Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) SzlobiG válasza TheProb (#32045) üzenetére


SzlobiG
félisten

Minek kéne megint új vezérlés csere? Annak semmi baja nem lett max a vízpumpát cserélni. Hát sajnálom a dolgot jól belenyúltál. :(

(#32052) tresh válasza TheProb (#32047) üzenetére


tresh
addikt

Vidd el rendes szerelőhöz akinek van normális embere aki szépen megcsinálja neked a a HF-et , kapjon új szelepeket tömítést stb lehet lesz 100k a vége de legalább autót kapsz amit tudsz használni ha már beleköltötted a vételárat 2x.. Mert ugye ha eladod akkor valaki max ráver szintén ennyit és vett 300kért egy használható autót amibe kb mindent kicseréltek már.

(#32053) focvis válasza TheProb (#32047) üzenetére


focvis
veterán

Bakker, tényleg sajnálom, hogy ennyit cumizol ezzel a talicskával. :(

Elég sötét ötleteim vannak csak, hogy mit kezdenék vele... egy dömper parkolás közben véletlenül rátolja a betonfalra, meg ilyenek... de ez simán BTK (=biztosítási csalás). Ne tedd!

(#32054) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez vót már? Szegény merga. :(

(#32055) EQMontoya válasza SzlobiG (#32054) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az idióta. :D

Same rules apply!

(#32056) Skillet válasza TheProb (#32042) üzenetére


Skillet
addikt

fél millió? :) jó helyre hordod a vasat te is :)
fiat fórumon nem ajánlottak valakit? keress másik szerelőt.
szerintem gépműhelybe vitesd a hengerfejet. haver otthon annyira csak nem ért hozzá. vagy le tudja nyomáspróbázni stb?
az amúgy, hogy kéken füstöl, miért most derült ki? te ezt eddig nem láttad?
csináltasd meg a hengerfejet, a többit hagyd.
(#32052) tresh -nek igaza van. lehet új szelepvezetőket is érdemes belesajtoltatni, új szelepeket belepakolni.... de ezt is meg tudják mondani a gépműhelyben, szükséges-e. de szelepszár szimeringeket biztos nem ártana cserélni.
eszi amúgy az olajat rendesen?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32057) TheProb válasza Skillet (#32056) üzenetére


TheProb
veterán

Ez az a szervíz ahova a mentő vitte a kocsit, ők erőltetik a teljes motor felújítást/cserét...
Eddig nem volt se kék füst, se olajevés.
Ajánlottak, de egyik sincs a közelben, így meg nagyon nem mennék vele nagyobb távokat. Trógerbánya (Tatabánya) környékén kéne megcisnáltatni. Tatán van egy ilyen cég, mint mondta. Bár ők nem csak úgy csinálják meg ha odaviszem a már lebontott hengerfejet, nem szerelnek...

100at nem szánok rá, tresh féle csere mivel lenne jobb, érdemesebb?

Igazság az, hogy én nem ebbe akartam belevágni a fejszémet. Egyetem mellett, dolgozgatok. Az összesprótol pénzemen akartam venni egy olcsó fentarthatóságú, jó autót. Többen ezt a retket ajánlották. Ehelyett ellocsoltam már rá 300ezret, igaz egyik se volt egy nagy vagy komoly javítás, de összejött aprácskán...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32058) z123456789 válasza EQMontoya (#32050) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát ha az ember siet, akkor inkább ne siessen! :D Tuti akkor teszik fel a városban a zászlókat, akkor locsolják a virágokat, és akkor van tele túlméretes szállítmánnyal a pálya. :D

(#32059) Skillet válasza TheProb (#32057) üzenetére


Skillet
addikt

mentő? nem megy lábon a vas? lemaradtam :B
legtöbb gépműhely ilyen, hogy nem szerelnek autóból ki semmit, oda kell vinned a hengerfejet. szóval le kell vetetni, aztán hajrá.
ha az autó eddig nem füstölt, nem evett olajat, akkor a síkoláson (és persze nyomáspróbán) felül ne csináltass semmit.
a leszedett hengerfejet sokszor teljesen fel szokták újítani, ha már le van szedve, hogy egy esetleges későbbi probléma miatt (szelepszárszimering, szelepvezetők stb) ne kelljen újra szétkapni.
de nyilván többletköltséget jelent :(
ne bánd. ez van. bármelyik típusból kifoghattál volna valami leharcoltat.
kis szerencsével a mostani probléma megoldása után nem lesz nagyobb gondod ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32060) TheProb válasza Skillet (#32059) üzenetére


