Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) Szirtimorc válasza lanszelot (#110965) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Én régen az MSKLC.EXE-vel csináltam egyedi billentyűkiosztást, W8.1-ig működött, W10-zel nem próbáltam még.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#111002) olivera88


olivera88
veterán

Hol van egér DPI beállitási lehetőség Winben? Az egeremen van DPI gomb, 3 fokozatú, de szeretném tudni h mikor mennyi DPI re van beállítva aktuálisan.
Ma vettem ezt egeret és olyan furcsának tűnik a játékban. :( A másik egerem egy Logitech M235, azzal semmi ilyen probléma nem volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#111003) szucstom válasza zolee001 (#110989) üzenetére


szucstom
őstag

Szinte sejtettem, hogy lesz valaki, aki beszól. :C Köszi erre én is rájöttem. Csak jó lenne tudnom, hogy mi okozza ezt a hibát, mert nem akarok egy olyan gépet használni ami random módon bármikor bemondhatja az unalmast.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111004) mc-4 válasza st3v3np3t3r (#110994) üzenetére


mc-4
aktív tag

Nem lett az egész lemez lementve, de lehet az lesz a vége.
Köszi!

(#111005) zolee001 válasza szucstom (#111003) üzenetére


zolee001
őstag

Vadi uj gépnél garancia
Esetleg arra nem gondolsz,hogy az aida nevü akármi a hibás? (közel 100%)

(#111006) CirrMee válasza májkimiki (#110983) üzenetére


CirrMee
addikt

Tönkre ment a családban egy noti, alaplap hibás, garancia már nincs, javítva sem lessz. Van telepítve rajta egy legális OEM Win8.1-ről frissített Win10, lokális fiókkal.
Lehetséges tovább vinni a licencet másik gépre?

Ezt így konkrétan nem.
Garanciális probléma esetén van lehetőség tovább vinni, pl olyan alaplap cserénél, amikor más típusú lapot kapott valaki az eredeti helyett. Ez is inkább olyan helyzetekre igaz, amikor sk vásárolta valaki az OS -t, és nem a lapba van égetve.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111007) szucstom válasza zolee001 (#111005) üzenetére


szucstom
őstag

Ez az, hogy nem tudom eldönteni, hogy szoftveresen van-e a gond, vagy magával a RAM-mal. Egyébiránt csak azért kell nekem onnan infó, hogy pontosan ugyanolyan tulajdonságú ram-ot vegyek bele.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111008) Pyttawrx válasza szucstom (#111007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem túlragozod. Szedd le a hátulját, ahogy írtam, max 3 perc.

(#111009) zolee001 válasza szucstom (#111007) üzenetére


zolee001
őstag

Olyan titkos website mint a gyártó honlapja ahol pontosan le vannak irva a dolgok nem gyerebe?

(#111010) Pyttawrx válasza zolee001 (#111009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De tudja mi van benne, ddr4 2600mhz.....
nem értem még mi kellenne neki, hisz írtam, hogy kell leszedni a hátlapot, max 3 perc

(#111011) HoTaZo válasza Pyttawrx (#110982) üzenetére


HoTaZo
őstag

& (#110984) Joker88

Ok, köszi! Nem fogom se piszkálni, se törölni vagy eltüntetni. Nagyon jól elvan ott, csak érdekel a funkciója.
:)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#111012) #86564352 válasza Cs1csó (#110962) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán tesztelés miatt. 1809 fiaskó után talán jobb is. Mindenesetre nekem is furcsa volt már nyáron lehetett olvasni a 1909 csak egy gyors engedélyező csomag lesz, rejtve a kód nagy részét már kiadták 1903-nál, aztán mégis novemberig vártak vele. 20H1 hasonló lesz, Twitteren már csiripelik gyakorlatilag kész, aztán ettől lehetséges csak áprilisban vagy májusban lesz kiadva a 2004

2015-ben még passzolt a verziókód és kiadás hónapja, aztán kezdtek csúszni folyamatosan, egy ideje már a kód utáni hónap sem jön össze.

