Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Kolondrum válasza Frenky89 (#50000) üzenetére


Kolondrum
félisten

IGEN nekem is ezt csinálja!!!!!!!!!!!!! szzíííjjjevet az ideg.

(#50002) istnag válasza Kolondrum (#49999) üzenetére


istnag
addikt

[link]
Talán Neked is segítség.

(#50003) Kolondrum válasza istnag (#50002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi de ez egy Intel 6205-ös.
szerk: BAkker... eszközkezelőn belül talált frissítést.[link]

[ Szerkesztve ]

(#50004) tordaitibi válasza Kolondrum (#49999) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nalam. Random, es ilyenkor barmelyik elerheto kapcsolatra a
''Nem lehet csatlakozni ehhez a halozathoz'' uzenetet adja.
Es a bluetooth eszkozoket is, headset elvesziti.

Viszont hogy jot is mondjak, az usb-s hattertaramat napok ota nem dobta el, ezt is csinalta, de osszeszoktak :-)

(#50005) movax válasza Kolondrum (#50001) üzenetére


movax
őstag

Nálam random csinálja, de csak alvásból ébresztéskor, hol csatlakozik, hol nem. Viszont ha rákattanok az ikonra jobbra lent, akkor azonnal csatlakozik és nem is dobálja el a kapcsolatot.

Kikapcsoltam az energiagazdálkodást az eszközkezelőben az ősszes hálózati eszköznél, úgy tűnt, hogy rendben van. Aztán megint kezdte. Nem AU-update, hanem egy kb. tíz napall ezelőtt felment frissítés, azt gyanítom. Megoldást egyelőre nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#50006) quailstorm válasza Kolondrum (#50003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dobd ki és vegyél egy Atherost. Üdv.: egy Centrino 6235 tulaj.
Intel hibájáért ne az MS-t tegyük már felelőssé.
A Centrino 6235 annyiból jobb hogy már 8.1 alatt is pokol. 10-re nem tudom van-e egyáltalán driver, mert a jelenlegivel kifagyott az isten is.

[ Szerkesztve ]

(#50007) tordaitibi válasza qwertly (#49996) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nyomtatasi sort torold (nem tudom ebbe hol van ha van egyaltalan... , meg nem kellett belemasznom) es a nyomtatot huzd ki a konnektorbol es dugd vissza.

(#50008) Kolondrum válasza quailstorm (#50006) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te hallod én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a karival, hatótáv, 5G-t látás minden jó, most van vele csak baj, tegnapig semmi nem volt. Driver után összefosta magát a net, de azóta megy, kérdés meddig. Amúgy meg nekem white bios effektusom van, nem eszik meg mást.

istnag! MOst történt meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#50009) istnag válasza Kolondrum (#50003) üzenetére


istnag
addikt

Arra próbáltam célozni, hogy tegyél fel újabb, vagy régebbi drivert. Nekem a régebbi oldotta meg.

(#50010) quailstorm válasza Kolondrum (#50008) üzenetére


quailstorm
nagyúr

remek...
nekem is sokáig elviselhető volt, aztán amikor elkezdtem utazni és több helyen használni, végképp kikészült (korlátozott kapcsolat és miatta az appok nem tudták mi van és fagytak)
Csak azt tudom ajánlani ami nem ajánlott, a Wireless Proset segédeszközt. Kikerüli a Windowsos hálózatkezelést és az Intel tudja használni a saját kula implementációját. De a Bluetooth így is elszáll altatás után hibát észlettel. Viszont van kapcsolat és nem korlátozott.
Csak ugye nekem is 6 driverből a hetedik, frissebb és nem ehhez a kártyához+rendszerhez való volt a jó, hanem egy újabb kártya win7 drivere. Viszont ez Win10-en meg nem ment...
Csak 70ezres laptopba 10ezernél drágább kártyát sajnálok venni.

