Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni egy visszatérő probléma megoldásában.
A gépem gondol egyet és nem játszik le semmilyen média fájt, legyen az audió, videó vagy akár a youtube.
De pl. játékok alatt gond nélkül van kép és hang is.
Ha újraindítom a gépet, akkor egy leállás akár több percig is eltart, aminek a végén kiír a Win egy hibaüzenetet:
driver power state failure

Korábban ennek utánanéztem és megoldásként az volt, hogy indítsam Safe avagy csökkentett módban a windowst, majd ott az eszközkezelőt megnyitva a rendszer megmutatja, hogy melyik hardver illesztőprogramjával van gond. (kis sárga felkiáltójel)
Nekem ez a monitor illesztőprogramját jelenti, amit ha eltávolítok és újraindítom a gépet, akkor megjavul a fent említett hibajelenség.
Az eszközkezelőben, csökkentett módban azt írja egyébként, hogy:
Általános nem Pnp monitor

Szóval miután eltávolítom ezt nem is rakok fel semmit, mert a windows magától felismeri és minden megy tovább egészen addig amíg újra elő nem kerül ez a jelenség. Ez teljesen random, lehet pár óra múlva, de lehet, hogy 2 nap múlva.
Eddig egy Benq hd2222l monitorom volt amivel ez történt. Most viszont egy új LG 34"-os monitorom van amivel ugyanúgy megvan a hiba.
Feltettem az LG által adott illesztőprogramot is.
Ha eszközkezelőben megnézem most normál, tehát nem csökkentett módban, akkor azt írja, hogy Általános Pnp képernyő és ha megnézem az illesztőprogramot, akkor annak dátuma 2006.06.21 akkor is miután felteszem az LG driverét.

Ez a hiba kb. 2 hete van így előtte sohasem volt.

Ha tud valaki permanens megoldást kérem jelezze.
Illetve 1 hét múlva esedékes videókártya csere is, nem tudom, hogy azzal megoldódik-e?

[ Szerkesztve ]

(#54302) t72killer válasza CptAdamica (#54300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54304) vigyori78 válasza gtamate2 (#54274) üzenetére


vigyori78
őstag

(#54305) gtamate2 válasza #99499520 (#54303) üzenetére


gtamate2
veterán

Köszönöm!
Pont ilyen cuccot kerestem, hatalmas! :R

(#54304) vigyori78: Akkor az enterprise miatt gondolom csak most jött meg. Mindegy, kikapcsoltam a frissítéseket és megvárom ha vissza lehet kapcsolni.

*Sn0w

(#54307) Geresics


Geresics
addikt

Ez az új Start menü engem is felb@sz...
Az itthoni gépemre nekem is tegnap telepítette magát ez a fos, a céges laptopomon már hónapok óta rajta van.
Egyszerűen mocskos undorító, hogy egy olyan beállítást nyomnak le erővel a torkomon, amit nem akarok...
Azért zavar egyébként a leginkább, mert például van állandó 7-8 Excel táblázat, amire szükségem van, és naponta használok. Eddig csak rávittem az egeret a Start menüben az Excelre, és választhattam az általam rögzített, és a legutoljára használtak közül egy lista alapján. Most már ez a funkció nincs.
Eddig a start menüben azok a programok jelentek meg, amiket sokat használtam, és amiket oda rögzítettem. Most már ez sincs, majd ő megmondja hogy én mit akarok látni. Pl. "Visszajelzési központ" és "Első lépések" a náncsi nénikéjüket sem érdekli, de azok vannak legfelül.
A csempéket meg használják a hidegburkolók...
[RAGE OFF]

Akinek van megoldása a régi Start menü visszaállítására, az jó nálam egy sörre... :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54308) gtamate2 válasza Geresics (#54307) üzenetére


gtamate2
veterán

Gépház-> Update -> Előző Build visszaállítása -> Utána a fentebb említett scripttel a frissítések kikapcsolása

Én megvárom a tavaszi update-t ahol visszahozzák a választható start menüt, gányolni classic shellel nem akartam, de az is megoldás.

