Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) wjbhbdux válasza pvt.peter (#25990) üzenetére


wjbhbdux
veterán

eszközkezelőben ha részletesebb nézetre váltasz kikeresed ezeket egyesével (nem ilyen néven lesznek) akkor ott tudod frissíteni, de ha fontos lenne akkor feltenné a winupdate is.

/s

(#26002) pvt.peter válasza King Unique (#25998) üzenetére


pvt.peter
őstag

Okés értem, téma körbejárva :)

@wjbhbdux: jogos :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#26003) @rglaaf válasza pvt.peter (#26000) üzenetére


@rglaaf
veterán

online van a gép az outlook meg simán beenged a jeslzóval

PSN ID:BiZzare_0

(#26004) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

Lszi segítsen vki! Hogy lehet a W10-ben programot uninstallálni?

Köszi!

W. A.

(#26005) szimi57 válasza @rglaaf (#26003) üzenetére


szimi57
őstag

Próbáld az "Alt" lenyomása mellett a numerikus billentyün: 35

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#26006) vlevi válasza W. A. Lacky (#26004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jobbegér, uninstall nem megy?
Vannak gyári programok, amiket nem lehet uninstallálni, de a többinél igy mukodik. Meg a regi, windows orogikra is, ott bevisz a régi vezerlopultba, es ott lehet.

(#26007) watador600 válasza kasa85 (#25991) üzenetére


watador600
senior tag

Az igazság az, hogy tök random a dolog. Most kapcsoltam be a gépet, és nem csinálta eddig. Nem tudom beazonosítani, hogy mitől lehet :F

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#26008) W. A. Lacky válasza vlevi (#26006) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Kösz, de pont a régi vezérlőpultnak megfelelő opciót nem találom. Nincs már olyan, hogy programok hozzáadása és eltávolítása?

W. A.

(#26009) juve600 válasza W. A. Lacky (#26004) üzenetére


juve600
nagyúr

Milyen programot ?

(#26010) #54715584 válasza W. A. Lacky (#26008) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kereső és Control Panel vagy Vezérlőpult? :F

(#26011) pzstm válasza #54715584 (#26010) üzenetére


pzstm
titán

vagy jobb klikk a start gombon és control panel ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26012) #22743424 válasza W. A. Lacky (#26008) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ki is rakhatod az ikonját ha kell , Gépház/személyre szabás/Témák/ Az asztal ikon beállításai

(#26013) csixy válasza pzstm (#25983) üzenetére


csixy
addikt

Már nálam is jó a mail kliens. Megy MS accounttal, de megette a gmail.com-ot is, és a tehomos POP3-as fiókomat is , még tán IMAP sem kellett már újabban hozzá.
Egyetlen problémám vele, hogy az MS fiókomból a 2015 augusztus 3. előtti elküldött elemeket eltökítette, pedig , ha a neten megyek be a live.com-on akkor ott megvannak a régebbi elküldött elemek is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26014) cattus válasza W. A. Lacky (#26008) üzenetére


cattus
őstag

Start gomb jobb klikk --> Programok és szolgáltatások

Do the thing!

(#26015) pzstm válasza csixy (#26013) üzenetére


pzstm
titán

Itt állítsd annyira az időt amennyire szeretnéd.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26016) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, most nálam a levelező meg van bolondulva.
Powershell scripttel uninstalláltam (innen va [link] )
Szépen uninstallálta, eltünt a profiombol (appdata\local\packages konyvtarbol) a könytvára. Ujrainditottam agépet, telepitettem a storebol, és már ott gyanus volt, mert egy pillanatra kiirta, hogy valami mentésből visszaállitja a beallitasookat. Már sejtettem, hogy baj lesz. Nem kerdezett semmit, be van allitva a korabbi fiokom, es nem akar mukodni. Ráadáskent ha beallitok valamit, pl az aláirast, akkor nem jegyzi meg. Semmilyen beállitas átirasat nem jegyzi meg. Faxa. Nem lehetne valahogy nulláról kezdeni ezt a mail appot? Nem toltson vissza nekem semmi mentett beállitast, majd én ujra beállitom, két perc alatt

(#26017) csixy válasza pzstm (#26015) üzenetére


csixy
addikt

Maximumra van állítva , de sajnos aug előttről nem szinkronizálódik semmi elküldött mail.
[L:/dl/upc/2015-10/24/291822_e6odbsfzzvumma9d_vagolap01.jpg](IMG:/dl/upc/2015-10/24/291822_e6odbsfzzvumma9d_vagolap01.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26018) pzstm válasza csixy (#26017) üzenetére


pzstm
titán

hát akkor most hirtelen passz :U :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26019) kezo0


