Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Blue Thunder válasza nortol (#46000) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

De azt írtam is hogy 1600-as van benne de csak 1066-on megy így ezt már kizártam

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46003) nortol válasza Blue Thunder (#46001) üzenetére


nortol
senior tag

Ne zárd ki, mint a hiba oka, mert ez lesz a probléma.

(#46005) quailstorm válasza Blue Thunder (#45999) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én a rufusba épített freedosról besézltem, hogy azzal flasheld a biost ha van dosos flasher. Nekem a G41-es lapom csak floppyról flashel OS nélkül, de arról tényleg.

(#46006) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Nem tudom miként keressek rá a problémámra. Leírom hátha valaki találkozott vele. A legutóbbi frissítések után a startmenüben keresés nem működik. Áruház, fényképek, "pasziánsz", Onenote, skype és sticky notes nem indítható el. Ez az alkalmazás nem nyitható meg felirat köszön vissza. Nem mintha ezeket használnám de a keresés funkció már piszkálja a csőrömet, hogy nem működik mivel másképp alig lehet megtalálni valamit ebben a csodás startmenüben, gyorsan. Nem változott semmi a gépen, hogy az eredményezné ezt a produkciót. Programokat se telepítettem csak használom a gépet mióta lefrissítettem(az se ma volt).
Mi lehet a nyűgje? :(

(#46008) Blue Thunder válasza quailstorm (#46005) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na majd akkor azt is számba veszem...majd csak összejön valahogy :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46009) bajzal


bajzal
őstag

Kezdem unni ezt a windows 10-et. Egyrészt mostanában állandóan hülyéskedik a Logitech G27-el, más kormánynak ismeri fel. Meg állandóan magától frissít. Csinálok valamit aztán egyszer csak úgy dönt, hogy frissít. Tegnap is azt mondja 8:54 perckor, hogy 9:09-kor újra fog indulni a gép, mert, hogy akkor úgy se használom :W :W aztán újraindult és 1 óráig frissített. És megváltozott a tálca, mert az óra és az idióta művelet központ felcserélődött. Hogyan lehet visszacsinálni? Meg állandóan bekapcsol a gép, hogy ütemezze, hogy mikor induljon újra, hát semmikor se. Hogyan lehet kikapcsolni a frissítéseket? Mert nem találtam semmit a beállításokban.

(#46011) yanna válasza bajzal (#46009) üzenetére


yanna
őstag

Akkor most kaptad meg a szülinapi "ajándékot".

(#46012) bajzal válasza yanna (#46011) üzenetére


bajzal
őstag

anniversary update-re gondolsz? És a frissítéseket nem lehet kikapcsolni?

(#46013) yanna válasza bajzal (#46012) üzenetére


yanna
őstag

Igen, azzal cserélődött meg az óra és a műveletközpont. Frissítések kikapcsolása... hmm... volt már téma sokszor. Úgy rémlik a válasz: nem.

(#46014) bajzal válasza yanna (#46013) üzenetére


bajzal
őstag

Nem? :Y Hivatalosan nem lehet kikapcsolni? Eddig minden windowsba ki lehetett kapcsolni. Vannak youtubeon videók róla, hogy állítólag ki lehet kapcsolni. [link] Mert ezt így nem lehet, hogy magától bekapcsol a gép, meg újraindul, hogy frissítsen.

(#46015) Doky586 válasza bajzal (#46009) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

be lehet állítani a gépházban napi 12 órás időintervallumot amikor nem frissít..! használd.. (persze ha alapbeállításon felejtetted rossz időponton akkor ne csodálkozz)

[ Szerkesztve ]

(#46016) vadkörte válasza bajzal (#46009) üzenetére


vadkörte
addikt

Nyugi. Én az elmúlt kb. 5 órában már 2. telepítem újra... :D

Üdv. V. Körte

(#46017) daimonion válasza bajzal (#46014) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem lehet kikapcsolni, A frissítések általában arra valók, hogy az oprendszert
1 - Jobbá tegyék / de néha rosszabb lesz mint jobb , mondjuk ez ritka /
2-. A kiadás után felfedezett, stabilitási, biztonsági hibákat orvosolják vele.
Mivel a korábbi rendszereknél az usereknek volt lehetősége kikapcsolni azt Update- et azt használták is.Aztán néztek mint rozi a moziba amikor a támadók a sérülékenységet kihasználva fertőzték a gépet, holott az ms már kiadta rá a javítást csak hát az user szart rá.
Na az ilyenekböl okulva a Win 10 ben már nem lehet kikapcsolni a frissítést csak elnapolni.A mostani jubileumi frissítésnél meg van lehetőséged az alábbiakra
Frissítések elhalasztása a Windows 10-ben

A Windows 10 egyes kiadásaiban elhalaszthatja a számítógép frissítéseit. A frissítések elhalasztásakor az új Windows-szolgáltatások több hónapig nem lesznek letöltve vagy telepítve. A frissítések elhalasztása a biztonsági frissítéseket nem érinti. Vegye figyelembe, hogy ha elhalasztja a frissítéseket, akkor a megjelenésükkor nem tudja azonnal használatba venni a Windows legújabb szolgáltatásait.

