Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) w333 válasza TheProb (#32100) üzenetére


w333
félisten

Golf 4-re mindenki azt mondta itt, hogy normálisat nem kapok 6-700 alatt

Ez szerintem egy nagyon nagy hülyeség ... lehet venni olcsón jó autót is (ami lehet hogy egy hányadék lelakott valami) de legalább a kötelező dolgok cserélve voltak benne (ez legyen a legkevesebb, kárpit + polírozás durván 30k és van egy újszerű autód) és lehet venni drágán szépnek tűnő autót (amit utólag kicsit kipofoztak hogy nézzen ki valahogy) na ez az igazi hulladék kategória :(

Ki lehet fogni magányszemélytől olcsó és jó autót, ez nem szentírás hogy ilyen áron nem lehet csak sz*rt kapni, élőben meg kell nézni akár 10-20 autót is !

Egy olyan autót amin 3 különböző márkájú gumi van messzire el kell kerülni, hiszen ha a gumira sajnálja kiadni a pénzt akkor az autóra még inkább sajnál költeni (kötelező szerviz + kopó alkatrészek) :U

Ha már ennyit költöttél rá akkor most már csináltasd meg és használd, de attól félek hogy rövid időn belül újabb problémák lesznek ezzel az autóval, fékek, futómű, lengéscsillapító, váltó stb. legalább rendben vannak rajta :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32102) Skillet válasza TheProb (#32100) üzenetére


Skillet
addikt

Annyi mindenre azért nem kellett eddig költened, szóval... ezt letudod és lesz egy kellemes autód. Szerintem nem vettél szart, ilyenbe egy másik használt autóval is belefuthattál volna.
Örülj neki, hogy végre normális szerelőhöz kerül az autód.
Ott végre tisztázódik, hogy mi történt.
:)
Majd meséld, mi volt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32103) EQMontoya válasza TheProb (#32100) üzenetére


EQMontoya
veterán

No offense, de autót alapvetően személyesen lehet nézni.
Ok, egy hirdetés nézhet ki jól, de attól még lehet ott baj bőven.
Az, hogy állapotfelmérésen is átment, nagyobb baj.

De most őszintén, Te magadnak mondasz ellent: vettél egy bő 400-as autót, aminek bőven foglalkozni kell az aljával, mert nincs normális Golf 600-700ért. Tehát rendberakod az alján, és már majdnem Golf áron még mindig csak egy Puntód van.

Same rules apply!

(#32104) TheProb válasza w333 (#32101) üzenetére


TheProb
veterán

Téli gumik voltak már rajta amikor megvettem, azokkal nincsen baj. A nyári csak zsákban volt a csomagtartóban. Nepper meg nyilván nem fog rákölteni semmit, minél hamarabb továbbadja aztán csá...

Fékek azok fognak mint a veszedelem, lengés csillapítókkal/futómű nem érzem, hogy gond lenne (bár ugye ehhez se értek), váltóval csak annyi szokott lenni, hogy van, hogy az 5öst nehezen veszi be. Télen ugyan ez volt rükvercel, akkor a bowdeneket állították és jó lett.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32105) w333 válasza EQMontoya (#32103) üzenetére


w333
félisten

Hát pont ez az ... 500-600k -ért már kellemes kis Golf 4 -t lehet kapni ! :K

Amennyit lassan rálocsolt ott van hogy 400k- ért vehetett volna egy lelakott Golf 4 -t amire ugyan ennyit rákölt viszont legalább egy Golf 4 -ben ülne !

De ettől már tényleg egy G Astra, de még egy B Vectra is jobb lett volna ! :U

(#32104) TheProb

De ott van az átvizsgált papíron hogy az egész futómű "lóg" :o

Ugyan csak a píron írja hogy folyik a váltóolaj ... van még benne egyáltalán ?

Ahogy nézem a kipufogó rendszer is gatya ! :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32106) EQMontoya válasza roberto211 (#32099) üzenetére


EQMontoya
veterán

Anyám...

Same rules apply!

(#32107) TheProb válasza EQMontoya (#32103) üzenetére


TheProb
veterán

arra akartam reagálni, hogy "400-ért nem nincs normális punto". ~470ért volt a hírdetésbeli ár.

