Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) King Unique válasza Z10N (#132000) üzenetére


King Unique
titán

Ez úgy működik, hogy szépen megnézed esetedben mi ébresztette fel alvó állapotból a PC-t, illetve a rajta futó Windows 10-et és az alapján alkalmazni egyik-másik, az alábbi leírásban lévő megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#132002) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok,

Barátnőmnek létrehoztam egy felhasználói fiókot. De szeretném, hogy csak az általam engedélyezett meghajtókhoz legyen hozzáférése. Jelenleg minden meghajtót lát illetve minden telepített program is elérhető számára. Azt szeretném, hogy ő csak az ő fiókjára telepített programokat illetve merevlemezeket lássa. Kérlek adjatok ötleteket, hogy hogy tudom ezt kivitelezni.
köszönöm

(#132003) Bohir


Bohir
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Office 2016 eltávolítása után a "Posta" parancsikon bennmaradt a vezérlőpultban

Hogy tudnám onnan kitakarítani?

Előre is kösz a segítséget.

(#132005) King Unique válasza Bohir (#132003) üzenetére


King Unique
titán

(#132006) Ciccuka válasza kriszwells (#131954) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lemezkarbantartót érdemes futtatnod. Az is ki szokta törölni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#132007) Z10N válasza King Unique (#132001) üzenetére


Z10N
veterán

Koszonom. Megnezem.

Masik. Adott egy htpc. AMD kartya, eddig hdmi-n ment ki a hang a TV-be. Most ki akarnam probalni spdif optikan (realtek hd audio), de nem mukodik. A legfrisebb drivert leszedtem a realtek oldalrol R2.82, felrakja, de semmi. Rakerestem, lehet gond lehet ezzel, ezert R2.81 fel, de tovabbra is semmi. Eszkozkezeloben felkilatojel es ujrainditas utan leszedi. Ha tiltom/torlom az AMD hd audiot visszarakja magatol. Manualisan is felraktam, de semmi. A biosban be van kapcsolva a hang. Pedig ez regen plug and play ment...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#132008) Geth válasza Z10N (#132007) üzenetére


Geth
addikt

Amellett, hogy az a verzió igen távol áll a legfrissebbtől (több éves és HDA, de ez most mindegy), nem két kimenetet kötöttél össze? Nekem a TV-n az optikai az kimenet...

Szegény AMD HD audio drivert se értem miért bántod.

Ha stimmel minden, ez most is plug and play :)

(#132009) mpo válasza peterattila (#131999) üzenetére


mpo
veterán

TC-ben nézd meg a mappa tulajdonságokat.
A speciálist is.
Próbaképpen tedd át a Sorozatokat az E:-re pár db fájllal.
Látja-e?

Ha érted, akkor már elavult.

(#132010) Z10N válasza Geth (#132008) üzenetére


Z10N
veterán

1) Ez van fent a Realtek oldalan (2017 aug). Szoval ez a legfrissebb gyartoi. Nekik okoskodjal.
2) "nem két kimenetet kötöttél össze?" Ez most komoly?! Inkabb nem kommentalom.
3) Ki mondta, hogy a TV-re kotottem? Direkt azert akarok optikat, hogy az erositobe kuldjem.

"Szegény AMD HD audio drivert se értem miért bántod."
Mert peldaul nem akarom hasznalni jelenleg. Mikozben a Realtek meg nem mukodik. Szoval ujbol semmit nem segitettel...

"Ha stimmel minden, ez most is plug and play"
Nem az. Szerinted miert irtam ide?! Keress vissza, nem csak nekem volt ilyen problemam.

Megoldasokat varok, nem velemenyeket.

Amugy meg reggel gyorsan leszedtem egy R4.31-t, de azzal se mukodik.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#132011) Geth válasza Z10N (#132010) üzenetére


Geth
addikt

Gyártó itt az alaplap. Nekem a gigabytetól 2020. dec. 23-ai a driver. Szerintem semmi szükség okoskodásra :)
2-3: erősítőről eddig szó se volt, szorri hogy nem tudok gondolatolvasni.
Aki 2.82 hda-t használ, ott bármi megtörténhet :)
Amd-t nem kell törölgetni, ha nem használod lol.