(#46018) t72killer válasza daimonion (#46017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nálam a group policy megfelelő szekciójában ki van lőve az automata letöltés. Ezzel néha játszok, hogy pl csak minden 2. hónapban töltöm a frissítéseket, főleg nagyobb megmozdulások (ld anniversary kiadás) idején párnaponként pörögnek az újabb és újabb kumulatívok, egyszerűbb kivárni a 3.-4. kumulatívot és azt felrakni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46019) netpeti98 válasza t72killer (#46018) üzenetére


netpeti98
addikt

Eddig egy kumulatív jött az átlagfelhasználóknak, a többi az insidereknek volt.

(#46020) t72killer válasza netpeti98 (#46019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Három az az egy. - persze h hogyan dobta fel őket a WU, nem tudom, én a legutóbbinál frissítettem 1607-re a gépeinket KB3176934-gyel integrált iso-val, így azok egyelőre nem kérnek új frissítést. (MRT és defender eleve ki vannak lőve).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46021) rasky válasza bajzal (#46014) üzenetére


rasky
senior tag

Kilehet kapcsolni a frissítést, sajátgépre jobbklikk-->kezelés-->szolgáltatások-->windows update-->indítás típusa-->letiltva és lám többet nem tud frissítéseket keresni.

Nekem így működik a dolog, melóhelyen is :K

(#46022) Doky586 válasza rasky (#46021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sok vírust és foltozatlan kritikus sebezhetőséget kívánok neked.. de ezeket úgyis megkapod ezen módszerrel..

(#46023) bajzal válasza Doky586 (#46022) üzenetére


bajzal
őstag

mióta win 7-et használok ki vannak nekem kapcsolva mindig a frissítés az összes windowsban. Van egy eset smart security-m és kész. Sohasem kaptam még vírust.

(#46024) rasky válasza Doky586 (#46022) üzenetére


rasky
senior tag

Kaspersky segít, egyébként meg havonta lefuttatom, de legalább ÉN döntöm el mikor és nem a windows...

[ Szerkesztve ]

(#46025) Doky586 válasza bajzal (#46023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked csak sok foltozatlan kritikus sebezhetőséget és instabil rendszert kívánok.. (vírusok nélkül :)

De látom módosítottál..
Jóváhagyáshoz én is beszúrtam már mi kell.. De nem a teljes tiltás a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#46026) Popes válasza Doky586 (#46025) üzenetére


Popes
őstag

Tombol benned a jóindulat. :N (csak nehogy rád hulljon vissza ez a sok jókívánság)

Deus ex machina

(#46027) SP4C3 válasza Doky586 (#46022) üzenetére


SP4C3
veterán

"kritikus sebezhetőséget" - Te hányat láttál már életed során? Úgy őszintén... Valaki azt mondta egyszer nektek és azóta ezt hajtjátok. Amúgy meg te csak frissítsd jóaz, nyomjad, ha ebben leled örömöd.

bajzal - Én sem frissítettem még a büdös életbe, avast mindig jó szolgálatot tett. Hiába frissített windóz nem véd meg a vírusoktól.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46028) tordaitibi válasza SP4C3 (#46027) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hasonlóképpen gondolkodom.
2000 óta számítógépezek, minden vírusirtó nélkül, az otthoni xp-n a tűzfal is kilőve.
Sose nyeltem be semmit, és most sokan leüvöltik afejem, honnan tudom ezt biztosan?
Pl. onnan, ha békén hagyom a gépet, órákig szinte nulla a procihaználat, a lemezhasználat, és az internetforgalom.
Másik ellenpélda, legális naprakész nod mellett több gépet láttam felborulni pillanatok alatt, akkor...?

De ezt hagyjuk, a frissítésekkel kapcsolatban, egy update ne barmoljon bele a felhasználói szokásaimba, ne változtassa meg az egyéni beállításaimat, az asztalt, ne ossza be a gépidőmet, pl. matyizás közben bezárja a pina.hu-t, és nekiáll önfejűen dolgozni, birtokba venni mindent.
Minden elismerésema Microsofté amúgy, olyannal próbálkozik aminek pc-n tableten okostelefonon, kenyérpirítón is el kell futnia, de ne így.