(#32105) w333: Kipuf cserélve van már, nem szóltak vezérléscsere alkalmával, hogy baj lenne vmivel is, meg is érzem, hogy "lógna". Váltót mivel babrálták januárban, gondolom megnézték az olajat.

Amúgy tényleg nincs már értelme azon filózni, hogy mi lett volna jobb vétel. Anno kb rá lettem beszélve a puntora, mert hogy az lesz a legjobb ár/érték arányú kocsi ennyiért. De ha már ennyire kivesézzük a dolgokat, akkor akit érdekel itt megnézheti, hogy eddig mire lett költve. Egyik se eget rengető dolog... Nekem még 1x, csak azér borult ki a bili, hogy 2 hét leforgása alatt ki kell adjak váratlanul kb ~200-at. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32108) w333 válasza TheProb (#32107) üzenetére


w333
félisten

Egy vezérlés cserénél pont le kakilják hogy XY hibás vagy nem jó , ők kicserélik a megfelelő alkatrészeket megkapják érte a pénzt és ennyi, azt sem érdekli őket ha féktárcsákon gurulsz hazáig ... ha viszont kérted hogy nézzék át és nem találtak semmit hibát akkor nem szóltam ! :R

Papíron még az is szerepel hogy motorból folyik az olaj, ezt is javították ?

Illetve váltóval mit babráltak ? az sem jelent jót hogy az 5 -t nem mindig veszi !

Első autó ez szerintem neked most hatalmas tanulópénz, ezt mindenki megszívta kb. én a Pug 406 -ba ugrottam bele ugyan így :(

Átvizsgálásnál akkor lettek volna korrektek ha megjegyzésben odaírják hogy Műszakin nem megy át, vagy figyelmeztetnek hogy ezt az autót ne vedd meg !

Azért remélem hogy nem a nepper ajánlotta ezt a szervizt ahol átnézték ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32109) EQMontoya válasza TheProb (#32107) üzenetére


EQMontoya
veterán

arra akartam reagálni, hogy "400-ért nem nincs normális punto". ~470ért volt a hírdetésbeli ár.

Azt ugye érzed, hogy ez nem egy reflexív reláció?
Tehát abból, hogy 400-ért nincs normális, még nem következik az, hogy amit 470-ért hirdetnek, az biztosan az. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32110) Integrale válasza w333 (#32101) üzenetére


Integrale
veterán

Hagyd mar azt a Golfot. Ugorj fel hahu-ra, es nezd meg a kinalatot, jo, es normalis G4 nincs 4-500 korul. Ami van,arra ugyan ugy kolteni kellene. Az pedig ne legyen pelda, hogy ismerosod vett egyet par szazasert, es csak ez meg az a baja, aztan ki tudja, hogy meg mi.

"Bad reklám is reklám too"

(#32111) TheProb válasza w333 (#32108) üzenetére


TheProb
veterán

Dehogy, én mondtam neki h hova akarom vinni átnézetni, ennyire vasutas azért nem vagyok :)
Írtam, hogy a váltó bowdent állították, amúgy 10/1 alkalommal veszi csak nehezen az 5öt. Ha folyna a motorból az olaj akkor azt látnám a földön gondolom? Valamint mikor utoljára néztem a nívót akkor megfelelő szinten volt.

Tanuló pénznek jó volt, csak már lassan sok is lesz... ;] De első autóval sztem minden szopik, persze azoknak akiknek nem apuci rakta a segge alá a bmw-t...

Direkt kérdeztem a szervizes faszit, hogy megvehető-e az autó vagy azonnal hagyjam ott, nem mondta, hogy komolyabb baj lenne vele. Azt mondta, hogy az alja miatt nem menne át a műszakin, de azt is már megcsináltattam.

