Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) csixy válasza #16729600 (#24000) üzenetére


csixy
addikt

Így jár az , aki az egerére telepíti a Win10-et! ;] :DD

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24002) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Remélem kellően idióta lesz a megfogalmazása a problémámnak, nézzétek el nekem.
Windows 10 home 64, Gigabyte GA-H97M-D3H alaplap, Intel Core i5-4590 processzor, Samsung 250GB EVO Basic MZ-75E250B/EU SSD meghajtó.
A problémám az, hogy a gép bekapcsolásakor az alaplap kezdőképernyőjénél kifagy, egy reset után viszont bebootol gyorsan. Teljesen friss a rendszer, mit rontottam el, vagy mit nem szeret a gép? Nem tudom milyen adatokat kellene még megadnom, bocs...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#24003) Anonymus23 válasza Tutivesztes (#24002) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hasonló a konfiguráció, fastboot miatt csinálta nálam, egy ideig kikapcsoltam, és akkor nem csinálta.

;) - The Power of the Light Side

(#24004) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy amióta feltelepítettem a windows 10-et azóta néha 2 percbe is telik a leállítás?
Win 8-nál gyorsan leállt.
A gyors indítás kivan kapcsolva.
SSD-m: Kingston SSDNow V300 120G

(#24005) MrCsiT válasza Tutivesztes (#24002) üzenetére


MrCsiT
addikt

ha volt/van bármiféle tuning, az legyen OFF, amíg nem stabil a boot-od.

Ha nem indul el semeddig, azért valameddig csak elindul, lesd meg, hogy mi van, ha csak az SSD-t kötöd rá, mást nem, úgy vajon el tud-e indulni?

Giga laphoz keresnék egy BIOS frissítést, de ez csak tipp..

Pikachu24:a 8.1 "gyors leállítás"-ra volt optimalizálva, ez meg biztosan "működésre" van?! :Y

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24006) Tutivesztes válasza MrCsiT (#24005) üzenetére


Tutivesztes
tag

Tuning nem volt, biost frissítettem, de nem segített. Fastboot sincs bekapcsolva. Az ssd-n kívül két HDD van rádugva, húzogassam le őket?

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#24007) Tutivesztes válasza MrCsiT (#24005) üzenetére


Tutivesztes
tag

Kicsúsztam az időből, nem tudtam szerkeszteni a hozzászólásom, bocsánat.
Igazad volt, az a HDD a hiba amit a régi gépből dugtam át, ha azt lehúzom akkor ok a boot is. Kérdés hogy mit csináljak vele? Formázzam, vagy valami más lesz a bibi?

[ Szerkesztve ]

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#24008) zozoz1 válasza Tutivesztes (#24002) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nekem hulla pontosan ezt csinálta a gépem.
"a gép bekapcsolásakor az alaplap kezdőképernyőjénél kifagy, egy reset után viszont bebootol gyorsan"
Nekem ezt a W7-ről frisített W10 csinálta.
Amióta szűz W10 telepítésem van ez teljesen megszünt...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#24009) zozoz1 válasza #22743424 (#23998) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Hát pedig a Microsoft Community-n írták... :Y :Y :Y

Ha ők nem tudják akkor ki??? :F

Onnan ollóztam ki....

Amennyiben komolyabb hardvercsere történik (alaplap, processzor), úgy aktiválás szükséges, mely Windows 10 termékkulcs vásárlását igényli.

Ááááhhhh... meg van a link

A válaszban ott van amiről beszélek....

Azt írtad hogy holnap délután megkérdezem tőlük online.. ;)
Add már le a drótot hogy mit mondtak lécci... :F .
Most már kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#24010) Anonymus23 válasza Tutivesztes (#24007) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem egy régebbi Samsung az esetleg? Nekem az is volt, firmware-t kellet a vinyón frissíteni.