(#132012) hotkar válasza Bohir (#132003) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nem csoda. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

A Mail alkalmazás a Windows saját levelezőkliense, a mostani "Posta" elődje. Már 16 bites változatban is létezett, a Windows for Workgroups 3.11 alatt (talán 1993-ban).

Nagyon népszerű volt, aktív felhasználóinak száma 20 és 30 között mozghatott világszerte ;]

(#132013) Z10N válasza Geth (#132011) üzenetére


Z10N
veterán

"Gyártó itt az alaplap."
Nem a chipet a Realtek csinalja, szoval buktad.

"Nekem a gigabytetól 2020. dec. 23-ai a driver."
Kit erdekel? Ez meg MSI, de Realtek chip van rajta.

"Szerintem semmi szükség okoskodásra"
Akkor minek csinaltad?!

"erősítőről eddig szó se volt, szorri hogy nem tudok gondolatolvasni."
Ha gondolkodnal, akkor tudnad, hogy a tv-n csak optikai kimenet van (jellemzoen). Mielott okoskodtal volna, kerdezni kellett volna. Ezenkivul, ha optikat akarok hasznalni a hdmi utan annak nyilvan az az oka, hogy masik eszkozre akarom csatlakoztatni. Ez altalaban az erosito. Ergo ehhez nem gondolaolvasni kell, hanem gondolkodni.

"Aki 2.82 hda-t használ, ott bármi megtörténhet"
Elmondtam, hogy ez a legfrissebb gyartoi. Ha nem hiszed nezd meg. De elmondtam, hogy a regebbi datumos R4.31 (2015) se mukodik.

"Amd-t nem kell törölgetni, ha nem használod lol."
Mit LOL-ozol? Megint csak semmi segitseget nem mondtal, csak velemenyeztel. Nyilvan elkezdtem probalgatni, hogy torles utan felismeri-e a Realtek-t, ha osszeakadasbol van a problema. Elmondtam olvass vissza. Masok is probalkoztak ilyennel.

Ui: Ha nem tudsz segiteni, akkor inkabb ne szolj hozza.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#132014) Geth válasza Z10N (#132013) üzenetére


Geth
addikt

Nem a chipet a Realtek csinalja, szoval buktad.
Én? Nálam működik minden hanggal kapcsolatos (is) :DDD

Kit erdekel? Ez meg MSI, de Realtek chip van rajta.
Ezért érdemes megpróbálni valami relevánssal (ez pl. januári).
Realtek a 2.82-vel felhagyott az oldalukon lévő publikálással, pontosan azóta nem érdemes onnan szedni. Ettől függetlenül rendszeresen adnak ki új verziót.
Persze érdemes csekkolni, hogy a DEV_ID támogatott-e, illetve ha nagy a káosz (tippre igen), DDU-val safe módban törölni a Realtek drivert és net nélkül felrakni valami ebből az évtizedből származót.

A hangkarinak zéró köze van az AMD gpu HDMI audio kimenetéhez. Felőlem próbálgasd még, konkrétan semmit nem számít.
Ha valaki nem szeretné hogy segítsenek (csak rinyálni jött), annak nem is kell segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#132015) Z10N válasza Geth (#132014) üzenetére


Z10N
veterán

"Én? Nálam működik minden hanggal kapcsolatos (is)"
Egy tenyt allapitottam meg. Ebbol is latszik, hogy semmi segito szandekod nem volt (a korabbiakban).

"Ezért érdemes megpróbálni valami relevánssal (ez pl. januári)."
Nah, ez mar segitseg. De amint latod meg mindig R2.8x-nal jarnak, szoval nem olyan regi. Illetve a tenyen nem valtoztat, hogy 2.81/2.82-nel is mukodnie kene, hiszen win10 tamogatott.

