Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138601) mexel válasza King Unique (#138599) üzenetére


mexel
veterán

Hibakód az nincs, konkrétan ugyanolyanra visszaáll mintha semmi sem történne. :)
A leírtak hasznosak, köszönöm szépen mégegyszer, holnap még nekifutok ezekkel. :R

(#138602) trialboj válasza King Unique (#138584) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm a tippeket, #138586 plömplöm és #138588 tordaitibi -nek, ez sem tűnik hivatalos win appnak, kár hogy nem építik bele, de hátha stabilabb lesz.
Bocs az offért nem tudtam hogy van rá külön topic.
De ha már úgyis offolok, írja már meg valaki priviben, hogy a fórumon való keresésnél, hogy tudom beállítani hogy elsőnek listázza a kiemelt topikokat? Régóta nem jövök rá, és ami nincs elmentve azt nehezen találom meg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#138603) MasterDeeJay

Valami bug miatt minden gépen a rendszer visszaállítás kikapcsolódik egy nagyobb windows 10 frissítés után. Ez azért is kellemetlen mert az esetek nagy részében pont a frissítés miatt használnám rendszervisszaállítást illetve ott látom egyből mit is telepített fel és mi lehet a hibás. (btw szerintem ilyenkor az árnyékmásolatok is elszállak)
Ma hoztak egy notit aminél már az explorer sem indult el de még a vezérlőpult sem, széthalt az egész ilyenkor pont jó lett volna egy rstrui de persze ki volt kapcsolva. Szerencsémre annyira működött hogy chorme feladatkezelőből elindult és ott töltöttem le mediacreation toolt és frissítettem vele a win10-et de ez nyilván sokkal tovább tart mint egy visszaállítás.
Szóval nincs valami script ami bekapcsolva tartja a visszaállítási pontokat?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#138604) Doky586 válasza MasterDeeJay (#138603) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használd inkább a lemezkép mentést: [link] [link]
A visszaállítás amúgy se túl megbízható módszer..

[ Szerkesztve ]

(#138605) MasterDeeJay válasza Doky586 (#138604) üzenetére

Van veeam agent-es lemezkép mentés de pont az a lényeg hogy ne kelljen egy frissítés miatt az egész lemezképet újrahúzni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#138606) zolee001 válasza MasterDeeJay (#138603) üzenetére


zolee001
őstag

group policy

(#138607) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyo!
Lenne egy kis gondom!
Minden flottul működött. kb 3 nappal ezelőttig, most viszont előfordul hogy a gépem nem bootol be.
Kiírja hogy "Reboot and Select proper boot device..."
Van hogy 1-2 restart megoldja, és egyszerüen bebootol mintha mi sem történt volna, most pl vagy 8 kellett neki...egyszer csak elkapja, bejön, és hibátlan..
Nem értem. Rendszer lenne, vagy SSD, vagy mi lehet ez?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#138608) Lauda válasza Lauda (#138252) üzenetére


Lauda
félisten

KB5005611

19043.1266

(#138609) lovi27 válasza Lauda (#138608) üzenetére


lovi27
addikt

Ma patch kedd van? ;] Vagy már a patch kedd sem a régi... :D

(#138610) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 kulcsot honnan érdemes beszerezni :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#138611) deved111


deved111
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:

Volt egy laptopom amire vásároltam egy windows 10 Home editiont. Ezt a laptopot eladtam és a microsoft fiókomban is töröltem az eszközeim közül. Ezután vásároltam egy PC-t amin most aktiválni szeretném a windows ugyanazzal a kóddal. Elvileg ennek működnie kéne mert a jövőben csak ehhez az eszközhöz lenne rendelve a windows. Azonban amikor a hibaelhárítást lefuttatom az aktiválásra az aktiválható eszközök között nem szerepel a mostani PC-m, holott a microsoft accountomban hozzá van adva az eszköz és a pc-be is ugyanazzal az accounttal vagyok bejelentkezve.

Remélem tudtok segíteni. :R

Előre is köszönöm!

(#138612) tordaitibi válasza deved111 (#138611) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Gyanítom hogy nem a Retail, azaz hordozható liszenszkulcsot vásároltad meg anno.
Ha így van akkor vagy sehogy, vagy a Microsoft jóindulatán múlik hogy telefonos segítséggel át tudod-e vinni.

