Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Bali27 válasza raidx (#20995) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi szépen. Most már újraraktam, de ezt az oldalt lementettem, még hasznos lehet :)

(#21002) vg válasza leviske (#20992) üzenetére


vg
addikt

Nekem is ez volt, írtam is pár hsz-el előbb: Megint felfrissitette a Radeon Driver-t, és feltette a hányinger Control Panel-t annak ellenére, hogy beállítottam mindent ahogy dirtywindows.hu cikkében van. Most letiltottam a c:\AMD könyvtárat így nem tudja oda letölteni a telepítendő file-okat, mert oda tölti mindig automatikusan. Remélhetőleg jó lesz. Ez így tényleg kurvaszar.

(#21003) Milestone2 válasza Bali27 (#21000) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#21004) GEPESZ66 válasza Bali27 (#21000) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez ingyenes?

(#21005) bobalazs válasza Paladin1492 (#20997) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

+(#21000) Bali27

Ez igen, tényleg bejövős, nem tudom miért nem szoktam rá át korábban. llyen funkciókkal a microsoftosok csak tanulhatnának tőlük. Miért nem tud ilyen lenni egy beépített képnéző?
a teljes képernyős nézet széleihez húzva egeret funkció nagyon egyszerű és hasznos. :R

(#21004) GEPESZ66

ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#21006) Döglött Róka válasza t72killer (#20957) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Errol az indexeles kilovese mantrarol szokjatok mar le :)

Nem az egesz gepedet indexeli csak a search-hoz kell es bizonyos folderekre van beallitva...

@Bali27 : Felesleges a power iso ha csak iso-kat akarsz kezelni, win8 ota nativan kezeli az iso verziot.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21007) Colos1 válasza Döglött Róka (#21006) üzenetére


Colos1
őstag

Ráadásul a vezérlőpultban az indexelési beállításoknál a júzer be is tudja állítani, hogy mit indexeljen és mit ne, milyen tulajdonságú fájlokat indexeljen, indexelje-e a tartalmat is vagy csak a tulajdonságokat, és ezt fájltípusonként lehet beállítani...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21008) Storms


Storms
őstag

Üdv

Valaki megnézné ,hogy nála a registry-ben ott vannak-e ezek? [link]

mert nálam ez az EnableTransparency és ColorPrevalence nincs ott :(

Ez miért lehet, és ezek mit befolyásolhatnak?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21009) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem a Win7-emet 10-re.
Eddig filmnézésre Bsplayer pro-t használtam,de most nem igazán akar működni újratelepítés után sem.
Mkv kiterjesztésű videót nem játszik le,eddig ilyen problémája nem volt...A Windows saját lejátszója sem kezeli az Mkv-t.
Tudtok valami megoldást esetleg?
A legjobb lenne Bsplayer lejátszóhoz találni valami okosságot,mert azt szoktam meg...
Előre is köszönöm!

(#21010) bobalazs válasza Peugeot308 (#21009) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

beálitások - video renderelés - renderelés módot állítsd át EVRre.

(#21011) Peugeot308 válasza bobalazs (#21010) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Oké,köszönöm szépen,megpróbálom!
Szép napot!!!
:R

(#21012) Paladin1492 válasza bobalazs (#21005) üzenetére

Nagyon szívesen. :)

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#21013) Döglött Róka válasza Colos1 (#21007) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En ezt nagyon jol tudom, de akik kikapcsoljak reflexbol ugy latszik nem :U

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21014) svgyula válasza Peugeot308 (#21009) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A win10-hez rakj fel codek csomagot. A Bsplayer-t pedig rendszergazdaként futtasd jobb klikk-kompatibilitás-alul futtatás rendszergazdaként pipa. DE mivel nem tiszta a telepítés az összes kodeket drivert össze-vissza keveri a rendszer. Jobban jársz ha a win7 telepítővel törlöd a particiót, újat létrehozol DE nem formázod és oda telepítesz win10-et utána felrakod az ace megacodek pack-ot és menni fognak a filmek.(benne van a bsplayer is)
Más!
Nekem a tiszta telepítés után boot idő ~30mp úgy, hogy a fierfox már elindult! Eddig egyszer sem fagyott le. Minden játék megy rajta!
A gép pedig asrock gv4, intel i5, 4GB RAM, 2TB HDD, Gigabit GT730 2GB, vezeték nélküli bill. és egér.
Ja és soha nem akarta a rendszer a saját drivert felrakni a telepítés után a saját cd berak és telepít minden alaplapi/videókártya meghajtót! Azóta csak azokat frissíti a gyártói oldalról. Hát ilyen egyszerű. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#21015) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

W7 update során (tálcára beépülő appról frissítve) képtelen vagyok működésre bírni a dolgot.
A "Kis türelmet" ablak forog órák hosszat, nem történik semmi.