"Realtek a 2.82-vel felhagyott az oldalukon lévő publikálással, pontosan azóta nem érdemes onnan szedni."
Nah, haladunk. Ezt se tudtam.

"Ettől függetlenül rendszeresen adnak ki új verziót."
Mondjuk az eleg gaz, hogy nem publikaljak a sajat oldalukon.

"Persze érdemes csekkolni, hogy a DEV_ID támogatott-e"
A felsorolas alapjan szinte minden ott van, tehat univerzalis.

"ALC1220, ALC1150, ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC886, ALC887, ALC888, ALC889, ALC892, ALC898, ALC899, ALC861VD, ALC867, ALC900 ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC668, ALC670, ALC671, ALC672, ALC676, ALC680 ALC221, ALC231, ALC233, ALC235, ALC255, ALC260, ALC262, ALC267, ALC268, ALC269, ALC270, ALC272, ALC273, ALC275, ALC276, ALC280, ALC282, ALC283, ALC284, ALC286, ALC288, ALC290, ALC292, ALC298, ALC383n ..."

"Pack Version: R2.8x (4.76)"
Mondjuk ez az eltero verzioszam megint erdekes.

"illetve ha nagy a káosz (tippre igen), DDU-val safe módban törölni a Realtek drivert és net nélkül"
Alapbol csak az AMD HD audio volt fent. A biosban visszakapcsoltam a hangot, de nem csinalt semmit. Ekkor kezdtem drivert tolteni/torolni/manualisan rakni.

"felrakni valami ebből az évtizedből származót."
Vicces vagy. Elmondtam, hogy 2017 es 2015 volt rajtuk a datum. Mondjuk az "R4.31" erdekesen volt 2015-os.

"A hangkarinak zéró köze van az AMD gpu HDMI audio kimenetéhez. Felőlem próbálgasd még, konkrétan semmit nem számít."
Elhiszem, de mivel semmi se mukodott, azt gondoltam osszeakadtak, mivel mar mas is irt ilyen problemat (meg meg sok erdekest).

"Ha valaki nem szeretné hogy segítsenek (csak rinyálni jött)"
A "rinyalast" te muvelted, hogy LOL-oztal, meg oltottal, ok nelkul.

"annak nem is kell segíteni."
Jah, ertem. Akkor le is zartuk a temat. Megyek mashova forumot olvasni...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#132016) -FLY->


-FLY->
őstag

Hüm jött valami frissítés és nem enged tovább helyi fiókkal, csak online. Ez ilyen mostantól?

(#132017) King Unique válasza -FLY-> (#132016) üzenetére


King Unique
titán

Azt esetleg elárulod, hogy milyen Windows 10-verzióról és milyen frissítésről van szó, illetve az utóbbinál havi kumulatív / funkciófrissítés, vagy ezeket nekünk kell kitalálni? :))

Egyébként alapesetben nem a frissítésnél, hanem a telepítésnél szokott kérdés lenni a helyi fiók / Microsoft-fiók használata, de ott is megoldható a helyi fiók. Vagy ha esetleg ez jelent meg nálad, akkor az megint más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#132018) sz.j válasza -FLY-> (#132016) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam simán felmentek a havi frissítések és helyi fiókom van
(Win 10 Pro)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#132019) TeeJay


TeeJay
félisten

Windows update utáni automatikus restart-ot hogy lehet letiltani a csába?
24/7-ben üzemel a gépem és már többedik alkalommal kelek arra hogy csinált egy frissítést és restartolta is... Azt akarom hogy csak akkor legyen restart ha én is tudok róla

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#132020) -FLY-> válasza King Unique (#132017) üzenetére


-FLY->
őstag

Ez volt az. Nem volt már meg újraindítás után a helyi fiók opció (idáig is csak kicsiben volt alul elrejtve).

