Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) EQMontoya válasza Qru (#32699) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez olyan olaszos megoldás. :D
Torxxal, az. Jóhogynem ördöglakattal, bazz.

Same rules apply!

(#32702) Declare válasza Qru (#32699) üzenetére


Declare
őstag

Mondjuk azert az is baromsag, hogy egy izzo cserehez szerelöhöz kell menni, mert le kell bontani az auto elejet....a kettö között van szerintem az a bizonyos arany közeput :D

(#32703) Logeeen válasza Logeeen (#32698) üzenetére


Logeeen
senior tag

Mágus!

A4 AFN

Helyes a légtelenítési eljárás, vagy van valahol valami csap vagy sapka?

#Xiaomi 13T#

(#32704) Qru válasza Declare (#32702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Muter autóján se boldogultam vele. Kénytelen voltam szerelőhöz vinni. :( Az is szentségelt de végül megoldotta.

EQMontoya: Biztos "véletlen" amúgy. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#32705) EQMontoya válasza Declare (#32702) üzenetére


EQMontoya
veterán

IS-nél mondjuk a rendszámtáblavilágítás olyan, hogy a cseréhez ki kell venni a csomagtérajtó belsejéből a borítást meg a zárat. Kb. annyi idő volt megcsinálni, mint az olaj- és szűrők cseréjét együtt. :D

Same rules apply!

(#32706) McSzaby válasza Qru (#32699) üzenetére


McSzaby
őstag

Most mi a baj a vezérléscserével, már én is csináltam a saját autómon. :F :DDD :D De jah, többet nem is.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32707) TaaT válasza McSzaby (#32706) üzenetére


TaaT
veterán

Emberünk úgy csinálta hogy elvágta a szíjat, majd önindítózgatással kidolgozta azt a fogaskerekek közül. ;]

És kérdezte hogyan tovább :DDD

LógaGéza: Utánanézek. :)

Give them hell Ukraine!

(#32708) EQMontoya válasza TaaT (#32707) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Zseni!

Same rules apply!

(#32709) McSzaby válasza TaaT (#32707) üzenetére


McSzaby
őstag

Neki legalább lesz home-made változó szelepvezérlése. :D ;]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32710) EQMontoya válasza McSzaby (#32709) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most jut eszembe, milyen hülye volt. Ahol elvágta a régit, ott tűzőgéppel össze kellett volna toldani az újjal (persze előtte azt is elvágni), átpörgeti a kettőt együtt, összetűz, kicsit megolvasztja öngyujtóval, hogy tuti legyen, esetleg szigszalaggal is körbetolja kétszer, oszt' jóleszaz, tojjadneki! :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32711) JackeL válasza EQMontoya (#32710) üzenetére


JackeL
tag

Ezért szeretem én ezt a fórumot olvasni, itt nincs lehetetlen :C

(#32712) Morris válasza Logeeen (#32694) üzenetére


Morris
veterán

Hőfok jeladót lehet érdemes lenne cserélni.

(#32713) Bögre válasza zack (#32680) üzenetére


Bögre
aktív tag

Köszi! Csak helyzetjelzőbe kéne.

(#32714) stickermajom válasza Bögre (#32713) üzenetére


stickermajom
addikt

Autóba vagy teherautóba? Ha előbbi akkor ne a zack által linkeltet vedd, hanem ezt.

(#32715) Bögre válasza stickermajom (#32714) üzenetére


Bögre
aktív tag

Autóba, de feltűnt, hogy 24V -os volt linkelve, köszi. :K

(#32716) zack válasza stickermajom (#32691) üzenetére


zack
nagyúr

1 év gari van a xenon Nightbreaker-re. A távolságira, ködfényre azt hiszem nincs, és ott említik is a rövidebb élettartamot a fényerő miatt. Eddig semmi gondom. Azt hiszem január óta van bent a Nightbreaker, és nappal is megy, mert nincs menetfényem. Semmi gond vele.
Ahogy írták is előttem az élettartam nagyban függ az autó elektromos rendszerétől. Egy még működő trafó is csinálhat üzemidő vesztést. Indítóáram is kinyírhatja, ezért én mindig helyzetjelző mellett indítózok, és amikor beröffent, csak akkor kapcsolok xenont. Alapértelmezettként a gyújtás rákapcsolása után egyből kapcsolja a xenont. Begyullad, és az indítóáram nagy löket neki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32717) stickermajom válasza zack (#32716) üzenetére


stickermajom
addikt

Én a távolsági lecserélésén gondolkozom Nightbreakerre, mert xenon mellé engem zavar a sima halogén sárgás fénye. Viszont attól tartok, hogy a sok villantástól hamar megdöglene.

