Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) z123456789 válasza tboldi (#31798) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
A kép rajkai. Mert erről a kocsiról pont nem volt a magán fotógyűjeményemben, ezért kölcsön kellett vennem egy rajkai ismerőstől. :)
De amúgy ja, Móváron szoktam velük találkozni. :)
Üdv! :)

(#31802) SzlobiG válasza EQMontoya (#31795) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alulról jobban húz mint a corsa. Mondjuk az is hozzá tesz, hogy úgy el lehet már tunyulva az a corsa mibt a szemét 10 éves es 70k km van benne alig van használva.

Stoné: Kb 3 literrel kevesebbet eszik mint a corsa...úgy hogy nagyobb a kasztni.

[ Szerkesztve ]

(#31803) Declare válasza tboldi (#31798) üzenetére


Declare
őstag

Mekkora rohadeksag mar ebböl a kocsibol merni......

nem tudjatok befujni az ablakait valami jo kis idöjaasallo festekkel? :D Motoron elöl ugysincs rendszam, egy sötetitett plexis sisakban meg ugyse lat be a kamera :D

(#31804) tboldi válasza z123456789 (#31801) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üdv neked is!
Múltkor cselesek voltak, mert itt nem a városba érkezőket mérték, hanem a kifelé menőket a tejeskocsi és a kerítés közé állva. :D
Egyik ismerősöm meg pont a Levéli úton kapta el őket, miután befejezték a mérést. :D

Jajj, majd' el is felejtettem, egyszer szintén az Orgona utcánál voltak, és egy kis eső után nem tudott kikászálódni a sárból. Hívniuk kellett a kollégákat, nagy nehezen kilökdösték. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31805) EQMontoya válasza Declare (#31803) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem csak meg kell állni előttük a poros/kavicsos padkán, majd véletlenül leugrani a kuplungról valahogy délután. (3-6 között)

Same rules apply!

(#31806) Declare válasza EQMontoya (#31805) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem nem kell sok idö es itt fogunk tartani [link]....pl be lehetne fogni a közmunkasokat, vagy a gimis diakokat, akik közmunkát igy is letudhatnák :D (vagy ne adjak tippeket? :DDD )

(érdemes végignézni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#31807) TaaT válasza kalmanchris (#31789) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem sem kéne semmilyen pug, de ha ingyen adnák, adnám el és vennék valamilyen jó kis náciwágent. ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#31808) focvis válasza stickermajom (#31796) üzenetére


focvis
veterán

Zalában a 76-os úton én egy ezüstszürke Seat Cordobát szoktam látni amiből mérnek (oldalra).

(#31809) Qru válasza EQMontoya (#31795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Becsapós az 1,4 HDI, 1750-nél nyomaték maximum van, tehát ha csak úriasan mész azt gondolod de jól megy. Aztán ha megpörgeted akkor jössz rá, hogy fentebb nem történik semmi.

mod:

Gyerekek ma de bekakktam... Kormival bementem a körforgóba azzal a lendülettel mint Bubberel szoktam. Hát ez nem úgy fordul, hiába a 2. szezonos Conti PC5 pacsker rajta, előbb az orrával aztán a farával indult el lefelé az ívről. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31810) mdani01 válasza TaaT (#31807) üzenetére


mdani01
aktív tag

Bimmer kell :K

iPhone 6S SpaceGray

(#31811) rbalint88 válasza Qru (#31809) üzenetére


rbalint88
addikt

1: huligán! ;]
2: nem szabad elvenni, csakagáztneki!

(#31812) Tsebacsi válasza Qru (#31809) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondtam, hogy ez a nyár más lesz, mint a többi :D

A hankuk gumiban sportosság szempontjából csalódtam, kíváncsi lennék milyen egy Misleny pilotsport4 :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31813) Qru válasza rbalint88 (#31811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nyitnom kellett volna a kormányszögön és nem elvenni a gázt. Csak nem vagyok hozzászokva, hogy nem arra megy az autó amerre én akarom és ez meglepett...

Össze kéne gyúrni a kettőt és akkor tartalék is lenne meg arra menne amerre én szeretném kanyarban is. :DDD

Btw most már komolyan elmegyek egy ilyen vezetéstechnikai tréningre. Jó lenne ha nem csak elméletben tudnék vezetni hanem a gyakorlatban is... :))

#nincsbennetarcsi

(#31814) EQMontoya válasza Qru (#31813) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha nem veszed el a gázt, akkor lehet, hogy tovább mész orral előre.

