Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Hátha hamarabb kapok választ, szóval a kérdésem.
Valaki próbálkozott már a gyáritól kisebb kerékkel az autóján? Tudom, csal a km óra. De azon kívúl jár-e valami hátránnyal? Punto 2ra akarnék seicento felnit rakni. Aztán az autót lejjebb mert hülyén nézne ki ;]

(#31302) zack válasza M_o_g_y_i (#31298) üzenetére


zack
nagyúr

Az a gond, hogy ezek ebből így nem tanultak. Ha fel lettek volna jelentve + betétlap, kaptak volna egy csinos kis összegről csekket + ha nem volt érvényes kötelező, műszaki, még a forgalmit is bukják. Még azt is hozzá kellett volna tenni, mindezt nem a károkozásért, hanem a fenyegetőzésért, és hogy még nekik állt feljebb.
Legközelebb el fogja játszani ugyanezt mással, gondolván ő a felsőbbrendű, és úgysem lesz baja belőle.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31303) -v- válasza zack (#31302) üzenetére


-v-
addikt

Majd találkozik ez is majd az emberével, aki előbb üt aztán kérdez :K
Aki ezen a szinten van értelmileg meg társadalmilag, úgyis csak ebből ért.

[ Szerkesztve ]

(#31304) roberto211 válasza -v- (#31303) üzenetére


roberto211
őstag

Ha egyedül lett volna az emberke elhiheted ez lett volna ,hogy kiverek belőle minimum 20at, mert amugy ilyen dagadt vém "c" volt de háza előtt ráadásul mellette áll vagy 10 "néger" én meg voltam egyedül elhiheted átgondolja 10x az ember h 10vs 1 ,mennyi maradt volna belőlem hiába vagyok nagydarab ;)

Tegnap előtt puntosra szálltam ki.

Érden volt szintén ,kereszteződésbe út közepén megállt ahol egy autó fért el ,elővette a térképet és elkezdett nézelődni.. Kiszálltam kérdezem mondom nem tudtál találni jobb helyet emberke? Csávó megse mert szólalni egyből húzott arrébb,ki rikácsolt? Mellette egy 40kilós kb 30 éves csaj :D Mondom kemény vagy csajszi de mással gyakorolj de az ilyenek úgy felb*sszák az ember agyát hogy felnyomja a vernyomast is.. :(

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#31305) zack válasza -v- (#31303) üzenetére


zack
nagyúr

Ez se jó. Mert akkor ő lesz a szegény szerencsétlen hátrányos helyzetű, aki békés úton akarta rendezni, de megtámadták, üvöltve, hogy halál a cig@nyokra, és ő fogja felhívni a rendőröket.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31306) Remekelek28 válasza MunezXBK (#31300) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen,de mivel feljelentés és a dikmánok az ellenkezőjét állitják,a birósági folyamat végén lehet belőle csak összeg.. Ha szemtanú nem volt,elég necces bizonyitani 2 hazug trógerrel szemben,hogy nem Roberto ment beléjük,hanem forditva.

Amikor a nő belém tolatott és kinjött a kárszakértő,vagy 5x megkérdezte,hogy biztos,h nem én mentem bele hátulról? Mondom ott van a betétlapon,h elismerte a nő,ne kérdezze meg mégegyszer..
ezek a dikmánok képesek lennének szerezni egy harmadik gazsit,aki látta az egészet...
Na szóval igy előre biztos,h senki nem fizetné meg a kárt..

[ Szerkesztve ]

(#31307) brickm válasza Kornel (#31297) üzenetére


brickm
őstag

Köszönöm a választ!
Kitöröltem a kérdést, mert közben megtaláltam neten a választ.

(#31308) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki jártas audik terén? Egy 2008-as a4 2.0-ról lenne szó. Bizonyos időközönként (totál random, hidegben melegben egyaránt) kigyullad 2 jelző a műszerfalon (az is random, hogy egyszerre mind2 vagy külön-külön) és nem tudom az okát. A számítógépét nézték, de semmi. Teljesítmény csökkenés nincs, fogyasztása kitűnő de elég zavaró ha előjön.

A kettő bekarikázott ikonról lenne szó. A fordulatszámmérőnél lévő villog, nem konstans világít. Decemberben kapott 4 új gyertyát, olajcsere, pillangószelep tisztítás volt.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#31309) Tsebacsi válasza arni1 (#31308) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A bal az izzítóé, dízel az autó? A felső a motorhiba jele, az már bajosabb. Szaki látta már?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31310) EQMontoya válasza arni1 (#31308) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az egyik a check engine, a másik az engine management lamp.
Csak guglizni kellett volna.

Ezek alapján szerintem diagnosztika, nem jól jel (bár lehet, hogy csak valami banális apróság).

Same rules apply!

