Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Tudnátok ajánlani Windows 10-re működő víruskeresőt? Jelenleg Eset Smart Security 8 van fent, de folyamatosan összeomlik.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7002) syler123 válasza Воланд (#6995) üzenetére


syler123
veterán

Akkor meg is oldódott a Win10 telepítésem. Tehát kínlódni sem kell vele, mondjuk nekem megfelel a Win 8.1 is, majd ha a játékok szükségessé teszik, akkor váltok.

(#7003) vlevi válasza lck (#7000) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Win8-ban azthiszem, ez az egyik dolog, ami nagyon tetszett, a Onedrive megoldása.
Nem, erre már sajnos nagyon régóta nincs lehetőség. Valamelyik nagyon korai 10-es buldből kivették, és kvázi visszarakták a win7-hez nagyon hasonlító onedrive klienst. Nekem sem teccik ez a megoldás.
64gigás SSD-n van a rendszer, tele a onedrive könyvtár, és választhatok, hogy vagy a c:\-re rakom a onedriveot, és akkor rengeteg helyet elfoglal, vagy a nagy HDD-re teszem át, de akkor bootoláskor percekig berregteti, mire végigcsekkolja.

(#7004) Воланд válasza vlevi (#6999) üzenetére


Воланд
titán

akkor ez valami bug lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7005) lck válasza vlevi (#7003) üzenetére


lck
senior tag

Köszi - pedig ez valóban nagyon jó megoldás volt, hülyeség hogy kivették.
10147-hez is vannak már működő telepítő kulcsok, amik működnek, ez nem valami illegális dolog, csak a 147-ben már megváltoztatták a licenszelést a majdani tízesére, ezért nem jók a régiek. Nekem is azzal van fenn. Egyébként a 147 működése nálam érezhetően "simább" és "pattogósabb". Bár a Start itt-ott még mindig bugzik.

[ Szerkesztve ]

(#7006) Воланд válasza lck (#7005) üzenetére


Воланд
titán

allitolag technikai problemak miatt vettek ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7007) junior11 válasza Воланд (#6995) üzenetére


junior11
veterán

Ez most konkrétan mit takar? Nem nagyon értem... Az Insider programból ingyenen a finál verzió megjelenése előtt bármikor ki lehet lépni?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7008) #58000384 válasza Воланд (#6995) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szóval tesztelheted, meg is kapod az RTM-et, de meg kell venned a kulcsot hozzá, mert ilyenkor nincs ingyen a frissítés.

(#7009) Warter válasza #58000384 (#7008) üzenetére


Warter
őstag

Amíg Insider vagy, addig ingyen van, ha kilépsz, akkor meg úgyis újra kell telepítened a gépet. Akkor viszont szükséged van egy upgrade alapra. Ennyi.

(#7010) Воланд válasza junior11 (#7007) üzenetére


Воланд
titán

azt takarja, hogy tegnap azt modntak, hogy az insidereknek lesz ingyen w10 frissitesi alap nelkul, ma pedig ez mar nem igaz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7011) #16729600 válasza Воланд (#7010) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ettől még holnap újra igaz lehet,holnapután meg megint nem,amekkora kohézió van a nyilatkozatokban.Ezek tudják,egyáltalán,hogy mit akarnak? :)

(#7011) szunya1 És mi van akkor,ha egy eredeti már elfogadott regről váltott az ember insider 10130 ra,akkor is le kell túrni majd és telepíteni a 8.1 et? Ennyire ultra gagyi nem lehet ez a rendszer,vagy mégis?? :)

[ Szerkesztve ]

(#7012) #58000384 válasza Warter (#7009) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen, de akkor nem kell újratelepíteni, ha az RTM-nél kilépsz az Insiderből. Ugye eddig arról volt szó, hogy az aktiválás megmarad, most meg arról, hogy nem, mert kelleni fog az alap, vagyis vissza kell rakni valamelyik rendszert.

szunya1: Ők csak nyilatkozni nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#7013) Warter válasza #16729600 (#7011) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem számtalanszor el lett mondva, hogy nincs ingyen vacsora. A többi az csak marketing és porhintés. Kell a felhajtás a Windows 10-nek.