(#138613) deved111


deved111
csendes tag


Elvileg retail verzió.

[ Szerkesztve ]

(#138614) pendre54 válasza deved111 (#138613) üzenetére


pendre54
addikt

Ez a script önmagában semmit nem jelent arra vonatkozólag, hogy valóban RETAIL verziós.
Lefuttatva nálam is ezt írja ki.
Én úgy 2012 környékén vettem, még a Win 7-hez, egy OEM-es változatot, ezt frissítgettem először Win 10-re, majd voltak alaplap + proci + RAM cserék is, de nálam mindig elfogadta a régi kulcsot. A mai napig, ezzel a lassan 10 éves OEM-es kulccsal fut a Win, és remélem októbertől a Win 11 is.
Egyébként meg itt a fotós bizonyíték, hogy ténylegesen OEM-es a cucc, és eddig túl élt minden alaplap cserét. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#138615) Doky586 válasza deved111 (#138611) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezt a laptopot eladtam és a microsoft fiókomban is töröltem az eszközeim közül"

Szerintem itt elbuktad. Most az új tulaj használja boldogan. :B

(#138616) tordaitibi válasza Doky586 (#138615) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Így van, az eladandó gépen kell megszüntetni az aktiválást, majd az újon ezután aktiválható a retail kulcs.

Van gui is de,
A Parancssor ablakba írja be a következő parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt a Windows 10 deaktiválásához az aktuális számítógépen.
slmgr.vbs / upk

majd,
slmgr.vbs / cpky

Ezzel a registryből is törlődik azaz nem lesz sehogy visszafejthető.
Reboot után a régi Win nem lesz aktivált és a kulcs felhasználható az új gépen.

(#138617) Zoz válasza tordaitibi (#138616) üzenetére


Zoz
őstag

És ezek után ha telepítenek egy szűz Windowst kulcs beírás nélkül, az vidáman fogja magát aktiválni az alaplap alapján.

(#138618) #86564352 válasza lovi27 (#138609) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez egy előzetes, majd ebből lesz a patch tuesday.

(#138619) tordaitibi válasza Zoz (#138617) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor hogyan?

(#138620) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy őskövület Netgear ReadyNAS NV+-om van.
Sokáig vacakoltam vele, sehogy sem akarta felismerni a Win10, most végre sikerrel jártam, az SMB 1.0 aktiválásával.

Ugyanakkor olvastam, hogy sebezhetősége miatt lett ez kiiktatva - tehát nem véletlen. Tudok esetleg mókolni valamit a Windows Defender-ben, hogy ne legyen gondom erre az SMB-re, ugyanakkor a NAS-hoz is hozzáférjek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#138621) lovi27 válasza #86564352 (#138618) üzenetére


lovi27
addikt

A mondatvégi vigyorikat is vedd észre... :U

(#138622) Yeffy


Yeffy
veterán

udv,

tudja valaki, hogy ezen a hirek/idojaras reszen miert egy ujsag ikont latok, es nem aktualisan valtakozo idojarast, mint a ceges laptopon, illetve mas PC-ken? 20H1-em volt, mikor telepult, most frissitettem 21H1-re, de sajnos maradt ugyanez. van valami modja az ikonvaltasnak?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#138623) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Új vasra kívánok költözni tiszta telepítéssel. (Az oprendszerem W.10 Pro.)
A régi hardverből az alaplap és proci kivételével mindent fölhasználok: a lap és a CPU újak lesznek. (A lecserélt lapot és procit idővel elajándékozom vagy eladom...)
Kérdésem: eltávolítsam-e a régi eszközt a MS-fiókomból, mielőtt szétszedem a gépet.
Arra gondolok, hogy a W.10 digitális licencét a hardverazonosító alapján generálták, és az új
hardveres környezetben célszerű lenne "tiszta lappal" indulni. A régi licence nem fog passzolni az új vasakhoz, azokhoz másikat kell majd generálni - egyszerre kettőt pedig nem birtokolhatok...

(#138624) King Unique válasza deved111 (#138611) üzenetére


King Unique
titán

Akkor újraaktiválod a másik PC-n ahogyan azt kell, lásd a linkelt információkat.

