Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139751) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Nyomozom, mi a fene gyártja nekem a hdd kotorászást megállás nélkül a win10-en. Rátaláltam a Nirsoft-ék event kukucskálójára, és találtam egy processzt, ami majdnem minden másodpercben gyárt egy logot. Ilyesmit (szétdaraboltam a könnyebb olvashatóságért):

Event Time: 2021-11-18 07:52:55.011
Record ID: 33614
Event ID: 216
Level: Warning
Channel: Microsoft-Windows-AppxPackaging/Operational
Provider: Microsoft-Windows-AppxPackagingOMDescription: App manifest validation warning: Declared namespace http://schemas.microsoft.com/developer/appx/2015/build is inapplicable, it will be ignored during manifest processing.
Opcode: Parse Manifest (11)
Task: Manifest (4)
Keywords: 0x8000000000000000
Process ID: 15248
Thread ID: 7684
Computer: DESKTOP-1Q2IC38
User: NT AUTHORITY\SYSTEM
Log File: <ures>

A konkrét alkalmazást sajnos nem említi (nem is értem). És van ilyen log üzenetből kb minden másodpercben egy. Óránként 3200+ :Y Eszi a gépemet, és csúnyán. Hogyan tudom kideríteni, mi a fene próbál olyasmihez nyulkálni, amihez semmi köze? A log-ban nincsen több adat :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139752) hhgygy válasza King Unique (#139740) üzenetére


hhgygy
senior tag

Legfeljebb LESZ, mert hónapok óta nem működik a hálózatos nyomtatás. Találtam egy "tutti" megoldást pont tegnap, de annyi lépésből áll, hogy én biztos, hogy nem kezdek bele.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139753) tomchy válasza hhgygy (#139752) üzenetére


tomchy
tag

Sziasztok!

Időről időre elöjön egy probléma, aminek nem találom a megoldását.
A képernyő felső sávja "lefagy". Ez azt jelenti, hogy egy felső szakasz (10% körül) fekete lesz és nem működik. De csak némelyik alkalmazással!
Pl: Chrome, Edge, Firefox, Opera, míg Vivaldi működik.
Ha jobb klikkel kattintok a sávra, akkor vagy "átkattint" azon a szakaszon háttérben lévő ablakra vagy ha az az alkalmazás is "sérült", akkor az asztali menüt hozza fel.

Eleinte Chrome (vagy valamelyik pluginje) hibának gondoltam, de most más appnál is látom.

Próbálkoztam a feladatkezelőben kilövöldözgetni mindent, aztán újra megnyitni, de hiába.

És nem találtam semmilyen összefüggést semmivel (tehát hogy valamelyik program megnyitása után jelentkezne csak).

Nem gép függő, mert két tök más eszközön (Dell laptop, intel procival és Lenovo sokkal újabb Ryzennel) is előjön. De mégis valamelyik programhoz kötődhet, ami ezen is, azon is rajta van. De melyik? :( Hogy lehetne ennek a végére járni?
Mert csak újraindítással javítható meg.

Köszi az ötleteket!

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#139754) blurayvevő


blurayvevő
csendes tag

Üdvözletem!

A következő probléma megoldásában kérnék segítséget.

Az alább linken található programot kellene feltelepítenem:

https://www.support.xerox.com/hu-hu/product/xerox-centreware-web/downloads?platform=win10x64

Ez ahhoz kell, hogy egy xerox b215v_dni típusó nyomtatón kikapcsoljam a config jelentés nyomtatását. Ugyanis bekapcsoláskor jelentést nyomtat, amit állítólag csak a CentreWare Web program telepítése után lehetne kikapcsolni. Alapesetben nem települ. Elvégeztem a telepítő hibaüzenetében leírt szolgáltatások bekapcsolását (pl. ISS URL Rewrite module install......, ISS és META.....Dinamikus..........)stb.stb.stb.

