Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) TheProb válasza bandus (#32290) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem 12e volt a klímatöltés számla nélkül. Mondjuk tisztítás nem volt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32302) Qru válasza bandus (#32290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne viccölj, ez k. drága. Nekem a japó vackomba is olcsóbbak a cuccok, pedig ahhoz kb minden heroin áron van. :(

Pollenszűrőt is cserélj, ne sóherkodd el, majd ha nem megy a levegő az utastérbe mert a régi eltömődött akkor meg megy a pislogás.

mod:

Ha gondolod átdobom a srác mail címét és kérj tőle árajánlatot. Egy olajcserét még a sarki pékre is rábízhatsz ha ott állsz felette.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32303) bandus válasza bitpork (#32300) üzenetére


bandus
veterán

légyszi, ne gyere már a folyamatos vállakozói komplexusoddal :)

"Esetleg forgalmazol annyit hogy jelentősebb kedvezményeket érj el?" - én, mint egyszeri user megkapom ezeket féláron bármelyik webshopból, mégis milyen mennyiséget kellene forgalmaznia a jelentős kedvezményhez?

nem lenne ezzel gond, ha ez mondjuk munkadíj néven szerepelne. akkor ő ennyire árazza be a szakiját. de ne akarja rajtam dupla áron letolni az alkatrészt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32304) Motion_Blur válasza bitpork (#32300) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mezei userként megveszi a leírtakhoz képest fél/harmadáron a cuccokat és elviszi olajcserére az autót ahol minden szűrőt + az olajat lecserélik nagyon max. 5K-ért.

Védhetetlen az amit írsz..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32305) Declare válasza bandus (#32303) üzenetére


Declare
őstag

Ezert kell körbenezni :K

De abban igaza van am bitporknak is, hogy sokan ezen lovagolnak, hogy hiii mag haaa mennyibe kerül, amig szamlanelkül a haver ennyiert csinalja, meg a masik szaki szlovakiabol a zöldhataron behozza ennyiert is....a masik oldalrol meg sir mindenki, hogy milyen alacsonyak a berek...Nemetorszagban egy kerekcseret 15 ezer forintert csinal meg a legolcsobb vallalkozo, a dragabb meg 18k hufert....nem feketen, nem szamlanelkül, nem szlovakiabol es minösegi munkaval....de cserebe az van, hogy a minösegi ketkezi munkanak is ara van es szepen megel belöle a kerekcseret vegzö srac is.

Ne erts felre, nyilvan utanna kell nezni es az olcsobb helyen megcsinaltatni....csak ertem bitpork bezetet is. :R

[ Szerkesztve ]

(#32306) bandus válasza Motion_Blur (#32304) üzenetére


bandus
veterán

+1, kicsit utópia... a piac áraz :)

Qru, köszi, megpróbálom helyben megoldani a dolgot, aztán meglátjuk sikerül-e.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32307) lenko válasza TheProb (#32301) üzenetére


lenko
aktív tag

Üres volt? Ha nem ez is sok. Van olyan hely ahol csak a betöltött mennyiséget kell fizetni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#32308) bitpork válasza bandus (#32303) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Komplexus? Bro, próbálj már egyszer a piacról nem alkalmazottként megélni, majd utána vessük össze a mostani nyilatkozatoddal a tapasztalataidat :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32309) TheProb válasza lenko (#32307) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom mennyi volt benne, de egyáltalán nem csinált semmit a klíma. Mikor még hideg volt és párásodott a szélvédő, bekapcs. után volt h már párásabb lett az ablak... ;] (pollenszűrő csere volt még előtte)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32310) runner 125 válasza bandus (#32303) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy egyszerű olaj és szűrő cserével miért bszakodsz (szak)szervizekkel?!

De tényleg.. Forumokon 2 post és rögtön rádírnak privátban a legolcsóbb alkatrész források, ez által bőven argep-es meg arukeresős árak alatt tudsz beszerezni mindent, én így csinálom már évek óta, piaci árak alatt kapok meg mindent és otthon, vagy haversrácnál lecserélem az aknában. Lövök róla egy fényképet, meg a km óra állásról és kész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32311) bandus válasza bitpork (#32308) üzenetére


bandus
veterán

Tetszik vagy nem, a vallalkozo el a piacrol, a vevokbol, az alkalmazottakbol. Ok diktalnak es a vallalkozonak kell alkalmazkodni. Ugy latom ennek megertese tovabbra is nehez, inkabb hibas az allam, a nav, a bank, stb. Ha meg nem megy a megeles az csak a te dontesed h szenvedsz-e vele tovabb.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32312) EQMontoya válasza bandus (#32311) üzenetére


EQMontoya
veterán

A nav jelenleg az ország egyik legnagyobb gengsztere, azt említsük meg finoman.

