Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Mostanában sokat dolgozom Linuxon, és nagyon szeretem hogy ha kijelölök valamit akkor azt egy secondary vágólapra lementi, és középső egérgombbal beilleszthetem formázatlan szövegként. Megoldható ugyan ez windows alatt?

(#54552) petya1985 válasza petya1985 (#54550) üzenetére


petya1985
tag

egér meg semmi,mivel el sem jutok odáig,hiszem a bootolásnál mikor kéri egy billentyű nyomást, ott nincs is egér.
az uefi biosban van egerem.

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54553) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jelenleg a MS fiók bejelentkezéshez egy xxx@hotmail.hu címet használok. Ha meg szeretnék szabadulni a xxx@hotmail.hu címemtől és helyette pl. xxx@gmail.com címet használni, hogyan kell az e-mail cserét megcsinálni, hogyan kell hozzákezdeni?
Más: van jelentősége annak hogy xxx@hotmail.hu (ami nem is Hotmail), vagy xxx@hotmail.com, esetleg xxx@gmail.com címet használok az MS fiók bejelentkezéshez, illetve az MS stb. eléréshez?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54554) norti válasza VGYke (#54553) üzenetére


norti
addikt

Belépsz a Microsoft fiókodba és hozzáadsz egy új email aliast, majd azt teszed elsődlegessé, aztán belépsz azzal és törlöd a másikat, ha akarod.

(#54555) -szabi- válasza Partyface007 (#54543) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem elég volna a sajátja is ha normális működésre tudnám bírni.

(#54556) cigam válasza petya1985 (#54552) üzenetére


cigam
félisten

Próbáltál másik telepítőt gyártani, vagy régebbi, W8/7 telepítőt? Az sem fogadja be a billentyű leütést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54557) petya1985 válasza cigam (#54556) üzenetére


petya1985
tag

próbáltam win xpvel win7tel is...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54558) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Fent már kérdeztem ha nem tölti be a win a profilomat telepítő dvd lehet érdemes megkísérelni a javítás? Vagy ha sikerül elindítani csökkentett módban akkor pedig parancssort érdemes használni ezekkel a parancsokkal?

(#54559) szoke12 válasza szoke12 (#54508) üzenetére


szoke12
őstag

Megcsináltam a windows update-et, nos azóta nem pörgeti a gépet annyira, de így is elbújhat a linux mellett. Sajnos valahogy az akksi időm nem lett jobb ezzel együtt. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#54560) King Unique válasza Qtya123 (#54548) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az ilyennek számtalan oka lehet. Volt akinél driveres probléma okozta, vagy csak egy restart kellett, másoknál az USB 3.0 kábel volt xar és a cseréje megoldotta stb. Valamint a fájlmásolás csak egy dolog, azt befolyásolhatja számtalan tényező. Ilyenkor célszerű lefuttatni néhány szintetikus tesztet, hogy kiderüljön mit tud valójában az eszköz. Ehhez mintákat találsz a pendrive-os topikban, illetve akár a blogomban is. Valamint én ilyen esetekben például egy Live Linux alatt szoktam letesztelni a sebességet. Ha ott ok, akkor a másik OS-nél nem stimmel valami.

De ilyen célra akár a másik topikban említett megoldás is használható. Hasonlót egyébként nemrég szintén említett egy fórumtárs, de az eleve ~ 4,3 GB, ellenben az előző 64 bites változata csak 1,2 GB. De persze egyik sem hivatalos kiadás, szóval csak saját felelősségre szabad velük próbálkozni!

Egyébként a Win10 azért jobb ilyen téren, mármint natívan támogatja az USB 3.0-t és az UASP módot, míg a Win7 nem. Valamint előbbiben elvileg már USB 3.1 támogatás is van.

[ Szerkesztve ]

(#54561) Qtya123 válasza King Unique (#54560) üzenetére


Qtya123
őstag

Nagyon köszönöm a részletes válasz. :R
Holnap nekiállok tesztelni több USB 3-as eszközzel is, illetve több kábellel.

