Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) Kornel válasza szőröscica (#32650) üzenetére


Kornel
veterán

Azért egy benzin szűrő csere miatt még mindig nem adnám a fejem egy bimmerre :D
Kisebb gondom is nagyobb lenne ennél ;)

(#32652) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az ilyen (gagyi) LED index/féklámpa izzókról?
Nincs sehol leírva a valós teljesítményük, csak hogy hány wattos normál izzót helyettesítenek és kíváncsi lennék, hogy vajon nagyobb a fényerejük, vagy sem..
Peugeot 106-som van, hátsó lámpabura full piros (tehát nincs külön sárga rész az indexnek) és ráadásként emögött sárga színű izzó van az indexnek. Ez így szép és jó, csak tavaly nyáron már majdnem volt egy balesetem.. Kicsit poros volt a bura, a nap is erősen sütött rá, és nem látta a mögöttem lévő, hogy indexelek. Utána én is megnéztem és tényleg ha bizonyos szögből erősen süt rá a nap akkor alig-alig lehet látni, hogy villog..

(#32653) TaaT válasza Akos1994 (#32652) üzenetére


TaaT
veterán

"Van valakinek tapasztalata az ilyen (gagyi) LED index/féklámpa izzókról?"

Van. Az első hogy nem legális, egyik sem. A másik hogy a jó LED-es izzó még Kínából sem olcsó. :)

Ha mondasz egy foglalatot meglátom tudok-e segíteni.

Give them hell Ukraine!

(#32654) zack válasza Akos1994 (#32652) üzenetére


zack
nagyúr

Most rendeltem a aliexpress-ről egy 35k LED csomagot. :)
Cree LED jelenleg az egyik legjobb, és legerősebb, de ahogy írták, ami jó, az kint sem olcsó.
Ettől függetlenül meg lehet találni ár/érték arányban azt, ami jó is.
Belül minden hófehér lesz, és az összes fogyasztó izzóm led lesz.
Mondeo-nál egész jó a fényerő hátul, de én is azt akarom, hogy még szembetűnőbb legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32655) tboy93 válasza TaaT (#32653) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a tolato lampamba elvileg 7443-as izzo kell, abbol milyen cree ledet tudsz ajanlani? :)

(#32656) Tsebacsi válasza Kornel (#32649) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Majd a szervizes cserél. Én csak fizetek ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32657) Kornel válasza Tsebacsi (#32656) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nem hajt el :D
Első ülés ki, kozepkonzol le, tankot kibont, aztán szűrő csere, majd vissza minden :)

(#32658) TaaT válasza tboy93 (#32655) üzenetére


TaaT
veterán

Valami hasonlót [link] nekem is ilyen van csak más foglalattal. [link] [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#32659) szőröscica válasza Kornel (#32657) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezt ugyanaz az idióta találhatta ki, mint a 8gen Accord jobb oldali tompított izzójának kerékdob felől történő támadását. Elég szívás, de legalább gyakran kell csinálni, mert jó Honda szokáshoz méltóan évente kiég. :DDD

(#32660) Kornel válasza szőröscica (#32659) üzenetére


Kornel
veterán

Király.
Azért a fejét beledugnam a tankban, ha egyszer kibont(at)om.

zack:

Tudnál linkelni egy ilyen szettet?
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#32661) Akos1994 válasza TaaT (#32653) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszi, azt természetesen gondoltam, hogy semmi sem legális ami nem teljesen olyan mint a gyári.. :)
BAU15S/ PY21W a foglalat.
De most megnéztem, hogy mennyibe is kerül egy ilyen CREE led izzó és azt hiszem, ha csak ez vállalható akkor marad inkább így.. :D

(#32662) szőröscica


szőröscica
addikt

Egyébként ezeknek a "cree" led fényforrásoknak utánanézett már valaki alaposabban?

