Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Kékes525 válasza pc360 (#80996) üzenetére


Kékes525
félisten

Te általában beszélsz én viszont egy konkrét programról.

Nézzük akkor a tényeket:

1. Információs fül:
a) Rendszer visszaállítás. A rendszerét használja, károkozása pontosan ugyanannyi, mint a Windowsé.
b) Feladatkezelő, a Windowsé jobb.
c) Takarítás egy kattintással. Nem szabad használni. Na ez az, amiről beszélsz.
d) Rendszer-információk. Elég hasznos, teljesen ártalmatlan.
e) Windows különböző helyreállító műveleteit használja, szerintem sokkal jobb felületen és ami lényeges, sokkal könnyebben elérhető formában. Szerintem ez adott esetben nagyon hasznos lehet.
f) Optimalizálási varázsló, felejtős.

2. Optimalizációs fül:
a) Rendszersebesség: kis teljesítményű gépeken egy picit javíthat. Kárt nem okoz, Windows 7 alatt bőségesen leteszteltem.
b) Induló programok. Nagyon hasznos, de én inkább a Sysinternals Autostart programját használom. Aki viszont ha ezt nem ismeri, annak hasznos lehet.
c) Feladatütemező. Windowsé is jó, de ez talán áttekinthetőbb. Károkozó tevékenysége annyi, mint a Windowsé.
d) Rendszer indulás beállításai. Mint a Windowsé, de nem mindenki tudja, hogy az hol van. Kárt annyit okoz, mint a Windowsé.
e) Szolgáltatáskezelő. Ugyanezeket meglehet oldani a Windowsé segítségével is, de itt csoportosítva van, odafigyeléssel jól használható. Kártokozó tevékenysége pontosan annyi, mint a Windowsé.

3. Tisztítás fül.
a) Lemezek, meghajtók, mappák elemzése. Nagyon hasznos, csak információ, károkozó hatása nulla.
b) Intelligens program eltávolítás. Jó, de én a Revot használom.
.
.
. Itt ami veszélyes lehet a Windows alkalmazások eltávolítása, de ezeket korrektül jelzi is, hogy csak óvatosan.

4) Saját beállítások.
Szerintem itt a beállítások nem veszélyesek, bármikor visszacsinálhatók, pontosan látom, hogy mit csinál, külön-külön beállíthatók. Hasznos. Nagy része a Winaeroban is megvan, de itt rövid leírás is van róluk és intuitívabb, rendezettebb felületen érhetők el.

5) Biztonság.
Itt is a beállítások külön külön találhatók, rövid magyar leírással, buborék helppel. Érthetőek, könnyen visszaállíthatók. Sokukat óvatosan érdemes kezelni. Csak értőknek. Mivel help van róluk így el lehet dönteni, az alkalmazhatóságukat.

6) Hálózat ezt nem nagyon ismerem.

7. Segédprogramok.
Itt -többek között- az összes Windows segédprogram összegyűjtve található. Ez nagyon hasznos, ha valaki nem ismeri az elérhetőségüket.

Azt persze mondhatod, hogy ezek mindegyikét más programmal is meglehet csinálni, adott esetben jobban is, de mivel az esetek döntő többségében minden beállítást külön - külön állíthatom és rövid magyar leírást is kapok buborék helppel és minden beállítás visszacsinálható, ezért szerintem jobb, mint a Winaero Tweaker és mivel egyben van kényelmes a használata, az intuitívabb, rendezettebb felület miatt is. Persze, nem vérprofiknak ajánlható.
Én a Yamicsoft termékét, a Windows 10 Managert, nem sorolnám azon termékek közé, amire célzol.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81002) Rasiel válasza Döglött Róka (#80999) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha valaki nem tudja használni, akkor igen, árthat. :K

(#81003) #86564352


#86564352
törölt tag

Jó cikk az Apple Dark Mode/sötét témája miért jobb a Windows következetlen feketeségénél

(#81004) Geth válasza #86564352 (#81003) üzenetére


Geth
addikt

Akkor váltasz? :)

