Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) prabhu válasza Fred23 (#53342) üzenetére


prabhu
senior tag

Párszor sikerült már ilyet csinálnom /kényszerből/. Kicsit tekert az eszközök felismerésénél, de utána ment (és azóta is megy). AHCI módra figyelni, mert az viszont jó eséllyel kékhalált okoz rossz beállításnál. Mondjuk registry trükkel ez is megoldható az előző gépen.

(#53352) [CS]Blade2 válasza prabhu (#53351) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem pár napos tapasztalatom van, ráadásul ugyanabba a gépbe került vissza, csak a cpu lett cserélve.
unaccessable boot device kék-halált dobott az indításkor, és csökkentett módban kellett kivenni az inteles drivereket, majd újraindítás után már jó lett.
Igazából szerintem ez 50-50. Vagy felismeri, és elindul, vagy nincs szerencséd, és összeakad valami.

BIOS beállítást is érdemes előtte átnézni, mert ez a UEFI-s AHCI-s IDE-s korszak tud meglepetést. Ha tök máson volt telepítve az eredeti, akkor lehet, hogy meg sem fog moccanni, amíg nem állítod át.

(#53353) Fred23 válasza [CS]Blade2 (#53352) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi mindenkinek!

Szerintem is kábé 50-50, de ha voksolnom kéne, akkor inkább az elindulra tennék. :) Jó volt olvasni mások tapasztalatait a dologról, a jövő héten, mikor aktuálissá válik, teszek egy próbát, aztán meglátjuk!

Anno kivettem egy R7 240-et a Win10-es gépből, és betettem egy R7 250-et, gondolva, hogy azonos driver, azonos chip (R7 240 egy picit herélt R7 250), egyszerűen mennie kell egyből -és nem így lett, újra kellett rakni a drivert!

Abban reménykedem, hogy az IGP menni fog egyből, mert a Win10 telepíti azonnal az Intel driverét, ha pedig az megy, minden egyéb probléma már kezelhető lesz. A winyós játéknál a régi gép egy 775-ös, az új meg egy 1151-es, szóval elég nagy kettejük között az eltérés; de egy próbát megér szerintem, már csak kíváncsiságból is! :D

[ Szerkesztve ]

(#53354) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Olyannal találkozott már valaki, hogy pár másodpercenként megáll a gép?

Friss Win10 telepítés, még nincs egy csomó dolog felrakva, de már olyat csinál, hogy kb 20 és 90 másodperces időtartam között minden frankó, majd pár tized másodpercig teljesen megáll a gép, mintha várna valamire. Aztán megy tovább, mintha mi sem történt volna, csak a processzorhasználatban van egy mély völgy.

Esetleg tud valaki olyan programot, ami menti az egyes folyamatok processzorterhelését, ha lehet, akkor másodperces ütemnél sűrűbben? Hátha abból kiderül, mi rángatja a gépet. Játék közben minimum dühítő, ha meg filmnézés közben is ez lesz, hülyét kapok :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53355) cozmo válasza totron (#53298) üzenetére


cozmo
őstag

Na pont ez a legnagyobb baj a megetetett társadalommal a közöny!

Légyszíves offtopik jelölést használni ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#53356) worxland válasza cozmo (#53355) üzenetére


worxland
addikt

A közöny, amit a helyesírással szemben mutatsz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53357) Syl válasza -=RelakS=- (#53354) üzenetére


Syl
nagyúr

Backupol az MS-hez, NSA-hoz ;]

Pletykák szerint a Defender tud ilyeneket okozni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53358) -=RelakS=- válasza Syl (#53357) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az jó, mert fel van telepítve az Eset internet security, amitől a defender elvileg kikapcsol.
Vagy rosszul gondolom, és nézzek a körmére? :F

De akkor azt a jelentést nagyon jól oldották meg, mert a hálózati adatforgalom kb nem változik közben :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53359) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Vettem egy win10 home példányt, szépen fel is ment, viszont van egy kis bibi.
Nem ismeri fel az 1 terrás vinyómat. Biosban megnéztem, minden rendben...
Valami ötlet? :F

(#53360) Partyface007 válasza Fred23 (#53342) üzenetére


Partyface007
őstag

sysprep a megoldás az ilyen helyzetekre

Sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown

shutdown után disk kivesz behelyez a másik gépbe

(#53361) cattus válasza BoneDragon (#53359) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkezelőben látszik? Ha igen, adj neki betűjelet.