TheProb
veterán

Ugye lerohadtam a pályán, rá 3 percre megállt mellettem a mentő. Állítólag kamerán látta, hogy füstöl a kocsi (nem is füstölt, gözölt a motoron a ráfröcsgött hűtővíz). Azt mondta ha így elmegyek győrig akkor vehetek új mocit is. Így 30ért elvitte a gépet traileren Tatabányáig, minket meg másik kocsival győrbe. :)

Így, hogy már lehült a cucc, gondolom használható, csak nem hosszútávon. Meg nem pályán 5ösben 3500as fordulaton...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32061) zoo8800 válasza TheProb (#32047) üzenetére


zoo8800
veterán

Átolvastam a hsz-eidet. Hacsak nem hagytam ki semmit, a rozsdát leszámítva ez az első baja a kocsinak, a többi simán a karbantartás része így tizenéves korban. A rozsdát észre kellett volna venni, evvan.
Szvsz csináltasd meg a motort, és használd pár évig. Ekkor buksz a legkevesebbet. A százezres generálba ne menj bele, inkább szánd rá az időt, hogy találj egy jó szakit, aki rendbeteszi a hengerfejet.
A rozsdára visszatérve, biztos nem éri meg korrektül megcsináltatni. Max. annyira csináltatnám meg, hogy a műszakin átmenjen, és ne legyen veszélyes.

rip and tear, until it is done

(#32062) Skillet válasza TheProb (#32060) üzenetére


Skillet
addikt

most én is elolvastam a kálváriát.
más említette a termosztátot, hátha az nyekkent meg. ha előzőleg nem fogyott a víz akkor ez lehet valószínűbb. tuti hengerfejes lett a vas? :B
egyik autómban volt rozsdaszínű a víz, de mint kiderült, az előző tulaj telelocsolta hűtőtömítővel. annak volt ilyen aljas színe.
passz. lelkiismeretes szerelő kellene a géphez, hogy kiderüljön, mi a baja.
lehet, hogy csak egy pár ezer forintos termosztát cserére lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32063) Integrale válasza TheProb (#32057) üzenetére


Integrale
veterán

Nem feltetlenul az auto hibaja, hogy belenyultal egy elhanyagolt szarba. Jo Punto 2 nincs 400-ert. En elhoznam onnan az autot, es beszelni egy bontossal vagy szerelovel, aki a hibat akarja kideriteni, nem pedig lehuzni.
Ha nem ette az olajat es nem fustolt eddig, akkor attol, hogy felforrt a viz, meg nem lesznek ezek a gondok.
Banalis, de a huto ventillatora megy? Nincs dugulas a hutoben? Ha beinditod akkor van feher fust? Kiegyenlitoben van olaj?
Lehet egyszerubb a megoldas mint gondolnad.
Hozd el onnan az autot.

Vidd at Edre Grosz Ferihez, 50 km. Adok szamot privatban, hivd fel, mondd el a problemad.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32064) Skillet


Skillet
addikt

még egy. a műszerfalon láttad, hogy emelkedik a víz hőmérséklete?
tényleg felforrt a víz, vagy csak a hűtősapka fosta el magát? :D
szerintem is hozd el az autót. cseréljenek termosztátot, azt még kifizeted :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32065) Qru válasza Skillet (#32011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akksiból ha jót akarsz akkor Yuasa vagy Exide Premium / Excell.

#nincsbennetarcsi

(#32066) TheProb válasza Skillet (#32062) üzenetére


TheProb
veterán

termosztátra azt mondták, hogy jó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32067) zoo8800 válasza TheProb (#32066) üzenetére


zoo8800
veterán

Ránézésre? Vagy kiszedték és forró vízben bemérték?

rip and tear, until it is done

(#32068) Qru válasza Declare (#32041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehéz hátulról felmérni mekkora tempóval is jön, kivéve ha hirtelen esik a nyakadra. Az a BMW-s meg örült volt, ha nem fér be téged lök ki. Ez az igazságtalan az ilyenekben, hogy többnyire a vétlen sofőr harap főbe. :(

#nincsbennetarcsi

(#32069) focvis


focvis
veterán

Porky party-szervezését követitek?