(#7014) alfa20


alfa20
senior tag

Gondolom valahogy szeretnék jutalmazni az Insidereket, tegnap ezért nyilatkozták amit, aztán aludtak rá egyet aztán rá jöttek, hú vazze ez nem lesz jó, me' boldog, boldogtalan most insider lesz hirtelen... kíváncsi lennék tegnap mennyien regeltek insidernek :) ... ma majd megint alszanak egyet aztán ki ötlenek megint valami megoldást az insiderek jutalmazására. amit másnap megint vissza mondanak mert megint rájönnek hogy elbaxták a kommunikációt és a vég az lesz hogy csendben kapnak wint a tesztelők... vagy egy szép 'vielen dank' háttér képet :D

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7015) junior11 válasza Воланд (#7010) üzenetére


junior11
veterán

Értem. És például ha már nem szeretném tesztelni a rendszert, ki szeretnék lépni az Insider programból, akkor elég egyszerűen újratelepíteni a 8.1-est? Más módon nem kell kilépni vagy deaktiválni vmit?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7016) #16729600 válasza Warter (#7013) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az miért számítana ingyen vacsorának,ha valaki segít a bugos rendszer jobbá tételében és reportol? Teljesen normális lenne,ha ennek ellentételezésére engednék az átállást jogalap nélkül is.Valamint,ha X fejes lenyilatkozik valamit,másnap Y fejes ne állítsa az ellenkezőjét,mert egyből elkezdek a drukkolni a cucc mielőbbi feltöréséért. :K :)

(#7017) Воланд válasza junior11 (#7015) üzenetére


Воланд
titán

eleg ujratelepiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7018) junior11 válasza Воланд (#7017) üzenetére


junior11
veterán

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7019) Warter válasza #16729600 (#7016) üzenetére


Warter
őstag

Aki a bugos rendszer jobbá tételében akar segédkezni, annak ezután is ingyen lesz, ez az insider program lényege. Aki viszont egy végleges szoftver akar, annak meg kell venni. :)

(#7020) viralmind


viralmind
aktív tag

Udv!

Elnezest ha volt mar errol info en nem talaltam egybehangzo valaszt arra a kerdesre, ha van egy legalis retail 8 kulcsom amivel mar szepen upgradeltem 8.1-re, es mondjuk augusztus 20.-an nyomok egy formatot, akkor lesz egy vegleges win10 iso amit letolthetek, es a telepiteskor beirom a win8 serialomat?Mert pld meg a win8 telepiteset is ki lehetett hagyni , eleg volt egy 8.1 iso es telepiteskor beirtam a 8 kulcsot es kesz.Szoval a kerdesem az lenne, hogy lesz-e egy letoltheto win10 iso amirol mondjuk karacsonykor tisztan telepithetek, es a legalis kulcsommal aktivalhatom , vagy vegig kell jatszanom a win8-8.1-10 frissiteseket, mert ha igen akkor az egy nap es akkor elegge el van b@szva, es valoban akkor jobban jar az ember ha nem legalis forrasbol beszerez egy win10 telepitot, mert nyilvanvaloan lesznek egybegyurt nem hivatalos iso-k, es ha ez kenyelmesebb , gyorsabb lesz mint az ms upgrade-rol upgradre verzioja akkor pont leszarom a legalitast.

ja igen tudom nem kotelezo format es isobol telepites, van opcio a resetre, de en mar csak ilyen roghozkotott vagyok hogy a telepites nalam iso-bol megy.

koszi!

[ Szerkesztve ]

(#7021) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

W10-re mikor várhatóak natív driverek? Főként notebookokra gondolnék. Gondolom fel lehet rakani a 8.1 driverét, de szívesebben tenném fel a 10-re írtat inkább.

(#7022) Воланд válasza viralmind (#7020) üzenetére


Воланд
titán

az upgrade lenyege az, hogy meglevo rendszert frissitesz egy uj rendszerre. tiszta telepitesnek meg ott van a reset funkcio a windows-ban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7023) Воланд válasza Vasinger! (#7021) üzenetére


Воланд
titán

rtm utan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7024) Máté94 válasza Vasinger! (#7021) üzenetére


Máté94
addikt

Gondolom a gyártók majd kiadnak egy listát, hogy mely gépekhez írnak drivert és ennek megfelelően időponttal is szolgálnak, ha akarnak. :)

(#7025) viralmind válasza Воланд (#7022) üzenetére


viralmind
aktív tag

Aha es mondjuk ha en karacsonykor meglepem magam egy uj lapossal , akkor a retail 8 kulcsom ervenyes ugyan de vegig kell jatszanom a 8-rol 10-ig upgradet?Mert akkor ugye hiaba resetelgetek.

na mind1 koszi a valszt ,ha igy lesz azt hiszem beszerzek majd egy normalis win10 isot es szepen fellokom valami aktivatorral,es az egesz keszen lesz 20 perc alatt, annak ellenere hogy van egy legalis kulcsom.

(#7026) Vasinger! válasza Воланд (#7023) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kb.-ra mennyivel utána? 1 hét,hónap, fél év?

Máté94:

Ilyen listákat hol lehet elérni?