[ Szerkesztve ]

(#132021) zolee001 válasza TeeJay (#132019) üzenetére


zolee001
őstag

group policy

(#132022) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Na most kell nekem nagyon segítség. Az a gyanúm hogy vagy BIOS virusom van vagy meghalt valami hardver. Már képekkel és videóval is alá tudom támasztani hogy már a win telepítés közben is elő jön a jelenség. Jelenleg a monitor a táp és az egér van csak bedugva. Telepítő épp a régió beállítások közepén jár pont kérne netet. Képernyő Bill be van kapcsolva. És egyszer csak villan a ctrl majd úgy is. Marad. És innentől fix. Ctrl légnyomás van. Ma. Újra raktam 5x a gépet. Az első alkalommal minden gond nélkül konfigoltam 3 órát. Semmi jel nem utalt erre. Mit tudtok tanácsolni? (csak a rendszer meghajtó van benn az is újra lett. Particionalva 0rol kezdtem és jelenleg6elegge úgy fest hogy feleslegesen)
Köszönöm szépen

(#132023) Geth válasza Z10N (#132015) üzenetére


Geth
addikt

Ebbol is latszik, hogy semmi segito szandekod nem volt (a korabbiakban).
Ja, csak mondtam hogy a 2.82 minden csak nem friss, illetve a HDMI-nek semmi köze nincs hozzá.
Aki keres, az talál :)

De amint latod meg mindig R2.8x-nal jarnak, szoval nem olyan regi.
Illetve a tenyen nem valtoztat, hogy 2.81/2.82-nel is mukodnie kene, hiszen win10 tamogatott.
Ne a pack verziót nézd, hanem a driver verziót az .inf-ben.
realtek oldaláról -> 6.0.1.8186
amit linkeltem -> 6.0.9102.1
A .1-et átvariálták, a 4 számjegyűt kell nézni, bár önmagában ez se hordoz sok információt. A lényeg, hogy eltelt ~3,5 év.
Sokszor előfordul, hogy a Win10 támogatott csak dísz, mert valamit átvariáltak a háttérben két build között.

Mondjuk az eleg gaz, hogy nem publikaljak a sajat oldalukon.
OEM-ek néha belekutyulnak (customizations), gondolom jobbnak látták ráhagyni ezt a taskot arra, akinél végső soron landol a cucc.
Cserébe nem 400-500MB egy csomag, gyártója válogatja.

A felsorolas alapjan szinte minden ott van, tehat univerzalis.
Sajnos nem mindig van benne minden, időnként nem csak bővül, el is tűnnek bejegyzések.
Ilyesmivel kell összenézni: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0892&SUBSYS_14629D10 az egyik ALC892 a temérdek ALC892 közül.
Ezt az azonosítót az eszköz hardverazonosítók fülön lehet megtalálni.

Mondjuk ez az eltero verzioszam megint erdekes.
Legalább két eltérő számozással futnak ezek a csomagok.
De ahogy írtam, a levégén .inf számít, a többi pszeudo/pack/egyéb verzió nem annyira érdekes.

Az oltást Te kezdted, hogy miért nem vagyok gondolatolvasó a történetben hirtelen megjelenő erősítő-szál kapcsán.
Legközelebb legyél pontos, és sokkal pörgősebb lesz a dolog.
Viszlát :)

[ Szerkesztve ]

(#132024) TeeJay válasza zolee001 (#132021) üzenetére


TeeJay
félisten

picit bővebben?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#132025) King Unique válasza TeeJay (#132019) üzenetére


King Unique
titán

Az köztudott, hogy minden hónap 2. keddje patch kedd, ahol helyi idő szerint 19 órától van frissítés, ami épp tegnap (9.) volt, ezért nem meglepő, ha frissített a Windows 10. Ha ezt konfigurálni, késleltetni akarod, illetve utána az újraindítást, akkor lásd az alább leírtakat.