Idén japppánszívóbenyással, digócirkálóval, 3F-fel, stb-járművel is lehet jönni! :)

[ Szerkesztve ]

(#32070) Skillet válasza focvis (#32069) üzenetére


Skillet
addikt

japppánszívóbenyással

akkor leakasszam a két turbót, vagy hogy legyen? :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32071) Declare


Declare
őstag

Önbiraskodo audi es a jobbra tartast nem ismerö autos [link]

kommenter nelkül :))

csak arra, amikor valaki irta, hogy radudal az elöttere levöre a palyan....ha az is igy reagal, akkor pech van azert :)

(#32068) Qru nem kerdes :K csak azert ma mar nem a tükröt bambulnam, hogy wazze ez mit csinal, hanem reagalok es elveszem a gazt....akkor csak döbbentem szemleltem az esemenyeket :U

[ Szerkesztve ]

(#32072) Qru válasza focvis (#32069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már múlt évben is ott voltam a japó sz@rommal. Bi-bi-bí. :P :D

#nincsbennetarcsi

(#32073) #94529552 válasza EQMontoya (#32033) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nehéz döntés lesz, én nem tartanám meg, az biztos.
Belenéztem a tegnapi felvitelre a jófogáson, szerintem első autónak egy ilyesmi inkább megfelelne: szuzuki 1.3 jomotoral nem füstöl nem csatog korodzio mentes azzonal elfihetö,
Ez 190k, friss műszakival, egy ilyennel azért nehéz mellényúlni, nem?
Csak ezt a szándékos "helyesírást" nem értem.

(#32074) Qru válasza #94529552 (#32073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiába adja el, (közel) ennyiért megint csak egy másik pénztemetőt tud venni ahol kb kezdheti elölrről ezeket a köröket amiket ezzel már megfutott. Jobban megkellett volna néznie mit vesz de csodák nincsenek.
Főleg nem ennyi pénzért...

#nincsbennetarcsi

(#32075) Skillet válasza #94529552 (#32073) üzenetére


Skillet
addikt

de, hogyan lehet az óra állás 21e?
amúgy érthetetlen ez az 5 karakteres kijelzés.
szándékos helyesírás?
az ilyen hirdetéseket (legyen szó bármiről, nem feltétlenül autó) azonnal átugrom. ha nem tud értelmesen leírni két sort, akkor az autót sem tudja karbantartani.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32076) TheProb válasza Skillet (#32064) üzenetére


TheProb
veterán

Pont a pihenő előtt vettem észre hogy kiakadt a mutató, és már világít a jelző lámpa is. Hogy ez mennyire hirtelen történt azt nemtom, nem nagyon nézegettem előtte.

#32074) Qru: ezért vittem el márkakerbe, hogy nézzék át. Mivel kurvára nem értek hozzá, ezért bíztam meg az állítólagos szakemberek szavában... Ennél többet szerintem nem nagyon tudtam volna tenni, ha én viszek szerelőt akkor sem...

Nem mondta senki hogy ennyiért cask szar lehet, ide is belinkeltem, mindenki azt mondta jó vételnek tűnik

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32077) Reaper válasza focvis (#32069) üzenetére


Reaper
őstag

Ez új, de jól hangzik, szívóbenyás amerikaival is lehet menni? :)

Egyébként olcsó kocsi ráköltéshez annyi, hogy a Suzuki Sedanomra az elmúlt 8 év alatt laza 1,5m-t költöttem, boldog voltam fél évig, erre megjelent a rozsda rajta, ráadásul most az alján. Minden sz@rért újra fényeztem, karistolás, jégeső,stb, aztán amikor megláttam, hogy tisztára mosva a küszöbnél a friss fény alól jön fel a barna szín kicsit kiakadtam... Ez sajnos ilyen. És mennyiért lehetne eladni? Vicc összegért kb sajnos. :(((

[ Szerkesztve ]

(#32078) Tsebacsi válasza Reaper (#32077) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak ha fél órát túráztatod minden negyed órában és elviszel minket 2 körre :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32079) Qru válasza Reaper (#32077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze. Eredetileg VAG tali volt de már univerzálissá vedlett. A'szem pont én voltam az első "renden kívüli" aki meg mert ott jelenni. :D

mod:

Tsebacsi: Szomszédok fognak örülni... :D Már tavaly is ránk akarták hívni a rendőröket.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32080) Integrale válasza #94529552 (#32073) üzenetére


Integrale
veterán

Pont annyira lehet megszivni azzal is, mint egy Puntoval.
Rasoztak egy szart, de csodak nincsenek 400-ert plane nem. Mar csak az kell, hogy ne hagyja magat megvezetni a trelerezo szervizben. Hogy sikerult megallapitaiuk, hogy eszi az olajat? :D
Puntorol nem lepnek vissza Swiftre, masreszt ez mar a masodik autoja lenne. :P
A helyesiras sem veletlen, Dany az egy G-po rezervatum.