Csak mert a Cree nem gyárt plug and play példányokat: [link], így bennem azért az ebay és az aliakármik kínai eladóitól érkező "cree" ledekben található fényforrás eredetiségével kapcsolatban felmerülnek kételyek. :U

(#32663) Kornel válasza szőröscica (#32662) üzenetére


Kornel
veterán

Ez engem is érdekelne...

Ez az index pl. elég jól mutatna: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32664) TaaT válasza Akos1994 (#32661) üzenetére


TaaT
veterán

Ha az összes izzót lecseréled amit le lehet minőségi LED-re az 30.000ft+, és ezek a kínai árak. :)

Az index macerás oda kell a szórt fény. Ez jó lenne pl [link]

Give them hell Ukraine!

(#32665) Kornel válasza TaaT (#32664) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom ezek se a jobbak közül valók: [link]

(#32666) tboy93 válasza Kornel (#32665) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ezt nem eroltetnem.

#taat: kosz a tippet, nem occo' :D

[ Szerkesztve ]

(#32667) zack válasza Kornel (#32665) üzenetére


zack
nagyúr

Városi/távolságinak nehogy megvegyétek! :N
A LED-es lámpatestek teljesen más kialakításúak, mint a xenon, vagy normál izzós lámpatestek.
Tehát ahhoz, hogy egy LED jó legyen erre, speciális lámpatest kell, e nélkül pedig a halogén is pofán fogja verni fényerőben.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32668) w333 válasza Kornel (#32665) üzenetére


w333
félisten

Biztosan nem jó ... miért nem építesz bele xenont :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32669) Kornel válasza zack (#32667) üzenetére


Kornel
veterán

Na erre voltam kíváncsi.

(#32670) zack válasza w333 (#32668) üzenetére


zack
nagyúr

Mondom a nyerő kombót. ;]

Xenon: Osram Nightbreaker Unlimited 5300K
Távolsági: Nightbreaker Unlimited 5300K
Köd: Nightbreaker Unlimited 6000K.

Helyzetjelzőből 5k-ért ledet vettem, de van hogy nem kapcsolom fel a xenont nappal, mert olyan ereje van mint egy menetfénynek. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32671) TaaT válasza Kornel (#32665) üzenetére


TaaT
veterán

Ennél nincs olyan hogy jó, itt nincs fókuszpont. :N

joamilestoné: "Egyébként ezeknek a "cree" led fényforrásoknak utánanézett már valaki alaposabban?"

Mijazhogy, már vettem is párat.

"Csak mert a Cree nem gyárt plug and play példányokat:"

A cree legyártja a led-et [link] a kis kínai gyártó meg összerak velük egy izzót. :) [link]

Mi a kérdés? :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32672) szőröscica válasza TaaT (#32671) üzenetére


szőröscica
addikt

A kérdés csak annyi, hogy valóban cree led van-e a kínai termékben?

(#32673) TaaT válasza szőröscica (#32672) üzenetére


TaaT
veterán

Van amikor nem, ilyenkor bele raknak egy SMD-t oszt jóvan. :) Ezt átverésnek hívjuk.

Give them hell Ukraine!

(#32674) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb CAN-bus-os autóba nem is jók a sima ledek, mivel alacsony az áram felvétele a normál izzóhoz képest ezáltal azt hiszi, hogy ki van égve és jelezni fogja a műszerfalon. Ezért egy külön ellenállást forrasztanak a led mellé ami szépen forrósodik és akár ki is tudja égetni a foglalatot. Én jártam így szó szerint leégett a led feje a helyéről annyira fel forrosodott. Ilyen egy canbusos verzió pont ez égett szét. :D Azóta kicseréltem őket simára ahol lehetett és nem dobott hibát rá a műszerfal. Viszont előre helyzetjelzőbe nem kockáztattam ment bele az osram premium.

(#32675) TaaT válasza SzlobiG (#32674) üzenetére


TaaT
veterán

Ez mondjuk igaz, és a ledek egyik legnagyobb ellensége a meleg, szóval ha nem is égeti szét a foglalatot, a ledet tuti kinyírja egy idő után.