(#81005) Kékes525 válasza Döglött Róka (#80999) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz, a konyhakéssel is lehet gyilkolni. :U Nem kellene túlzásba esni... Nem kell ahhoz semmilyen külső program, hogy végzetesen működésképtelenné tegyük a Windowst. Bőven elég hozzá maga a Windows 10 is. Akkor most nem javasolt a Windows 10 használata sem?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81006) balage25


balage25
senior tag

Jelszot valtoztattam a microsoft fiokomon, azota nem lep be automatikusan win 10 inditaskor.

netplwiz programot inditva szurke, tehat nem aktiv a valtoztatas lehetosege. Mashol is be tudom allitani az automatikus bejelentkezes jelszavat?

(#81007) vlevi válasza #86564352 (#81003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az android alap, sötét témája is ezerszer jobb, mint a windowsé :)
Droidon pl. nem teljesen feketét használnak, alapnak, csak sötét szürkét, és hozzá valamilyen pasztell, nem túl világos, de feltűnő színt, pl. türkiz.
Teljesen jól működik.
Ezzel szemben a Microsoft néha fekete alapon sötétkékkel ír ki dolgokat, hát köszönjük :D
És most csak az alap rendszer gyári alkalmazásairól beszéltem, pl. a gépház, és ilyenek.
Bénák a dizájnerek (is) a microsoftnál, ez van, na, tessék tudomásul venni.

(#81008) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Tisztán újrahúztam a gépemet, és láss csodát, ma megint vissza jött egy bug.
A probléma az lenne, mint előtte is, hogy a tálcán lévő kis hang ikonra kattintva nem jön fel a kis "csúszka", és se bal, se jobb klikkre nem reagál az ikon semmit sem. :(
Explorer.exe újrainditása, vagy kijelentkezés oldja meg csak, utána újból müködik, és reagál hang ikon a tálcán is. :F
Mondom mégegyszer, már újra raktam a Windows-t emiatt egy jó hete kb., és ma jött vissza újra a hiba.
1803-as 64 Bites verzió, nem virágbolti windows van a gépen.
Valaki valami tipp? Találkoztatok ilyennel? F@sz kivan ezzel a 1803-al. :W

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#81009) TRob1 válasza Kékes525 (#81005) üzenetére


TRob1
veterán

"Így igaz, a konyhakéssel is lehet gyilkolni" - Ez így igaz. De az is hogy gyerek kezébe nem való. És aki ennyi plusz faxságot használ egy win10-hez, az a szememben - kortól függetlenül - eléggé gyereknek számít. :U

ui: És azt veszem észre hogy Te meg bőven túltolod ezt a win10 állítgatás/hangolás/baxtatás dolgot. Nagyon sok lehet a szabadidőd. De tanácsként: sokkal jobban jársz ha felrakod, és használod. A plusz időt meg fordítod családra, barátokra, sörre, csajokra, játékra...stb. (Kinek mi) :K Persze nem kell megfogadni, nem erőszak. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#81010) Core2duo6600 válasza Dilikutya (#81000) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Group policyból át tudod állítani, de ez elég nagy programozási hiba, az adott szoftver fejlesztőjétől.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#81011) Kékes525 válasza vlevi (#81007) üzenetére


Kékes525
félisten

A legnagyobb baj az, hogy nem lehet minden objektum színét szabadon változtatni. Registrybe kell belenyúlni hozzá, habár ott sem tudtam mindent átállítani. Nagyon nem tetszik a Windows 10 túlzott fehérsége, pedig a sötét van beállítva.

(#81009) TRob1

"És azt veszem észre hogy Te meg bőven túltolod ezt a win10 állítgatás/hangolás/baxtatás dolgot."

Azért mert beszélek róla, még nem állítgatom agyba-főbe. Nagyon óvatos vagyok ezzel. A Windows 7-et sokkal inkább állítgattam különösen kezdetben, de arról is leszoktam már több éve. A szín és a betűméretet állítgattam talán jobban, mert rosszul látok és zavar a Windows 10 túlzott fehérsége. Ennyi.