TheProb: nagyapamnak elrepedt a kiegyenlito sakpkaja, es az is gozolgott, aztan hamar felszaladt a mutato is, szerintem csak piti hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32081) Skillet válasza TheProb (#32076) üzenetére


Skillet
addikt

azt, hogy hengerfejesre fogod hajtani a vasat, semelyik szerviz sem tudja megmondani előre :D
csak viccelek. de az tény, hogy mindent nem lehet kiszűrni.
amúgy egy suzuki talán tényleg jobb lett volna első autónak (szerintem!). de ez már mindegy. rakasd rendbe és jó lesz az :)

(#32082) Pumma
értem, hogy átfordult. egyértelmű. de hogyan mutathat 21ezret, ha 190 ezer van az autóban?
ezernyi oka lehet, de nem írta le, de ha leírta volna sem biztos, hogy értenénk, mert valami furcsa idegen nyelven firkál :D
szándékos? de mit akar vele elérni? így kelendőbb az autó, vagy hogy érted, hogy szándékos?
szerintem egyszerűen csak analfabéta.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32082) #94529552 válasza Skillet (#32075) üzenetére


#94529552
törölt tag

Átfordult az óra, vélhetőleg. Szerintem ez szándékos, ennyi hibát nem lehet egy mondatban összehozni. De már korábban is láttam ilyeneket. Na, mindegy is, de nem egy hulladéknak látszik a Suzuki, csak úgy példaként mondva a képek alapján.
Integrale Egyetértek hogy meg kellene nézetni máshol, mint beleugrani elsőre valami nagyjavításba.

[ Szerkesztve ]

(#32083) Qru válasza TheProb (#32076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kis pénz ki foci. Ezt bele kell kalkulálni. Mondjuk 4M-ért már kapsz olyat amihez valóban nem kell nyúlni de egy öreg autónál már miden előjöhet (és elő is jön). Mondom mi is ezért váltunk meg 17 év után a hőn szeretett Punyeszunktól. Egyszerűen többe lett volna a hús mint a leves. Neked viszont az a kisebb veszteség (még) ha talpra állítod.

A márkaszervizben a leghülyébb szerelők vannak (sajnos tapasztalat) szóval még egy sarki szerelővel is jobban jár az ember. Annak talán van annyi esze, hogy pl megkopogtatja a küszöböt alulról. Azt még egy laikus is hallja hogy tompa (rohad) vagy egészséges fémes hangja van.
Ennek hiányában meg snaszos, hogy belenyúl az ember.

#nincsbennetarcsi

(#32084) roberto211 válasza Qru (#31988) üzenetére


roberto211
őstag

Én múltkor összekakiltam magam rendesen ..

Megyek Pestre m7en ,és ugye amíg nem érek Budaörsre addig lehet parkettázni,teló nem jelzett h lenne traffi így megnéztem mit tud a laguna 1.8 al...

Üres volt minden ,gáz koppon ,mutató 190-195 km/h között(lezárt szakaszon persze ;] ) van erre fel kb 100al valami kockafejű b*zigyerek mályvaszínű ingbe kiugrik a belsőbe úgy hogy látta hogy jövök valami fiestaval..

Satufék be, ABS aktivizalodott , elektronika bekapcsolta vészvillogót, én meg miután visszaállt a vérnyomásom normál állapotba leizzadva akkor néztem meg ki ez a csóka de jobbra nézni se volt mérete a féregnek.

