Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) birno válasza bitpork (#31750) üzenetére


birno
addikt

Ennek ellenere ugye mindig ez az ajanlas, pl a "Milyen kocsit vegyek?" topik elejen linkelt cikkekben is. :)
Azt meg megertem, hogy az elado nem akar minden egyes vevovel elrohangalni, de hogy egy szerelonek miert faj ha egyszer kifizetik az idejet, azt nem teljesen ertem.

(#31752) trassher válasza bitpork (#31750) üzenetére


trassher
addikt

Rendőr ismerős mondta, hogy már nem mérhetnek civil autóból. Csak nem mondott hülyeséget mivel az utóbbi időben ha civil autóval voltak kint akkor a rendőr kirakta az eszközt, beállt mögé és úgy mért.

vmk: Ez is egy megközelítés. :D

Redmi Note 7

(#31753) bitpork válasza birno (#31751) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem mondod, én írtam :DDD

Viszont az elmúlt évek tapasztalatai nekem azt mutatták, hogy sokkal többet keres egy kereskedő ha nem hagyja el a közegét mintha egy vevő ad neki 10-20-30k forintot egy óra szervizben ülésért (ami alatt , lássuk be. igen nehéz jól megismerhetővé tenni az autót). Nekem a végén -utolsó pár év- már csak akkor voltak hajlandóak megmozdulni, ja leraktam valamennyit előre a szándékom komolyságát jelezendően. :( Ez van. Valahol érthető, hiszen ha minden érdeklődő elviszi a kocsit, akkor
1- szíjjelopják ha nincs ott a tulaj/kereskedő
2- annyi km beleugrik ami miatt a magyar hülye vásárló nem akarja megvenni, még ha tudja is hogy ez csak szervizlátogatás volt
3- ha nem a tulajdonos az eladó, akkor tartson egy embert aki semmi mást nem csinzáik mint ezt?

Ezért szoktam javasolni, hogy először találd meg ami tetszik, kezd el megismerni legalább a tipikus hibáit - ezzel első körben már Te magad is tudsz szűrni. És ha már megvan a kiszemelt típus 2-3 példánya, akkor kell szerelőt keresni, méghozzá a típushoz értőt, és leszervezni az ottani megvizslatást.
Tudom hogy ez elég hülyén hangzik: miért is kellene elvárni autós ismereteket és nem automatikus hanem nehezen megszerezhető tudást, mi több affinitást is egy leendő tulajtól? A válasz nehéz és bonyolult. Idehaza a nyomor örök. Nincs fiskálisan erős középréteg, aki megteheti hogy megfizeti kérdés nélkül az autózás luxusát -még ha ez a luxus sok esetben inkább kényszer (rossz tömegközlekedés, nagyobb távolságok, betegség stb). Ettől a ponttól nem várható el (annak ellenére, hogy sokan erre alapoznak) az, hogy egy szaki ne a megélhetésére koncentráljon, a tisztességes munkavégzés helyett. Ha biztos akarsz lenni, akkor tenni kell érte, sajnos. (Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy a másik legalább ilyen fontos ok, aminek a tünete a sok diagkábel megvétel, meg a net 1-2%-kal olcsóbb beszerzési forrás utáni napok-hetek túrása: a magyar hülye (még mielőtt bárki besértődik, sajnos én is :K ) egyszerűen nem boldog ha nem zsidóskodhat és dicsekedhet el vele)

(#31752) trassher : nincs két hete h a Kecskeméti utamon egy fekete civil suzukiból trafiztak. Szegeden egy jel nélküli zöld transporter is van, meg gastra is sok más mellett és csak a hátsó ülésről lőnek kizárólag. Ezért kérdezem a szabályt, mert ha létezik akkor mindenkinek jó alap lehet a hivatkozás.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31754) vmk válasza bitpork (#31753) üzenetére


vmk
tag

Ugyan így láttam 5-ös Golfból, Fabiából és G Astrából mérni az elmúlt hetekben.
Ezek nem magán autók nyilván, hanem a rendőrség tulajdonai. Ezekkel járnak pl a nyomozók is.

