Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) King Unique válasza BogyóBP (#132998) üzenetére


King Unique
titán

Arról nemrég volt szó egy másik esetnél, hogy az adott hardverhez (alaplap) kapcsolódó már meglévő digitális licencet alapesetben nem lehet csak úgy eltávolítani, max. a telepített Windows 10-et deaktiválni, ami később ugyanúgy beaktiválódhat a már meglévő digitális licenccel. Bár az ott linkelt válaszban le van írva, hogy esetleg mit lehetne megpróbálni az előbbi érdekében.

(#133002) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Felhasználói fiók jogosultság kezelésében szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Windows 10 Home 3 helyi fiókkal, amiből egy rendszergazda és két másik általános jogú felhasználó. Azt szeretném beállítani, hogy az általános jogú felhasználók ne tudjanak programokat telepíteni és eltávolítani a fiókjuk alól.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#133003) zolee001 válasza Jim74 (#133002) üzenetére


zolee001
őstag

A Home kiadásban sajna nincs group policy igy registryvel kell büvészkedned itt:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer\DisallowRun

(#133004) XZoli válasza BogyóBP (#132998) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ha van Microsoft fiókod akkor meg tudod tartani a licencet

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#133005) Zoz válasza XZoli (#133004) üzenetére


Zoz
őstag

Ha nincs, akkor is. Csak fel kell hívni a telefonos automata aktiválási ügyfélszolgálatot, ott elnavigálni ahhoz, hogy azért kell újraaktiválni, mert jelentős hardverváltozás volt a gépben.

(#133006) trialboj válasza Doky586 (#132996) üzenetére


trialboj
őstag

Szia köszi a gyors és hasznos választ, King Unique-nak is.

Tehát ha az alap windows boot creation tool, megírja mindkét féle képpen, akkor elméletileg én csak annyit hibáztam hogy nem az UEFI-s verziót választottam elsőnek a boot menüből?

Illetve hogy nem nyomtam egy bios reset-et... (- A biost(uefit) érdemes alapra állítani (bios defaults betölt). (vadiúj gép esetén felesleges))
De komolyan, ennyi, ha visszaállítom alap beállításra a biost, és kiválasztom az UEFI-s boot opciót, akkor minden gond nélkül fel kellene települjön, és ennyi az egész?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#133007) King Unique válasza trialboj (#133006) üzenetére


King Unique
titán

Igen, meg le lett írva világosan az előző válaszban, hogy ha jelenleg GPT a lemez és nem akarod törölni a teljes lemezt, akkor a jelenlegi állapotában nyilván UEFI-s telepítés kell, aszerint kell bootolni a telepítőt és az UEFI kezdetű boot eszközt kell kiválasztani, nem a "simát" és nem Legacy/CSM mód szerint kell telepíteni, ami utóbbihoz értelemszerűen MBR kell, illetve a teljes lemez törlése ha jelenleg GPT.

"2 meghajtó van benne a C és D az A meghatjó particiója, a gond az, hogy mikor töröltem a C volume-ot az install menüben, töröltem a mellé kreált 3 150MB-os volume-ot is, talán itt rontottam el,"

Ha a megtartani kívánt D meghajtó egy másik (???) fizikai lemez ("B"), akkor annak nyilván semmi köze ahhoz, hogy az "A" lemezen mi történik, a "B" MBR/GPT-e, törölve van-e vagy sem, meg akkor maga az eredeti felvetés sem teljesen világos, hiszen a telepítésnél szükség esetén értelemszerűen csak a célmeghajtót kell törölni, nem minden csatlakoztatott meghajtót...
+ Ha 2 db fizikai lemez van és az ilyen elkerülése a cél, akkor a másikat a telepítés idejére biztos ami biztod alapon le is lehet tiltani az BIOS/UEFI-ban, vagy akár fizikailag leválasztani, bár ha megfelelően - lásd az előző válaszban leírt, linkelt instrukciókat - történik a telepítés, akkor nem feltétlen muszáj.
Ha 1 db fizikai lemezről van szó GPT partíciós sémával és azon belül a D meghajtó megtartása a cél, akkor meg az előtte lévő lemezterületet kell csak törölni, azaz a korábbi C-t és a rendszer számára létrehozott kicsi partíciókat, majd az ott létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és tovább.