;) - The Power of the Light Side

(#24011) yodamester10 válasza viera (#23969) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha meglelted a választ írd meg :R

(#24012) MrCsiT válasza Tutivesztes (#24007) üzenetére


MrCsiT
addikt

külső hdd dokkolóban nézd meg, hogy ha úgy rádugod a már futó W10-re, akkor mi lesz? Lefagyasztja?
Beolvassa?
Ha látja a W10, akkor egy rendszergazdai jogú parancssorból futtatnék rá egy chkdsk c: /f -et, és ha azután is gond van vele, akkor lementeném az adatokat róla (ezt már akár a chkdsk előtt is megteheted, ha tudod) és megnézném, a formázás segít-e rajta.
Én egyébként nem a hdd, hanem a rajta lévő fájlrendszer hibájára gyanakodnék: nem hiszem, hogy hardver szinten ne kezelne egy régebbi hdd-t a W10, de majd Te megírod, mi lett. :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24013) viera


viera
őstag

Nincs senkinet esetleg ötlete,hogy miért rendezi át az ikonokat minden egyes bekapcsoláskor a Win 10? :W
Meg a mappákban is mindig visszaállítja a nézetet. :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24014) csixy válasza Tutivesztes (#24002) üzenetére


csixy
addikt

Uj tápot neki és megnézni az alaplapi elkókat!
Az alaplapi Chipset drivert frissítés esetén a gyári oldalról meg kellene próbálni frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24015) kory24 válasza viera (#24013) üzenetére


kory24
őstag

Nincs, nálam is ezt csinálja, de nem tudtam rájönni, hogy miért. Régen pedig nem csinálta ezt.

Szerintem megy vissza a 7 :S

(#24016) trialboj


trialboj
őstag

Win 10 újabb érdekes hiba

Két nap alatt 2x fagyott ki a gép, úgy hogy csak simán mozdulatlan maradt az egér és semmilyen gombra nem reagált a win.
Mindkétszer a reggeli indításhoz viszonylag közel, és pont mikor ezt az oldalt böngésztem. Csak a restart gombal tudtam életet lehelni bele. win 7 alatt 1xsem volt még csak kék halálom se....

Mit lehet ezzel kezdeni? Egyáltalán honnan tudjam mi baja volt?

kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#24017) kory24 válasza trialboj (#24016) üzenetére


kory24
őstag

Eseménynaplót nézted?

(#24018) gézu válasza trialboj (#24016) üzenetére


gézu
őstag

1 hét használat után tegnap nekem is megvolt ue. Mintha egy halt utasítással megállna minden, miközben elveszti az op. rendszer az egérrel és a bill.-tel is a kapcsolatot. Nincs hibanaplózás, feladatkezelő, csak a kikapcs. segített. Ráfér még némi upgrade a rendszerre. Viszont alapvetően azért használható, én nem váltok vissza.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#24019) trialboj válasza kory24 (#24017) üzenetére


trialboj
őstag

Most hogy szóltál igen. Habár nem lettem főleg okosabb, és ahogy olvasom az a critical hiba is azért jelent meg mert restartoltam, és nem azért mert megfagyott... Minden esetre cseppet sem kellemesebb érzés most hogy látom, hogy több 1000 hibát jelző üzenetecske van itt.

Ezek a critical alőtti hibajelentések:

The previous system shutdown at 10:18:30 PM on ‎9/‎23/‎2015 was unexpected.

Failed with 0x490 modifying AppModel Runtime status for package Microsoft.ZuneVideo_3.6.13251.0_x64__8wekyb3d8bbwe for user DESKTOP-R0EJ8S0\trialboj (current status = 0x0, desired status = 0x20).

Metadata staging failed, result={00000000-0000-0000-FFFF-FFFFFFFFFFFF} for container '0x80070490'

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#24020) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Lenne egy kérdésem: tönkrement a laptopomban a merevlemez. SSD -re váltottam. Kell valami beállítást eszközöljek? Gondolok itt pl a töredezésmentesités kikapcsolásosra. Ez alapbol be van kapcsolva ha jól tudom és nem jó a SSD-nek úgy tudom. Vagy semmi gond, mindent hagyjak így ahogy van?

(#24021) Döglött Róka válasza Grande Ale (#24020) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hagyj mindent ahogy van. Nem kell felulni az urban legendeknek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24022) Döglött Róka válasza trialboj (#24019) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eventsource meg ID kellene.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24023) zoo8800 válasza Döglött Róka (#24021) üzenetére


zoo8800
veterán

A töredezettségmentesítés SSD-n mondjuk tényleg felesleges, azt ki lehet lőni. De pl. a lapozófájlhoz én sem nyúlnék.

rip and tear, until it is done

(#24024) raidx válasza Grande Ale (#24020) üzenetére


raidx
őstag

Itt nézelődj.: [PH SSD fórum]

