Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) chopin42


chopin42
őstag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy látni fogom e a régi fájlokat a régi merevlemezemen? A terv az, hogy összerakom a gépet, felteszem a windowst ssd-re (win10 tiszta telepítés), majd rákötöm a régi merevlemezem, amin most win7 van. Nem lesznek titkosítva a fájlok, hozzáférek majd?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64002) quailstorm válasza chopin42 (#64001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen minden további probléma nélkül fogod őket látni, és normális esetben jogosultságproblémák se lesznek.

(#64003) chopin42 válasza quailstorm (#64002) üzenetére


chopin42
őstag

Mi az a "nem normális" lehetőség, amikor jogosultsági problémába ütközök, és hogyan küszöbölhetem ki? :F

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64004) King Unique válasza chopin42 (#64001) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen és nem lesznek titkosítva. Max. nem normál esetben esetleg a saját tulajdonba vétellel kell majd szórakozni NTFS fájlrendszernél, amire a megoldást nemrég már említették.

[ Szerkesztve ]

(#64005) quailstorm válasza chopin42 (#64003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem még nem állt elő soha. A fórumban láttam, hogy jogosultságot meg rendszergazda jogot kért folyton egy két partíció.
Én vígan elvagyok az adatlapomon látható oprendszerhalmazzal.

De megkaptad a választ a takeownershipre is ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#64006) chopin42 válasza quailstorm (#64005) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, ha gond lesz, alkalmazom a linkelt megoldást. :R (15 évnyi munka van azon a lemezen, jó lenne hozzáférni :D)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64007) sonaj0203 válasza King Unique (#63975) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi megpróbáltam, de nekem a 1tb hdd 2 részre van partícionálva az egyik amin az os is van több mint 300gb, szóval a c: meghajtó nálam jóval meghaladja az ssd méretét.
Hogyan tudom azt meg csinálni, hogy egy partíción belül ( pl c: ) csak az os vagyis win10 részeit klónozzam? :F

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64008) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! A biztonsági mentéssel kapcsolatban kérdeznék valamit. Ha hozzá adok egy mappát azt mikor menti le először? Azért kérdezem mert tegnap délután adtam hozzá és még nem történt meg. Az utolsó mentés időtartamát 3 nappal ezelőttre írja.

(#64009) G33Z@


G33Z@
tag

Sziasztok!
Vettem egy SSD-t és szeretném átköltöztetni az oprendszert a merevlemezről. Ajánlana, vagy linkelne valaki egy programot, ami lehetőleg ingyenes, tök egyszerű és megbízhatóan el is végzi a dolgát?
Win10 x64
Kösziköszi(S)(/S)

[ Szerkesztve ]

(#64010) Dilikutya válasza G33Z@ (#64009) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mellékelnek szoftvert az SSD-hez, nem? Bár én friss telepítést csináltam, igaz, nekem egy több alaplapcserét megélt Windows 8.1-ről frissített W10 van a HDD-n. Azt a partíciót azért meghagytam backup rendszernek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64011) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Platformváltást tervezek (LGA1155->AM4), melynek keretében cserélve lenne az alaplap, proci, RAM. Anno dobozos Win7 Ultimate-ről upgradeltem Win10-re. Clean install esetén van lehetőségem arra, hogy a licencet tovább vigyem, vagy felejtős?

<< Heimdal >>

(#64012) King Unique válasza sonaj0203 (#64007) üzenetére


King Unique
titán

Ha a rendszerpartíció (C) nincsen nagyon tele, akkor a lemezkezelőben a kötet zsugorítása opcióval lehetne csökkenteni a méretét. Illetve a Macrium esetében is van lehetőség a klónozni / lementeni kívánt partíciók méretének változtatására. Ha nem sikerül a megfelelő méretre csökkenteni, akkor jobb híján marad pl. a tiszta telepítés.

Egyébként itt partíciók szintjén kell lementeni a Windowst, azaz a rendszerét (C) és a Legacy / UEFI telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat. Tehát nem csupán átmásolni pár mappát egyik-másik partícióról.

[ Szerkesztve ]

(#64013) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Erre tud valaki valamilyen magyarázatot?

(#64014) krealon válasza FLATRONW (#64013) üzenetére


krealon
veterán

"Erre tud valaki valamilyen magyarázatot?"

NTFS alatt lehetseges hardlink-eket es softlink-eket letrehozni, amik ugyanamnnak a fajlnak vagy mappanak az elereset tobb helyrol is lehetove teszik.

