Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) MunezXBK válasza kalmanchris (#32798) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én végig aludtam egyszer Németországig, elringatott a mogyorós csoki pályájuk. :D

(#32802) Pecc válasza SzlobiG (#32800) üzenetére


Pecc
őstag

Csináltass még egyet, akkor lesz alacsonyabb ajánlat, én ezzel még nyertem 3k-t :)

(#32803) M_o_g_y_i válasza kalmanchris (#32789) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

"nyilvántartásuk szerint idén még nem volt az autó szervízben" ??? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#32804) TaaT


TaaT
veterán

Ja, a többi dízel friss hegyi levegőt pöfékel az utcán.

Azt persze nem veszik észre az emberek hogy azért szopatják a VW-t mert a politikusokat vágták át, az hogy az utcán sokat szennyez egy autó de a laborban megfelel kurvául de kibaszottul nem érdekel senkit. [link]

És persze mekkora környezetszennyezők a személyautók fúj...

Give them hell Ukraine!

(#32805) EQMontoya válasza kalmanchris (#32798) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nők mindenhol tudnak aludni autóban. Barátnőm is kiválóan hortyogott 170 körüli tempónál, pedig ott már nem halk az IS, és ha kinézel, elég gyorsan suhannak el a kamionok hátrafelé a pályán. :)

TaaT: azt mindenki tudta, hogy a mérési szabvány egy rohadtnagy marhaság. A VW csalt a legarcátlanabbul és ráadásul világszinten, nagyban, ezért lett ekkora visszhangja. Nyilván mások is sárosak, de lehet, hogy okosabban / kevéssé pofátlanul csinálták, kisebb mennyiségben.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32806) focvis válasza EQMontoya (#32805) üzenetére


focvis
veterán

Még mindig nem tudtam megnézni az autóm végét - lassan 7 hónapja megvan - ha autópályán megyek, mindig ott a feleségem és sűrűn elszundít. :) De 2 kiló környékén 100, hogy felébred :U ("többet nem ülök be melléd, miért nem a hüjehaverjaiddal száguldozol") 180-ig vagyok jó nála.

(#32807) bitpork válasza EQMontoya (#32805) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye nem azt akartad mondani h egy citrony pl a franciáknál kevésbé szennyező mint pl a németeknél? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32808) SzlobiG válasza Pecc (#32802) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az lesz, tegnap csináltam egyet még 40k-ra hozta ma már 36k-ért is volt. Várok még vele van egy hónapom hátha dob olcsóbbat.

(#32809) TaaT válasza EQMontoya (#32805) üzenetére


TaaT
veterán

"azt mindenki tudta, hogy a mérési szabvány egy rohadtnagy marhaság."

Téves, ezt az átlag emberek egyáltalán nem tudták, és szerintem most se tudják.

"A VW csalt a legarcátlanabbul és ráadásul világszinten, nagyban"

Más gyártó kihasználta a kiskapukat, világszinten, nagyban, hogy jobban szennyezhessenek az utcán az autóik.

Nekem mint kisembernek csak a végeredmény számít, mivel nem a laborban élek hanem a zutcán. Így a csaló VW-vel egy kalap alá veszem az összes olyan autó márkát akik nem tudják a labor eredményeket hozni kint is. Ha ez a szabvány hibája? Akkor rossz a szabvány, tessék lecserélni. Azzal hogy megbüntetik a VW-t nem lesz tisztább a levegő! Azzal hogy a laborban hozza a VW a szabványt nem lesz tisztább a levegő az utcán, és a korábbi linkelésemből látszik, a törvényhozókat nem is érdekli hogy tisztább legyen.

"az autógyártók nem követtek el törvénysértést azzal, hogy járműveik jelenleg csak a tesztpadokon tudják a megengedett határérték alatt tartani károsanyag-kibocsátásukat."

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32810) SzlobiG válasza TaaT (#32809) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sose fogjátok elengedni ezt a témát úgy látom. :D

Tény alig van autó ami megfelel a valós tesztek alatt, de mivel a labori méréseknek kell megfelelni minek foglalkozzanak másik mérési metódussal mikor törvényileg a laboros az elfogadott? Te se tennéd. Azt meg továbbra is jogosnak tartom, hogy a vw a leg sárosabb ebben az ügyben hiszen tudjuk hogyan csaltak ott vannak a bizonyítékot nem védem a többi gyártót se, de mind közül a vw húzása a leggusztustalanabb.

(#32811) tomiii. "Érdekes, mindenki érti a különbséget, kivéve a VAG tulajok."

