Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Popes válasza paloczi (#53647) üzenetére


Popes
őstag

Csak kíváncsiságból kérdezem, miért nem jó a 64bit-es?

Deus ex machina

(#53652) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! Nagyon Szépen megkérek valakit hogy segitsen már nekem win10 et használok de a chromerol lenne szo! Az történt hogy letöltöttem egy fájlt ami virusos volt és ugye megváltozott a chrome böngészője és egy két uj program települt csak ugy ilyen driver frissitő fos és társai régebben is jártam igy lenyomtam egy virusirtot és minden visszaállt! Na de most ugy jártam hogy a chromebol minden eltünt a a sávnál az internetes oldalak tudjátok kis ikonjai vagy minek hivjam és az oldalsáv is tök üres tudom ilyenkor kell szinkronizálni na most Én megtettem de egy sokkal régebbi ugymond oldalsávot rakott vissza nekem sőt a fenti se ugyan ugy van és nem értem miért megnéztem a tevékenység naplot ott mutatja amit egy orája vagy kétórája néztem szal minden ott van amit a virus előttig néztem ebből gondolnám hogy akkor valahol megvannak azok a linkjeim is amik az oldalsávban voltak na de hogy tudom Én a mostanit visszavarázsolni és nem a régebbit amit beadot!!!??? Légyszives aki tud ebben valami az segitsen nagyon szépen megköszönöm! igy még nem jártam hogy nem szinkronizálja vissza csak a mondjuk 1 évvel ezelőtti linkeket akkor hol lehet amit azutánna mentettem el??? ajj ugy megszivtam! :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#53653) rantotthusi


rantotthusi
tag

vagyis ami a google fiokomban tárolt adatok hol vannak főleg ezek a mentett linkekk kellenének a munkámhoz és semmit nem ad be! :( végig mentem azon hogy megadtam a teloszámom amire küldött üzit hogy megmutassa melyik fiokok kapcsolodnak hozzám na most beadott kettőt és bármelyikbe lépek be mind a kettőnél csak a régi oldalsáv marad de akkor hol van pl amit ma mentettem el linket vagyis huztam oda oldalra mert elvileg mindent ment vagy nem???

(#53654) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nálam is előjött a probléma, hogy win10 telepítés után egyszer csak a wsappx szolgáltatás 100%-on tekeri az ssd-t. Mit lehet ezzel csinálni? Simán kilőni nem engedi, ha valamit letiltok ( áruház) akkor nem lesz áruház? Olvasgattam de nem találtam konkrét megoldást.

(#53655) lev258 válasza laskr99 (#53648) üzenetére


lev258
veterán

Nem biztos, hogy gond van. A Windows 10-ben van egy gyorsindítás nevű opció, ami miatt normál esetben a kikapcsolás valójában egy félhibernálásos állapot. És nem te lennél az első, akinek ebből az állapotból véletlenszerűen feléledt. Ez persze csak egy lehetséges ok, biztosra úgy mehetsz, ha kikapcsolod ezen opciót. Ha ezután is csinálja, akkor más van mögötte.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53656) King Unique válasza lev258 (#53655) üzenetére


King Unique
titán

Egyáltalán nem biztos, hogy a fast startup miatt van ez. Nálam pl. a multiboot miatt alapból ki van kapcsolva, mégis néha felébred alvó állapotból a gép. Az energiagazdálkodási beállításoknál lehet ennek más oka is. De például az alábbi beállításokat szintén érdemes átnézni —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#53657) Syl válasza King Unique (#53656) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg az alaplap bios-ában az intel vackokat szokták javasolni kikapcsolásra.
Nekem még egyik win10-es gépem se ébred fel soha, még sleepből sem.

(#53643) paloczi

Hasonló kaliberű táblagépem van, 32 bites win 8.1-gyel. Ezen pl. az uefi csak 32 bites os-t enged telepíteni, 64-est nem. Lehet nálad is valami hasonló (de fordított) korlátozás van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53658) ot93


ot93
senior tag

mitől van ez mikor a ram koránt sem telt meg?
[kép]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#53659) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valaki tudna segíteni hogyan lehet xp emulátort tenni w10-re. Sajnos a red alert 2 nem fut w10 alatt. Előre is köszi!