A kepen is latszik, hogy a "Documents and Settings" mappat is kijelolted, ami a Users mappara mutat, vagyis a Users mappa tartalmat ketszer szamolta, ezert nagyobb a szam a "Meret" mellett.

(#64015) FLATRONW válasza krealon (#64014) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha csak a Windows, a két Program Files mappát és a page és swap file-ok méretét nézem, akkor is 28,3 GB a foglalt terület.

(#64016) DS39


DS39
nagyúr

Napok óta ez van:

Lehet vele valamit kezdeni? :U

[ Szerkesztve ]

(#64017) Viktor77 válasza DS39 (#64016) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem majd 1 hónapja. Leszedtem innen és manuálisan frissítettem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#64018) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

néha futtassatok lemezkarbantartót :DDD
(L:/dl/upc/2017-08/18/100739_sr2sjdholnuded4g_nevtelen.png)(/L)

Szépnapot!

(#64019) SP4C3 válasza Dexter-2000 (#64018) üzenetére


SP4C3
veterán

ősrégi bug

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64020) DS39 válasza Viktor77 (#64017) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi, feltettem manuális, most nincs nyűgje.

(#64021) sonaj0203 válasza King Unique (#64012) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi mindkét lehetőséggel (zsugorítás, macirumban partíciók méretének változtatása) próbálkoztam, de az a bizonyos c meghajtó túlságosan teli van, és jelenleg nincs máshol sem hely.
Szóval akkor marad a tiszta telepítés.
Akkor vissza térek első kérdésemre, hogy akkor a HDD-ről törölnöm kell a win10-et (gondolom, hogy ne legyen aztán a hdd-n és az ssd-n is egy-egy win10), ha igen hogyan kell, mert az ugyan azon meghajtón/partíción ( c ) lévő programokat nem szeretném letörölni csak a Wint? :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64022) King Unique válasza sonaj0203 (#64021) üzenetére


King Unique
titán

Ha már úgyis ki lesz cserélve a 2 háttértár és tiszta telepítést csinálsz, akkor akár maradhatna is a HDD-n minden és lehetne pl. USB-n használni. Viszont, ha utána a HDD valamilyen formában visszakerül SATA-n csatlakoztatva a laptopba, akkor célszerű törölni a korábbi Windowst és annak az előző válaszban említett kisebb partícióit is. Valamint az indítóbejegyzését, ha az új telepítésnél esetleg megmaradna.

A korábbi rendszerpartíciót pedig nyilván 1:1-ben kellene törölni és nem mappák szintjén! Ha a rendszeren kívül egyéb fontos dolgok is vannak rajta, akkor azokat előtte értelemszerűen le kell menteni! A programok általánosan a C: meghajtóra települnek, aminek törlése nyilván azokat is viszi magával. Vannak akik a telepítésnél ezért külön meghajtóra pakolnak bizonyos programokat és így próbálnak trükközni, de ez sem mindig opció. Illetve, ha maga a Windows törölve lett, akkor megint hiába lett máshova pakolva a program. Ilyen szempontból nyilván jobb a klónozás / visszaállítás, mert akkor minden beállítás, minden telepített program megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#64023) sonaj0203 válasza King Unique (#64022) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Ok Köszi értem :R

Nem lesz kicserélve a 2 háttértár, egyszerűen csak vettem a laptopba egy m.2 ssd-t, a meglévő 1tb vinyó mellé. Azon a vinyón van két partíció, "c "és "d", a már tárgyalt c-n van a win és a programok meg némi adat, együtt több mint 300gb, az ssd meg csak 256.

Csak a tisztán látás miatt foglaltam össze. :B

Szóval akkor nem úszom meg, hogy kerítek még valahonnan helyet ahová lementem a progikat, adatokat a c-ről.
Csinálok egy win10 boot dvd-t, vagy pendriveot (esetleg nem lehet ilyet rögtön a már gépben lévő ssd-re csinálni?) és arról feltelepítem a win-t az ssd-re.

Aztán törlöm az egész c partíciót a win 10-el együtt + indítóbejegyzés, a gépben lévő hdd-ről.

Azután visszapakolom ami kell a tiszta hdd-re.

Jól gondolom? :F

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64024) King Unique válasza sonaj0203 (#64023) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor mindenképpen célszerű törölni a HDD-ről (akár még előtte) a korábbi telepítést az említett módon. Sőt az új telepítés idejére akár a HDD-t is érdemes kivenni, hogy ne történjen ilyen eset. Bár, ha az új lemezen (SSD) particionálatlan terület van megadva telepítési célnak, akkor normál esetben nem kellene szétszóródnia a kisebb partícióknak több lemezen.