Példa az első hibaüzenetre:

Most ott akadtam el, ahol a következőt kéri bekapcsolni: enable basic authentication


De nincs a biztonság fül alatt.
Megköszönöm, ha valaki leírja a részletes lépéseket, hogy tudjam telepíteni a gyönyörű programot.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#139755) Lauda válasza Lauda (#139591) üzenetére


Lauda
félisten

Ma frissítettem 21H2-re, de hogy mit is telepített, az nem látszik sehol a frissítési előzményekben. :DDD

Mindegy, a jelenlegi verzió:

19044.1348

(#139756) King Unique válasza Lauda (#139755) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azért, mert az csak a nemrég említett 21H2 enablement package, ami telepítése a gépházban a frissítési előzményeknél nem feltétlen, ellenben a vezérlőpultban már megjelenik, + ott szükség esetén el is távolítható és azzal megoldható a visszaváltás az előző verzióra (21H1). ;)

[ Szerkesztve ]

(#139757) Lauda válasza King Unique (#139756) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :R

(#139758) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Van 3 meghajtó a gépemben.
Egy 240GB-os SSD- n van a rendszer.
Van még egy 1TB-os HDD, illetve egy 120GB-os SSD.
Amikor mindhárom csatolva van a rendszerhez, sokszor meg sem jelenik a bios(f2) vagy a boot menu(f11). Csak fekete képernyő és indíthatom újra a gépet.
Illetve olyan, mintha nem akárná elfogadni a 240GB-os SSD-t. Van, amikor nem választhatom ki a Boot options-nél.
Ha a lemezkezelővel partícionálok a telepítés után, akkor a HDD-nél jelenik meg az elsődleges partíció jelölés.
Ilyennel találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#139759) King Unique válasza féldekás (#139758) üzenetére


King Unique
titán

Ha bekapcsolt gyorsindítás mellett / Shift + leállítás módszer használata nélkül van leállítva a Windows 10, valamint be van kapcsolva a Fast Boot illetve annál az Ultra Fast opció, akkor nem meglepő, ha utána az indításnál egyből a Windows 10 indul és nem lehet belépni a BIOS/UEFI-be. Vagyis ennek tudtában tessék a felsoroltakat beállítani, be/ki kapcsolni!
Ha a 3 db HDD/SSD meghajtónál adatkapcsolati hiba (port, kábel), vagy lemezhiba van, akkor előfordulhat hogy emiatt megakad a bootolás folyamata, nem újdonság. Vagyis szükség esetén tessék a fizikai csatlakozásokat és a meghajtók állapotát (pl. HDS megmutatja) ellenőrizni, szükség esetén cserélni pl. az adatkábelt, vagy a meghajtót!

"Ha a lemezkezelővel partícionálok a telepítés után, akkor a HDD-nél jelenik meg az elsődleges partíció jelölés"

Ha már leírni nem sikerül helyesen, akkor ilyenkor lehetne, lehetett volna screenshotot mellékelni a lemezkezelőről... :B
A létrehozott partíció alapesetben eleve elsődleges lesz, itt vsz inkább ilyesmiről lehet szó az ilyen állapot helyett, vagyis a rendszermeghajtó (240 GB SSD) helyett az 1 TB-os HDD-re került(ek) a rendszer számára fenntartott kicsi partíció(k), ami a nem meglepő telepítés eredménye (példa)...

[ Szerkesztve ]

(#139760) Varoz


Varoz
őstag

Üdv!

Több éve kiválóan működő rendszer és eszköz.
Egyik pillanatról a másikra nem látja a gépem a DAC-omat. Eszközkelezőben sem, másik USB-be dugva sem és másik kábellel sem.
Másik gépen megy. Tuti, hogy a legutóbbi frissítés küldte el, csak nem tudom, hogy mit és hol.
Nehéz úgy eltávolítani vagy bármit csinálni, ha sehol se jelenik meg.
Driverét próbáltam újratelepíteni a programjával, de nem lehet, mert nem látja az eszközt.
Igen volt már pár restart is. Még rendszer visszaállítás is.
Oprendszer build: 19043.1348

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139761) féldekás válasza King Unique (#139759) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi, ránézek!
Most úgy tűnik hogy a windows telepítés során sikerült jól beállítani és alapértelmezett a 240 GB-os SSD.

