Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) RazoR


RazoR
veterán

Újraraktam a Win-t, órák óta megy hiba nélkül! ;)

(#63002) Ga3rieL válasza RazoR (#63001) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És a legujabb nagyobb updatek is fent vannak?

(#63003) RazoR válasza Ga3rieL (#63002) üzenetére


RazoR
veterán

CU fent van a többi nem izgat!

(#63004) Ga3rieL válasza RazoR (#63003) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de csak fent vannak,nem?

(#63005) EnterR


EnterR
veterán

Átálltam slow ring-re, de lehet, hogy csak én vagyok türelmetlen. :D Elvileg a 16232 build a legutolsó, ami ezen a csatornán elérhető, de eddig semmi. Már újraindítottam, locsoltam rá szentelt vizet, ráolvastam egy számsort, viszont nem jön az update.

PSN ID: marquuard

(#63006) RazoR válasza Ga3rieL (#63004) üzenetére


RazoR
veterán

Nemtudom, de hamarosan fent lesznek....alig várom, hogy megint szétcsessze a gépet! :(((

(#63007) Ga3rieL válasza RazoR (#63006) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor várom a fejleményeket.

(#63008) lovi27 válasza RazoR (#63006) üzenetére


lovi27
addikt

Miért cseszné szét? Ezek csak javítások, biztonsági rések betömése. Az érdemi változásokat már telepítetted. ;] Őszig nyugtod lesz tőlük... :DDD

(#63009) RazoR válasza lovi27 (#63008) üzenetére


RazoR
veterán

Mert múlthéten is egy ilyen "kicsi" frissítés cseszte szét!

(#63010) Grafirka válasza lovi27 (#63008) üzenetére


Grafirka
őstag

Hogy miert cseszne szet ? azt a MS kene megkerdezni , viszont teny, hogy volt ra precedens s nem keves alkalommal. Sajnos teljesen ertheto hogy gyanakvoak a felhasznalok.

(#63011) RazoR válasza Grafirka (#63010) üzenetére


RazoR
veterán

Így van! Áprilisban szétcseszte a CU, újraraktam teljesen a wint-t, nem is volt vele gond múlthétig, amikor is jött megint valami update és az ismét szétcseszte, újraraktam megint. Ahhoz valahogy nincs kedvem, hogy minden update után windows-t telepítsek! :(((
Kicsit úgy érzem, hogy a felhasználók a bétateszterek jelenleg....

[ Szerkesztve ]

(#63012) Grafirka válasza RazoR (#63011) üzenetére


Grafirka
őstag

Sajnos ( tul ) gyakran szembesulunk hibakkal a ceges gepeken (is). Egyik masik folot el lehet siklani de vannak olyanok hogy nagyon hazavag dolgokat.

(#63013) RazoR válasza Grafirka (#63012) üzenetére


RazoR
veterán

A legszebb az egészben, hogy már arra sincs esélye a parasztnak, hogy kikapcsolja a frissítést és maga döntse el, hogy kell-e neki vagy nem!

(#63014) LuiT válasza RazoR (#63013) üzenetére


LuiT
tag

Miért ne lenne?
Miután szól az WinUpdate, hogy van valami frissítés, elindítom a WinUpdate MiniTool-t és kiválasztom azt, amit szeretnék letölteni és telepíteni. Amit meg nem akarok telepíteni azt rejtetté teszem, s legközelebb nem is rinyál érte.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#63015) movax


movax
őstag

Mi szokott még terminálablakban felugrani nagyon rövid ideig az Office-on kívül? Mert nekem is felvillannt valami tegnap és nem tudom, összefüggésben van-e azzal, hogy lelassult a gépem és a Firefox pörgeti a procit, mint az állat. Avira és AdwCleaner nem talált semit, 12 GB memóriám van, i7-es proci, ssd, mégis alig tudok netezni.

(#63016) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben telepítettem win10 mellé ubuntut a laptopomra, azóta viszont amikor a windowst indítom el, a lemezhasználat hosszú időn keresztül, különböző rendszerfolyamatoknak, pl Előtöltés köszönhetően 100%-on pörög.
A windows nemrég lett újratelepítve.
Van esetleg ötletetek, hogy hogyan lehetne javítani a helyzeten?

Köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#63017) SP4C3 válasza INTELligent (#63016) üzenetére


SP4C3
veterán

A jelenségnek nincs köze az ubuntuhoz. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63018) Dumi86 válasza movax (#63015) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálam legutóbb Onedrive frissitésekor csinálta ezt a felugró terminalablakot :) Nem valószinű hogy ez a felugró ablak befolyásolná a teljesítményt. Legalább fele olyan lassú,sőt harmat gyenge gépem van a tiédhez képest,még szépen gördülékenyen netezek,perpill 10 megnyitott lappal(Opera). Ez nekem vírusgyanús dolognak tűnik. Vagy lehet a virusírtód fogja így vissza a géped,nem tudom mit használsz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63019) RazoR válasza INTELligent (#63016) üzenetére


RazoR
veterán

Futtass egy roguekillert!

(#63020) raidx válasza INTELligent (#63016) üzenetére


raidx
őstag

Nemártana egy lemezellenőrzést futtatnai. chkdsk C: /f /r kicsit hosszadalmas. Win alól. Fájlkezelő vagy tc. jobb klikk az ellenörzendő meghajtón (C:), tulajdonságok, eszközök, ellenörzés. Rendszert tartalmazó meghajtó esetén reboot kell. Ha nem javul akkor HDsentinellel rákellene nézni a HDD-re. Lehet baj van.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63021) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Nagyon sok évig Win7 felhasználó voltam, de egy fél éve én is úgy döntöttem, hogy ideje 10-re váltani.
Azóta figyelgetek folyamatosan bizonyos értékeket, és nem teljesen vagyok elégedett.

Win10 alatt a vga-m plusz 10-15 fokkal melegebb a 7-hez képest, ami így nyáron különösen zavaró.
A másik nagy bajom vele, hogy a cpu-t sem hagyja békén. Amikor semmit sem csinálok a gépen, csak a rendszer fut üres járton, akkor sem hagyja hosszú ideig a legalacsonyabb órajelen ketyegni a procit, hanem egyfolytában tekergeti a mhz-et. Az update meg a tűzfal letiltása segített némileg, plusz végigcsináltam ezt is: [Link] Azonban így sem az igazi.

Ti tapasztaltatok ilyet Win10 alatt? És ha igen, van erre valami megoldás? Esetleg csak egy rossz build-et használok? 64 bites Pro, build 1607.

Szeretnék 10-et használni, mert tényleg tetszik ez a rendszer, de ha nincs rá megoldás, akkor megy vissza a 7.

[ Szerkesztve ]

(#63022) Zioon válasza Stonerice (#62817) üzenetére


Zioon
újonc

Szia Stonerice!
Az utolsó Windows frissítés óta nekem is ez a problémám. Azóta sikerült megoldanod a helyzetet?

(#63023) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

De nemértem. Aszondják függesztették a kicsi "CU" updateket, de akkor mégis minek jönnek le??? Már őszig nem lehet kibírni? Hagynának békén addig, mert csak mindig elcsesznek mindent!!!! Őszkor majd ha fullos lesz, akkor merjék ki adni, és telepíthetős formában is, de addig kú......va gyorsan állítsák le az ilyen updateket!!! :W :W Addig fosok visszamenni 10-esre. mert némikor oly szerencsém van, hogy pár pillanat, és húzhatom újra az ő bullshit lövésük végett.!!!

[ Szerkesztve ]

(#63024) TRob1 válasza Ga3rieL (#63023) üzenetére


TRob1
veterán

Nem értem számodra mi fog változni ősszel. Az NEM EZ a CU lesz, hanem egy teljesen más, újabb nagy frissítés."CU2" (Nem a mostani CU javítása, hanem újabb feature-k, újabb javítások.) Vagyis újabb hibák is lehetnek/lesznek. Tehát ha egész eddig ódzkodtál, akkor semmi sem fog változni számodra ősszel sem. Sőt, a win10 történetében soha sem. Ergo: jobb ha maradsz 7en. Ha meg mégis 10, akkor MINDIG is benne lesz a pakliban hogy valami elszaródik egy frissítés következtében. Mert miért is változna ez a tendencia ha az elmúlt 2 évben megvolt?

ui: A "mostani" CU-t meg csak halasztották xy gépeknél. Amúgy meg eleve késleltetve mennek ki az ilyen frissítések, nem mindenki egyszerre kapja. Vkik akár hónapokkal később...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63025) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Zárolási képernyőt szeretném kikapcsolni egy TV-re csatlakoztatott eszközön, hogy amikor átváltok rá, akkor ne kelljen még egérrel vagy billentyűzettel pluszban ezt is elvarázsolni, hanem telefonról rögtön tudnám vezérelni a használt alkalmazást (Kodi). Van rá lehetőség?
Windows 10 Home 1607 - 14393.1358

Köszi a válaszokat.

