Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Воланд válasza tatararpad (#2996) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz cp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3002) Dr.FantastiK válasza Воланд (#3001) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

lehet mar tudni hogy ez a 9926 kb. hany %-ba Feature Complete ? ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3003) tatararpad válasza Воланд (#3001) üzenetére


tatararpad
őstag

Végig TP lesz? Mióta biztos ez?

(#3004) Воланд válasza tatararpad (#3003) üzenetére


Воланд
titán

amiota bejelentettek az insider programot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3005) sz.balazs.95 válasza Воланд (#3000) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor azért nem megy a Store magyar régióval, mert ennek így kell működnie? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3006) Воланд válasza Dr.FantastiK (#3002) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet. de tekintettel arra, hogy folyamatosan jonni fognak az ujdonsagok, a megjelenes utan is, igy nem igazan lesz olyan, hoyg vegleges verzio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3007) samgar


samgar
őstag

Nem tudom használ e valaki itunest és hozzákapcsolódó eszközöket, a 9926 egyszerűen nem látja a telefont vagy az ipadot. Valakinek tapasztalat? :F

Oppo Find X5 PRO

(#3008) Воланд válasza sz.balazs.95 (#3005) üzenetére


Воланд
titán

azt hittem, hogy az office letoltesre gondolsz. amugy jah, jelenleg igy kell mukodnie, hogy a beta store csak us regioval mukodik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3009) bzoley válasza samgar (#3007) üzenetére


bzoley
veterán

"Mégis milyen legyen egy alfa?"

(#3010) samgar válasza bzoley (#3009) üzenetére


samgar
őstag

Kicsit félreértelmezted a kérdésemet. Nézd meg én mire írtam. Megoldási javaslatokat kértem, nem okoskodást.

Oppo Find X5 PRO

(#3011) tatararpad válasza Воланд (#3004) üzenetére


tatararpad
őstag

Akkor ez kimaradt az életemből. Eddig mindenki a januári verzióra mondta hogy az lesz a CP, de mivel még az is TP alatt jött ki, azt hittem csak eltolták a megjelenését :F

(#3012) Dr.FantastiK válasza Воланд (#3006) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:R

mindenesetre nallam sokkal gyorsabb mint a 8.1 -es,, es jelenleg szinte hibatlan ! :C

es a 8.1-es egyaltalan nem ment Sleep-be, ez a 9926 viszont 3 sec. mulva alszik.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3013) samgar válasza Dr.FantastiK (#3012) üzenetére


samgar
őstag

És ébred! ;]

Oppo Find X5 PRO

(#3014) mefistofeles válasza Dr.FantastiK (#3012) üzenetére


mefistofeles
addikt

Azt nem tudom pontosan megitélni, hogy a 8.1 vagy a 10 a gyorsabb de egyik sem lassú az biztos!
Bekapcsoláskor mondjuk kicsit "szöszmötöl" de a kikapcsolás :Y Ilyen gyorsan leálló rendszerhez még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3015) Dr.FantastiK válasza mefistofeles (#3014) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

azert valoszinuleg a Samsung SSD 850-PRO -m is hozzasegit ebben. ;)

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3016) mefistofeles válasza Dr.FantastiK (#3015) üzenetére


mefistofeles
addikt

....öööö nekem egy sata2-es kövületem van.....:K

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3017) samgar válasza mefistofeles (#3016) üzenetére


samgar
őstag

Nekem is :D Esküszöm egy másodperc az indulás :)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#3018) Воланд válasza tatararpad (#3011) üzenetére


Воланд
titán

a tavalyi, legelso buildre mondta azt az ms, hogy az inkabb az enterprise funkciokat helyezi eloterbe, a januari pedig a consumer funkciokat. de kulonbozo preview elnevezesek nem lesznek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3019) tatararpad válasza Воланд (#3018) üzenetére


tatararpad
őstag

Értem, köszönöm.

(#3020) pzstm válasza tatararpad (#2994) üzenetére


pzstm
titán

én mondtam neki is :C ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3021) Beri válasza Sub-ZeRo (#2981) üzenetére


Beri
addikt

Minden HDD tulajdonságaiban be van pipálva az indexelés mindig. Nem, nem az a baj.
Sőt, nem eleve az a default?