Same rules apply!

(#32313) bitpork válasza EQMontoya (#32312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm, és megtoldanám az állami sarcokkal :R

bandus: ha a vevő diktálna akkor nem lennének kereskedők csak gyártó és felvevő piac. Különben köszönd meg a gondolkodásodnak meg a diktáló vevőknek a sok kóklert és számla nélkül dolgozót ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32314) Motion_Blur válasza runner 125 (#32310) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A szakszerviz a legnagyobb átverés, én soha nem fogom megérteni hogy magánszemély miért viszi szakszervizbe az autót mondjuk olajcserére, ahol beleöntözik a létező legszarabb olajat és elkérnek mondjuk 30-40-50e Ft-ot egy 2e Ft-os melóért + 4-5e Ft-os anyagért... attól meg hogy valaki vállalkozó, még nem kötelező cigánykodni és pofátlanul magas árakon dolgozni...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32315) tboy93


tboy93
nagyúr

Ezen a kereszteződésen belecsúsztam egy pirosba, ha jól láttam kamera is van. Mire számíthatok?

(#32316) Motion_Blur válasza tboy93 (#32315) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egy 50 rugós csekkre.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32317) stickermajom válasza bandus (#32303) üzenetére


stickermajom
addikt

nem lenne ezzel gond, ha ez mondjuk munkadíj néven szerepelne. akkor ő ennyire árazza be a szakiját. de ne akarja rajtam dupla áron letolni az alkatrészt.

Hatalmas +1!

(#32316) Motion_Blur Sárgáért most épp mi szankció? Elfelejtették már ezt a baromságot?

[ Szerkesztve ]

(#32318) bitpork válasza Motion_Blur (#32316) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem a sárga az 50k a piroson átmenés meg 100k?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32319) Declare válasza bitpork (#32318) üzenetére


Declare
őstag

Sargan atmehetsz nem? Szrintem azt nem büntethetik...pont azert talaltak ki a sargat, mert az siman atvalthat elötted ugy, hogy mar nem tudsz megallni. Sarga lampan akkor büntetnek, ha elindulaskor mesz at rajta....en igy tudom

(#32320) Qru válasza tboy93 (#32315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hol van ott kamera? :F

mod:

bitpork: Sárgán átmehetsz ingyen. Azért nincs bünti.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32321) TaaT válasza z123456789 (#32285) üzenetére


TaaT
veterán

A bal oldali kerámia és SCT a márkája. :) A másikat eltaláltad, de az már nem kerámia, hagyományos fajta egy kis aramid kevlár szálakkal megbolondítva. Nálam elsődleges szempont az alacsony fékpor volt (a második meg az alacsony ár), a régi betétek (főleg a hátsó) eléggé rosszul teljesítettek ilyen téren. [link] Legszívesebben hátra is kerámiát raktam volna de nem találtam elfogadható árban, az SCT hátra nem gyárt kerámiában ilyen fékbetétet :((( Így hátra maradt az EBC, de elégedett vagyok, elől ~nulla fékpor, hátul egy nagyon kicsi van csak. :)

Give them hell Ukraine!

(#32322) tresh válasza tboy93 (#32315) üzenetére


tresh
addikt

Itt kamera? Igaz 1 -2 hónapja nem jártam arra de én nem emlékszem erre hogy lenne kamera..

(#32323) bitpork válasza Qru (#32320) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

KÖZLEKEDÉSI BÍRSÁGOK

A jelzőlámpa sárga jelzésénél áthajtani úgy, hogy biztonságosan meg lehetne állni: 50 000 Ft

Piros lámpánál áthajtani: 100 000 Ft

Autópályán a leállósávban haladni: 150 000 Ft

Autópályán megállni az úttesten vagy a leállósávban: 100 000 Ft

Tilos jelzésnél a vasúti átkelőn áthajtani: 300 000 Ft

Vasúti átkelőnél nem megállni, amikor a KRESZ ezt előírja (Például a fényjelző nem működik, a sorompó nem teljesen nyitott): 100 000 Ft

Tiltott helyen várakozni 30 000 Ft Tiltott helyen megállni: 30 000 Ft

MOD:
Ez egy most áprilisi lista, de nem tudom, hogy tettenérős vagy mia csöcs, így kérik figyelmen kívül hagyni . Megpróbálok utána olvasni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32324) Declare válasza bitpork (#32323) üzenetére