(#54562) Kékes525


Kékes525
félisten

Javítottak a DPI kezelésen? Legalább a Windows 7-nél jobb? A 7-nél nagyon rosszul kezeli a DPI-t.
A másik kérdésem, hogy le lehet cserélni a Modern felhasználói felületet? Vannak alternatívák hozzá? Nekem nagyon nem tetszik a világos szín és a nagyon leegyszerűsített, szegényes, puritán felület.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54563) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Lekapcsolt állapotban a pc lan csatiján villog a led.
ötlet a hiba elhárítására?
A biosban is minden wake on funkció lekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#54564) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Lehet hülyeséget kérdezek, de nem tudom megmerjem e venni a win 10et. Korábbi verzionál volt jelen, ha cseréltél valami alkatrészt, vagy újra húztad a gépet, akk. nem tudtad a gyári kulcsot használni, mivel " felhasználtad". Ez a csodás szitu jelen van még? Windows 10 Pro 64-Bit DVD - OEM . Őt néztem ki. ( most is win 10et használok, win7ről frissítettem le).

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#54565) VoidXs válasza kisbancsa (#54564) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez XP óta jelen van. Az újrahúzás viszont soha nem volt kitétel, csak a hardvercsere.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54566) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, hogyha mondjuk veszek egy Win 10 Pro OEM licenszet, és matricát kapok, akkor az garantálja, hogy jogtiszta a windows-om? Valahogy nehezen értem, hogy e [link] között a 15.000Ft-os hírdetés, és e [link] között a 6000Ft-os hírdetés között mi a különbség. Elméletileg mindegyik ad matricát. Ami még érdekes, hogy hova ragasszam ezt a matricát. Ha jól tudom BIOS-ba írja be az azonosítót a Windows, tehát alaplap csere nem lehetséges ilyen licenszeknél, ezért az nekem a logikus, hogy az alaplapra ragasszam. Ami még érdekes, hogy vajon a többi hardver elem cseréjére hogyan reagál a Windows OEM licensznél, illetve, hogy itt is van e olyasmi, hogy csak bizonyos márkájú alaplappal működik, mint amiket az asus laptopokra gyárilag felraknak, vagy ez valami tökmás? Na szóval sok a kérdésem, remélem megválaszoljátok, vagy elirányítotok valami olyan topicba, ami kimondottan erről szól. Köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#54567) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok

Az összefoglalóban látom a korábbi legális Windowsokról lehet frissíteni 10-re. Ez még él?

(#54568) Borisz76 válasza _Atesz (#54567) üzenetére


Borisz76
veterán

Már nem él de van egy kiskapu.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54569) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Kezdő win10 felhasználó lettem. A képnézegetőben miért nem lehet alapértelmezettként lapozni a mappán belüli képek között? Fájlkezelőben ha egyszerre többet kijelölök és dupla katt az egyikre, akkor működik, de ugyanez totalcommander-ből már nem sikerül :( Van erre valami megoldás, hogy alapból mindenféle kijelölés nélkül lapozhassak a mappán belüli képek között?

Köszi

(#54570) _Atesz válasza Borisz76 (#54568) üzenetére


_Atesz
addikt

Szuper, köszi. :)

(#54571) Qtya123 válasza King Unique (#54560) üzenetére


Qtya123
őstag

Na úgy néz ki meg is lett a probléma, leírom hátha másnál is előfordul ez.
Szóval az volt a baj, hogy az egyik USB 3 portra volt csatlakoztatva a billentyűzet. Valamiért ezt nem szerette a win10 és akármit csatlakoztattam usb3 portra, nem kezelte úgy. Miután egy 2.0 usb-be átdugtam a billentyűzetet megoldódott a probléma. :)

Persze jött egy másik, a nagy tesztelgetésben kiderült, hogy valamiért a Transcend JetFlash 790 32GB pendriveom csak usb 2 módban hajlandó futni. :F Itt szerintem az eszközzel lesz a baj, mert a többi usb3 eszköz megy rendesen.