(#31311) modflow


modflow
veterán

A motorblokkot fedő borításon lévő VW logóm eltűnt. Leolvadt a ragasztó, vagy valami...
Honnan tudok ilyet szerezni???

(#31312) SzlobiG válasza arni1 (#31308) üzenetére


SzlobiG
félisten

Diagnosztika nem mutatott semmit? Mer el kéne tarolnia a hibát és ki lehetne olvasni.

Modflo: Ebay.

[ Szerkesztve ]

(#31313) EQMontoya válasza modflow (#31311) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bocsánat, ezzel kapcsolatban kiszaladt a számon egy decens kacaj. :D

Egyébként tetszőleges bontó itthon is, esélyesen kapsz.

Same rules apply!

(#31314) arni1 válasza Tsebacsi (#31309) üzenetére


arni1
aktív tag

Látta már, azt mondta, hogy szoftverfrissítés kell rá, voltam is az audinál, de azt mondták, hogy nem vállalnak garanciát rá, ha a frissítés közben valami nem jól sül el mert már idős az autó. Viszont mondta, hogy vissza fogják hívni ezt is, és akkor kötelesek megcsinálni (elég wtf, ha akkor elbasszák akkor mi lesz, nem értettem ezt az egészet).

(#31310) EQMontoya: Gugliztam ,de nem vagyok szakértő, ezek alapján nem az, hogy lehet bármi, de én nem tudom megállapítani.

(#31312) SzlobiG: Mutatott, a pillangószelepet írta hibának, ami szintén meg lett csinálva a szervíz során, erre mondta a szaki, hogy valószínűleg azért kellene rá a szoftverfrissítés, mert, hogy a koszos állapotban máshogy vezérli ezt a szelepet.

(#31315) SzlobiG válasza arni1 (#31314) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ott a baj. De nem másik szoftver kell rá, hanem csak egy alapbeállítást kellett volna csinálni neki diaggal. :) Gyanús hogy le akarnak húzni.

[ Szerkesztve ]

(#31316) TheProb


TheProb
veterán

Na itt a végeredmény:

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31317) Integrale válasza Fr0z3n (#31301) üzenetére


Integrale
veterán

Ha felmegy, akkor nincs akadalya, feknyereg lehet, hogy nem fer el, viszont ertelmet nem latom. Szimplan ultesd le.

"Bad reklám is reklám too"

(#31318) TaaT válasza Fr0z3n (#31301) üzenetére


TaaT
veterán

"Punto 2ra akarnék seicento felnit rakni."

Attól hogy kisebb felnit raksz rá mint a gyári az nem probléma, a gumival kell a váltóméret után menni ;)

Persze vannak korlátozó tényezők, ilyen pl a fék. Enyémre 14" a legkisebb felni méret 256-os a tárcsa elől :)

Kompetens topik [link]

Give them hell Ukraine!

(#31319) TaaT válasza TheProb (#31316) üzenetére


TaaT
veterán

Jó lett :K

Hátul hány zsák cement van? :D Tudom-tudom a föld nem lapos.

Give them hell Ukraine!

(#31320) EQMontoya válasza TheProb (#31316) üzenetére


EQMontoya
veterán

A felni baba, de ha már felnire fussa, a gumin se illett volna spórolni... :(

Same rules apply!

(#31321) AMD Power


AMD Power
titán

30-án ki kell mennem a Liszt Ferenc repülőtérre. Ott kell várakoznom vagy 4-5 órát. Természetesen nem szeretnék több ezer Ft-t parkolásra kifizetni. Hol tudok ott a "közelben" fizetés nélkül megállni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31322) TheProb válasza EQMontoya (#31320) üzenetére


TheProb
veterán

Mert mi a baj a Laufenn-nel...? Hankook budge gumija, egyébként igen csak nem várt kiadás volt az új nyári szett... A retkes napper hulladék 20éves gumikat adott, 4-ből 3 más márka, szal bement vmi gumishoz azt pár ezerért vett egy selejt garnitúrát, hogy drágábban tudja eladni a kocsit... Persze én vtam a hülye (vagy inkább naiv), hogy nem néztem meg őket...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31323) mqm válasza AMD Power (#31321) üzenetére


mqm
senior tag

Vecsés nyugaton a (Shell) benzinkútnál. Vagy a 4-sen a leállósávban.. ,de azt annyira nem szeretik a rendőrök! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#31324) AMD Power válasza mqm (#31323) üzenetére


AMD Power
titán

Azt elhiszem. Nem szeretnék 4-5 órát leállósávban állni.

Gyalog is megközelíthető a Ferihegy 2 ha Vecsésen megállok valahol?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31325) Kornel válasza AMD Power (#31321) üzenetére


Kornel
veterán

Vegyes lidl parkoló, esetleg tesco.
Bemesz bámészkodni, akkor nem bsztatnak.