[ Szerkesztve ]

(#50011) qwertly válasza tordaitibi (#50007) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ mind a kettő megvolt,de elkészítettem novapdf nyomtatóval is ott is ezeket produkálta "gondoltam nem a fizikai nyomató zakkant meg de egy pdf nyomtatóval is ezeket csinálta". Űrlap név jó,de már a nyomatásnál kicserélni csak azt egy régebbi névre.

(#50012) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy ASUS router vs laptopok + Windows 10 problémával fordulok hozzátok.

Nekem most egy ASUS RT-N18U routerem van.
Pár hete azt produkálja, hogy laptopok használhatatlanok wifin. Napközben még ok, este folyamatosan megszakad a wifi kapcsolat. Valami olyat ír ki, hogy nincs biztonságos hálózat.
A korábbi TP-Link routerem ( az sem egy 5eFt.-os volt ) is produkálta, csak ritkábban.
Az ASUS router topikjában mint kiderült más is belefutott ebbe a hibába.És csak lapossal.
Szolgáltatónak jeleztem. Hümmögés, majd a szöveg, azon a részen van egy kis túlterhelés, de folyamatban a javítás, mindenesetre modemet cseréltek. A hiba megmaradt.
Komoly üzleti kategóriás HP, DELL, Lenovo laposokról beszélek. W10-el, és nem driver hiba, azok cserélgetésén túl vagyok. De a melóhelyen ha 24 órát mentek ugyanazok a laposok, akkor 24 óra alatt egyszer sem dobta el a netet. Ott Mikrotik router van.
Nos a szerelő haver ideadott egy ugyanolyan Mikrotiket, mondván próbáljak már ki egy jó routert. :DDD
Hibátlanul működött. Csak nekem ez magas, mármint ennek a konfigurálása.

A közös a laposokban, hogy mindegyiken W10 pro 64 bites rendszer van.
Nem lehet hogy valami bántja az op. rendszer lelkivilágát esetleg, és amiatt produkálja ezt a hibát? Hátha valami beállítással lehetne orvosolni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50013) munky


munky
őstag

Sziasztok!

A napokban VGA csere volt nálam, mert a korábbi Radeon kártyám megadta magát. Helyette most nvidia lett.

Nem volt rendszer újratelepítés, mert anno kivettem a Radeont, letöröltem minden AMD-s alkalmazást az amdcleanuputility-t használva és ezek után került be az új kártya. A Win10 viszont azóta is próbálja lehúzni az AMD drivert update-en keresztül, hiába van a gépben azóta GeForce...

Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#50014) norti válasza munky (#50013) üzenetére


norti
addikt

DDU = Display Driver Uninstaller csökkentett módban leszedni a maradékot.

(#50015) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hogy az istenbe lehet letiltani a rohadt automata audio driver telepítést? Még mindíg baszakodom a rohadt hangerő változgatással W10-en és hiába próbálnék ki több metódust, net meg letiltott realtek semiconductorral is felrakja ez magának, mi a tök?!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50016) norti válasza SkyS1gn (#50015) üzenetére


norti
addikt

Vagy ha Realteked van, innen telepíted egy frissebb telepítővel és akkor automatikusan frissíti:
http://www.tenforums.com/drivers-hardware/5993-latest-realtek-hd-audio-driver-version.html

(#50017) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy laptop w10 enterprise, és még két monitor, azaz összesen 3 megjelenítő van.
Azt be lehet állítani, hogyha zárolom a gépet, akkor kapcsolja ki a két csatlakoztatott monitort, mert jelenleg, amíg a laptop monitorját nem kapcsolja ki, egy fekete képet jelenít meg a monitorokon. Feleslegesen nem járatnám. (A laptop monitor mehet nyugodtan és menjen is)

Az is jó, ha ismertek 3rd party programot, ami jó erre.

Köszi,
pac

(#50018) SkyS1gn válasza norti (#50016) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem oldja meg.

Leszedtem a win update tiltó programot, abban is kijelölve, rebootnál megint net minden nélkül először ott az x 10mp után megint van hang meg realtek, ki is írja.