Igen ezt én is így látom olyan dologba kapaszkodnak amibe felesleges mikor kész tények állnak rendelkezésre ez ügyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#32811) tomiii. válasza TaaT (#32809) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"Azzal hogy megbüntetik a VW-t nem lesz tisztább a levegő! "

Megyek, nyakon szúrok már valakit a faluban. Aztán mondom a bíróságon, attól hogy megbüntetnek, nem fog feltámadni szerencsétlen. Remélem ők is ilyen faszán gondolkoznak, mint a VW tulajok, mert csak ők háborognak. :DDD

Érdekes, mindenki érti a különbséget, kivéve a VAG tulajok.

Jah, igen, most jön a "de ha egyszer mindenki a VW-t utálja, meg köcsög VW-znek a buta emberek" na, velük nyugodtan kezet lehet fogni.

(#32812) MunezXBK: Na, igen. Ez is egy jó megoldás, Tulajdonképen engem se. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32812) MunezXBK válasza tomiii. (#32811) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem tulajdonképpen pont nem érdekel az egész. :D

(#32813) TaaT válasza tomiii. (#32811) üzenetére


TaaT
veterán

"Megyek, nyakon szúrok már valakit a faluban."

Utána lobogtatsz egy papírt hogy ezt neked szabad, és mész leszúrni még valakit. Na az emberek ettől nem leszenk biztonságban.

Szarok bele hogy VW, de ne mutogasson más a VW-re úgy hogy ő legalább annyira szennyez vagy jobban mert ez így elég elkeserítő. :U

SzlobiG: Fura de a témát pont nem a VW-sek hozzák fel állandóan. :U

"a vw húzása a leggusztustalanabb."

Ha neked ez jött le az egészből akkor nem vagy értelmesebb mint a nagy többség akik szerint holnaptól szebb lesz a világ egykiadós VW büntetéssel.

És szerintem nem is kell veled tovább vitatkoznom ha ezt nem érted meg. :)

Give them hell Ukraine!

(#32814) tresh válasza tomiii. (#32811) üzenetére


tresh
addikt

Itt csak a kretén amerikai birka nép háborog akinek a szar benzintemetője egy kulcs fordítással több szart rak a levegőbe mint ez a kis koromgyár.. Biztos véletlen derült ki hogy csak labor körülmények között tudja az autó az értéket és kint a nagy világba nem.... szóval hagyjuk már ezt k*rva nagy környezetvédős dumát és ássuk el a vw-t a halálf*szára mert mostantól ne gyártson autót mert elhervad a szomszédba a fű és csak hybrid toyota járjon meg elektromos autó amihez az áramot szénerőmű termeli mert ugye az óvja és ápolja a környezete... lehet itt puffogni meg mutogatni de az dobálhatja itt a sz*rt aki tényleg olyan hatalmas nagy környezetvédő életmódot él és az amerikaik pont nem..

(#32815) tomiii. válasza TaaT (#32813) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"Szarok bele hogy VW, de ne mutogasson más a VW-re úgy hogy ő legalább annyira szennyez vagy jobban mert ez így elég elkeserítő. "

Pontosan. Ne mutogasson más se, de ha büntetés jár érte, akkor büntetés. Most te is mutogatsz, hogy más nem csalt ilyen módon, de naizéfranciaisfüstölcsaltavwdeamazisfüstölejnyejnyenemvoltmásválasztása. Csinálta volna úgy, mint a többi, akinek több esze volt.

(#32814) tresh: fuhhh de ugye vágja mindenki, hogy én bitpork vitázási szokásaiba kötöttem bele és ez csak egy példa volt? Én másra nem mondok rosszat, arra nincs jogom, de én viszont rohadt intelligens lehetek, hogy ezt sikerült felfognom. Én egyszer se akartam környezetvédelemről beszélni. :F Az is egyértelmű, hogy szándékosan szivatták a VW-t, de nem eről van szó.

Sajnálom, hogy nem lettem pedagógus, mert úgy látszik nem tudom megértetni, amit akarok. :O

De tényleg hagyom, Én bitportkkal vitáztam, vele akartam beszélni, aztán jöttek a védelmezők és elfajult a téma.

[ Szerkesztve ]

(#32816) TaaT válasza tomiii. (#32815) üzenetére


TaaT
veterán

"Ne mutogasson más se, de ha büntetés jár érte, akkor büntetés."

Egyetlen egyszer sem kifogásoltam a büntetést, büntessék is meg mert csalt. Legalább annyira büntessék meg mint a takatát meg a toyotát anno. :)

Give them hell Ukraine!

(#32817) tresh válasza TaaT (#32816) üzenetére


tresh
addikt

Az nem számít, mert ott jobb oldalt van a kipufogó ;]

(#32818) EQMontoya válasza tresh (#32814) üzenetére


EQMontoya
veterán

Asszongya, nézzük végig alaposan ezt a hozzászólást:
<fröcsögés> <általánosítás> <általánosítás> <fröcsögés> <fröcsögés>

Sok hozzáadott érték volt benne, no! :)

Épp Amerikában adtak el pár tízezer "benzintemető" Teslát. Szóval ez már nem a hetvenes évek! Ébresztő ember, Kádár már halott! :)

Same rules apply!