Üdv.
Gábor

(#63026) svgyula válasza szilvásbukta (#63021) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt nem "akkor sem hagyja hosszú ideig a legalacsonyabb órajelen ketyegni a procit, hanem egyfolytában tekergeti a mhz-et." a win kéri hanem az FBI :D Figyelik, hogy mit csinálsz. :P Aztán ha megunták akkor elengedik és szépen visszaáll minden....
Dolgozik a rendszerből jó pár alkalmazás háttérben(meg pár vírus/írtó :DDD ) Ha megnézed a feladatkezelőben láthatod, hogy melyik program terheli éppen a HDD-t.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#63027) szilvásbukta válasza svgyula (#63026) üzenetére


szilvásbukta
tag

Nyilván néztem én is feladatkezelőben, és kikapcsolgattam a szolgáltatások nagy részét, amiket feleslegesnek tartok, induló programok listáját is megritkítottam. Az előre telepített szirszar programok egy részét töröltem, a maradékot meg próbáltam kikapcsolni. Szóval eléggé minimumon fut a rendszer jelenleg. Vírusírtót meg nem használok évek óta, jól megvagyok nélküle. A defendert is kikapcsoltam, úgyse véd meg semmitől, csak az erőforrást zabálja feleslegesen. Bár nevetségesnek tartom, hogy ezt hagyományos módon már nem lehet megtenni. Rengeteget sikerült javítani ezekkel a dolgokkal a mhz ingadozáson, de még mindig nem olyan, mint 7-en. Lehet, hogy lehetetlent akarok?! :D

Amúgy ezt az FBI-os dolgot meg kicsit túlzásnak tartom, de lehet én vagyok naív :D azt viszont elhiszem, hogy a Microsoft felé megy az adatközvetítés. Korábban linkeltem egy oldalra, ott van egy jó kis leírás, miket lehet ebből tiltani, de nyilván marad még olyan, amihez nem ad hozzáférést a rendszer. Ez ellen nincs mit tenni sajnos.

Viszont a VGA hőfok gondját már tényleg nem értem. Kicsit visszaváltottam 7-re (halleluja, hogy nem formáztam azt a vinyót anno :D), és tényleg sokkal hidegebb így...

Egyre inkább érik bennem az, hogy az SSD-re is inkább 7-et teszek fel, és egyelőre hagyom a 10-et.

(#63028) #11563776 válasza szilvásbukta (#63021) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Ha ezeket nem próbáltad még:

Ha már nem a Defender-t használod, akkor próbáld ki ezt:

A Windows 10 rendszer Defender programjának teljes kikapcsolása

A Szolgáltatások közül érdemes még a Windows Search nevűt is tiltani - több gépen hozott javulást.

Továbbá épp ma olvastam egy másik fórumon, hogy a Gépház -> Értesítők -> jelentős cpu-használat fog megszűnni, ha az értesítők többségét kikapcsolod.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#63029) RazoR válasza Ga3rieL (#63023) üzenetére


RazoR
veterán

Szívemből szóltál! :C

(#63030) szilvásbukta válasza #11563776 (#63028) üzenetére


szilvásbukta
tag

köszönöm a választ! viszont ez már mind megvolt :)

(#63031) #11563776 válasza szilvásbukta (#63030) üzenetére


#11563776
törölt tag

Egy képernyőkép esetleg a Feladatkezelőről?

Hátha több szem többet lát.

[ Szerkesztve ]

(#63032) EnterR válasza EnterR (#63005) üzenetére


EnterR
veterán

Továbbra sem kapok insider build-et, pedig közérthetően le van írva, hogy van újabb build a stabilnál slow ring-en. Mit lenne érdemes megpróbálnom? Természetesen az Insider-hez csatlakoztam.

PSN ID: marquuard

(#63033) lck válasza EnterR (#63032) üzenetére


lck
senior tag

Angol nyelvű rendszert feltenni.

(#63034) EnterR válasza lck (#63033) üzenetére


EnterR
veterán

Felraknám, csak a nyelvvel van problémám és emiatt telepíthetném újra a dolgaimat. A programjaimat lenullázza mert nem egyezik a két nyelv (most magyar, utána angol). Ha lenne magyar csomag, akkor meg tudna hagyni mindent ami nekem kell. Insiderből is le tudnám szedni a frisset, de ütközik a két nyelv. Csak nem értem, hogy mi az oka annak, hogy nem jön insider build.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#63035) lck válasza EnterR (#63034) üzenetére


lck
senior tag

Tudtommal magyar nyelvű windows-ra PC-n nem jön insider frissítés. - legalább is én még nem láttam, de javítsatok ha rosszul tudom.