Megtiltottam hogy a SYSTEM módosítsa a realtek mappát, ez sem segít.

Szar ez úgy ahogy van. Napokat töltöttem el azzal hogy drivereket telepítettem, registryt módosítgattam stb stb ugyanúgy fos.

Zenét hallgatok egyszer hangosít, halkít, de van hogy ezt 10mp alatt többször is, komoly isten ez nem normális. Ujrarakom az egész rakás winfost ha nem oldja meg kibaxom az egész gépet.

Hihetetlen hogy egyik megoldás sem oldja nekem meg.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50019) Döglött Róka válasza qwertly (#49998) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia,

Minek írod le kétszer? Nem a gépeddel van a baj hanem a webalkalmazással.... Ne ide írogass hanem annak aki a webalkalmazást fejlesztette.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50020) norti válasza SkyS1gn (#50018) üzenetére


norti
addikt

Próbáld ki még ezt:

Windows 10 Installation Tip for Realtek OEM Drivers - the ones from Realtek ftp (not the drivers from Microsoft Update Catalog).

When you install by running Setup.exe, the Realtek setup will uninstall the drivers, ask to reboot, and then try to install the drivers. The problem is that after reboot, Windows 10 may install the last drivers automatically and Realtek will again uninstall them and reboot. This loop will continue. If this happens to you, here is the solution.

Solution: In device manager, under Sound, Video and Game Controls, Right Click on Realtek High Definition Audio, Select Update Driver Software and Browse to the WIN64 folder.

Alternate Solution: In device manager, under Sound, Video and Game Controls, Right Click on Realtek High Definition Audio, Select "Uninstall" and BE SURE to select "Delete the driver software for this device". Then click OK. Now, do NOT reboot. Run the Realtek Setup.exe again and the installation will proceed properly. Finally, after the installation is done, reboot.

(#50021) tordaitibi válasza SkyS1gn (#50018) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne idegeskedj, en kb. 15-20 napja szeretnem eltuntetni az alvasbol es monitor off allapotbol visszajovet a lockscreen, es login kepernyoket. Lehetetlen :-) :-) Mar tudom, de neha meg futok koroket.

Mas, visszafele mukodhet driver, a w10 driver jo lehet w7?

[ Szerkesztve ]

(#50022) Frenky89 válasza istnag (#50002) üzenetére


Frenky89
őstag

Részemről a szóban forgó gép egy Dell Inspiron 3521. Nem tudom pontosan milyen WiFi van benne, de mindegy is ezt a részt az újratelepítés megoldotta.

Viszont továbbra is kérdés, hogy az Edge által használt jelszavakat, hogy lehet lementeni újratelepítés erejéig.

(#50023) qwertly válasza Döglött Róka (#50019) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Ha leírtam kétszer csak azért mert másnak is válaszoltam,nem tudom miért lehet a web alkalmazással ha ez egy webes űrlap eddig működött csak most makacsolta meg magát. Amúgy oktatási hivatalhoz tartozó weboldalról lenne szó.Nem valószínű,hogy ők rontanánk el.

(#50024) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Windows telepítéssel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy Lenovo Yoga 2 13 laptop, eredeti Windows 8-ról upgradelt Windows 10 van rajta.
Eredetileg egy SSHD van benne, a Lenovo-tól megszokott Recovery partíciókkal. Ma sikerült beszereltetni egy M2-es csatlakozós SSD-t, mert elég lassúcskának találtam az SSHD-t.

Pendrive-ról szerettem volna telepíteni a Windows 10-et, clean installt terveztem. Media Creation Toollal letöltöttem a Windows 10 képfájlt, feltettem a pendrivera. Be is bootolt róla, elindult a telepítés, viszont odáig jutottam csak,hogy formázzam az SSD-t, illetve hülye fejjel formáztam az eredeti Windows partíciót, mondván úgysem kell.

