Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) Csupingo válasza Bkrisz9 (#53400) üzenetére


Csupingo
veterán

Memória hiba, merevlemez hiba, tápegység hiba. (Ezeket ha tudod, cseréld ki egy próba erejéig, hátha rátalálsz a hibára.) Esetleg ha régi az alaplap, nézd meg, hogy nincsenek e rajt púpos kondenzátorok.
Win újratelepítés volt már?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#53402) margithid


margithid
veterán

Arról egyébként már van hír, hogy mikor jön a windows azon frissítése amiben hosszabb ideig elhalaszthatóak lesznek a frissítések?
Valamikor még tavasszal?
Csak, mert addig nem rakom újra a gépem akkor :)

(#53403) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ha esetleg nem tudom eladni az apple billentyűzetem, akkor milyen hátrányaim jelentkezhetnek win10 használatakor? Szoftveres gondokra gondolok inkább. Teljes értékűen lehet használni egy ilyen billt win rendszeren is? ITX-es gép lesz BT van a lapon.

Köszi!
T

(#53404) Bogyó bá' válasza tomi5244 (#53403) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak tippelek: lehet hogy a BT-t az oprendszer kezeli és nem a BIOS, így előfordulhat hogy pl. a BIOS-ba nem fogsz tudni belépni ezzel a billentyűzettel. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53405) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Van a WIN10-ben egy saját fényképnézegető. Én ezt használom, elég ritkán kell. Eddig magyar nyelvű volt, de ma reggel amikor megnyitottam, mert fel szerettem volna tölteni az ünnepi képeket a fényképezőgépemről, azt látom, hogy angol nyelvű lett. Át lehet állítani magyarra?
Ha van egy jobb képnézegető program ami tud magyarul is és tudtok olyat mondani, azt feltenném.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53406) Döglött Róka válasza Partyface007 (#53376) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nyilvan buli kigyalulni minden user adatot mester:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#53407) vigyori78 válasza Jenne (#53405) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Rakd fel ezt és visszakapod a régi fajta képnézegetőt : LINK

Lefuttatod és utána 1 képen jobb klikk és társítás->másik alkalmazás választása->további alkalmazások->windows fényképnézegető.

[ Szerkesztve ]

(#53408) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Konfig váltásom lesz, jelenleg Windows 7-et használok.
Gondolom az új konfig is a DirectX maximális kihasználása miatt célszerű lenne Windows 10-re váltanom?
Ha váltok mire érdemes odafigyelnem?
boltban 40.000 körül van, viszont itt Aprón találni 10.000 alatt is. Aprón csak kulcsokat árulnak, ezek vajon többször használhatók ha én mondjuk évente-kétévente telepítem a gépem?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#53409) Jenne válasza vigyori78 (#53407) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R
Megtörtént, tökéletes, de egy problémám még van. Ha csatlakoztatom a fényképező gépet a számítógéphez, azonnal ez a Photos alkalmazás jön elő és az maradt angol nyelvű, pedig előtte ez is magyar volt. Erre tudsz megoldást?
[kép]...[kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53410) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

A Win 10es gépemet szabályosan leállítom, nem altatom/hibernálom, stb... de ennek ellenére mire hazaérek mindig magától bekapcsol. Wake on lan kikapcsolva, de ez sem segített. Egyéb folyamatra sem bukkantam, ami esetleg a gép elindulását okozhatná (de kikapcsolt gépné egy win alatt futó program hogyan is tudná bekapcsolni a gépet?!?)
Hogy tudom hagyományosan leállítani, hogy ne kapcsoljon be magától? :W

(#53411) qqcqqc válasza Dr V (#53410) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tápon levő kapcsoló, kapcsolós elosztó....

(#53412) vigyori78 válasza Jenne (#53409) üzenetére


vigyori78
őstag

Gépház->Rendszer->alapértelmezett alkalmazások->Fényképnézegető->Itt beállítod alapnak a Windows Fényképnézegetőt és akkor mindig ezt nyitja meg.