(#54569) Nauda:
Van rá megoldás -> [link]

(#54572) pipo112


pipo112
senior tag

Hello 2napja raktam 1teljesen új rendszert usb-ről format c is volt szvsz semmi nem maradt. Tegnap este tapasztaltam hogy random dobálja a bsod-t ezzel az infóval,hogy system service exepitcion vagy ugyan ez csak ott van még hogy not handled . Ami program vant fent az 1 total comm. Gpu tweak a vga driver , alaplapi chipset driver ,steam , lehet javítani ha igen hogy? :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54573) galaxys80


galaxys80
veterán

Az mitől lehet, hogy egy 4 GB RAM-al szerelt laptopnál csal 2 GB-ot ír használhatónak?
WIN 10 32 bit van rajta.
Az tiszta, hogy a 32 bit miatt nem tudja mind a 4-et használni, de nem túlzás ez a 2 GB?

(#54574) galaxys80 válasza galaxys80 (#54573) üzenetére


galaxys80
veterán

Annyi plusz infó, hogy a WIN 10 Home.

(#54575) raidx válasza galaxys80 (#54573) üzenetére


raidx
őstag

VGA nem kap belőle?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54576) Воланд válasza galaxys80 (#54573) üzenetére


Воланд
titán

BIOS-ban meg kell nézni, hogy mennyi ram van kiosztva a vga-nak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54577) tordaitibi válasza galaxys80 (#54573) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

3,2 es 3,7 kozott kene latnia.
Win7 starter is csak 2 lat, de ez szoftos korlatozas.
Integralt vga, bios kornyeken korulneztel, mennyi ram van neki adva?

(#54578) pipo112


pipo112
senior tag

(#54572) erre valaki ?
ja még annyi hogy a logitech gaming szoftver is fent van

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54579) quailstorm válasza tordaitibi (#54577) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Saját mérés: 4GB RAM+1GB-os VGA és Integrált OFF, 3,2GB-ot lát a 32 bites Windows.
Szóval ott tényleg gáz van.

(#54580) kisbancsa válasza VoidXs (#54565) üzenetére


kisbancsa
senior tag

De ez mindegyik típusú win 10re igaz? Mert 1 hardver csere után elég meredek hogy bukod a licence kulcsot

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#54581) _ ĐanieL™ válasza kisbancsa (#54580) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ez csak az OEM-re és az előre- gyárilag telepítettekre igaz.

Vannak olyanok, amik hardware-függetlenek.

(#54582) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Ha nem tudok a win10 belépni akkor hogyan tudnám lementeni róla az adatokat,hiren boot vagy linix live cd lehet?

(#54583) galaxys80 válasza raidx (#54575) üzenetére


galaxys80
veterán

(#54576) Воланд
(#54577) tordaitibi
(#54579) quailstorm

Őszintén szólva én nem értek ennyire hozzá. Egy ismerős hozta oda hozzám, hogy nézzek rá a laptopjára, mert vírust kapott.
A beállításokat böngészve tűnt fel, hogy azt írja, hogy a RAM 4 GB (2 GB használható).
Az tuti, hogy ez a srác a BIOS-ban nem állítgatott semmit, mert az sem tudja mi az.

(#54584) qqcqqc válasza qwertly (#54582) üzenetére


qqcqqc
őstag

Linux live. Leszarja az NTFS jogokat.

(#54585) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Most kapcsoltam be pár nap után a gépet és látom szed le frissítést. És a listában ott van a vga driver is. Én még régebben "letiltottam", hogy töltsön le ilyeneket de most az először látom ezt. Másnál is van ilyen? 280x-hez szedné/telepítené. :((( Még jó, hogy fix drivert használok a bekavarás végett erre Billiék jobban tudják.