Declare
őstag

Azert a sarga lampanal megbüntetni, az igazi rohadeksag szerintem.... :((( nyilvan ertem en....de nem gepek vezetik egyelöre az autokat, hanem emberek....jo hogy azert nem büntetnek meg ha borostas vagy :U

(#32325) tresh válasza bitpork (#32323) üzenetére


tresh
addikt

A jelzőlámpa sárga jelzésénél áthajtani úgy, hogy biztonságosan meg lehetne állni: 50 000 Ft

Ezt ki bizonyítja hogy te az autóba ülve hogy állapítod meg a helyzetet ? Ez megint valami ingyenélő közigazgatásba dolgozó sérült találta ki tuti aki bkv-zik.. :W

(#32326) Motion_Blur válasza bitpork (#32323) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Autópályán megállni az úttesten vagy a leállósávban: 100 000 Ft"

:DDD :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32327) Qru válasza bitpork (#32323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez eddig is így volt. Sárgán ne indulj el de ha át csúszol azért nem jár bünti.

[link]

#nincsbennetarcsi

(#32328) tboy93 válasza Qru (#32320) üzenetére


tboy93
nagyúr

Oszlopon mintha lattam volna kozteres lampat :W Maps-en nem latszik, de 2012-es felvetelek vannak csak.

(#32329) tboy93


tboy93
nagyúr

Nincs egy lista valahol a kamerákról?

Na a kamera meg is van, itt elérhető. Kérdés hogy ez fotózza a piroson átmenőket? :F

(#32330) Qru megnyugtató :B

[ Szerkesztve ]

(#32330) Qru válasza tboy93 (#32328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, az csak forgalomfigyelő kamera lesz, no para.

mod:

De. Tess'

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32331) MunezXBK válasza bitpork (#32323) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 éve is 50-et fizettem a pirosért.

(#32332) Qru válasza tboy93 (#32329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem látja milyen színű a lámpa éppen, így nem lenne bizonyító erejű.

#eztmegúsztad

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32333) z123456789 válasza bitpork (#32313) üzenetére


z123456789
addikt

(#32313) bitpork
Sosem voltam vállalkozó, de hogy a mai vállalkozóknak nehéz helyzetük van az biztos. Ez betudható annak, hogy jól csak a nagyvállalatok járnak, nekik kell jól járniuk. És pont! Mivel nekik van pénzük, ők közelebb vannak a tűzhöz. Tisztességes, törvény szerinti adózással, elég nehéz az asztalra kenyeret tennie egy vállalkozónak. Ezzel büntetik azt, hogy nem áll be birkának a sorba, hanem függetlenül akar dolgozni.
És én meg azzal toldanám meg, hogy MO vásárlási kultúrájára ráférne egy elég nagy nevelés. A probléma nem ott kezdődik, hogy DRÁGA valami (ezzel a szóval, meg az AKCIÓS szóval terrorizálják az EU szinten alacsonyan keresőket, vásárlókat, vállalkozókat leginkább), mert hisz mindennek megvan az ára. A probléma az hogy kurva alacsonyak a bérek. Nullára értékelik az emberi munkaerőt. pedig ugye, ha hagynának minket megzsírosodni, csak egy kicsit, mindjárt nagyobb kedvvel szórnánk a pénzt...ne is folytassuk!
Ez pedig nem személyeskedés, de nagyjából egyet értek: "Különben köszönd meg a gondolkodásodnak meg a diktáló vevőknek a sok kóklert és számla nélkül dolgozót" És tényleg ne vedd sértésnek, csak egy kicsit gondolkozz el ezen! :R

(#32311) bandus
Az állam és a felsorolt egységek azért elég nagy maffia, ezt beláthatod.

(#32319) Declare
Na ez de faszság volt már akkor is! Ezt ugye belátjuk, hogy ez egy fizikai lehetetlenség. Nem láthatsz előre a jövőbe... :U

(#32321) TaaT
Na legközelebb nekem is valami hasonló lesz. ;)

(#32334) brumi1024 válasza Motion_Blur (#32314) üzenetére


brumi1024
veterán

A garancia egy nyomós érv tud lenni.

