Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Gyuri27 válasza Geth (#71990) üzenetére


Gyuri27
félisten

Biztos jó az 1000 csillió feleslegesen futó és a háttérben mahináló fícsőr. De még jobb lenne egy stabil, egyszerű build. Ami testre szabható. Azaz az user felrakja ami kell.
Most meg úgy néz ki, hogy neked kell oldalakat, fórumokat túrni, hogy melyiket hol lehet kikapcsolni, kigyomlálni.

Persze, hogy fáj az ahci. Mikor hetesen faja. Itt meg mint látod 2 hdd/ssd milyen problémát generál.
Továbbá 2k18-ban legyen már olyan egy os (amin már rajta a jó eszközkezelők, driverek és lehetőleg ismerje fel és pl ne akarja a rossz drivereket felpakolászni önnálóan, mutyuzva) ami tovább, tovább és legalább alap szinten működik minden és nem hibaüziket, bugokat, kint és szenvedést generál .
3-4 éve van már 10. Volt rá elég idő, hogy megcsinálják rendesen működöre még kazsuáloknak is.
72k hsz. A 7-es topik cirka 163k. Csak ugye mennyi idő alatt? Azt hiszem ez mindent elmond.
No de elég is ebből ennyi.
Félreértés ne essék. Nem fikázom a 10-t. Nem istenitem a 7-et. Csak rámutatok itt egy két dologra. Főleg arra, hogy az ember többet vár egy olyan cégtől mint az ms. Meg titkon elvárja, hogy 4 év alatt összerakják rendesen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72002) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!

Adott egy régebbi Fujitsu Siemens Amio Li 1718, model: MS2212.
Win 10 van rajta, viszont a WiFi-t nem tudom működésre bírni. Atheros AR5007EG.
Alapból ehhez a WiFi modulhoz nincs Win 10-es driver.
Az oprendszer telepítés közben/után feltett egy drivert. Nem működik vele. Ki/be se tudom kapcsolni a WiFi-t, így értelemszerűen az elérhető hálózatokat sem látja..
Próbáltam Win 7/Win 8 driverekkel, semmivel nem lett jobb.
Mit csináljak vele? :D :R

(#72003) Geth válasza Gyuri27 (#72001) üzenetére


Geth
addikt

Nem értem mi ez a nagy gyomlálhatnék, de biztos fontos. Én is amit lehet kikapcsolok, de azért túl nagy energiát nem fektetek bele :)
Ezt a rossz drivert már többen el akarták magyarázni nekem, én még nem láttam ezt az önálló, mutyuzós(?) telepítgetést (igen, a build upgrade után fel kellett raknom).
Van olyan cucc rákötve, amiből downgradelt driver van fent, soha nem cserélte ki semmi (csak a build upgrade :) ).

A hozzászólások számából azért óvatosan vonjál le ilyen következtetést, mert rosszul teszed :P
Féltucat egyéb lehetséges "magyarázatot" fel tudok sorolni, miért van ez így (nem teszem, mert így is hosszú, csak ha érdekel).

Egyébként elhiszem, hogy frusztráló, hogy például volt valakinek sikerélménye DOS-on, Win7-en, és a Win10 meg kifog rajta. Nekem is kellett új dolgokat tanulni. De az emberek nagyrésze az EFI-ben nem képes beállítani 2-3 fontos paramétert, és akkor ennek még semmi köze az OS-hez.
De nem is kell mindenkinek érteni hozzá, én se állok neki például autót szerelni egyedül.

(#72004) #74018560 válasza VoidXs (#71998) üzenetére


#74018560
törölt tag

Rátoltam az összes gyári drivert, BIOS és firmware frissítést, mostmár jó :R

(#72005) Geth válasza #04441088 (#72002) üzenetére


Geth
addikt

Régi Atheros az szívás...
Próbáld meg ezt, ha ez a verzió nem volt még.

(#72006) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Windows otthoni csoporttal kapcsolatban lenne problémám. A legutóbbi frissítés óta nem működik. A fő gépen létrehozom a csoportot de a másik 3 laptop nem tud rá csatlakozni. Beírom a jelszót de hibát ír ki. Már ezt is kipróbáltam de nem segített. Valakinek van ötlete?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#72007) #04441088 válasza Geth (#72005) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez a verzio meg nem volt probalva, de kirpobaltam, ugyanugy nem mukodik.
WiFi a bekapcsolva a talcas ikonok szerint, a szoveg szerint viszont ki van kapcsolva.

