Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) w333 válasza #94529552 (#32950) üzenetére


w333
félisten

Azt már rég beszüntették ... elég a kötelező biztosítás EU -n belül mindenhol :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32952) #94529552 válasza w333 (#32951) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösz, ezt nem tudtam, csak ezt találtam, azért kérdeztem.

(#32953) w333 válasza #94529552 (#32952) üzenetére


w333
félisten

Rég volt ez már ... még anno mikor 10 éve vettem az E34 -t Olaszból ott kötöttem 1 év nemzetközi biztosítást (zöldkártyát) aztán utána lassan meg is szűnt :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32954) szőröscica válasza tboy93 (#32947) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha Unióba mennék, én se aggódnék nagyon, de pont a szerbekhez, ahol köztudottan nem csípik a magyar autósokat...

w333: de a magyar köteleződ mellé kapsz zöldkártyát, ami igazolja, hogy nemzetközileg érvényes biztosításod van, ezt magadnál kell tartanod, ha külföldre mész.

[ Szerkesztve ]

(#32955) Kroni1 válasza #94529552 (#32927) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Biztos nem elég nekem ennyi, egy uj darab lemezt is kell majd hegeszteni szerintem, mert szét van ott rohadva

(#32956) w333 válasza szőröscica (#32954) üzenetére


w333
félisten

EU országokon belül már nem kell zöldkártya ... mondom hogy megszűnt ! :)

Ez már egy 2009 -s hír, azóta már lehet változott és itt sem kell !

Vannak országok, ahová kötelező kikérni a biztosítási zöldkártyát. Ezek a következők: Albánia, Belarusz, Irán, Izrael, Marokkó, Moldávia, Oroszország, Törökország, Tunézia, Ukrajna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32957) tomiii. válasza #94529552 (#32927) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ennyi kevés hozzá valószínűleg. Meg szétlehet rohadva az egész környéke, mindent fel kell építeni a közelében, akkor már semmibe sem tart rugótányért is csinálni.

(#32958) #94529552 válasza Kroni1 (#32955) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, én is keveselltem így, csak példának írtam, hogy van ilyen is. Ha kérsz majd árajánlatot, a karosszériás szaki majd átnézi, hogy mennyire súlyos a helyzet.
tomiii. Jogos.

(#32959) trassher válasza w333 (#32951) üzenetére


trassher
addikt

100%, hogy nem szűnt meg mivel az a nemzetközileg elfogadott igazolás arról, hogy van biztosításod. :) A német pl mit kezd a magyar csekkszelvénnyel, pláne azzal ami nincs is. Nekem sincs róla semmim csak a zöldkártya, utalással van fizetve a biztosítás. Na meg ha már kiküldik akkor elfér a forgalmi mellett és nincs para. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32960) gzbotii válasza w333 (#32956) üzenetére


gzbotii
veterán

Romániában a biztositas melle adjak mindig...az a zöld cetli, tudod :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32961) trassher


trassher
addikt

Betétlapon A jelű jármű a károkozó és B a károsult vagy lényegtelen? A károsultnál marad az eredeti példány ha jól emlékszem. Mondjuk lehet nem is lesz rá szükség, bár meglepne ha holnap a fazon elém rakna 85 ropit. :U

Redmi Note 7

(#32962) w333 válasza trassher (#32959) üzenetére


w333
félisten

Pedig tényleg nem kell ... kérdezz csak nyugodtan utána, ugyan úgy érvényes kinti EU -s országokban a biztosítás mint Magyarországon ! :K

Régen tényleg kellett és kötelező volt és a határátkelőkön is minden alkalommal kérték, de mondom hogy ez már egy jó pár éve (legalább 7-8 év) megszűnt ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32963) trassher válasza w333 (#32962) üzenetére


trassher
addikt

Persze, hogy érvényes, eddig sem volt külön kinti biztosítás de a zöldkártya volt a nemzetközi. :) Nekem úgyis kell mivel ukrajnában kérik, forgalmi mellett elfér.