(#32335) Declare válasza z123456789 (#32333) üzenetére


Declare
őstag

He? Mar mikor is? :)

(#32336) z123456789 válasza Declare (#32335) üzenetére


z123456789
addikt

Kicsit értelmezhetetlen volt amit írtam, bocs. Szóval valóban rohadékság a sárgán áthajtásért büntetni. Mert honnan a francból tudjam én, hogy mikor fog átváltani? Tehát amikor ezt kitalálták, már akkor egy nagy bullshit volt. Így értettem. :)

(#32337) bandus válasza Qru (#32302) üzenetére


bandus
veterán

másik szerviz ajánlata (ők kettőt is küldtek):
bosch olaj, levegő, pollenszűrő + mobil1 olajjal, munkadíjjal: 45k
mann szűtőkkel és motul olajjal: 57k.

namost egyébként bármelyik webshopból bruttó 16-17k az olaj és még egy tízes a 3 szűrő. :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32338) stickermajom válasza bandus (#32337) üzenetére


stickermajom
addikt

Szervíz meg megkapja annak a feléért kb. Ez ilyen biznisz.

(#32339) lenko válasza bandus (#32337) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor mi a kérdés?
Webshopról megveszed. Pollen/légszűrőt te is ki tudod cserélni. Olajat meg max. 5e ért cserélnek.
Van ahol nem dolgoznak hozott anyaggal, de akkor megköszönöd azt jónapot.

Az embereknek fáj az igazság!

(#32340) Qru válasza bandus (#32337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima. 45-50k-s ajánlatokat kaptam én is márkaszervizektől. Megrendeltem mindent hozzá, Mann szűrő (olaj, levegő, pollen) Motul olaj bekocogtam a fórumos ajánlás szerinti szakszervizbe ahol 8k-ért megcsinálták a cserét és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32341) bandus válasza Qru (#32340) üzenetére


bandus
veterán

jah, félreértés ne essék, ezek nem márkaszervizek, hanem sima autószervizek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32342) bitpork válasza z123456789 (#32333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem van ebből sértődés, én is ezt mondtam. Nem az alkatrész és a szolgáltatás a drága, hanem mi vagyunk csórók. Ezt már Marosán elvtárs is megmondta ;)
Ugyanakkor ez nem ment fel a gondolkodás alól szerintem. Kell a megértés és elfogadás, a más fejével történő gondolkodás. Annyira jellemző ez a mentalitás a Y generációra. Mindenkinek csak joga van, de kötelessége senkinek semmi. Mindenki megdögölhet, lehet becsukni a zInternetet. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32343) Motion_Blur válasza bandus (#32341) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem kell szervizbe vinni. Vannak olyan helyek ahol csak olajcserével foglalkoznak, ott a szűrőket is cserélik természetesen. Viszel minden anyagot és csak munkadíjat fizetsz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32344) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szüleim Mercije érdekes hangot hallat... Mitől lehet ez? Motor jobb elejéből hallatszik.
El tudnak még szerelőig menni vele?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32345) w333 válasza LógaGéza (#32344) üzenetére


w333
félisten

Csapágyas a generátor ? de attól félek ezek a hangok a motorból jönnek :(

Olyan mintha nem lenne alapjárat és fulladna az egész :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32346) TaaT válasza LógaGéza (#32344) üzenetére


TaaT
veterán

Most nem tudom hogy a telefon mikrofonja alkalmatlan a felvétel készítésre de ez valami borzalom. Milyen messze van a szerelő? Vontatás?

Give them hell Ukraine!

(#32347) LógaGéza válasza TaaT (#32346) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, tényleg borzalom... Itt vannak most Csabán, Gyulán van a szerelő. De nemrég még otthon voltak, most jöttek be (~50km), járkáltunk a városban, és egyáltalán nem volt erőtlen, semmit nem lehet észrevenni, ráadásul ha ad egy gázfröccsöt, akkor abba is marad, és elmondása szerint nem mindig ilyen.

w333
Elsőre vízpumpára tippeltünk, ugyanis láncos, és ott ugye nincs cserélve a szíjjal, de a generátor se rossz ötlet - mi örülnénk a legjobban ha csak ennyi lenne...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32348) TaaT válasza LógaGéza (#32347) üzenetére


TaaT
veterán

Csabáról Gyulára át lehet menni a szervizúton, de ha fordulaton nincs nagy baj akkor hajrá. :)

Give them hell Ukraine!

(#32349) aero. válasza LógaGéza (#32347) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Olyan mintha így 2 vagy 3 henger nem is járna, eléggé remeg is a motor.

(#32350) EQMontoya válasza aero. (#32349) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, egyértelműen van kimaradás az égésben, lehet is hallani.
Ezért nincs persze rendes alapjárat sem.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.