Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) lenko válasza Skillet (#31150) üzenetére


lenko
aktív tag

15-20év múlva az lesz a vita, kinek milyen teljesítményű villanyos vagy más alternatív módon működő önvezérlő buborék auto kéne. :))

Az embereknek fáj az igazság!

(#31152) Skillet válasza lenko (#31151) üzenetére


Skillet
addikt

A hatalmas tuningok: beraktam még egy akkupakkot!
Én meg kettőt! :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31153) LógaGéza válasza Qtya123 (#31133) üzenetére


LógaGéza
addikt

Drága a fenntartás?
Civicem nemrég kapott utángyártott hátsó dobot, 45k, vezérléscsere anyagár kedvezménnyel, utángyártott cuccokkal 46k, gyári görgő áráról tboy93 tud nyilatkozni. Cseréltem váltót, bontott felújított 100k...
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy egyáltalán nem drága a fenntartás, más japán hasonló korúnak is ennyi...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31154) Qru válasza Qtya123 (#31133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel szívunk mi is, a gyári fejegység nem eszi csak az 1x-esen írt dvd lemezt. Na most próbálj meg otthon 1x-esen írni... Ott kezdődik hogy a mai írók nem is tudnak 3x sebességnél lassabban írni. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31155) lenko válasza Skillet (#31152) üzenetére


lenko
aktív tag

Kb. :DD
Ezért kell szerintem, a lehetőségekhez képest, a legnagyobb szívó benzint megvenni(dízel más tészta), aztán ráér mindenki a kis töltöttel foglalkozni, azt még úgy is beleteszik az új autóba 5-10évig.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31156) Declare válasza Skillet (#31150) üzenetére


Declare
őstag

Mert Te azt irtad, hogy cserelje 1,6 turbora :) az 1,6 turbo az olyan szinten mas liga....még az 1,4 turbo is.

De igaz : 1.0 tsi (wikipedia) 3 henger

115 lo (5-5500), 200nm (2-3500), 9,7s 0-100

tehat ez is mindenben elveri es fogyiban is valszeg jobban jönne ki. Ezert irhatta :) 1,6 hang vs 1,0 ....az 1,0 ban legalabb sziszeg a turbo :D

(#31151) lenko :K lehet annyi idö sem kell...most jön a tesla 3....önvezetö autok meg kb a jogszabalyok miatt nincsenek

(#31157) tboy93 válasza LógaGéza (#31153) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyari feszitogorgo 43k, gyari elso gatlo 33k, gyari üa szuro 10k, gyari olajszuro 3.8k... Van azert par dragabb dolog is, pl. gyari lambda szonda 70+ ezer huf

[ Szerkesztve ]

(#31158) EQMontoya válasza Qtya123 (#31133) üzenetére


EQMontoya
veterán

Felejtsd el a cédét a pékbe.
Bekötöd ezt, aztán pendrive vagy SD kártya, gyári fejegység megmarad, oszt' viszonlátás.

Same rules apply!

(#31159) M_o_g_y_i válasza EQMontoya (#31158) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31160) lenko válasza Declare (#31156) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem kell annyi idő, de az általános elterjedéshez igen, főleg kis országunkba. :)
A jogszabályt meg átírják úgyis idővel.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31161) t72killer válasza EQMontoya (#31158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Linket még1x légyszives... Ha FM-miniadóról van szó, akkor kösz, inkább nem. Nekem van, és egyrészt állandóan csatornát kell váltogatni hosszabb út során - lévén változnak a rádióadók - másrészt még jó átvitel esetén se túl jó a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31162) LógaGéza válasza tboy93 (#31157) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kiderült már mi volt a probléma? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31163) stickermajom válasza t72killer (#31161) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezeket az FM átjátszókat én sem szeretem. Kell bele valamilyen Dension Gateway aztán le van tudva az okosítás. Én is vettem, a hangminőség jó, tudom kormányról vezérelni, telefont felvenni/letenni. Nem is kell több.

(#31164) EQMontoya válasza t72killer (#31161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Köcsög copypaste. :)

Természetesen nem FM, hanem CD tár csatira dugható cucc. Most már csak jó :)

Same rules apply!