(#7027) Máté94 válasza Vasinger! (#7026) üzenetére


Máté94
addikt

A gyártó bejelentéseit kell majd figyelni. Júl. 29. után gondolom lesznek tájékoztató oldalak a frissítésről, kompatibilitásról szóló cikkek.

(#7028) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne 10130-as build van fent,de a képernyőkímélőnek beállított képek nem akarnak működni,hogyan lehet működésre bírni? Az lehet gond neki hogy a beállított képek nem a rendszer meghajtón vannak?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7029) junior11


junior11
veterán

Feedbacken hibát jelezni csak angol nyelven lehetséges? :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7030) Воланд válasza junior11 (#7029) üzenetére


Воланд
titán

kuldheted mas nyleven is, mert leforditjak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7031) premete


premete
veterán

Itt vannak a kérdések-válaszok a Microsofttól, hogy ne kelljen mindent naponta tízszer megkérdezni itt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7032) vlevi


vlevi
nagyúr

Annyira zavaró, hogy nincs színes fejléce az ablakoknak, mert így elsőre nem látom, hogy melyik az aktív ablak. Néhanéha nyomkodom a gombokat, de nem történik semmi, mert utólag kiderül, hogy egy másik ablakban vagyok :) Csak abból látszik, hogy mi az aktív, hogy van 1 pixelnyi színes kerete, de az édeskevés.

(#7033) #33253120


#33253120
törölt tag

Egy ideje nem használtam az usb-s dvb-t tuneremet. Közben frissültem 130-ra, Most nézem, nem megy. eltávolítom a drivert, raknám újra, erre nekiáll sirni. hogy nem kompatibilis az oprendszer.

:W :W :W

Marad a linux ha tévézni akarok...

(#7034) junior11


junior11
veterán

Át lehet kapcsolni a start menüt a metro felületre (úgy, mint a 8.1-ben vannak a csempék) az 10130-as buildban vagy még nem?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7035) cattus válasza junior11 (#7034) üzenetére


cattus
őstag

Ha bekapcsolod a tablet mode-ot. De az original 8.1-es felületet nem lehet, pedig szvsz sokkal jobban nézett ki, mint a mostani.

Do the thing!

(#7036) junior11 válasza cattus (#7035) üzenetére


junior11
veterán

Aha, tényleg, köszi. Nekem is a 8.1 jobban néz ki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7037) King Unique válasza junior11 (#7034) üzenetére


King Unique
titán

Még a legelső buildekben megvolt ez a lehetőség, de mára sajnos már kivették és lett helyette ez a desktopra bezsúfolt tablet mód. Ami nekem sem tetszik annyira, a vízszintes görgetést is nagyon hiányolom...

(#7035) cattus: +1

[ Szerkesztve ]

(#7038) netpeti98 válasza junior11 (#7036) üzenetére


netpeti98
addikt

A beállításokban tudod bekapcsolni tablet módtól függetlenül a teljes képernyős startot.

(#7035) cattus: +1

Szerk.: úgy látom vagyunk még egy páran akik szerették a 8.1 kezdőképernyőjét :)

[ Szerkesztve ]

(#7039) King Unique válasza netpeti98 (#7038) üzenetére


King Unique
titán

De az lényegében egyenlő a tablet móddal, vagy a legújabb buildekben már nem?
Illetve modern appoknál is megvolt egy ideig a 8.1-hez hasonló full screen, aztán ahogy néztem, azt is kivették...

Vagyunk és tetszik jelen időben is, most is arról vagyok. :K És nekem vsz egyik gépen meg is fog maradni, ez már szinte biztos.

(#7040) justaview válasza premete (#7031) üzenetére


justaview
őstag

Upgrade-el lehet váltani 32 bitesről 64 bitesre ! :)

I want to switch from my currently installed architecture when migrating to Windows 10. Do I have that option with the free upgrade offer?
The free upgrade does not have the option to switch architectures, so the architecture will remain the same. If you want to switch architectures, you will have to download the Window 10 .ISO file in the appropriate architecture (32 or 64 bit) and perform a custom install.

(#7041) FollowTheORI válasza Воланд (#6995) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De ez a kettő nem ugyanaz... ilyen balfaszokat... már elnézést, de kommunikálni pontosan azt nem tudnak. :)

Az insider 10 -> RTM az nem free upgrade... hanem csak a tesztelt win végleges kiadása.