(#139762) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi alapján dől el, hogy milyen mértékben használódik egy HDD és egy SSD, vagy egy gyorsabb SSD és egy lasabb SSD, és haugyanúgy beállított page fájlokról beszélünk?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139763) King Unique válasza ledgeri (#139762) üzenetére


King Unique
titán

Itt a fizikai RAM mennyisége számít, ami ha nem elegendő, akkor jön képbe a lapozófájl - aminek méretét alapesetben a Windows kezeli, szükség esetén automatikusan növeli / csökkenti - intenzívebb használata, nem HDD/SSD függő, meg nem is az SSD gyorsaságán múlik... Egyébként meg nem világos miért kérdés ez egyáltalán, amikor normál esetben nem kell ezzel foglalkozni, a HDD/SSD elhasználódása miatt pedig megint nem, pláne HDD-nél, SSD-nél meg majd akkor lehet miről beszélni, ha idő előtt eléri/túllépi az írásmenyiség a TBW-t, ellenkező esetben - általában ez a jellemző - viszont totál felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#139764) hhgygy válasza ledgeri (#139762) üzenetére


hhgygy
senior tag

Vannak ilyen extrém tesztek, nyugodj meg, te ha akarod se tudod agyonhasználni a merevlemezt

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139765) seger


seger
addikt

Hálózati nyomtatás nálam még mindig nem megy. Már minden gép lefrissítve.

(#139766) trialboj


trialboj
őstag

Segítség, megőrült a windowsom. Fontos projekten dolgozom, nem mertem installálni a win frissítést, amit nagyon szorgalmasan már legalább 1 hete ajánlgat, mind halogattam, de az utolsó kikapcsolásnál hiába nyomtam a sima shut down gombra, csak felrakta rohadjon apró darabokra aki ezt így programozta. Na természetesen sikerült el is cseszni, ma mikor indítom, feldob valami baromságot a caret browsing-al, firefox megőrült tőle 4x indítottam állandóan lefagyott bármit kattintottam az ablakon, mindenhol tiltani próbáltam, de nem megy, csak megkérdezi hogy akarom-e aktiválni a caret browsing-ot hiába pipálom hogy soha többet ne kérdezze.

A fő probléma hogy firefoxban aktivált valamit, és most ha shiftet nyomok, felhozza a visual styles fület, lent, ami hasonlo az inspector ablakhoz.
Teljes káosz, össze van kuszálva minden, van olyan ablak amit nem enged a többi fölé hozni, mindet le kell minuszoljam hogy lássam.
WTF microsoft, miért nem lehetett várni még 2 hetet ezzel a szutyokkal, utána lett volna időm szarakodni ezzel, most a hajam kihull hogy alig tudok írni, pedig haladni kellene.

szerk
Tessék. újra akarom indítani, ha felnyitom a start menüt, szürkés ablak van felette túl is lóg a start menü keretén, és semmire nem tudok kattintani.
-
újra inditottam de csak hülye minden, állandóan ezt dobálja fel bármit akarok írni egy új felületre, hol lehet letilteni örökre ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139767) Szirtimorc válasza blurayvevő (#139754) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ennyit találtam:

Basic Authentication
--------------------
To comply with HTTP specifications, most browsers support basic authentication. Basic authentication is a security method that uses a standard HTTP mechanism in which user information is sent and received as clear text. It uses a base64 encoded string that contains the username and password. The term clear text indicates that data is transmitted as clear readable text characters rather than as binary bit-streamed information, which is not text-formatted. The encoded usernames and passwords are used when IIS prompts for a valid Windows® user account and password.

This option can be changed after the installation of Xerox CentreWare® Web by performing the following steps.

1. Choose Start>All Programs or Programs>Administrative Tools>Internet
Information Services or Internet Services Manager.

2. Open the Properties tab of the Xerox CentreWare® Web Directory.
Expand (click the +): local server and Default Web Site. Right-click
Xerox CentreWare® Web and select Properties.