Az, hogy miért lett angol passzolom, nézd meg a gépház-idő és nyelv-régió és nyelv-nél legfelül magyar e és alul a magyar e a megjelenítési nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#53413) Dr V válasza qqcqqc (#53411) üzenetére


Dr V
őstag

Nincs más megoldás?

(#53414) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Mi lehet az oka,hogy windowsom 1511 bulid-ről nem frissíti magát?(win10pro 32bit)
A notimon frissültt,de azon 64bites win van

(#53415) viperabácsi válasza Dr V (#53410) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleg nincs valami vírusod ?

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53416) Bkrisz9 válasza Csupingo (#53401) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Rendszer visszaállítás volt arra az időpontra amikor még jó volt de továbbra is csinálja, a héten újrahúzom csak kéne rá idő.. Notebook az alany szóval mindent nem fogok tudni nézni. :/ RAM,Merevlemezt bepróbálom ha a rendszer újrarakása nem sikerül. BIOS update segíthet? Azt még nem néztem van-e hozzá. Egyébként köszönöm a választ, így el tudok indulni valamerre..

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#53417) Dr V válasza viperabácsi (#53415) üzenetére


Dr V
őstag

Mivel a vírusírtó mutat semmit, így passz. De ha a win leállt, akkor egy vírus hogyan tudná bekapcsolni a gépet?

(#53418) Csupingo válasza Dr V (#53417) üzenetére


Csupingo
veterán

A biosban nincs bekapcsolva valami ilyesmi: power off, wake up (restore on ac power loss).
Talán a power management menüben lesz valami beállítva, ami pl. áramkimaradás után bekapcsolja a gépet.

(#53416) Bkrisz9: szerintem a bios frissítés nem szükséges, ha eddig jó volt. Hőfokok rendben vannak? (Cpu, vga) Lehet, hogy a win 10 cserélt le valami drivert egy problémásra és az tett be neki.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#53419) qqcqqc válasza Dr V (#53417) üzenetére


qqcqqc
őstag

Kezdjük a kérdésekkel: UEFI-s gép gyors-indítással? Ha igen, akkor nem kapcsolod ki a kikapcsolásnál teljesen. Ebben az esetben, a rendszer be tud kapcsolni, mondjuk frissítéseket keresni.

(#53420) Dr V válasza qqcqqc (#53419) üzenetére


Dr V
őstag

Igen, az.
A gyorsindítást a biosban vagy a winben kapcsoljam ki?

(#53421) qqcqqc válasza Dr V (#53420) üzenetére


qqcqqc
őstag

Alaplapon

(#53422) vlevi válasza qqcqqc (#53419) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet, csak szőrt hasogatok, de ez a frissítéses felébredés, mintha nem a gyorsindítás, hanem az Intel Smart Connect feature lenne. Ez is kikapcsolható a BIOS-ban. A másik, az Intel Rapid Start, de az is kikapcsolható, mert sok haszna nincsen.
Ezenkívül a magánvéleményem szerint a Win10-ben is érdemes kikapcsolni a gyorsindítást, mert (nálam, SSD-s konfignál) semmiféle gyorsabb indulást nem látok vele, mint nélküle.

(#53423) qqcqqc válasza vlevi (#53422) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem hasogatsz, szőr.
Csak én adagolom lassan az infót. :)

(#53424) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Manuálisan fel lehet tenni a 1607 updatet valahogyan?

[ Szerkesztve ]

(#53425) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Valószínűleg egy elég triviális problémám van. Az a helyzet, hogy egyik napról a másikra nem jelentkezik be automatikusan a Windows, helyette bejelentkezéskor kéri a felhasználónevet. Semmilyen jelszó/PIN vagy egyéb nincs csatolva a fiókhoz, egy sima helyi rendszergazda fiókot használok. Képernyőmentést nem tudtam csinálni mert nem bejelentkezett állapotban vagyok.