Redmi Note 7

(#32964) mycso válasza w333 (#32962) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

2 éve voltunk céges autóval, kis eu-s körutazáson. Akkor a flottás ideadta a bizti zöldkártyát, mert hogy baleset esetén szükséges.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32965) szőröscica válasza w333 (#32962) üzenetére


szőröscica
addikt

Érvényes, és ingyen kapod mellé azt a szép nagy zöld lapot, a zöld kártyát, ami a bizonyíték rá külföldön, hogy valóban érvényes biztosításod van.

(#32966) SzlobiG válasza mycso (#32964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt is van az összes flottás autóba az a zöld nemzetközi pedig sose voltunk külföldön és nem is leszünk, de adják.

(#32967) w333


w333
félisten

Mindenki ...

Na ezt nem tudtam, de hol lehet ilyet kapni ? nekem a biztosító nem adott ilyet :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32968) MunezXBK válasza w333 (#32967) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kérned kell és ad.

(#32969) trassher válasza w333 (#32967) üzenetére


trassher
addikt

Van amelyik kiküldi automatikusan, van ahol kérni kell.

Redmi Note 7

(#32970) Qru válasza trassher (#32961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen mindegy, szabadon választható. A napirajzból, leírásból kiderül melyik a vétkes.

#nincsbennetarcsi

(#32971) w333 válasza MunezXBK (#32968) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :R

(#32969) trassher

Netrisken keresztül kötöttem a "Köbe" tavasszal küldtek 3 negyedéves csekket, de ilyen zöld kártyára nem emlékszem, de majd megnézem a papírok között ! :)

Ha viszont nem kaptam akkor menjek be a biztosító irodába és adnak ... vagy neten keresztül is lehet ezt igényelni és kiküldik ? :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32972) trassher válasza Qru (#32970) üzenetére


trassher
addikt

Értem, köszi :R

w333: Bemész vagy fel is hívhatod őket. Kötvényszám alapján tudják ki vagy és kéred, hogy küldjék ki.

Redmi Note 7

(#32973) focvis válasza w333 (#32971) üzenetére


focvis
veterán

A KÖBE honlapján tudod igényelni. Ingyenesen postázzák.

[ Szerkesztve ]

(#32974) w333


w333
félisten

(#32972) trassher és (#32973) focvis

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32975) w333


w333
félisten

Közben megtaláltam a "Gépjármű - felelősségbiztosítási Kötvény" -t

De itt azt írja hogy :

Biztosítás adatai (szerződéskötési jogosultság még nincs igazolva)

Kockázatviselés kezdete : A szerződés még nem lépett hatályba

Biztosítási évforduló : Hatálybalépéskor kerül meghatározásra

Ezt most komolyan nem tudom értelmezni :B

Szept. 23 kötöttem a biztosítást a Netrisknél, ezt pedig Szept 25 -én küldte a KÖBE, szóval akkor még nem volt meg a befizetés ezért írja ezeket ? :D

Szerk.

Itt látom a szerződésszámot gondolom akkor ez jó lesz ... illetve még annyit hogy ez akkor tényleg ingyenes ? nem fogják a biztosítást megemelni emiatt ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32976) zack válasza Declare (#32895) üzenetére


zack
nagyúr

Szenzitívek? Ez már Pitch Black szindróma. :DDD
Volt 1x-2x hogy a xenonom nem tetszett valakinek, és beállt mögém, majd refi. Jókat röhögök ilyenkor. Nagyon büntetni akar, de pechére fényre sötétedik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32977) SzlobiG válasza zack (#32976) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olyankor kapcsolni kell egy hátsó ködlámpát aztán majd leveszi a refit...M6-on előszeretettel úgy felejtik éjjel a refit amikor jön mögöttem és nem tudok neki jelezni máshogy csak így, de hatásos...

(#32978) gzbotii válasza zack (#32976) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon kedves arc vagy te is :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32979) gzbotii válasza zack (#32976) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha mar több embert is zavar/t akkor nem gondolkoztal azon, hogy nálad van a probléma?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32980) zack válasza gzbotii (#32979) üzenetére


zack
nagyúr

:N
Nem tömegesen üldöztek, az öklüket rázva. :DDD
1x-1x fordult elő, tehát túl sokan nem hisztiznek. Azok hisztiznek általában, akiknek nincs xenon, és 1000ft budget izzóval világítanak, amivel maximum 10m látnak.

