Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) fojtviki válasza Gézengúz (#11992) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sziasztok. NEm akarok ertetlenkedni, de a sok info miatt mar nem vagyok biztos semmiben:)

Venni akarok egy usb-s windows 10-et. Nos ez lenyegeben dobozos, akkor ezt barmikor felrakhatom barmilyen gepre? Termeszetesen sajatra gondolok, de a kedves parom igen surun cserelgeti :DDD A masik, hogy ha Angol verziot veszek, arra tudok e letolteni Magyar nyelvet? Koszonom.

(#12002) guftabi96


guftabi96
addikt

Hozom a formam... Kajalas kozben kezdtem el tolteni az isot. Most raktam fel.
Hat persze, hogy 32 biteset sikerult leszednem.... :W

#KeepFightingMichael

(#12003) #TOTTI válasza Livius (#11997) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez engem is érdekelne! Honnan lesz Win 10 PRO kulcsom? Ha van egy jogtiszta 8.1 PRO és egy 7 PRO is itt nálam.

(#12004) zzola válasza #TOTTI (#12003) üzenetére


zzola
félisten

Először frissíteni kell W10-re! W10 kulcsot amúgy nem fogsz kapni...

[ Szerkesztve ]

(#12005) #65388800 válasza #TOTTI (#12003) üzenetére


#65388800
törölt tag

ha fel vannak telepítve ráfrissíted a win 10-et. Megnézed aktiválva van-e. Majd letörlöd az egészet. USB/DVD-ről felrakod az iso-t. 3x kér kulcsot mind a 3x kihagyod. Mikor végzel már magától aktivált lesz

(#12006) yanna válasza JamesHun (#11986) üzenetére


yanna
őstag

Hmm...
Nekem tegnap kb. 21:00-kor kezdte a letöltést minden noszogatás nélkül magától. Másfél óra múlva nálam is 15 % körül járt, de kinyomtam a lapost.

Ma meg bekapcsoláskor (nem egészen 1 órája) ezt látom:
WU

TC

A méret eltérés nem teljesen, sőt :DDD világos.

(#12007) Воланд válasza Livius (#11997) üzenetére


Воланд
titán

windows 10-es termekkulcsot. amit csak vasarlas utan kapsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12008) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Van egy kis gondom. Win 7-ről frisitettem win 10-re, minden jól is ment, de a Windows Update nem működik, mindig hibát dob,hogy nemtudja kikeresni a frissítéseket. Valaki megtudna mondani mi a hiba?
És másik dolog,. van amd-s driver grafikára,. fel is van telepitve, de a képernyő felbontásom mégis csak 1024x valamennyi,és nem 1300x valamennyi,amennyinek kéne lenni. Ésha az asztalra klikkelek jobb gombbal,akkor csak az AMD Catalyst Control Center van ott, és ahol a grafikát lehet állítanom játékra, az nincs sehol. Valaki valami ötlet,mit tegyek,hogy a képernyőm is helyreálljon? :((

(#12009) Воланд válasza fojtviki (#12001) üzenetére


Воланд
titán

igen, dobozos. igen, le tudsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12010) Dr. Akula válasza JamesHun (#11986) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Esély az van, de nem garantált. az egész világ most szedi. Sztem jobban jársz ha pendrivera szeded. Úgy vettem észre a Pro jobban pörög mint a Home, valszeg kevesebbeket érint.

(#12011) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na most akkor se nero, se alcohol 120%? Tudtam én, hogy nem szabad frissíteni csak W7 mellé tenni másik partícióra, lesz itt még annyi gixxxer.. :(((

(#12012) tomp


tomp
félisten

Na felment. Kicsit sokáig mókolt. Több mint 1óra volt de gondolom a kevés hely miatt pakolgatott ide-oda dolgokat.
Első gondolatom az volt, hogy hűha ez jó. Második pedig, hogy újra meg kell tanulnom használni a windowst. :DDD
Aktiválni itt sem lehet "...próbáljam meg később" Nem kis terhelés lehet szerencsétlen szervereken. :)

kalm007
Nyugi, lesz majd "Ez valóban az a gép" ;]

(#12014) wjbhbdux válasza Gézengúz (#12011) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mire kellenek ezek? mountol es kiir isot meg barmit alapbol a rendszer.