[ Szerkesztve ]

(#133008) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Hibajelenség:

Random eldobja a gép (heti 1-2 alkalommal) a netet, ilyenkor nem is látja hogy a kábel be lenne dugva.
Okosan -gondolva- átbaszom a rendszert, bedugom a telefont és osztok róla internetet. Működött is (bár ekkor már látta a normál hálózatot is), majd ugyanúgy szétdobta a netet, mind a kábelest, mind a telefonon osztott usb-st, és az eseménynaplóban az alábbi figyelmeztetést írja:

Hálózati szolgáltatás
268435456

Amikor nincs net, ettől függetlenül képes elérni a routert is.

Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#133009) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A legutobbi nagyobb 20H2-es frissites ota eltuntek a kipinnelt ikonjaim a Start Menuben. Google nem nagyon segitett megoldast talalni. Esetleg talalkozott valaki ilyennel? Mi az orvossag erre hogy visszahozzam a pinnel alkalmazasaimat? :F

(#133010) mezis válasza Thome (#133008) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A "gép" és a router is 24/7-ben működik?

mezis

(#133011) Jim74 válasza zolee001 (#133003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, utánanézek. :R
Ha jól értem, akkor ezzel program futtatását tudom megakadályozni, én viszont telepítést szeretnék blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#133012) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

az ilyen duplikált xarságokkal mit lehet kezdeni win10-ben?

Azon kívül, hogy hagyjam úgy. Nem az a fajta vagyok, aki belenyugszik ilyesmibe ;]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#133013) Fire/SOUL/CD válasza gordonfreemN (#133012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezzel próbálkozz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133014) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy kis szakértelemre dism kapcsán.
Sajnos sfc /scannow parancs nem képes helyreállítani a sérült Windows fájlokat, így az alábbi parancsokkal próbálkoztam:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Utóbbinál "The source files could not be found." üzenetet kapok.
Letöltöttem több ISO-t (MS oldaláról is), de mindegyik kapcsán ugyanezt az üzenetet írja, hiába állítottam be a source -t, figyelve az indexre.
Ha belenézek a source -ba az alábbi paranccsal, hogy mi a verzió, akkor ezt kapom:
dism /Get-WimInfo /WimFile:E:\sources\install.esd /index:1
...
Version : 10.0.19041
ServicePack Build : 870
...
Valamiért 19041 -et ír ki a 19042 helyett és ugyanez a többi image-el is, olyan mintha vmi bug lenne.
Az OS verzióm 10.0.19042.870.

Van vmi mód arra, hogy ténylegesen egy 10.0.19042.870 -es verziót tudjak használni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133015) pvt.peter válasza pvt.peter (#133014) üzenetére


pvt.peter
őstag

Közben azóta kiderítettem, hogy a
10.0.19041 -es verzió a Windows 10 (2004) kiadásra támaszkodik, míg a
10.0.19042 -es verzió pedig a Windows 10 (20H2) -re.
A probléma az, hogy az MSDN -ről letölthető változat 10.0.19041 -es, tehát Windows 10 (2004) -es nem pedig (20H2) -es.
Honnan lehet letölteni tényleges olyan Windows 10 -et, amelynek a verziózása 19042 -es?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133016) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Fogalmam sincs melyik topikba illő a kérdésem így hát felteszem itt! Mivel windows10 biztonsági mentéséről lenne szó!
Kérdés: Mire érdemes biztonsági mentést végezni? ssd? hdd? pendrive?
Mi a legjobban ajánlott erre a célra?
Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133017) #86564352 válasza isti732712 (#133016) üzenetére


#86564352
törölt tag

HDD és felhő szerintem.