(#32977) SzlobiG

Erős gyárilag is a hátsó ködzáró fény. De ezt is ledesítem, és még erősebb lesz. ;]
Nem adok vissza semmit, addig amíg nem "fáj". A sötétedő tükörrel pedig ezek a dolgok nem fájnak.
Ha ezeket mindig visszaadnám, tuti lenne 1-1 hülye akivel oda-vissza menne egy darabig, amíg meg nem unom, és el nem ásom a sztráda mellett. Inkább kimaradok ezekből.
A következő sztorit nem úsznám meg elzárás nélkül, pláne úgy, hogy a közmunkámat még nem töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32981) z123456789 válasza brumi1024 (#32896) üzenetére


z123456789
addikt

(#32896) brumi1024
Ezen a maszkoláson beszartam! :C

(#32845) zack
Én már írtam, hogy próbálom az előzékenységet betartani minden helyzetben. Kamionossal, mazsolával, öreggel, balfasszal, stb... Ez azt jelenti, hogy amior látom, hogy csórinak ki van égve az egyik toompított, és jön reflektorral, nem kezdek el villogtatni, hogy vedd már le bazz, megvakulok. Mert ha levenné, lóf***t sem látna. Kinézek az út szélére, lassítok picit, aztán had menjen. Szóval én megértem azt is ha valakinek csálén állnak a lámpái, elfelejtette levenni a refit, meg erősen világít a lámpa, de hidd el, tényleg van az az egy-két zavaróan erős fény, ami reakcióra késztet. És ez nem a te hátulról jövő automata Xenonod...HANEM AZ A KU-*VA A7-ES SEGÉD FÉKLÁMPA ELŐTTEM A PIROSNÁL! :Y :DDD Na meg a felesleges záró ködfény... az mondjuk a halálom. :U
Egy szó mint száz, valakinek kicsit érzékenyebb a szeme az erős fényekre. Enny. Amúgy is szerintem egészségtelenül sok világító dolgot bámulunk/kell bámulnunk nap mint nap, ezzel terhelve a szemidegeket.

Mindenkinek:
A biztosítós zöld kártya meg szerintem rohadtul kell. Mi a szart csinálsz, ha egy kietlen pusztában okozol koccanásos balesetet, ahova 1 óra még kiér a rendőr? Tudod mikor lenne kedvem megvárni? Ott a papír, csere, aztán mindenki elballaghat. Meg csak-csak azzal igazolod, hogy van biztid nem?

(#32980) zack
Mi ez a sztori? :D Meséld már el pls!

[ Szerkesztve ]

(#32982) Declare válasza zack (#32976) üzenetére


Declare
őstag

Nekem az autopalyan volt ilyen igazsagoszto....beallt mögen refivel, mert nem tetszett neki, hogy a belsö savban haladt 110 el, jobb oldalon senki, villogtam....villogtam....aztan jobbrol elmentem mellette, miközben atneztem tüntetöleg ilyen "mekkora egy gyöker vagy" tekintettel, pici fejrazassal :) erre ragyorsitott es refivel beallt mögem....tükör besötetedett+felkapcsoltam a köödzaro fenyt es reszemröl letudva :D ö elöbb unta meg a dolgot :D lekapcsolta a reflektort, en a ködlampat, aztan lemaradt....vsizont kiment a külsö savba :D

komolyan ezek miatt szeretnek ilyen dashcamet....csak az a baj, hogy igazabol igy a felvetellel nem megyek semmire :( közuti veszelyeztetes bizonyitasara nem jok azt hiszem :(

[ Szerkesztve ]