*Sn0w

(#54309) Geresics válasza gtamate2 (#54308) üzenetére


Geresics
addikt

Az update-ek engem alapvetően nem zavarnak, így azokat nem kapcsolnám ki.
Ha a tavaszi update pedig választhatóvá teszi a start menüt, akkor pláne nem! :)

Ráadásul a céges laptopon is szeretném visszacsinálni, és ott már hónapokkal ezelőtti update-ről van szó, esélytelen, hogy kiderítsem melyik volt az :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54310) gtamate2 válasza Geresics (#54309) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor marad a várakozás vagy a fentebb említett Classic Shell

*Sn0w

(#54311) raidx válasza quailstorm (#54284) üzenetére


raidx
őstag

Vagy készítesz egy helyreállító lemezt vagy USB-s esszközt, majd arról bootolsz.

Működő rendszer alól Shift+újraindítás és máris megvan a menű. Ez akkor is működik, ha csak a bejelentkező képernyőig jut el a rendszer. Ott is van újraindítási lehetőség.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54312) raidx válasza Borisz76 (#54251) üzenetére


raidx
őstag

Eszközkezelőben távolítsd el az USB eszközt majd reboot. Ilyenkor a win újra társítja a drivert és hátha jó lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54313) prabhu válasza littlerock (#54281) üzenetére


prabhu
senior tag

Miért nem jó az, amit a Win felrak magától? Minek az ilyen Iobit szemét?

(#54314) TRob1 válasza Geresics (#54307) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nem kapcsoltad ki, a feature-t, akkor az adott programnál jobb klikkre a Start menüben és a csempéken is behozza az utoljára megnyitottak listáját. És nem csak az Excel-nél, hanem bárminél...

A javaslatokat meg kapcsold ki és nem mondja hogy mit akarj látni.

¤ R'n'R ¤

(#54315) prabhu válasza Heisenberg69 (#54286) üzenetére


prabhu
senior tag

Pontosan ugyanolyan legyen a neve a feliratnak, mint a filmnek.
Pl: valami.mozi.brrip.eng.x264.mp4 akkor valami.mozi.brrip.eng.x264.srt.

(#54316) debianos


debianos
aktív tag

Sziasztok! Egy régi vason futtatok Windows 10-et, ez egy irodai gép, integrált Ati X1150-el és lenne egy olyan problémám, hogy bekapcsolás után fekete képernyő, csak simán kurzor. Utána olvasgattam, de igazából nekem csak úgy működik, ha előtte a bios után, amikor bootol a Windows nyomogatom az F2-t. Akkor gond nélkül betölt. Egyértelmű, hogy a régi driver+régi vas kombója a hibás, így nem is a Windows számlájára írom, de esetleg nem lehetne valahogyan ezt kiküszöbölni? Igazából annyira nem zavaró, mert napi 1x, max 2x van indítva a gép, csak azért néha sikerül megfeledkezni róla.

Köszi előre is! :R

FOTÓZÁS: bit.ly/2ktz7qx | ANDROID: bit.ly/2kZiobp | SAMSUNG: bit.ly/2k2Hk3U

(#54317) -=RelakS=- válasza Geresics (#54307) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

<START> gomb, begépeled, hogy <E><X>, eddigre talán felbukkan az excel az ajánlatok között, és ott vannak a legutóbb megnyitott fájlok is.
Sajnos rögzíteni nem tudsz semmit, de ha már fut az excel, rögzítsd abban! Ott a Fájl, Megnyitás, Legutóbbiak listáján kedvedre garázdálkodhatsz.

Amúgy meg ha annyit használod az Excelt, kattints a start menüs bejegyzésén jobb gombbal, "Kitűzés a Start Menüre". Ha az így megjelenő csempén jobb gombbal kattintasz, ott is megjelennek a legutóbbi fájlok, ahol rögzítheted is őket. A rögzítésre akkor is van lehetőség, ha nem tűzöd ki az Excelt csempébe, csak legörgetsz a Start Menüben hozzá.