(#54586) vg válasza F_Zolee (#54585) üzenetére


vg
addikt

Azt csak a gpedit.msc parancsnál a windows update-nél tudod véglegesen letiltani, hogy ne frissítse automatikusan a driver-t.

(#54587) Popes válasza F_Zolee (#54585) üzenetére


Popes
őstag

Erre van szükséged wushowhide.diagcab. :K
(MS adta ki ilyen esetekre, el tudod vele rejteni a frissítést és nem zaklat többet)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#54588) Barcode_Rec


Barcode_Rec
tag

Sziasztok!

Wifi kártya cserénél 10-es hibakóddal lehet valamit kezdeni?
Dell 7559 laptop. Intel 3165 kártyát cseréltem 7265-re. Semmilyen driver-t nem hajlandó elfogani.
Újratelepítés esetleg?

(#54589) Nauda válasza Qtya123 (#54571) üzenetére


Nauda
tag

Nagyon kössz, sikerült, működik ;)

(#54590) eax1650


eax1650
aktív tag

Én win7-ről a minap frissítettem a Windows10Upgrade28084.exe elindításával és kb. 45 per múlva Win10 1607 lett. Minden ugyan úgy ment, mintha még tavaly tavasszal csináltam volna az ablak ikonra való kattintással.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#54591) pipo112


pipo112
senior tag

Hello 2napja raktam 1teljesen új rendszert usb-ről format c is volt szvsz semmi nem maradt. Tegnap este tapasztaltam hogy random dobálja a bsod-t ezzel az infóval,hogy system service exepitcion vagy ugyan ez csak ott van még hogy not handled . Ami program vant fent az 1 total comm. Gpu tweak a vga driver , alaplapi chipset driver ,steam , lehet javítani ha igen hogy?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54592) raidx válasza pipo112 (#54591) üzenetére


raidx
őstag

jobb klikk a startmenün, Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer. Ott részletesebben megtalálható lessz a hibaok ha minden igaz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54593) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lehet, hogy hülye kérdés, de lehet valahogy csinosítani a win10-et? Vannak rá skinek, amik nem b.ssz@k szét a rendszert?

Igazából az utóbbi évtized legstabilabb rendszere szerintem, de egyben a legbaltávalfaragottab csúnya dög is. Ennél még az XP is szebb volt. Van rá ilyen ikon csere, témák, amik nem ilyen kocka vackok, lesznek árnyalatok, stb?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#54594) pipo112 válasza raidx (#54592) üzenetére


pipo112
senior tag

Ok este haza érek rá lesek

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54595) #14595328 válasza kisbancsa (#54580) üzenetére


#14595328
törölt tag

Csatolt hozzá az MS fiókodhoz, ha van. Akkor újra tudod használni hardvercsere után is. Így még a 7-ről frissített Win10-et is tovább tudod vinni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#54596) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Mivel érhetném el legegyszerűbben hogy legyen egy mikrofonként érzékelt eszközöm, ami valójában az audio kimenetemet érzékeli mikrofon bemenetként? Szoftveres megoldás kellene.

(#54597) Bacusuz válasza AeSDé Team (#54596) üzenetére


Bacusuz
őstag

sztereo mix nem erre van?
csak nem kell dugdosnod

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#54598) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.olyan kérdésem lenne hogy az OneDrive-ot hol tudom kikapcsolni,vagy végleg kiiktatni? Mert elég zavaró hogy mindig azzal jön hogy kevés a tárhely.. közben nem akarom hogy feltöltsön minden "szart". Előre is köszönöm a segítségeteket.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#54599) StLui válasza Potyka03 (#54598) üzenetére


StLui
veterán

azt is te adod meg, hogy melyik mappát szinkronizálja
jobb alsó sarokban felfele nyíl, azon belül ondrive ikonra jobb klikk és szinkronizálás felfüggesztése

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#54600) Potyka03 válasza StLui (#54599) üzenetére


Potyka03
senior tag

És ha 24 órára kapcsolom ki akkor minden 24 órára ki kell kapcsolnom?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.