kezo0
addikt

A mail app nálam is használhatatlan. Egy yahoo-s postafiókot próbálnék vele szinkronizálni, de a legtöbb, amíg eljutottam, hogy az alap Inbox-ot látja. Csakhogy van egy csomó almappám is, ahova rendszerezve, előre beállított szűrők szerint érkeznek a leveleim – na, ezeket az almappákat is látja az app, de egyiknek a tartalmát sem tudja megmutatni, minden szinkronizálási kísérletre hibaüzenetet dob. Ugyanez van az elküldött levelek mappájával is. Új levél érkezéséről az elmúlt kb. két hónapban cca. 3-szor értesített az app, ehhez képest naponta olyan 10-15 db levelet kapok... Egyszer már töröltem az appból a fiókot, és megpróbáltam újra hozzáadni, de ez sem segített. A hibaüzenet mindig ugyanaz (most nem ülök a gép előtt, fejből meg nem emlékszem rá, de a kódját már mások is megírták itt), de attól nem lesz okosabb az ember...
Van olyan esetleg, akinek sikerült az appot rendesen összehozni egy yahoo-s fiókkal?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#26020) wanted5


wanted5
őstag

eredeti win7-ről szeretnék majd frissíteni hamarosan, hogy kipróbáljam az új rendszert, és persze, hogy eredeti legyen az is, még ha talán nem is fog tetszeni és visszaváltok

ugye elsőnek win7 alól kell frissíteni, utána esetleg mehet a tiszta telepítés
a kérdésem az lenne, hogy ez windows update alól megy? esetleg nem lehet előre letölteni a fájlokat?

(kemény 600 KB/s letöltéssel nem akarok órákat csak azzal tölteni, hogy leszedje, mikor a frissítésre kerül a sor)

(#26021) Casoli


Casoli
őstag

Van egy ASUS gépem, gyári Win8 operációs rendszerrel. Tiszta telepítéssel felraktam a 8.1-t, és beaktiváltam a saját kulcsommal. Ráküldtem a Windows 10 frissítőt, pár újraindulás után (mikor az óriás kör megy körbe), megáll a frissítés 23%-on. Lejjebb azt írja "fájlok másolása 78%". Sajnos ezen nem megy túl. Valaki futott már bele ebbe a hibába és talált rá megoldást? Hardver hibátlan.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26022) vlevi válasza wanted5 (#26020) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha odajutsz gyors net közelébe, akkor innen [link] letöltheted. Ne csak a néhány bájtos media creation toolt töltsd le, hanem egy 8gigás pendrivera csináltasd meg vele a bootolható pendrivot.

(#26023) JamesHun


JamesHun
addikt

megoldódott a firefox vs nincs hang a TV-n "bug"
hangkeverő valamiért lenémította a firefoxot
de csak ha TV re lőttem ki
és csak a html5-ös videóknál
silverlight pl ment
:D

mocsok egy bug volt mire megtaláltam

SeriesX: JamesSHun

(#26024) Casoli válasza Casoli (#26021) üzenetére


Casoli
őstag

Pff, meg lett a megoldás. Második frissítésre továbbment, a megoldás, le kellett húzni a gépről a DVD írót, illetve az USB-s eszközöket.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26025) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok ez a közelgő "fall update",avagy threshold 2 hivatott a memória gondokat orvosolni,jól emlékszek hogy erről is szó volt korábban,csak mert ha igen akkor ujra visszatérek 8.1ről a 10 re.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#26026) Casoli


Casoli
őstag

Nem létezik valami olyasmi, hogy egy pendrive-ra fel tudnék rakni több win telepítőt, természetesen gyárit, és lehetne keverni a 7-8-8.1-10 windowsokat, ezen belül pedig kiválasztani, hogy 32/64bit, Windowsokon belül pedig a tipusokat, 8.1-nél a sima/pro, 10-nél home/pro. Kicsit pazarlásnak érzem, hogy külön pendriveokon kell most tárolnom a win telepítőket.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26027) jimmy399 válasza Casoli (#26026) üzenetére


jimmy399
senior tag

hm, esély nincs ezekre...

--- N/A ---

(#26028) W. A. Lacky válasza cattus (#26014) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Ez az! Hálásan köszönöm! Tudtam, hogy vhol egyszer már megleltem, de nem emlékeztem, hogy hol.
:R :R :R :R

Persz e atöbbiek válaszát is köszönöm, hálás vagyok...

[ Szerkesztve ]

W. A.

(#26029) raidx válasza jimmy399 (#26027) üzenetére


raidx
őstag

DVD ISO-ba már találkoztam hasonlóval. 32/64 Win7/Win 10 de, hogy készítik nem tudom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26030) Tybor66 válasza Casoli (#26026) üzenetére