(#133018) zolee001 válasza pvt.peter (#133015) üzenetére


zolee001
őstag

Microsoft már nem menö?

(#133019) UnSkilleD válasza pvt.peter (#133015) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mct-vel mondjuk

vagy innen [link]

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#133020) King Unique válasza pvt.peter (#133014) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem bug, hanem normális, hogy a DISM és pl. az MCT is 2004 és 20H2 verzió esetén ugyanúgy 19041-et ír, hiszen a 20H2 alapja a 2004/20H1 verzió, ugyanazok a havi frissítések KB számai is, meg pl. a 20H2 upgrade-hez is elég 2004-re az Enablement Package telepítése, + ugyanez van 1903 és 1909 ISO-k esetében is.

+ Egy kis olvasnivaló: :))

How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
How to Repair System Files with SFC Command in Windows 10
How to Repair Windows 10 Image using DISM

+ Ha nem megy az SFC és a DISM, akkor lásd az alábbi módszert a javításhoz.

How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

[ Szerkesztve ]

(#133021) zolee001 válasza Jim74 (#133011) üzenetére


zolee001
őstag

Bármit tudsz,pl ha a windows installert adod meg akkor se install se uninstall nem fog müködni
Tippelem,hogy a másik 2 user gyerek lehet,egyszerübb abban az estben a szülöi felügyeletet alkalmazni gyerek accounttal

(#133022) pvt.peter válasza UnSkilleD (#133019) üzenetére


pvt.peter
őstag

#133019 UnSkilleD:
MCT -vel az alábbi verziójú jön le:
Version : 10.0.19041
ServicePack Build : 631
A linkelt oldallal sem vagyok előrébb sajnos :D

#133018 zolee001: próbálkoztam vele, lsd. az előbbi válaszom.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133023) Jorus válasza isti732712 (#133016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én Acronis-szal mentek minden gépet NAS-ra, onnan pedig hetente külső HDD-re.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#133024) King Unique válasza isti732712 (#133016) üzenetére


King Unique
titán

Ez attól is függ, hogy pontosan mit és mekkora adatmennyiséget kell menteni. Ha több 100 GB, vagy több TB és nincs kellően gyors internetkapcsolat, meg akkora felhőtárhely, akkor az online mentés nyilván kilőve és marad az offline (belső/külső HDD/SSD) mentés. Ha kisebb adatmennyiséget, akkor viszont az nyilván tárolható online (W10-ben adott ehhez a OneDrive) + offline is, célszerű akár kombinálni a kettőt. Illetve ha offline mentés és fizikai tároló, akkor elsődlegesen a HDD-alapú megoldások javasoltak, flash tárolók közül meg nyilván inkább egy SSD, mint egy szutyok, konzumer pendrive.

(#133025) Thome válasza mezis (#133010) üzenetére


Thome
addikt

Szia,

A router igen, a pc-t esténként lekapcsolom, de amikor ilyen van, routert hiába indítom újra, pc restart szokta megoldani a gondot, de az sem mindig, hanem pár perc után magától.

Hw-ra is gondoltam hátha fizikai oka van, de a mobilnetet is elhajítja usb-n, így kétlem hogy azzal lenne valami.

[ Szerkesztve ]

(#133026) isti732712 válasza King Unique (#133024) üzenetére


isti732712
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a gyors,és kielégítő választ! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133027) Geth válasza pvt.peter (#133022) üzenetére


Geth
addikt

Bocs ha hülye kérdés, de be is mountolod a wim-et amikor megadod forrásnak?