A jelenlegi szisztéma lehet okoz némi kavarodást az átlag hírportál tech rovat szintjén tájékozott mezei usernek, de még mindig jobb a Fall Creator Update neveknél.
(MS mindig szeret átnevezgetni, visszatáncolni pl. Microsoft Zune azaz Xbox Music azaz Groove Music aztán meg is szűnt a szolgáltatás, és még több másik, a Cortanáról is lemondtak stb.)

Szerintem a 20H1 szisztéma jó lenne, ha úgy csinálnák január eleje és június vége közt lebonyolítják a kiadást és a terjesztést is! És akkor verziószámhoz a rendszerben szerepeljen ez így 20H1, nem a szűkebb hónapra is utaló név és nincs félreértés. ("ha 1903 a verzió, miért májusi frissítés a neve, és miért októberben kaptam meg?" jellegű kérdések)

Egyébként nincs miért türelmetlennek lenni, most a 1909 mit hozott? Nem sok mindent. 20H1 új Edge böngésző ami külön egyébként is publikus lesz már január 15-én. Új szinkronizálás motor ez jó hír, elég gyenge a mostani a Google-höz képest. Kijavítják az értesítési központ átlátszóság bugot végre, egyéb apróságok nem sok életbevágó új feature lesz: Feladatkezelő kiírja SSD van. Át lehet nevezni a virtuális asztalokat. Start menün mókolnak megint. Reset this PC már felhőből tudja újrarakni a rendszert. A gépház régóta ígért új fejléce talán?

(#111013) Geth válasza #86564352 (#111012) üzenetére


Geth
addikt

WSL2, amire már most is épít pl. a docker edge channel.

(#111014) #86564352 válasza szucstom (#111007) üzenetére


#86564352
törölt tag

El tudod dönteni. Hiszen már írtad amúgy normálisan működik a gép és memtest is rendben. Csak az Aida64-től jön a kékhalál. Akkor? :) Google: aida64 BSOD

(#111015) King Unique válasza mc-4 (#110991) üzenetére


King Unique
titán

Erről és a teendőkről pont nemrég volt szó itt a topikban. Vagyis UEFI mód szerint fut a Windows telepítője, akkor vagy törlöd (+ átkonvertálod GPT-re) a célmeghajtót, előtte szükség esetén lemented róla az adatokat, vagy legacy/CSM módban bootolod a telepítőt és akkor nem kell törölni, adatot menteni, jó az MBR-lemez is. Sőt, normál esetben eleve úgy áll neki célirányosan telepíteni a felhasználó, hogy tudja melyik (CSM/UEFI) szerint akar, egy esetleg korábbi telepítésnél melyik van a célmeghajtón és akkor nem érik ilyen meglepetések...

(#110981) HoTaZo:
Ami oda van írva, rendszer számára fenntartott partíció, típusától függően (pl. SRP, ESP, WinRE) annak megfelelő működéséhez, boootoláshoz, helyreállítási környezethez stb. szükséges fájlokkal. A 100 MB egyébként érdekes, mert az alapesetben az ESP (EFI-rendszerpartíció) szokott lenni, amit nagyon nem kellene piszkálni, a többi rendszerint nagyobb méretű (példa). Meg ezek eleve rejtett partíciók és nincsen meghajtóbetűjelük, vagyis nyilván nem kellene a fájlkezelőben D-ként megjelennie. Azaz érdemes elvenni a meghajtóbetűjelet pl. így.

[ Szerkesztve ]

(#111016) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

A PeachMan (#110980) eMag akcióban vettem Win10Professional (ez nem a Pro amúgy?) OEM kulcsot. Feltettem egy HP laptopra a Win10 Pro-t, de az aktiválásnál az írja, hogy Nem tudja aktiválni. 0xC004C003. Kipróbáltam minden általa felajánlott javítási opciót, de semmi.
Lehet ezt valahogy orvosolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#111017) King Unique válasza májkimiki (#110983) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben nem, mivel OEM licenc. Egyéb esetben meg lásd az ebben a válaszban, annak 1. pontjánál leírtakat.