(#72008) tordaitibi válasza Geth (#72003) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nemelyekben nagyon is igazat adok a morgolodo forumtarsnak.
Valoszinu nem hagytam benned mely nyomokat :D de az lehet feltunt hogy az utolso ket honapba megritkultak a nyavajgasaim a w10 topikba es ennek nem az az oka hogy tokeletesre csiszoltam masfel ev alatt az oprendszerem, hanem december eleje ota dualbootba megy egy Linux Mint.
Nem mondom hogy zokkenomentesen, megvannak a hisztijei annak is es erosen szokni kell, a melyebben turkalas egeszen mas agyi hozzaallast igenyel.
De azota kb. 10x bootoltam be a w10 be, es mindezt ugy hogy 2 honapja eletemben eloszor lattam linuxot. 20 ev winezes utan.
Az install adta magat, dualboot hibatlan, nem lepte el a masod harmad stb. vinyokat, nincs drivervadaszat meg gepeszkedes es megy, nem hozza magaval keretlenul a fel internetet feleslegesen.
Ezt hianyolja szerintem az itt fikazok nagy tobbsege.
Nem mindom hogy minden happy meg csodaszep, de alapmukodes tokeleteses jo.
Nincs elet windows nelkul, pl. en sok android telefont hekkelek rootolok, bl-t nyitok stb, ezek linuxon nem mukodnek, vagyis ha valami megy is, win alol 1000x egyszerubb,
de tartalomfogyasztasra sikerult vele megfertoznom mar a kornyezetemet is, es bevalt.
En meglatasom ez, es nem hinnem hogy messze lennek a valosagtol.
Azt nem tudom letezik-e win10 embedded, a sewenbol en raktam ossze magamnak egy jol mukodot de nem 10 perc volt, a kolleganak ilyesmit ajanlanak. Abba csak az van amit belerak, habar ha a dependences fulon ha mindenhol mindent bepipal az ember, akkor gyakorlatilag egy teljes windows a vegeredmeny, minden egymasra epul es osszefonodik ennel a mammut rendszernel.

[ Szerkesztve ]

(#72009) Geth válasza tordaitibi (#72008) üzenetére


Geth
addikt

Nekem nem kellett másfél év, ha annyi kellett volna, már dobtam volna :DDD
Tehát azt is abajgatni kell, tanulni, stb, ezt eddig is tudtam.
Én azt mondom, ha valakinek a win dolog nem megy, nem tud tanulni, nem tud segítséget kérni, nyugodtan használjon linuxot. Ingyen van, a fejlesztésbe is be lehet szállni (FOS), a community is tárt karokkal vár, biztos van fórum is.
Hint: én is használok napi szinten :) szóval kár magyarázni.

(#72010) Csupingo válasza #04441088 (#72007) üzenetére


Csupingo
veterán

Ismerősöm gépében mikor nem működött 5 év után, magát a wifi kártyát kellett kivenni a gépből és visszarakni, mert már az nem érintkezett jól a sok csapkodástól. (Bár ott talán az volt a gond, hogy hol látta a gép, hol nem. Néha volt net, néha meg nem.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72011) Gyuri27 válasza tordaitibi (#72008) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tudod az a vicc, hogy leszeded a creatort. Ami vizsgál, értelmez, matekozik. Leszedi a megfelelő filéket, drivereket. Aztán telepítéskor, telepítés után omlik össze a francba. Nem mondom, hogy nekem, nekünk korszerű cuccaink vannak. de épp ezért egy stock wint az ms rátolhatna hibamentesen.
Persze nem ez történik. Holott semmi egzotikus hardver nincs a gépbe. Minden megy (ment win 7 alatt) alapértelmezett ms meghajtóval (lemezről). Itt meg a win 10 a nagy vizsgálódás után se képes erre.

Amd - Radeon - Ryzen

(#72012) Geth válasza Gyuri27 (#72011) üzenetére


Geth
addikt

Tehát ha jól értem az a baj, hogy nem megy MINDEN gépen az alaprendszer hibátlanul?
Ez soha nem fog bekövetkezni, ezen kár filózni, szerintem.
Ha most felrakod egy modern gépre a Win7-t, nem lesz se USB3, se normális GPU driver, stb.
Ja, NVMe esetén fel se tudod rakni külső segítség nélkül :)

Az alaprendszer egy fix méretű driverstore-ral érkezik, ennek okai logikusak.
Az, hogy updateről nem szed le jókat, az meg nem feltétlenül az MS hibája. Ez nem opensource világ, a gyártóknak kellene együttműködni.