Tehát vannak ilyenek ,tudom nem szabadott volna ennyivel menni de elkapott a hév.. Viszont ilyenre nem számítottam ...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#32085) TheProb válasza Integrale (#32063) üzenetére


TheProb
veterán

Venti ment mikor megálltunk a pihenőnél, ez volt az első, hogy megnéztem.
Hűtővíz szintet amúgy én nem tudom kivenni, olyan balfasz helyen van, hiába világítom telefonnal, akkor se látom, hol van a vízszint. Dugulást nemtom, kiegyenlítő azt se tudom hol van, ezeket szerelőre bízom, hogy megnézze. Remélem az aki csinálta anno a vezérléscserémet 7végén meg tudja nézni, csak az a gond, hogy ebből jövő 7en lesz talán autó így...

Eddig nem vettem észre, hogy füstölne bmilyen színben is, de nem is nézegettem kifejezetten...
Amúgy csak, hogy képben legyek. Most ugye azt mondják, hogy h hidegen ha elindítják a kocsit akkor füstöl (lilán), ennek eddig is jelentkeznie kellett volna, nem? Vagy pályán szállhatott el valami és azóta ilyen? Bár ez kicsit fura így, nem?

Elég sok az érdekes dolog, legalábbis nekem.

(#32083) Qru: Most ha azt nézem akkor tényleges szervíz/szerelés nem nagyon volt eddig a kocsin. Autószerelő eddig csak vezérlés cserénél meg a kilincsek cseréjénél látta a kocsit, tehát összességében nem volt vele eddig gond műszakilag. Csak most kurvára összejöttek a kiadások. 2 hete kellett vennem zsír új nyári kerék szettet (~110ért), múlt héten lakatosnál volt (20k), most meg ez. Még meg se száradt az alapozó a kasznin, de már autómentőnek kellett továbbvinnie. Engem ez borított ki most igazán...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32086) w333 válasza TheProb (#32076) üzenetére


w333
félisten

Húúhhh ... hát belenyúltál a lecsóba rendesen, ezek a szerelők szerintem nagyon le akarnak húzni, menekülj onnan ... egyáltalán miből is állapították meg hogy az autó hengerfejes, ránézésre ? és azt miből tudják hogy jó a termosztát ? érdekes egy szerviz, gondolom hozzá sem nyúltak és hasra-ütés szerűen csak rámondták, hiszen egy termosztátcsere kb. 5k (ennyiért ne hogy bepiszkolják már a kezüket) így inkább szemedbe hazudnak hogy minél többet gomboljanak le rólad, de attól hogy pályán felforrt a hűtővíz ez még egyáltalán nem jelenti azt hogy az hengerfejes ! :N ezt mindenképp ellenőrizned kéne !

Az meg hogy kék füstöl az autó csak kitalálták, menj oda indítsd be az autót mutasd meg nekik hogy nem kék füstöl (küld el őket melegebb éghajtaltra) és menj el egy másik szervizbe, hidd el hogy az a szerelő amelyik a legolcsóbbnak tűnik az lesz a végén a legdrágább mert úgyis lehúznak és azt fogják mondani hogy XY -t még ki kellett cserélni +20-30-40-50 ezerért :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32087) Qru válasza roberto211 (#32084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez már velem is előfordult mikor időre kellett felérnem pestre és nem pont 130-al söpörtem végig az M5-ön. Sajnos ilyen bármikor előfordulhat. :(

Vészvillogó? Akkor a vészfékasszisztens is belépett a buliba. Nagyon hasznos találmány, kb annyira alap(nak kéne lennie) mint az abs... Kötelezővé tenném minden autóban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32088) TheProb válasza w333 (#32086) üzenetére


TheProb
veterán

Lehetséges, egyre több dolog sántít amúgy. Motort még elvileg tényleg nem szedték szét, én se értem, hogy miből veszik h "kezdődő hengerfejes" a kocsi. Termosztátot nemtom, hogy lehet megnézni, hogy jó-e, de azt mondta, hogy jó. Ahhoz képest, hogy a pihenőn még azt bizonygatta, hogy tuti, hogy a vizpumpa ment el - hiába mondtam, hogy januárban volt az is cserélve, vezérléssel együtt, hajtogatta, hogy tuti nem gyárit vettem bele, tuti ennyit bírt csak, stb. -, erre ma már komplett motorcserét/felújítást akartattak velem csinálni fél misiért. Kérdeztem, hogy mi a privát véleménye, ő mit cisnálna, erre is azt mondta, hogy ő biztos a felújítást választaná, mert akkor tuti lesz egy 0km-es motorom. Érdekes, egyre inkább érzem én is azt, hogy csak lehúzni akarnak.