(#32819) brumi1024 válasza tomiii. (#32815) üzenetére


brumi1024
veterán

Az egész egy bizonyítatlan feltételezésen áll: honnan jön a biztos információ, hogy más nem csalt "ilyen módon" (már ha erre egyáltalán van metrika)?

Egyébként, hogy egy kis összeesküvéselméletet is a dologba vigyek:
2015.07.28 vs 2015.09.19. :U

;]

(#32818) EQMontoya: És egy Teslára (ami szintén nem a jóakarattal működik) jut rengeteg 4-5-6 literes V8-V12 benzintemető, 2 tonna feletti súllyal és 1-2 utassal. Valahogy az utóbbi 2 évben kint töltött 1 hónap utazás alatt nem a Tesla volt a jellemző autó.

[ Szerkesztve ]

(#32820) Declare


Declare
őstag

Komolyan mondom, hogy képesek vagytok felhúzni az ilyenek okossagokkal, hogy valto alapjan megmondjuk az autó életkorát és futott km-t........a sofőr anyja neve nem megy? :))

valtoszoknya

220k km ;)

[ Szerkesztve ]

(#32821) EQMontoya válasza Declare (#32820) üzenetére


EQMontoya
veterán

220k után ez a normális.
A rojtosra szakadt váltószoknya meg a szétkopott kormány, az általában a 160-ra visszatekert, de 460-at futott autók jellemzője.

203 van az enyémben is, és a váltón, pedálokon, kormányon szinte semmi nyoma.
A fém váltógomb karcos, az előző tulajnak gyűrűje volt biztos.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32822) Integrale válasza Declare (#32820) üzenetére


Integrale
veterán

Mondjuk az a váltógomb nem tűnik bőrnek.

brumi1024: Ha a Cadillac prospektusába az van írva, hogy 20 l/100km, akkor az nagy valószínűséggel annyi is lesz. Még mindig nem arról van szó, hogy mennyit eszik és mennyit fogyaszt valójában. Hanem arról, hogy megtévesztő, sőt átverés a reklám és minden ami arra épül.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32823) Declare válasza EQMontoya (#32821) üzenetére


Declare
őstag

Nézz át a milyn autót vegyek topikba ;) reggel az a játék ment, hogy a nép kitalálta egy belinkelt agyon kopott, szakadt váltóról, hogy 170k km van az autóba és 10 éves (vagy hasonló).....mert hágy ugye teljesen mind1, hogy taxis teszi bele a km eket vagy az autópályán pörög..... :U

csak oda nem akartam ezt írni, mert erősen OFF gyanús :D

(#32822) Integrale ráadásul esik is :D :F

(#32824) LógaGéza válasza zack (#32467) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennek lenne értelme? Úgy is rendelek innen pár dolgot, aztán ha nem rontom el nagyon vele, akkor kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32825) stickermajom


stickermajom
addikt

Na, valaki Audit olcsón? :DDD (nem az enyém, mielőtt még..)

(#32826) EQMontoya válasza stickermajom (#32825) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek felrakták az új A6 elejét a régire? :D

Amúgy a körülményekhez képest nem is lett olyan gáz.

Same rules apply!

(#32827) TaaT válasza EQMontoya (#32826) üzenetére


TaaT
veterán

Egy "új" A4 elejét egy régi A6-ra. :)

Give them hell Ukraine!

(#32828) stickermajom válasza EQMontoya (#32826) üzenetére


stickermajom
addikt

Öszvér létére a munka valóban nem olyan vészes. Kicsit szerintem elüt a szín, illetve az illesztés fura, de láttam már rosszabbat is. :D

[ Szerkesztve ]

(#32829) EQMontoya válasza stickermajom (#32828) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ahhoz képest, hogy a Dávid szobor bal lábát faragták a Milói Vénuszra, egészen kiadta. :)

Same rules apply!

(#32830) MunezXBK válasza stickermajom (#32825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt FB-on is erőlteti az ember, érdeklődő nem sok van.

(#32831) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. létezhet vossen cv3-as replica felni 18"ba?