Rajtad ugyan nem segít, de a még scriptmeleg .wim-em:
Version : 10.0.19042
ServicePack Build : 906

(#133028) Doky586 válasza pvt.peter (#133022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a gond..? Nem találod a letöltés gombot?
alt="" title=""

Sőt ezen müveletekhez a legnagyobb filet (install.wim) fel sem kell másolni a pendrivera.

[ Szerkesztve ]

(#133029) pvt.peter válasza Doky586 (#133028) üzenetére


pvt.peter
őstag

Az, hogy az én OS verzióm: 10.0.19042.870.
Ehhez nincs megfelelő verzió az oldalon.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133030) pvt.peter válasza Geth (#133027) üzenetére


pvt.peter
őstag

Mountolás?
Ennyinek elegendőnek kellene lenni, nem?
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:E:\Sources\Install.wim:1 /LimitAccess
Nyilván útvonalat meg indexet értelmesen kikell tölteni.

Lehet, hogy nem segít, de mivel kreáltál ilyen verziójú imaget?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133031) Geth válasza pvt.peter (#133030) üzenetére


Geth
addikt

Saját script, nagyjából a W10UI-t írtam újra powershellben (a batch-től hosszú távon rosszul leszek). Kiindulni mindig a .1-re végződő buildből érdemes, uupdumpról letölthető.

A hivatalos doksiban mountolják, a Wim: prefix a network share-s mókánál van csak említve. Ettől függetlenül lehet igazad, nem értek hozzá, egy próbát esetleg nem ér meg?

[ Szerkesztve ]

(#133032) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Már 3. alkalommal állítom vissza a windows 10 rendszerem 64bit UEFI!
A probléma úgy kezdődik hogy használom a tárterület segédet,azon belül az ideglenes fájlokra katt, és a kijelöltek törlése! No itt jön a gond, ezek után újraindítom a rendszert és ez fogad,persze javíthatatlan már mindent végigzongoráztam! Mi lehet ez? Nem használhatom a tárterület segédet mert rendszerfájlokat is töröl?? Az ideg széttt.....

STOP CODE:0xc000021a

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133033) isti732712 válasza isti732712 (#133032) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ezek vannak bepipálva

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133034) isti732712 válasza isti732712 (#133033) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ha most ezt törlöm mert ugye felmentek a frissítések ismét a kék képernyő fogad!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133035) King Unique válasza isti732712 (#133032) üzenetére


King Unique
titán

Ha újratelepíted a Windows 10-et, vagy mentésből állítod vissza, majd utána naprakészre frissíted, akkor először restart a frissítés befejezéséhez, majd utána lehet futtatni a lemezkarbantartót, vagy a Tárterületsegédet, nem közben. Meg nem mindegy, hogy tényleg a Tárterületsegéd futtatása után van-e a BSOD, vagy xy Windows-frissítés / illesztőprogram-frissítés telepítése, majd az utána történő újraindítás után.
Az adott hibakódhoz tartoznak itt is megoldási javaslatok (példa), + ha esetedben tényleg a Tárterületsegéd futtatása után van gond, akkor átmenetileg ne futtasd, vagy használd a lemezkarbantartót, ennyi.

(#133036) King Unique válasza pvt.peter (#133029) üzenetére


King Unique
titán

MI nem volt világos az előző válaszban leírtakban?

A szokásos microsoftos forrásokból letölthető 20H2 ESD (install.esd) és standard (install.wim) ISO jelenleg egyaránt a 19042.631 (bár az MCT-s ESD már lehet .870, ha előzőleg arra írtad), illetve a DISM 10.0.19041 verziót fog mutatni. Vagyis 19042.870 buildszámút értelemszerűen ne keress, olyan max. esetleg 3rd party forrásból, vagy a user által fabrikálva érhető el...
Meg egyébként mi is a gond, a microsoftos 20H2 ISO-val nem megy W10 20H2-n a DISM, meg anélkül sem pontosan a linkelt útmutatót követve?
+ Ennyi idő alatt már a repair install is lefutott volna...