(#31165) z123456789 válasza LógaGéza (#31153) üzenetére


z123456789
addikt

Nem akartam hülyeségeket írni, mert nincs előttem a táblázatom, de én is úgy emlékeztem, hogy a 98-as civic-embe sem volt sokkal olcsóbb, és azért valószínű van különbség vezetési és utazási élmény között. :/

(#31166) t72killer válasza EQMontoya (#31164) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, ez jól hangzik, este megnézem az octaviában, mennyire lehet berhelni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31167) Skillet válasza Declare (#31156) üzenetére


Skillet
addikt

De milyen 3 henger, meg tsi? :D beszarok rajtad.
Végig erről volt szó KATT mert TaaT ezt linkelte.
Vagy erről levágod az egyik hengert?
Fogyiban is valószínűleg jobban jön ki? :DD Városban biztos megeszik vagy 9 litert.
Sebaj.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31168) mqm válasza t72killer (#31166) üzenetére


mqm
senior tag

Ismerősnél van octiban ilyen és nagyon patent a cucc! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#31169) Declare válasza Skillet (#31167) üzenetére


Declare
őstag

jo hat en most azt nezem ami itt van nalunk.... :D

En ugy ertettem arrol megy az eszmecsere, hogy a szivo 1.6 vs kis turbos....hogy ö bevallalna....erre irtam amit irtam....ma itt europaban ezek az alternativak, amiket fent irtam, 1.0, 3 hengerrel, 4 hengerrel meg 1.2, 1.4...

A 9 liter gondolom egy sajat fel eves tapasztalat ;)

(#31170) Qru


Qru
MODERÁTOR

Itt hiányoltátok a vidit a 300-nál driftelő GT-R-ről?

Mert akkor pótolva a dolog: [link]

#YTalert

#nincsbennetarcsi

(#31171) Skillet válasza Declare (#31169) üzenetére


Skillet
addikt

Gondolom, neked is saját tapasztalat, hogy VALÓSZÍNŰLEG fogyasztásban is jobb lenne. :)
Amúgy a motorról volt szó, hogy elfogadná a sajátjába. De azt a motort egy szerintem jóval soványabb autóba rakták. A saját autójában nem tudom, mennyivel teljesítene jobban (a mostani szívó 1.6-nál).

Nekem nem kellene kiss ccm (2 liter alatti) vas, akkor sem, ha turbo.
4 hengeres sem (3 hengeresről már nem is beszélve) :)
Fwd sem :DD nem sorolom tovább.
De nem vagyunk egyformák.
Mindegy is. Béke :R
Nincs vita. Ráadásul, amig végre benzines turbo-s vasakról van szó a traktorok helyett, egy árva szavam sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31172) Tsebacsi válasza Qru (#31170) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Huligánok ;] :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31173) tboy93 válasza LógaGéza (#31162) üzenetére


tboy93
nagyúr

No :( Szerdan hifizes miatt levettem a sarut, akkor elfelejtette a hibakodot, de tegnap este visszajott. Jovo heten megyek vele a szakihoz olaj, gyertya cserere es ilyen delphis gepet is radugunk, hatha pontosabban meg tudjunk hatarozni vele a hiba okat. Ha katalizator, akkor lehet kivagom a pics.be es jarok anelkul. Ha lambda szonda, akkor cumi, az nagyon horror aru :(

(#31174) LógaGéza válasza tboy93 (#31173) üzenetére


LógaGéza
addikt

Katalizátorért nem buktatnak műszakin? Lambdaszonda meg... Hát igen, nem olcsó :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31175) Qru válasza Skillet (#31171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Turbó jobban megy de többet is eszik ennyi. Ingyen ebéd sosincs, a lovak zabbal mennek.

Van összehasonlítási alapom az 1.8 TSI vs 2.5i viszonylatban, mind a kettővel legalább 30k km-t mentem tehát pár tankoláson túl vagyok/voltam velük. A szívó úgy evett városban 1 literrel kevesebbet hogy 10 lóval erősebb is. Nyilván rugalmasságban odaver a TSI neki a turbó miatt de a fizika az fizika.
A jobban megy és kevesebbet eszik nem létezik ilyen viszonylatban.

mod:

LógaGéza: De, ha nem hozza a zöldkártyás minimumot akkor bukó. Tehát az ilyen nyitottrendszeres boyracer verdákon mindegyiken fake műszaki van.

Vagy kell egy kis tömítőanyag (pár pisztolyorrú mátyás) és akkor problem solved. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31176) 8th válasza lenko (#31149) üzenetére


8th
addikt

Én nem értek vele egyet. Rengeteg második autóként használt hobbiautó kiesik emiatt. Rozsdamentes nem agyonfoltozott nyolcvanas évekbeli sportkocsit Spanyolországból, Olaszországból esetleg Franciaország déli részéről tudsz hozni EU-n belülről, máshonnan nagyon nem. Itthon esélytelen, hogy találj. Egy rakás ma még olcsón megvehető és fenntartható hobbiautó van amit csak azért nem tudhatsz majd a magadénak mert nem üti meg az euro4 szintet a motorja.