(#46029) tarti19


tarti19
senior tag

Szervusztok.
Tegnapi napon a win 10 alvó állapotból nem állt fel s teljesen kifagyott a rendszer, majd újraindításnál fekete képernyő fogadott. Maga a windows logó sem jön be, bios elérhető s ott minden hw látható.
Próbáltam egy itthon talált win 7 telepítővel esetleg rendszert kreálni a winyóra, de mikor a windows logó s vele a zöld csík a végére ér azonnal fekete képernyő fogad.
Sosem találkoztam még ilyen problémával s most kellően frusztrált vagyok emiatt, mivel nem tudom merre induljak el.
Továbbá a win 10-re való átállás óta csak frissítve lett a windows. Nincs hozzá telepítő lemezem sem.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46030) -Maujuri- válasza tarti19 (#46029) üzenetére

A media creation tool al le tudod szedni a telepítőlemezt a Microsoft oldaláról.

(#46031) t72killer válasza rasky (#46024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A "mikor"-t nettó tiltás nélkül is meg lehet oldani, nálunk is így megy. Még azt kell belőnöm, hogy hatékonyan működjön az otthoni gépek között a frissítések megosztása. Ehhez vajon egyidejűleg kell beindítani az update-et mindegyik gépen, vagy egyet frissítek, megnézem, hogy látják-e egymást a gépek (hogyan is?), aztán indítom a többit?

Nálunk ez elég fontos lenne, 4 gép éhezi a frissítéseket és office 2013-al együtt nagy a pakk a csiganetünknek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46032) #61392896


#61392896
törölt tag

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy melyik lenne az a program, ami képes egy winyón minden adatot visszaállíthatatlanul törölni, mivel el szeretnem adni. Mivel 2TB-os, az sem ártana, hogy viszonylag gyors lenne. (Ráadásnak jó lenne, ha ingyenes lenne.)

(#46033) tarti19 válasza -Maujuri- (#46030) üzenetére


tarti19
senior tag

Sikerült egy USB boot, de most kék képernyő fogad s totális megfagyás.
Reggel kipucoltam a gépet s az egyik ramra bejelzett, ami számomra érthetetlen így elsőre, de azóta sem látja a bios, így kivettem.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46034) t72killer válasza tordaitibi (#46028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

"egy update ne barmoljon bele a felhasználói szokásaimba, ne változtassa meg az egyéni beállításaimat, az asztalt, ne ossza be a gépidőmet, pl. matyizás közben bezárja a pina.hu-t, és nekiáll önfejűen dolgozni, birtokba venni mindent." - a frissítések mellőzésével nem, de ezzel a résszel 100%-ban egyet tudok érteni!:R. A "feature-upgrade-ek" a win10 megjelenése óta 90+%-ban a M$ saját hasznára vannak, közük nincs a felhasználó érdekeihez.

Ne vedd tolakodásnak, ha XP-n tolod, akkor amúgy mit csinálsz a win10 topikban:F?

#46032: gyors nincs, mert a lényeg az, hogy teleírod 2-3x a teljes winyót értéktelen adatokkal. Ezt akár kézzel is megcsinálhatod, az extra kavar kedvéért fájlrendszert is váltva (pl 1x bitlockerrel bevédett ntfs teleírás, majd ubuntu live CD-n egyéb titkosítás alatt ext4-en teleírás, végül ntfs-re tiszta formázás, így csak 2 ciklussal és 2-3 újraindítással fárasztva mehet a vásárlónak:R). Ha progit szeretnél, ami hasonlót csinál, akkor gugli -> secure erase.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46035) tordaitibi válasza t72killer (#46034) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy hete vagyok egy mini pc buszke tulajdonosa, amin egy tiszta legalis elotelepitett w10 home fut, ismerkedesi stadiumban vagyunk.
Ezert is nezzetek el, ha neha nagy marhasagokat kerdezek.

Amugy tetszik is, de inkabb nem...
Mi a fene kell neki 1,5G indulasnal, kicsit megnyirbaltam, de 940M ala nem tudom vinni.
Itt is lehetseges a szolgaltatasok (esszeru) tiltasa? Ha igen, tanacsokat kernek.

(#46036) #61392896 válasza t72killer (#46034) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszi, de már találtam is az usitén egy jót.

(#46037) netpeti98 válasza t72killer (#46020) üzenetére


netpeti98
addikt

A WU-n keresztül egy darab frissítésként érkezett meg (KB3176495), ha az MRT-t és a Windows Defendert nem számítjuk. :)
A rendszer build száma: 14393.51. Nálad?

(#46038) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Notebookot használok külső billentyűzettel, egérrel, monitorral.