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ami beállítási lehetőségek egyáltalán nem újdonság. :B Ha a frissítés után újraindítást kér - erről értesítés is beállítható - a Windows 10-et, akkor a 18 órás aktív időszak - ami alatt nem lesz újraindítás - mellett meg lehet adni ütemezetten egyéni újraindítási időpontot is akár 1 héttel (!) késleltetve az újraindítást, + registry és csoportházirend szinten is konfigurálható, stb.
Ha épp nem alkalmas a frissítés, akkor meg adott 35 napig a szüneteltetés lehetősége, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#132026) liszi70 válasza TeeJay (#132024) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csoportházirend-szerkesztő: Számítógép konfigurációja> Felügyeleti sablonok> Windows-összetevők> Windows Update. A jobb oldali panelen : Az automatikus újraindítás letiltása a bejelentkezett felh......... stb.

(#132027) King Unique válasza -FLY-> (#132020) üzenetére


King Unique
titán

Ez egyrészt csak egy havi kumulatív frissítés és abból is ráadásul csak opcionális, amit nem kötelező telepíteni. Meg elvileg amit már nem is ajánlj fel a Windows Update, mert közben kijött 2004 és 20H2 rendszerekre a KB5000802 számú márciusi összesítő frissítés.
Másrészt a havi összesítő frissítések telepítéséhez nem kell Microsoft-fiók, meg nem kell helyi fióknál Microsoft-fiókra váltani, illetve pont tegnap frissítettem 1909 és 20H2, helyi fiókkal telepített rendszereket is - amiknél előtte az opcionális összesítő frissítés is telepítve lett - és egyiknél sem kért Microsoft-fiókat, nem tűnt el a helyi fiók lehetőség újraindítás után sem, stb.
Vagyis nem teljesen világos esetedben pontosan mi is történt. :F Mutass róla inkább screenshotot, vagy videót!

(#132028) norba69 válasza TeeJay (#132024) üzenetére


norba69
senior tag

Gépház - Frissítés és biztonság - windows update - speciális beállítások - Frissítések szüneteltetése - a lehető legtávolabbi dátumig. Frissítőkedd utáni péntek, szombat, stb napon, amikor neked alkalmas, rányomsz a frissítések folytatására, telepíted ami van, újraindítasz, majd újra szünetelteted a lehető legtovább. Kis odafigyelést igényel, de teljesen jól működik.

(#132029) -FLY-> válasza King Unique (#132027) üzenetére


-FLY->
őstag

Annyi volt, hogy újraindult, és feljött az bejelentkezés (helyi fiók), bejelentkeztem, aztán gyöngyözött, majd feljött egy ablak, hogy jelentkezzek be email címemmel vagy helloval (nem volt más lehetőség). Mondjuk nekem beégett valami régebbi cikk, hogy az offline helyi fiók lehetőségét az ms megszünteti a jövőben.
Gondoltam erről van szó, uh hozzáadtam az xboxos fiókomat.

[ Szerkesztve ]

(#132030) isti732712 válasza King Unique (#132027) üzenetére


isti732712
aktív tag

Üdv

Nekem a WU jelenleg a mai napon a KB4589212 frissítést telepítette,és nincs is telepítve nálam az általad leírt KB5000802 Most akkor ezt nekem a WU telepíteni fogja vagy ez most nálam valamiért elmarad? Mert a patch kedd által telepített WU frissítés az csak ezKB4589212

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132031) King Unique válasza -FLY-> (#132029) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszer helyi fiókod van és abba sikeresen bejelentkezel jelszóval, akkor elég érdes, ha közvetlenül utána Microsoft-fiókot kér, abba dob át a Windows, ez így továbbra sem teljesen világos és reális. :F
Nem, nem szűnt meg a helyi fiók lehetőség Windows 10-nél, az aktuális 20H2 verziót is nyilván lehet azzal telepíteni és használni, akár utólag is lehet Microsoft-fiók helyi fiókra váltani, stb. Az, hogy a távolabbi jövőben esetlegesen mi lesz, az más dolog.

(#132032) King Unique válasza isti732712 (#132030) üzenetére


King Unique
titán

A KB4589212 csak az Intel microcode update, az nem havi összesítő frissítés, mint a KB5000802.
Megnézed a frissítési előzményeket és a verziószámot, ami 2004 és 20H2 verziók esetében jelenleg 19041.867 és 19042.867. Ha nem naprakész a rendszer, nem települt a márciusi összesítő frissítés (CU), akkor értelemszerűen manuálisan ellenőrzöd és telepíted a gépházban, + szükség esetén akár a Microsoft Update katalógusból is letölthetők és telepíthetők a frissítések.