(#111016) golya87:
Itt le van írva ennél a hibaüzenetnél néhány lehetséges ok, ahol többek között a kulcs érvénytelensége is felmerülhet. Ha már a kiadás nevét sem tudják leírni helyesen (Pro), akkor ki tudja... :D

(#111018) st3v3np3t3r válasza golya87 (#111016) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

link
0xC004C003
Ez a hiba akkor jelenhet meg, ha a megadott Windows 10-termékkulcs érvénytelen. A termékkulcsok egyediek – egy adott felhasználó egyetlen eszközön telepítheti. Ha egy kulcsot több eszközön használtak (vagy próbáltak használni), az a kulcs érvénytelenné válik. A Windows aktiválásához egy másik Windows-kulcsot kell használnia, amely egyedi az ön eszközéhez.

Ha egy Windows 10-et értékesítő viszonteladótól vásárolta az eszközt, és arra számított, hogy a kulcs érvényes lesz, lépjen kapcsolatba a viszonteladóval. Ha előtelepített Windows 10 rendszerrel vásárolta az eszközt, és az eszköz első bekapcsolásakor kapta ezt az aktiválási hibaüzenetet, lépjen kapcsolatba az eszköz gyártójával.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111019) #86564352 válasza golya87 (#111016) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. Várj pár napot, hátha sok helyre vitt a Jézuska számítógépet és akadoznak az aktiváló szerverek.
2. Kamu kulcs volt és a Microsoft lelőtte. (a hibakód erre is utalhat)

[ Szerkesztve ]

(#111020) movax válasza CartmanLand0 (#110996) üzenetére


movax
őstag

Milyen régi a gép? Driverek telepítve rendben? A Vaiók telepítése nem túl sima ügy, mivel a régebbi modelleknek, amelyek win7-tel jöttek, nincsenek win10-es driverei, össze kell vadászni 7-eseket és 8.1-eseket (ezekkel viszont vígan működik), és a feltevési sorrendjük is számít. Főleg a Firmware Extension Parser és a Hotkey Uilities csomagok fontosak, azok nélkü egy sor cucc nem működik vagy rejtélyes hibák jönnek elő. Szóval a driverek jelentős részét mindenképpen kézzel kell feltenni, a többi esetében hagyni kell a win10-et, hogy azt tegyen fel, amit akar. Vagyis nem kell erőltetni az újabb verziókat akkor sem, ha léteznek. Vannak a neten útmutatók egyébként, sorrendről, hogyanról. Ha viszont egyszer belőtted a gépet, atombiztosan működik. Mondom úgy, hogy 7 éves Vaiót használok, a vele érkező win7-et upgradeltem három éve, vagyis tiszta telepítés soha nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#111021) Piftuka válasza Pyttawrx (#110891) üzenetére


Piftuka
veterán

Közben alaposan utánaolvastam a témának, és egy csomó cikk, és fórum arról ír, hogy ezek egyike sem jogtiszta. (Nem feltétlenül az áruk miatt, hanem mert nem adnak hozzájuk eredetiség igazolást.)

Kicsit bonyolítja a helyzetet az EU vonatkozó rendelkezése, miszerint használt szoftverkódot lehetséges továbbértékesíteni az EU határain belül.

Ezen kívül az ellenzők azon véleménye, amely szerint a vásárló - hiába kap számlát - nem lehet biztos abban, hogy vajon egy mennyiségi liszenszt, vagy egy lopott kódot vásárol-e.

Ugyanakkor furcsa, hogy a Software-codes és a Goodoffer24 oldalak is sok éve üzemelnek. Talán a Microsoft már régen intézkedett volna a bezárásuk végett, ha az ott kapható kódok nem jogtiszták volnának, nem?

"Aquila non captat muscas."

(#111022) Cs1csó válasza Piftuka (#111021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a problémát el kell engedni, ha 1500Ft egy Windows licenc akkor ott valami trükk, de ha 1-2-3 vagy több évig megy akkor örülünk neki és kész.

(#111023) Pyttawrx válasza Piftuka (#111021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

magánszemélynek jogtiszta.
EU vonatkozó rendelkezése, miszerint használt szoftverkódot lehetséges továbbértékesíteni az EU határain belül. amit írtál. Én is rengeteget kutattam járkáltam utána, és legális.
Használd nyugodtan. Itt is vettem már hardveren, nincs baj.
Vagy ha nagyon nem adja, akkor vedd meg boltból. Lizengótól is vettem már

[ Szerkesztve ]

(#111024) Lauda válasza Piftuka (#111021) üzenetére


Lauda
félisten

mert nem adnak hozzájuk eredetiség igazolást.)

