Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#41001) V60

V60
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mert már kifogytam az ötletekből.

Adott az Edge és a Chrome is. Mindkettőnél ugyanezt csinálja: Egy bármilyen lapra történő belépés után kb. 10 másodperc után átlép egy reklámablakra. Felugró ablak tiltása mindkettő böngészőnél bekapcsolva.
Néha ha pl. az Origo.hu-ra lépek be akkor csak azután csinálja ezt ha a lapon valamire rákattintok de ugyanez a jelenség. :(((

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41002) istvankeresz válasza V60 (#41001) üzenetére

istvankeresz
(fanatikus tag)

Chrome-nál próbáld ki az adblock vagy adblock plus plug-in-t, ha zavarnak a reklámok. Edge-nél még tudtommal nincs ilyen plug-in vagy más megoldás. Ott együtt kell élni ezzel.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41003) V60 válasza istvankeresz (#41002) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Rendben, kipróbálom és köszönöm. :)

(#41004) SP4C3 válasza V60 (#41001) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Bekaptál egy Adware-t. Antivírusod van?

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/

(#41005) MaCS_70 válasza Ciccuka (#40999) üzenetére

MaCS_70
(PH! nagyúr)

Igen, már volt, de abban a cikkben nem fellebbezett a MS, az Általad linkeltben meg igen. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41006) V60 válasza SP4C3 (#41004) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Szia

A MS Essentials van rajta, a Win7-ről maradt rajta gondolom. Amit írtál azt ki tudom pusztítatni valahogy ha az lehet a gond?

(#41007) Viktor77 válasza V60 (#41001) üzenetére

Viktor77
(Jómunkásember)

Adblock helyett uBlock inkább.

Some people move on, but not us ... not us

(#41008) nonsen5e válasza V60 (#41001) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Origo-nál engem is teljes képernyő reklám fogad Edge-ben, az normális. Viszont ha minden weboldalon ugyanolyan / ugyanolyan stílusban jön be reklám, akkor ajánlatos lefuttatni egy Malwarebytes keresést, mert kaptál valami reklám vírust.

「今が最高」

(#41009) istvankeresz válasza V60 (#41006) üzenetére

istvankeresz
(fanatikus tag)

Szerintem szedd le az Essential-t és engedélyezd a Defendert, ha már úgy is ott van alapból. Futtass egy Malwarebytes-t és utána ha nem vagy extrém netező akkor nem lesz baj. Havonta átfuttatod az Anti-malware-t és nincs baj.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41010) raidx válasza Viktor77 (#41007) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Már abból is van kétfajta. Az Ublock Origin ami még nem adta be a derekát.

Az Opera 38 már beépítve tartalmaz reklámblokkolót csak még nem tanítható ezért kell az uB is.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41011) embe

embe
(PH! nagyúr)

Sziasztok!
Van valami mókolás arra hogy gyorsabban álljon le a gép? Hogy ne pörögjön félnapig a kör, illetve, illetve ne mutassa fél óráig, hogy ez vagy amiatt a program miatt nem tud leállni.

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#41012) snooze válasza embe (#41011) üzenetére

snooze
(PH! addikt)

ssd-t tegyél bele..csodákra képes.. 😊

[ Szerkesztve ]

GO GUNNERS!!

(#41013) SP4C3 válasza embe (#41011) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Vagy SSD, vagy tweak-elsz.

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/

(#41014) V60 válasza nonsen5e (#41008) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Köszönöm, megcsinálom.

Szia :)

(#41015) V60 válasza istvankeresz (#41009) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Rendben, köszönöm. :R

(#41016) embe válasza snooze (#41012) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ma ment bele. Friss telepítés. Előtte sshd volt.

Az egyik asztali gépben egy Samu 830-as ssd van, az valahogy pörgősebb.
Találtam egy ilyen leírást, de nem veszek észre változást.

[ Szerkesztve ]

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#41017) Joker88 válasza djstavross (#40998) üzenetére

Joker88
(őstag)

az Asus-féle programok is telepítve vannak ?

(#41018) Cifu válasza embe (#41016) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Szerk.: sorry, tévedtem.

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#41019) SteeWe

SteeWe
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Win 7 64bit-ről váltanék Win 10 64bit-re az aláírásomban szereplő gépen. Ezen leírás alapján megvan a Win 7 kulcs: [link]. Értelem szerűen UEFI bios nincsen.
Vannak-e ajánlások, amiket érdemes betartani friss telepítésnél. Pl
1. Csak az 64 Gb-os SSD-t hagyjam telepítéskor, az 1 Terrás HDD-t addig húzzam le?
2. Szedjem ki a SB Audigy-t telepítés előtt?
Vagy bármi egyéb?