Annyi, hogy inkább kuplungot lerúgni, mert a motorféknél ugye tényleg elkezdesz fékezni, ami elkönnyíti az autó végét, tehát elkezdesz csúszni.

Same rules apply!

(#31815) stickermajom válasza Qru (#31813) üzenetére


stickermajom
addikt

Én hétfőn megyek KTI-s vezetéstechnikai _mérésre_ a ringre. Kíváncsi vagyok a mérés mit takar. Elvileg kb. 6 órás lesz a program, szerintem ugyanazokat az elemeket kell majd kipróbálnunk, mint amit a tréningen alapból.

(#31816) SzlobiG válasza Qru (#31809) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony ezért is ugrik jobban mint az 1.4-es corsa. Magasabb fordulaton nyilván elhúz a corsa, de mondom többet is eszik nem is kevéssel.

(#31817) szőröscica válasza EQMontoya (#31814) üzenetére


szőröscica
addikt

A kis Fiesta egész jól reagál a gázelvételre, meg lehet úsztatni a fenekét vele, ha elég tempósan megyek be az M0 lehajtókba. ;]

(#31818) -v- válasza szőröscica (#31817) üzenetére


-v-
addikt

Huligán.

(#31819) tresh válasza szőröscica (#31817) üzenetére


tresh
addikt

Vagy ha 100-al elmegy melletted a nyerges ;]

(#31820) -v- válasza Qru (#31809) üzenetére


-v-
addikt

farával indult el lefelé az ívről

De hát ez egy jó dolog ;]

(#31821) Qtya123 válasza MunezXBK (#31773) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó. hát nem kell kőműves-dekoltázst villantani és akkor nincs miről képet készíteni. :)

Vagy számotokra annyira mókás a puszta látvány, hogy egy ember háton fekszik az autó alatt? :D

[ Szerkesztve ]

(#31822) r.levente75 válasza focvis (#31761) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm a segítséget.😊

(#31823) MunezXBK válasza Qtya123 (#31821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Döntsd el. Ez friss. :DD

(#31824) tresh válasza MunezXBK (#31823) üzenetére


tresh
addikt

:C :C :C :C

(#31825) szőröscica válasza MunezXBK (#31823) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez w333, nézegetett egy G Astra 1.8i minden nagyon precíz német minőség?

(#31826) Qru válasza EQMontoya (#31814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DSG-s a járgány, a kuplung nem téma. De akkor még se volt sz@r a reakcióm (annyira). :D

#nincsbennetarcsi

(#31827) MunezXBK válasza szőröscica (#31825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az. Bár nem teljesen értem. :D

(#31828) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Karosszérián apró rozsda foltok csiszolásához milyen "lap" kell? Madarasteszkóban lehet olyat kapni? Nem vagyok otthon ezeknek a fajtájában így megköszönném ha érthetően írná le valaki. :D

(#31829) Qru válasza stickermajom (#31815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na majd írd meg milyen volt! Kíváncsi vagyok rá. :K

rvilike: Ha kontrolált akkor jah, de egy 2 sávos körforgalom belső sávjában váratlanul érve nem olyan nagy fun. :D Az volt a mákom, hogy a szélső sáv üres volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31830) z123456789 válasza tboldi (#31804) üzenetére


z123456789
addikt

(#31804) tboldi
Cselesek, mindig cseleznek. :)

(#31805) EQMontoya
Ez egy barom, az egyik kedvenc videóm. :D

(#31831) -v- válasza Qru (#31829) üzenetére


-v-
addikt

Hát ez elég nagy baj, hogy váratlanul ér, és nem eleve úgy érkezel a körforgalomba ;]
Erre a nagypapázásra nem tudok mit mondani. :DD

(#31832) Qtya123 válasza MunezXBK (#31823) üzenetére


Qtya123
őstag

Na igen, én autó alatt hanyatt fekvésről beszélek, nem puccsítva a broki várásról, ez valóban vicces. :D

[ Szerkesztve ]

(#31833) w333 válasza szőröscica (#31825) üzenetére


w333
félisten

LOL ... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31834) Qru válasza -v- (#31831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl sokat cimborálok Bitporkkal, kezd rám rossz hatással lenni. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#31835) EQMontoya válasza z123456789 (#31830) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy ki mi hol? :)

Same rules apply!

(#31836) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

Széll Kálmán tér környékén (pár km körzet) tudtok kézi autómosót ahol magam tisztogathatom meg a vasat?

(#31837) focvis válasza varsam (#31836) üzenetére


focvis
veterán

Agip kút, Nagyszőllősi út eleje (Petőfi laktanya környéke).