3. Modify the Basic Authentication setting: Select the Directory Security
tab and under the Anonymous access and authentication control section, click the Edit button. You can then turn Basic Authentication on or off by selecting or deselecting the Basic Authentication checkbox and clicking Yes, Select All, or OK as necessary.

(#139768) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, hogy itt kérdezem meg.
Vett a fiam egy ASUS Gamer billentyűzetet.
Viszont rendszerindításkor a Del, ill. F12 billentyűre nem reagál a rendszer, hogy előhozzam a BIO-t, vagy a BOOT menüt.
A síma billentyűzettel nincs ilyen gond.
Mit, ill. hol kell beállítanom, hogy rendszerindításkor reagáljon ezekre a billentyűkre?

(#139769) ledgeri válasza King Unique (#139763) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& #139764 hhgygy
Oké, másképp fogalmazva: mi alapján dönti el a Windows, hogy adott "RAM-ba már nem fér több adat, ki kell pakolni a felesleget háttértárra" helyzet esetén, hogy melyik meghajtóra íródjon az ami éppen nem fér a RAM-ba? Van egy algoritmus és paraméterek, vagy "ahol több a hely, és aktuálisan van I/O"? Ez bármilyen registry, vagy hasonló dolgokkal módosítható-e?

K.U. Az alapbeállítás nem minden esetben a " biztos, hogy mindenkinek a lehető legjobb"

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139770) -Nomad-


-Nomad-
tag

Sziasztok! A gépem gyakran magától újraindul. Hol tudom megnéni a naplófájlokat hogy milyen hibával indul újra?

[ Szerkesztve ]

(#139771) King Unique válasza trialboj (#139766) üzenetére


King Unique
titán

Talán annyira nehéz rákeresni (pl.: [link], [link]), hogy ez micsoda és szükség esetén kikapcsolni, bejelölni a megjelenő ablakban hogy többet ne kérdezzen rá, vagy mi? :B
Aztán nem derült ki, hogy pontosan milyen Windows 10-verzióról és milyen Windows-frissítésről van szó, de pl. esetemben több verzió használatánál mindenhol naprakészre van frissítve a rendszer, mégsem tapasztaltam eddig ilyet, max akkor jelenik meg ez az ablak, ha megnyomom a böngészőben az F7-et... + Ha már frissítés, akkor szükség esetén a gépházban 5 hétig szüneteltethető, szóval ez az 1 hete ajánlhatja és miért nem várt 2 hetet a telepítéssel pár kattintással elintézhető lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#139772) King Unique válasza ledgeri (#139769) üzenetére


King Unique
titán

De azt azért csak jobban tudja a Windows mikor mekkora méretű lapozófájlra van szüksége és éppen azért alapesetben nem szokás piszkálni, sőt akkor szokott gond lenni, ha a user jobban akarja tudni és helytelen méretet állít be, vagy éppen letiltja... :B A kérdés miértje pedig továbbra sem világos, meg hogy minek kell ezt ennyit ragozni, amikor alkalmazásfüggő is lehet, pl. egyes memóriaigényes tervezőprogramok, játékok még sok fizikai RAM esetén is előszeretettel nyüstölik a lapozófájlt, illetve problémáznak annak hiánya vagy kis mérete miatt (példa).

(#139773) ledgeri válasza King Unique (#139772) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyszerűbb ha azt írod, hogy nem tudod, minthogy arról győzködsz, hogy mivel te nem érted hogy nekem miért kellet, emiatt nekem sem lehet rá szükségem, hogy tudjam miként működik.
Nem hinném, hogy X alkalmazás dönti el, hogy ha a cuccai nem férnek ramba, akkor ő csak X, Y drive-ra megy, vagy ha mégis, akkor meg miért nem ez a válasz anélkül, hogy menne mellé a "de az alapértelmezett a legjobb számodra", ami már többszörösen, csak itt a topikban is hamisnak bizonyult.
A lapozófájl mérete meg nem is volt említve, mert nem az a kérdés, direkt úgy kezdtem, hogy "ugyanúgy beállított page fájlokról beszélünk" ami nem jelenti, hogy nem léteznek, azt sem egyértelműsíti, hogy hogy fix méretűek, és nem zárja ki hogy "a rendszer kezeli őket"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139774) King Unique válasza ledgeri (#139773) üzenetére