Én javaslom, hogy hagyjuk ezeket a sz*r-a-win10 (igen, az), go-go-linux (van rá másik topik) kommenteket, szimplán mert nem konstruktívak.

[ Szerkesztve ]

(#72013) Gyuri27 válasza Geth (#72012) üzenetére


Gyuri27
félisten

Boccs az, hogy szar az a véleményem. Tetszik vagy sem. Ez van.
Amiket leírtam konkrét hibák és jelenségek. Azok pedig a win10-hez tartoznak.
Azaz bőven szakmai. Ami nem volt az azt offba tettem.
De meg lehet győzni. Keress rá a nevemre a topikban. Az első pár hsz a kálváriámról szól. Ha annyira penge vagy nyilván tudsz olyan megoldást, javaslatott tenni. Aminek okán belátom én is, hogy dejó és működő a win 10. Addig csak az marad ami van. Van akinél működik (vagy a létező hibák, bugok nem zavarják). Meg van akinél nem működik vagy csak nyögvenyelősen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72014) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Anno mar kerdeztem, de nem kaptam erdemi valaszt es a problema meg mindig megoldatlan:

A gond az, h kulso HDD restart utan nem bongezheto holott a listaban szerepel, sot a biztonsagos eltavolitas ikon is jelen van. Ennek ellenere hiaba frissitek vagy csinalok barmit a HDD-n levo filokat, mappakat csak akkor tudom ujra megnyitni, ha ujrsacsatlakoztatom a vinyot.

Van barkinek barmilyen tippje, h ezt mi okozhatja? :F :U (raadasul mar kiprobaltam az osszes USB-t hatha, de sajna nem...)

(#72015) Geth válasza Gyuri27 (#72013) üzenetére


Geth
addikt

Igen, azt látom, hogy szerinted szar, ritkán látok mást :DDD
Az, hogy felsorolsz problémákat (többször, akár kérdés nélkül), megoldás nélkül az nem konstruktív, kár a szakmai jelző mögé bújni (mert nem az).
Keres a halál, van bőven új hozzászólás :) Most úgy látom már mindketten kezdünk átmenni full általánosításba, javaslom ne erőltessük...

(#72016) terepkigyo


terepkigyo
csendes tag

Sziasztok.

Van mód a Windows Update és a BITS service-ek állandó tiltására?
Leállítom, majd letiltom őket, következő újraindításnál szintén bekapcsolva létezik. :O

"A hangerő, életforma!"

(#72017) Gyuri27 válasza Geth (#72015) üzenetére


Gyuri27
félisten

Laptopos srácnak se sokat segítettél (mások se igaz). Ő is azzal a problémával küzdött mint én.
Ötleteltél aztán ennyi. Persze leírtad, hogy a win 10 jó. Azzal semmi baj. Marha szakmai volt az is.
De tényleg hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72018) Geth válasza Gyuri27 (#72017) üzenetére


Geth
addikt

Tekintve, hogy nem frissített AHCI drivert (amit egyébként Te is szóvá tettél).
Nyilván én is úgy vettem, hogy az már megtörtént (mint ahogy Te is), és arra gondoltunk, hogy akkor nem ez a hiba forrása.
Mint kiderült, nem ez történt. Nem tudom miért fáj, hogy megpróbáltunk neki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#72019) ludla válasza Geth (#72018) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Frissítettem AHCI drivert :K és nem segített semmit, ami fura előtte is ezzel a win10-el működött és ugyan ezzel a gyári driverekkel, itt ami nagy gond Win10 kompatibilitási problémák a driverek terén, a gyártók későn vagy sose javítják ezeket :((
Minden téren próbáltam meg oldani, új telepítés letiltott net melett ne tudja a drivereket auto módon letölteni, cserélni a meglévőt az AMD oldalán elérhetőre,a Lenovos gyári driver sem oldotta meg.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#72020) Geth válasza ludla (#72019) üzenetére


Geth
addikt

Milyen AHCI controllerek vannak a gépbe? (VEN_ID / DEV_ID)
Én innen szoktam ilyesmit leszedni.

(#72021) cigam válasza tordaitibi (#71979) üzenetére


cigam
félisten

Hétvégén lett telepítve, és még mindég ugyanúgy néz ki.

Nem az a kérdés mi a véleményed a plusz programokról, linkekről. Ha benne van az patent módon ikonnal mindennel legyen benne, azonnal használható módon. Ez így egy rakás kaki kupac.

