Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) w333 válasza szőröscica (#31595) üzenetére


w333
félisten

Nem engem nem ... csak szerintem véletlenül is hogy észre sem veszed és szabályt sértesz, eddig az Árpád hídról a Szentendrei útra 2 sávban lehetett lefordulni Link, most pedig csak 1 sávban és nem festették újra a haladási irányt a mai napig jól látszik hogy 2 sávban lehet fordulni (közben nem) :W

(#31598) MunezXBK

Helyesírás ellenőrző erre javította ! :((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31602) lenko válasza tomiii. (#31580) üzenetére


lenko
aktív tag

Hiába pedig ez így volt. Gondolom a kezdeti gyári Sw nem volt a legjobb rajta, de amit írok az igaz, pedig aztán hibátlan motor volt olaj víz fogyasztás nélkül, előtte is.
A 2.3 ról adatkábel híján csak holnap lesz a videoból valami, de összevetettem kb. 0,2s a javulás, a módosítás előtti állapothoz, ennél nincs ilyen egetverő változás, de ez is valami, és a fogyasztás is 0,5l-el csökkent. Azért nem olyan rossz ettől a motortól 8 körüli átlaggal(város 50%, országút 50%)menni úgy, hogy akit meg kell előzni megelőzök. M0-n ma pl. 100nál 6.6 volt.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#31603) z123456789


z123456789
addikt

Köszi mindenkinek az üléshuzat ajánlást. :R

(#31604) Qru válasza Skillet (#31600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, mi olyan 1 körül léptünk le, mert olyan 10 körül bőven ott voltunk már.

#nincsbennetarcsi

(#31605) pocokxx válasza mqm (#31591) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor megy pü.

Egyébként a hengerfej felújítás / 20,000 km kénti olajcsere benn maradjon a leírásban?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31606) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Parrot CK3000-es kihangosítót építettem be barátomnak egy i30-as Hyundai-ba. Ez a tipus az autó hangszóróit használja.
Az a problémám, hogy elég halk az egész rendszer, valamint nem teljesen érthető a beszédhang. A kezelőjével a maximális hangerőre véve 120km/h környékén már alig hallható a beszéd.
Van-e ilyen irányú tapasztalata valakinek? Korábbi autómban volt egy Nokia kihangosító, azzal sem lehetett 120 felett normálisan beszélni, de annak egy aránylag kicsi, saját hangszórója volt.
Ettől a kihangosítótól többet vártam, mivel az autó hangszóróit használja és minden teszt csak jókat írt róla.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#31607) Skillet válasza pocokxx (#31605) üzenetére


Skillet
addikt

Így, hogy kilométer kénti... semmiképp sem ;)
Amúgy akkor lenne érdemes odaírni, ha 5-10e km-enként cserélted. 20-szal én nem büszkélkednék.
Linket tudsz ide dobni a hirdetésről?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31608) pocokxx válasza Skillet (#31607) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szabad? [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31609) Qtya123 válasza pocokxx (#31608) üzenetére


Qtya123
őstag

Mennyire sürgős az eladás? Mert a meghirdetett áron szerintem igen lassan, vagy nagy alkuval megy csak el. Túl nagy a választék.

Amúgy ránéztem a többi Golfra és ennek a hirdetésnek a címe kiütötte a biztosítékot:
[link]
Az ilyenek elméjében mi jár? Rak rá egy diszkófelnit és úgy gondolja, hogy a nők megvadulnak az autójáért? :B

[ Szerkesztve ]

(#31610) Tsebacsi válasza Qtya123 (#31609) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lemaradtunk biztos, és a mai jó VWaginák az 1.9es 4-es golfokra nedvesednek... ;] :P Édesanyám...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31611) pocokxx válasza Qtya123 (#31609) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Annyira nem sürgős. Ha májusig kevesen érdeklődnek, akkor lejjebb viszem.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31612) Skillet válasza pocokxx (#31608) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem kellemes hirdetés. Egyedül a képek száma problémás, de ezt már más is mondta. Mehet egy a motortérről, csomagtartóról is... nem tudom, hány kép tölthető fel, de használd ki.