A meglepi ekkor jött, ugyanis az SSD-re nem engedte telepíteni a rendszert, és ezt az üzit kaptam:

"We couldn't install Windows in the location you chose. Please check your media drive. Here's more infor about what happened: 0x80300024,"

Az eredeti, SSDH-n lévő partíciókra sem engedte telepíteni a rendszert, mondván Drive 0-ra nem telepíthetek. Még szerencse,hogy az eredeti Recovery partíciókat nem formáztam le (meg akartam szüntetni őket, mert úgy gondoltam nem lesz rájuk szükség), mert így azzal tudtam működő rendszert visszahozni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen módon lehet ebben az esetben telepíteni az SSD-re. Sajnos nincs olyan speckó csavarhúzóm, így azt nem tudtam kipróbálni,hogy az SSHD-t lehúzom az alaplapról, és úgy telepítek SSD-re.

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#50025) SkyS1gn válasza tordaitibi (#50021) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez a napi használatot nem akadályozza/visz ki az örületből szerintem :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50026) betyar1974


betyar1974
senior tag

Kérdésem az lenne: Mi a különbség UEFI vs sima telepítés között? Észrevehető bármi is, otthoni célra?
Tudom ez már jó pár éves kérdés, de eddig nem foglalkoztam vele.

(#50027) Kalwa


Kalwa
tag

Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni abban, hogy milyen módjai vannak annak, hogy normális értékek közé szorítsam a latencyt? Eddig folyamatosan pirosban mozgott, de amióta frissítettem a BIOS-t, a hangkártya drivert és a Kasperskyt, azóta a képen látható tartományban mozog, de néha van egy-két extrém kiugrás is. Mi lehet ennek az oka, hogy még mindig nem a normális értékeket kapom? Köszönöm!

(#50028) Máté94 válasza Kalwa (#50027) üzenetére


Máté94
addikt

Amit ír a szöveg, de ezek teljesen normális értékek. Nem foglalkoznék vele.

(#50030) Kolondrum válasza #20749568 (#50029) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt is volt ilyen, lefürödtem és még mindig ment. 230 off azt csinálj amit akarsz. Elfelejtette következő indításra.

Akkor nem tudom Néha olvasni horror hibákat. Még mindig az jut eszembe, hogy csak minden 2. indításra bootol be a gép, meg nem ki kapcsol hanem újraindul. :DDD Jah meg ott a visszakapcsol a gép effektus.

[ Szerkesztve ]

(#50032) PuMbA válasza Kalwa (#50027) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10-en nem működik jól a DPC latency checker. LatencyMon-t próbáld meg :)

(#50033) embe válasza Kolondrum (#50030) üzenetére


embe
nagyúr

Kolondrum??? Ehhez a fejhez nem ezt a nevet szoktam meg. A Symbian után gondoltam egy Android Nougatra.... :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50034) Döglött Róka válasza qwertly (#50023) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat pedig náluk kellene kerdezoskodnod először.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50035) netpeti98 válasza Kolondrum (#50030) üzenetére


netpeti98
addikt

csak minden 2. indításra bootol be a gép, meg nem ki kapcsol hanem újraindul.

Kapcsold ki fast startupot

[ Szerkesztve ]

(#50036) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok.
Mitől lehet az hogy valamiért a W10-em rosszul látja az időt, és mindig egy órával kevesebbet mutat mint a normális érték?
Ezt pár napja kezdte el.
Megpróbálom hogy kikapcsolom a "pontos idő automatikus beállítása' nevű opciót, kiderül..
De akkor is b*ssza a csőröm hogy mi okozhatja ez.

(#50037) AlyrArkhon válasza Maxtreme (#50036) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

vezérlőpult-dátum és idő-időzóna?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#50038) odrif


odrif
MODERÁTOR

Munkahelyemen lecserélték a régi XP-s gépeket új gépekre melyekre win10 került.
Hálózatba van kötve 2 db nyomtató (fénymásoló).
Az egyik HP laserjet 5100, és egy Canon IR2800.
Egyikre sem találtam még drivert, igy az új gépről nem tudok nyomtatni.
Talált valaki megfelelő illesztő programot ezekre a nyomtatókra?