(#41020) djstavross válasza Joker88 (#41017) üzenetére

djstavross
(tag)

Igen, minden! Már leszedtem a drivereket és újra felpakoltam, de ennél a notinál nem hoz automatikus fényerő csökkentési lehetőséget az energiagazdálkodáson belül. Az újabb Intel HD driverek meg nem akarnak felmenni erre hivatkozva: "A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától.
A telepítő leáll."

Pedig megfelelő drivert szedek le az intel oldaláról (win és bit).

(#41021) half333

half333
(őstag)

Üdv! Nem indul egy játék. Mi lehet a probléma? [link]

(#41022) kory24 válasza embe (#41011) üzenetére

kory24
(őstag)

Kapcsold ki a Fast Boot-ot. SSD-nél úgyse sokat gyorsít bekapcsoláskor.
(Egyébbként Sandforce vezérős SSD-t 0Fill-el kell mérni. (tömörítés miatt) )

[ Szerkesztve ]

(#41023) kory24 válasza kory24 (#40986) üzenetére

kory24
(őstag)

Erre senki?

:(

(#41024) Angel2014

Angel2014
(őstag)

Sziasztok mi lehet a baj win 10 64 bit telepítése egy asus m5a78lm alaplapon ahci re állítva kézzel csináltam az usb telepítését ntfs re formázva és örökké ezt a hibát dobja fel ...mi lehet a baj? Találkozott már valaki ilyennel?

usb . 2.0 usb 3.0 egyaránt csinálja...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41025) embe válasza kory24 (#41022) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Ezt hol kell kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#41026) netguru10 válasza SteeWe (#41019) üzenetére

netguru10
(fanatikus tag)

Én anno semmit nem vettem ki. (se a plussz 5HDD-t,se az X-Fi hang karit)
Csak simán feltoltam a rendszert a raid0-ás ssd-re és annyi. (beírtam neki a kulcsot és csókolom) :C

(#41027) kory24 válasza embe (#41025) üzenetére

kory24
(őstag)

Fast Boot kikapcsolása az Energigazdálkodási lehetőségek és ott a Főkapcsoló funkciójának megadás.
Itt alul.

[ Szerkesztve ]

(#41028) embe válasza kory24 (#41022) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Na 0Fill-el mérve ezt dobta:

Na nem találom ezt a Fastboot.ot. :(

[ Szerkesztve ]

(#41029) vlevi válasza embe (#41028) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Kapcsold ki a hibernálást. Az a legtutibb.
Admin módban powercfg -h off

(#41030) embe válasza vlevi (#41029) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Megtörtént. De lehet csinálok egy tiszta telepítést, mert most egy integrált Windowst toltam fel.

(#41031) kory24 válasza embe (#41028) üzenetére

kory24
(őstag)

Ha ki van kapcsolva a hibernálás/alvás akkor nincs fast boot opció ott.

(#41032) embe válasza kory24 (#41031) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

De nekem az nincs ott. Valszeg amiatt, hogy egy integrált Windowst tettem fel.

(#41033) edari válasza embe (#41032) üzenetére

edari
(őstag)

Ha a hibernálást már kikapcsoltad, akkor sincs ott.

(#41034) embe válasza edari (#41033) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Köszi!
Engem igazából az érdekelne, hogy a leállást hogyan lehetne meggyorsítani, és ettől a témától jutottunk el ide.

(#41035) vlevi válasza embe (#41034) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Fast startup=slow shutdown :)
Azért, mert a bootolás gyorsitasahoz szükséges hibernalást a leállás közben menti el.
Ez még ssd-n is lassú, raadásul gigákat ír ki az ssd-re, 1-2 masodpercnyi boot gyorsitasért.

(#41036) embe válasza vlevi (#41035) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Így ok. Most a leállítási lehetőségek között nincs ott a hibernálás. Akkor valszeg így ki van kapcsolva.
Köszi!

(#41037) cattus válasza vlevi (#41035) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

Fast startup != hibernálás

Az utóbbi esetben a memória teljes tartalma mentésre kerül, míg az előbbinél csak a kernel, ami jóval kevesebb helyet igényel, cserébe nagyban meggyorsítja a rendszer felállását.

Do the thing!

(#41038) VoidXs válasza Reinhardt (#40799) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Mert nagyításban van, és nem minden alkalmazásban tudatosul váltás után.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41039) Reinhardt

Reinhardt
(senior tag)

A tabletemen es az asztali gepemen ugyanaz a login, es hiaba kapcsolom ki a windows hangokat, mindig visszajonnek. Hogyan lehet megoldani, hogy ne?

(#41038) VoidXs: Koszi, szoval nem javithato?

[ Szerkesztve ]

(#41040) Core2duo6600

Core2duo6600
(PH! kedvence)

Hello,

A laptopra 2 Win t szeretnék tenni 2 külön háttértáron.