zárójelben, 30ad mondanak a szállításra, komáromtól tatabányáig, meg, hogy komáromtól elhoztak minket másik kocsival győrig. Továbbá, hogy mivel megnézték a kocsit, ez nem kerül nekem plusz pénzbe, benne van a 30ban. Sztem ezzel az utolsó mondattal méginkább bizonyították, hogy meg se nézték a kocsit. Ráadásul mindig elmondták, hogy majd hívnak, ha megnézték, ha megvan az árajánlat, stb. Mindig nekem kellett rájuk csörögni, hogy ha mi a fakk van már...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32089) roberto211 válasza Qru (#32087) üzenetére


roberto211
őstag

Lényeg az h időbe reagáltam, így hál isten megúsztam.

Jaja a vészvillogó kapcsolt be.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#32090) EQMontoya válasza roberto211 (#32084) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tanulság: fék nélkül nem toljuk, mint az ökör.
Illetve lennének kérdéseim arról is, hogy milyen gumikkal sikerült száraz, meleg időben abs bekapcsolását előidézni. Nem a horgászstég oldalára valók azok már véletlenül? :)

Same rules apply!

(#32091) Reaper válasza Qru (#32079) üzenetére


Reaper
őstag

Hehe, akkor jól van, remélem nem lesz melóm azon a hétvégén. A szomszédok reakcióit már megszoktam, reggelente aki 8kor ébresztem a még alvókat, pedig nem túráztatom, csak a garázsból ki kell ugye állni, hidegen, meg kicsit hangosabb még a gép :DDD

(#32092) -v- válasza Qru (#32087) üzenetére


-v-
addikt

Sajnos ilyen bármikor előfordulhat.

Csak nem mindegy hogy számítasz rá, meg tudod mit csinálsz, vagy jajnemgondoltamrá nem tudtamhogyezlesz stb. mindig abból van a baj.

(#32093) roberto211 válasza EQMontoya (#32090) üzenetére


roberto211
őstag

És a fékpedállal hogy gyorsul az autó? Erre még nem sikerült rájönnöm :D

Fékeztem s időben fékeztem/reagáltam ez a lényeg...

A gumi az téli conti,van még rajta minta rendesen. De kövi szezonra mar újat veszek.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#32094) aero. válasza TheProb (#32088) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Már azzal a 30-cal is lehúztak, gyorsan ott voltak és elvitték az autót a kartellcsapathoz. Most hozd el onnan az autót. :)

(#32095) EQMontoya válasza roberto211 (#32093) üzenetére


EQMontoya
veterán

A gumi az téli conti,van még rajta minta rendesen. De kövi szezonra mar újat veszek.

Miért érzem úgy, hogy ez az jelenti, hogy 8+ éves bakeliten közlekedsz? :)

Same rules apply!

(#32096) TheProb válasza -v- (#32092) üzenetére


TheProb
veterán

Ezzel most mire célzol? Mit kell ezen tudni, hogy mit csinálsz? Azért azt ne mond nekem, hogy ez normális dolog.

Muter előző kocsija, egy szaros mazda 121 volt, '96-os. Fél éve adtuk el, 10év alatt nem költöttünk rá annyit, most én 4hónap alatt erre. (És nem roncsként adtuk el)

(#32094) aero.: Bennem is felmerült, hogy mi kerül 30ba ezen, de nem nagyon volt választási lehetőségem. Egyébként megálltunk a pihenőben, rá 3percre megállt mellettem a trailerrel és mondta, hogy látta a pihenőnél lévő kamerán, hogy füstöl a kocsi és jött segíteni. Max gőzt láthatott, mert a motortér nem füstölt. Plusz kétlem, hogy a parkoló másik feléből kiszútrák vna, hogy gőzől a kocsi. Na mindegy. Már mindegy. Péntekné hamarabb úgy se tudom elhozni onnan.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32097) w333 válasza TheProb (#32088) üzenetére


w333
félisten

Hát sajnálom ... tényleg jól belenyúltál :(

Visszaolvastam hogy milyen autókat kerestél majd végül egy Punto 2 -t vettél aminek az alja rohad (nagyon) 440k ? hát komolyan nem értelek :O

Taxis ismerős a feleségének kb. 1 éve vásárolt egy Golf 3 -t (180 ezerért) oké hogy idősebb, oké hogy kissé matt és oké hogy nem tökéletes, de sehol nem rohad és motorikusan is tökéletes :K

Most pedig vásárolt neki egy Golf 4 -t (230k) amiben ECU -t és bal első sárvédőt kell cserélni + forgalomba íratni és 400k -ért van egy jó kis autója amiben valós 170 ezer van !