(#132033) isti732712 válasza King Unique (#132032) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132034) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Hálózatos problémám volna, és nem tudom hol keressem a bűnöst.
Szóval itthoni hálózat PC -t indítom win 10. Bejelentkezés után mondjuk 10 perccel ralépnék a TCMD-vel vagy akár win intézővel a korábban bemappelt hálózati helyre (Egy NAS megosztásai) de nem találja, nem elérhető. Internet van, a routert elérem a gépen keresztül böngészőből. Sőt még a NAS hálózati helyeit is elérem ha putty-al, vagy mondjuk Transmission remote GUI-val próbálok a NAS hoz csatlakozni. Más eszközzel is el érem a NAS-t. Az eszközkezelőben a hálózati kártyához azt írja megfelelő a működés. Hálózat típusa magán. Máskor simán elérem a PC-ről a dolgokat. (A samba beállítás már korábban megvolt.) Sőt ha csinálok egy újra indítást akkor is elérem. Ezt azóta csinálja a gép, amióta volt egy nagyobb WIN10 frissítés. Ötlet hol lehet akkor a hiba?

(#132035) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Érdekesség: ma jött egy update - manuális kereséssel találtam meg gondoltam, hogy patch kedd miatt lesz update - települt, majd kért egy újraindítást, újraindítottam ezután néztem, hogy megint ott van alul a kis ikonja hogy frissítés történt rákattintottam és megint kért egy újraindítást, ekkor megint újraindítottam és most már minden rendben. :DDD

(#132036) chungee


chungee
addikt

Estét!

Tegnap óta minden gép indítás után és/vagy használat közben lehal a tálcám (start gomb stb.). Feladatkezelőből kell újraindítanom az intézőt. Van valami megoldás erre :F

[ Szerkesztve ]

(#132037) peterattila


peterattila
aktív tag

Valami gebasz van a hdd-n? Ilyeneket látok a logokban:
WHEA-Logger: Végzetes hardverhiba történt. Az esemény adatszakasza tartalmazza az állapotleíró rekordot.
Hibás blokk az eszközön (\Device\Harddisk1\DR1).
A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 1 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\0000002c) 0xe31fba0 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.

Ráengedtem a chkdsk /f /r . Ennek eredménye:
C:\Windows\system32>chkdsk d: /f /r
The type of the file system is NTFS.
Volume label is Data-1.
Stage 1: Examining basic file system structure ...
  512 file records processed.
File verification completed.
 Phase duration (File record verification): 80.41 milliseconds.
  0 large file records processed.
 Phase duration (Orphan file record recovery): 0.50 milliseconds.
  0 bad file records processed.
 Phase duration (Bad file record checking): 0.27 milliseconds.
Stage 2: Examining file name linkage ...
  181 reparse records processed.
  608 index entries processed.
Index verification completed.
 Phase duration (Index verification): 56.15 milliseconds.
  0 unindexed files scanned.
 Phase duration (Orphan reconnection): 0.45 milliseconds.
  0 unindexed files recovered to lost and found.
 Phase duration (Orphan recovery to lost and found): 0.59 milliseconds.
  181 reparse records processed.
 Phase duration (Reparse point and Object ID verification): 1.85 milliseconds.
Stage 3: Examining security descriptors ...
Security descriptor verification completed.
 Phase duration (Security descriptor verification): 6.20 milliseconds.
  48 data files processed.
 Phase duration (Data attribute verification): 0.75 milliseconds.
Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...
  496 files processed.
File data verification completed.
 Phase duration (User file recovery): 25.82 minutes.
Stage 5: Looking for bad, free clusters ...
  171621766 free clusters processed.
Free space verification is complete.
 Phase duration (Free space recovery): 0.00 milliseconds.
CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap.
Windows has made corrections to the file system.
No further action is required.
 976744447 KB total disk space.
 290160912 KB in 192 files.
       200 KB in 50 indexes.
         0 KB in bad sectors.
     96267 KB in use by the system.
     65536 KB occupied by the log file.
 686487068 KB available on disk.
      4096 bytes in each allocation unit.
 244186111 total allocation units on disk.
 171621767 allocation units available on disk.
Total duration: 25.82 minutes (1549443 ms).