Be lehet az állítani valahogy, hogy a noti fedél felnyitásra és lecsukásra ne csináljon semmit?
A Wifi jel miatt néha fel kell nyitnom a fedelet, de amint felnyitom átállítja a kijelző beállításokat.
Alapból csak a külső monitoron van kép, így az az elsődleges, de ha felnyitom, a noti képernyője lesz az elsődleges, a másikon meg csak kiterjesztett képernyő van, ikonok nélkül és ugye nem is oda nyitja meg az ablakokat alapból. Hogy lehet beállítani, hogy ne rendezze át a kijelző beállításokat kérés nélkül?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46039) t72killer válasza tordaitibi (#46035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Úgyanúgy lehet a szolgáltatásokat nyesni, mint a korábbi rendszereknél, bár nem sok parazita van. Én a diagtrack-ot ("Connected User Experiences and Telemetry), a dmwappushservice-t és (az egyedi hosts-fájl miatt) a DNS klienst lőttem ki.

#46037: nálam 14393.83, a KB3176934-gyel integrálva. Ez is hivatalos frissítés, úgy néz ki, még nem kapta meg mindenki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46040) Csöves


Csöves
senior tag

Ha tiszta telepítést szeretnék akkor elég betenni Win 10 lemezt, vagy előtte takarítsam le valamivel a vinyót?
Szeretnék 2 partíciót, megoldja a telepítő?
Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#46041) azka79 válasza Csöves (#46040) üzenetére


azka79
aktív tag

száraz antisztatikus portörlővel javasolt áttörölgetni a winyót :D

[ Szerkesztve ]

(#46042) t72killer válasza Csöves (#46040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Megoldja, tudsz benne formázni/partíciót törölni:R Ha használtan vett lemez, és 100%-osan biztosra akarsz menni, akkor linux liveCD+scrub.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46043) Csöves válasza t72killer (#46042) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm. :R

Aquila non captat muscas.

(#46044) Csöves válasza azka79 (#46041) üzenetére


Csöves
senior tag

:C

Aquila non captat muscas.

(#46045) Debilon válasza bajzal (#46023) üzenetére


Debilon
addikt

küldtem privit

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#46046) vlevi válasza Csöves (#46040) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig én úgy tudtam, hogy ha szennyezett a lemez arca, akkor sósavas oldattal törölje, majd vakolja...

Yamada DVD játékos

(#46047) King Unique válasza SP4C3 (#46027) üzenetére


King Unique
titán

Ez az egész WU letiltás még kb. az XP idejéből ered. Ott alapból sz@r volt, illetve az okosított verziót használóknál okozhatott egyéb gondokat is. Azóta egyfajta mítoszként bent maradt ez is a köztudatban... Viszont nem megoldás a tartós és végleges letiltás sem az újabb rendszereknél. Ennyi erővel használhatna az illető XP-t is, aminek már alapból nincs támogatása.

"Hiába frissített windóz nem véd meg a vírusoktól."

Mért önmagában az AV megvéd? Még utóbbi szoftverek gyártói sem ajánlják a foltozatlan rendszer használatát, mondván a termékük csak akkor képes hatékony védelmet nyújtani, ha az OS naprakész és nincsenek benne biztonsági rések...Értem én, hogy mindig akadnak önjelölt próféták, akik kb. azt szajkózzák, hogy elmennek ők biztonsági öv és fék nélkül, de télen még nyári gumival is. Viszont ezt hagyja meg mindenki otthonra magának, mert korántsem minden vezető, illetve user ilyen.

(#46028) tordaitibi: dettó...attól, hogy tudatosan és odafigyelve használtad a gépet, nem kaptál be semmit, attól még másnak nem lehet ilyen rizikós megoldást ajánlani. Mert ott a bibi, hogy sokan nem ilyenek és rácseszhetnek...
Annyi igazság viszont van benne, hogy némely frissítés néha valóban okozhat gondot. Persze más kérdés, hogy kinél, mert az egyéni hardveres / szoftveres környezettől is függhet. Amúgy pont most jött ki egy cikk, szóval lehet örülni... ;]

(#46048) F_Zolee válasza F_Zolee (#46006) üzenetére


F_Zolee
veterán

Közben oda már eljutottam, hogy elindulnak ezek a programok. Viszont a startmenüben kereséshez van valami beállítás?

(#46049) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A frissített Windows nem véd meg a felhasználói hibából telepített vírusoktól!!!!!

De sok botnetépítő örül a nem frissített rendszereken hagyott jól, és pontosan dokumentált, akár remote exploitnak. Hogy utána tőled menjen a spam, te legyél a tor kapu, a bitcoin bányász, meg akármi.

(#46050) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Olyan érdekes olvasni a topic-t, hogy az egyik része mindent megtesz, hogy letiltsa a frissítéseket, a másik rész pedig remegve várja őket. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.