A töredezettség mentesítés SSD esetében értelmezhetetlen mert nem úgy működik mint a HDD. Azon kívül minden maradjon.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24025) #56474624 válasza Grande Ale (#24020) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Windows 10 (de már a 8/8.1 sem, 7-re nem emlékszem) nem fogja töredezettségmentesíteni az ssd-det, nem kell aggódni, állítgatni sem kell semmit. A lapozófájlt viszont érdemes lecsökkenteni 400 MB-ra, ha van legalább 8 GB RAM a gépedben, de lehet már 4-nél is lecsökkenthető ennyire, ez a használati szokások függvénye.
Sokan szokták még a hibernálás kikapcsolását is ajánlani, azzal is sok hely nyerhető. Persze ez sem kötelező, én bekapcsolva tartottam, mert használom a gyorsindítást, nálam bőven észrevehető a különbség. Mást igazából nem annyira érdemes szerintem állítani.
Az SSDOK programmal érdemes ellenőrizni a partíció kezdetének eltolását, hogy megfelelő-e.

[ Szerkesztve ]

(#24026) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem alapon hagyok mindent,ha jól értelmeztem úgy sem hibázok!

4 giga ramom van.

[ Szerkesztve ]

(#24027) atyca


atyca
senior tag

[23867]
Erre valaki?
Sajnos a Mirosoft Community sincs toppon ebben a kérdésben.
Volt már Drag&Drop,meg videodriver frissítés,meg használj másféle csatlakozót duma.
Gondolom az a fejlesztő,aki ezt a részt csinálta meghalt,és a sírba vitte a titkát.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#24028) GEPESZ66 válasza gézu (#24018) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam is már volt ilyen fagyás.

(#24029) Lenry válasza Lenry (#23861) üzenetére


Lenry
félisten

megjavítottam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24030) atyca válasza GEPESZ66 (#24028) üzenetére


atyca
senior tag

k

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#24031) #22743424 válasza zozoz1 (#24009) üzenetére


#22743424
törölt tag

A processzor csere is ide tartozik. Ezt a választ kaptam. Szóval alaplap és processzor , hivatalosan. :)

(#24032) Milestone2 válasza #22743424 (#24031) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az jó, mert eddig az alaplap volt hangoztatva...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#24033) #56474624


#56474624
törölt tag

Másnak nem okozott problémát ez a napokban érkezett frissítés:
KB3087040 ?

Előzmények:
[link]
[link]
[link]
+miközben nyitva volt a start menü, 5-10 másodpercenként érdekesen villogott az egész kép.
(Illetve mielőtt az a probléma felmerült, nem frissítette a csempét, ezért kapcsoltam ki, majd be az "élő" csempét, aztán már nem jelent meg semmi a szóban forgó csempéken, csak az alkalmazás logója)

Nálam megoldotta az élő csempe problémát az eltávolítása, kapásból jó lett azt követően.

szerk.: A villogás néhány másodpercenként továbbra is fennáll, ha a start menü nyitva van. Már próbáltam egyébként régebbi geforce driverrel is, újabbal is. Csak a napokban tűnt fel ez a villogás. :U

[ Szerkesztve ]

(#24034) semetka


semetka
őstag

Az miért lehet hogy ha a lomtárat beállítom a jobb sarokba, nyomok egy frissítést és visszarakja sorrendbe őket. Pár napja vettem észre.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#24035) Gyick válasza semetka (#24034) üzenetére


Gyick
őstag

jobb egér- nézet-ikonok automatikus elrendezése nincs bepipalva?

(#24036) szpal17


szpal17
őstag

Hogyan tudom a jobb oldalt lévő kis ikonokat állítani, hogy melyik legyen rejtett és melyik a látható? Előzőkben volt testreszabás funkció, most nem találom. :(

Megtaláltam a Gépházban. Értesítés és műveletek\Tálcán megjelenítendő ikonok kiválasztása :)

[ Szerkesztve ]

(#24037) #56474624 válasza #56474624 (#24033) üzenetére


#56474624
törölt tag

Visszatettem a frissítést, de ezúttal a Windows update-en keresztül, most működnek az élő csempék restart után is.
A villogás olyan 15-20 másodpercenként jön elő, ha a start menü nyitva van, csak az Asztal villog (tehát ha pl. böngésző felett van nyitva a start menü, akkor nem), az is csak akkor, ha kép van beállítva háttérként, egyszínű asztali háttér esetén nem. Tehát maga a start menü nem villog bele, csak a háttérben az Asztal háttérképe. Furcsa. :U

[ Szerkesztve ]

(#24038) Tutivesztes válasza Anonymus23 (#24010) üzenetére


Tutivesztes
tag

WD1001FALS 1TB

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#24039) Lenry válasza szpal17 (#24036) üzenetére