(#32718) EQMontoya válasza stickermajom (#32717) üzenetére


EQMontoya
veterán

A szembejövőket meg a xenonod kék fénye zavarja. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32719) zack válasza stickermajom (#32717) üzenetére


zack
nagyúr

A távolságija brutál. :K Én is pont ezért cseréltem, hogy ne üssön el a színük. Eddig jól bírja, bár a köddel együtt ezt használom a legkevesebbet.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32720) stickermajom válasza EQMontoya (#32718) üzenetére


stickermajom
addikt

Az enyém biztosan nem.

(#32719) zack Lehet akkor teszek egy próbát, egyszer belefér. Aztán ha fél év múlva ki kell dobni megy bele valami más.

(#32721) SzlobiG Meggyőztetek. :) Enyémre amúgy sem jellemző az izzók fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#32721) SzlobiG válasza stickermajom (#32717) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már több mint egy éve a távolságim nekem is nbu sőt a kanyar izzóim is. Nem volt bajuk...

(#32722) focvis


focvis
veterán

Korábban már pingeltem a témát; én esetleg egy pár H21W-t szeretnék frankó ledeset. Ha valaki ismer ilyent, köszönöm ha dob egy linket.

@zack: szorítok, hogy tartós legyen night breaker xenon az autódban, az "original" verzióra 4 év garit adnak.

Jó barátomat tegnap este fuvaroztam; mondta, hogy milyen frankó a lámpám, neki még a gyári xenon van az autójában és már a végét járja. De az az autó 10 éves és tuti nem cserélte senki az izzót (tőlem vette, ő a 2. tulaj).

(#32723) zack válasza focvis (#32722) üzenetére


zack
nagyúr

Néztem azokat is, de 36k nem akkora tétel, hogy ne próbáljam ki. Ha degradálódik szerintem a Cool Blue-t veszem legközelebb. A 4 év garis alap 22-25k/ pár. Biztos jó, de én nem akartam spórolni, főleg úgy, hogy nagyobb a fényerő az alap xenonnál.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32724) MunezXBK válasza zack (#32723) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Cool blue egy kula.

(#32725) zack válasza MunezXBK (#32724) üzenetére


zack
nagyúr

Nem rossz az. Tele van a youtube összehasonlító videókkal.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32726) MunezXBK válasza zack (#32725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nem YT-on nézegettem, hanem a saját fényszórómban és kula. :U

(#32727) zack válasza MunezXBK (#32726) üzenetére


zack
nagyúr

Mi a gond vele? Fényerő?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32728) stickermajom válasza zack (#32727) üzenetére


stickermajom
addikt

Esőben nem sokat ér szerintem. A simát én jobban szeretem.

(#32729) MunezXBK válasza zack (#32727) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ahogy a neve is mutatja, kékes.

(#32730) zack válasza MunezXBK (#32729) üzenetére


zack
nagyúr

Motorban használtam kékest. Nem volt vele semmi gondom.
Bár tény, hogy a hófehérrel jobban látni.
A kékes az inkább dizájn. De ezt írják is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32731) SzlobiG válasza zack (#32723) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem cbi van xenonba teljesen jó és nem olyan kékes mint pl a helyzet jelzős led. A gyárihoz képest több fényerőt ad.