A taskmanager nem mutat semmi terhelő folyamatot, ha le akarom állítani a lapost, nem dob fel semmi ablakot, hogy még vannak háttérfolyamatok, biztosan leállítom-e?

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21016) bzoley válasza svgyula (#21014) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt gyorsan felejts el, és ne is ajánlj többet ilyesmit!
A saját rendszeredet úgy cseszed szét codecpack-kel, ahogy neked tetszik, de mást ne bíztass erre!

[ Szerkesztve ]

(#21017) vg válasza svgyula (#21014) üzenetére


vg
addikt

Codek csomag? Minek???? ffdshow és esetleg ac3filter, ennyi kell a bsplayer mellé! mkv mellé kell haali spliter is! Semmi más!

(#21018) Döglött Róka válasza vg (#21017) üzenetére


Döglött Róka
veterán

VideoLejaCco.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21019) Storms válasza Peugeot308 (#21009) üzenetére


Storms
őstag

VLC media player, vagy Media Player Classic...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21020) JanR válasza Peugeot308 (#21009) üzenetére


JanR
addikt

Esetleg ha van kedved, akkor a KM Player-t is kipróbálhatod. Nálam évek óta tökéletesen lejátszik mindent és W10 alatt is tökéletes :)

(#21021) Tommee válasza MittuDomain_ (#21015) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ezzel készíthetsz telepítő lemezt vagy pendrive-ot.
32 vagy 64 bit-et válaszd ami neked szükséges. Talán lehet egyből frissíteni is ezen alkalmazással, de ebben nem vagyok biztos, de telepítőt tudsz készíteni. Ha kulcsot kér telepítés közben, azt hagyd ki, csak akkor fogja aktiválni a 10-est, ha a meglévő 7-es vagy 8.x Windowsod is tisztán aktiválva van.

(#21022) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Én is jelentkeztem az ingyenes Windows 10 verzióra. Ha jól értem ez csak upgrade lehetőséget takarja, de valahogy lehet clean install-t lehet csinálni?

:R

(#21023) MittuDomain_ válasza Tommee (#21021) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Egyebek mellett most teszem fel az új .NET keretrendszert, nem vettem észre, hogy vannak W7 frissítések is telepítetlenül. Ez talán megoldja. (Tesóm gépe, a sajátom is ment ez a tálcás dolog, talán itt van a kutya eltemetve.)

Ha nem, akkor jöhet a pen-es telepítés, köszi a linket

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21024) svgyula válasza bzoley (#21016) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Miért is cseszem szét a rendszeremet? Olvasd már légy szíves végig amit írtam. Ha a te géped is ilyen sebességgel hiba nélkül megy akkor beszélgethetünk addig pedig hagy arra a javaslatomat akinek írtam. Mert ez nem "cseszi" szét a rendszert az a pár Mb adat pedig simán elfér a HDD-n. Nekem sem a win 7 sem a win 10 alatt nem volt "gyári" codek! Ezért raktam fel és mindegyikkel működik! A windows media playert pedig kenje mindenki oda ahova akarja..............................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#21025) bolic válasza vg (#21017) üzenetére


bolic
őstag

LAV Splitter, LAV Audio Decoder és LAV Video Decoder-t alkalmazik, ez most új. :K :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#21026) Storms válasza Storms (#21008) üzenetére


Storms
őstag

Valaki segítene ebben?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21027) tigasz válasza RexpecT (#21022) üzenetére


tigasz
csendes tag

Ha a frissítés után látod, hogy aktiválta (regisztrálta a hardveredhez a 10-est és persze mindened müködik), akkor már mehet.

(#21028) Clemi válasza svgyula (#21014) üzenetére


Clemi
veterán

A win10-hez rakj fel codek csomagot.

Szerintem ezt a nettó baromságot inkább tartsd meg magadnak! Már a W8-hoz is elég volt egy Haali splitter a hangság váltáshoz, és legfeljebb egy ffdshow a feliratok miatt a media playerben és kész. :W
Egyébként meg halkan megsúgom, hogy jelenleg a W10 alá még semmi média lejátszáshoz szükséges plusz dolgot nem tettem a gépre, és még a jó öreg média player is hibátlanul lejátssza az .mkv fájlokat is, és természetesen minden más videó fájlt. Ha valamelyiket nem játssza le az tuti valami kalózöblös belenyúlt film, amihez saját ajánlott lejátszót vagy kódek csomagot kér, ami természetesen már teszi is a gépre a malware és trójai állományokat. :C De ha te magadnak telepakolod felesleges szeméttel a géped az a te dolgod, de másnak ne ajánlgasd!

