Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre tévedtem be. :))

A helyzet a következő: a mostani rendszerem egy 1 terás HDD-n van, ami 800-200gb arányban particionálva van. Természetesen a kisebben a windows. A közeljövőben tervezek költözni egy 120gb-os SSD-re, szeretném klónozni a rendszeremet. Miután klónoztam a rendszerem (ami 60gb körüli, szóval gond nélkül elférek) a 200 és a 800-as partíciót szeretném egybenyitni újra. Lehet ezt úgy, hogy a volt rendszerparticóm kitakarítom, de a másik partíción az adatok megmaradjanak és úgy vonjam össze a kettőt? :F :)

(#53802) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Egy olyanban szeretnék segítésget kérni, hogy amikor a laptopomon (dell inspiron 3537) a két gombot egyszerre nyomom (görgő klikket csinálok) akkor a Windows 10 rögtön megnyitja a kereső menüt. Ez elég zavaró mivel elég sűrűn szoktam használni a görgő klikket touchpaddel is. :\ Ezt nem lehet valahol kikapcsolni ? :\ (Egérrel nem csinálja - de nem mindig van lehetőségem egeret használni)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#53803) daimonion válasza netpeti98 (#53796) üzenetére


daimonion
senior tag

windows iso net

TH Update 1 és 2 ami a nevük is írja.Maradt az 1507 mint Fő verziószám de azon belül volt egy jelentősebb frissítés

(#53804) King Unique válasza Lecsoo11 (#53801) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A klónozást egy korábbi hozzászólásban említett programmal érdemes csinálni.

Ha törlöd a 200 GB-os partíciót és nem lefoglalt lesz, akkor a lemezkezelőben is használható a kötet kiterjesztése opció. Viszont vannak esetek, amikor nem engedi. Ilyenkor Windows alatt pl. külső particionáló programokkal lehet megoldani ezen műveletet.

[ Szerkesztve ]

(#53805) netpeti98 válasza daimonion (#53803) üzenetére


netpeti98
addikt

Hivatalosan továbbra is a fő build szám és kiadás számít.
Eddig 3 volt:
10240 - 1507
10586 - 1511
14393 - 1607

Nincs megkülönböztetve az albuild (pl 10586.xxx) alapján. A megkülönböztetés csak arra vonatkozik, hogy már a megjelent frissítések is bekerültek az ISO-ba. :)

[ Szerkesztve ]

(#53806) movax válasza Phantom017 (#53800) üzenetére


movax
őstag

Állíts be neki rögzítetten 2 gigát.

(#53807) Phantom017 válasza movax (#53806) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Mármint hogy az alsó és a felső korlát egyaránt 2 Gb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#53808) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mi lehetett a hiba, Battlefield 4 játszás közben jött egy "piros halál" full piros képernyő, majd nagyon nehezen tudtam csak működésre bírni a rendszert, mindig jött a kékhalál különböző hibaüzikkel, meg a helyreállító felületettel.

Win 7 ilyet sose csinált, Win 10-nél sűrűn előfordult már h így megállt, mint a szög, és sok-sok reboot kellett neki :F :W

(#53809) movax válasza Phantom017 (#53807) üzenetére


movax
őstag

Igen.

(#53810) Phantom017 válasza movax (#53809) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Danke!!

(#53811) maestro87


maestro87
őstag

Hogy lehetne egy mappa engedélyeit globálisan átállítani? :F Értem ezalatt, hogy az almappákra és a fájlokra is érvényesek legyenek az engedély beállítások.
Történt ugyanis, hogy múltkor a teljes Dokumentumok mappából kizártam magam azzal, hogy kitöröltem egy engedélyt (Felhasználók), most meg hiába csinálom vissza a Dokumentumok mappa engedélyeit, az almappák engedélyeit nem állítja át. Csak egyesével tudnám átállítani az almappák tulajdonságaiban a hozzáférést. :F
Érdekes még az is, hogy nem minden almappából zárt ki. :U
Azaz van egy mappám, aminek van 50 almappája különböző engedélyekkel és ezeket kellene egyszerre átállítani. :R