Hogyan tudnám visszaállítani (egyébként azt sem tudom, hogy mi váltotta ki), hogy automatikusan bejelentkezzen a rendszer? Előre is köszönöm. :R

PSN ID: marquuard

(#53426) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok! Sikeresen kigyomláltam két DDL-es vírust ami megbuherálta a regsvr-t, de azóta induláskor feljön két hibaüzenet:

Próbálkoztam unregisterelni regsvr32 /u, de feljött akkor is a hibaüzenet, hogy nem találja a dll fájlt. regsvr32 /s-el is próbálkoztam de akkor is ugyanúgy feljön az ablak. Task Manager Startup fülénél 2x ott van a Microsoft Register Server. Ha ezeket törlöm, az helyrehozná, nem tenne valami kárt a rendszerben? Vagy hogy lehet ezt eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#53427) fradi81


fradi81
veterán

Vállalati, (vagy milyen) wifire nem tudtam kapcsolódni notebookon, Másnál volt hasonló? név+jelszó telefonba beírva+ egy certificate jóváhagyás után ment a dolog.

moto g72, Ninebot d28e

(#53428) SP4C3 válasza ToBeY (#53424) üzenetére


SP4C3
veterán

Fel.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53429) Norberto008 válasza ToBeY (#53424) üzenetére


Norberto008
tag

próbáld meg ezzel.

http://windowsiso.net/windows-10-iso/windows-10-anniversary-update-1607-download-build-14393-0/windows-10-anniversary-update-1607-iso-download-standard/

[ Szerkesztve ]

üdv

(#53430) Norberto008 válasza Bkrisz9 (#53377) üzenetére


Norberto008
tag

Újra telepítést próbáltál már?

üdv

(#53431) Cr00py válasza EnterR (#53425) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Win+R = ide netplwiz -> A sz.gép használatához jelszót, és felh. nevet kell megadni. Pipát ki-> 2x kéri a jelszót, majd alkalmaz-> ok. Restart, és elvileg automatikusan bejelentkezik. :)

(#53432) EnterR válasza Cr00py (#53431) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm, valószínűleg itt lesz a probléma de újraindítás után visszakerül a pipa pedig elmentettem a változásokat.

PSN ID: marquuard

(#53433) ToBeY válasza SP4C3 (#53428) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ez nagy segíség volt!De egy link jobb lett volna...

(#53434) vigyori78 válasza EnterR (#53432) üzenetére


vigyori78
őstag

Akkor nem jelentkeztél be véletlen microsoft accal is ?
Gépház fiókoknál mit ír ? Helyi fiók - rendszergazda ?

(#53435) netpeti98 válasza ToBeY (#53433) üzenetére


netpeti98
addikt

Frissítési segéd:[link]

(#53436) Norberto008 válasza ToBeY (#53433) üzenetére


Norberto008
tag

lejebb írtam a linket :R

üdv

(#53437) Bkrisz9 válasza Csupingo (#53418) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Csinálta már de nagyon ritkán, betudtam a win helyességének a havi 1-2 alkalmat. Hőfokok nem hiszem, hogy problémásak lennének lévén egy harmat gyenge tablet szintű passzív cucc de azért ránézek erre is. Driverre gondoltam én is de a frissítési előzményekben nem látok semmit így meg ötletem sincs hogy kéne kideríteni melyik az. Lezongorázom a win újrarakást, lehet 8.1-re és a drivereket aztán HDD majd RAM. Ha egyik sem akkor szerviz lesz belőle mert nagyon mást nem lehet házilag kibontani belőle.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#53438) EnterR válasza vigyori78 (#53434) üzenetére


EnterR
veterán

Helyi fiók, rendszergazda. Microsoft-fiók nincs hozzáadva. A pipa már nem marad bent a netplwiz-ben újraindítás után de még mindig be kell írnom a fióknevet a bejelentkezéshez. Megpróbáltam letörölni az Office 2016-ot (legutóbb ez települt) de nem oldotta meg.