(#31609) Qtya123
Idióta :D
Amúgy eléggé idős autókról van szó, szép futással... ezek tényleg ennyibe kerülnek?
Vagy mi a reális áruk? 5-600e ft?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31613) pocokxx válasza Skillet (#31612) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, képeket majd rakok fel még hozzá. Csak ki kell vennem a gyereküléseket.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31614) Declare válasza w333 (#31592) üzenetére


Declare
őstag

Na, en nem vedem a VEDAT :)

Azert ha valaki nem csak M1 hiradot nez, az latja, milyen a helyzet ma Magyarorszagon es hogy müködnek a dolgok....jött a parancs, kell a penz, mert mar trüközes a statisztikakkal, forint arfolyammal, devizatartalekokkel, már nem megy sokaig....

en a rendörsegröl beszeltem. Beszelnek a rendszerröl, ezt fujja tv/radio, nyilatkoznak rol, videot raknak fel, mit lat, hogy müködik stb....ez nem lenne kötelessegük....en ezt jellemeztem, szerintem ez korrekt :K

(#31602) lenko eleg jo a meresi hibahatarod :) hasonlo javulas szerintem nekem is lett most...felkerültek a nyari gumik :))

(#31615) lenko válasza Declare (#31614) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem lehet pontosan lemérni így nyilván, de nyomkodtam elég játékot korábban, hogy a lenyomási idő minimális legyen ilyen téren. Még egy példa 1esbe elindulva szépen, majd padlózva kb 1500től, most kivillan 1x a kipörgésgátló, előtte meg soha.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31616) pocokxx válasza pocokxx (#31613) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Végül frissítettem hátsó ülésről majd később.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31617) zoo8800 válasza Declare (#31614) üzenetére


zoo8800
veterán

jött a parancs, kell a penz, mert mar trüközes a statisztikakkal, forint arfolyammal, devizatartalekokkel, már nem megy sokaig....
Azt egyébként sejted, hogy a bírságokból befolyó pénz mekkora részét adja a költségvetésnek? Nem hiszem :) A bevételi főösszeg olyan 16 ezer milliárd Ft (16 000 000 000 000 Ft) körül van.

rip and tear, until it is done

(#31618) Declare válasza zoo8800 (#31617) üzenetére


Declare
őstag

Vegre egy benfentes :D oszd meg kerlek az infoidat :D

Nyilvan azert csatornaztak be a birsagokat a központi költsegvetesbe, mert semmi szükseg nincs ra ;)

(#31615) lenko "nyomkodtam elég játékot korábban, hogy a lenyomási idő minimális legyen ilyen téren" ezt a meres kalibralasi modszert most, mint mernök, vagy mint maganember mondod? :) ( ;] bocs ezt nem tudtam kihagyni :D )

Figyi, nekem mind1, az a lenyeg, hogy jonak erezd a dolgot. :R Szerintem azert mondjuk itt többen, hogy "nincs ertelme" szivot csippelni, mert minimalis a különbseg....5-10% ot irnak....ahol a 10% nyilvan a TOP. Egyszerüen nincs olyan befolyasa, mint egy turbos autonal....lehet vele jatszadozni, biztos erzi is az ember, ha nap mint nap hasznalja, de par (4-5-6%) teljesitmeny javulas meg fogyasztas csökkentes az nem fogja egy auto karakterisztikajat megvaltoztatni. Ha kemenyebbre fujod a kerekeket akkor is jobban megy, kevesebbet fogyaszt, jobban kipörög a kerek...de nem csapok a levegöbe hogy huhuuuu :)

Ha jonak erzed, akkor ok, ez a lenyeg :R (en is jobbnak erzem akocsit a liqui molly olajjal...pedig lehet nem is jobb...de annak erzem, ergo örülök :D )

[ Szerkesztve ]

(#31619) lenko válasza zoo8800 (#31617) üzenetére


lenko
aktív tag

Lehet a duplája is, ebben az országban nem fog semmi se változni. Mindenki elrakta a magáét, ezután is el fogja, mert nem elég 2-3 ház kell 3. 4. is. Utat is lehetne jót letenni, de a pénz 1 része ott is eltűnik, mert még több kell.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31620) lenko válasza Declare (#31618) üzenetére


lenko
aktív tag

Mint magán, pénzt nem fogok belefeccölni egyéb kellékekre, vagy mérésre.
Ha a 170 ről kb. 180ra nézed, az ~5,9%. Azért ez reálisan hihetőnek mondható, és ennyit lehet is érezni.
Ami elég ahhoz, hogy mondjuk a gyári 8.2s 100ra legyen kb. 8s.
Nyilván a turbosnál van igazán értelme, egyszer sem állítottam, hogy nem. Pl. 1.8t 150le-ből lesz 180. Az 20%

