felesleges szarokat kigyomlálni. Én még a hibernálást is ki szoktam kapcsolni, ne pakoljon már nekem oda egy több gigás fájlt emiatt. powercfg -h off."

Nem ajánlatos.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#60046) Ga3rieL válasza nubreed (#60044) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Milyen gb-ket pakol neked a hibernálás? az csak 1 állapot,nem? ami gombbal is működhet.
(#60047) és az hol van?

[ Szerkesztve ]

(#60047) nubreed válasza Ga3rieL (#60046) üzenetére


nubreed
veterán

Nézd meg a hiberfil.sys méretét.

(#60045) Döglött Róka:Mi a baj azzal, ha az ember, amennyire lehet a saját kezében akarja tartani a pl a Windows update -ek kezelését? Bicskanyitogató az MS hozzáállása. Ha ehhez local group policyt kell mókolni, akkor azt, senki nem tiltja. És a windows update -ek csak egy példa. Tőlem mindenki úgy használja a Windows -át ahogy akarja, de ha mindent ráhagyunk az MS -re, teljesen automatikus módon, akkor ne csodálkozzunk. A másik amit rettenetesen utálok, mikor automatikusan le akarja tölteni windows update -ről a legújabb drivereket. Ez is pl az elsők között van nálam amik kikapcsolok. Csak manuálisan mehet fel driver nálam. Az alapértelmezett privacy beállításokról már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60048) PuMbA válasza nubreed (#60044) üzenetére


PuMbA
titán

"SSD -n (nem feltétlenül a kímélése miatt) a superfetchet, indexinget, automaikus optimalizációt, egyébként is ki kell kapcsolni. Mivel SSD-ről beszélünk, így is gyorsak maradnak a fájl műveletek. "

A Windows 10 érzékeli, hogy SSD-n fut és úgy állítja be magának a SuperFetch-et, Indexing-et, hogy az csak nagyon ritkán fusson. Ugyanígy a töredezettségmentesítést is átállítja nagyon ritka időközökre, erre véletlenül akadtam rá, amikor elindítottam egyszer poénból :)

[ Szerkesztve ]

(#60049) iPetras


iPetras
kezdő

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Ti meg vagytok elégedve a Windows 10-zel?
Mennyire gyakran használjátok a Microsoft saját megoldásait(Microsoft Edge, Windows Áruház, stb.)?
Én már lassan két éve használom ezt az operációs rendszert, és meg vagyok vele elégedve, bár néha idegesít, hogy random lelassul az összes böngésző, és befagy.

(#60050) nubreed válasza Ga3rieL (#60046) üzenetére


nubreed
veterán

gyökérben. rejtett fájl. Nem mondom, valaki szereti a laptopján a hibernálást, az használja, mert hamarabb visszajön. Engem pl asztali gépen, főleg ssd-vel kifejezetten idegesít.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.