(#31177) Declare válasza Skillet (#31171) üzenetére


Declare
őstag

Miert kell beket kötnünk? :D reszemröl beke is van :))

nem kell mert "csak" :)) most sem ertem, de egyszer majd talan... :D

(#31178) tboy93


tboy93
nagyúr

Ahogy Qru is mondja, inkabb fizetek 2 evente muszakin tobbet 5-10-20k-val, mint egy uj kati 264k-ert.

(#31179) t72killer válasza mqm (#31168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, látom van itt műtenivaló:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31180) Skillet válasza tboy93 (#31173) üzenetére


Skillet
addikt

Milyen autó ez? Csak gyári van?
Enyémnél anno eljátszottam ezt. Főleg a plug&play csatlakozó miatt volt sokkal drágább a szonda. Ugyanazokkal a paraméterekkel egy univerzális (csati nélküli) sokkal olcsóbb volt.
Végül valami egészen más lett. KATT

(#31178) tboy93
Inkább az 5-öshöz közelebb. ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31181) tboy93 válasza Skillet (#31180) üzenetére


tboy93
nagyúr

Honda Civic 7gen sedan (ES4) d14z5

Az utángyártott kati a 264k unixon :DDD Gyári passz :)) Szondából gyári 70+, utángyártottak nem jók, aki eddig belerakta ugyan úgy dobálta utána a hibakódot nekik a gép... NGK talán már jó, de az is 70+, betegek ezek :Y

Még a bontott kati játszhat, ha az a baj...

[ Szerkesztve ]

(#31182) w333 válasza tboy93 (#31173) üzenetére


w333
félisten

Miért drága ... :F tessék Bosch lambdaszonda miért nem jó ? :)

Az Unix -t felejtsd el, a világ legdrágább boltja !

Tessék NGK, de biztos vagyok benne hogy az olcsóbb Bosch is jó ! :K

Szerk.

Pont az alkatrészárakat néztem és arra a következtetésre jutottam hogy pl. egy 6 Gen Accord -hoz semmivel sem drágább az alkatrész mint pl. egy G Astrához :U

És azért a két autó között bőven vannak különbségek :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31183) tboy93 válasza w333 (#31182) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felmentem a 7gen sedan csoportba face-n, és lambda témában mást se látok csak azt, hogy melyik utángyártott fosabb mint a másik. Zsír újat berakják, ugyanúgy dobja utána a hibakódot :W Gyárival meg nem csinálja... Eddig az NGK-ra volt egy ajánlás, másra nem.

Tudom, unix/2 kb a reális árazás :D Csak keltem a feszkót ;]

(#31184) Qru válasza tboy93 (#31178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak akkor ott lesz a gyomorideg, hogy nehogy belefuss egy KPM-es ellenőrzésbe mert akkor ugrik a forgalmid.

mod:

Amúgy +5k a tarifa.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31185) stickermajom válasza tboy93 (#31183) üzenetére


stickermajom
addikt

Tudom, unix/2 kb a reális árazás :D Csak keltem a feszkót ;]

Úgyis akad egy haver haverjának a haverja, aki megoldja azt a /2-t pár sörért cserébe :)

(#31186) lenko válasza tboy93 (#31183) üzenetére


lenko
aktív tag

Bosch teljesen jó.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31187) tboy93 válasza Qru (#31184) üzenetére


tboy93
nagyúr

Új forgalmi is olcsóbb mint egy új katalizátor ;] Denso a gyári amúgy. Először rádugjuk gépre, aztán kiderül hogy kati vagy lambda. Egyelőre csak annyit tudok hogy "Catalyst System Efficiency Below Threshold"...