/s

(#12015) premete


premete
veterán

Olvasnivaló kulcs kérdezőknek. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12016) AthlonXP válasza #65388800 (#12005) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló..

Ezt most nem értem. Engem is érdekelne a fenti kérdés az aktiválással kapcsolatban.

Ha jól értem, azt írod, hogy frissitsuk a jelenlegi, aktivált, eredeti Windows 8.1-et, majd töröljük az egészet teljesen, ( format). Ezután telepítsük fel a Windows 10-et isobol, majd 3x kihagyva az aktivalasi folyamatot, az aktívvá válik.

De hogy, ezt nem értem. Nyilván én értettem félre valamit. De érdekelne, hogy lesz így eredeti, aktivált Win 10 ?

[ Szerkesztve ]

(#12017) Dr. Akula válasza fojtviki (#12001) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hogy win10-nél hogy szabályozzák a nyelvi csomagokat, azt nemtom, 7-nél Ultimate alatt lehetett cserélgetni a nyelveket, Pronál és az alatt nem. Viszont egy seriallal azt a nyelvi verziót telepítetted, amelyiket csak akartad, csak azt nézi hogy Home vagy Pro licensz, a többit leszarja, még azt is hogy 32 vagy 64 bites. Tehát legkésőbb újratelepítésnél egy magyar nyelvű telepítőlemezzel biztos fog menni az angol serial.

[ Szerkesztve ]

(#12019) csabi10 válasza Dr. Akula (#11974) üzenetére


csabi10
senior tag

Nem volt ilyen kérdés. Fogalmam sincs mi ez a laptopomon nincs ilyen, csak a pc-n.

(#12020) #65388800 válasza AthlonXP (#12016) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen ez pontosan így van ahogy írod.

Szerk.: Ha úgy rakod fel iso-val a win 10-et hogy előtt nem frissítettél rá a 7/8/8.1-re nem tudod aktiválni.

Szerk2.: A szerver megjegyzi, hogy azzal a kulccsal ami 7/8/8.1-hez van már lekérték a frissítést és fel is rakták. És amikor felrakod tisztán a win 10-et. Nem kell semmilyen kulcsot beírni a szerver észleli, hogy ezen a gépen volt már win 10 aktiválja.

[ Szerkesztve ]

(#12021) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Frissítettem Windows 10-re és letöltöttem a GTX 970 drivereit (353.62) (Win10 x64 volt beállítva)
Telepítés elkezdődött, majd hamarosan be is fejeződött. Grafikus illesztőprogram telepítése "Sikertelen", az összes többi (PhysX/ 3D Vision stb.) pedig "Nincs telepítve".
Próbáltam tiszta telepítést is,de azzal is ugyanez az eredmény.

Másnál működnek a GTX 970 driverek Win 10-en? :F

(#12022) #10234880


#10234880
törölt tag

erre ----->(#12008) valaki valamit? Légyszi. Amúgy a frissítéseket már sikerült megtalálnia,de ha rámegyek külön mindegyikre,hogy Letöltés, akkor nemcsinal semmit, nem indul el, mér? Vagy én csinálok valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#12023) FollowTheORI válasza Heavyrain (#12021) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tedd fel a honlapjukról, aztán majd ugyis "frissíti" a sajátjára.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12024) Aslan válasza #65388800 (#12005) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ugyan ezt csináltam. Win 8.1 lefrissítve, magától aktivált, minden baba. Microsoft oldaláról Media Creator Tool szoftver letölt, saját telepítő elkészít... lemezre kiír, majd ment is fel a clean install. Különbség csak annyi, hogy NEM AKTIVÁLT... sőt, szerinte nem jó a termékkulcs. Nyilván nem adtam meg termékkulcsot. Mindegyik esetben, mikor a telepítő kérte kihagytam, mégis ezt írja.