"De tanácsként: sokkal jobban jársz ha felrakod, és használod. A plusz időt meg fordítod családra, barátokra, sörre, csajokra, játékra...stb. (Kinek mi) :K Persze nem kell megfogadni, nem erőszak."

Ezt meg nem is értem. :N Az erre ráfordított idő nem több mint 1-2 óra. Ez sok?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81012) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81005) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen ritkan latok olyan wint ami onmagatol roskad ossze nem pedig egy 3rd party driver szar funkciohivasa vagy 3rd party takolo program hulyesege miatt omlik ossze.

Szoval az okoskodo ferditeseket keruljuk ha lehet. Onmagaban ezekre a takarito manager hulladekokra semmi szukseg nincsen. Ki a tokomnek kell egy extra task scheduler vagy startup program, az onmagukat power usernek kikialto emberkek az esetek 99%-aban azt se tudja mit tweakel.

Szoval jah, nem kellene tulzasokba esni. :U El tudod magyarazni megis minek neked ilyen program, mi az ami elengedhetetlenul szukseges, mi indokolja hogy belenyuljal a rendszerbe? Komolyan kerdezem mert tobb evnyi win troubleshooting utan sem ertem, miert nem lehet bekenhagyni ezeket a dolgokat.

Es ez az osszes otthoni felhasznalonak szol aki szereti azt hinni, hogy erti mit csinal :U

Leszogeznem, hogy csak amulok az itteni megoldasokon mivel jelenleg egy 4 eves lenovo yoga 500at hasznalok ami win 8.1-re volt gyartva es megelte 1703ig az osszes in-place upgrade-et problema mentesen. A 1709 SSD csere miatt ment nyersen fel. Egyetlenegyszer kellett touchpad drivert rollbackelni mert a lenovo szart adott az msnek (mivel nem az ms irja a drivereket a wibdowsupdate-re)

@Trob1: Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81013) TRob1 válasza Kékes525 (#81011) üzenetére


TRob1
veterán

"Ezt meg nem is értem. Az erre ráfordított idő nem több mint 1-2 óra. Ez sok?"

??? 2016 óta foglalkozol a win10 "szétcseszésének" lehetőségeivel - miközben 1,5 hónapja használod csak -, de ezt több száz hsz-en keresztül. Nem beszélve arról hogy rögtön 1 nap használat után szétbaxkuráltad.
Szerintem csak a hsz-ek és egyéb szétcsesző appok beszerzése, telepítése, használata, utánaolvasása, kérdezése+egyéb állítgatások...stb. nem kicsivel tesz ki többet mint 1-2 óra... Ezek már súlyos évek ;] ... de te tudod.

És mindezt ahelyett hogy feltennéd, beállítanád, és használnád évekig úgy hogy minden ilyen emlegetett "szarbantartó" appot mellőznél.(az ócska külsős vírusbeengedő appokkal egyetemben) És még az is előfordulhat ezek elfelejtése után hogy pl. egy win update közbe/után nem kell "Imádkozni". Persze MS sem szent és akadnak hibák, de sokszor bebizonyosodott hogy az ilyen általad is tolt baxkurálók, vagy 3rd virnyákolók, esetleg vmi nem odavaló driver okozta a gondokat a júzereknél.

ui: Amúgy konkrétan mennyi időt töltesz a win nézegetésével? Vagy mondjuk százalékosan mi a nézegetése/használata arány? :U

ui2: Ráadásul de megérte ez a másik topikban említett hosszú (több éves!!!) vajúdás a win10-re váltáshoz, hogy a végére kapj egy jobb rendszert. :DDD (Ugye mondtam én hogy kissé túltolod a dolgokat. ;] )

(#81012) Döglött Róka:
Hááá ezt mondom én is. :D
És igen, az is furcsa és érthetetlen, hogy sokan MS-nek tulajdonítják a driverek írását is. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#81014) Dilikutya válasza Core2duo6600 (#81010) üzenetére


Dilikutya
félisten

Melyik beállítás? Én nem találtam. Szerver oldalról lenne lehetőség, csak az AD-hoz itt mi nem férünk hozzá ilyen mélységben, nem a mi hálózatunk.
Persze, programozói hiba, és nem ez az egyetlen ilyen fos szoftver van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#81015) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81012) üzenetére


Kékes525
félisten

"gen ritkan latok olyan wint ami onmagatol roskad ossze nem pedig egy 3rd party driver szar funkciohivasa vagy 3rd party takolo program hulyesege miatt omlik ossze."