Jobban jársz ha a win7 telepítővel törlöd a particiót, újat létrehozol

Miért nem mindjárt a dos 6.0-át ajánlgatod? :C Ha van W10-e akkor ugyan miért is ne arról bootolva törölné a korábbi particiókat? Ha a W10 telepítőről bootol, annak a menüjében miután törölte a particiókat, nem kell létrehozni semmit, hanem csak ki kell jelölni a telepítőnek, hogy arra a particionálatlan területre kéred a telepítést és a rendszer létrehozza a szükséges területeket. De ez már a W7 óta így működik!!! :W

(#21029) vg válasza bolic (#21025) üzenetére


vg
addikt

Én nem ismerem ezeket, de feltételezem ezek is jók.

(#21030) ignisz válasza Storms (#21008) üzenetére


ignisz
senior tag

Nekem ott van

(#21031) Воланд válasza Storms (#21008) üzenetére


Воланд
titán

a ColorPrevalence nalam ott van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21032) RexpecT válasza tigasz (#21027) üzenetére


RexpecT
addikt

:R

(#21033) bzoley válasza svgyula (#21024) üzenetére


bzoley
veterán

Majd ha már te is annyi levelet kaptál codecpack-kel kapcsolatos problémák miatt, mint én, majd vitatkozhatunk. Addig mellőzd az ilyen tanácsokat.
Egy normális lejátszónál eleve nincs szükség ilyen bohóckodásra.

(#21034) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

10 kommenten keresztül taglaltátok a kodek témát. Tök fölösleges. Bsplayer telepiítésnél felajánlja hogy felrakja magának. Nem kavar bele a többi lejátszóba.

(#21035) Döglött Róka válasza Storms (#21026) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aerohoz hasonlo attetszoseget tesz lehetove, az oldalsavoknal latszik, be lehet allitani a performance settingsben is. - Bocs tevedtem, ott nem lehet :D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21036) ksanc válasza svgyula (#21024) üzenetére


ksanc
őstag

Ezért raktam fel és mindegyikkel működik

Nem is ez a probléma. A codec pakkokkal az a gond, hogy teljesen feleslegesen szemetelik tele a rendszert olyan kodekekkel, amire semmi szükség nincs. És ez általában több problémát okoz, mint amit megold. Nem egy gépnél kezdtem azzal, hogy eltávolítottam ezeket és érdekes módon megszűntek problémák.
Jellemzően akkor szokott gond lenni a lejátszással, ha valaki valami egzotikus enkódert használt, vagy esetleg csakazértis beleerőltet a konténerbe egy enkódolást, ami nem jellemző a konténerre.
És a másik dolog, hogy EGY hiányzó kodek, dekóder miatt felrakatni 45 másikat, az szerintem szimplán hülyeség. Amik aztán akkor és ott okoznak problémát, amikor és ahol egyáltalán nem számítasz rá.
Meg kell nézni, hogy mi hiányzik és azt feltelepíteni. Persze ehhez pici idő és némi hozzáértés kell, elhiszem én, hogy sokkal egyszerűbb felhányni valami csodapakkot.

Más. Nagyon régen nekem is a BSPlayer volt a kedvencem, de aztán csak valami kötelezően feltelepítendő fossal együtt volt ingyenes. (Hagyjuk most a mókolt megoldásokat).
Gyorsan más után néztem, így kötöttem ki a VLC-nél. Eddig még mindenre jó volt, amire nekem szükségem volt és nem csak a lejátszandó formátumokat értem ez alatt. Mellesleg már akkor elkezdtem használni, amikor még közel sem volt ilyen népszerű. Amíg nem csinálnak ezzel is valami baromságot, addig ez lesz a lejátszóm.
A TC dettó ugyanez. Ráadásul már öreg is vagyok :D
Az első amit felrakok az általam is használt gépekre, de nem ajánlgatom, mert az átlagfelhasználó idegrángást kap, mikor azzal kezdek el dolgozni előtte és nyugtatgathatom, hogy nem kell használnia :) Egyébként én is elvagyok az intézővel.
De ezek egyéni igény és ízlés kérdése, ilyeneken kár vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#21037) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Próbáltam keresni erre a fórumban, de nem jártam sikerrel.
Torrentről származó, de aktivált win7 fut a gépemen. Ebben az esetben jogosult vagyok a felajánlott win10 frissítésre és az aktiválódni is fog gond nélkül?