Give them hell Ukraine!

(#32676) zack válasza SzlobiG (#32674) üzenetére


zack
nagyúr

Pont ilyen helyzetjelzőm van nekem is. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32677) Skillet válasza Qru (#32629) üzenetére


Skillet
addikt

Tpms nincsen. 96-ban még nem volt divat :D utólagosat meg nem szereltem bele, de ebbe a felnibe szerintem nem is nagyon lehetne :B
Kézi? Sima nyomásellenőrzőre gondolsz? Az van. Jól működik. De én inkább a tpms-hez hasonló dologra gondoltam. Valami, ami jelez, ha egyik gumiban kevés a nyomás. Szerintem itt most jól jött volna.

(#32632) Qru
Nekem is ez jutott eszembe utólag. A bal elsőt kellett volna a defektes bal hátsó helyére rakjam, az első helyére meg a mankót. De már nem fontos MOST :D
Bízom benne, hogy egyben maradt a hajtás. Ha lesznek új gumik, kanyarodok majd pár combosat a vassal ;]
Csak a próba kedvéért.
Később meg ebből nem lehet gond, a 225-ös gumik sokkal inkább váltóméretnek mondhatóak.

(#32643) F_Zolee
Elvileg felnidesign.hu
Ha minden igaz, 4500ft körül van egy görgőzés.
Bízom benne, hogy nálam arra nem lesz szükség. Múltkor megnézettem őket, nem vészesek. De lehet, hogy perem esztergálás előtt egy pici nyolcas sem lehet benne? Passz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32678) Bögre válasza SzlobiG (#32674) üzenetére


Bögre
aktív tag

Hol lehet ilyen Osram LED -et beszerezni?

(#32679) LógaGéza válasza TaaT (#32653) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nincs véletlen pluszban két W5W foglalatos LEDed helyzetjelzőbe? Tegnap vettem észre, hogy vibrál az egyik... Lerendelem én eBayről, csak mi lesz, ha addig meglát egy rendőrbácsi, ráadásul a szembejövőnek is tuti zavaró...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32680) zack válasza Bögre (#32678) üzenetére


zack
nagyúr

Itt

De innen nem érdemes mindent ledesíteni, mert a kinti árakhoz képest 3x annyiba fog kerülni minden.
Az alap dolgokat meg lehet venni, mint xenon izzó, helyzetjelző, városi/távolsági/köd, de a minőségi ledek itt nagyon drágák.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32681) Drughi


Drughi
addikt

"érdekes" baleset: [link]

(#32682) Skillet válasza Drughi (#32681) üzenetére


Skillet
addikt

Király :D
Már ha tényleg így volt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32683) Qru válasza szőröscica (#32645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz nincs ezzel gond ha helyén van kezelve a dolog, nem okoskodok/szakértek de pl nagy segítség hogy leglalább tudja a delikvens, hogy mégis kb mi a baj, vagy legalábbis merre keresse.
Én pl súlyos tízezrektől kíméltem meg magam és másokat is (pl több fórumtársnak segítettem a kütyümmel sörért/csokiért).

#nincsbennetarcsi

(#32684) McSzaby válasza Qru (#32683) üzenetére


McSzaby
őstag

Nekem is ez a véleményem. Ezek jó dolgok.

Egy állásinterjún jártam és ott mesélte az egyik tag, hogy volt egy haverja, aki Új-Zélandon élt egy ideig és volt egy land-rovere. A gond az volt ezzel az autóval, hogy több tíz/száz kilométeres körzetben sehol nem volt egy (márka) szerviz sem. Átment a szomszédhoz, akinél látta, hogy otthon szerelgeti a saját autóját. Azért ment, hogy megkérdezze hol talál szerelőt, aki meg tudja javítani a kocsiját, mire a szomszéd azt felelte; fiam, itt maga nem fog szerelőt találni, hozza át és javítsuk meg együtt.
Szóval vannak a világnak olyan részei, ahol már a szerelés nem menő, mert mindenki új autókkal jár és azok a skillek, amiket mi itt hobbinak hívunk, máshol túlélést jelenthet. Nekem is úgy mesélték, nem tudom mennyi igaz belőle, nem is érdekes, de a lényeg, hogy szerintem nagyon is jó dolog ez.