Do the thing!

(#53362) Joccc07 válasza BoneDragon (#53359) üzenetére


Joccc07
addikt

windows ikon jobbklikk -> Lemezkezelés -> Keresd meg az 1 terrás vinyót és adj neki betűjelet.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#53363) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Köszönöm, sikerült! :Y :R

(#53364) general válasza King Unique (#53323) üzenetére


general
addikt

és csixy köszi! :R

(#53365) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Könyörgöm, a tera 1db R-t tartalmaz, nem kettőt!

Tera: prefix, 1billiószoros
Terra: Föld (latin)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53366) BoneDragon válasza -=RelakS=- (#53365) üzenetére


BoneDragon
veterán

Elnézést. :U

(#53367) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, ha nem elnézést!
Szóval, adott egy Lenovo laptop, rajta windows 10. A net T-home, az általuk adott routerrel. Net van. De már másodszor fordul elő, hogy elmegy a net. A hálózati hibaelharító azt írja, hogy nem rendelkezik a gép érvényes IP-konfigurációval. Nem én használom a gépet, hanem egy "amatőr" ismerősöm, múltkor valahogy nagy nehezen varázsoltam rá netet, már nem tudom hogy, de szólt, hogy megint ugyanez a probléma.
Tud valaki rá esetleg megoldást?
Előre is köszi!

(#53368) Joccc07 válasza -=RelakS=- (#53365) üzenetére


Joccc07
addikt

Köszönjük! Majd máskor jobban figyelek! :B

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#53369) Syl válasza -=RelakS=- (#53358) üzenetére


Syl
nagyúr

Nézd meg a feladatütemezőben. Sajnos vannak antivírus szoftverek amik "elfelejtik" letiltani a Defender időnkénti keresés funkcióját. (Most nincs előttem win, de valami / Windows / Windows Defender)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53370) TRob1


TRob1
veterán

Ez szerintetek VGA vagy inkább memória hiba? Ma kezdte, először bekapcsnál a kezdőképernyő volt tele vízszintes kis csíkokkal. Aztán később újraindításnál a képen látható. Egyik esetben sem ment tovább a win.

¤ R'n'R ¤

(#53371) bigrock válasza TRob1 (#53370) üzenetére


bigrock
addikt

Ha dedikált VGA kártyád van, akkor annak a memóriája hibás. Ha alaplapi, akkor a fizikai RAM-ot. Ez utóbbi eset sanszos, ha megáll a Win.

(#53372) TRob1 válasza bigrock (#53371) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi.
Asztali gép, régi 9800gt. Nem akartam cserélni mert nekem elég volt, de ezek szerint most kénytelen leszek. :O

¤ R'n'R ¤

(#53373) CharlieDrop válasza Fred23 (#53342) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt még nem, de volt egy Athlon X2-250 egy AM2+-os lapban, az kicserélődött egy A4-7300 / FM2+-os lapra, meg persze a memória, pöcröff, semmi baja, minden megy, se aktivációs se semmilyen baja.

Ja a WiFi jelszót meg kellett adjam újra :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#53374) Döglött Róka válasza Partyface007 (#53360) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem az a megoldas, a sysprep pont nem erre valo:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#53375) lufi7 válasza -=RelakS=- (#53365) üzenetére


lufi7
aktív tag

A másik a net meg a nett.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#53376) Partyface007 válasza Döglött Róka (#53374) üzenetére


Partyface007
őstag

taníts kérlek :-)

te hogyan vinnél át egy működő rendszert másik vasra?

