Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) pc360 válasza Cs1csó (#82999) üzenetére


pc360
addikt

Igen, kb. ez az egyetlen, amihez ritkán van kedvem, ezért ott lehetnek lemaradások. Más lenne a helyzet, ha egyértelműen listázná őket az MS, dehát nem... Rá fogok tekinteni, köszi! A képet elmentettem, így van kiindulási alapom is. A szoftvereket is néha átellenőrzöm manuálisan, elég nagy munka, de szerencsére máshol nem nagyon szoktam hiányosságba futni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83002) Cs1csó válasza pc360 (#83001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legközelebb tiszta v56 AIO futtatás után is lövök egy képet - már én is kíváncsi vagyok - mi az amit az AIO feltesz és mi az amit még egy két program (FIFA 18 teszi fel a magáét az tuti meg talán az NVIDIA ) van fent még pár játék de egyiknem sem engedem hogy kénye-kedve szerint telepítsen VC++ vagy egyéb dolgot.

A VC++ 2005-öt a FEAR 2 is igényli.

Amúgy annak nagyon örülök, hogy mióta megtaláltam ezt a kombót nem volt olyan játék ami BÁRMI után is sírt volna amikor futtatni akartam.

VC++ AIO és direcx Runtime installer

[ Szerkesztve ]

(#83003) pc360 válasza Cs1csó (#83002) üzenetére


pc360
addikt

Tök random, hogy melyik játék mit kér, még most is beleakadok VC++ 2008 igénybe, meg ilyesmi. Jahogy nálam 2005 már nincs is... :) Akkor ha találok, kiegészítem a csomit. 1-2 nap.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83004) Geth válasza pc360 (#82996) üzenetére


Geth
addikt

a Media szolgáltatások még nyugodtan lekaparhatók
Én csak a WMP-t szedném ki, a szülője (Media Features) nem árt, szerintem például emiatt tudja a File Explorer is mutatni pl. egy .mp4 hosszát.

valami HTTP protokollt is futtatott a háttérben
DLNA? A WMP leszedése megoldja, a Media Features önmagában nem csinál ilyet.

DX9-ből itt van egy teljes telepítő. Csak régi játékokhoz kellhet.
Meg minden másnak amihez nem csomagolják hozzá azt a néhány .dll-t.

A VC++ runtime-okból itt van az összes.
Nem tudom van-e értelme felrakni mindet, nálam csak főverziónként csak 1-1-ből (x86-amd64) van fent a redist (főverzión belüli legújabb), és nem is minden főverzió. De ha szereti valaki a hosszú listákat :)

[ Szerkesztve ]

(#83005) pc360 válasza Geth (#83004) üzenetére


pc360
addikt

:R

Itt is minden főverzióból (évenként) 1-1 van, ha megnézed. Nyilván csak a legújabb megtartása lényeges ezekből. Az évenkénti x86 és x64 verzió játék-függően szükséges belőlük.

#83006: :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83006) Geth válasza pc360 (#83005) üzenetére


Geth
addikt

Ja nem nézem, igazából csak csicso82 shotján szörnyedtem el :)

(#83007) Dareius válasza Geth (#82992) üzenetére


Dareius
tag

Szia Köszönöm válaszoltál.

Igen Publikus mert a wan ip egyezik amit a my ip honlap mutat.

Sajnos másik topichban nem volt még kérdezés sem csak hogy elolvastam az user manual ami megtörtént.

Igen UDP-van futtatom a szervert de nehéz ellenőrizni mert rögtön a saját lan Ip-met dobja be.

Ezért próbáltam TCP-vel de azzal sem jött össze.

MAC-hez rendelt statikus DHCP - is be van állítva.
Virtual Server / Port Forwarding így állítottam be.

Köszönöm szépen a segítőkészségedet.

(#83008) Cs1csó válasza Geth (#83006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem semmi ugye? :DDD additional, minimal stb.