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#31621) Tsebacsi válasza lenko (#31620) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a 2 tized az húúúú, az már acélos ;] Bocs de ez a számokkal rugózás ez... Ha mondjuk 8.2-ről 7-re, na arra Declare szavaival élve én is a levegőbe csapnék :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31622) zoo8800 válasza Declare (#31618) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem kell bennfentesnek lenni ;) 1 perc guglival megvannak a számok. A nagyságrendi különbség pedig könnyen felismerhető.

rip and tear, until it is done

(#31623) lenko válasza Tsebacsi (#31621) üzenetére


lenko
aktív tag

Hát aki a kicsit nem becsüli... :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#31624) Declare


Declare
őstag

Miert kell ezt a tesla3 at ennyire futurisztikusra csinalni? :F ez csak nekem sok, vagy lassan en is a regi idöket visszasiro tatter leszek? :D

[link]

(vegen van belsö kameras video is.... :U

[ Szerkesztve ]

(#31625) Qru válasza Declare (#31618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Mióta világ a világ a büntetés a központi költségvetésbe folyik be közvetlenül (hogy a rendőrség ne saját zsebre markecoljon).

2: A bevétel növekedés itt nem ok hanem okozat.Tudom, hogy sokkal jobban hangzik az "összeesküvés" elméleted de itt pusztán arról van szó, hogy erre adott pénzt az EU.

#nincsbennetarcsi

(#31626) -v- válasza Declare (#31624) üzenetére


-v-
addikt

Futurisztikus? The future is here.
Tatter vagy, jaja. :D

(#31627) brumi1024 válasza Declare (#31624) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem végleges a belső tér, ez még egy kb kézzel összerakott prototípus. Nem érdemes még kritizálni, akár teljes mértékben is átszabhatják. Egyébként meg lásd rvilike hozzászólását felettem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31628) gooool


gooool
őstag

Rendeltem egy ilyet: [link]

Vajon van is haszna vagy inkább csak dísznek jó? :D
A környezetemben akad Volkswagen, Peugeot, Renault és Alfa Romeo, ezekhez vajon ez megfelel sima kódolvasásra és törlésre? :F

Üdv, Balázs

(#31629) lenko válasza Declare (#31624) üzenetére


lenko
aktív tag

Később visszasírják sokan a G3 műszerfalat is. Egyébként ez a jövő. Pl. lesznek egyedi módon "világítós" műszerfalak is, vagy ajtóbetétek. A mi cégünk által kitalálva, amiről már láttam belsős video-t. Elég jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#31630) Skillet


Skillet
addikt

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31631) Tsebacsi válasza Skillet (#31630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lamborghini Cordoba :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31632) lenko válasza gooool (#31628) üzenetére


lenko
aktív tag

Inkább dísz. Csak olvasás, és abból is csak az alap hibakódot dobja ki, mélyebben nem lehet turkálni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#31633) gooool válasza lenko (#31632) üzenetére


gooool
őstag

Nekem elég egy alap hibakód olvasás és törlési funkció, 1000 ft-ért nem várom el a gyári szintű olvasást.
De ahogy olvasom ez erre éppen elegendő.

Üdv, Balázs

(#31634) Qru válasza gooool (#31628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd próbáld ki rajtuk, kíváncsi vagyok mit tud egy ilyen olcsóbb cucc. :K

#nincsbennetarcsi

(#31635) Declare


Declare
őstag

(#31626) [rvilike] (#31627) brumi1024 kar hogy nincs kaptyatok be jel :DDD

(#31629) lenko azzal nekem nincs bajom (vilagitas, müszerfal) :N plane ha szep, mint a 7er bmw ben es nem giccses, mint az uj ford focusban....ez a bamba nagy tablet közepen....a tesla S ben sem tetszik :( ....nem is veszek ilyet ezert ilyet :DDD

(#31625) Qru 1. en ugy tudom, hogy a 2011 es kormanyrendelet ota van ez a vilag

2. Magyarorszagon barmi epül arra az eu ad penzt :D autopalya, szennyviztisztito, trafipax...barmi

(#31636) lenko válasza gooool (#31633) üzenetére


lenko
aktív tag

Ami nálam járt egyszer azzal nem lehetett törölni, ugyan ide van írva, majd elválik.

(#31635) Declare: A 7es is jól mutat, de ez annál is jobb teljesen egyedülálló újdonság lesz.
Ha kerül ki netre is róla valami akkor már megoszthatom, addig nem... :)
Ez a tablet mérető kijelző egyre több jóval olcsóbb kategóriába is kezd megjelenni.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#31637) Qru válasza Declare (#31635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Ezek a bírsági bevételek (apeh/nav és rendőrség) a központi költségvetésbe folytak be 2011 előtt is. Legalábbis amikor 2009-ben vizsgáztam pénzügyből akkor már így volt.