Ja, mert a hibák kizárólag csak a hülye userek és a hibás 3rd programok miatt van. Ébredj fel, nézz szét a neten.

"El tudod magyarazni megis minek neked ilyen program, mi az ami elengedhetetlenul szukseges, mi indokolja hogy belenyuljal a rendszerbe?"

A kérdés rossz. Nem elengedhetetlenül szükséges, sőt tökéletesen meg lenék nélküle is. Viszont. Te mindig, mindennap ugyanazt eszel? Pedig összelehetne állítani olyan napi táplálékot, ami minden esszenciális anyagot tartalmaz, biológiailag tökéletesen elegendő, de mégis mást is esszel. Miért? Mert jól esik. Ezzel is én így vagyok. Jó ha van. Ennyi.

(#81013) TRob1

Semmi ilyesmiről még csak közelítőleg sem, nincs szó. Összevissza írsz, de ha jól esik, akkor ne fogd magad vissza. Hülyeségeket nem cáfolok.:D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81016) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81015) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Valasz teljes mertekben ostobasag a hasonlat netto hulyeseg. Segitek ertelmezni egy kerdest, van egy bonyolult elektronikaval megaldott modern autod, neki esel egy odb interfesszel eltekerni az uzemanyagbefecskendezes utemezeset mert olyan kedved van?

Etkezest egy OS registry szetkurasahoz hasonlitani azta jo eget...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81017) pc360 válasza Kékes525 (#81001) üzenetére


pc360
addikt

1: Minek?
2: Akkor mégis minek?
3: Akkor miről beszélünk?
4: Wut? Minek?
5: Hagyjuk, meguntam...

Értelmes indokot kértem, nem feature-listát. Elhiszem, hogy ráérsz, de ilyen szarokkal minek foglalkozni? Mellesleg TRob1 nem írt hülyeségeket, teljes joggal kérdőjelezte meg a tevékenységed lényegét. Megmondom csuklóból, hogy mennyi időt spóroltál meg magadnak az optimalizációkkal: 0, azaz nulla másodpercet, mínusz azt, ami időt erre elbasztál. És akkor a mostani hsz-írkálást bele se számoltam. Az a rossz hírem van, hogy komoly deficitben vagy.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81018) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81016) üzenetére


Kékes525
félisten

Feltevésed hülyeség, mert nem erről van szó. Nem szoktam nekiesni és nem állítgatom összevissza. Olvasd el, hogy mi a hasonlat.

(#81017) pc360

"Megmondom csuklóból, hogy mennyi időt spóroltál meg magadnak az optimalizációkkal: 0"

Eltaláltad. :K Pontosan ennyit, mivel NEM OPTIMALIZÁLTAM. Még nagyon régen a Windows 7-et. Itt csak a színeket és a betűméreteket állítgattam. Ja a start menüt cseréltem még le. Rögtön a kardomba dőlök miatta. :D

Na tudtok még valamit kitalálni, amit nem csináltam?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81019) pc360 válasza Kékes525 (#81018) üzenetére


pc360
addikt

Viszont. Te mindig, mindennap ugyanazt eszel?

Egy Win felhasználás nem arról szól, hogy változatos legyen. Mi a csöcsről beszélsz egyáltalán, azt te tudod?

Úgy benyaltad ezt a placeból, hogy már a logika intézményéből is kijelentkeztél annak érdekében, hogy ezt a bloatware szart védd.

Na tudtok még valamit kitalálni, amit nem csináltam?