(#83009) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Óó sárcok ezaz. Ezekre gondoltam. Köszönöm szépen a segítséget.

Amint haza érek melóból neki is látok letölteni felrakni.

A macrium meg már le volt töltve régről mert már a win7 ről is akartam csinálni csak soha nem volt rá időm :D
De el is felejtettem, most jutott csak eszembe, hogy tényleg azzal lehet csinálni backupot.

Köszi mégegyszer.!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#83010) pc360 válasza Kiskokó (#83009) üzenetére


pc360
addikt

Letölteni ezzel lesz értelme. Bocs, hogy mindig saját oldalt linkelek, de a plusz infók miatt így egyszerűbb. :)

Semmiből se használj régről letöltött dolgokat! Se WinRAR-ból, se semmiből! Lehet, hogy nem tervezted, de... nem teljesen úgy jött le a megfogalmazásodból. Itt van a friss maci.

Védelemként pedig a Comodo IS-t tudom javasolni, de megintcsak, mindenképp olvasd el a leírást!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83011) Geth válasza Dareius (#83007) üzenetére


Geth
addikt

Például ezzel tesztelgesd, tud UDP-t is, csak fusson közben a program.

A szerver szoftver gondolom bind-olja magát a gép LAN IP-jére (1.176-ra végződő) is, és nem csak loopbacken (127.0.0.1)-en figyel, tehát ezzel elvileg nincs gond.

Nem ismerem a konkrét routert, a DHCP kiosztás jónak tűnik (de akkor a Windowsban ne kézzel legyen kiosztva az IP cím, vagy-vagy).
A forwardnál gondolom, ha nincs kitöltve a Local Port, akkor a bemeneti portot érti oda, esetleg explicit meg lehet azt is adni...
De amúgy passzolom :(

(#83012) Dareius válasza Geth (#83011) üzenetére


Dareius
tag

Szia megoldódott közben, a Windowsban nem volt engedélyezve DHCP és ott kellet engedélyeznem regeditben.

Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen segítőkész voltál :).

[ Szerkesztve ]

(#83013) Viktor77


Viktor77
titán

Rufusszal tennék fel Win10-et.
Csak egy 64 gigás kártya van itthon (meg olvasó persze), rajta adattal. Az működik, hogy csinálok egy másik particiót a kártyára és arról telepítenék? Lehet így telepító partíciót létrehozni, majd pedig arról bootolni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#83014) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 1000 windowst telepítettem már de most valamiért kifog rajtam. Rufussal pendrive-ra kiírom és nem látja 2 laptop sem. Két pendrive-val is próbálkoztam amivel eddig gond nélkül felment. Már két eltérő verziójú rufussal is. Megírja rendesen semmi hibát nem ír ki. A laptoba amire új windowst akarok feltenni ha a megírt bootolható pendrive-ot teszem bele és a boot menüben meg is adom, hogy arról bootoljan, betölti a már fent levő régi windowst.
Van valami ötletetek?

(#83015) pc360


pc360
addikt

Szerintem elég, ha a legújabb Rufus-szal próbálkozol, azzal nincs gond. Viszont az EFI / Legacy BIOS / ESD / GPT / MBR témakörben puhatolóznék tovább. Ha mondasz géptípust pl., abból már sejthető legalább a generáció.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83016) Cs1csó válasza Viktor77 (#83013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint nem szükséges külső eszköz Windows 10 tiszta újratelepítéséhez két dolog kell: egy windows 10 ISO fájl - és annak megnyitására képes lemezkép olvasó pl. clonedrive vagy windows 10 már beépítve tudja, ha windows 10-et akarsz újratelepíteni, és legyen egy másik lemez/partició azon kívül amire a windows-t telepíteni akarod és ez a particiót ne akarjad újratelepíteni törölni mert mondjuk már van rajta adat.

Érthetőbbe : van egy SSD-d amin most is rendszer van amit újra akarsz telepíteni és van egyHDD is ebben a gépben amin vannak adatok de ehhez nem akarsz nyúlni.