én a sysprep-el már számtalanszor megcsináltam és működött, biztos csak véletlen volt :-)

(#53377) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Van egy gép ami folyamatos kékhalálozást produkál. Ezeket a hibákat dobja ki:
KMOPE EXEPTION NOT HANDLED
partmgr.sys
SYSTEM SERVICE EXEPTION
win32kfull.sys
PEGE FAULT IN NONPAGE AREA
classpnp.sys
Eseménynaplóban csak annyit tálaltam, hogy Kernel-Power kritikus hiba. Bár ez a nem megfelelő leállás miatt gondolom.
Van valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#53378) worxland válasza Döglött Róka (#53374) üzenetére


worxland
addikt

Pedig de. Anno nem akartam sokat vacakolni az otthoni ölég lassú HP N36L Microserver-en oprendszer telepítésével, a rendes gépemen egy külön vinyóra gyorsan feltoltam a Win7-et, amikor minden kész volt, akkor sysprep, shutdown. Vinyó átrak a Microserverbe, boot. Szépen minden cuccot felismert, nem volt semmi gond.
A két gépben még a proci gyártója sem egyezett (Intel->AMD), nemhogy a VGA, alaplap meg egyebek.
Az is igaz, hogy a sysprep nagy tarolást végez, a telepített alkalmazások nem biztos, hogy túlélik, én szűz Windows-t próbáltam csak, az bírta.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53379) #71746560 válasza TRob1 (#53370) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,szerintem futassál egy memória tesztet,illetve külön-külön ellenőrizzed a RAM-okat. :K

(#53380) -=RelakS=- válasza Syl (#53369) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szolgáltatások között: Windows Defender: Leállítva

Ezenkívül a folyamatok között sem találtam. A meg-meg akadás köszöni szépen, jól van, és élvezi a gép vendégszeretetét. :(
Lehet az lesz, hogy amit fel akarok telepíteni rendesen a gépre, azt mindent felhányok, leírom meg lementem az utókornak, hogy mit csináltam, aztán újrahúzom úgy az egészet, hogy nincs más operációs rendszer a gépen. Szóval valamikor nyáron :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53381) TRob1 válasza #71746560 (#53379) üzenetére


TRob1
veterán

A modulokat néztem külön-külön, ugyanaz volt a végeredmény... de most már el sem akar indulni. :(

¤ R'n'R ¤

(#53382) Partyface007 válasza worxland (#53378) üzenetére


Partyface007
őstag

Az tény hogy nem lehet minden alkalmazást vinni, tipikusan az Antivirus progik nem szeretik ezt

(#53383) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

BUÉK :)

Lecserélném a víruskeresőmet Emsisoftra, és azt hallottam, hogy ebben nincsen szülői felügyelet (szemben az ESET-tel, ami most van rajta mert abban van).
Kislányomtól az EMSI-ben be volt állítva a 12+ tartalom szűrése, most ezt nélkülöznöm kell.
Más módszerekkel hogy lehet kiszűrni a káros tartalmakat? Netán a windows 10 alapból tudja, vagy kell hozzá egyéb program?
köszi

(#53384) csixy válasza tpeter77 (#53383) üzenetére


csixy
addikt

"Más módszerekkel hogy lehet kiszűrni a káros tartalmakat?"
A gépet 2-3 helyen keresztben át kell fúrni 12mm-es drillel. Ez egy úgynevezett triviális megoldás. :N

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53385) SP4C3 válasza tpeter77 (#53383) üzenetére


SP4C3
veterán

1.) Neveled a gyereket, és figyeled az online tevékenységét.

2.) Windows/system32/drivers/etc - hosts
Ide beírod:
0.0.0.0 facebook.com
0.0.0.0 instagram.com
0.0.0.0 snapchat.com
0.0.0.0 ask.fm
0.0.0.0 retek.hu
Stb.

3.) Elveszed az okostelefonját és a play store-ban beállítod a szülôit PEGI legalacsonyabb szintjére.

4.) Ha proxy-t használ, vagy VPN-t akkor megveregeted a vállát, hogy milyen ügyes. :LOL:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53386) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy friss windows10 telepítés-t csináltam a gépemen, megváltam a beszerelt videókártyámtól(GB GTX960). Azóta az alaplapi(msi b150m mortar) integrált VGA-jat szeretném használni..
Viszont, percek múlva teljesen lefagy a windows, se kép se hang, újraindítás gomb sem működik. Csak manuál kikapcs után lehet leállítani. Bekapcs újra, aztán megint ugyanez.. Pár percig bírja, aztán meghal.
Próbáltam memória slot csere, másik memória. Ugyanez.
A sok felbaszodás után, beraktam újra a vga-t, majd azzal semmi probléma nincs...
Mi lehet a gond? Én az alaplapi vga-ra gondolok hogy az nyekkenhet meg.. Alaplap csere? Nem szeretnék bele plusz vga-t... Vagy vmi beállítási probléma lehet?