(#21038) n42 válasza ksanc (#21036) üzenetére


n42
tag

"A codec pakkokkal az a gond, hogy teljesen feleslegesen szemetelik tele a rendszert olyan kodekekkel, amire semmi szükség nincs"

Ez már tíz éve se volt igaz, nemhogy ma.. K-lite pakk nagyon korrekt, nyugodtan fel lehet rakni, nem véletlen, h a ninite.com-ról is lehet telepíteni! (létezik egyáltalán még másik codec pakk a mai világban? :D)

(mondom úgy, hogy nekem is csak az mpc-hc van fenn...)

Szerk:
de az igaz, hogy jobb ötlet egy sima mpc-hc-t, vagy VLC-t telepíteni. azzal nem tévedhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#21039) n42 válasza lovace (#21037) üzenetére


n42
tag

nem vagy jogosult, ahogyan a mostan használt Windows 7-re sem, de fel tudod telepíteni és aktiválni se kell majd. :D

szóval:igen.:)

(#21040) Döglött Róka válasza lovace (#21037) üzenetére


Döglött Róka
veterán

nem warezolunk

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21041) tigasz válasza lovace (#21037) üzenetére


tigasz
csendes tag

Jogosult nem vagy, de szerencséd lehet. Max megbuksz.

[ Szerkesztve ]

(#21042) ksanc válasza n42 (#21038) üzenetére


ksanc
őstag

Már tíz éve sem?

Te jó ég, akkor már nagyon régen foglalkoztam kodekpakkal.
Valahogy sosem volt rá szükség :D

(#21043) Telda


Telda
addikt

Hali!

A laptopomon win7-ről frissítettem fel win10-re. Majd utána csináltam egy tiszta telepítést.
Olyan gondom lenne hogy a flash-es oldalak pl, youtube, twitch és egy streamer oldalak iszonyatosan szaggatnak, de nem maga a videó, hanem a böngésző fagy le pillanatokra. Próbáltam Mozilla-val és Chromemal, de ugyan az a helyzet. Win7 alatt ilyen nem volt.

(#21044) n42 válasza Telda (#21043) üzenetére


n42
tag

(nem lehet, hogy még indexeli a fájlrendszert a W10 és ezért lassabb még a gép? ezt én is mindig beszívom friss telepítés után...)

(#21045) Colos1 válasza Döglött Róka (#21013) üzenetére


Colos1
őstag

Tudom, hogy tudod, a többiek kedvéért írtam, de a te hsz -edre válaszolva volt értelme beírni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21046) ksanc válasza lovace (#21037) üzenetére


ksanc
őstag

Ebben az esetben jogosult vagyok a felajánlott win10 frissítésre és az aktiválódni is fog gond nélkül?

Erre én is kíváncsi lennék, mert még csak eredeti kulcsos winekre húztam rá a 10-et.
De ki fogom próbálni :)
Egyébként szerintem esélyes, hogy ellenőrizni fogja a kulcsot és be fog kérni egy másikat, ha mókoltan aktivált a rendszer. Ekkor ugyanis a kulcs ugyan szabályos, de nem szerepel az MS adatbázisaiban.
Ha jól rémlik.

Telda: flash-es oldalak pl, youtube
A többiről nem tudom, de a Youtube már biztosan html5 alapú az azt támogató böngészőkben. Vagyis az összes népszerűben. Hacsak nem nálad valamiért a flash van erőltetve és az a gond.
Vagy pont a html5. Nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#21047) Döglött Róka válasza n42 (#21044) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem a fajlrendszert indexeli...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21048) Telda válasza n42 (#21044) üzenetére


Telda
addikt

Nemhinném, mert már 2 hete fent van a win10 és napi 6-7 órát megy a gép.
De maga a gép és a böngésész nem lassú, csak ezek az oldalak akasztják meg teljesen a böngészőt.

(#21049) Storms válasza Воланд (#21031) üzenetére


Storms
őstag

Nekem nincs csak ezek [link] De miért? Hozzam létre azt a kettőt ?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21050) n42 válasza ksanc (#21042) üzenetére


n42
tag

k-lite legalábbis tíz éve is teljesen korrekt volt. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.