Ez mit jelent konkrétan?

(#111025) st3v3np3t3r válasza Piftuka (#111021) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

meg ott van az ebay és az aliexpress is, azokon is win és office licenc,rádásul sokkal olcsóbban... és pl.800Ft-ért vettem win10pro-t, a mai napig működik

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111026) st3v3np3t3r válasza Lauda (#111024) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez engem is érdekelne, hogy ez formailag hogy is nézhet ki.
Egy digitális kulcs eredetiségét csak azon számlával lehetne igazolni, amit a microsoft állított ki és ami tartalmazza a termék vételárát és a számlán fel van tűntetve az egész vagy a kód egy részlete... de pl.2015-ben kiadott kulcsról vajon van eredeti számla vagy egy eredetitől készült hitelesített másolat?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111027) togvau válasza Geth (#110951) üzenetére


togvau
senior tag

na igen, a hackelt gányolt tákolmány amit a microsoftos programozók tákolnak... az hackelt tákolt gányolmány kernel szinten...
Nem újdonság. De hogy jön ez ide? Mit érdekel ez engem. Az érdekel, van-e normális webdav kliens erre a gányolt, tákolmányra.

hitler, sztálin, micro usb

(#111028) Geth válasza togvau (#111027) üzenetére


Geth
addikt

Nem értem hogy jön ide most meg a kernel. Azt látom hogy rettentően frusztrált vagy, de azért nem kell hülyeségeket irkálni :)
Én nem tudok ilyen klienst, legalábbis ingyeneset nem.
Próbáld meg wsl alól.

(#111029) szucstom válasza Pyttawrx (#111010) üzenetére


szucstom
őstag

Igen, igen, tudom már, hogy mi van benne, csak ez a szerencsétlen BSOD hiba piszkálja a csőröm. Ennek szeretnék a végére járni.

Hynix RAM mellé milyen márkát ajánlanátok?

Vagy én vagyok túl másnapos, harmadnapos, vagy az acer honlapján egy fikarcnyi infó nincs róla. max annyi, hogy ddr4-es a memória.

És igen, valószínű túlragozom, de vannak esetek - mint pl a mostani - ami addig nem hagy nyugodni, míg a végére nem járok.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111030) Pyttawrx válasza szucstom (#111029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A gyári oldal nem szokott márkát írni. Ha találsz ugyanolyat, az jó, ha nem akkor szinte bármi jó, Kingston, samsung... stb. MHz stimmeljen.
csak azt tudom javasolni, mint a másik fórumtárs. Google. Illetve még annyi, hogy az Aida melyik verzióját futtatod? Én ezt szoktam.

(#111031) szucstom válasza Pyttawrx (#111030) üzenetére


szucstom
őstag

Az AIDA riportjából sikerült kinyernem az infót. Hynix van benne. Mellél bevágok egy kingston-t akkor. Google-lel próbálkoztam, de mivel semmi érdemleges infót nem találtam (lehet, hogy elbénáztam, nemtom), ezért fordultam hozzátok.
Jah, én is a legfrissebbet használom AIDA64-ből.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111032) Pyttawrx válasza szucstom (#111031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De arra gondoltam, hogy extreme, vagy engineere verzió?

(#111033) Geth válasza Pyttawrx (#111032) üzenetére


Geth
addikt

Tökmindegy, az extreme is kíirja a memory timing-ot.
Valószínű hogy driver probléma miatt bsod-zik, hogy pontosan melyik miatt, ahhoz a dumpot kéne elemezni.
Kisebb valószínűséggel valamelyik aida modul nem kompatibilis a lappal, aida-ban a stability alatt lehet kapcsolgatni ki-be őket (már ha elindul, egyébként ott az .ini...).

(#111034) szucstom válasza Pyttawrx (#111032) üzenetére


szucstom
őstag

az extreme verzió.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111035) CirrMee válasza st3v3np3t3r (#111026) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy digitális kulcs eredetiségét csak azon számlával lehetne igazolni, amit a microsoft állított ki és ami tartalmazza a termék vételárát és a számlán fel van tűntetve az egész vagy a kód egy részlete...