(#32983) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Itt elég sokatoknak kellene pszichiáterhez járnia ....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32984) Tsebacsi válasza bitpork (#32983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meg kéne tanítani a népet vezetni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32985) bitpork válasza Tsebacsi (#32984) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vagy csak uralkodni önmagukon ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32986) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ma reggel is megvolt az autós burleszk. Kifejezetten korán keltem (8 körül), így munkába jövet még beugrottam a postára egy értesített cuccért.
XI. nagy posta, Vásárhelyi Pál utca.
Már odaúton megmentettem egy gyalogost a Tétényin: belsőben mentem, megálltam egy zebránál, gyalogos elindult, majd a tükörben észrevettem, hogy a külsőben érkező furgon gyanúsan gyorsan jön. Duda, gyalogos megáll, furgon is, csak a zebra közepén. Ollé, napi karmapontok beszerezve.
Odaértem a postához, nem volt szabad parkolóhely. Az utca végén volt hely, de csak úgy tudtam megállni, hogy alattam volt az utolsó parkolóhely szélét jelző vonal. 5 percre belefér, nem para.
Ezek ugye 45 fokban, járdán lévő helyek. Ok, posta 5 perc alatt letudva, hát addig mellém állt egy X3 (ugye már én sem álltam szabályosan, Ő már az utcából is majdnem kilógott :) ), de olyan közelre, hogy kiállni alig bírtam. :D

Budapesti közlekedés, én így szeretlek.

Same rules apply!

(#32987) Declare válasza bitpork (#32985) üzenetére


Declare
őstag

Meg mindig jobbak otthon a körülmenyek, mint az Oroszoknal :DDD en mindig ezzel nyugtatom magam :D

Amugy itt a nemeteknel is vannak ilyen igazsagosztok....altalaban az öreg papperek a 30 millios merciben...nem egyszer volt mar olyan, hogy 90 el haladt, lattam messziröl, nem jött senki, index, (mentem olyan 120 körül) es ahogy latta hogy gyorsabban közeledem, egyszerüen behuzodott közepre, hogy ne tudjak elmenni :Y es ez nem egyszer elöfordult mar. Szoval barmok mindenhol vannak, minden autoban, minden korosztalyban.

Nem tudom amugy egy ilyen dashcam felvetellel nem lehetne e valamit kezdeni amugy....siman közuti veszelyeztetes szerintem :U

(#32988) westcoastog


westcoastog
veterán

Háj urak, 80-90 között rázó futóműre tudtok ötleteket mondani? 97-es mondeo.

Már lassan 1 éve megvan a kocsi, de ezt már nagyon megakarom szüntetni.

A kormány nem ráz, csak a kocsi jobb eleje 80-90-es tempó között, kanyarokban ezt jobban érezni, volt olyan is hosszabb út során hogy úgy rázott hogy a a lábaimban is rendesen éreztem a vibrációt ami jobb elölről jött, de nem ennyire szar a helyzet. Lemezfelnivel mintha enyhébb lenne, gondolom a kisebb rugózatlan tömeg miatt. Gumik megvoltak cserélve, hátsó ment előre és ugyan az.

A gumik falken ziex 914-esek, tavaly augusztus környékén vettem vadi újonnan, 15-ös gyári ford felnin fut.

Kormányösszekötő gömbfej esetleg? Mert ugye kanyarban jobban rángat, meg érdekes hogy pont csak 80-90-es tempó között, eddig 120-130 volt a max amit mentem vele két település között ott mintha nem érezném, bár lehet a sebességre figyeltem csak. :D

Az pedig viszonylag hamar észlehető, ha meghibásodik a kormánygömbfej. Abban az esetben ugyanis, ha kopott a kormány gömbfej, akkor a keréknek kialakul egy kis holtjátéka, ami természetesen a kormányon is érezhető. A jármű instabillá válik, egyenes úton is rázza a kocsi az elejét, mert nyolcas alakban forog a kerék.

És ez csak 80-90 között?