Itt egy videó arról hogy lehet ezt megoldani: [link]

Leegyszerűsítve a windows telepítő tartalmát bemásolod egy teszőleges mappába majd a gépet újraindítod parancssoros módban és betallózod az a mappát ahova a windows telepítőt másoltad majd begépeled ha beléptél a mappába ahol futtatod a setup.exe-t beírva a parancssorba setup.exe enter és indul a telepítő.

(#83017) togvau


togvau
senior tag

Most már éjszaka közepén is bekapcsolja a gépem ez a tetű májkrémszaft, hogy felnézzen a vindóza az update-re... hogy lehet kiiktatni ezt anélkül, hogy kihúznám a konnektorból a gépet amiután kikapcsolom?

hitler, sztálin, micro usb

(#83018) pc360 válasza togvau (#83017) üzenetére


pc360
addikt

Nem elég, ha átállítod a frissítési időszakot? Akár úgy, hogy megcseréled a most megadott aktív és inaktív időszakot. Vagy pause-olgasd 35 naponta. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83019) Rengete válasza pc360 (#83015) üzenetére


Rengete
aktív tag

Vaio pcg 71811m

(#83020) Cs1csó válasza togvau (#83017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legegyszerűbben: nem ALTATÁS-ra hanem a LEÁLLÍTÁS-ra kattintasz és nem lesz gond.

Rengete
Próbáld ki a fentebb linkelt HDD-ről telepítést. Ha van legalább két partició a gépedben és nem akarod mindkettőt törölni windows újratelepítéskor és az egyikhez "nem nyúlnál" akkor tudod telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#83021) Viktor77 válasza Cs1csó (#83016) üzenetére


Viktor77
titán

Egy SSD-m van csak, 2 partícióval, egyiken a win, másikon az adataim.
Ha jól értem, akkor csak "kicsomagolom" az ISO-t egy tetszőleges mappába, amin az adataim vannak és amihez nem kívánok hozzányúlni.
Parancssorba bootolok, mappát megkeresem, majd exe.
Ez nem lenne rossz, feltételezem, sokkal gyorsabb mint sd-ről telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#83022) internetezoo


internetezoo
senior tag

Windows Media Creaton Tool hányas verziót tölti le?

(#83023) Cs1csó válasza internetezoo (#83022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg a 1803-ast. DE ha az MS-től töltöd: [link] akkor a letöltött fájl nevében is benne lesz" MediaCreationTool1803"

(#83024) togvau válasza Cs1csó (#83020) üzenetére


togvau
senior tag

nem kívánok lemondani az altatásról, csak azért mert a nagytestrész megmondja nekem mit akarok...

#83018 ezt is magától állította, eddig este fél 7-kor kapcsolta be a gépet. És én meg azt akarom, hogy NE kapcsolgassa soha, semmikor. Nincs is ilyenkor frissítés, csak megnézi van-e... minden rohadt nap...

hitler, sztálin, micro usb

(#83025) Rengete válasza pc360 (#83015) üzenetére


Rengete
aktív tag

Úgy néz ki, hogy megoldódott. MBR-t kellett beállítanom a Rufusban és úgy megírni a pendrive-ot. Eddig még ilyennel nem találkoztam, pedig jóval öregebb laptopra is raktam már win10-et

(#83026) King Unique válasza Viktor77 (#83013) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, a 1703-as verzió óta támogatott pendrive-oknál és SD-kártyáknál a több partíció kezelése. Viszont a Rufus a teljes fizikai meghajtót formázza, tehát nem azzal kell ez esetben megoldani. Létrehozol egy másik partíciót a telepítőnek FAT32 fájlrendszerrel, arra felmásolod az ISO tartalmát és kész, lehet róla boootolni. Viszont az más dolog, hogy a hardver támogatja-e közvetlenül SD-kártyáról a bootolást normál slotban, vagy USB-s akár adapterrel.