(#32732) Bögre válasza MunezXBK (#32724) üzenetére


Bögre
aktív tag

Annyira azért nem lehet kula. Xenon izzó teszt: [link]

(#32733) M_o_g_y_i válasza focvis (#32722) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Hová kell? :F (szín miatt)
Hidegfehérben EZ pl. :K
Vagy drágábban... :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#32734) focvis válasza M_o_g_y_i (#32733) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, Golf7 első index izzót cserélném. Fontos, hogy ne olvadjon meg tőle a lámpabúra, se a foglalat, mert elég költséges a csere. :B

(#32735) M_o_g_y_i válasza focvis (#32734) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha index, akkor lehet rinyálni fog az autó ill. a relé nem kezeli majd rendesen a LED-es "izzó" kis áramfelvételét, emiatt az un. "hyper flashing" felléphet. :U
Ezért egy 25-50W-os, ~5,6-6,3 Ohm értékű ellenállást kell párhuzamosan kötni vele, vagy a relét olyanra cserélni, ami LED-re föl van készítve.:K
Megolvasztani nem fogja, ez a lényege a LED-nek, hogy a felvett áramot hatékonyabban alakítja át, több lm/W, mint izzónál. (6-10X)
Ráadásul pont ennél, egy kis picurka 21W-os halogén-izzónál nagyobb hőtermelés nemigen van a "LED-es Világban". :DDD
És ha indexbe kell, mehetne egy eleve borostyán színű is akár, az előzőleg linkeltek oda túl hideg árnyalatúak lennének. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#32736) focvis válasza M_o_g_y_i (#32735) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm a részletes leírást!
1. Erre írják, hogy "Canbus Error Free", ebben már benne lenne az említett ellenállás szerinted?
2. Tudom, hogy a LED nem melegszik, viszont az ellenállás az igen. Ezt jól gondolom?
(Bár az index nem megy hosszan.)

Gugliztam, jó nevű cégtől sajnos nem találtam ilyen foglalaltú LED-es izzót. Amiket küldtél, köszönettel elmentettem. :R

(#32737) SzlobiG válasza focvis (#32736) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen benne van az ellenállás. Nem adják olcsón... Igen az ellenállás melegszik nekem a szofita ellenállása annyira fel melegszik, hogy nem lehet hozzá nyúlni ki is cseréltem simára.

(#32738) M_o_g_y_i válasza focvis (#32736) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nagyon szívesen. :))
A linkelt példányokat nem kell összevetni a "hagyományos" (olcsóbb) cumókkal, ezekben nem az ellenállás állítja be (a feszültség változásától el-elmászó) munkaáramot, hanem rendes áramgenerátoros tápegység van bennük. :K
És nem, nincs bennük az ellenállás, illetve ami van, az csak az áramgenerátor működésébe szól bele, de amit írtam ezelőtt azt azért kell alkalmazni, mert ezek össz-vissz felvesznek "nagyon max." 5-10W-ot eletktronikástul, LED-estől, mindenestől, amit a kocsi úgy érzékel, hogy nincs benne izzó, vagy az indexrelé gyorsabban fog villogni.
Emiatt kellhet külön ILYEN az indexrelé után, vagy a már említett LED-vezérlésre is képes relé.
Most én is "rámentem", hogy ahová tudok LED-et rakok, csak akkor majd műszaki előtt megkérdezem WTF??? :F ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#32739) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kisebb baleset/koccanás esetére, ajánlott, hogy legyen a kocsiban ilyen baleseti bejelentő nyomtatvány? [link]
Vagy inkább más fajtát? Ti hordotok magatoknál?
Természetesen, ha személyi sérülés nem történt.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32740) SzlobiG válasza Predator2 (#32739) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alap hogy legyen az autóba mindég ugyan is, ha baj van és nincs az kellemetlen. Én tanultam a tavalyi eset óta nem volt egyikünknek se és mehettünk szerezni.

(#32741) Predator2 válasza SzlobiG (#32740) üzenetére


Predator2
addikt

Jó az a fajta amit linkeltem? Vagy csak az jó ami a biztosító honlapján található?!