(#53660) qqcqqc válasza qpakcovboy (#53659) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem origines verzió gond nélkül fut. De próbálhatsz valami virtuális gépet, pl. Virtualbox, VMW Player.

(#53661) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Pár napja nem tudom megnyitni az EDGE böngészővel a Microsoft lapján a support-linket: https://support.microsoft.com/hu-hu. A Firefox és az Explorer simán megnyitja - én viszont leginkább az EDGE-t használom. Az oldalon minden egyéb megnyílik, a saját fiókomat is elérem- csak a "támogatás" nem akar kitárulkozni...Lehet ezt valahogy javítani? Az EDGE önmagában nem telepíthető-frissíthető újra?
(W10 Pro/HU) (Bocs, hogy itt kérdezem, de az EDGE-topik nem nagyon pörög...)

[ Szerkesztve ]

(#53662) DS39 válasza reset (#53661) üzenetére


DS39
nagyúr

Sütik és gyorsítótár törlését próbáltad?

(#53663) reset válasza DS39 (#53662) üzenetére


reset
senior tag

Még nem...a lemezkarbantartóval mehet?

(#53664) FoLey-v válasza FoLey-v (#53645) üzenetére


FoLey-v
addikt

Valaki erre tud választ adni? :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#53665) DS39 válasza reset (#53663) üzenetére


DS39
nagyúr

Az edge-n belül nincs erre opció?
A másik lehet minden beállítást töröl.

(#53666) reset válasza DS39 (#53665) üzenetére


reset
senior tag

Van opció, de rendre azt írja ki: "Nem minden adatot sikerült törölni. Próbálkozzon újra!"
Fölraktam a CCleanert...azzal letöröltem - de a helyzeten nem javított...

(#53667) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok.

Adott egy Lenovo Z50-70 laptop win8.1 OS van rajta. Ha mukodo rendszer alol frissitek minden rendbe, megz a win10. Viszont ha tiszta telepitest akarok csinalni, nem tudok. Akarhanyszor futok neki, a "Felkeszules"-nel beragad es nincs tovabb. Win8.1-et siman telepitek. Mi a gond? A segitseget elore is koszi!

(#53668) paloczi válasza Popes (#53651) üzenetére


paloczi
csendes tag

Az ugyanilyen hardveres táblagépemen ami 32 bites win 10 van, a Horizon go UPC silverlight Explorerrel gyönyörűen fut, a mini PC 64 bites windowssal akadozva fut.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#53669) paloczi válasza Syl (#53657) üzenetére


paloczi
csendes tag

Sajnos ettől tartottam, hogy csak bios csere után lehetne 32 bites Windowst telepíteni.

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#53670) mexel válasza mexel (#53654) üzenetére


mexel
veterán

Erre a wsappx gondra nem tud valaki megoldást? Sok helyen látom hogy kérdezik külföldi fórumokon is de csak annyit találok hogy az áruházhoz tartozik. Nincs kedvem újrahúzni ezért a gépet, lehet hogy lenne egyszerűbb módja is.

(#53671) F_Zolee válasza mexel (#53670) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én le szoktam lőni a szolgáltatását. Na meg sikerült beállítani, hogy ne automatikusan induljon el aztán azóta nem is szórakozik(AppX Deployment Service (AppXSVC)).

(#53672) rantotthusi


rantotthusi
tag

valaki megtudná mondani hogy hogy lehet a win 10 et visszaállitani mondjuk 2 nappal ezelőttre??

(#53673) brownus válasza brownus (#53611) üzenetére


brownus
veterán

Erre semmi ötlet ?

(#53674) albinolynx válasza paloczi (#53647) üzenetére


albinolynx
őstag

Az ultrabook 8GB ram-mal szerelt, így logikusan vissza vezetve 99%, hogy x64 win 10 lett a wintel-re is telepítve. Megnézed az xda fórumot, ubuntu linux-ból is x64 ajánlott.
(Kipróbálni nem tudom, mert csatasorba lett állítva.)