Egyébként meg szvsz nem feltétlen muszáj, illetve van amikor felesleges bonyolítani a dolgot a telepítő HDD-ről történő indításával, WinToHDD és társai megoldásokkal. Ilyeneket max. indokolt esetben célszerű használni. Viszont manapság egyáltalán nem akkora extra egy pendrive ilyen célra, sőt illene egyet készenlétben tartani. Na meg a telepítés ideje egy dolog, az úgysem tart olyan sokáig. Ellenben utána a rendszer teljes lefrissítése, a programok felrakása, a rendszer belakása stb. már időigényesebb.

(#83025) Rengete:
Mondjuk ilyenkor nem ártana előtte megnézni, illetve eldönteni, hogy BIOS-MBR (CSM), avagy UEFI-GPT alapon akarsz-e telepíteni. Az előbbihez nyilván nem jó a Rufus natív GPT-UEFI szerinti kiírási opciója, nincs ebben semmi meglepő...

[ Szerkesztve ]

(#83027) Viktor77 válasza King Unique (#83026) üzenetére


Viktor77
titán

Köszi. Elöször megpróbálom a fenti SSD-s módszerrel, az biztos gyorsabb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#83028) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Windows frissítéssel eddig semmi problémám nem volt viszont az áprilisit csak most ajánlotta fel, le is töltötte majd telepítésnél az alábbi hibát dobja ki, és ennyi.

Mivel a windows 7-ről lett upgradelve amin még mbr-es lemezkiosztás volt, így ehhez nem nyúltam, eddig tökéletesen frissített mindent, azóta nem változott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#83029) pc360 válasza Rison77 (#83028) üzenetére


pc360
addikt

Próbáld meg esetleg az MCT-vel a helyi frissítést (admin módban indítsd)!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83030) vlevi válasza Viktor77 (#83013) üzenetére


vlevi
nagyúr

UEFI rendszer esetén elég, ha a FAT32 pendrive-ra rámásolod a Win10 ISO tartalmát. Az UEFI rendszer ugyanis bebootol FAT32-ről, minden egyéb hókuszpókusz nélkül is.

(#83031) King Unique válasza Rison77 (#83028) üzenetére


King Unique
titán

Ha anno BIOS-MBR alapon lett telepítve a 7-es, akkor az a 10-es re történő upgrade során sem változik. Tehát nálad legacy BIOS (CSM) módban futhat most a rendszer. Vagy netán azóta MBR2GPT-vel váltottál UEFI-re és amiatt a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók a C mögé kerültek (példa), azért vinnyog a WU? :D A lemezkezelő mit mutat, milyen a partíciók elrendezése?

[ Szerkesztve ]

(#83032) Doky586 válasza Viktor77 (#83027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább beszereznék egy 8-32GB pendriveot (vagy a meglevő 64G SD-t partícionálnám ketté) és arról telepíteném fat32-ről.
Mivel ma már illik a w10-et uefi+gpt módban telepíteni (6 évnél fiatalabb gépre) ezért a lemezt is lehet át kell particionálni.

(#83033) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Mitől lehet, hogy pl az NVIDIA driver update vagy 1 órán keresztül megy mire végigér, a lemezkarbantartó szintén mire letöröl 5-6GB-nyi szemetet. 1-2 hónapja látványosan belassult a gép és nem jövök rá az okára. Win10_x64_Enterprise legfrissebb build, 120GB Intel SSD, 16GB RAM, I7 4790S CPU, Úgy kellene neki szaladnia mint a szél... Rakhatom újra a rendszert, vagy van valami tipp? :F

[ Szerkesztve ]

(#83034) pc360 válasza Poplacsek (#83033) üzenetére


pc360
addikt

A lemezkarbantartón annyira nem kell csodálkozni. Egy erős, SSD-s gépen is jó 20-30 perc, mire egy szimpla havi update után kitakarít, hát még, ha nagyobb mennyiség gyűlik fel. Lényegesen több ideig dolgozik, mint az update maga az újraindítással együtt.