Sok a pék, aluliskolázott gyökér, akik "csak" annyival értenek jobban az autókhoz amennyivel több tapasztalatuk van, de az összefüggésekről fingjuk nincs.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#32685) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne panaszkoggyunk a magyar utak minőségére :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32686) Declare válasza Qru (#32683) üzenetére


Declare
őstag

Is-is a dolog szerintem.

Alapvetöen igazad van, akik itt forumoznak, szerintem hasonloan gondolkoznak (azaz, raszannak egy kis idöt/energiat es utannajarnak a dolgoknak, mintsem vakon fussanak szerelöhöz)

A masik oldal viszont olyan, mint az, hogy ma mar mindenki otthon, az internetröl gyogyitja magat, okosabb az orvosoknal, aztan csodalkozik, hogy megsem allergia, hanem arcüreg gyulladas :) szoval azert az sem tul jo, hogy ha valaki hozzaertes nelkül, a netröl okossagokat összeszedve, otthon megoldja a problemait....aztan amikor eladasra kerül a dolog, akkor az uj tulaj szembesül az erdekes, hazi megoldassal....vannak itt is olyanok, akik tudnanak meselni a home made megoldasokrol.....

[ Szerkesztve ]

(#32687) EQMontoya válasza bitpork (#32685) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát hétvégén vezettem a cseh autópályákon, azokhoz képest tényleg hawaii van itthon.
Viszont mentem egy főúton is, az tükörsima volt.

Same rules apply!

(#32688) z123456789 válasza EQMontoya (#32687) üzenetére


z123456789
addikt

Ne ba***, hogy még mindig nincs kész a cseh pálya! :Y :N Rohadt lépcső! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32689) EQMontoya válasza z123456789 (#32688) üzenetére


EQMontoya
veterán

Zömmel nincs. Néhol már meg van csinálva, de a legtöbb helyen még mindig a nosztalgikus M7-et idézi. :)

Same rules apply!

(#32690) Declare válasza EQMontoya (#32687) üzenetére


Declare
őstag

nem tudom merre jartal, de meg kell vedenem picit a cseheket. 2 eve olyan volt a D1 autopalya, hogy szinte hasznalhatatlan....orias penzeket belenyomtak, nagyjabol az összes rossz szakaszt felujjitottak, amit nem, az meg javitas alatt van. A D2 re sem lehet különösebben panaszkodni, a D8 is egeszen uj es epitik szepen a hianyzo kis darabkat is :K .....a többit nem tudom....de nem is erdekel :P :D

(#32691) stickermajom válasza zack (#32670) üzenetére


stickermajom
addikt

És hány havonta kell cserélned őket? :P Én is cserélném a távolságit Nightbreakerre, de mindenhol azt mondják, hogy fél évet bírnak.

(#32692) Morris válasza stickermajom (#32691) üzenetére


Morris
veterán

Megerősítem. Nagyon gyér az üzemideje.
Nekem osram silverstar 2.0 van. Lassan egy éve. Jó a fénye és már tovább bírta mint az nbu.

(#32693) EQMontoya válasza Morris (#32692) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vegyetek normális elektromos rendszerrel rendelkező autót! ;]

Nálam a Nightbrakerek 2014 Augusztus óta vannak bent. Köszönik szépen, minden ok.
Azóta belement kb. 30k km, és éjjel-nappal bekapcsolt lámpával közlekedek, városban is.