Ahogy már kérdezték, miért jelent problémát az x64?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#53675) mexel válasza F_Zolee (#53671) üzenetére


mexel
veterán

Nekem nem engedi lelőni az a baj.

(#53676) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok Segítsetek nekem mert hülyét kapok ,hogy nem tudok rájönni mi lehet a baj.

Win 10 pro legaciban és uefiben is usb pedrivról telepítve amit próbáltam fat32 illetve ntsf re formázva nem megy fel a win nem tudom a particíót létrehozni ezzel a hibakóddal Hibacod 0x80070017 kidob

Ugyan ezzel a pedrivrol fat32 uefiben felment a windows korábban most nem akar mi lehet a baj?

Találkoztatok már Hibacod 0x80070017 el? Sikerült valahogy javítani?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53677) BullZeye válasza Angel2014 (#53676) üzenetére


BullZeye
veterán

Google mit dobott ki rá?

(#53678) F_Zolee válasza mexel (#53675) üzenetére


F_Zolee
veterán

Feladatkezelőben tudod akkor csak.

Vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53679) paloczi válasza albinolynx (#53674) üzenetére


paloczi
csendes tag

Nem értem a 8Gb ramos példádat, az enyémbe 2 Gb ram van csak. Fentebb írtam, hogy miért akarok 32 bites Windowst.

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#53680) mexel válasza F_Zolee (#53678) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A szolgáltatásoknál le tudtam most állítani, de nem tudom változtatni a kézi indítást. Most több újraindítás óta nincs gond, kérdés mikor jön vissza?

[ Szerkesztve ]

(#53681) Janou válasza rantotthusi (#53672) üzenetére


Janou
őstag

Rendszer visszaállítással. Rendszer tulajdonságoknál találod valahol.

(#53682) F_Zolee válasza mexel (#53680) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem nem jött már egy ideje elő.

(#53683) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Pár hónapja SSD-re váltottam és nagyon elégedett vagyok a sebességével, de azt vettem észre hogy amikor lomtárat ürítek vagy megnyitom a fájlkezelőt akkor a gép felpörgeti a 2 db merevlemezemet ami hosszú másodpercekig is eltarthat, és csak azután hajtja végre a kívánt utasítást. Ez még akkor is megtörténik ha az adott műveletnek semmi köze a HDD-khez, például az asztalról töröltem egy fájlt, vagy egy C-n lévő mappához szeretnék hozzáférni.
Ki lehet ezt iktatni valahogy?
A merevlemezek leállását nem szeretném letiltani, szeretem hogy ha leállnak és szépen csendben maradnak amikor nem használom őket. Emellett talán az élettartamukat is javíthatná, különösen akkor, ha a gép nem pörgetné fel őket állandóan.

(#53684) SP4C3 válasza AeSDé Team (#53683) üzenetére


SP4C3
veterán

Az OS hibája.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53685) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Lejátszóeszközökkel kapcsolatos kérdés:
Adott a faterom gépe(HP Compaq 8000 Elite PC) melyen 3 audio eszköz lóg:
-ház integrált hangszórója (alaplapi realtek alc 261)
-2.1 hangszóró rákötve jack-en(alaplapi realtek alc 261)
-TV-hdmi összeköttetéssel VGA-ra kötve.

Be lehet azt állítani hogy mind 3 eszköz kapjon hangot egyszerre?
vannak gondok a skype nál másképp viselkedik mint mp3 lejátszáskor és másképp mikor közben bekapcsolja a tv-t

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#53686) albinolynx válasza paloczi (#53679) üzenetére


albinolynx
őstag

Az okot most olvasom, eddig nem láttam.
8GB az ultrabook-ban van. Mivel nem csináltam másik pendrive install-t rufus-szal, így a wintelre is biztosan az x64-es került fel. Az x86-hoz BIOS flash szükséges.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#53687) pendre54 válasza rantotthusi (#53672) üzenetére