[ Szerkesztve ]

(#32989) Tsebacsi válasza bitpork (#32985) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van aki birkatürelemmel viseltetik az idióták és egyebek iránt, nekem a munka és az asszony is elég stresszes, a városi közlekedés már a jéghegy csúcsa. Idehaza minden túl engedékeny, minden jóvanazúgy meg ugyannemáruram meg tessékátengedni módon működik. A politikai dolgokat már nem is említem. Ez nekem nem tetszik, de nincs időm kimenni az utcára öklöt lengetni, mert akkor kirúgnak a munkából lógás meg egyebek miatt. Csak a jogommal élhetek, hogy arra szavazok, aki a kisebb hülyének tűnik, vagy bejön, vagy nem,

De ez a más a hülye de én legyek mindig türelmes és elnéző, ez már Jézus idején se működött rendesen. Nem kéne minden alkalmatlan egyén kezébe slusszkulcs, és talán az ideg meg a dugók is megszűnnének. Vagy jah, el lehet költözni, de előtte ledobom az atomot ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32990) EQMontoya válasza westcoastog (#32988) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kár lottózni, lehet sok dolog, uzsgyi futóműveshez!
Mert ha tartósan így hagyod, akkor szétver mindent: gátlót, szilenteket, stabrudakat...

Same rules apply!

(#32991) westcoastog válasza EQMontoya (#32990) üzenetére


westcoastog
veterán

Ma ráállok az aknára és az autószerelő ismerőssel alánézünk.

Csak kíváncsi voltam valakinek volt e hasonló esete ami nem gumi miatt ráz.

De nyilván elviszem gumishoz/futóműveshez is mondjanak valamit ha nem jövünk rá mi lehet.

(#32992) Qru válasza EQMontoya (#32986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én úgy jártam múltkor hogy egy nő akart átmenni a zebrán bringával (persze nem szállt le). Megállok jóval a zebra előtt villantok, hogy menjél. Az meg megörült és elindult, anélkül hogy a másik irányba nézett volna. De szemből meg jöttek a másik sávban (egy öreg pápaszemes Merdzsó). Fazon átrántotta a kormányt az én sávomba és kikerülte. Ha nem jóval a zebra előtt állok meg akkor vagy a brinyóst kaszálja el vagy szemből telibe ver, mert megállni nem tudott volna, elég gyorsan jött. :(

mod:

Declare: Lol, az milyen már, hogy behúzódik középre?! Ez nem az F1... :( Bár néha ha elgurul a gyógyszer én is átváltok önkéntes rendőr üzemmódra de ilyet akkor se csinálnék. Olyan volt, hogy záróvonalon akart előzni egy Zafirás na akkor toltam egy parkettát, hogy kisbarátom te itt most nem előzöl. Meg volt hogy jobbról akart előzni egy Mondeós az M3-ason ott is toltam egy parkettát, hogy azért még sem kéne (nem nem 90-el botorkáltam 140-el söpörtem és éppen előzni készültem) de ezek még beleférnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32993) z123456789 válasza Declare (#32982) üzenetére


z123456789
addikt

(#32982) Declare
Aki egy büdös ökör, azzal én is szeretek trollkodni. :K De nekik kell is, igénylik. :D

(#32986) EQMontoya
Nagyon ritkán vezetek BP-n, de ennek meg is van az oka. Oda születni kell, én amúgy is csak egy közepes sofőr vagyok, ráadásul egy olyan faluban nőttem fel, ahol összesen 7 utca van. Simsonnal nem tévedtem el soha. :D Tavaly voltam egy rendezvényen, és a PH-n összeszedett ismerősöket (mindenki fővárosi) én vettem fel, majd vittem a Mariott Hotelbe. És 1 órán keresztül parkolót kerestem, miután kiszálltak. Soha többet! :N (Budapesti közlekedés margójára :) )

Tegnapi veszélyes helyzet viszont a következő volt. 60 év körüli mamika jönne ki a parkolóházból. Sorompónál már 3-4 autó sorakozott mögötte. Sehogy sem érte el azt a rohadt jegyolvasót az ablakból. Próbálta így, úgy, nem megy. Aztán azt találta ki, hogy megtámasztja magát a lábával, és csak kinyújtózik addig a rohadt ablakon. A lábát viszont nem másba, mint a gázpedálba támasztotta, visított is az egy-kettő corsa. A nem vicces az volt a dologban, hogy én pont a bejáratnál álltam, ami azt jelenti, hogy rám merőlegesen állt a corsa. Kicsit féltem, hogy a kuplungot is tapossa, és egyesben van a kordé. Bűvöltem is az én sorompómat, hogy "nyíjjá má, nyíjjá má!" HestegFÉLTEM. :DDD