Ha erre azt kérdezed, hogy akkor miért engedi az insider csatornát magyar windows-nál. Gondolom az adataidért :(( mivel hozzájárulsz egy sokkal bőségesebb adathalászathoz.

(#63036) EnterR válasza lck (#63035) üzenetére


EnterR
veterán

Hát akkor nem szenvedek vele, annyit nem ér az egész, hogy UK builddel újrahúzzam az egészet. Számomra nem volt tiszta, hogy magyar régió is kap-e magyar nyelvvel insider buildet. UK build felmenne, utólag magyar nyelvi csomag telepítésével de nem ér meg nekem ennyi macerát. Köszönöm a felvilágosítást. :R

PSN ID: marquuard

(#63037) Doky586 válasza szilvásbukta (#63021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarod hogy használja valami a procit: akkor vedd ki a gépből a procit és tedd az asztalfiók mélyére.. :))
Ha nem akarod hogy használja valami a ramot: akkor vedd ki a gépből a ramot és tedd az asztalfiók mélyére.. :))
Ha nem akarod hogy használja valami a hddt: akkor vedd ki a gépből a hddt és tedd az asztalfiók mélyére.. :))
Ezek a régi jól bevált módszerek a problémára.

(#63038) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! Valaki találkozott-e már olyan hibával az utolsó frissítés óta, hogy nehezen indul el a Windows? Konkrétan lefut az UEFI boot képernyő, majd fekete képernyő követi kb 15-20 másodpercig utána megint újraindul az UEFI és akkor már betölt a rendszer. Valami megoldás erre?

(#63039) tordaitibi válasza steele80 (#63038) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

(#63040) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Adott egy probléma nekem és az összes ismerősömnek is már egy éve (hogy miért vagyok olyan retardált, hogy csak most kérdezek be a fórumba azt nem tudom) :

A rendszer 1-2 óránként pontosan kétszer 15 másodperc eltéréssel ledob tálcára, pontosabban egy másik random választott alkalmazást helyez fókuszba. Feltételezem nem én jövök először ezzel a problémával, van rá rutin megoldás?

Üdv, Tibor

(#63041) steele80 válasza tordaitibi (#63039) üzenetére


steele80
senior tag

Köszönöm! :R

(#63042) szabonagyur válasza EnterR (#63036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kell UK build, tudtommal elég ha a mostanit átrakod angolra, akkor programok is maradnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63043) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv mindenkinek! Nekem pinkódos belépés van. Most elindították csökkentett módban, hogy eltakarítása azt a redvás nortont! Na most meg már nem adja be azt a lehetőséget hogy bejelentkeztek a pünkösdi, de be sem lép ugye. Van valakinek ötlete vagy tegyem máris be a telepítőt és telepítsek? Nem hiszem el hogy csökkentett módban nem adja be a belépési lehetőséget! Most vissza sem tudom kapcsolni. Nem tudok belépni!

® SimonYana ®

(#63044) vlevi


vlevi
nagyúr

A keresés "nagyon" ott van a szeren...

Ha arra keresek, hogy "ope" : [kép]
Ugyanez "oper"-ra keresve: [kép]

(#63045) n1nja válasza n1nja (#63025) üzenetére


n1nja
tag

OK, megvan.

(#63046) TRob1 válasza vlevi (#63044) üzenetére


TRob1
veterán

Miért? Rögtön megtalálta a helyeset (az a kék e betű) :U

¤ R'n'R ¤

(#63047) Rimuru válasza TRob1 (#63046) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a kek e betu az operat inditja? ne vicceljunk mar. :W Amugy tenyleg siralmas kereso a rendszerben.

Vigyázat, csalok!

(#63048) netpeti98 válasza Rimuru (#63047) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát ja. Egy-két hónapja nekem is voltak átmeneti elmezavarai és nem találta az alkalmazásokat. :(

(#63049) SP4C3 válasza TRob1 (#63046) üzenetére


SP4C3
veterán

Azt inkább a sz@r kifejezésre kellene, hogy kidobja.
Ja nem, akkor a desktopra dob ki...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63050) togvau


togvau
senior tag

Ha a a Media Feature Pack telepítve lett, de mégsem lett telepítve (mert nem csinált semmit), hogy lehet újrapróbálkozni? Nem lehet leszedni, mert "a rendszernek szüksége van a komponensre, ezért nem lehet uninstallálni").

hitler, sztálin, micro usb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.