(#31755) trassher válasza bitpork (#31753) üzenetére


trassher
addikt

Ennyi infót mondott a srác, hogy nem mérhetnek autóból. Majd ha találkozok vele akkor megkérdezem, hogy mégis van e erről írásos információ és akkor bedobom :)

Redmi Note 7

(#31756) Kephamos válasza Qru (#31746) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez egy Octavi volt vagy valami olyasmi. FEhér, villiogóval a tetjén, feliratta meg mindennel, ami kell. Utána útközben elég sok rendőrt láttam. Remélem, hogy nem mértek csak kerestek valakit. Ha mértek, akkor tutira 50 ezer környéke lesz, amit szivesen be is fizetnék, ha indokolt lenne ott a negyvenes korlátozás...

(#31757) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok!
Tudnátok e abban segíteni, hogy alu felniről a rákövült bitumen pöttyöket és fékport mivel lehet eltávolítani?
Szintetikus higító, lakkbenzin,és felnitisztító folyadék nem jött be. Hallottam sósavról, brigéciolról,,véleményetek? Köszi.

(#31758) focvis válasza r.levente75 (#31757) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
"Házi praktika vonalon": hagyományos, fényezett alufelni esetén sósav+kefe leszedi a retket, utána slaggal öblíteni kell.
Bitumenre sebbezint használok a fényezésen (gyógyszertár 400 Ft), nem várom meg, hogy rákövüljön. :)

Szerk: Háztartási sósav, nem hígítva.

[ Szerkesztve ]

(#31759) rbalint88 válasza focvis (#31758) üzenetére


rbalint88
addikt

szomszéd a kátrány/bitumen pöttyökre a disznózsírt alkalmazta még. rajta kell hagyni éjszakára és reggel lehet vakarni.

(#31760) r.levente75 válasza focvis (#31758) üzenetére


r.levente75
addikt

Használtan vettem, elég régi autóra, eredeti a fényezése. Köszi, megpróbálom a háztartási sósavat, a gumi rajta van gondolom azt nem bántja.

(#31761) focvis válasza r.levente75 (#31760) üzenetére


focvis
veterán

A gumit nem bántja ha rövid ideig (5-10 perc) van rajta a sósav. A kefe az optimális esetben hosszú nyelű legyen, vagy húzz vmi gumikesztyűt.

Rbálint88 írja a disznózsírt :D próbáld meg, én étolajról hallottam hasonlót.

Dörzsiszivaccsal ne menj neki, 100%, hogy összekaristolod a felnit (személyes tanulság).

[ Szerkesztve ]

(#31762) TaaT


TaaT
veterán

Én amúgy a keréksúlyok ragasztó maradványaival küzdöttem meg rendesen, a kátrány könnyen lejött, félpor nem volt bele égve. Before kép nem készült. [link]

focvis: Azért úgy savazzanak az emberek otthon hogy nekem maradandó heget hagyott az egyik ujjamon. ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#31763) focvis válasza TaaT (#31762) üzenetére


focvis
veterán

:(( hogy történt? (felgen putzen sósavval?)

(#31764) TaaT válasza focvis (#31763) üzenetére


TaaT
veterán

Nem sósavval, de savas tisztítószerrel. Aszittem elég híg hogy ne kelljen kesztyű, tévedtem. :)

Amúgy annyira nem vészes, meg az ujjam oldalán van a heg így nem zavar :)

Give them hell Ukraine!

(#31765) TaaT


TaaT
veterán

BMW melegeknek egy kis vid M2 vs M4

Give them hell Ukraine!

(#31766) birno válasza bitpork (#31753) üzenetére


birno
addikt

Hat jol van, koszi, akkor meg meggondolom mi legyen. :)

(#31767) tomcsi23 válasza TaaT (#31765) üzenetére


tomcsi23
veterán

Opc astra eladó lesz hamarosan. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31768) brumi1024 válasza TaaT (#31765) üzenetére


brumi1024
veterán

Szimpatikus lett az M2, de kívülről az M4 jobban begyere. Ettől függetlenül a kettő közül talán inkább az M2, ha játszósautónak tekintett mindkettő.