Nem mellesleg: Az ikonja nélkül el sem tudom dönteni, melyik micsoda. Ebben a jobbklikkes menü sem segít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72022) Gyuri27 válasza ludla (#72019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az, hogy előtte müködött az semmit nem jelent. Pont ez a baj. Pont erre panaszkodnak többen (és akkor ez nem a gyártó hibája).
A 10 hajlamos a szerinte jó (amúgy rossz drivert felrakni). Az user meg pislog, hogy mi nem jó.
Lehet a gyártókra mutogatni félig meddig jogosan.
De ha már a win 7-nél egy elfogadható lemezkezelést alkottak (mert azért a jótol az is messze volt, de müködött 2-3 hdd nem okozott gondot neki) akkor a 10-be is rakhatnának hasonlókat. Mert nem 30 hdd-ről beszélünk különböző raidekben.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72023) spiritex válasza Gyuri27 (#72022) üzenetére


spiritex
veterán

De miért ragaszkodtok ehhez a trágya W10-hez? Én a munkagépemen 8.1-et használok és fogok is, amíg csak lehet, azzal nekem évek óta semmi gondom nincs. 10-essel csak ott szenvedek muszájból, ahol a géppel együtt adták...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#72024) Zoz


Zoz
őstag

Driver ügyben egy történet: nemrég hoztak hozzám egy Inspiron M5010-et azzal, hogy nem települ a 10, az első újraindítás után merevre fagy.
Elsőnek mondtam, hogy ilyen régi szutyokra ne akarjanak 10-et erőltetni :) De esküdöztek, hogy ezen a gépen már Win10 volt, csak megdöglött a vinyó, és most az új SSD-re kéne felrakni.
Kipróbáltam én is, 1709 megfagy, 1703 megfagy... biztos régen tették fel, legyen 1511, az is megfagy...
Ekkor jött az ötlet, biztos 7-ről frissítettek.
7-es fel, rá az összes gyári driver, utána 1709 frissítésként rá: tökéletesen működik!
Megnéztem az eszközkezelőben, a Wifi és az AMD Sata AHCI driver volt az amit megtartott a 7-esből.

(#72025) King Unique válasza spiritex (#72023) üzenetére


King Unique
titán

A 8.1 jó rendszer, én is használom, sőt én másokkal ellentétben (...) már a kezdetekről fogva dicsértem. Mert az ugye milyen érdekes, hogy korábban az volt a célpont, azt fikázta mindenki, most meg hirtelen milyen jó lett... :D Viszont egy ideje már azt sem fejlesztik nagyon, ellenben a 10-est igen és eleve az utóbbi egyre inkább a jelen és pláne a jövő. Az, hogy egyeseknél vannak gondok, az nyilván nem jelenti azt, hogy mindenkinél. Szóval azt a bizonyos jelzőt így leáltalánosítva, azért annyira nem erőltetném... Nálam több gépen is OK a W10 és szeretem használni, tetszenek a felületen eszközölt újítások és kényelmi funkciók is. De ebben a topikban szintén van egynéhány olyan user, akiknél bevált és másokkal ellentétben nemcsak fikázni és hümmögni járnak ide...

[ Szerkesztve ]

(#72026) Geth válasza Zoz (#72024) üzenetére


Geth
addikt

:DDD Sejtettem, hogy nem rossz dolog már telepítés közben berakni azt a cseszett AHCI drivert, csöppet fontos.

(#72027) ludla válasza Zoz (#72024) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Ki lehet a Win7 alól szedni a működő AMD Sata AHCI drivereket? Mert legközelebb akkor azokat próbálnám neki beállítani. :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#72028) Zoz válasza ludla (#72027) üzenetére


Zoz
őstag

Az említett esetben nem a Win7 beépített drivere volt, hanem a DELL oldalán volt a géphez egy AMD Serial ATA Controller (AHCI), v.v1.2.1.296, A02 nevű csomag, és ez volt az ami megmaradt a 10-re frissítés során.
(Persze a Win7 elvolt a saját szabányos AHCI driverével is.)

(#72029) Gyuri27 válasza spiritex (#72023) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én a meg a win10-hez való ragaszkodás. LOL

Zoz: nekem frissitve is és tisztán is összefosta magát. Okát nem tudom. Nem jöttem rá.
Persze. Ezt mondom én is. A w7 saját ahcijével elvan. De a 10 nemigen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72030) Geth válasza ludla (#72027) üzenetére


Geth
addikt

Ezt a verziót próbáltad, és ezt csapja felül folyton a Win10?
AMD AHCI Driver v1.3.1.276 WHQL for Win8-10 x64

(#72031) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Win10-ben elérhető valamilyen formában a minialkalmazások?
Ha igen, hogyan tudom előhozni?