(#138616) tordaitibi:
Ez a módszer max. a telepített W10-et inaktiválja átmenetileg, ellenben a hardverazonosító alapján generált digitális licenc ettől nem fog megszűnni és utána is aktiválódhat ugyanazon kiadás, amiről már volt szó itt bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#138625) mexel válasza King Unique (#138599) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy megvan miért nem megy a frissítés a dell laptopon. Ma megcsináltam pár dolgot amit írtál, de csak a 1909 ( azt hiszem) az ment fel. Utána kiírja hogy hiányoznak biztonsági és stb frissítések. Elkezdi keresni, de kilép és utána ugyanezt írja, és onnantól bármit csináltam így megáll.
Elkezdtem körülnézni a gépen és megtaláltam valamit ami talán okozhatja a gondot: KMspico aktivátor :W
Nem szóltak hogy nem eredeti a win. ( illetve nem is tudták - egy kereskedőtől vették a gépet, az alján meg is leltem az ubuntu matricát - a win kód helyett)
Szóval a kísérletezést abbahagytam, mondtam vegyenek egy wint vagy egy kódot, nem egy vagyon, és utána újratelepítünk mindent tisztán, miután mindent mentettünk. ( ha lesz rá időm)

(#138626) King Unique válasza reset (#138623) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az előbb linkelt másik választ, hogyan lehet és kell újraaktiválni a Windows 10-et hardvermódosítás esetén.
Ahol a hardvermódosítás miatt egyébként nem feltéten szükséges minden esetben clean install a 0-ról, megtartható akár a jelenleg telepített Windows 10 is, meg pláne ha a megfelelő előkészületek is megtörténtek (példa), de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#138627) King Unique válasza mexel (#138625) üzenetére


King Unique
titán

Le lett írva, linkelve az útmutatók hogyan lehet manuálisan upgrade-elni (az aktuális 21H1 verzióra), ha a gépházban a Windows Update-en keresztül nem menne. Viszont ha eleve "okosított" Windowsról van szó, + netán még a Windows Update működése is meg van buherálva külső programmal (példa), akkor eleve nincs miről beszélni, ilyenkor vesződjön vele a kereskedő / tulaj, vagy mehet a clean install, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#138628) wr6vhwxeq


wr6vhwxeq
kezdő

Sziasztok.

Segítenétek? A gépem bekapcsoláskor felhozta ezt az automatikus javítás dolgot, de nem tudok túljutni rajta (hurok). Próbáltam párszor újraindítani, rámentem erre az egyszerű indításra vagy mire, de hiába. Visszaállítani nem szeretném, mert akkor két nap menne el és nincs minden lementve.
Olyan megoldás érdekelne, amivel minden megmarad. :(

Köszi.

(#138629) reset válasza King Unique (#138626) üzenetére


reset
senior tag

Köszönöm. Újraaktiválást csináltam már sikeresen a digi-kulcssal, csak az nem volt tiszta, hogy a régi gépen deaktiváljam-e a kulcsot...

(#138630) mrfree75


mrfree75
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. A Win10 Home 21H1-t használok és 1-2 hónappal ezelőtt eltűnt pár ikon. Pl. a Posta, a Számológép, Gépház. Az alkalmazások működnek gond nélkül, ki is lehet őket tűzni a Tálcára, csak az ikon nincs ott. :( Már letöröltem és visszaraktam őket (Posta és Számológép) a Store-ból, de nem javult meg.

Találkozott már valaki hasonló problémával?

Előre is köszi

(#138631) Cs1csó válasza wr6vhwxeq (#138628) üzenetére


Cs1csó
félisten

Készíts az aktuális rendszer build-ednek megfelelő - ha megoldható - Windows telepítőt pendrive-ra és arról bootolva próbáld javítani a rendszert.

(#138632) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Érdekelne , hogy ha van egy Retail win 10x64 elég annyi , hogy a kulcs megadása után , aktivált winen bejelentkezem a Microsoft fiókkal akkor automatikusan hozzá rendeli a kulcsot a fiókhoz ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#138633) wr6vhwxeq válasza Cs1csó (#138631) üzenetére


wr6vhwxeq
kezdő

Ebből semmit nem értettem. Nem értek az ilyesmihez sajna.

(#138634) viperabácsi válasza viperabácsi (#138632) üzenetére


viperabácsi
addikt


Előzőhöz már nem tudtam csatolni a képet.
Ezt írja a win
Ha bejelentkezem microsoft fiókkal akkor hozzárendeli a kulcsot a fiókhoz ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#138635) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#138540) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Valaki ütközött már hasonló problémába? Új google asztali drive-ból szeretnék parancsikont létrehozni, hogy automatikusan elinduljon a progi, de nem engedi...