(#32832) pit stop válasza Declare (#32820) üzenetére


pit stop
addikt

Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy 150k-t futott legutolsó szériából való VW Polonk kormánya olyan fényesre van kopva, mint ha 500k lenne benne.
Erősen márka, típus és még évjárat függő is szerintem. (De ez még TC-n is sokszor van tárgyalva, hogy jó ha figyelsz rá, de biztosat ebből nem tudsz már).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32833) SzlobiG válasza stickermajom (#32825) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne már. :DD

(#32834) Tsebacsi válasza stickermajom (#32828) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elsőre nem értettem, mert A4 az eleje, de A6 van odaírva, aztán elértem az utolsó képhez, leesett az állam, ráztam a fejem, és egy ezb**megezh*lye elnyomása után ráborultam az asztalra :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32835) gzbotii


gzbotii
veterán

Mégis milyen elborult szabályozás van a féklámpák fényerejére? Megfigyeltem, hogy ha este a pirosnál egy 2010+ évjáratú Audi mögé kerülök, és nem hagyok 10 méter távolságot tőle, akkor valósággal kisüti a szemem az erős piros fény amikor a fékre lép. :W Nem létezik, hogy ezt valahol, valaki jóváhagyta volna és azt mondta okés

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32836) Qru válasza gzbotii (#32835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha Hungárián állok a pirosban valamelyik este és kiszállt a mögöttem lévő és szólt, hogy lépjek már le a fékről mert kiég a retinája. :D
Azóta próbálok rá figyelni, hogy ne álljak a féken de igen ezek a led-es cuccok tényleg zavaróan erősek. Pedig full gyári az enyém is, semmi utólagos mókolás nincs benne.

mod:

Amúgy nincs szabályozva a fényerő csak a teljesítménye (legalábbis itthon tutira nincs). A 21W-os limitbe meg elég bika LED belefér... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32837) gzbotii válasza Qru (#32836) üzenetére


gzbotii
veterán

Tolató lámpára pedig mintha van valami konkrét szabályozás, Opel topikban valami hasonlót írt valaki :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32838) Qru válasza gzbotii (#32837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert az vakít a fehér színe miatt.

100 éves a szabályozás és tök alkalmatlan a mai viszonyok szabályozására. :(

#nincsbennetarcsi

(#32839) tomcsi23 válasza Qru (#32836) üzenetére


tomcsi23
veterán

Minek ment annyira a seggedben lol. :U
A kőbányai kereszteződésben meg biztos örült volna neki, ha rágurulsz.
Remélem benyomtad rükibe és még a hátsó ködlámpát is felnyomtad a fék mellé. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#32840) Qru válasza tomcsi23 (#32839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alap. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#32841) #94529552 válasza tomcsi23 (#32839) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem mentek, mögötte állt a pirosnál. ;]

(#32842) tomcsi23 válasza #94529552 (#32841) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azon a részen emelkedős, szóval visszagurult volna rá. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#32843) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32844) elektrotank


elektrotank
tag

Szép kis Mustang :) [link]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#32845) zack válasza tomcsi23 (#32839) üzenetére


zack
nagyúr

Idióták vannak bőven. Néha megtaláljuk őket. Én kerülöm őket, amíg a közmunkámat le nem dolgozom.
De szerencsére nem szoktak érdeklődni az ablakon keresztül, hogy mi zavarja őket mögöttem.
Akit ilyesmi zavar, az ne vezessen. Mondin van a hátsó ablak felett gyári led sor. Gondolom azt is le kellene szerelnem, hátha zavar valakit. :DDD
Én mindig is úgy voltam vele, fosok ezekre, engem jól lássanak, más nem számít.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32846) #94529552 válasza tomcsi23 (#32842) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindegy :) , inkább azt akartam mondani, csak lemaradt, hogy ne biztassunk senkit agresszióra, mert van bőven anélkül is. Mint itt a fórumon a VAG ellenesség. Holott akinek itt VW családból való autója van, az nem felelős semmiért. Nekem nincs olyanom, mielőtt...

(#32847) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Egyik haverom megvette az autók szent Grálját. Ilyenem lenne, szinte teljes lenne az életem autók terén, bár azért egy napi nyúzós kellene mellé. Ennyit mutatott eddig: [link] :C :C

[ Szerkesztve ]

(#32848) rbalint88 válasza tomiii. (#32847) üzenetére


rbalint88
addikt

AE86? :) remélem 2JZ swapos :DDD

(#32849) focvis válasza tomiii. (#32847) üzenetére


focvis
veterán

Prius? ;]

MR2?

(#32850) tomiii. válasza rbalint88 (#32848) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Dehogy is :D Abban hogy tudsz kényelmesen elmenni 3-4 haveroddal mekizni? :D meg öreg autó...áhh ;]

(#32849) focvis : Majdnem Prius :D

Egyébként még én is csak két típusra szűkített listát tudom és csak remélni tudom, hogy helyesen választott. A másikat el sem merem képzelni, hogy megvegye mivel már van belőle neki egy, bár az üresen van, akkor lehet mégis? :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.