[ Szerkesztve ]

(#133037) isti732712 válasza King Unique (#133035) üzenetére


isti732712
aktív tag

ha esetedben tényleg a Tárterületsegéd futtatása után van gond, akkor átmenetileg ne futtasd,

Valóban az után van a gond! Lefrissítettem update halmozott frissítés természetesen újraindítás! Minden frissítés után újraindítom,legyen WU nvidia! Tökéletes a rendszer semmi gond vele,de mivel több napja update és ma úgy gondoltam futtatom a tárterület segédet,ezután szintén újraindítottam és a kék képernyő fogadott! Valami a tárterület segédnél lesz bug vagy valami mert szerintem hazavág valamit!
Tanácsodra akkor nem futtatom!
Köszi.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133038) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nemrég raktam újra a windowst de lehet veszek új hardvereket alaplap+cpu+ram na most ugye az alaplap fődarab ha kicserélem a cuccokat újra kell telepítenem a windowst,vagy csak töröljem le a régi alaplap drivereit meg ilyesmi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#133039) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#133038) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ebben a kérdésben megosztottak a vélemények, alapvetően 2 megközelítés van.
1. Nem kell újratelepíteni, mert a W10 elég jól tűri a hardverváltozásokat
2. Újra kell telepíteni, mert nem minden hardverváltozást tolerál a W10

Én az utóbbiba tartozom, tehát ha alaplapcsere is befigyel, akkor újratelepítek, még akkor is, ha nem történt platform-váltás (Intel-ről AMD-re avagy fordítva)
Ennek az az oka, hogy vannak olyan driver-ek/szoftverkomponensek stb, amiket nem lehet eltávolítani, többek közt -városi legendákkal ellentétben- pl. chipset drivereket nem lehet eltávolítani és csak ebből a későbbiekben előjöhetnek olyan hibajelenségek/anomáliák, amiket nem lehet orvosolni, még olyan megoldásokkal sem, amivel meg amúgy tele van a net és működniük kellene (de nem fog).

Szóval Én biztosan a teljes tiszta telepítést javaslok ilyen esetekben (főleg úgy, hogy dolgozom a géppel, nincs arra semmi szükségem, hogy egyszer csak a semmiből jelenjen meg egy vagy több hiba, amit nem is lehet javítani, csak a saját hülyeségemnek köszönhetném, mert lusta voltam pár órát rászánni, hogy újrahúzzam és belakjam a rendszert egy új vason) :N

Természetesen be lehet vállalni, hogy nem telepítesz újra és benne van a pakliban, hogy "túléli" a W10 és -látszólag- működik minden rendben, de ez ettől függetlenül orosz rulett kategória. (gyakori jelenség ilyen esetben, hogy pl. a WU-ról olyan eszközökhöz talál friss driver-t a W10, ami már nem is létezik (csak a régi deszkán volt), még rosszab, ha azt kérdés nélkül fel is pakolja...Onnantól szopóálarc) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133040) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Hogy lehetne teljesen kikapcsolni a WindowsDefendert? Van nekem telepítve eredeti Avast, az csinál mindent, de előfordul néhanéha, hogy a defender miatt nem tudok letölteni fájlokat a netről vagy ha le is töltöm, akkor nem engedi futtatni, mondván megvédett engem a Defender.

Szoktam alkalmazni a gpedit.msc-ben lévő modulok leállítását, de ezek után is még él a védelme, miközben már ilyenkor rég mindent az Avastnak kellene csinálni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#133041) mpo válasza wolfman (#133040) üzenetére


mpo
veterán

A Start melletti keresőbe Windows biztonság.

Ha érted, akkor már elavult.