(#138636) Doky586 válasza viperabácsi (#138634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Mindaddig amíg ki nem jelentkezel helyi fiókba. (De ez utóbbi lehet már megváltozott)

(#138637) viperabácsi válasza Doky586 (#138636) üzenetére


viperabácsi
addikt

Még annyi , ha hozzá rendeli a kulcsot , akkor ha kijelentkezem erről a gépről ( mondjuk eladom ) akkor tovább tudom úgy vinni ,hogy a másik ( új vételű ) gépen telepítéskor nem adok meg termékkulcsot , hanem telepítés után bejelentkezem a microsoft fiókkal . Utána automatikusan aktiválja a fiók a wint ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#138638) Doky586 válasza viperabácsi (#138637) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem jelentkeznék ki..! hanem törölném az os-t. Aztán a weboldalon a licensz átrakható a régiről az újra.

De ezt egyszerűbb lenne kipróbálnod, és látnád a webes felületen hogy mi történik ott.

(#138640) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Heló.

A windows 11-ben ez mire jó? értelme van valami, vagy ha nincs bekapcsolva, nem fog működni, vagy feltenni sem engedi majd a w11-et ? vagy ez mit szolgál mi lesz jobb ettől? valaki tud róla valami pontos infót, és persze olyat ami érthető? előre is köszönöm :R :R
TPMTrusted Platform Module (TPM) version 2.0.

(#138641) viperabácsi válasza Doky586 (#138638) üzenetére


viperabácsi
addikt

Milyen weboldal ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#138642) Doky586 válasza viperabácsi (#138641) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

https://account.microsoft.com/

(#138643) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

amúgy azt valakit mondja már meg, ha lesz szives, hogy a főkapcsolóra nekem bevan állítva,. hogy ha megnyomom, akkor kapcsoljon ki a gép,. de most semmit nem csinál. és az energiaséma teljesítménycentrikuson van. eddig működött mindig, most nem. bár új gépház, lehet azért. de bekapcsolni viszont betudom kapcsolni,.de amit ezt beállítottam rá, nem akar kikapcsolni mint régen 1 gombnyomásra. valaki, milehet a probléma?

(#138644) Sub-ZeRo válasza Ga3rieL (#138640) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A biztonság miatt követeli meg az MS. Szerintem csak azért köti ehhez az MS hogy vegyél olyan gépet ami támogatja a tpm 2.0-át. 3-4-5 éves gépek tutira támogatja a régebbiek nem.

A CPU-s követelmények mellett a TPM, vagyis Trusted Platform Module megléte is alapkövetelmény lesz a Windows 11 számára. A TPM egy viszonylag régi, lassan két évtizedes fejlesztés, amely sokáig csak egy opcionális kiegészítő volt a konzumer PC-kben. Nem csoda, hogy a TPM-et a Windows már jó tíz éve támogatja - a modul többek között egy a titkosítási kulcsok tárolásáért és egyéb biztonsági funkciókért felelős hardverkomponens, amelyre többek között a Device Encryption, a Windows Defender System Guard, illetve opcionálisan a BitLocker is támaszkodik.

Ez olyan mint a Ryzen szériából az 1-et nem támogatja, de a 2-őt már igen.
Az első szériára rá lehet elméletben eröltetni a 11-et, de fontos frissítést nem fog kapni a gép mert nem támogatott.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#138645) King Unique válasza Ga3rieL (#138640) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 11 témának van külön topikja Windows 11 néven, az azzal kapcsolatos kérdéseket értelemszerűen ott kellene feltenni és nem a Windows 10 topikban...

(#138646) Ga3rieL válasza Sub-ZeRo (#138644) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

értem, köszi szépen az infót , ám hogy most akkor engedélyezve van, akkor mindent megfogok kapni minden nagyon szükséges frissítést is?

(#138647) Doky586 válasza Ga3rieL (#138646) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2025-ig megkapsz minden frissítést win10 re.

(#138648) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#138643) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és erre esetleg valamit, tud valaki?

(#138649) viperabácsi válasza Doky586 (#138642) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi megnézem :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#138650) Yeffy válasza Yeffy (#138622) üzenetére


Yeffy
veterán

:U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.