(#32109) EQMontoya: Amíg ezeket az ékes PhD szintű szófordulatok fogalmazod meg, inkább olvasd el amit írok légyszi :) Akkor még egyszer, belinkeltem ide, meg a "milyen autót vegyek" topicba is a hirdetést, SENKI se mondta, hogy ennyiért tuti 1 pénztemető és egy kalap szar lehet csak. Akkor miért is ne néztem volna meg és miért is ne hoztam volna el, ha nem mondták az állapotfelmérés után, hogy komoly baja lenne a kocsinak? Nemtom hova lehet ezt még ragozni, de már párszor mondtam, ezen már tök felesleges pörögni. Eddig nem volt komoly gondja a kocsinak.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32112) w333 válasza TheProb (#32107) üzenetére


w333
félisten

Nagyjából összeszámoltam ... 4 hónap alatt 350 ezret locsoltál rá ? :Y :W

És most a motor javítás +100k akkor már többet költöttél rá mint az egész autó ?

Ez aztán az olcsó fenntartású kis autó :U

Nekem a Vectra több mint 1 éve van meg és összesen nagyon max. még 100k sem költöttem rá (vezérlés + futómű előtte volt cserélve) amit én cseréltem rajta (Féktárcsa + betétek (30k), hátsó lengéscsillapítók (15k), 2 első index (3k), jobb oldali tükörlap (2k), 4 db. NGK gyertya (5k), hátsó stabrúd szillent (1k), km óra spirál (2k), szelepfedél tömítés (1k), generátor felújítás (20k) szóval kb. ennyit ! :)

(#32110) Integrale

hogy ismerosod vett egyet par szazasert, es csak ez meg az a baja, aztan ki tudja, hogy meg mi.

Tényleg semmi más baja nincs, oké az ajtó kárpit szigetelés elvált a ragasztás, ezen kívül semmi ... megkapta az "új ECU -t, most volt vezérlés cserélve és úgy megy mint a svájci óra ! :K

VW szakinál van, ha valami baj lenne akkor sem lenne zsebbenyúlós ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32113) Integrale válasza w333 (#32112) üzenetére


Integrale
veterán

Ja, es ebben van egy szett nyari kerek felnivel, meg apro szarok, plusz lakatolas. Te nem csereltel ilyeneket amiota nalad van?
Ne egy lefingott peldany utan mondd mar meg, hogy olcso fenntartasu-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32114) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!

Gyömrő-Vecsés-Monor környékén nem tudtok jó autó szerelőt? Motorból csöppen az olaj ha leállítom. (Alá feküdtem miközben járt és nem láttam semmi ilyesmit + a beton is száraz volt!)
Köszönöm!

Üdv,
P.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#32115) EQMontoya válasza TheProb (#32111) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy leírtam, hogy ezeket a problémákat egy tisztességes állapotfelmérésnek illett volna kihoznia.
A hozzászólásom arra vonatkozott, hogy attól, hogy valamit normális áron adnak, még lehet egy halom fos. Amit olcsón adnak, az kivétel nélkül mindig egy halom fos, de önmagában a magasabb ár nem garancia arra, hogy jobb az autó, csak lehetőség van meg rá.

Same rules apply!

(#32116) w333 válasza Integrale (#32113) üzenetére


w333
félisten

Nem cseréltem mivel zsír új gumik vannak rajta ... így kaptam ! :)

Szerk.

Aztán ott van az autómentős haverom akinek a keresztfiát rábeszélték egy TDi Golfra 4 -re (Swift után), sikerült is találni 550k -ért külföldi okmányokkal 4 Motion (öszkerekes) példányt, a magyar forgalmi + névre írással együtt megállt 700k -ból valamikor ősszel vette, azóta is szépen muzsikál ! :K

Szóval nekem ne mondjátok azt hogy olcsó nem lehet jó autókat kifogni mert ez baromság, aki egy kicsit is ért az autóhoz (adott típushoz) az pontosan tudja hogy hol keresse a hibát, gondolj csak bele a nepperek 6-700k -ért adják a jobb Golfokat szerinted ők mennyiért jutottak hozzá ? elárulom ... kb. 300-400k max. 500 ! :U

De ahogy már mondtam ki kell fogni, és az nem törvényszerű hogy csak drágán lehet jó autót venni, mert drágán ugyan úgy megveheted a sz*rt is :o

(#32115) EQMontoya

+1 ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32117) TaaT


TaaT
veterán

Lassan kezdem sajnálni Csikóst [link]

EQMontoya: "ezeket a problémákat egy tisztességes állapotfelmérésnek illett volna kihoznia."