Jogszabály erről nem rendelkezik, másrészt az eladónak semmi köze a(z eredeti) csomagban található kódhoz. Bár ezek után azon sem csodálkozok, hogy ha a m$ -től vásárolsz, és nem lesz a számlán kód, akkor is kétségbe vonod majd az eredetiséget... :)

de pl.2015-ben kiadott kulcsról vajon van eredeti számla vagy egy eredetitől készült hitelesített másolat?

Maradjunk annyiban, hogy tanulmányozd az EU erről szóló direktíváját (refurb.), és talán megérted, miről szól ez az egész. Ilyesmit te követelsz, nem pedig az említett EU -s jogszabály. Számlát amúgy szoktak adni, én is kaptam minden alkalommal. Meg az is kapott valamikor, valakitől, aki először birtokolta.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111036) Pyttawrx válasza szucstom (#111034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Akkor kutatni kell tovább.

(#111037) Pyttawrx válasza Geth (#111033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még egy gépnél sem okozott kékhalált az aida, pedig nem 1 gépre tettem fel. :) majd a fórumtárs kutakodik.

(#111038) Lenry válasza szucstom (#110988) üzenetére


Lenry
félisten

Nem olyan nagy talány ez: az AIDA le akar valami olyat kérni a hardvertől, amitől az sírva fakad.
Javaslom fáradj át az AIDA64 topikba, ott aktívan jelen van a program fejlesztője, Fiery is, ő tud neked segíteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#111039) junior11 válasza Piftuka (#111021) üzenetére


junior11
veterán

Ezekről a neten, olcsón vásárolt licenszekre (Windows, Office) Felvidéken és Csehországban is az elmúlt időszakban cikkeztek, az MS és az Eset (mert sok AV csomagot is olcsón árulnak) is figyelmeztetett, hogy nem legálisak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#111040) CirrMee válasza junior11 (#111039) üzenetére


CirrMee
addikt

az MS és az Eset (mert sok AV csomagot is olcsón árulnak) is figyelmeztetett, hogy nem legálisak.

Mondjuk az EU nem hiába szólalt meg az ügyben. M$ már akkor is azt állította, hogy illegális a kulcsok újra hasznosítása, erre jött az EU, és kijelentette, hogy márpedig legális. M$ nem hozhat erre jogszabályokat, az EU meg annál inkább.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111041) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Új PC új win10 telepítéssel, WiFi kapcsolattal. Kapcsolatok között megjelenik a wifi adapterem, meg a Microsoft wifi direct virtual adapter:

Kell ez nekem? Miracast-hoz vagy mire jó?
Tiltsam, maradhat?
Értem én, hogy villanymotor de mi hajtja? :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#111042) st3v3np3t3r válasza CirrMee (#111035) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tök jó,hogy kiragadtsz szövegrészleteket a hozzászólásomból, hogy teljesen más értelmét mutasd annak ami a hozzászólásom lényege... olvasd el nyitott szemmel mégegszer... de haniszol elötte egy kávét,az még talán jobb hatással lehet a látásodra,különös tekintettel erre hívnám fel a figyelmed, amit oly udvariasan kihagytál
ez engem is érdekelne, hogy ez formailag hogy is nézhet ki.
tehát nyilván amit ez után írtam, az csak spekuláció részemről,arra alapozva, hogy sok számlán szerepelnek pl. műszaki termékek adatai a könnyebb beazonosítás végett... de hát te jobban értesz a szavak kiforgatásához,nemde? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111043) junior11 válasza CirrMee (#111040) üzenetére


junior11
veterán

Nem foglalkoztam bővebben a témával, viszont többen is írták, hogy lelőtték nekik idővel az ilyen kulcsokat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#111044) st3v3np3t3r válasza junior11 (#111043) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem is lőttek le már egy eset meg office kulcsot, nem estem kétségbe, olcsó volt... az újak mennek tökéletesen

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111045) CirrMee válasza junior11 (#111043) üzenetére