(#31185) stickermajom Van kontakt, nem lesz gond, de 160k-t is sokallom egy katalizátorra :D

[ Szerkesztve ]

(#31188) Qru válasza tboy93 (#31187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:))

Jah csak nincs új forgalmi szigorított műszaki nélkül ott meg nem engednek át kati nélkül. Ha csak nem fogad örökbe az NKH góréja. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#31189) w333 válasza lenko (#31186) üzenetére


w333
félisten

Hát pont ezt mondom én is ... hogy biztos vagyok benne hogy a Bosch lambdaszonda tökéletesen kiváltja a gyárit, az meg hogy Facebook csoportba nagyon sok az elvakult Honda fanatikus és ki tudja hogy milyen No-Name szondát raktak bele az megint más kérdés ! :))

Biztosan tennék vele egy próbát, ha nem jó akkor visszaveszik az alkatrészt !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31190) Skillet válasza Qru (#31184) üzenetére


Skillet
addikt

Ha van ilyan ellenőrzés (nkh), ott az működhet, hogy padlógáz? :DD
Csak mert rendőrt még sosem láttam velük és valami böhöm dobozossal vannak :B
Van kamera ezekben a sz@rokban?
Szigorított műszaki a mozaikban van? Akkor túl nagy gond nincsen.... elvileg :))

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31191) aero. válasza w333 (#31189) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem egyedi eset, az én autóm se fogadja el, csak egy félét amit előírnak, tudom, 40 ezrem bánta a próbákat, meg még 42 a jó szondát.

[ Szerkesztve ]

(#31192) w333 válasza aero. (#31191) üzenetére


w333
félisten

Na de a legtöbb normálisabb boltban ha nem jó akkor visszaveszik ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31193) Qru válasza Skillet (#31190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Padlógáz? Viccelsz?! Egyenesen kérik! A fékpados teljesítménymérés az első ott (gyári érték +10% a tűréshatár, felette automatice eljárás indul). :K
Kimondottan keresem őket mert akkor ingyen van egy teljesítménymérésed. Kíváncsi vok a gyárilag ígért lovardából hány paci hiányzik vagy éppen mennyivel több pajkos pónival gazdálkodhatom. 20k-t meg nem fizetnék csak ezért hogy megtudjam mennyi az annyi a sarki chippesnél.

Ott nincs játék, meg ott sokan vannak az egész bandát megkenni meg nem igen tudod/lehet. De ugye általában a kamionokra mennek ott több a sumákság mindnél találnak vmit. M5-ön volt múltkor, hogy letereltek mindenkit. Na ott is ugrott pár forgalmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31194) kalmanchris válasza tboy93 (#31187) üzenetére


kalmanchris
tag

Lehet lemaradtam, mi a hibajelenség?

(#31195) tboy93


tboy93
nagyúr

Check engine, P0420 hibakod. Kicsit megnott a fogyim, tavaly ilyenkor 6.5-el eljarkaltam, most 8L. Gyertya csere mar nagyon erik, 45+ van bennuk, elvileg 40k-t birnak.

(#31196) rbalint88 válasza tboy93 (#31195) üzenetére


rbalint88
addikt

teljesen teoretikusan: nem lehet, hogy öreg gyertya->szar égés->katalizátor hibakód+nagyobb fogyi?

(#31197) Skillet válasza Qru (#31193) üzenetére


Skillet
addikt

Nem akarok megkenni senkit. Ha leintenek, le akarok lépni... nem akarok megállni :D
Azt lehet? :DDD
Vagy meg se próbáljam?
Awd-t is tudnak mérni?
Akkor tuning csak úgy, ha durván le lehet tekerni a nyomást :D
Ja, szoktam őket látni itt a 6-os úton is az omv kútnál. Főleg kamionokat b@sztatnak.
Ha egyszer engem elkapnak, lesz mi miatt megcsináljanak :U

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31198) EQMontoya válasza rbalint88 (#31196) üzenetére


EQMontoya
veterán

A probléma, hogy a motornak sem tesz jót, mert a szar égésről tudjuk, hogy nem feltétlen megfelelő hőmérsékleten történik.
Aztán ha már a dugó jelzi, hogy melege volt egy kicsit, akkor az anyagi kár jelentős.

Same rules apply!

(#31199) tboy93 válasza EQMontoya (#31198) üzenetére


tboy93
nagyúr

Itt vannak az új NGK gyertyák a szobámban, csak a szerelőre várok, hogy végre kicserélje nekem... Örülnék ha rbalint88-nak igaza lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31200) lenko válasza Skillet (#31197) üzenetére


lenko
aktív tag

A 6-os ról jut eszembe. Tegnap campona magasságában lámpánál beállt mellém Passat B6 2.0 tfsi.
Idióta módra túráztatta stb. (nem miattam eleve sietett) Hát rávertem vagy 2 autót 80ig, utána nem nyomtam nyilván 70-es táblánál, aztán kimentem külsőbe, azért is elment vagy 100al :)) Papírforma szerint kb. egálnak kellett volna lennie, mondjuk nekem a gumi szinte új és pont nem forog el.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.