A hozzászólás második felét pedig megspórolhattad volna, az arcoskodás nem menő errefelé, ez nem az sg.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3022) Beri válasza betyarr (#2980) üzenetére


Beri
addikt

Ezek szerint nálad sincs kereső?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3023) betyarr válasza Beri (#3022) üzenetére


betyarr
veterán

nálam még 10 sincs,nemhogy kereső :N csak gondolom a 10-ben is követik a w8-ban lévő dolgokat.ott,meg ha emlékezetem nem csal,akkor csak abban az esetben keresi a te saját fájljaidat,ha előtte indexelteted.

(#3024) Beri válasza betyarr (#3023) üzenetére


Beri
addikt

Ezt: "a többit meg majd megoldják mire készen van a tíz" értelmeztem úgy, hogy nem én vagyok az egyetlen ugyanezzel a hibával (kompletten hiányzik a keresősáv a startból, a nagyítóra kattintva pedig SEMMI nem történik). Az indexelésről meg fölötted írtam.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3025) betyarr válasza Beri (#3024) üzenetére


betyarr
veterán

(#3026) betyarr válasza betyarr (#3025) üzenetére


betyarr
veterán

ja,jóvan...nincs search bar.mea culpa! :U
akkor se történik semmi,ha a win bill után egyszerűen elkezded begépelni a keresni kívánt szót?

[ Szerkesztve ]

(#3027) Beri válasza betyarr (#3026) üzenetére


Beri
addikt

Nincs hova. Még a fókusz se kerül át a start menüre. Ha elkezdek gépelni, a menü nyitása előtt aktív felületen gépelek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3028) Sub-ZeRo válasza Beri (#3021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sőt, nem default, mert nem rakja be hdd-ket az indexbe. Mert azt a usernek kell. Hűha, érzékenyen érintett hogy nem értesz az indexelés beállításához!? Költői kérdés, ne válaszolj. ;-) Jah és nem arcoskodás... ;-)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3029) samgar válasza Sub-ZeRo (#3028) üzenetére


samgar
őstag

Ez így van. Nem akarják feleslegesen lassítani a rendszert a sok indexeléssel.

Oppo Find X5 PRO

(#3030) Beri válasza Sub-ZeRo (#3028) üzenetére


Beri
addikt

Istenem... az indexelés beállításaihoz ÉRTENI kell... Hat év egyetem, négy év microsoftos képzés csak azért, hogy keresni tudj. Oké.
Még hogy nem arcoskodás... ez a hozzászólásod is csak azért született, hogy újra be tudj szólni.

Leírtam följebb, hogy MINDENEM indexelve kell hogy legyen, be van jelölve.
Ez hogyan oldja meg azt a problémámat, hogy HIÁNYZIK a keresősáv?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3031) samgar válasza Beri (#3030) üzenetére


samgar
őstag

Megnyitott mappán jobb oldalt felül ugyanúgy keresel nem? A start menu search es a mappa search semmiben nem kulonbozik. Vagy rosszul tudom?

Oppo Find X5 PRO

(#3032) tatararpad válasza Beri (#3030) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem kell mindent indexelni, az indexelés csak gyorsítja a keresést, nem az alapfeltétele annak. Ha mindent beindexelsz az csak fölöslegesen lassítja a rendszert.

(#3033) Beri válasza samgar (#3031) üzenetére


Beri
addikt

Igen, mappán belül ott a keresősáv, csak a startból hiányzik és a start melletti nagyító nem működik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3034) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Sziasztok,

Feltettem én is ezt az előzetest és futólag megnéztem. Azt kell mondjam, tetszik.

A legjobb, hogy a korábban a Lumia 925-re vásárolt programjaim jó része elérhető a Store-ban és feltelepítve ugyanott tudtam folytatni, ahol a telefonon abbahegytam. Ilyen program pl. a Nextgen Reader vagy a King's Bounty. A Nextgen Reader felületét pl. szépen hozzá lehet igazítani az aktuális kijelzőhöz. Nem beszélve a címjegyzékről, naptárról és e-mail-ekről. Láttam, hogy volt aki kifogásolta az új start menüt, mert túlzottan WP-s, nekem meg ez az egyik, ami tetszik benne. Szóval, akinek valamilyen WP8.1-es telefonja van, annak új értelmet nyerhet a konnektivitás. Nekem legalábbis ez a része nagyon bejön.

Elképesztően gyorsan boot-ol és működik az SSD-ről, sokkal gyorsabb, mint a 7. Elég stabil is, ahhoz képest, hogy ez mégcsak nem is béta.