(#132038) King Unique válasza chungee (#132036) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem nyílik meg a Start menü, tálca nem működik stb., akkor lásd egy másik esetnél leírtakat, erről is már volt szó itt többször.
Ha tegnap - akkor volt patch kedd - frissítés települt és azóta van ez, akkor másik lehetőség eltávolítani az adott frissítést és átmenetileg szüneteltetni a frissítéseket.

(#132039) Fire/SOUL/CD válasza peterattila (#132037) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Inkább HDS legújabbal nézz rá az adattárolókra, sokkal beszédesebb... :K (van portable is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132040) King Unique válasza peterattila (#132037) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy ez milyen HDD, SATA-n / USB-n van-e csatlakoztatva, a fizikai csatlakozás és a tápellátás rendben van-e, stb.
Az gondolom megvan, hogy a CHKDSK-t elsősorban hibátlan állapotú lemezen javasolt futtatni a fájlrendszer hibáinak javításához, ellenkező esetben kellemetlen meglepi lehet a vége (példa).
A HDD/SSD meghajtó állapota egyébként alapszinten a Windows 10 beépített eszközeivel is ellenőrizhető, a komolyabb teszteléshez meg ott van pl. a HDS (+ a tesztjei) és a gyártó saját diagnosztikai szoftvere (pl. WD DLGDIAG, SeaTools).

[ Szerkesztve ]

(#132041) Bohir válasza King Unique (#132005) üzenetére


Bohir
tag

Próbáltam ezt is, de csak ott maradt.
Közben feltelepítettem az Office 2019-et, utána eltűnt.

(#132042) peterattila válasza Fire/SOUL/CD (#132039) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi, ránézek.

(#132043) peterattila válasza King Unique (#132040) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi neked is, holnap majd átnézem a gépet. Belső sata hdd, wd 1tb blue.

(#132044) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem tudom, hogy hol kérdezhetném meg.
Egyik ismerősöm Németországban szeretné a Sport 1, Sport2 adót nézni.
Ezeket nem tudja vpn-el sem, így mondta.
Van-e köztetek, aki külföldön él, s ebben tudna segíteni?

(#132045) chungee válasza King Unique (#132038) üzenetére


chungee
addikt

:R Köszönöm

(#132046) zolee001 válasza GEPESZ66 (#132044) üzenetére


zolee001
őstag

Normális vpn kell,semmi más
Innen londonból TvGo,Horizon Go,Digi Online hibátlanul müködik

(#132047) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt azon gondolkodtam, feleresztem a gépemre a w10 20h2-t (jelenleg 2004 van). De éppen akkor röppent a hírek, hogy a 20h2-es gépeken alapos arányban file rendszer hibák kezdtek mutatkozni. Mindez talán decemberben volt? Nem emlékszem pontosan. Akkor úgy döntöttem, pihentetem kicsit a frissítést. Szóval inkább letettem róla.

Ha valakinél már van 20h2 egy ideje, saját tapasztalatot kérnék tetszik / nem tetszik / csúnyán el lett micsodálva / vagy bármi, ami tapasztalatként összegyűlt róla.

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#132048) Geth válasza coco2 (#132047) üzenetére


Geth
addikt

20h2 van több rendszeren (fizikai + vm), zéró probléma.

(#132049) GEPESZ66 válasza zolee001 (#132046) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Melyiket javaslod?

(#132050) zolee001 válasza GEPESZ66 (#132049) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom itt vpn szolgáltatóra vonatkozna a kérdés amire nem tudok válaszolni mivel nem használok olyat,saját vpn servereim vannak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.