(#31326) mqm válasza AMD Power (#31324) üzenetére


mqm
senior tag

Gyalogosan nem nagyon. Viszont a 200-as busz 5 percenként jár.
Ami a kútnál áll meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#31327) AMD Power válasza mqm (#31326) üzenetére


AMD Power
titán

Nah ez király! Köszi szépen a tippeket! :R :R

Köszönöm srácok! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31328) zoo8800 válasza AMD Power (#31321) üzenetére


zoo8800
veterán

Állj meg a vecsési Market Centralnál, onnan pedig 200e busz.

rip and tear, until it is done

(#31329) Integrale válasza AMD Power (#31321) üzenetére


Integrale
veterán

Mi mindig ugy csinaljuk, hogy amikor valamelyikunk landol, akkor megcsorgeti a "taxis" felet, akkor elindul, beszallas, indulas. Igy nem kell orakat tolteni sehol, vasarolsz a varosban, vagy hazameszz majd idore a parkolohoz gurulsz.

"Bad reklám is reklám too"

(#31330) Kornel


Kornel
veterán

Ma voltam a lurdyba egyéb dolog miatt, mondom megkérdezem az ez washt, mennyit mondanak belső tisztításra.
Azt mondja 20-30k kozott.
Még jó, hogy 14,4k-tol van írva a neten.
Ja és 25-ére lenne időpont, egy napot ott kell hagyni.
Erősen gondolkozom rajta, hogy szokás szerint berlek 5000-ert miskolcon egy karpittisztito gépet, és megcsinálom magamnak.
Hagyjam ott egy napig (minek?), még a végén majd azt mondja, hogy túl koszos volt(nem az), és 30k.

W333: te is mondtál valamit, hogy van kontaktod ilyenhez?

[ Szerkesztve ]

(#31331) AMD Power válasza Integrale (#31329) üzenetére


AMD Power
titán

Jó az ötlet ,de én olyan valaki/valakik elég megyek akik nem tudják ,hogy megyek és azt sem tudom ,hogy délelőtt mikor jönnek pontosan. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31332) arni1 válasza SzlobiG (#31315) üzenetére


arni1
aktív tag

Rendben koszi az infot! :R

(#31333) MunezXBK válasza Kornel (#31330) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk száradnia is kell.

(#31334) mqm válasza AMD Power (#31327) üzenetére


mqm
senior tag

Np ,minden nap megjárom ezt. :)

Más:
Kaptam a Lupohoz egy masik szett felnit amihez gumi is járt ,viszont az egyik nagyon levan darálva ,így vehetek 1 újat. Szerintetek használtan érdemes vásárolni vagy csakisazúj?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#31335) Kornel válasza MunezXBK (#31333) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk nem egy mélygarázsban fog szaradni...
Mondeot miskolcon csináltam, cakk pakk 2 óra volt, asszonnyal ketten, megállás nélkül.
Utána száradt a napon...

[ Szerkesztve ]

(#31336) aero. válasza AMD Power (#31331) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tudod honnan jönnek? Mert akkor egyszerű megnézni mikor száll le a gép. Így is meg lesz a 2 óra valószínűleg, szóval a kinti parkolás még mindig jobb.

(#31337) tboy93 válasza Kornel (#31335) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a helyedben megvarnam a jo idot es nekiesnek magam :K Egy-ket het es lesz megint 25 fok, egy delutan alatt kiszarad a napon.

(#31338) Kornel válasza tboy93 (#31337) üzenetére


Kornel
veterán

Ez esetben miskolcon lesz, elég nehéz lenne bp-en a panel előtt áram nélkül bohockodni...
Már én is emelett vagyok, mert ha mondjuk 15-bol megcsinálja nekem valaki bp-en, amit meg is tudom várni, akkor legyen...
Na de 30-ert, meg hagyjam ott?...

(#31339) tboy93 válasza Kornel (#31338) üzenetére


tboy93
nagyúr

Basszus, azt elfelejtettem, hogy panelban laksz :W Szuloknel/aposnal/havernal nem megoldhato kertben?