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32742) zoo8800


zoo8800
veterán

Szép színe van annak az Audinak :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#32743) z123456789 válasza Predator2 (#32741) üzenetére


z123456789
addikt

Tök mindegy milyen van nálad. Az a lényeg, hogy olyan legyen, amin jól körül tudod írni a baleset körülményeit. Amire rajzolni is tudsz ilyen kis négyzetrácsos felületen. Nálam még kárelismerői nyilatkozat is van. Ezzel meggyorsítható a folyamat általában. Rossz tapasztalatok tömkelege...

(#32742) zoo8800
Na bazz! :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32744) Tsebacsi válasza zoo8800 (#32742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs mese, ha utazni/síelni megyünk, akkor kell a box :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32745) zack válasza zoo8800 (#32742) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt büntiből egy Sandero, vagy egy Logan használatára kötelezném.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32746) hurenzon


hurenzon
senior tag

Autó vásárlásnál az új tulajnak a nevére kell szólni az eredet vizsgálnak vagy az mindegy csak friss legyen ?

(#32747) Declare


Declare
őstag

Nem tudom, hogy mennyire normalis ez, hogy az embernek mindig van valami kinlodas az autoval kapcsolatban...de a tök ki van mar :(((

(az most csak zarojelbe, hogy a parkoloba nekitolattak a hatso lökharitonak par napja....ok....kicsi a serüles, kaptam biztositasi szamot, bejelentettem, elvileg ki lesz cserelve a lökös....problem solved...de akkor is :((( )

Tegnap elvittem centriroztatni a kocsit, mert miutan fel lettek teve a nyari kerekek (meg lett cserelve az elsö es hatso) nagyobb temponal volt egy kis vibracio. Közöltek, hogy nem volt egyszerü megtalalni miert raz, a centrir jo volt, de az elsö gumi kukas lesz, mert van benne deformacio... eltettek hatra, igy most erre a szezonra jo, aztan jövöre uj....most faja a kocsi....55 euro..... :Y mondom mi a fakk.....1 evesek a gumik, michelin primacy 3.....hat mondta a faszi, hogy vagy gyartasi hiba (ami ritka), vagy a kerekösszetartas nem jo es rosszul kopott...na most a vicc az, hogy nyaron pont beallittattam a kerekösszetartast, mert a kormany nem volt tökeletesen közepen, mondta a faszi, hogy kellett egy kicsi korrigalni, de azert nem volt veszes a dolog....ilyenkor mi van szerintetek? Azt mondtak, hogy ezt a kerekbeallitasi jegyzökönyvet vigyem be, ök irnak egy papirt, hogy a gumi hibas es hatha tudok vele reklamalni :F

Volt mar valakinek hasonlo "elmenye"? Szerintetek lehet, hogy tökeletes gumikat kaptam, de a picit elallitodott kerekösszetartas miatt egy nyar alatt tönkrement a gumi es most hogy meg lett cserelve az elsö meg a hatso kijött a dolog? (amugy mondom a kormanyon vettem eszre, hogy picit balra allt egyenes futas mellett, de minimalis dologrol beszelünk, nem arrol hogy 30° ban ferde volt vagy ilyesmi :D )

(#32748) EQMontoya válasza Declare (#32747) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha a kerékösszetartásod szar, akkor ugye a két kereked "A" vagy "V" alakban áll, a kívántnál jobban.
Ez azt eredményezi, hogy a gumi belső vagy külső élét "darálja" folyamatosan.
Ez kopást eredményez, asszimetrikusan, de szerintem önmagában ettől még nem fog a gumi rázni, csak valamelyik oldala sokkal hamarabb elkopik, mint a másik, tehát jelentősen rövidíti az élettartamát.
Szóval ez az összefüggés itt sántít

Same rules apply!

(#32749) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://index.hu/gazdasag/2016/04/26/mitsubishi_mar_25_eve_csalunk/

Ugye-ugye h nincs olyan gyártó aki nem lenne érintett :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32750) EQMontoya válasza bitpork (#32749) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sejthető volt sajnos, igen.
Azért tegyük hozzá, hogy ők "csak" a fogyasztási adatokkal csaltak, nem a környezetvédelmi normák be nem tartásával. Persze ez is csalás, Japánban esélyesen lesz is érte ejnyebejnye.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.