Declare: BP-Pozsony-Brno-Prága útvonalon, visszafelé Kutna Hora felé egy kis kitérővel.
Esküszöm, a 38-cas főút jobb volt, mint az autópályák. A Prága-Brno és a Brno-Pozsony szakasz cseh oldalán is vannak határozottan borzalmas részek. Valóban látszik, hogy csinálják, aminek eredménye, hogy rengeteg helyen van 80-as korlátozás meg sávszűkítés (néhol szerintem életveszélyesen szűkre is), szóval legalább a drágaság mellett lassú és kényelmetlen. Azok az új részek, amik kész vannak, tényleg jók, de abból van a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32694) Logeeen


Logeeen
senior tag

A múltkor volt a termosztát cserés kérdésem, sikerült, működik jól.

További fejlemény, hogy néha olyat csinál az autó, hogy a hőfok mutatója lemegy alapállásba (60c) és nem mozdul. Valami érintkezési hiba lehet az óránál, kábeleknél vagy valami jeladó?

Szerk: Most 40 km óta így van...

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#32695) Qru válasza Declare (#32686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindig is megvolt az öngyógyító réteg csak a neten elérhető tudásbázis miatt ma már sokkal több az önjelölt doki. :K

Én nem kezdek szakérteni, mert nem vagyok az. Megmondom mi a hibakód (egr, wastegate, stb) aztán mehet amerre lát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32696) EQMontoya válasza Logeeen (#32694) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tuti nem levegős a rendszer? Ha egy légbuborék megáll a szenzornál, az pont okozhat ilyet.
De mást is, mert ha a pumpánál áll meg, akkor ugye baromira nem kering a vized, és leég a motor. Szóval én a helyedben ezt sürgősen megnézném.

Same rules apply!

(#32697) Declare válasza EQMontoya (#32693) üzenetére


Declare
őstag

Vannak rossz szakaszok, en nem azt mondom, de ahhoz kepest amilyen volt 1-2 eve, már most mesés :D ....a legroszabb szakaszokat megcsinaltak es nyomjak a többit is.....en meg vagyok velük elegedve :D :))

(#32695) Qru a baj az nem ezzel van...a baj ott kezdödik, amikor "sziasztok, egy vezerles cserehez, milyen szerszamok kellenek? Bonyolult otthon megcsinalni?" :)) na ebböl lesz a jajj szegeny következö tulajnak :U :D

[ Szerkesztve ]

(#32698) Logeeen válasza EQMontoya (#32696) üzenetére


Logeeen
senior tag

Elvileg nem. Zárt a hűtőrendszer, a hűtőn nincs légtelenítő.
Elvileg úgy kellene legteleniteni, hogy a kiegyenlítőtartály sapit leveszem aztán jár a motor x percet, nem?

#Xiaomi 13T#

(#32699) Qru válasza McSzaby (#32684) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok autót már direkt úgy terveznek, hogy nem is tudd otthon szerelni. Kezdve egy izzó cserével akár...

Hétvégén hoztunk haza egy olasz Cliot lábon. De az akksi megmakkant útközben. Ok sebaj elhúztam a kövi kútig, új akksit betesszük és go tovább. Saru leszed villáskulccsal és akkor láttuk, hogy külön a tálcához van fogatva torxos csavarral, de torx persze nem volt nálunk. :W

Klasszikus sztori mikor az autószerelő haver megvette a Bimmert. Lerohadt vele aztán hívhatott trélert mert nem tudott vele mit kezdeni ott az útszélén. :( :D

mod:

Declare: Már nem is tudom hol olvastam, hogy vki nekiállt vezérlést cserélni otthon vmi Fordon... Na el is szúrta ahogy kell. :D :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32700) tboy93 válasza EQMontoya (#32687) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fuuu de fos az a palya :D Nemreg voltam en is kint, odafele palyan, visszafele meg sokat mentunk foutvonalakon, kajak sokszor jobb volt az utminoseg mint az autopalyan.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.