[ Szerkesztve ]

(#31340) tomcsi23 válasza tboy93 (#31339) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerinted mire írja a Miskolcot? :U ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31341) w333 válasza Kornel (#31330) üzenetére


w333
félisten

Igen van ... ismerős :K

Ahogy mondtam ha külön kéred a kárpittisztítást akkor 18k ebben benne van egy full külső mosás is, viszont ha egybe a polírozással akkor 30k -ból megvan ! :)

Viszont arra számíts hogy reggel odaviszed és csak másnap délután/ estére lesz kész, mivel a külső + teljes kárpitot akkor nap megcsinálják (majd egész nap szárítva van), majd éjszakára be van zárva az autómosóba lehúzott ablakoknál szellőzik reggelig, reggel elkezdi a polírozást ami kb. 4-5 óra alatt megvan, majd a végén teljesen át van nézve az egész :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31342) Kornel válasza w333 (#31341) üzenetére


Kornel
veterán

Merre van?
Egyébként nem szívesen hagynám ott az autómat bárhol is ;)

(#31343) w333 válasza Kornel (#31342) üzenetére


w333
félisten

3. Kerület Bécsi út ... ha érdekel adok pontos címet és telefonszámot :)

Az a baj hogy kárpittisztításnál kénytelelen vagy otthagyni (sehol nem lesz kész azonnal) mivel vizesek az ülések és ha beleülsz a vizes ülésbe akkor vissza fog foltosodni a kárpit és be fog büdösödni az egész autó, ezt úgy kell elképzelni hogy először az összes műanyag le van mosva ami kb. 1 óra 2 embernek (műszerfal + kormány, ajtók, csomagtartó) majd jön a tetőkárpit, aztán az ülések és csomagtartó, végül a lábtér, ha ez készen van akkor berakják a szárítókat és legalább 5-6 órát szárad, majd ugye záráskor bezárják az autót az autómosóba és ott van reggelig, nem kell félni mert Lidl mélygarázsban van az autómosó amit bezárnak + még a Lidl mélygarázs kaput is bezárják este 21:30 szóval oda senki sem megy + ott vannak az éjszakai őrök is szóval ez mindenhol így működik :D

458 italia, GTR, Golf R32, M3, M5 stb. autókat is otthagytak már (nem kell félni) !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31344) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó a téma, most mostam le KÉZZEL (én hülye hova süllyedek :DDD) a kocsit, vettem autósampont, szép kék szivacsot, stb. De! Mit csináljak, hogy ne maradjon vízfoltos a tütü? Az ablakoknál már rájöttem, hogy nekiesek valami alkoholos ablaktisztítóval/kendővel, azt szuper, de a fém elemeknek nem akaródzik. Mi a javaslat, avagy mit csináltam rosszul? :D Van szarvasbőr(utánzat) kendő, azzal töröltem át öblítés után.

Dánke! :R

W333: Ááááá hát láttam én már ilyet bótba! Igazad van! :C :R És ha gyorsabban szárad, mint ahogy kis testemmel körbeérek? :DDD

FZolee: Ablakra ez az alkoholos kendő úgy látszik jó lesz, de a lehúzó se rossz ötlet. Azt a lakás ablakainál már bevetettük :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31345) w333 válasza Tsebacsi (#31344) üzenetére


w333
félisten

Ezzel le kell törölni csont szárazra és nem lesz foltos ... Link :)

A lényeg hogy öblítés után az ablakokat + tükröket kell elsőként letörölni, mert míg körbetörlöd az autót addíg az üvegre rászárad a víz és foltos lesz ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31346) F_Zolee válasza Tsebacsi (#31344) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ablakra mondjuk ott a gumis lehúzó. ;] Pl. [link] Nem kell kendőt venni rá. Olcsóbb és tiszta is marad. :)
Nekem mondjuk akkor maradt foltos a kasztni ha nem lett leöblítve rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#31347) w333 válasza F_Zolee (#31346) üzenetére


w333
félisten

Ez nagyon szar ... gyorsan felejtsd el ezzel csak bohóckodni lehet ! :DDD

Én ezt ajánlom Link Auchanban 800 Ft de évekig kitart, mi ezt használtuk a kozmetikában mai napig ilyet használnak, nagyon jó ott kb. 2 évet bír úgy hogy napi 20-30 autó van vele lehúzva, mezei usernek szerintem örök darab ! :))

Full szilikon szóval az egész autó le lehet vele húzni, nem karcol ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31348) TaaT válasza w333 (#31347) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez nagyon szar ...

Én ezt ajánlom"

Utóbbi ajánlással kb el lettem zavarva az autó ápolás karbantartás topikból. :DDD

"nem karcol !"

Ott azt mondták hogy pedig de. :)

Pedig én is ezzel kerestem a kenyeremet évekig.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#31349) Kornel válasza w333 (#31343) üzenetére


Kornel
veterán

Ez is oke, de ugye nekem gyakorlatilag csak ajtó, konyoklo és ülés kárpit tisztítás kellene, ami kb. 1-2 óra, és jó géppel majdnem még is szárad az először csinált ülés pl. addigra.
Na most ezért nem fogom otthagyni sehol, ráadásul nem is egy napra.
Főleg azután, ahogy jártam.

(#31350) F_Zolee válasza w333 (#31347) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jól van, ezt is akartam mondani. ;] Csak iránymutatás képpen linkeltem, hogy ilyesmi inkább jobb, mint kendőt pazarolni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.