Lenry
félisten

erre van külön menü?
én mindig is simán drag&droppal ki vagy behúztam az eltűnő menübe, amit kellett

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24040) szpal17 válasza Lenry (#24039) üzenetére


szpal17
őstag

Én meg eddig ezt nem tudtam, mert mindig ott volt a testreszabás menü... :DDD
De tényleg megy a drag&drop is. Ma is tanultam valamit. :K

(#24041) noxon válasza Anfänger (#23977) üzenetére


noxon
őstag

Én Xonar DGX-et akarok venni windows 10 alá. Látom, hogy van hozzá driver is. Nem tudjátok, hogy az 5.1 hangfal szettet megszólaltatja rendesen? Mélynyomóval együtt? Alap helyzetben mókolás nélkül.

We live in a simulated world...

(#24042) #56474624


#56474624
törölt tag

Hát nem tudom, nekem ezzel a KB3087040 frissítéssel továbbra sem kerek valami. Bizonyos élő csempék rohadt lassan fordulnak át. Most meg már megint sehogy. Csak egy kis pihenő kellett neki, és kibukott. Komolyan nem értem, hogy a rákba csinálja a Microsoft, hogy manapság a frissítéseik kb. fifty-fifty alapon okoznak valami galibát a rendszerben. Tényleg lehet érdemesebb lenne már linuxozni. :W

(#24043) tomp válasza #56474624 (#24042) üzenetére


tomp
félisten

Na de miért van az, hogy egyik gépen semmi hibát sem generál miközben a másikon letérdel...
Láttam már usb egér driver okozta vga hibát...
Érthetetlen!

(#24044) Pipó


Pipó
őstag

Két napja tesztelem csak a 10-et, de nekem nagyon tetszik. Amivel voltak problémák, mind megoldhatóak voltak külső progikkal. Egyelőre a megszokott kártyajátékok hiánya idegesít a legjobban. Az áruházbeli ingyenes solitaire elég gagyi. Fenn van másik partíción a vista, azalól nem tudom valahogy átcsempészni?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#24045) Boonen007


Boonen007
őstag

Lenne egy valószínűleg nagyon hülye kérdésem... A következő van a gépemen a D meghajtón egy Stuff mappa azon belül Pictures és azon belül egy Canon mappám, és ezt az egy mappát szeretném szinkronizálni a onedrive fiókomban lévő Képek és azon belül szintén Canon mappával főleg ugye a gépről kell a felhőbe szinkronizálni, hogy tudom ezt beállítani?

(#24046) StLui válasza Boonen007 (#24045) üzenetére


StLui
veterán

D-re teszed az offline Onedrive mappát, és abba berakod amit szeretnél, és onnantól oda pakolod a képeket a gépeden

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24047) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hibernált állapotból magától bekapcsolt a gép. Nemcsak eszköznek, hanem programnak (Malwarebytes) is lehet ilyen felhatalmazása? Ezt, hogy lehetne letiltani?

(#24048) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi,

Nagyon hezitálok, hogy feltegyem-e az új windowst. Részben , azért mert folyamatosan felajánlja a telepítést a gépemen, részben , mert elég jókat hallottam róla. Egyébként nekem magyar nyelvű most a windows 7 , ha erre ráteszem megmarad minden programom, beállításom ? Vagy lesz 2 rendszerem és induláskor kitudom választani, hogy a 10 vagy a 7 induljon ? Barátomnál így települt fel...
VISZONT itt az összefoglalót kinyitva , ezt olvasom:
"Másik lehetőség az Insider program. Jelentkezni lehet tesztelőnek. Ebben az esetben ingyenesen használhatja a felhasználó a rendszert, de telepítenie kell a béta verziókat. Így éles rendszernek nem ajánlott."

NA most, amit nekem felajánlgat az lenne az Insider verzió ?
Illetve, mi a különbség a HOME és a PRO verzió között ?

3njoy the Lif3

(#24049) netpeti98 válasza Sn00k (#24048) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, amit felajánl neked az a végleges verzió. Insidernek külön kell jelentkezni, ha vállalkozó kedvű vagy. Az új rendszer teljesen lecseréli az előzőt, de minden megmarad az előző rendszerből, ami nem kompatilis azt letörli.

Verziótáblázat

[ Szerkesztve ]

(#24050) #22743424 válasza Sn00k (#24048) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mikor frissíted akkor nem lesz két rendszered. Előbb frissíteni kell a meglévő rendszeredre a win 10-et.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.