CirrMee
addikt

Soft.code oldalról retail kulcsokat kértem, azt is kaptam, az összes megy még.
Az elején amúgy én is szkeptikus voltam a dologgal kapcsolatban, de némi olvasás a témában, illetve az itt szaporodó pozitív visszajelzések miatt próbáltam én is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111046) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy ha alvóba akarom tenni a gépet, akkor folyton újraindul?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#111047) szucstom válasza Lenry (#111038) üzenetére


szucstom
őstag

Köszi a tippet :) mondjuk fene se gondolta, hogy az AIDA64-nek van itt topikja :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#111048) Piftuka válasza Lauda (#111024) üzenetére


Piftuka
veterán

Olvastam olyan cikket is, amiben a Microsoft kifejtette, hogy csak a COA kóddal/matricával rendelkező termékeik jogtiszták.

Namost egy gyári MS USB telepítő kulcs, vagy Retail doboz, illetve telepítő CD/DVD esetében evidens, hogy megvan ez a matrica, és a termékkel együtt továbbértékesíthető. OEM termékek esetében az adott számítógépre van ráragasztva. (Akár egyedi, akár mennyiségi a liszensz.)

Az MS tehát azt hiányolja, hogy amikor továbbadják ezek az üzletek az ilyen kódokat, akkor a COA matricát, vagy cimkét nem mellékelik hozzá.

A helyzetet bonyolítja az EU-s rendelkezés, amely szerint pusztán a szoftverkulcs is továbbadható.

Nos és persze az is, hogy egyes üzletek COA matricát is értékesítenek külön.

Mondjuk az Edigital esetében az ár miatt már eleve feltételezhető, hogy jogtiszta, MS-től rendelt Windows COA-ról van szó.

De például az EMAG is hirdet Software-codes.com által forgalmazott COA-t. És ez már nem 3 EURO náluk, mint a Win10 Pro, hanem 56.75...



"Aquila non captat muscas."

(#111049) Geth válasza Pyttawrx (#111037) üzenetére


Geth
addikt

Én is ezért írtam hogy a legvalószínűbb hogy driver probléma, dumpot kell elemezni.
(A "legfrissebb" driver kijelentések sokat nem segítenek, van ami néhány naponta frissül, kétlem hogy ilyen gyakran cserélgeti az illető :P).
Egyébként az aida írja is a stability alatt egy-két tételnél hogy "may cause system lockup in rare cases", szerinted viccből van ott? :) (szerintem a nem 1 gép és több ezer között lehet némi különbség)

(#111050) Lauda válasza Piftuka (#111048) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Igen ez így elég érdekes történet, hisz például egy leválasztott kulcs esetén ki foglalkozik a matricával, vagy meg sincs, másrészről a microsoft hiába ugrál, neki kell alkalmazkodni a törvényekhez és nem fordítva. Az európai bíróság szerint pedig:

Az Európai Bíróság (Curia) 2012. július 3-i, (C-128/11.) határozata alapján a szoftverek értékesítése az adathordozó (CD/DVD/Pendrive) fizikai szállítása nélkül is megengedett. A licenckulcsok elektronikus formában átadhatók, valamint fel nem használt szoftverlicencek eladása, a használt licencek tovább ruházása legális, attól függetlenül, hogy az a szoftver adathordózó lemezén található, COA vagy elektronikus licenckulcs. A szoftvergyártó nem akadályozhatja meg licencei további eladását, és hogy ezáltal programjait tovább használják, beleértve az OEM, Retail és Volume, illetve az Internetrõl letöltött "ESD" verziókat is.
A szoftvergyártó licencre vonatkozó szerzõi joga kimerül, amikor szoftverét elsõ alkalommal eladja, forgalombahozza (jogkimerülés). Volume licencek egyesével történõ eladása, illetve elektronikus licencek szabadkereskedelme megengedett az Európai Unió (EGK) területén. (C-128/11., ECLI:EU:C:2012:407, EU 2001/29/EK, 28., 2009/24/EK) https://www.hasznaltszoftver.eu/informaciok/jogalap-az-eu-ban

Nos és persze az is, hogy egyes üzletek COA matricát is értékesítenek külön.

Én úgy látom az is használt szoftver, csak kapsz hozzá matricát is. Tehát nem csak matrica.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.