[ Szerkesztve ]

(#53812) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Van valakinek ötlete, hogy miért fagyhat le folyamatosan a Onedrive? Az utóbbi időben mikor megakarom nyitni a sima fület az asztalon, mindig azt írja, hogy leállt, illetve nem is szinkronizál. Sima, nem vállalati verzióról van szó. Elég idegesítő a jelenség, mert nemrég vettem észre, hogy egy csomó, 3 hónappal ezelőtti cuccot nem szinkronizált fel. Még jó hogy nem töröltem le őket. :(((
Van valakinek valami ötlete ? Maga a mappa nem azon a meghajtón van, ahova a windows lett telepítve.

PS4

(#53813) pzstm válasza mrhitoshi (#53812) üzenetére


pzstm
titán

mondasz egy verziószámot? nem lehet, hogy a régi sync client van fent? bár magától frissülnie kell...

Jött ma Windows as a Service jegyében 14393.693.

Részletek a hivatalos changelogban:
14393.693

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53814) #18193920 válasza CoolBoy323 (#53808) üzenetére


#18193920
törölt tag

Azt hiszem megválaszoltad magadnak a kérdést ;)
"Win 7 ilyet sose csinált, Win 10-nél sűrűn előfordul"
Amint már említettem, tök jó rendszer lesz a Win 10, ha egyszer (talán) kilép a béta fázisból.
Viszont addig amíg el nem készül, napi használatra nem javasolt :D

[ Szerkesztve ]

(#53815) Bogyó bá' válasza #18193920 (#53814) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem kötelező használni... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53816) laskr99 válasza laskr99 (#53763) üzenetére


laskr99
addikt

Valaki ebben tud segíteni? (Ismerős win7-nél úgy idézte elő ha csak a játék telepítési mappáját törölte nem uninstallálta a játékot.

(#53817) King Unique válasza #18193920 (#53814) üzenetére


King Unique
titán

Úgy valójában lehet soha nem is fog teljesen, hogy állandóan újabb és újabb build upgrade-ek érkeznek rá, amelyek jóformán szinte már-már egy új Windowsnak felelnek meg. Ha új OS, akkor meg új bugok is lehetnek. A 7-es több mint 7 év alatt jó hogy kiforrott, illetve ott a build száma sem változott. Viszont mondjuk nem is nagyon fejlődött és már nem is fog.

Egyébként meg ~ sokan, köztük én is használom kb. napi szinten, aztán nincs különösebb probléma vele. Na ilyenkor mi van? :D

[ Szerkesztve ]

(#53818) #18193920 válasza King Unique (#53817) üzenetére


#18193920
törölt tag

Úgy érzem itt egy kis szövegértelmezési probléma adódott.
Én nem azt mondtam nem használható, vagy nem használja senki.
Csupán annyit, hogy nem javasolt :D
De ha valaki keresi magának a problémákat, szereti a gondokat és a bizonytalan, "kiforratlan" dolgokat akkor miért is ne ;)

[ Szerkesztve ]

(#53819) King Unique válasza #18193920 (#53818) üzenetére


King Unique
titán

És mégis mi alapján nem javasolt, csak mert olvasni pár esetet, vagy mert nálad éppen valami nem ok? Erre azt is lehetne mondani, hogy az adott hardveres / szoftveres környezetben. Vagyis nem feltétlen lesz probléma vele mindenkinél, ahogyan például nálam, vagy ezen topikban másoknál sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53820) pzstm válasza #18193920 (#53818) üzenetére


pzstm
titán

keresi a problémákat? bizonytalan dolgokat?

nah ezt kifejthetnéd...nyilván én kicsit máshogy/másra használom mint átlag/nem átlag emberke, de akkoris... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53821) #18193920 válasza King Unique (#53819) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nem fogom neked elmagyarázni, hogy miért rossz valami ami sohasem volt (még) jó.
De tényleg tiszta szívből örülök annak, hogy nálad jól működik
:R

(#53822) Janou válasza maestro87 (#53811) üzenetére


Janou
őstag

Mappa tulajdonságok/Biztonság fülnél ha rámész a Speciálisra, be van kapcsolva az öröklődés? Ha nincs be kellene kapcsolni. Illetve pipáld be a gyermekobjektumok örökölhető engedélyeinek.... négyzetet. És persze add hozzá magad Full joggal.