Wattafakk? :D :D

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12025) Gézengúz válasza wjbhbdux (#12014) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ok!

Cue-bint hogy mountolok?

(#12026) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Olyan win10-et lehet kapni, ami nem eszközfüggő?

Köszi!

(#12027) Heavyrain válasza FollowTheORI (#12023) üzenetére


Heavyrain
őstag

Kinek a honlapjáról? :F
A hivatalos Nvidia weboldalról van a driver.

(#12028) #65388800 válasza Aslan (#12024) üzenetére


#65388800
törölt tag

várj még. Korábban írták, hogy le vannak terhelve a szerverek. Valakinek a 25. próbálkozásra aktiválta.

(#12029) arcitec válasza Dr. Akula (#12010) üzenetére


arcitec
addikt

Kérném szépen, megadni hogy lehet a régi favorite könyvtárat a 10 ie alá aplikálni a win old-ban megtalálta a kedvenceket illetve hogy működik itt a kedvencek... Sik mindent már beállítottam , de haladni szeretnék és ezt nem találom- Illetve a Norton trezor sem jön elő a Chrom-ban meg simán működik

bocsi nem neked szántam , aki tudja kérném válaszoljon

Köszönve

[ Szerkesztve ]

(#12030) Redplee válasza #65388800 (#12020) üzenetére


Redplee
senior tag

én ezt nem értem, ennek mi értelme van??? miért kell felrakni majd törölni majd újra felrakni, amikor ennek az volt az értelme, hogy a filejaim meg minden megmarad?

1 hete vettem a laptopot amire felraktam a win 10-et. Gyárilag 8.1 volt telepítve, windows matrica sehol, ahogy manapság lenni szokás, tehát a termék kulcsot nem is tudom. Üzleti laptop, tehát recoveryvel rendelkezik ami mindent visszaállít a gyári beállításokra -> win 8.1 re.

A Win10 telepítőt lefuttattam úgy, hogy "eredeti beállítások és fileok megtartása". Nem is értem, milyen ISO ról beszéltek itt, amikor nálam semmi ilyen nem volt, szépen fogta magát a win10, felrakta, és minden programom meg fileom meg is maradt. ISO nekem nincs erről...

Nem hiszem, hogy mindenkinek formáznia kellene a gépet ahhoz, hogy be lehessen aktiválni. Nem tudom, miért nem aktiválódik de szerintem inkább le vannak terhelve. Holnap azért felhívom a microsoftot, de képtelenségnek tartom, hogy egy átlag userrel megcsinálják azt hogy telepítse formázza a gépet totál.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#12031) csabi10


csabi10
senior tag

Ma felment a Windows 10 és aktív, akkor már tudok tiszta telepítést csinálni? Mi kell hozzá hogy megtudjam csinálni? Termék kulcsot hogyan tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#12032) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Felfrissítettem a rendszert az aktiválás nekem se megy, de már más a termék kulcsom, mint a régi 8.1-nek.

Így nyugodtan nekikezdhetek a clean installnak és majd akkor aktiválom, ha nem lesznek ennyire terheltek a szerverek? Így már hozzám van kötve?

(#12033) Azharel


Azharel
aktív tag

ms store-ba lehet már vásárolni windows 10-et, engem csak az érdekelne hogy ezek is oem-ek vagy retialok ? nem tudja valaki ? amúgy 41k a home

(#12034) FollowTheORI válasza Heavyrain (#12027) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen. Arra gondoltam. Tedd fel aztán utána majd a wu is frissíti megint (meg a gef.com-os régebbi amugyis)... legalábbis nálam így volt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12035) FollowTheORI válasza Azharel (#12033) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az retail amit ott kapsz.