Szvsz. egy lepusztult Golf 4 -el is jobban jártál volna, de még egy G Astrával is !

Persze ezt most már kár vitatni, nem akarlak idegesíteni de mint már mondtam hozd el abból a szervizből és vidd el egy normális helyre ... az a baj hogy ezzel az autóval mindig lesznek bajok (ha az előző tulaj tényleg nem költött rá csak használta) most az összes hiba a te nyakadba zúdult :o

Nem lehet ilyenkor jó tanácsot adni, ha szerencséd van és nem hengerfejes szerintem érdemes lenne eladni és venni bármit helyette, mert nagy rá az esély hogy ez csak rosszabb lesz ! :((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32098) -v- válasza TheProb (#32096) üzenetére


-v-
addikt

Ezzel most mire célzol?

Semmire, mert nem is neked válaszoltam ;)

(#32099) roberto211 válasza EQMontoya (#32095) üzenetére


roberto211
őstag

Megmondom őszintén nem tudom hány éves,így vettem 1 hónapra nem veszek új téli gumikat.

De nincs szar állapotba ,nem egy slick jellegű gumi.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#32100) TheProb válasza w333 (#32097) üzenetére


TheProb
veterán

Golf 4-re mindenki azt mondta itt, hogy normálisat nem kapok 6-700 alatt... Punto 2-t ajánlották a legtöbben, belinkeltem ennek a hirdetését, aki hozzászólt az csak azt mondta hogy jó vétel, ha nincs vele különösebb baj. Mivel állapotfelmérésen azt mondták, hogy motorikusan nincs vele baj és csak az alját mondták, hogy ápolásra szorul így elhoztam, alkuval. Nem mutogatok én itt senkire a fórumon, de ha ti, mint nálam biztosan tapasztaltabb és hozzáértőbbek nem mondtátok már akkor, h ennyiért csak szarkupac lehet és a szervízben se mondtak róla ergó semmi vészeset akkor mért ne vettem vna meg? De ez már mindegy, így visszagondolva és a magamba szívott tapasztalatok után (ami nem kevés, nem véletlen mondják, hogy első autónál marha sokat tanul/tapasztal az ember), akkor kellett volna sarkon fordulnom és legvonalban hazajönnöm amikor kiderült, hogy nepper a gyerek aki eladta a kocsit. Csak ugye kibaszott naív és tudatlan voltam... Akkor akadt ki amúgy az erkölcs-O-meter-em, mikor kiderült, hogy 20éves nyári gumikkal adta el a kocsit, amikből ráadásl 3 különböző márka volt. Hogy lehet vki ilyen gerinctelen patkány, hogy bemegy egy gumishoz és pár ezresért vesz 4 selejt gumit, hogy növelje az árat és vevőt csaljon vele? (persze tudom, megint én voltam a hülye/naív, hogy nem néztem meg)

Egyébként most ha eladnám a kocsit az megint kurva nagy bukta lenne. Már lassan mindent megcsináltattam rajta (full új nyári aluszett, most a motor, az alja, stb.), akkor megint nemtom, hogy mennyit lehetne érte kérni, de annyit nem, hogy utána tudjak venni egy normálisabb autót, max ugyan ilyen szart.

+1: Most beszéltem intergale által ajánlott szerelővel, marha segítőkész és normális volt a srác, érződött, hogy vágja a témát. Azt mondja, hogy a rozsdás víz az nem lényeges, a punto marha allergiás arra ha kicsit is levegős a rendszer (a hűtővízé), mert nem egyenlíti ki magát, így produkálhat olyat ami nálam volt. Összességében ő is elképzelhetőnek tartja azt, hogy hengerfejes lett, mert lehet, hogy előtte nem volt az, de már egy felforrás után is hengerfejes lehet a motor. Lilás/kékes füstre azt mondja, hogy az inkább a szelepszár szimering-re utal, mint olajevésre. Ő azt mondta, hogy ha hengerfejes akkor kb 60-70re kell számolni szimeringek és egyéb dolgok cseréjével.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.