Most mennyiből tartott volna egyértelműsíteni hogy csak azoknak lesz ez legális/geniune akik genuine 7-8-8.1-ről mentek a preview változatba és utána kapják meg az RTM-et "ingyen". :)

De neeem... csak odabiggyesztett egy mondatot ami eddig is tudott volt és semmi köze az insider programhoz (az nem free upgrade, főleg ha nulláról azzal kezdted).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7042) King Unique válasza FollowTheORI (#7041) üzenetére


King Unique
titán

Nevetséges ez az egész... :DDD
Egy normális közleményt nem tudnak kiadni, honi márkaképviselet se mindig egyértelmű, többször kell frissíteni a cikkeket, na meg amit a kopasz leművel a Twitteren, az is megér egy külön fejezetet. :DD
Egyértelműen a hírverés a cél, mki erről beszéljen, aztán kész, Azt legalább sikeresen elérték.

(#7043) netpeti98 válasza King Unique (#7039) üzenetére


netpeti98
addikt

Tablet mode nélkül is megy.

Érdekes kérdés a váltás nálam is. A felület sokkal jobban tetszik a Windows 8.1-ben, viszont az app fejlesztők hamar átállnak majd a 10-re. Szerintem megvárom a Redstone-t a váltás gondolatával.

[ Szerkesztve ]

(#7044) premete válasza justaview (#7040) üzenetére


premete
veterán

Google translate a barátod, ha nem tudsz angolul. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7045) Aarpok válasza netpeti98 (#7038) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem se tetszik a 10 - ben ez a hibrid startmenü.A 8.1 - ben első dolgom volt az asztalra bootot megtiltani neki egyszerre a kezdőképernyő jön be.

Аарпок

(#7046) FollowTheORI válasza viralmind (#7025) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, elvileg az lesz hogy a kulcsod hozzákötik az MS fiókodhoz, és utána azzal a fiókkal tudod majd aktiválni az új telepítéseid.
Ha retailről frissítettél anno akkor viheted majd új gépre is.

Az ISO meg letölthető lesz, úgy mint win 8.1 esetén is ma már a media creatorral.

#7045) Aarpok

Megmondom őszintén nekem nullára nem hiányzik/-ott ez a start menüs dolog, de megértem hogy a régi usereket csak így lehet tömegesen átcsábítani morgás nélkül. :)
Én az utóbbi 1.5-2 évben amióta 8.1-et használok már totál megszoktam hogy nincs (vagyis van, csak teljes képernyős arra a pár pillanatra amíg netán kell).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7047) justaview válasza premete (#7044) üzenetére


justaview
őstag

Vicces vagy, de nem angol, max fogalom értelmezési problémáim vannak.

A free upgrade alatt én azt értem, hogy nyomom a gépemen a gombot, és ha korábban regisztráltam rátolja az update rendszeren keresztül a win10-et.

A követlező mondat így szól:

If you want to switch architectures, you will have to download the Window 10 .ISO file in the appropriate architecture (32 or 64 bit) and perform a custom install.

Ez rohadtul nem tartalmazza, hogy vegyem meg. Ha Neked van igazad, akkor sem az angol tudásommal van baj, hanem az MS szokásos ködös fogalmazásával.

A "download" nem = vásárlás!

[ Szerkesztve ]

(#7048) Warter válasza justaview (#7047) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem rosszul látod, nem tudsz váltani. Upgradelsz, ezzel meg lesz a jogod a Win10-re. Majd letöltöd az ISO-t és csinálsz egy tiszta telepítést.

(#7049) King Unique válasza netpeti98 (#7043) üzenetére


King Unique
titán

Végülis a teljes képernyős Start menühöz hasonló, de még mindig gyérebb, mint a 8.1 féle megoldás, csak vertikális görgetés is kényelmetlen tud lenni bizonyos esetekben.

(#7045) Aarpok: erre is lehet tenni akár külső menüt is, pl. Classic Shell :D

(#7046) NetTom: így van, sajnos, ha azt akarják, hogy sikeres legyen, akkor a nép nem éppen előremutató igényeihez kell igazodniuk...bár azért opcionális lehetőségként meghagyhatták volna, mint a legelső buildekben.
A 8.1 kezdőképernyője + Start gomb menü, full screen alkalmazások listája szerintem nagyon jól használható, látványos, átlátható és kényelmes, mintsem egy kis ablakban turkálni. Csak ugye a cikkek, elterjesztett mende-mondák, kommentek, áh, nem is folytatom... :(((

(#7050) #58000384 válasza FollowTheORI (#7041) üzenetére


#58000384
törölt tag

"csak azoknak lesz ez legális/geniune akik genuine 7-8-8.1-ről mentek a preview változatba"

Annak lesz ingyenes, aki 7-ről vagy 8.1-ről frissít végleges 10-re. A Preview rendszerekben nyoma sincs a 7 vagy 8 aktivált állapotának, akkor sem, ha eredetileg azokról lett frissítve a próbaverzióra.

Ja, és +1 én is a 8.1-es kezdőképernyőhöz :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.