(#133042) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#133040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

# Ha PRO változatot használsz
# Ha HOME változatot használsz

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133043) King Unique válasza Pityu. (#133038) üzenetére


King Unique
titán

Volt már arról szó itt számtalanszor, hogy jelentős hardvermódosítás esetén sem feltétlen kell újratelepíteni a Windows 10-et a 0-ról, meg pláne ha megtörténtek a megfelelő "előkészületek" is, lásd egy másik esetnél leírt, linkelt információkat. + Ugye értelemszerűen attól is függ, hogy egy nagyon belakott rendszert kellene reprodukálni, vagy sem, mert az utóbbi esetben nyilván mehet a clean install is, az előbbinél meg ugye pont az a cél, hogy ne kelljen újratelepíteni, ha nem feltétlen muszáj.
Ha annyira újra akarod telepíteni a 0-ról, akkor meg igazán várhattál volna vele a hardverfejlesztésig, illetve hardvercseréig, ha a közeljövőben lesz. :))

(#133044) King Unique válasza wolfman (#133040) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Microsoft Defender Antivirus in Windows 10
Protect your PC with Windows Security alongside a third-party antivirus

Itt pont az lenne a lényeg, hogy ha 3rd party AV lett telepítve, akkor a Defender ilyenkor automatikusan kikapcsol és max. csak a rendszeres, illetve ismétlődő vizsgálat be/ki kapcsolása lesz aktív, de alapértelmezetten az is ki van kapcsolva. Ha esetedben az Avast telepítése után nem ez történt, akkor az nem éppen normális... Bár annál a szutyoknál ez sem lenne annyira meglepő, itt is csaknem állandó téma pl. az USB-s problémák okán (példa). :D

[ Szerkesztve ]

(#133045) Bibby


Bibby
addikt

Ide is felteszem a kérdésemet: adott a notebookom, ami kb 1-2 hete sajnos elkezdett merülni kikapcsolás után is. Tehát éjjel kinyomom, reggelre veszít a töltésből (pl tegnap 60%-ról 47%-ig, kb 8 óra alatt). Nem altatom, nem hibernálom, hanem lekapcsolom.
Szinte új laptop, akku 0% használtságot mutat, alapvetően az üzemidőben sem látok változást, tehát akku jó.
Van erre vonatkozó tapasztalat, megoldás windows 10 esetén? :F

Ελευθερια η θανατος

(#133046) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Céges laptopon, dokkolóállomáson két külső monitorral használok win10-et. A taskbar úgy van beállítva, hogy minden futó programot látni lehessen, ne csak az ikonját, hanem a file nevét , valahogy így:

Excelben általában 3-4 ablakom van nyitva. Néha viszont gondol egyet és nem hajlandó mutatni, hogy több file is nyitva van. Munkám során viszont folyamatosan váltogatnom kell, sokat lassít ez. Lehet ezzel valamit kezdeni? ALT+TAB-ra mutatja, csak ott sok idő megkeresni (mármint napi 100* megkeresni összességében sok idő)

(#133047) Fire/SOUL/CD válasza Bibby (#133045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

lapos pontos típusa? (Lehet, hogy rosszul jelzi ki az akkutöltöttséget, amit egy, a gyári oldalról letölthető "patch" orvosolna)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133048) Fire/SOUL/CD válasza Lasersailing (#133046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

7 Ways to Open Multiple Instances of Excel

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133049) Bibby válasza Fire/SOUL/CD (#133047) üzenetére


Bibby
addikt

Lenovo duet 3i

Nem hiszem hogy ilyesmi gondja lenne, van rajta Lenovo vantage program, az meg minden frissítést jelez és telepít.

Ελευθερια η θανατος

(#133050) Fire/SOUL/CD válasza Bibby (#133049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha igaz, amit korábban írtál és valóban ki van kapcsolva a lapos (bekapcsolt hibernálás mellett nincs kikapcsolva, ahhoz admin parancssorban ki kell adni a powercfg -h off parancsot és restart), valamint a legújabb Power Managment is fel van telepítve (2021.02.04 dátumú van fent a support oldalon), akkor sajnos passzolom a kérdést...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.