pendre54
addikt

Vezérlőpult/Minden vezérlőpultelem/Helyreállítás. Ezt megnyitod, majd utána a "A rendszervisszaállítás eszköz megnyitása" menüt, és ott elérhetőek a létrehozott visszaállítási pontok. Két nappal azelőtti visszaállítási pontod, jó eséllyel csak akkor lesz, ha valamilyen progit telepítettél/töröltél, vagy a Wint frissítetted pont akkor.
Én egyébként biztos ami biztos alapon, manuálisan is szoktam létrehozni visszaállítási pontokat, attól függően, hogy a rendszer épp mennyit hozott létre, és mikor automatikusan az utóbbi időkben, plusz 10-14 naponta teljes backup, a Macrium Reflecttel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#53688) mexel válasza F_Zolee (#53682) üzenetére


mexel
veterán

Biztató :DDD Nem én fogom használni a gépet ezért fontos lenne megoldani hogy ne legyen ilyen gond. Máshogy nem lehet letiltani vajon ezeket?

(#53689) kisapa


kisapa
senior tag

Ezzel kapcsolatban csak az a probléma, hogy nekem nem jelenik meg a gyors indítás kikapcsolása.

(#53690) Angel2014 válasza BullZeye (#53677) üzenetére


Angel2014
addikt

[link] megoldottam parancssorból törölve...

De most ha indítom a wondowst pendrivról betölt és lila képernyő fogad az mire utal...szóval odáig már nem megy el ahol a nyelvek kiválasztása van.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53693) AeSDé Team válasza SP4C3 (#53684) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Igen, ezt mondták SSD topikban is, ezért jöttem ide.

Esélytelen megoldani?

(#53694) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Ha indítom a windowst pendrivról betölt és lila képernyő fogad az mire utal...szóval odáig már nem megy el ahol a nyelvek kiválasztása van.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53695) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem win 8 fórum, de ott nem válaszolt eddig senki: Szóval, karácsony óta van új gépem, rajta frissen telepített Win 8.1. Néha az Eseménynaplóban kritikus eseményeknél ezt írja ki:
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása." + a Hibáknál "A Windows gyorsindítása sikertelen. Hibaállapot: 0xC00000D4."
Ez azért érdekes, mert eddig mindig szabályosan leállítottam a gépet, ahogy kell, és le is állította a Windowst, és kikapcsolt a gép. Mi lehet ennek az oka, és okozhat-e bajokat a közeljövőben? Egyébként szünetmentesem is van, szóval áramkimaradás miatt nem lehet gond...

Előre is köszi az infókat!

(#53696) Borisz76 válasza #73540608 (#53695) üzenetére


Borisz76
veterán

Az alaplap Bios-ába belépve a FAST STARTUP lehetőséget tedd OFF állásba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53697) #73540608 válasza Borisz76 (#53696) üzenetére


#73540608
törölt tag

A BIOS-ban kell? Mintha a windows beállításokban is láttam volna ilyet...

(#53698) Borisz76 válasza #73540608 (#53697) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, a BIOS-ban nézz szét.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53699) Borisz76 válasza Angel2014 (#53694) üzenetére


Borisz76
veterán

Windows-t telepítenél ?

Ha igen , akkor húzz le mindenféle kütyüt az áramról ami nem kell.

VGA, és a rendszernek kinézett SSD/HDD maradjon csak áram alatt.

Valamint keresd meg az alaplapod pontos típusát a gyártó honlapján.
Vagy ha megvan a kézikönyve....
Lényeg, hogy NEM minden USB csatlakozó alkalmas telepítésre.
Régebbi USB 2.0-s port tuti jó de ugyanez nem mondható él az USB 3.0-s portokról !
Ezt alaplapja válogatja...

Ha így is lila a kép , akkor több variáció is lehetséges :

- alaplap hiba
- VGA hiba
- Memória hiba
- Táp hiba

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53700) #73540608 válasza Borisz76 (#53698) üzenetére


#73540608
törölt tag

Nos, a FAST BOOT a BIOS-ban "disabled", viszont a windowsnál rendszerbeállításokban engedélyezve van. Amúgy SSD-n van a rendszer, és nem én telepítettem, hanem az üzletben. Eddig jó volt, most kezdett el hisztizni, és csak az eseménynaplóban vettem észre ezeket a hibaüzeneket. Normálisan elindul pedig a gép. Állítsam akkor enabledre a BIOSban a gyors indítást?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.