:R

(#72032) LEON_01 válasza forras2 (#72031) üzenetére


LEON_01
tag

(#72033) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Állandóan felugrik az Edge a Bitdefender oldalával
Nem tudom mit akar vagy miért csinálja de nagyon idegesítő
Játék közbe is feljön, lehivja az alkalmazást/játékot
Mit lehet vele kezdeni?

(#72034) MrCsiT válasza Geth (#72003) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azért ne romoljunk el teljesen:

Az, hogy a Win 10-nél
- a frissítésekkel szétcsapja saját magát, és fél óra - 2 nap fórumozással már meg is bírod oldani, amit elrontottak, azért az nem gyengén gáz;
- az, hogy a Candy Crush "must have", kérdés nélkül felmászik párszor és már rutin a "Start menü/szeméten jobb egér/uninstall" , de csak +3-4 kattintás egy hálózati kapcsolat beállításának elérése az előző win verzióhoz képest, az szintén egy röhej;
- az, hogy leállni sem képes, mert még szüttyög, és a hardveres leállító gomb a PC-n a nyilvánvalóan helyes beállítás ellenére hol leállítja a gépet, hol nem..

..ezek mind, mind NEM előnyös tulajdonságok, amikre ne az legyen már a válasz, hogy "Höhö, hüle user, tanujjad meg' , mer' ez a Zúj" ?!

Van pár app, amit csak azért nem tiltottam még le, mert lusta voltam a fentebb írt fél óra - 2 napot rászánni arra, hogy megkeressem, hogyan kell megölni..

Valóban jogos, hogy 4 év alatt összerakhatták volna ezt az "ingyenes"-telemetrikus csodaszemetet egy működő op.rendszerré is, ami segíti és támogatja, nem pedig szívatja a felhasználókat.

A sok hsz meg általában nem arról szól, hogy

"Nekem is tökéletes!"
"+1"
"like!"

hanem épp a kétségbeesett felhasználókról, akik végképp nem értik, hogy ami tegnap ment, ma miért nem megy, tehát a hsz-szám valójában teljesen jól megmutatja az egy termékkel kapcsolatos véleményeket, csak rá kell keresni a "hiba" és a "szeretem" szavakra, máris látszik, melyik nyer? :)

vagy lsd. az épp fölöttem írt hsz-t: szerinted, örömében írta a fórumtárs? :DDD :N

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72035) forras2 válasza LEON_01 (#72032) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm :R

(#72036) Lujo416 válasza Lujo416 (#72033) üzenetére


Lujo416
tag

Én hibám elrontottam
Nem a Bitdefender jön fel hanem a Windows gyári f*stalicska virusszedője (az is valami defender)

(#72037) Grg válasza MrCsiT (#72034) üzenetére


Grg
tag

A sok hsz meg általában nem arról szól, hogy

"Nekem is tökéletes!"
"+1"
"like!"

Pontosan, de ebből nem feltétlenül kell azt kihozni, hogy valami nem jó, hisz akinek nincs gondja az nem fog idejönni és beírni a fentieket...
Ide csak az írogat akinek gondja van, persze hogy értelmes választ/megoldást kap-e itt az már más kérdés...

(#72038) Kube válasza cigam (#71951) üzenetére


Kube
senior tag

1. Jelentkezz ki majd vissza, aztán lesz start menüd.
2. Start futtatás: regedit
3. Ezt tallózd ki: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WpnUserService
4. Találsz benne egy "start" változót, állítsd át 4-re.
5. Gép újraindít, tádáááám.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#72039) demars válasza Kube (#72038) üzenetére


demars
addikt

Fent van a W10, eddig tetszik. Minden működik.
Köszönöm a segítséget és infókat! :R

Amit cigam kérdezett és amire válaszoltál, az általános probléma? Még elég sokat dolgozik a háttérben a windows, gondolom szedi le a frissítéseket.
Hagyjam, vagy érdemes letiltani, hogy ne okozzon galibát?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#72040) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

annak ellenére az energiagazdálkodási lehetőségeknél ki van kapcsolva az alvó állapot, és a képernyő kikapcsolása is a PC-m aludni megy 1perc inaktivitás után. Minimális terhelés és hőfok mellett. Szűz, frissen telepített Win10 pro.