2: Dehogy, lásd M4-es autópálya. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#31638) gooool válasza Qru (#31634) üzenetére


gooool
őstag

Mindenképp be lesz vetve, mert még anyum 206-osán lehet is könnyen ECU-t resetelni (hibakódot törölni) egy pár órás akkulevétellel, de pl. a Renault-mból se ártana megtudni mi a bökkenő, amiért a service lámpa világít, bár arra tényleg kíváncsi leszek, hogy a CAN-CLIP-hez mit szól. Volkswagen, Alfa meg gondolom alap kellene, hogy legyen, egyik sem egy nagyon egyedi rendszer, majd elválik. :)

lenko:
Minden kiderül amint ideér. :)

Üdv, Balázs

(#31639) Declare


Declare
őstag

Jaj, egy wazee kerdes, ezt akartam feltenni, de eltereltetek :D

Multkor egy autopalya lezarasba futottam, be nyomtam a wazeet es amugy tök jol müködött, de sebesseg limitiket nem jelzi/nem bimbammol. Viszont olvastam olyat is hogy tudja :F na most akkor mi az igazsag?

amugy kb egy negyed orat ment, kb 20km t es 8 mb megevett...szoval nekem valahogy jobban eszi a mobiladatforgalmat, mint, amit irtatok :F (iphone)

(#31637) Qru M4 auto...p... mi is? :D

[ Szerkesztve ]

(#31640) Qru válasza Declare (#31639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beállításokban be tudod állítani azt is, hogy mennyivel a limit felett jelezzen. :K

#nincsbennetarcsi

(#31641) Pecc válasza gooool (#31628) üzenetére


Pecc
őstag

Mindegyikhez jó, olvas, töröl de renaultot nem. Van olyan ami jo renaulthoz is, próbáltam olyat is. Csak az a baj nem tudni mi van ezeknek a belsejében amikor rendeli az ember. mind ugyanugy néz ki, mégis más. Nekem is van ilyen 2.

[ Szerkesztve ]

(#31642) Declare válasza Qru (#31640) üzenetére


Declare
őstag

ez iphonera meg nem el szerintem....

(#31643) Qru válasza Declare (#31642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. Most állítottam be i6-on. Beállítások / Sebességmérő menü.

mod:

Én +10%-ra állítottam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31644) stickermajom válasza Declare (#31642) üzenetére


stickermajom
addikt

Előbb élt már almára, mint az androidos telókra. :)

(#31645) Declare válasza Qru (#31643) üzenetére


Declare
őstag

4.4.0 van fent, de nincs is ilyen opciom :F tolsz rola egy printscreent ha majd lesz idöd? :R

(#31646) Qru válasza Declare (#31645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kapásból azt raktad fel vagy frissítettél? Ha frissítettél akkor szedd le és telepítsd újra. A legutóbbi frissítést elszúrták és csak celan installal lesz tökéletes. Többen panaszkodtak rá a waze topikban.

Vagy lökd át a számod pü-ben és áttolom a viberen a képernyőmentést.

#nincsbennetarcsi

(#31647) z123456789


z123456789
addikt

Ha már volt téma a VÉDA.

Utolsó pár kérdés a sebesség határral kapcsolatban! Most akkor ez még aktuális, vagy változott a tolerancia?

(#31648) brumi1024 válasza z123456789 (#31647) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem változatlan a tolerancia (+3km/h / +3%) és az objektív felelősség határa (+15 km/h / +20 km/h) is.

(#31649) Declare válasza z123456789 (#31647) üzenetére


Declare
őstag

Szentirasnak biztosan nem tekinthetö, de kb iranymutatonak jo szvsz. :K

(#31646) Qru :R Köszönöm! Ez lesz akkor, mert frissitettem....ha nem megy az utan sem, akkor nyaggatlak majd ezzel :D azert ennyire bena nem szoktam lenni, hogy valamit be akarjak allitani amit lehet es nem sikerül....bar mint par hsz el feljebb kiderült, azert tatterosodom en is :DDD

(#31650) gooool válasza Pecc (#31641) üzenetére


gooool
őstag

Akkor Rönyón kívül jó mindenhez, már ez is jó, legalább ismerősi körben sörért tudok majd hibakódot lesni összejövetelekkor.
Majd ha megjön megírom milyet kaptam. :)

Üdv, Balázs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.