Az NVIDIA driveréről nem tudok nyilatkozni, de ahogy olvasom itt-ott, nem a legstabilabb jószágok közé tartozik. Ezek alapján tehát nem vonnék még le messzemenő következtetéseket, és ha nincs más jelenség is, ami feltűnően lassú, nem pakolnám újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83035) quailstorm válasza Poplacsek (#83033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Adatlapos gépemen is kb ~5 perc alatt végez (végzett mert már nem kap) a frissítéssel, szóval nem normális. Amúgy csak tiszta telepítés javasolt, különben az összes korábbi driver ott lesz a driverstore-ban. Nekem Win7-en 20GB-ig sikerült elmenni anno...

Más:

Találkoztatok olyannal, hogy nem találja a kumulatív havi frissítéseket a WU? Van 3 gépem, elvileg tök azonos beállításokkal (1803 x64), és ebből csak 1-en jön automatán, a többin csak Office meg Adobe flash jött.

Nincs késleltetés beállítva. Olyan van group policyből, hogy engedélyem nélkül nem kezdhet neki a telepítésnek. De az 1607 óta.

[ Szerkesztve ]

(#83036) Viktor77 válasza Doky586 (#83032) üzenetére


Viktor77
titán

A mostani telepítés is UEFI+GPT módban volt, a partíciónálás már megvolt, megvannak a kis partíciók a lemez elején (helyreállító, meg még valami).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#83037) laszlohu válasza quailstorm (#83035) üzenetére


laszlohu
addikt

nem azt írja, hogy letöltés függőben, mert nálam sem frissül az 1803, de próbáldd meg az aktív időszakot módosítani, hátha, nálam mondjuk nem vált be, egy ideje manuálisan teszem fel az update-eket

[ Szerkesztve ]

(#83038) Kékes525


Kékes525
félisten

Aki nem ismeri. FixWin for Windows 10: Repair problems and issues with a click

Freeware program. Nagyon sokféle hiba kijavítására van lehetőség, amit egyenként lehet végrehajtani, rövid segítségnyújtás lehetősége mellett. Nem próbáltam, nem tudom, hogy mennyire hatékony.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83039) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A legutóbbi WIN10 frissítés óta a laptopon nincs hang és webkamera sem... Találkozott már valaki ezzel a problémával? Ha igen, mi a megoldás?

- mozi bolondéria -

(#83040) gabber01 válasza gabber01 (#82918) üzenetére


gabber01
addikt

Ööö...erre valakinek ötlet? :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#83041) Rison77 válasza King Unique (#83031) üzenetére


Rison77
senior tag

Jelenleg így néz ki.

Próbáltam a frissítési segéddel is , de annál is ezt a hibát dobja ki és nem engedi.

(#83042) pc360 válasza Kékes525 (#83038) üzenetére


pc360
addikt

Ennek én a Win 7-es változatát ismertem, korrekt cucc, még a NeszeTools része is volt. Jól jött néha 1-1 apró probléma fixálására. Azóta nem néztem, hogy elkészítették a 10-es verziót. Kivételesen jó progit ajánlottál. ;)

gabber01: A hangkártya driver újratelepítésén, és egy esetleg frissebb Audacity felrakásán kívül nem sok.

Rison77: Mármint az MCT-vel próbáltad, amit ajánlottam? Nem tudom, mi az a "frissítési segéd", sőt, nem is akarok belefolyni a szerencsétlen magyar fordítások világába. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83043) Kékes525 válasza quailstorm (#83035) üzenetére


Kékes525
félisten

Gépház - Hibaelhárítással próbálkoztál? A fentebb linkelt FixWin 10.0.1.0-ben is van egy Windows update hiba elhárítás. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83044) quailstorm válasza Kékes525 (#83043) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még nem próbáltam, ezen kívül felraktam manuálisan a frissítést, de a következő adandó alkalommal ránézek ezekre is.