Itt az állapotfelmérés. [link]

Give them hell Ukraine!

(#32118) zack válasza roberto211 (#32093) üzenetére


zack
nagyúr

Csodálkozol? :U 15 fok felett szigorúan csak nyári. Csoda, hogy le tudtál lassítani.
Ezért kell nyári gumira költeni, és nem ezen spórolgatni. Vagy ha már téli, akkor nem kell 200 körüli tempóval közlekedni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32119) TheProb válasza EQMontoya (#32115) üzenetére


TheProb
veterán

Én meg erre írtam az állapotfelmérésen elhangzottakat. Mivel az állítólagos szakira bíztam, hogy fordítsa le magyarra a papíron leírtakat és mondja meg, hogy h megvehető-e v sem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32120) w333 válasza TheProb (#32119) üzenetére


w333
félisten

Nem kellett volna azonnal megvenni ... tudom hogy kifizetted az állapotfelmérést de várhattál volna legalább 1 napot és belinkelhetted volna ezt az állapotfelmérést, biztos vagyok benne hogy a topikban mindenki azt mondta volna hogy ezt az autót ne vedd meg ! :(

Különben ezt a helyet csak úgy találtad vagy a nepper ajánlotta :F

De most már ezen tényleg kár vitázni, első autó ez most szerintem nagy tanulópénz, és biztos vagyok benne hogy legközelebb körültekintőbb leszel :R

Csináltasd meg és használd még egy pár évig ha már ilyen sokat költöttél rá !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32121) TheProb válasza w333 (#32120) üzenetére


TheProb
veterán

Mondom, hogy én találtam. Simán kerestem egy hivatalos márkaszervizt hozzájuk közel.
De mért, a papíron lévők közül mi az amitől annyira szarnak tűnik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32122) w333 válasza TheProb (#32121) üzenetére


w333
félisten

Őszintén ... hát úgy minden ! :((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32123) lenko válasza Integrale (#32110) üzenetére


lenko
aktív tag

Igen, G4 nincs 1m alatt, ha van is abba klímán kívül meg max 4 el ablakon kívül nincs semmi egyéb extra a "jó" plüss üléssel egyetemben. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#32124) EQMontoya válasza TaaT (#32117) üzenetére


EQMontoya
veterán

"Teljes alváz korrodált (nagyon)"
Nincs több kérdésem.

Same rules apply!

(#32125) TheProb válasza w333 (#32122) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem azt mondták, hogy semmi kirívó nincs, csak ami egy 16éves autótól "elvárható".

Amúgy értem én amit Qru is mondott, hogy ezek inkompetens barmok. Csak ha a laikus az állítólagos szerelőre nem bízhatja magát akkor ki az istenre? Felbasz, hogy elmegyek vasutasként egy fiat márka szervizbe és utólag derül ki, h netto átbasztak, mert baromságot mondtak. Ha meg én vittem volna embert az nem tud alánézni, rendesen nem tudja átnézni ő sem, bár ennél biztos jobb lett volna már látom. Persze ez is hozzátartozik a tanulópénzhez.

Ez (szakmámból kiindulva) olyan, mint ha én egy rendszermérnök vagyok a microfosnál, eljönnek hozzám, hogy vizsgáljam felül a rendszerüket, hogy tényleg redundáns-e. Rámondom, hogy igen, persze, semmi gond. Másnap leég a szerverterem és hoppá még sincsenek mentések. Baszhatjátok, IT szempontból megsemmisült a cégetek. Lesarkított példa, de a lényeg ugyan az, az állítólagos szaki véleménykikérésvel kapcs...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32126) MunezXBK válasza lenko (#32123) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább 1M alatt.

(#32127) lenko válasza MunezXBK (#32126) üzenetére


lenko
aktív tag

Én is ezt írtam. :)

[volkswagen_golf_iv_2.0i_127ekm] Kormányt kicserélni 4 vagy 3 ágú bőrre, aztán 10évig autó még.

(#32129) MunezXBK Micsoda probléma kérem szépen... Gondolom így meg se értetted. :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#32128) EQMontoya válasza TaaT (#32117) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerencsétlen Csikós, basszus... :(
Ez nagyon gáz.