Lehet egyébként a Windows telepítőt helyi lemezről is bootolni, van erre leírás. Illetve UEFI-ben ezen módszer működik Win10 ISO-nál is. Valamint a telepített Windows alól használható pl. a WinToHDD program is ilyen célra. De szerintem jobb, ha nem bonyolítod túl és inkább pendrive-ról telepíted. :D

[ Szerkesztve ]

(#64025) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 friss telepítés után iso fájl nem működik.
A mappában látszik a fájl és a mérete, de amint duplán rákattintok azt a hibát kapom, hogy a fájl nem tartalmaz adatot.
Ezután a tulajdonságok fülön 0 byte-ot ír a méreténél miközben a hdd-n foglalja a helyet.

Nagyon valószínű, hogy összefügg a win10-el...
Mi lehet a gond?

(#64026) sonaj0203 válasza King Unique (#64024) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Nagyon hálásan köszönöm az összes segítségedet, este neki ugrok lesz ami lesz. :B :K :R :R :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64027) rhonin válasza rhonin (#64025) üzenetére


rhonin
senior tag

chkdsk korábban lefutott fép induláskor és egy rakat fájl mellett ezt a hibát látom a naplóban:
Found corrupt basic file structure for file......

ami érdekes, hogy pdf, mp4 fájlokat ugyanúgy olvashatatlanná tett.
Ezek a fájlok amúgy 100%ban win 8.1 alatt lettek létrehozva korábban.

Vajon mit mókolhatott velük és vissza lehet állítani, hogy működjenek a fájlok?

(#64028) Doky586 válasza rhonin (#64025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mi lehet a gond?"
Ha nem az MS-től letöltött telepítő akkor WannaCry, Petya vagy variánsaik..?

(#64029) norba69 válasza chopin42 (#64006) üzenetére


norba69
senior tag

Ha tényleg 15 évnyi munka van azon a lemezen, és nincs meg máshol, akkor kezdj el menteni. Sürgősen. Legalább két másik adathordozóra.
Mielőtt elúszik 15 évnyi munka.

(#64030) rhonin válasza Doky586 (#64028) üzenetére


rhonin
senior tag

Nem MS-től letöltött viszont, eddig nem jelezték, hogy probléma lenne vele.
Elvileg ha bekaptam volna egy vírust akkor megváltoztatná a háttérképemet stb, de ennek itt nincs semmi jele.

Most nézem, hogy egyik videófájl sem működik... :U érdekes
Azt írja, hogy a fájl sérült, és a mérete 0 byte, de a hdd-n foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#64031) FLATRONW válasza rhonin (#64030) üzenetére


FLATRONW
őstag

Próbáld átmásolni az egyik videófájlt egy usb-re és megpróbálni lejátszani egy másik gépen.
Ha nem engedi másolni, akkor kipróbálhatod pl. a Linux Mint-et futtatni próba módban (nem kell telepíteni) és megpróbálni az alatt lejátszani a videókat. Ha ott sem játssza le, akkor szerintem búcsút inthetsz az adatoknak.

(#64032) rhonin válasza FLATRONW (#64031) üzenetére


rhonin
senior tag

próbáltam átmásolni, de mintha a semmit másolnám.

Linux mint alatt, sem játsza le se videót ,se iso-kat nem tudom vele kezelni. Hasonló a helyzet mint a win10-nél.
Viszont érdekes, hogy nem az összes videó fájlokat érinti a dolog. Van ami működik van ami egyáltalán nem és vannak amelyeket el lehet indítani, de mondjuk a felénél megáll a történet.

Egyszerűen nem értem, hogy ez mi lehet.... :(

(#64033) King Unique válasza rhonin (#64027) üzenetére


King Unique
titán

"chkdsk korábban lefutott fép induláskor"

Pont ez lehet baj, ugyanis a CHKDSK nemcsak megoldani és javítani képes bizonyos hibákat, de szokás "adatgyilkosnak" is nevezni... Ha beleolvasol az ezzel foglakozó topikokba, akkor bőven találni példát.

[ Szerkesztve ]

(#64034) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Most rakattam össze egy konfigot prohardveren, viszont még segítség kellene.

A konfig:

asrock b250m-hdv
g4560,4600 k
2x4GB ddr4 kingston fury 2400 mhz
kingston fury ssd 240gb
fsp hexa+ 400W

Windows 10-et ajánlották hozzá, de nincs pénzem eredeti licenszre, viszont van érvényes kulcsom Windows 7 home premiumhoz. ( használt laptop vásárlásánál kaptam.)
Tudok még ingyen váltani 10re 7ről?