Az szerintem is nagyon gáz, hogy a programlista nem egy almenüben van, mint volt ez eddig a Win95 óta, és nem mindenféle kényelmi vackok vannak előrehozva, de a start menüben keresésre már a win7 alatt rákattantam.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54318) Jazz


Jazz
veterán

Az ismert hálózatok jelszavát hogy lehet megnézni?

Egyszer már felcsatlakozott és beírt jelszóról van szó.

És nem nincs a hálózat a hatókörben hogy felcsatlakozzak rá és a szokásos módon utána megtudjam nézni a jelszót.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#54319) pzstm


pzstm
titán

Az megvan, hogy a 1507-es verzió 2017. március 26 után nem kap frissítéseket ugye? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54320) SP4C3 válasza pzstm (#54319) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez kinek ment? :D

Hamár ittvagy, akkor bedobnád az összefoglalóba?: [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54321) DS39 válasza pzstm (#54319) üzenetére


DS39
nagyúr

én úgy vettem ki, hogy kikapcsolták a frissítéseket, szóval így kb. mindegy :D
amúgy a jelenlegi win10 start menü tényleg egy vicc, de én már csak keresésre használom melós gépen, saját gépemen win8.1 van + Classic Shell, oszt bódogság van. :)

[ Szerkesztve ]

(#54322) pzstm válasza SP4C3 (#54320) üzenetére


pzstm
titán

mindenkinek, közérdekű infó volt

beraktam, nem is értem, hogy került ki...mintha bent lett volna elején még...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54323) t72killer válasza pzstm (#54319) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Hoppá, ez kellemetlen. Nálam azt jelenti, hogy a kékhalálozó 1607-ről ténylegesen ubuntura lesz a váltás, pedig gondolkoztam rajta, h az amúgy hibátlanul működő 1507 legyen a befutó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54324) tordaitibi válasza debianos (#54316) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem veletlenul merul a bios elem es ilyenkor default, az lehetaz F2 nalad.

(#54325) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok!

1-2 hete azt csinálja a nyomtatóm, hogy miután bekapcsolom a laptop-ot (win 10 van rajta), és nyomtatni szeretnék valamit, csak a gép újraindítása után nyomtat, mert első bekapcsolásra a nyomtató offline.
Nyomtató újratelepítés már volt, nem változott semmi.
A nyomtató usb-n keresztül csatlakozik a géphez.
Van valami beállítás vagy ötlet a problémámra?

Nyomtató: HP LaserJet M1132MFP.
Laptop is HP ha számít.

Segítségetek előre is köszönöm!

(#54326) kisapa válasza -=RelakS=- (#54317) üzenetére


kisapa
senior tag

Én a leggyakrabban használt táblázatoknak egyszerűen kiraktam egy parancs ikont az asztalra és kész. :D

(#54327) debianos válasza tordaitibi (#54324) üzenetére


debianos
aktív tag

Nem hinném, mert ha visszaállna defaultra, akkor a boot-sorrendet sem hagyná meg, nem? Márpedig az maradt az általam beállított.

FOTÓZÁS: bit.ly/2ktz7qx | ANDROID: bit.ly/2kZiobp | SAMSUNG: bit.ly/2k2Hk3U

(#54328) Tybor66 válasza pzstm (#54319) üzenetére


Tybor66
tag

Azért az érdekes, hogy a Microsoft azzal reklámozta a Windows 10-et, hogy ez lesz az utolsó, mindenki váltson az új rendszerre, ... stb.
Nos, aki abban az időben esetleg megvette, frissített a jobb reményében, közben kiderült, hogy a további frissítéseket a vasa már nem bírja el az esetlegesen felmerülő újabb követelmények miatt, az most így járt.

És feltételezem, hogy jó páran bele fogunk esni ebbe a csapdába az elkövetkezendő időkben. Ahogy jönnek ki a nagyobb frissítések, úgy fog majd szépen változni a rendszerkövetelmény is.