(#31769) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Beköszöntött a 20 milliós Passat kora is. Nem kéne, ellenben a VW digitális műszerfala sokkal szebb, mint az audié, érdekes pont.

(#31770) HoaryFox válasza trassher (#31755) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát, a környékünkön egy fehér, semmivel se megjelölt VW Polo szedánból szoktak méricskélni :U
Sünök sehol.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#31771) trassher válasza HoaryFox (#31770) üzenetére


trassher
addikt

Nálunk meg egy kombi g astrából mértek eddig. Az utóbbi 2-3 hétben kirakják az autó mögé, kinyitják a csomagtartót, ráülnek a raktér szélére és úgy lőnek. :DDD

Redmi Note 7

(#31772) Qtya123 válasza bitpork (#31753) üzenetére


Qtya123
őstag

Ebben teljesen egyetértek veled. Ahhoz, hogy minimalizálja az ember az esélyét annak, hogy átvágják, az adott típushoz lényegében értenie kell és sok mindennel képben kell lennie. Gyakorlatilag "félig" lakatos/fényezőnek is ki kell képeznie magát, figyelni a nyúlványokat, a tömítőanyagot, hogy hol nem gyári, hol hiányzik stb...
Senkiben sem bízhat és kevés ember akad, aki segít a vásárlásnál és ez elszomorító. Mondjuk az internet világában pár perc alatt olyan mennyiségű és részletességű infót be tud szerezni az ember arról, hogy mit kell megnézni egy autón, hogy elképesztő. Persze nem árt hozzá egy kis műszaki érzék is.

Viszont a legtöbben ahhoz lusták, vagy csak el sem jut az agyukig, hogy rendesen átnézzék az autót. A legtöbben még arra sem veszik a fáradtságot, hogy az alját megnézzék, igen ha nincs más lehetőség akkor a földön fetrengve.
Én eddig kb 6-7 autó eladásánál voltam jelen, egyetlen ember kivételével senki nem kereste a rozsdát/sérülést az autó alatt, csak körbejárták, meg némelyik nyomkodta az ajtóra a rétegvastagság mérőt. Az egyetlen ember is csak azért volt kivétel, mert márkafanatikus volt, akinek a megvett példány volt az 5. ugyanolyan autó a garázsában.

(#31773) MunezXBK válasza Qtya123 (#31772) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálunk van pokróc, ha hentereghetnéke van a vevőnek. Plusz szép gyűjtemény képekből. :D

(#31774) tresh válasza MunezXBK (#31773) üzenetére


tresh
addikt

:DDD

(#31775) Declare válasza TaaT (#31765) üzenetére


Declare
őstag

Nalam az M4 minden visz :)) es meg tartalek is van benne :D

(#31769) aero. nem ertem egyebkent, hogy dizellel miert nem tudjak kombinalni a villany hajtast? :F Nyilvan, ennek a hibrid dolognak a fogyi csökkenteshez erösen köze van....egy passat (plane kombi) tsi motorral meg minden lesz csak nem takarekos....a GTE nel megertem a tsi motort, az kiraly lehet nagyon ....de az ilyen autok, mint egy passat kombi, vagy mondeo kombi....abba nem valo a tsi motor szerintem

(#31776) tresh válasza Declare (#31775) üzenetére


tresh
addikt

mert nem tudnak már vagy 5-10 éve olyan dízelt gyártani ami minden kitalált környezetvédő f*szkalpanak megfelelő számokat hozza. ennyi

(#31777) z123456789 válasza tomcsi23 (#31740) üzenetére


z123456789
addikt

(#31740) tomcsi23
Száraz, fénytől védett helyen tárolom. A gumivédő folyadékot pedig megvárom még megszárad. Csak utána csomagolom be. Nem akarom bedunsztolni. Annyira nem zárja le a gumit, hogy ne levegőzne. Másrészről pedig így védem valamelyest a mechanikai behatásoktól is...már amennyire kell egy jó tároló helyen.