20 éve a Prohardveren

(#50039) Dr. Gonzο válasza odrif (#50038) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Első két google találat

(#50040) Máté94 válasza odrif (#50038) üzenetére


Máté94
addikt

Kíváncsi lennék hogyan kerestél rá, mert ez 2 perc sem volt. :)

[link]
[link]

(#50041) odrif válasza Dr. Gonzο (#50039) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

próbáltuk, de nem ment.

20 éve a Prohardveren

(#50042) Dr. Gonzο válasza odrif (#50041) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Mi nem ment? Mindkét link tartalmazza a Win 10-es drivereket.

(#50043) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, végre nekem is jött egy "nem telepíthetőek a frissítések" üzenet.
Okos. Nagyon okos. Korábban volt egy AMD 7850 a gépemben, amit cseréltem Nvidia 1060-ra
Előtte uninstalláltam a drivert, megnéztem, nem maradt c:\program file\amd könyvtár a gépen (registryi, igazatok van, nem néztem).
Erre a mostani WU, ezt akarja felrakni:

Természetesen fenn van a legújabb, nvidiától letöltött driver, megy is rendesen, mert Project Cars, Assetto teszt megvolt. Amikor az Assettoból kiléptem, akkor fogadott ez az üzenet.

(#50044) SkyS1gn válasza norti (#50020) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semmi!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50045) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Komolyan az idegösszeomlás szélén állok.

Idáig 54 alkalommal próbálta telepíteni a Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1607 rendszerekhez (KB3194798)

Sikertelenül.

Ez lesz életem végéig vagy lesz valaha megoldás rá ?

Mindent próbáltam amit javasoltatok eredménytelenül....

(#50046) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ezt a problémát szeretném megoldani.
A lényeg: volt egy Asus N66U routerem + rácsatlakoztatott HDD. Win10 mint hálózatot teljesen korrektül kezelte. Kicseréltem a routert egy Asus AC68U-ra + a rácsatlakoztatott HDD maradt.
Ha most meg szeretném nyitni a hálózatban az AC68U routert, a következő hibaüzenetet kapok:

Ha hazahozok egy olyan win10 laptopot amelyik még nem járt a "hálózatomban", rendszergazdaként és korlátozott fiókból is simán tudok csatlakozni az új AC68U+HDD routerhez, mint hálózathoz.
Nagyon úgy néz ki a win10 megjegyzett valamit, amit el kellene felejtetni vele, lehetőleg újratelepítés nélkül.
(próbáltam tőlem telhető mindent: Este Smárt Sec. teljes kikapcsolás, új router bejelentkezési adatainak megváltoztatása, stb. a helyzet változatlan)
Tehát: ahol a régi N66U routeremre mint hálózatra win10 alatt csatlakoztam, a csere utáni AC68U routerre nem tudok. :W
Van ötletetek, megoldási javaslatotok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50047) norti válasza SkyS1gn (#50044) üzenetére


norti
addikt

Csökkentett mód, semmi nem segít rajta? Hát akkor marad a reinstall :(

(#50048) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Hol lehet kikapcsolni ilyen animációkat meg árnyékolás meg minden ilyen felesleges dolgot?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#50049) VGYke válasza VGYke (#50046) üzenetére


VGYke
addikt

Kipróbáltam ezt is: CMD netsh winsock reset Sikertelen :W Egyéb ötlet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50050) Dayco


Dayco
tag

Akit esetleg érdekel ennek a problémának a megoldása, hát íme:

Az SSD-m (Samsung 850 EVO 250GB) kezelő / beállító programja, a Samsung Magician, ezzel lehet többek közt firmware-t frissíteni és a RAPID módot aktiválni. Ebből egy régebbi verzió volt fent. Letöröltem, majd feltettem a legújabbat, és azóta működik, mint az évfordulós frissítés előtt... :C

Erre a kérdésemre viszont továbbra is várom a megoldási javaslatokat......... :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.