(#32994) gzbotii


gzbotii
veterán

Nekem a kedvencem: délutáni csúcsforgalom, jobb oldali sav (a 4bol) megszűnik, piros után buszsáv lesz. Ezért persze nem is állnak oda akik ismerik a várost. Kivéve pár "menő", hogy nehogy ma' o is kiállja a sorát a lámpánál - aztán meg valaki elé bevágódik/bekeretezkedik es mar milyen okos volt. Na az ilyet nem szoktam soha beengedni. Inkább vele párhuzamosan haladva odakísérem a busz hatahoz, hadd varja ki a sorát.
Ez alól max az kivétel, akinek látom, hogy nem Kolozs megyei rendszáma van, azok lehet nem tudjak ezt

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32995) Qru válasza z123456789 (#32993) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így vegyél megkímélt autót hölgytulajtól. :U Remélem még a motor is hideg volt a Corsában mind e mellé... :DDD

mod:

gzbotii: Ilyet én is bejátszottam mikor siettem (amúgy nem szoktam). Területi képviselős 1.6 TDI Okti mellettem már gúvaddt szemmel várta a zöldet, hogy majd ő kilő, nehogy már elmenjek...
Csak azt nem vette bele a képletbe, hogy marhára nem egy ligában játszunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32996) Declare válasza Qru (#32992) üzenetére


Declare
őstag

Az öreg papperek kepesek ilyenre....vedik a belsö ivet :D ....aztan vadul villog, ha megelözöd, mert az meg hogy lehet :U az autopalyan peldaerteküen közlekednek, de a föut az valahogy nem igazan megy nekik....vagyis legalabbis a biztonsag a köbön elvet követik. Ha van egy teherauto 70 el, azt 80% nem elözi meg akkor sem, ha 2km belathato egyenes ut van es nem jön senki szemben.

Tegnap aztan talalkoztam az elsö paraszt rendörrel is. Vegig 70 el ment a föuton (elözni a forgalom miatt nem lehetett), majd kanyarodott balra es majdnem elcsapta a bicikli uton jövö bringast, aki nagy fekezve allt meg...aztan en (rendör mögött) intettem neki, hogy menje, az meg köszönte es közben nezett a tavolodo rendör fele es razta a fejet :)

(#32994) gzbotii sokszor latszik azert az ha valaki csak pofatlan kiskaput hasznalja ki, vagy tenyleg nem ismeri a szitut es meglepödik (az utobbi altalaban nem padlogazzal halad az utolso lehetösegig es satufekkel probal bevagodni :D

(#32997) EQMontoya válasza Qru (#32995) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen, rwd + rövid egyes kombóval én is megetettem már sok hasonlót lámpánál. Jól nem akart beengedni, aztán szolíd "ugyan már..." lett a vége.
De ez ugye csak akkor játszik, ha az adott sorban elsőként indulsz.
Azért viszont nem tudom, hogy miért haragszanak annyira, nem tartok fel vele senkit.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32998) deicide válasza EQMontoya (#32997) üzenetére


deicide
veterán

Mert ilyen az átlagember mentalitása, vagy épp megsérted alfahímségében azzal, hogy gyorsabb autóban ülsz és elé kerülsz, stb...
Persze ahol lehet én is a tahó, lámpánál kilövő, besorolók táborát erősítem. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32999) Tsebacsi válasza deicide (#32998) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is, mert tuti előttem lesz 1-2 totyogó szerencsétlen, aki miatt a rövid zöldön nem érek át és másfél percig megint pirosban ülök...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#33000) Qru válasza Declare (#32996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott se divat indexelni?

Voltam kint bajoroknál és mikor átvettem a bérelt bimmert szóltak, hogy óvatosan menjek mert errefelé nem divat indexelni. És tényleg, főúton simán kifordultak elém index nélkül, meg lekanyarodtak. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.