Valakinek ötlet? :)

üdv

(#53387) Bogyó bá' válasza Norberto008 (#53386) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ott az "alaplapi videokártya" a processzorodban van. Az alaplapon csak a csatlakozók. :F

szerk: nézz szét a BIOS-ban a VGA beállításainál (nem ismerem ezt az alaplapot, konkrétabban nem tudok segíteni). Esetleg a régi VGA-d driverét el kellene távolítani, az is bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53388) Norberto008 válasza Bogyó bá' (#53387) üzenetére


Norberto008
tag

Tudom hogy a processzorban van, nincs sok beállítás, állítottam, de ugyanaz a szitu.. Már nem tudok mire gondolni..
Újrahúztam a gépet, driverekkel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#53389) Csupingo válasza Norberto008 (#53386) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán alaplapi bios frissítés segítene, vagy ha sikerül elindítani a wint, akkor gyorsan feltelepíteni egy másik cpu drivert.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#53390) Norberto008 válasza Csupingo (#53389) üzenetére


Norberto008
tag

cpu driver alatt mit értünk? elvileg a legfrissebb van rajta, próbálkoztam a gyári cd-ssel is, azzal is ugyanez a szitu. (INTEL HD Grafika vagy mi) :D :D

üdv

(#53391) core i7 válasza Norberto008 (#53390) üzenetére


core i7
addikt

mást nem nagyon esetleg chipset driver van még

(#53392) Csupingo válasza Norberto008 (#53390) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen arra gondoltam, csak egyszerűen sikerült fogalmaznom. Nem olyan régi az alaplap, de már 9 biost kiadtak hozzá. Ez most nem sikerült olyan jól az msi-nek, pedig csipom őket. (Több embernek memória gondjai voltak ezzel a lappal.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#53393) alfa20 válasza csixy (#53384) üzenetére


alfa20
senior tag

Én egy gépre a K9 Web Protection-t tettem fel, eddig még nem volt rá panasz.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#53394) Norberto008 válasza Csupingo (#53392) üzenetére


Norberto008
tag

megpróbálkozom még a bios updattel. remélem az segít rajta..

üdv

(#53395) alfa20 válasza Norberto008 (#53394) üzenetére


alfa20
senior tag

Az eseménykezelőben nem jelzett semmilyen hibát a Windows?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#53396) tpeter77 válasza alfa20 (#53393) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz, eddig ez a 2. ajánlás erre a szoftverre. Ki fogom próbálni.

más.
Ismerősömnek van HP Compaq 6000 PRO SFF gépe (lga775, intel chipset), és feltelepítette rá a Win10 Prot.
Rendben működik a gép, de a DVD írót nem látja a gép, pedig amikor felraktam rá a 1607-es Win10-et, akkor működött.
Azóta frissítette a gép magát, és nem látszik a meghajtó betűjele sem.
Driver illesztőprogram hiánya lehet?

(#53397) Norberto008 válasza alfa20 (#53395) üzenetére


Norberto008
tag

Nem. Néztem, de semmi. Lefagy teljesen. se hiba log, semmi.. :W

üdv

(#53398) Norberto008 válasza Csupingo (#53392) üzenetére


Norberto008
tag

Úgy néz ki BIOS fail lehetett.. Már fél órája megy a gép, még nem fagyott le.. :C :C Le is kopogom! :))

Igen, én is láttam hogy elég sok bios frissítés van azóta..
Köszi a tippet! :R :R :R

üdv

(#53399) cigam válasza tpeter77 (#53383) üzenetére


cigam
félisten

Súgóban kerested már?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53400) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#53377) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Valaki erre? Semmi? :( Kezdem feladni, nincs sok ötletem és neten sem tálalok semmit. Azóta jött még vagy 2 féle hibakód kékhalálnál. Már 6 féle különböző jött ki. Napjában 15-20 alkalommal hal le az egész. Teljesen tanácstalan vagyok, ilyet még nem láttam. Valaki valamit? Bármit.. :(

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.