(Volt már róla szó, OEM-et amugy nem is lehetne venni, csak gépre előre telepített formában hivatalosan).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12036) kicsicsosz


kicsicsosz
csendes tag

Sziasztok+

Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy a telefonon aktivált win 8.1 pro rendszeremet tudom-e frissíteni win 10 re a MediaCreationTool programban a frissítés kiválasztásával, vagy mindenképp meg kell várnom amíg magától a windows 10 beszerzése program letölti és felajánlja hogy telepíthetem?

(#12037) zzola válasza Redplee (#12030) üzenetére


zzola
félisten

Teljesen mindegy, hogy te mit hiszel! Fel kellene fogni, hogy csak frissítés után rendeli az ID-hez a W10-et a MS. Ha ez megtörtént, csak utána lehet tiszta telepítést végezni, majd az ID alapján aktiválódik a W10, kulcs nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12038) #65388800 válasza Redplee (#12030) üzenetére


#65388800
törölt tag

Tiszta telepítés sokkal jobb mint a sima frissítés. Nekem például volt fent 8.1-hez startmenü. Felraktam a win 10-et és nem volt meg a saját startmenüje hanem az általam letöltött működött. A touchpad drivel összefosta magát állandóan hibát dobált fel. Valakinek pl az egész gép nem működött.

(#12039) leviske válasza XZoli (#11891) üzenetére


leviske
veterán

Nekem a telefonos aktiválás se működik... :F

mod: az alap aktiválásnál meg 0xC004F034 hibakódot kapok.

[ Szerkesztve ]

(#12040) FollowTheORI válasza kicsicsosz (#12036) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem kell semmit megvárni... aktivált a 8 akkor mehet rá a tool telepítő. De mindenképp upgrade legyen, tehát ne formázd, particionáld, meg töröld, hanem frissítsd először.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12041) #65388800


#65388800
törölt tag

Egy statisztikát dobhatna az MS mennyi win 10 lett 1 nap alatt :D

(#12042) Aslan válasza #65388800 (#12028) üzenetére


Aslan
aktív tag

De Aktivál gomb sincs. Semmi. Csak hogy nem jó a serial és hogy megadhatok másik kulcsot.

Na nembaj... várok... hátha.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12043) GeneraL_XTX válasza leviske (#12039) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nekem se, én is most próbáltam :(

(#12044) Assdak válasza Воланд (#11977) üzenetére


Assdak
őstag

De akkor legalább azt engedné meg, hogy választható legyen melyik partícióra szinkronizál..

(#12045) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Srácok!

Erre valaki:[link]

(#12046) #65388800 válasza Aslan (#12042) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha van eredeti win 7/8/8.1-ed és frissítetted win10-re akkor várj amíg nem aktiválódik, ha ezen túl vagy és már az aktiváltra akarod felrakni tiszta telepítéssel az iso-t és úgy nem aktiválja akkor várj. Automatikusan megtörténik nem kell semmit sem megadni. De a tapasztalatok alapján elég sok embernek nem működik az aktiválás.

(#12047) iceQ! válasza #65388800 (#12041) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezt a hibaüzenetet kaptam. Egyedül egy TP-LINK TL-WN721N wireless adapter van csatlakoztatva a géphez ami egy device chek-nél azt dobta ki hogy kompatibilis a WIN10-el. Hol a hiba akkor? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12048) arcitec válasza Воланд (#12009) üzenetére


arcitec
addikt

Kérdezném, hogy a win.old mappából hogy lehet visszatérni win8-ra
Köszönve ...

(#12049) Colos1


Colos1
őstag

Na, kísérletképpen elkezdtem a szüleim gépén frissíteni, de eszembe jutott, hogy ebből hiányoznak a Win 7-es játékok.

a nem lesz rajta fekete özvegy, akkor el leszek zavarva a háztól :DDD :O

Ezt át lehet valahogy win10 -re vinni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#12050) FollowTheORI válasza arcitec (#12048) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Restore/visszaállítás...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.