Kalóz verziót meg merjem említeni itt? :s

Köszönöm.

(#64035) choco01


choco01
addikt

Rufussal kész a drive GPT UEFI módban, bios UEFI-re állítva, kell a Secure Boot? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64036) Viktor77 válasza choco01 (#64035) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#64037) choco01 válasza Viktor77 (#64036) üzenetére


choco01
addikt

Köszi.

És a termékkulcsot hol kéne látnom a DVD-s verzió esetében? :F

Pendrivesnél volt benn egy kártya és azon volt, de itt nincs.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64038) #74018560


#74018560
törölt tag

Generic non-pnp monitorként ismeri fel a DELL monitorom :(
Max felbontás 1024x768 :W
Próbálkoztam dirver cserével többféle módon, de hiába. Windows is új már. Nem műxik! :F
Bármi ötlet? :O

(#64039) quailstorm válasza #74018560 (#64038) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mikor nekem ez volt a problémám, akkor illesztőprogramok manuális kiválasztása, választás a számítógépen találhatókból, és kiveszed a pipát a kompatibilisek elől, aztán tetszés szerint választasz, vagy PnP-t vagy mást.

(#64040) choco01 válasza choco01 (#64037) üzenetére


choco01
addikt

Megoldva, lekapartam a matricarol. :B :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64041) #74018560 válasza quailstorm (#64039) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ezt is próbáltam, de nem lett jobb :F
Megpróbálom még egy másik kábellel, hátha :U

[ Szerkesztve ]

(#64042) Pokesz007 válasza Teasers (#64034) üzenetére


Pokesz007
senior tag

[link]
Elvileg menni fog. En is a laptophoz kapott kulccsal aktivaltam a win10 home x64 et egyből 3 éve.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#64043) Grafirka válasza #74018560 (#64038) üzenetére


Grafirka
őstag

Win10/64 1703 build egy Dell latitude E7470 gepen hasonlo hibat produkal.Manualaisan volt telepitve tobbszor a kepernyo drivert de nehany naponta minden visszaugrik "alapallapotra ". A CU telepulese ota gyakrabban jon elo a hiba .azelott is jelentkezett viszont ritkabban, es driver ujratelepitessel lehetett orvosolni.
Kabel cseret minekepp probalj meg es termeszetesen videodrivert, ha meg nem tetted meg. Az emlitett laposon a VGA driver csere sem hozott javulast. Lehet annak is erdemes lenne megnezetni a kabelet.

[ Szerkesztve ]

(#64044) Teasers válasza Pokesz007 (#64042) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm!

(#64045) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Win 10-en a rendszer-visszaállítás (kezdettől fogva) nem működik. A hibaüzenetben a víruskeresőről pampog, de az (Panda) ki volt kapcsolva. (A gépen egyébként folyamatosan fut a Kerish Doctor-rendszer karbantartó.) Olvastam ezt-azt a Win 10 visszaállítási problémáiról, tehát valószínűleg nem egyedi hibáról van szó. Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#64046) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Nagyon új nekem a win 10, de ami máris idegesít, hogy magától frissíti a drivereket...felrakom, egyszer csak a képernyőillesztő feltelepül...nem is lenne ezzel gond, de szeretném tudni és én megmondani, mit akarok felrakni/frissíteni. Hogy/mit kell beállítanom, hogy én tudjam megmondani, mikor és mit akarok felrakni? Beleértve windows update....Nagyon köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64047) Grafirka válasza chopin42 (#64046) üzenetére


Grafirka
őstag

driverek automatikus frissiteset kikapcsolhatod

(#64048) chopin42 válasza Grafirka (#64047) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi, ez érdekelt!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64049) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Edge-ből hol tudom kitörölni a kedvenceimet?
Mikor ámegyek a kedvencekre kifagy az edge.
Mondjuk nagyon sokat mentettem el (nem tudom van e köze hozzá...)
Gondoltam ha ki exportálom és letörlöm majd be importálom megjavul.:)

Vagy az edge-t újra rakni?

[ Szerkesztve ]

(#64050) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok ismét.
Segítségre lenne szükségem.
Van nekem egy régi asztali pcm, amire hivatalosan( még az ingyenes korszakban) frissitettem win 10re (pro). Viszont ez a pc megadta magát, nem indul, vége. Át tudom vinni a licenszet egy másik pcre ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.