Tybor66
tag

YUMI

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & Macbook Air M1

(#26031) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Kész feladom.. a Win 10 et nem lehet újraindítani és kész.. :( 1x ha sikerül, utána 3 4 alkalommal nincs start menü, múvelet központ és driverek.. nem értem. Bekapcsolásnál nincs gond..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26032) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Most átállítottam szelektív indításról Szokásos indításra, újraindítás, így most jó volt, de vissza rakta szelektívre..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26033) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello lehet hülyén fog kinézni amit leírok de én ezt tapasztalom!
Adott egy asztali számítógép amin Windows 10 van telepítve.
Adott egy Telekomos ADSL internet hozzá adtak egy fehér routert (wifis)
gyenge a wifi jel hozzá raktam egy tplink archer c5
Na már most amikor ezt az asztali számítógépet bekapcsolják akkor az internet időként megszakad!
Létezik ez a Windows csinálhat valami ilyesmi okosságot!?
Online játékot egyszerűen pl nem is lehet játszani pl.Wot,LoL
mert egyszerűen álladóan megszakad a kapcsolat...Vagy ha van is internet iszonyatosan nagy a ping...
Kihívtam a Telekomot azt mondták nálunk nincs probléma .
De mondom ezt most már megfigyeltem ahogy bekapcsolják az asztali gépet akkor azzonal csinálja !
Valakinek van valami ötlete?

(#26034) 1egaly


1egaly
aktív tag

Helló!
Olyan gondom van,amióta fent van a win10,azóta nem áll le a laptop(Asus x552)...
Nyomva kell tartani a bekapcsoló gombot és ezt nem szeressem....

Légyszi írjatok valami megoldást,ha már más is tapasztalt ilyent..
Kösz a válaszokat!!:)

(#26035) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok
Windows 7-ről frissítettem 10-re, igazából nem lenne semmi gondom, de minden második bekapcsoláskor lefagy a gép, rögtön a kezdő képernyő megjelenése után. Utána csak a power gomb hosszas nyomva tartásával tudom kikapcsolni, ill. be, és utána már rendben megy minden.
Minden ötletet szívesen fogadok, a gép egy Dell E5430
Előtte természetesen nem volt ilyen gondom...
Köszi
Apooca

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#26036) energomatt válasza Apooca (#26035) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor egy tiszta telepítés kellene. De erre szerintem magadtól is rájöttél volna.

(#26037) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
Rá lehet venni valahogy a Win10-es, hogy ha fut egy program, akkor ne aludjon el, pld. víruskeresőt elindítom, és elalszik, leáll a keresés. Vagy mindig ki kell venni az energiagazdálkodásból az időzítést?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#26038) Zebu válasza Zebu (#25968) üzenetére


Zebu
addikt

Erre valaki?

(#26039) Asycid válasza 1egaly (#26034) üzenetére


Asycid
tag

Nekem ugyanez volt a gond az MSI laposommal. Nekem az segitett, hogy az eszközkezelöben a wi-fi kartyanal kiszedtem a pipat a "a windows kikpcsolhatja az eszközt, hogy energiát takarítson meg" opciónál.
Masnak az segitett, hogy az Intel management engine interface drivert lecserelte régi, 9.5-os verziora.

(#26040) Apooca válasza energomatt (#26036) üzenetére


Apooca
tag

Köszi, reménykedtem, hátha van egyszerűbb megoldás...

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#26041) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Van a gépembe egy nem mai darab Gigabyte ATI Radeon X300 videokártya [link] de sajnos nem ismeri fel a windows 10,volt már futtatva a windows 7-es módba a telepitöje de sajnos ígyse jó. :( A Hívatalos oldalról töltöttem le a telepitöjét mert a cd-je nincs meg. :O A Felbontása így nem jó sajnos a windows updtabe se találok hozzá frissítést..

(#26042) #54715584 válasza jenei1994 (#26041) üzenetére


#54715584
törölt tag

Talán ez? [link]

(#26043) nanus válasza jenei1994 (#26041) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

Nekem a régi alaplapit sem win7 be futtatta(kompatibilitás) ,hanem Wistat találta jónak, annak ellenére hogy nekem még 7-re is volt hivatalos driver . Az x300-hoz viszont max Wistat lehet csak választani az AMD oldalán , próbáld kompatibilitásba Wistával telepíteni. :R

(#26044) #22743424 válasza Zebu (#26038) üzenetére


#22743424
törölt tag

Te viszont kapcsold be a fast boot opciót a biosban? Úgy egy próba. Bios legfrissebb?

(#26045) nanus válasza jenei1994 (#26041) üzenetére


nanus
senior tag

[link] itt video is van.

(#26046) pvt.peter válasza Zoshi85 (#26032) üzenetére


pvt.peter
őstag

csak egy tipp: sfc /scannow parancs lefuttatása esetleg?
lehet vmi komponens megsérült

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#26047) Zoshi85 válasza pvt.peter (#26046) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Köszönöm szépen. Megpróbálom.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26048) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Tud valaki abban segíteni,hogy parancs sorból hogy tudok elnavigálni az asztalon levő 2 videó fájlig ?

Van egy sérült videóm azt szeretném parancs sorból összefűzni.

(#26049) kispx válasza baboss (#26048) üzenetére


kispx
addikt

Lenyomva tartod a shift billentyűt, majd az asztalra egy üres területre jobb egérgombbal kattintasz, majd a parancssor megnyitása itt menüpontot kiválasztod.

(#26050) Döglött Róka válasza baboss (#26048) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hogy akarod osszefuzni, ha azt se tudod hogy jutsz el oda? Google!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.