Viszont sokkal több WinRT-s progi kellene, normálisan megírt kezelőfelülettel, amik hozzászabhatóak a kicsi és a nagy képernyőkhöz is. A minialkalmzások viszont hiányozni fognak. Tudtok ajánlani valamit, ami ki tudja azokat váltani?

Szerintem váltani fogok rá a 7-ről, mihelyst kijön a végleges. Gondolom, a 8.1-ben is benne van a fenti dolgok egy része, de arra pénzbe kerül váltani, erre meg nem. Azt viszont nem szeretném megérni, hogy a látszólagos ingyenesség fejében reklámokat kelljen néznem a PC-n.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3035) tatararpad válasza Darkness1 (#3034) üzenetére


tatararpad
őstag

Régen tervben volt hogy élő csempéket lehet kirakni az asztalra, és azokat vezérelni is lehetne majd widgethez hasonlóan, lehet megvalósul. [link]

(#3036) Darkness1 válasza tatararpad (#3035) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Meglátjuk. Valami kelleni fog, mert hozzászoktam.

No stress, no work Today!

(#3037) vlevi válasza tatararpad (#3035) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az jo lenne, a win7-es minialkalmazasok helyett.

(#3038) cattus válasza Darkness1 (#3036) üzenetére


cattus
őstag

Gadgetek helyett talán a Rainmeter jó lehet.

Do the thing!

(#3039) samgar válasza Beri (#3033) üzenetére


samgar
őstag

Ja dehát ezért tp.

Oppo Find X5 PRO

(#3040) worxland válasza vlevi (#3037) üzenetére


worxland
addikt

és majd jön hozzá az ájtatos szöveg, hogy a minialkalmazások ugyan nem voltak biztonságosak, de bezzeg az élő csempe... :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3041) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Skacok volt valami frissítés tegnap vagy ma reggel?
Tegnap este kikapcsoltam a gépet, minden oké, ma bekapcsolom és a startmenü és a keresés ikon meg jobb oldalon az óra mellett a new noticifations ikonok egyszerűen inaktívak.... :F
Start jobb klikk műxik. Minen más működik amit eddig néztem..... tipp?....

én semmit sem buheráltam de még csak nem is telepítettem tegnap.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3042) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Windows 365

https://utdetailing.hu/

(#3043) Dr.FantastiK válasza tibcsi0407 (#3042) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ez mar 'regi' hir ! ago 19 hours. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3044) tibcsi0407 válasza Dr.FantastiK (#3043) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fene, úgy látszik le vagyok maradva :P

https://utdetailing.hu/

(#3045) Barthezz2 válasza mefistofeles (#3041) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én meg tegnap sleep-el eltettem aludni, ma meg kikapcsolásból hidegen indul..

Beri:
Alul van a tálcád? Nálam csak úgy van search bar a sart menüben. Vagy esetleg próbáld meg ki-be kapcsolni a tálca beállításainál az toolbars fülön a "search on taskbar" funkciót.

Mondjuk eléggé béna, hogy így ráül a nyitott alkalmazások füleire..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3046) osztszoroz válasza Darkness1 (#3036) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

(#3047) King Unique válasza osztszoroz (#3046) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már én is akartam linkelni, megy 8.1 és 10 alatt is. Csomó minialkalmazás van benne, sokkal több, mint a Win7 gyári beépítettjei és folyamatosan fejlesztik. :K

[ Szerkesztve ]

(#3048) mefistofeles válasza Barthezz2 (#3045) üzenetére


mefistofeles
addikt

Azért az nem ugyanaz a kávéház....
Nem tudom megnézni így még a leveleimet sem...... Utána néztem, elvben semmiféle frissítés nem volt. Így még érdekesebb mert eddig semmi gond nem volt, és tegnap hibátlanúl kapcsoltam ki......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3049) vlevi válasza tibcsi0407 (#3042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, az b...na be. Számoljátok ki, hogy egy dobozos rendszer árához képest hányszorosát fizetnéd ki éves előfizetésben. Mondjuk veszel egy gépet, amit nem cserélgetsz évente, mert nem játszol rajta a legújabb játékokkal. Mai hardverigényeket nézve egy Intel G sorozatú Pentim, de legfeljebb i3-as bővenelég évekig

(#3050) Воланд válasza vlevi (#3049) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.