Tudnátok valami tippet adni, merre keressem a megoldást?

Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#72041) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Sziasztok elsők között frissítettem anno a konfigurációmat Windows 7-ről Windows 10-re (Windows 10 Home - 1709-es verzió op.rendszer buildszám 16299.192) amikor lehetett és azóta is mindig automatikusan frissíti magát a gép, sosem kellett újratelepítést sem végeznem.

Úgy kb egy - másfél hónapja van az a furcsaság, hogy véletlenszerűen (ez lehet 2 óra működés de akár másfél nap után is) a képernyő (Samsung UE50MU6122 tévére van kötve Hdmi-vel) elsötétül s aztán a gép újraindítja magát s jelentkezhetek be újra.

Ez mitől lehet? Az új tévé miatt vagy valami frissítés következtében? Ötletem nincs mi végett van de roppant idegesítő dolog ez számomra. Jó lenne rá valami megoldást találni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#72042) Geth válasza Bogyi007 (#72041) üzenetére


Geth
addikt

A leírásod alapján nem tűnik BSOD-nak, esetleg keletkeznek a win könyvtár alatt a Minidump alkönyvtárban dumpok? Alapból be van kapcsolva, hogy csináljon, de persze nem mindig tud csinálni :)
Esetleg event log?

Az egy-másfél hónap ha minden igaz kiszűri a legutolsó frissítést, mert az csak jan. 4-én jött ki.
Tény, hogy az előtte levő frissítést már nem szűri ki :)

A TV szerintem ártatlan, én nem tudok róla, hogy amiatt restartolna egy gép.

Ha a szoftvert kicsit félretesszük, elképzelhető, hogy a tápegység kezdi megadni magát? (desktop gép esetén)
Kicsit félrehord az iránytűm, mert pont tegnap hoztak táphibás gépet :(

(#72043) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó topikban kérdezek, de talán ide illik legjobban.

A Problémám a következő vettem egy laptopot ebayen, ami egy US 100gombos billentyűzettel jött.
Ugyebár nincs hely rajta az í betűnek.
Tud valaki olyan programot, vagy registry beállítást, amivel kilövök egy gombot a billentyűzetről és amikor lenyomom, helyette az í betűt írja ki? Mindezt Windows magyar 10 alatt. Olyat találtam, amivel billentyűket tudok felcserélni, de ez is csak angol billentyűket ismer.

A konkrét elképzelésem az lenne, hogy az FN-t feláldoznám az í betűért. Ja és Shift+FN-re jó lenne a Í betű :)

(#72044) Geth válasza Dikri (#72043) üzenetére


Geth
addikt

Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, és google kiad ilyen progikat, valaki lehet ajánlja is valamelyiket, addig is egy workaround:
Alt + j = í
Alt + i = Í
Én vegyes bill-eken szoktam gépelni, és gyakran akkor se használom az í-t, ha van...

(#72045) Dikri válasza Geth (#72044) üzenetére


Dikri
tag

Köszi ezt ismerem :) De azért jó lenne egy fizikai í és Í betű.
És ugye ezek a keymapper programok is a registryt túrják meg.

(#72046) Csupingo válasza Dikri (#72045) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem ezt a sharpkeys-t dobta a google, talán jó lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72047) Dikri válasza Csupingo (#72046) üzenetére


Dikri
tag

Néztem, de csak angol gombokat ismer. És csak cserélni tud, az lenne jó, ha billentyű leütésre ASCII kódból tudna dolgozni...

(#72048) Syl válasza Geth (#72042) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem biztos, hogy félrehord. Decemberben velem is szórakozott a desktop gépem. Ilyen random újraindulások voltak bsod nélkül. Aztán tápot cseréltem és minden gond megszűnt :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72049) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kedves szakértők, elnézést a bugyuta kérdésért. Van egy 30GB-os hotfix nevű könyvtár a windows 10 op.rendszerű dell laptop “c” drive-ján, mely csak 64GB-os. Van valamilyen következménye, ha törlöm ezt a könyvtárat? Nem nyitottam meg, most nem vagyok a gép közelében, gondolom install v. uninstall file-ok lehetnek benne?
Előre is köszönöm a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#72050) Axi-Maxi válasza Geth (#71991) üzenetére


Axi-Maxi
tag

köszi,már próbálgattam mindent de semmi változás amikor betölti ezt az ablakot , eldobja a billentyűzetet , próbáltam ps2 porttal,de azzal sem megy, feladtam :(

Igyál vizet Axi fizet

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.