Értelmes indokok gyártását?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81020) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81018) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elolvastam, nincs ertelme.

Felsorolnad tetelesen miket allitottal be? Most mar kivancsi vagyok.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81022) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81020) üzenetére


Kékes525
félisten

"Felsorolnad tetelesen miket allitottal be?"

Hányszor kell leírnom, hogy egyszer megértsd? :D Kizárólag a színeket , a betűméretet és a DPI-t állítottam. Azért, mert rosszul látok. Szörnyű, mi? :D

Ja a start menüt cseréltem még le. Igaz az nagyon sok időmet elvett. Kemény 1 perc volt. Habár ez nem beállítás. Rettenetes, ugye?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81023) pc360 válasza Kékes525 (#81022) üzenetére


pc360
addikt

Igen, de ehhez viszont minek ez a program? Ez volt mindösszesen a téma.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81024) Kékes525 válasza pc360 (#81023) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre is már válaszoltam. Ehhez természetesen nem kell.

(#81021) Aweriot

"itt nem fogsz tudni neked megfelelő színösszeállítást elérni, ezt egyszerűen fel kell adnod."

Már rég feladtam, csak megemlítettem és ez egyeseket kiborított. A beállítgatásokat és a bütykölgetéseket is abbahagytam. Max pár percet szoktam még naponta. Különben sem az váltotta ki ezt az áradatot, hogy bütykölgettem volna a Windowst, hanem az, hogy nem ítéltem el a CCleaner és hasonló (Windows 10 Manager (SIC!)) programokat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81025) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81024) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elobb meg 1-2 ora volt telepites utan most egy ket perc naponta. 1-2 perc alatt ki se tesztelsz egy beallitast, szoval ne farassz. Szinek meg dpi mi? A windows folderben torolgetes is temabeallitas?

Ne farassz...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81026) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81025) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudsz mással szórakozni, öcsi? Nem szoktam stopperrel mérni. Gondolom, te igen. :D Még az elején volt az a néhány óra. Most akkor legyen 10 perc 25 másodperc naponta. Ma csak 4 perc 8 másodperc volt. :D Így jobb? Az elején többet, most már kevesebbet a lényeg. Összesen sem sokat.

"A windows folderben torolgetes is temabeallitas?"

Az csak kérdés volt. Tanultad nyelvtanból, hogy mi az hogy kérdés? Milyen témabeállításról beszélsz? Te soha, semmikor, semmit sem állítottál a Windowson? Elég szomorú, sőt röhejes... :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81027) Samal válasza Kékes525 (#81024) üzenetére


Samal
csendes újonc

Ezen a fórumon ne kezdj takarító programokról beszélni, mert 1-2 "szaki" ámokfutásba kezd, és még aludni se tudnak miattad.

(#81028) Kékes525 válasza Samal (#81027) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt hiszik, hogy ettől már szakértőknek látszanak, pedig csak sznobok. Egyáltalán nem ördögtől való az ilyenek használata adott esetben. Meg kell válogatni őket, oda kell figyelni és nincs rá szükség állandóan. Hülyeség ennyire felfújni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81029) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81026) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dehogynem, peldaul wsus policy-t gp editorban, quorumot failover clusterben, s2d storage tieringet, teszteltem mar vm vhd set snapshot api-t mert epp az volt a keres. Oktattam mar basic win troubleshootingot update es performance szemszogbol.

Ezert merem szovatenni hogy az osszes 3rd party tweak netto baromsag. De meg mindig kivancsi vagyok mivel megy el az az 1-2 ora meg napi 1-2 perc. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81030) pc360 válasza Kékes525 (#81028) üzenetére


pc360
addikt

Meg kell válogatni őket

Pontosan ezért nem ajánlott ezeknek a fizetős vackoknak a használata, és ezt szóvá is tettem. Ha valaki felfújta a dolgot, az te voltál. :) De akkor megbeszéltük.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81031) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81029) üzenetére


Kékes525
félisten

"mivel megy el az az 1-2 ora meg napi 1-2 perc."