(#53823) -=RelakS=- válasza pzstm (#53820) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezek szerint a mi IT részlegünknél is elmentek otthonról, mert ha jól olvastam, pár nap múlva elindulnak a Windows 10-re frissítések a gépeken :DDD

Mondjuk Magyarországra a jó franc tudja, mikor jut el, de na! :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53824) pzstm válasza -=RelakS=- (#53823) üzenetére


pzstm
titán

nem tudom melyik cég, de hajrá ;) (privátban megoszthatod :B :K )

jah és nem, nagyon nem mentek el otthonról ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53825) raidx válasza #18193920 (#53821) üzenetére


raidx
őstag

Érdekes módon nálam is jól működik! :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53826) -=RelakS=- válasza pzstm (#53824) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Felőlem jöhet.
Otthon egy ideje Win10 megy. Nem hibátlan, és némelyik hibája rettentő idegesítő, de én elvagyok vele.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53827) FoLey-v válasza FoLey-v (#53782) üzenetére


FoLey-v
addikt

Erre valaki? :)

Meg még egy kérdésem lenne,hogy hol lehet beállítani,hogy Windows Bejelentkezési Üdvözlő képernyőn képet is mutasson ne csak egy sötétszürke hátteret?
Anniversary update előtt nem volt probléma. :(((

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#53828) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az új build (.693) frissítésével lenne gondom a laptopon, letölti, újraindítás és utánna csak forognak a pontok körbe ahogy szokott, de nem kezdi telepíteni a frissítést, sem aztán újraindítani a gépet. Már másodszor próbálom, először csak a kikapcsolás segített, vártam vagy 45 percet, de semmi sem történik. Az asztali gépen gond nélkül felment, mi lehet a gond, vmi ötlet? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53829) pzstm válasza junior11 (#53828) üzenetére


pzstm
titán

event viewert kellene meglesni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53830) junior11 válasza pzstm (#53829) üzenetére


junior11
veterán

Már sikerült, de másodszorra is kb. félórát kellett várnom mire elindult a telepítés és az újraindítás...Az event viewert nézve ezt a hibát dobta 0x800F0841. Mit lehetett szerinted a gond?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53831) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, Win áruház túl sok alkalmazáskezelőt hoz fel.
Epub fájlt mivel nyissak meg?

(#53832) maestro87 válasza Janou (#53822) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, a gyermekobjektumos rész nem volt bepipálva. :R

[ Szerkesztve ]

(#53833) raidx válasza raidx (#53825) üzenetére


raidx
őstag

Elkiabáltam! Gondolt egyet és semmi képet nem hajlandó megnyitni. Azt írja, a fájl túl nagy vagy sérült. Egyéb progik rendben megnyitják a képeket! A régi képnézegetőt használnám.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53834) wjbhbdux válasza #63761920 (#53831) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Creators Update után majd az Edge meg tudja nyitni az epub fileokat, én a google play books oldalra szoktam feltölteni, aztán lehet a chromeban nézni vagy telefon/tablet play books appban.

/s

(#53835) qqcqqc válasza #63761920 (#53831) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én Calibre-t használok.

(#53836) movax válasza junior11 (#53830) üzenetére


movax
őstag

Gyanítom, hogy pl. az Áruház tejes eltávolítása jelentősen fokozza a rendszer stabilitását. Nálam Defender és Cortana sincs, rögtön a win-install után leszedtem minden fölösleget. Soha semmilyen gondom nem volt a rendszerrel.

(#53837) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-ben van egy Skype előzetes verzió nevű alkalmazás. Ez:

Én ezt használom a telepíthető Skype helyett, mert a kikapcsolás után nem marad ott háttérben futó alkalmazásként, mint a telepíthető Skype.