1-2 éven belül, az akkor majd 4-6 éves konfigokat lehet cserélni, vagy marad ugyan az, viszont az op.rendszert nem fogja tudni frissíteni. Szépen nézheti a távolból, hogy változik, mivé fejlődik a Windows 10. Ami a jelen információk alapján 2025-ig támogatott.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & Macbook Air M1

(#54329) t72killer válasza Tybor66 (#54328) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Sokaknak lehet ez lesz az utolsó M$ rendszer :DDD Az annyversary máris elég nagy hardveres kalamajkát okozott, nem vagyok egyedüli az USB-problémámmal:U Tette ezt a rendszer 12. hónapjában (és azóta is, az intel driver és egyéb frissítések ellenére)...

Az tuti, hogy egy taknyos OS kedvéért nem fogok vasat cserélni, amikor a hardverpiac kb stagnál. A jelenlegi 4770k-mra sokáig nem fog cpu/lap platform ráduplázni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54330) Воланд válasza Tybor66 (#54328) üzenetére


Воланд
titán

Miért, melyik az a frissítés, ami olyan hw követelményt hozott, ami miatt nem megy fel olyan gépre, amin már w10 fut?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54331) vlevi válasza Tybor66 (#54328) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az én konfigom most 4-6 éves, de nagyon nincs tervben a csere. Na, jó, a videokartya új. De mi indokolná, hogy egy i5-3470 procival szerelt, 8giga rammal ellátott gépet cseréljek?

[ Szerkesztve ]

(#54332) t72killer válasza Воланд (#54330) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem írták le, de a Haswell-es és a nejem Broadwell-es rendszerén tökéletesen futott a 1511 és a 1507 is, viszont az annyversaryvel mindkettőnél USB-problémák kezdődtek. Azaz belepiszkítottak a driverkezelésbe, ami azért egy 12hónapos rendszernél nem szép dolog. Slusszpoén volt, amikor egy fényképezőgép firmware-frissítést csináltam (sony), USB-n keresztül - és ott is bedobta a kékhalált. Természetesen friss intel driverek voltak és mielőtt láncfűrésszel esnénk neki az intelnek, megismételném, hogy 1511 és 1507 alatt SEMMI hasonló nem fordult elő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54333) Воланд válasza t72killer (#54332) üzenetére


Воланд
titán

Ez hol válasz a kérdésemre? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54334) t72killer válasza Воланд (#54333) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem tőlem kérdezted, így nem is 1:1-ben válaszoltam, cs megjegyeztem, h fű alatt megváltoztak a hardver-elvárások. Nem kér papíron 4maggal és 16GB RAM-mal többet, csak épp csontrafagy egy pendrivetól, olyan jól bevált win95 módon. Szuper.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54335) Tybor66 válasza Воланд (#54330) üzenetére


Tybor66
tag

Bejegyzésemet, csupán egy gondolatmenetnek szántam, azért is tettem "Off"-ba.

Konkrétan nem emlékszem melyik frissítésnél volt, az is elképzelhető, hogy még a 8.0/8.1 rendszereknél volt pl. processor követelmény, amellett szerintem most is vannak olyan felhasználók, akik korábbi kiadással rendelkeznek. Ők csupán azért nem frissítenek, mert nem akarnak? Vagy nincs idejük?

(#54331) vlevi Azért lássuk be, nem mindenki rendelkezik i5/i7 procival és felsőkategóriás/új videókártyával. Azt sem mondta senki, hogy csupán ezek az eszközök a befolyásoló tényezők.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & Macbook Air M1

(#54336) Воланд válasza t72killer (#54334) üzenetére


Воланд
titán

Igen, nyilván az Intel, meg az MS mérnőkei nem állnak napi kapcsolatban egymással és az os hw követelményi csak úgy fű alatt megváltoznak....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54337) t72killer válasza Воланд (#54336) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Ezaz, ennek ellenére felhasználóként én a szomorkodó kék képernyővel találkoztam, mint a szoros együttműködés gyümölcsével. És sem xp->win10 ugrás, nem volt, sem pedig 486-oson próbáltam futtatni az annyversaryt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54338) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Pénteken vettem egy új laptopot (HP Omen 15), és szeretnék egy tiszta W10 telepítést csinálni, de nem tudok USB-ről bootolni, ezt írja ki: Selected boot image did not authenticate. Ez mi a fene lehet?