Helytelen ragozás, nem megy, hanem ment, kis különbség. :D Másrészt, mint írtam, de úgy látszik nem várható el egy "szakértőtől" az értő olvasás, nem mértem stopperrel. Idézem " Az elején többet, most már kevesebbet a lényeg. Összesen sem sokat." "Kizárólag a színeket , a betűméretet és a DPI-t állítottam. Azért, mert rosszul látok. Szörnyű, mi? :D Ja a start menüt cseréltem még le. Igaz az nagyon sok időmet elvett. Kemény 1 perc volt. Habár ez nem beállítás. Rettenetes, ugye?"

"Ezert merem szovatenni hogy az osszes 3rd party tweak netto baromsag"

Ilyet kijelenteni a netto baromság, mivel attól függ, hogy mivel, mit és miért állítgat a user. Ezek szerint te itt a topikban szinte mindenkivel, köztük pc360 is, vitatkozol e tekintetben. Úgy látszik Ő sem ért hozzá.

(#81030) pc360

Vitánk csak a Windows 10 Managerben megítélésében van. Az igazi vitád Döglött Rókával van, aki mindenféle 3rd party programmal végrehajtott tweaket nettó baromságnak tart.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81032) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81031) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tehat nem akarod leirni inkabb terelsz a stopperes humoroddal. Nem tudtam hogy mindennap dpit meg betumeretet kell allitani de ez is egy perverzio. Mondjuk egyikhez se kell yamicsoft... plane nem 1-2 ora... ha meg rosszul latsz nem kell valtozatosnak lennie mint az etrendednek...

A ragozassal valo tereles igencsak bena volt, de egye fene. Sosem tudom meg miert kell neked ez a "tool" ezzel a feature listaval hiszen te nem is hasznalod. :U

Legalabb kovetkezetes lennel.

Nem vitatkozom pc360-al, o nem irogat osszevissza :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81033) Kékes525 válasza Döglött Róka (#81032) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tehat nem akarod leirni inkabb terelsz a stopperes humoroddal."

Ne trollkodj! Most is leírtam pontosan. Olvad el. Kezdesz már fárasztani, az ostobaságoddal. Azt kritizálhatod, amit írtam, de azt nem, hogy nem írtam volna le, mert ott van.

"Nem tudtam hogy mindennap dpit meg betumeretet kell allitani "

Ilyet hol írtam? :D

"Nem vitatkozom pc360-al, o nem irogat osszevissza :)"

Ja, te mindenféle 3rd party programmal végrehajtott tweaket nettó baromságnak tartasz, pc360 viszont nem. Mi ez ha nem vita? :DDD

Amúgy pedig aki azt állítja, hogy "mindenféle 3rd party programmal végrehajtott tweak nettó baromság" az azt is állítja, hogy tökéltessen elegendő a Microsoft által biztosított beállítási lehetőség minden user, minden hardware és minden program számára. Nem tudtam, hogy vannak tökéletes operációs rendszerek. :D Akkor miért fejleszt a Microsoft, ha már egyszer tökéleteset alkotott? Röhejes és unalmas vagy. Részemről lezártam a vitát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81034) Döglött Róka válasza Kékes525 (#81033) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szalmabab erveles tokeletes peldaja.

Olvasd vissza amiket irtal, talan eszreveszed a kovetkezetesseg teljes hianyat. A szemelyeskedest meg most elnezem.

Ne kapaszkodj pc360-ba nem lehet ugy vitat nyerni hogy dehat a masikkal vitatkozz. :U

Vegyuk sorra miket allitottal:
- 3rd party csodank feature listaja
- 1-2 orat tokoltel vele
- kell a valtozatos etrend ezert tweakelsz
- napi 1-2 perc az egesz amit eltoltesz ezekkel
- csak dpi-t meg szineket allitasz mert rosszul latsz
- felraktal egy alternativ start menut (kulon taps)
- nem hasznalsz stoppert

Ebbol te mire kovetkeztetnel? ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81036) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Uraim! Akkor most legyetek szívesek befejezni az offolást, személyeskedést, veszekedést! Innentől törlöm és szankcionálom.