Same rules apply!

(#32129) MunezXBK válasza lenko (#32127) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1m=1 méter. ;)

(#32130) tboy93 válasza zack (#32118) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

(#32131) trassher válasza aero. (#32094) üzenetére


trassher
addikt

+1. Ha értem odajön az autómentő akkor megmondom hova vigye, nem pedig oda viszi ahova ő szeretné.

Redmi Note 7

(#32132) Integrale válasza trassher (#32131) üzenetére


Integrale
veterán

Meg csak ugy ott termett az automento a semmibol? Milyen kameran lattak, hogy fustol? :F

"Bad reklám is reklám too"

(#32133) Kornel


Kornel
veterán

A 400k-s punto, és a 300k-s rakoltes:
Szerintem többen is mondtuk, hogy 400k-ert ne vegyen punto2-t, mert nem lesz jó.
Igen, a 440 is 400, és a 470-es meghirdetett ár azt jelentette, hogy max. 370-ert vette meg valakitől a nepper.
Sajnos a tények azok, hogy ennyiért tudott volna venni egy patent swift1-et, vagy punto1-et, de az nem kellett, mert a punto2 az jobb.
De ingyen ebéd nincs.
És mint tobbedszer is kiderül, nem feltétlen érdemes az ársáv aljáról szemezgetni, mert a végén többe lesz a hús, mint a leves.
Most már meg kell csinálni, nincs mese, vagy jó nagy bukoval kiszállni belőle...

W333:

Nem tudom melyik univerzumban élsz, de úgy néz ki, hogy egy párhuzamosan, ha nálad 4-500k-ert jó golf4-et lehet kapni :DD

Szerintem az a baj, hogy itt egyeseknél nem tiszta a jó és a nem jó közti különbség.

Más:

Hétvégén megcsináltam a teljes karpittisztitast a verdan, 5k volt a karpittisztito egy napra, pont jó elfoglaltság volt hétvégére ;)
Jobb lett mint ujan ;)

[ Szerkesztve ]

(#32134) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah csak hogy lássatok csodát, Munez dógozott - ritka kivételes alkalmak egyike, mert ugye a legutolsó talin bevállalta a fényképezést oszt inkább evett helyette :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32135) tboy93


tboy93
nagyúr

No, ugy tunik megoldotott a p0420 hibakod jelenseg. Gyertya csere utan egy hettel meg nem tert vissza es a fogyim is visszaesett 8+ L-rol mar 7,3-ra (tank felenel volt gyertya csere). Autoszerelom tanacsara tankoltam is 40 lityo 100-as omv nyalat, majd magamhoz nyultam a 365Ft-os aratol :P Mi a kulonbseg a premium 95 meg a 100-as benya kozott?

(#32136) MunezXBK válasza bitpork (#32134) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nna, mint már írtam, ha valaki rágyújt benne, 8 napon túl fog gyógyulni! :D

(#32137) bitpork válasza MunezXBK (#32136) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már vettünk 2 doboz cigit amit csak belső használatra szánunk :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32138) Mágus2 válasza bitpork (#32134) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szép munka. :R

(#32139) trassher válasza Integrale (#32132) üzenetére


trassher
addikt

Ez is jó kérdés. Még ha pihenő után történik, a mentő meg a pihenőben állva várja az aktuális "ügyfelet". De ez a kamerás dolog nekem is rejtély.

kornelka: Ennyi pénzért nem is tudom miért ajánlhat bárki mást mint az 1-es stift. Fagyipénzből fenntartható, ha odafigyeltek rá akkor nem is rohad.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32141) Kornel válasza trassher (#32139) üzenetére


Kornel
veterán

De valakinek az nem elég menő!

(#32142) Integrale válasza Kornel (#32133) üzenetére


Integrale
veterán

Na igen, nem mindegy az sem, hogy 470-ert maganszemelytol, vagy neppertol. Utobbi valoszinuleg 300 lehetett, foleg, hogy aranyaiban eleg szep osszeget engedett.