(#54339) pzstm válasza t72killer (#54337) üzenetére


pzstm
titán

hátha creators update-el megoldódik, bár ezzel hála égnek pont nem futottam össze :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54340) Воланд válasza Tybor66 (#54335) üzenetére


Воланд
titán

Konkrétan nem volt ilyen frisstés, ami azt okozta volna, hogy egy, már win8-at, vagy win10-et futtató gépre nem megy fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54341) Воланд válasza Ronam (#54338) üzenetére


Воланд
titán

Secure boot-ot kapcsold ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54342) t72killer válasza pzstm (#54339) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Biztiamibizti megvárom, míg beérkeznek az első visszajelzések róla. A linux-átállás csak a Haswelles gépen opció (mondjuk az viselkedik a leggázabban), a Broadwellnél nem olyan súlyos a gond és egy kis skylake-es itx doboznál meg semmi baj.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54343) Popes válasza Воланд (#54336) üzenetére


Popes
őstag

A hw követelmények ha nem is változnak de minden alkalommal amikor hozzányúlnak a rendszerhez a driver támogatás sokszor hagy kívánnivalót maga után.
Az MS bűne ebből annyi hogy nem ad már annyi időt a hardvergyártóknak hogy előálljanak a megfelelő driverrel és ráadásul elég sűrűn jönnek a frissítések ahhoz hogy jó sok plusz munkát adjanak nekik, aztán ebből keletkeznek a különböző problémák. Azt meg inkább hagyjuk hogy a gyártók egy része nem is nagyon töri magát hogy kövesse a rendszer állandó változásait, és ez a szoftver készítőkre is igaz.

Deus ex machina

(#54344) Tybor66 válasza Воланд (#54340) üzenetére


Tybor66
tag

Elképzelhető, hogy Neked van igazad, én nem követem kiadási verzió szerint a frissítéseket, mert lassan annyi lesz, mint égen a csillag. De ha megengeded, a (#54328) bejegyzésben leírtakat fenntartom.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & Macbook Air M1

(#54345) Ronam válasza Воланд (#54341) üzenetére


Ronam
addikt

Így sikerült, köszi!

(#54346) vlevi válasza t72killer (#54332) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, walamikor wáltozott a driverekkel kapcsolatban walami, de mar nem emléxem, hogy a 1511-el, w a 1607-el, csak digitalisan aláírt drivereket fogad el.
De most, hogy mondod, lehet, hogy nekem is a 1607 óta szaraxik az usb. Ivy Bridge-s konfigom van (i5 3470, hozzá Asus b75m lx plus alaplap).
Uzembiztosan tudom produkalni azt a jekenséget, hogy bedugok egy külső hdd-t, felismeri, működik, szuper. Leválasztom, kihúzom. Ha ugyanabba az usb-be visszadugom, akkor áramot kap, de a windows nem érzékeli. Még annyira sem, hogy kiírja, vagy jelezze, hogy hiba történt.

(#54347) t72killer válasza vlevi (#54346) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nálam pl sokszor olyankor dobott kékhalált, amikor a külső winyóról elindítottam valamit, pl filmet, zenét. Kizárólag 1607.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54348) Syl válasza vlevi (#54346) üzenetére


Syl
nagyúr

Lassan úgy kell drivert keresni az eszközökhöz, hogy win10, build szám, melyik év, melyik heti OS verzió :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54349) SP4C3 válasza Syl (#54348) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezen jót nevettem ;] :C :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54350) -=RelakS=- válasza vlevi (#54346) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hasonlót linuxon láttam utoljára, bár ott nem másik hardveres portba kellett az usb-t dugni, hanem másik logikai porton került elő az eszköz. Aztán ha mind a 8 elfogyott, lehetett az usb kezelő alkalmazást újraindítani :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.