(#81038) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem működik a start menű meg a tálca egy része. Olvastam pár tippet, de egyik sem segített. Pl. amik itt voltak: [link]

Létrehoztam új felhasználót próbaképp, de csak e-mail címet kér létrehozásnál, jelszót nem...viszont ha át akarok rá váltani, akkor kéri a nem létező jelszót. Az e-mail cím működik, de oda sem küld jelszót, ha esetleg az lenne a logikája.

Egyébként a Defender sem működik. Elindítja, aztán bezáródik az ablaka szinte azonnal. Pedig tegnapi újra telepítés, még ha nem is nulláról.

Hogy tudok teljesen új telepítést csinálni, ha W7 volt az amit megvettem a gépre és azt upgradeltem 10-re?

Illetve ki tudom-e nyerni hogy melyik termékkulcsal aktiváltam ezt? (több géphez, több windows-t vettem, de nem tudom, hogy melyik melyikhez volt és nem lenne jó összekeverni)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81039) rumkola válasza Tigerclaw (#81038) üzenetére


rumkola
veterán

Kell lennie egy ESD mappának, a szűz win10 telepítőd. Nem kell serial, ez már automatikusan működik.

(#81040) Döglött Róka válasza Tigerclaw (#81038) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem működik a start menű meg a tálca egy része. Olvastam pár tippet, de egyik sem segített. - OS verzió?

Ezt nézd végig még

Hogy tudok teljesen új telepítést csinálni, ha W7 volt az amit megvettem a gépre és azt upgradeltem 10-re? - Simán felrakod, hardware id alapján tárolja a licenszed.

Illetve ki tudom-e nyerni hogy melyik termékkulcsal aktiváltam ezt? (több géphez, több windows-t vettem, de nem tudom, hogy melyik melyikhez volt és nem lenne jó összekeverni) - Lásd feljebb

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81041) Fred23


Fred23
nagyúr

(#81042) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!
pár napja lehalt a .netem, és az istenért nem tudom helyrepofozni
w10, naprakészen

minden .netes appra ezt kapom
ujratelepíteni netes installerrel nem lehet, mert azt írja, hogy telepítve van...
van valami értelmes megoldás? MS support bullshit...

(#81043) SP4C3 válasza R̲e̲m̲ (#81042) üzenetére


SP4C3
veterán

Working as intended.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#81044) R̲e̲m̲ válasza SP4C3 (#81043) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

??

(#81045) Döglött Róka válasza R̲e̲m̲ (#81044) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Trollkodik, hagyd.

Próbáld meg ezt:
https://support.microsoft.com/en-us/help/4027322/windows-update-troubleshooter

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#81046) R̲e̲m̲ válasza Döglött Róka (#81045) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

same, valamit csinált ugyan, de a .net igyis offos restart és update check után...
ebből megin reinstall lesz. :W

(#81047) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

A device manager-ben a System Firmware az mit takar pontosan? Csak mert lenne hozza update az Asus-tol (maga a device manager talalja meg). Erdemes-e frissiteni vagy teljesen jo az alap windows 10 altal felrakott?

(#81048) SP4C3 válasza R̲e̲m̲ (#81046) üzenetére


SP4C3
veterán

Legyalulod a .net-et és újra felteszed?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#81049) R̲e̲m̲ válasza SP4C3 (#81048) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nem tudom legyalulni, mert a win10 része
szolgáltatást kikapcsoltam, restart, visszakapcsoltam, de semmi nem változott...

YASKATIR tudtommal a system firmware az uefi

[ Szerkesztve ]

(#81050) SP4C3 válasza R̲e̲m̲ (#81049) üzenetére


SP4C3
veterán

.net service-nek nem kell futnia, az valami ms féle bullshit, ha letiltod, akkor is mennek a .net-es hulladékware-ek, esetleg 3.5-öst dobd fel, hátha.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.