(#31748) trassher
Nem kötekedés, de ez teljességgel hamis állítás. Nekem is van olyan ismerős rendőröm, akivel ha beszélek úgy beszél mintha mindent tudna, én meg elhiszem, mert mégis csak rendőr...vagyis már nem hiszek el mindent. :DDD Ezzel nem bántani akarom az ismerősödet, de hogy nálunk a KPK-002 cordobából, és a "tejeskocsiból" tutira mérnek, az 100%. Mármint belülről. Egy helyen szokott kint lenni a gép, de ott azért, mert a növényzet, és az útviszonyok miatt nem tudnak máshogyan. De ott pl a rendőr kocsiból is kiszedik a gépet kivétel nélkül. 2 naponta biztosan találkozom a mérős kocsikkal, mert olyan útvonalon járok, ahol lépten-nyomon trafi törzshelyek vannak. Szóval én nagyon nem is tudok hajtani. :( :DDD Ezek korábbi felvételek, de ha valaki még ezek után sem hiszi, akkor szívesen megállok holnap fotózni egyet. Azért holnap, mert tegnap pont kint álltak, szóval holnap lesznek ismét. :D

[ Szerkesztve ]

(#31778) brumi1024 válasza Declare (#31775) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg nem biztos, hogy jót tenne a lassabban bemelegedő dízelmotornak az, hogy egy úton 3-4-szer van csak bekapcsolva egy dinamikusabb gyorsítás erejéig, 3 percre. Ezt talán a benzines jobban bírja.

aero.: Nekem pont az Audié tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#31779) Declare válasza tresh (#31776) üzenetére


Declare
őstag

ilyen szempontbol szvsz ez mind1....en nem azt hianyolom, hogy nincs zöld rendszamos hibrid/dizel auto...egyaltalan nincs hibrid dizel....ennek valami tecnikai oka kell, hogy legyen szvsz.

(#31780) rbalint88 válasza Declare (#31779) üzenetére


rbalint88
addikt

PSA-nak van dízelhibridje, de nem jó.

(#31781) Declare válasza brumi1024 (#31778) üzenetére


Declare
őstag

Ez egyebkent jo erv! Mondjuk nehogy mar ne lehessen megoldani, hogy a hibrid motorral fütik a motorolajat is... :F azert a tsi motornak sem tesz jot, ha hideg es ugy van terhelve

(#31780) rbalint88 valoban :Y erröl lemaradtam....peugeot 508, volvo v40, s merci, Land rover.....miet nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#31782) tresh válasza Declare (#31779) üzenetére


tresh
addikt

Mondom nem éri meg fejleszteni elérték a dízel technológia határait. Ezért nincs és nem is lesz. 10 év nem is csinálnak mást csak csiszolják az elvárt normákhoz.

(#31783) Declare válasza tresh (#31782) üzenetére


Declare
őstag

Volvo V60 D6

Nem tünik rossznak :)) , bar baromi draga es a megadott fogyasztasi adatok....vagy nem jok, vagy egyaltalan nem nagy durranas :F

508 peugeot dizel hybridböl viszont dömping van :D mondjuk peugeot akkor sem kellene, ha ingyen van, de legalabb van :))

(#31784) Qru válasza LógaGéza (#31747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen csak a régebbiekkel de szerencsére azokat leselejtezik/ték. Szóval bizonyos szempontból az újabb traffik szarabbak mint a régiek.

#nincsbennetarcsi

(#31785) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

EZ az egyetlen passat amit megvennék. Ez a GTE pont jó lenne nekem :B De ennyiért üljenek bele és engedjék tele trágyával :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31786) trassher válasza z123456789 (#31777) üzenetére


trassher
addikt

Azt azért kétlem hogy vásáronamény és környékére adtak volna ki csak ilyen utasítást. ;) Itt nem mérhetnek már civil kocsiból akkor így mondom.

Redmi Note 7

(#31787) rbalint88 válasza Declare (#31781) üzenetére


rbalint88
addikt

szar a hangolása, rángat és nem eszik kevesebbet, mint a sima dízel.