Hogy melyik induljon el, azt a bebkapcsolásnál az f12 re feljövő boot menuben szeretném kiválasztani.

Hogy lehet az itt feljövp menupontokat átnevezni, könnyen érthetőre ?
Tehát pl, Win 8.1 és a Win 10 jöjjön fel, ha eme 2 rendszert tartlmazó ssd van bent a gépben.
UEFI rendszerben lettek telepítve !
Most is feljön a Win 10 holott az a drive most nincs is benne ??
Hogy lehet ezt szerkeszteni ?

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#41041) krealon válasza nonsen5e (#40984) üzenetére

krealon
(PH! kedvence)

"A 80 gigásról átmásoltam az adatokat a gépben maradt 500 gigásra, majd onnan a másfelesre.

Az új lemez 100/100, leparticionáltam Win alól, majd átmásoltam rá az adatokat. Azóta első alkalommal minden mappára külön engedélyt kért, továbbá bizonyos fájlokat (főként képeket, videókat, dokumentumokat, -programokat mind gond nélkül megnyit) egyszerűen nem enged megnyitni, mert nincs rá engedélyem."

Allitsd alapertelmezettre a biztonsagi engedelyeket a kulso meghajton, ami a peldadban az E betujelet viseli.

Win + X --> Adminisztrativ parancssor
Eloszor sajat tulajdonba vesszuk az osszes objektumot az E meghajton, hogy kepesek legyunk a hozzaferesi jogokat allitani:

TAKEOWN /F E:\ /R /D Y

Ezutan alaphelyzetbe allithatjuk a hozzaferesi jogokat:

ICACLS "E:\" /reset /T

Ha vegigfutott, akkor utana nem szabad bozzaferesi hibanak elofordulnia.

(#41042) JoolsNOS

JoolsNOS
(PH! kedvence)

Sziasztok. Asszony gépén előretlepített win 7 fut. Ha engedem neki a 10re frissítést akkor tudom azt valahogy olyan formában tenni, hogy "friss" rendszert kapjak és ne egy egymásratelepített sz*rkupacot, mint ahogy azt már több ismerős gépén tapasztaltam. Esetleg az megoldható, hogy frissítem 10re, és abbül egy olyan iso-t készíteni ami aztán telepíthető formázott vinyóra?
Köszi

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5, EVGA Supernova 550GS

(#41043) netpeti98 válasza JoolsNOS (#41042) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

(#41044) embe válasza JoolsNOS (#41042) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Persze. Mint ahogy írta netpeti98 fórumtárs is, ha egyszer lefrissítetted, akkor a Microsoft megjegyzi, hogy ehhez az alaplaphoz már egy W10 lett aktiválva, így ha legközelebb egy UGYANOLYAN verziójú W10-et teszel fel ( pl. egy tszta W10 telepítővel ) , mihelyst netet kap aktiválni fogja.

Sőt ha megvan a kulcsod, akkor akár W7 kulccsal is lehet telepíteni a W10-et.

(#41045) gebro

gebro
(fanatikus tag)

Üdv.

Egy kis segítséget kérnék.
Gondoltam egyet és frissítettem az asztali gépet win10-re, míg van erre lehetőség.
Az a gondom hogy, hogy nincs internet. Hibának azt írja, hogy "hibás lehet az Ethernet adapter illesztőprogramja". Az alaplap legutóbbi Lan drivere van fent, amit win10-re adtak ki.
Hogyan lehetne életet verni bele? Az alaplap Gigabyte H87-D3H.-
Win7 x64 professional-t frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#41046) vlevi válasza cattus (#41037) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Igazadvan, nem a teljes 8 gigat menti le, valamivel kevesebbet, de maradjunk annyiban, hogy ssd-n nem gyorsitja annyival az indulást, mint amennyivel lassitja a leallást.

(#41047) embe válasza vlevi (#41046) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Akkor most nekem az a parancssori utasítás ok?

[ Szerkesztve ]

(#41048) vlevi válasza embe (#41047) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Igen. Az kikapcsolja a hibernálást. És mivel a hibernálás ki van kapcsolva, ezzel együtt kikapcsolódik a fast startup is, mert leálláskor nincs hova mentenie a kernelt. És kikapcsol a hibrid alvás is, ami altatás előtt egy teljes hibernálási mentést is csinál, arra az esetre, ha alvás közben elmenne az áram, akkor is issza tudjon állni. De ha nem hagyod ott altatni a géped, miközben fontos dolgaid vannak benn, mentetlenül, akkor erre sincs szüksrg.

(#41049) nonsen5e válasza krealon (#41041) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Köszönöm! :R

「今が最高」

(#41050) half333

half333
(őstag)

Üdv! 8.1-ről szeretnék frissiteni upgrade assinstance-el,de nem engedi: hibakód 0xc7700112

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.