Nem tudja valaki, hogy miért előzetes verzió? Mit akarnak rajta változtatni? Szerintem már most is jól működik.

(#53838) -=RelakS=- válasza ph2012 (#53837) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én inkább arra gyanakodnék, hogy olyan, mint az MSN volt. Annak is volt egy buta változata, ami jött a Windowssal, illetve volt egy jobb, letölthető változata.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53839) raidx válasza raidx (#53833) üzenetére


raidx
őstag

Hát ehhez már nem értek. Ahogy jött a probléma a képek megnyitásával úgy meg is szünt. Pedig semmit nem csináltam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53840) Popes válasza raidx (#53839) üzenetére


Popes
őstag

Ezt a jelenséget hívják "W10 anomáliának". ;]

Deus ex machina

(#53841) apatyas válasza Popes (#53840) üzenetére


apatyas
Korrektor

"Multimédiás szórakoztató platform" - mert mindig szórakozik veled.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#53842) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy le kéne videóznom, amit most csinál a gép, mert el sem fogjátok hinni:

Lelép az ablakról, és egy kis homokóra is van, pedig sdd-ről megy. 10-15 másodpercenként csinálja. Így, hogy írok, ide, amikor lelép az ablakról, addig nem is tudok írni. Az ablak színe kékről szürke vagy fehér lesz pár másodpercig, pedig csak a böngésző van nyitva.

A kék halálokat lehet, hogy megoldottam, hogy leszedtem és újraraktam a vga drivert, erre itt egy másik. Lehet, hogy a most kapott frissítés csinálja?

Vagy mi az isten, összeszedtem valami kéretlen programot? Nekem soha az életben nem volt olyan vírus, kéretlen program, vagy valami, ami látható dolgot csinált a gépen.

(#53843) rgeorge válasza [CS]Blade2 (#53842) üzenetére


rgeorge
addikt

Hasonlót tud valamelyik hangkártya kiváló drivere (pl. IDT audio) illetve segédprogramja csinálni, gyakorlatilag megfekteti az exporer.exe-t. Eseménynaplót nézd meg, nincsenek-e ilyen jellegű bejegyzések.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53844) [CS]Blade2 válasza rgeorge (#53843) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nvidia HD audio-t buzeráltam 1-2 napja (kitöröltem az összeset az eszközkezelőbe, és újraindítottam, hogy hátha driver probléma okozza az indításkori kék-halálokat), mert arra gyanakodtam a kék-halálok miatt. Nem konkrétan a hangra, hanem a vga-ra, hogy hátha az. Aztán kaptam a windows update-el valami WDD akármi 2.0 nvidia cuccot, lehet, hogy az tett be végül.

Visszaállítottam a dec 24.-i helyzetet, mert ez már valami katasztrófa. Nvidia driverrel nem volt még sosem probléma.

(#53845) Воланд válasza CoolBoy323 (#53808) üzenetére


Воланд
titán

Én azért néznék egy eseménynaplót...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53846) -=RelakS=- válasza apatyas (#53841) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hogy is volt a szlogen?

Szórakozik velünk?! ÉCS BÍ Ó
:C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53847) prabhu válasza FoLey-v (#53827) üzenetére


prabhu
senior tag

Az Edge háttérképre nem láttam megoldást, csak téma váltást a beállításban.
A másikra: ha jól emlékszem a gépház/személyre szabás/zárolási képernyő-nél kell a csúszkát áthúzni, hogy mutassa az asztali hátteret bejelentkezéskor.

(#53848) #94477440


#94477440
törölt tag

Üdv!
Hol tudom beállítani, hogy alvó módból felébresztés után nem jelenjen meg a login screen? Egyedül használom a gépet, nincs jelszó beállítva.

(#53849) zsoltzsolt válasza FoLey-v (#53782) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ha bing.com a kezdőlap, akkor mindig lesz kép háttérnek.

(#53850) prabhu válasza #94477440 (#53848) üzenetére


prabhu
senior tag

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek/ne kérjen jelszót ébresztéskor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.