(#31788) Integrale válasza Declare (#31783) üzenetére


Integrale
veterán

Már megint ez a fúj francia megnyilvánulás. :U

Pedig ez össze lett rakva, és kifejezetten jól néz ki. Persze kinek mi, de ezek a benyögések teljesen feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#31789) kalmanchris válasza Integrale (#31788) üzenetére


kalmanchris
tag

Már megszokott részemről. Még nem is tettem volna szóvá az elején, ha mondjuk egy Bentley-ből szólna így. De tudjuk hogy miből.

(#31790) Calogero válasza trassher (#31786) üzenetére


Calogero
addikt

Itt Debrecenben szoktak mérni fehér Skoda Fábiából, piros SEATból és Suzukiból is.

(#31791) z123456789 válasza trassher (#31786) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, szerintem sincs ilyen, de mondom nálunk is bent ülnek. Illetve van hogy mellette állnak, de a gép bent van. (Mondjuk a tejes kocsiban elég meleg lehet. :D )

(#31792) Declare válasza Integrale (#31788) üzenetére


Declare
őstag

Nem irtam egy szoval sem, hogy a peugeot sz@r ezert ki az a hülye aki megveszi....ha elolvasod, azt irtam, hogy nekem akkor sem kellene ha nekem ingyen adnák.

Azert, az hogy nekem mi tetszik es mi nem es miröl mit gondolok es magamnak mit vennek vagy mit sem, azt had irjam mar le pls. Szabad? :D Ha altalanositok, akkor nyugodtan szolj ram ;)

(#31793) trassher válasza Calogero (#31790) üzenetére


trassher
addikt

Szoktam őket itt látni, legtöbbször a tűzoltósággal szemben. :K

z123456789: Bekapcsolják a hűtést :DDD

Redmi Note 7

(#31794) SzlobiG válasza Integrale (#31788) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez valóban pofás darab. Nem voltam valami jó véleménnyel a pugrol én se, de mióta megvan a 307 kezd változni azzal az 1.4 hdi motorral meglepően jól halad. Rokon 1.4-es 90 lovas corsaja lomhábbnak tűnik ezért se szeretem én a kis szívó benzineseket agyon kell pörgetni, hogy valami történjen is, de még sokszor akkor se jön a megváltás. :D

(#31795) EQMontoya válasza SzlobiG (#31794) üzenetére


EQMontoya
veterán

El tudom képzelni azt a nagy menést az 1.4 hdivel. :)

De az 1.4 Corsa 11.5-ös és az 1.4 hdi (68 paci) 307 17-es százas sprintje között azért van némi szakadék.

Same rules apply!

(#31796) stickermajom válasza trassher (#31748) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor nem tájékoztatták az összes kollégát róla, mert Baranyában rendszeresen mérnek civil Fabia-ból, legutóbb kb. két hete hétvégén láttam őket. :) Biztos még hideg volt. :D

(#31797) szőröscica válasza EQMontoya (#31795) üzenetére


szőröscica
addikt

Az az 1.4-es dízel még a Fiestában is egy tetű, pedig az kisebb és könnyebb autó.

Elővárosi ingázásra és országúti közlekedésre jó, 110, 120-al el lehet vele gurulgatni autópályán, de meg kell jegyezni, hogy a tápláléklánc legalján vagy, gyakorlatilag BÁRMI gyorsabb tud lenni nálad. Cserébe a fogyasztás nevetséges.

(#31798) tboldi válasza z123456789 (#31777) üzenetére


tboldi
nagyúr

Móvár? :D

(#31799) EQMontoya válasza szőröscica (#31797) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ilyen ingázásra szerintem inkább kisebb benzines való.
A Te helyzeted nem rossz, mert ott még a dízel is bemelegszik, mire elérsz a célhoz, de azért sok a hidegindítás, tartósan nem biztos, hogy szeretné.

Same rules apply!

(#31800) trassher válasza stickermajom (#31796) üzenetére


trassher
addikt

Még a végén kiderül hogy szabolcs megye nem is a világ s**glyuka ha ilyen kedvesek a rendőrök. ;]

Redmi Note 7

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.