(#31838) rbalint88 válasza varsam (#31836) üzenetére


rbalint88
addikt

szentedrei úton a volt baumaxnál befelé imo, szentendrein kifelé omv kút, közelben huszti úton van egy fasza mosó, én oda szoktam járni a margit hídtól.

(#31839) zack


zack
nagyúr

Vak meleg. :D

[link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31840) F_Zolee válasza zack (#31839) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elmúlt héten egy hasonló esetet láttam. Mammer egy 530D-t tolt. Kormány és a műszerfal között látott ki kb, a Savoya park mellett. :DDD

(#31841) zack válasza F_Zolee (#31840) üzenetére


zack
nagyúr

Ez is kemény. Mondjuk egy WRX STi azért morcosabb az 530D-nél, de egyik sem szokványos. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31842) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Ez a hang honnét jöhet és mi lehet? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31843) Reaper válasza zack (#31839) üzenetére


Reaper
őstag

Szerintem aranyos a néni, én szeretnék annyira eszemnél lenni 81 évesen, hogy tudjak valami aktuális sportkocsit vezetgetni :D

(#31844) F_Zolee válasza Richard! (#31842) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alá kellene feküdni, talán úgy könnyebb lenne belőni.

(#31845) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Mitől lehet az, hogy indítás után folyamatosan ugrál a fordulat 1500-2500 között? Először felmegy 2500-ra, elkezd lejebb menni, majd 1500 körül megrázkódik, mintha le akarna fulladni, majd megint fel 2500-ra, és így tovább (2001-es 7gen Civic 1.6 D16V1).

Előzmény:
Ki akartam takarítani az EGR járatokat, ehhez ugyebár le kellett vennem a pillangószelepet, és a szívósort. Kikapargattam a kormot, szépen letakarítottam mindent, ha már ott voltam kiszedtem az injektorokat is, és átmostam azokat is, és átfújkáltam a MAP szenzorokat is, ám a szívósortömítés nem érkezett meg időben, utána meg nem értem rá ~10 napig, addig szívósor nélkül állt az autó (a lyukakat a motoron betömködtem addig). Ma összeraktam, kapott új szívósortömítést, kitakarítottam az EGR szelepet is, és cseréltem egy vezérműtengely "plugot" is, ugyanis csupa olaj volt mindig mellette a motor (innen a 6-os alkatrész).
Mikor minden visszakerült először próbáltam indítani, nem sikerült. Kapcsolgattam a gyújtást kicsit, hogy feltöltődjön a rendszer benzinnel, akkor nagy nehezen elindult, és jött a fenti jelenség.
Mit ronthattam el? Elsőre a MAP szenzorra tippelnék, ugyanis valami nagy sárga trutyi jött ki belőle, és gyanítom, hogy nem lett teljesen tiszta... Bár akkor kéne a CE-nek is világítania gondolom...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31846) Richard! válasza F_Zolee (#31844) üzenetére


Richard!
addikt

Innét jön a hang. Valamiféle riasztó gányolás lehet? :F

(#31847) Mágus2

És hogy lehet kikapcsolni? De egyáltalán hogyan kapcsolódott be? :U

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31847) Mágus2 válasza Richard! (#31842) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez valami rágcsáló riasztó, hogy ne rágják a kábelt.

(#31848) kalmanchris válasza LógaGéza (#31845) üzenetére


kalmanchris
tag

1.Ha a fojtószeleped elektromos, akkor valszeg be kell tanulnia újra a végpontokat. Nem tudom Hondánál hogy történik, próbáld gyújtáson hagyni kb fél percig.
2.Szívósor tömítés csere jól sikerült? Nem szív falsot sehol?

(#31849) LógaGéza válasza kalmanchris (#31848) üzenetére


LógaGéza
addikt

1: Bowdenes, nem elektromos.
2: Máshol is ezt mondták, holnap átnézem és átmozgatom a csöveket. Figyeltem rá nagyon, hogy minden pontosan menjen vissza, szépen fokozatosan húzgáltam meg a csavarokat, ettől függetlenül lehet baki valahol... Van rá valami egyszerű módszer kideríteni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31850) kalmanchris válasza LógaGéza (#31849) üzenetére


kalmanchris
tag

1. Akkor viszont van alapjárati motorod. A stekker lehúzása után azt is újra kell tanítani. Régi sajátomon gyújtás és padlógáz 10 ms.-ig, de az francia volt.

2. Ha falsot szív, elvileg hallani is lehet. Hallgasd meg a szívósor tömítés környékén nincs-e rendellenes "szívó hang".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.