PSN ID: marquuard

(#53439) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ennek w10-nek lelke van, esküszöm! De hogy önálló egyénisége, az tuti. :)

Most 3 napja, mikor visszatér alvó módból, kilövi, eltünteti az összes autostartos programot.
Mintha altatásba újraindulna az explorer.exe, vagy ebbe már nem is az van?

Sleep előtt,

ébredés után,

Így az alvó mód nagyjából használhatatlan.

EnterR, tudom hogy ez nem segítség, de lehet lelked megnyugszik, :DD
én 3 hónapja, amióta van egy windows10-es gépem, ezzel szopok, itt a fórumon 1 hétig minden ötletet megcsináltam, és nem tudom kiirtani a bejelentkező képernyőt. Sőt a zárképernyőt se.

(#53440) EnterR válasza tordaitibi (#53439) üzenetére


EnterR
veterán

Megnyugtató, igen. :D Én már csak registry-s gebaszra tudok gondolni.

PSN ID: marquuard

(#53441) vlevi válasza tordaitibi (#53439) üzenetére


vlevi
nagyúr

És még az óra is visszatekeredett 7 perccel?
Biztos nem nyugtat meg a dolog, de nekem ilyen gondom nincs sleep közben.
De van más :K

[ Szerkesztve ]

(#53442) norti válasza tordaitibi (#53439) üzenetére


norti
addikt

Amióta SSD van minden gépben, eszembe nem jutna használni se a sleepet, se a hibernálást. A legtöbb tapasztalatom idáig a sleeppel az volt, hogy vagy önszántából felébredt a gép (hálózati esemény, időzítő, szellemek) vagy ha éppen olyan kedve volt sleepből rögtön kék halállal jött fel. Ha nem, akkor tuti elszállt egy két program a sleep utáni ébredésből, általában memória, hálózati gondokkal.

[ Szerkesztve ]

(#53443) tordaitibi válasza vlevi (#53441) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A második kép az időben az első, amikor visszatért alvóból,és hogy be tudjam mutatni mi a bibi,
restartoltam a gépet, és utána készült az első kép, ami így természetesen időben később van.

EnterR, én megcsináltam a neten guglival fellelhető összes regedit buherát,változás 0 (nulla)

Norti, a gép egy munkahelyi gép, gyakran marad magára fél óra-1 óra időre, és az xp-s időkből megszokva, nyomom a klaviatúrán a sleep gombot.
A hálózatkezelésben teljesen igazad van, előfordul hogy ilyenkor a JóIstennek nem talál vissza a wifire. Pedig nagyon nehéz dolga van, 90 centire van a routertől, és a hálózat free, titkosítatlan...

Mindegy, kezdek leszokni az altatásról, csak a megszokott rutin..

[ Szerkesztve ]

(#53444) Dr V válasza vlevi (#53422) üzenetére


Dr V
őstag

Köszönöm a segítségeket, valszeg a gyorsindítás lehetett a ludas, mert alapértelmezettként be volt kapcsolva. Kikapcsoltam, holnap kiderül, h segített e.

(#53445) raidx válasza Dr V (#53417) üzenetére


raidx
őstag

Tévedés. a Win nem áll le. Ha feszültség alatt marad a gép az bizony időnként bekapcsol, hogy van e valami frissítés.De más ügyleteket is intéz. Áramtalanítás a megoldás. Enbergiagazdálkodásnál is lehet tiltogatni de MS távolról feléleszti ha akar valamit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53447) qqcqqc válasza Dr V (#53444) üzenetére


qqcqqc
őstag

Örülök, hogy megoldódott

(#53448) szucstom válasza #20749568 (#53446) üzenetére


szucstom
őstag

Elvileg csak akkor, ha win7-ről upgrade-elted a rendszert. Ha tiszta telepítés, akkor csak tiszta telepítéssel tudod visszarakni a korábbi rendszert.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#53450) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Nem feltétlenül Windows 10 téma, de azért idevág.

Hogyan tudom megoldani, hogy egyszerre párhuzamosan is működjön a 2 audió kimenet? Külön külön mindegyik szól.

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.