En Bravot vettem volna ennyi penzbol. Szebb, nagyobb, tagasabb, jobb futomu. Bar a belseje annak is csufi, mint a Puntonak.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32143) w333 válasza bitpork (#32134) üzenetére


w333
félisten

Jah hogy ez a te autód volt ... akkor te jártál vele a susnyákban ? :DDD

Különben nagyon szép lett, jól tolja a polírozás ! :K

(#32142) Integrale

+1 a Bravo -ra de akár egy szép kis Delta, maximálisan egyetértek :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32144) Skillet válasza TheProb (#32085) üzenetére


Skillet
addikt

ha nem tudod, mi a kiegyenlítő tartály, akkor hogyan néztél vízszintet?
a kiegyenlítőben (tágulási tartály) kell nézni a szintet, hogy min/max között legyen.

(#32107) TheProb
az, hogy valami bowdeneket nyektettek, és emiatt megoldódott a hátramenet problémája, nem jelenti azt, hogy öntöttek a váltóba olajat.

és nem feltétlenül érzed, ha lóg valami a futóműben. pl minden előjel nélkül kifordulhat a kerék, ha a csonkállvány aljából elszabadul a keresztlengőkar gömbfeje. szóval át kell nézetni a vasat ennél a szerelőnél, akihez menni fogsz!! el kell neki mondani mindent, meg kell neki mutatni az állapotfelmérő lapot is.
nem nagyon tudom, eddig miket csináltál, de az összes fellelhető olajat cserélném a szekérben. váltó, fék, motor... összes szűrőt, beleértve a benzinszűrőt is. gyertyákat. hűtővizet biztosan kap most frisset. egy termosztátot is adnék neki.

de!! szerintem tudod mit diskurálj meg vele leginkább? hogy megtartsd-e az autót. mert ha tényleg kivan az alja, tocsog minden az olajban, kismillió gömbfejet, lengőkart, szilentet kellene cserélni, szarakodik a váltó stb stb... akkor lehet, hogy ésszerűbb lenne itt megállni a dologgal. el kellene adni :(
aztán veszel egy régi swift-et mondjuk 300-ért... kicsit jobban átnézetve, saját szakinál. akár majd a mostaninál :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32145) LógaGéza válasza tboy93 (#32135) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tegnap hozzám is eljött egy szerelő ismerősöm, mondtam hogy hozza már el a diagcuccát, és rádugtuk, ez lett a vége :(
Gyertya nálam nem játszik, nemrég cseréltem. Check Engine nem jelez vissza, és érdekes, a Honda specifikus része a programnak ezt a hibát nem jelezte, csak a Generic ODB. Próbáltuk törölni, de újraindítás után visszadobta...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32146) Qru válasza tboy93 (#32135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg fogsz lepődni: az oktánszám.

#nincsbennetarcsi

(#32147) Kornel válasza LógaGéza (#32145) üzenetére


Kornel
veterán

Okoz kellemetlenséget?
Ha nem, hagyd a fenébe.
Talán még egy gyujtokabel cserét megér, nem csak a gyertyát kell ám cserélni ;)

(#32148) w333 válasza Skillet (#32144) üzenetére


w333
félisten

Rákerestem a Fiat Punto motortérre ... és találtam egy fekete csődört :DDD

mert ha tényleg kivan az alja, tocsog minden az olajban, kismillió gömbfejet, lengőkart, szilentet kellene cserélni, szarakodik a váltó stb stb... akkor lehet, hogy ésszerűbb lenne itt megállni a dologgal. el kellene adni

Pontosan ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32149) Qru válasza LógaGéza (#32145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Két szondád van, egy a kati előtt egy a kati után mér. Az első szondád lesz a sz@r de mivel a második jó értéket mér, ezért nincs chc engine. Nem kell foglalkoznod vele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32150) LógaGéza válasza Kornel (#32147) üzenetére


LógaGéza
addikt

Majd kiderült a fogyasztási adatokból, EGR takarítás óta még nem volt üres tankom.

Amúgy nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól tudom nálam egybe van építve a gyertyapipával a gyújtótrafó, költséges lenne cserélni :(

Qru
Elvileg azok is lettek mérve, azt mondta a srác, ha nem megy 1V felé, akkor általában nincs baj, 0,2-0,8V körül mozgott.
De neked legyen igazad abban, hogy nem kell foglalkozni vele :DDD :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.