(#83037) laszlohu : én nem foglalkozom ilyen aktív időszakkal meg egyéb marhaságokkal értsd defaulton van és hatása nincs. Bármikor jelezhet és jelez, én meg nyomok egy okét, ha ráérek.
Az 1803 telepítése óta nem jó azon a két gépen, addig minden rendben volt.

A manuális telepítés az kicsit macera nekem, bár XP-hez képest álom. Ott mire kikeresem azt a sok vackot, ami megjelent és akár 20 óra tekeréssel se találja meg...
Itt csak 1 van és kész.

[ Szerkesztve ]

(#83045) Rison77 válasza pc360 (#83042) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, avval, azt töltöttem le, de az ellenőrzésnél kivágta ezt a hibát. Nálam valami nagyon összekuszált valamit. Rendszerinformáció alatt azt írja, hogy a bios uefi módban van. Bios-ban ugyebár csak uefi és uefi+legacy opciók vannak ami értelemszerűen a 2.-ra van állítva. Viszont a hdd-k mind mbr formázással vannak.

(#83046) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nem igazán vagyok szaki a témában, csak egy átlag Windows felhasználó vagyok, ezért inkább óvatosságból előbb rákérdezek.
Nem lesz abból probléma, ha a Microsoft OneDrive-t a Feladatkezelőben letiltom? Olyanokra gondolok, hogy a Frissítésekkel lesz-e utána problémám vagy hasonlók, mert hiányolja a Windows.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#83047) Kékes525 válasza Jenne (#83046) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam le van tiltva és semmi probléma.

"mert hiányolja a Windows."

Pontosan mit ír ki, amikor hiányolja? Véletlenül valamilyen programod nem használta? Esetleg valamilyen programodon belül be van állítva mentésre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83048) #77646080 válasza Kékes525 (#83047) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nálam sem okoz működési problémát, ki van kapcsolva a One Drive. Mindössze egy javaslatot dobott fel, hogy érdemes lenne használni a zsaroló támadás ellen, hogy meglegyen rajta a fontosabb fájlok másolata. Lehet, a topiktárs erre a figyelmeztetésre gondolt, de ez csak választható lehetőség, ami nem befolyásolja a rendszer működését.

(#83049) pc360 válasza Rison77 (#83045) üzenetére


pc360
addikt

Lehet, hogy érdemes lenne beadnod az adatmentés-újrapartícionálás-újratelepítés kombót, főleg, hogy egy Win 7-ről feltornászott rendszerről van szó. Én ezzel kezdeném, és nem szórakoznék napokig a tiszta telepítés kerülgetésével.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83050) King Unique válasza Rison77 (#83041) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapján az látszik, hogy legacy BIOS-MBR módban történt a telepítés, viszont a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók nem a lemez elején, hanem a C után helyezkednek el. Illetve 500 MB-os partíció nincs is, hanem a C lett megjelölve aktívként, a 450 MB-os helyreállítási partíció pedig pl. egy build upgrade után kerülhetett oda. Ráadásul a screenshot alapján a lapozófájl is át lett rakva a HDD-re (I), ami teljesen felesleges volt, nem kell ennyire kímélgetni az SSD-t. A másik két HDD-nél egyébként mindegy, hogy MBR / GPT, a legacy BIOS (CSM) / UEFI telepítésnél ilyen szempontból úgyis csak a rendszermeghajtó (SSD) számít.

Esetleg neki lehetne állni valahogyan megtákolni, de ha nem nagy gond, akkor lehet inkább célszerűbb lenne rendesen újratelepíteni a Windowst. Ha UEFI-s a hardver, akkor pedig inkább annak megfelelően, nem sok értelme van manapság a BIOS-MBR móddal szórakozni, pláne nem egy Windows 10-nél. A Windows 7-nél szokás inkább, mert az nem támogatja az UEFI szerinti telepítést rendesen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.