King Unique
titán

Egyszerűbb lenne ha leírnád, hogy pontosan miért, mi célból annyira lényeges ez, meg mégis mi köze a HDD és SSD témához, ami még mindig nem derült ki és lehet nem is fog, nem véletlenül, pont ezért értelmetlen ez az egész fejtegetés... :B
Ha nem megy a szövegértelmezés, akkor segítek, hogy az lett leírva, hogy az alapértelmezett beállítás miszerint a Windows kezeli a lapozófájl méretét, általában oké szokott lenni, de szükség esetén beállítható akár manuális méret is ha tudja a user hogy mit csinál és megfelelő értéket ad meg, a linkelt példa meg pont azt szemlélteti hogy a user által beállított értéknél volt gond, tehát ez a "többszörösen, csak itt a topikban is hamisnak bizonyult" fals állítás nem világos mégis mire van alapozva. Ja, megvan, kb semmire... :D
Ez nem a telejósda, nem ennek a topiknak, az itt lévő tagoknak a feladata kitalálni, hogy a kedves kérdező vajon mit hogyan értett, mire gondolt, legközelebb lesz szíves leírni világosan már az elején. ;)

[ Szerkesztve ]

(#139775) Varoz válasza Varoz (#139760) üzenetére


Varoz
őstag

A lapozófájlról való felesleges vita helyett inkább erre írjatok valamit! :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139776) Fire/SOUL/CD válasza Varoz (#139775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredetileg azt írtad, hogy még rendszer-visszaállítást követően sem megy a dolog... :F
Visszapakoltál egy olyan mentést, ahol még nem érkezett meg a frissítés (ami szerinted okozta a problémát) és úgysem megy?

Más USB-s eszközt tudsz csatlakoztatni, pl. egy mezei Pendrive-t és azzal semmi gond?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139777) Varoz válasza Fire/SOUL/CD (#139776) üzenetére


Varoz
őstag

Igen és igen minden más tökéletesen megy.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139778) Fire/SOUL/CD válasza Varoz (#139777) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az igen... Esetleg az itt található GhostBuster/DevManView/Device Remover valamelyikének segítségével, takariítsd ki a rejtett USB meghajtókat.
(DAC adddig lehúz, progival takarít, gép restart, DAC csatlakoztat, aztán meglátjuk...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139779) tordaitibi válasza ledgeri (#139769) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem mindig az OS dönt a lapozóba kihelyezésről.
Évek óta nem űzöm már, lehet azóta változott de némelyik Photoshop el se indult 8G rammal se ha nem volt pagefile.
Azt hogy melyik alkalmazást mikor és milyen mértékben teszi ki a lapozóba az egy igen összetett doklog.
Pl. sokan a mai napig ram boosterekkel nyúzzák az Androidot pedig a legjobb ramkezelése van szerintem.
Jobb ebbe nem beleavatkozni mert biztos hogy az os tervezői nem 1-2 munkaóra után állították be a fizikai ramkezelést, az esetleges ram tömörítést és a lapozóba kihelyezés paramétereit.

Übervacak mini pc-vel nyomulok otthon, 2g rammal és azt megállapítottam hogy a gyári beállításokkal a Win sokkalta később kezd el lapozni mint egy Linux. A Win kb. a ram 25-30 %át igyekszik tartani hirtelen fellépő ramigényes frissen indított folyamatoknak, a linux meg kb. a felénél már swappol. Linuxon ez egy 1 soros paranccsal 0-100 ig beállítható de életemben nem babráltam, akik így állították be gyárilag, tutira tudják a miérteket.

Az meg hogy több meghajtón van lapozó szerintem hülyeség.
Legyen a leggyorsabb meghajtón. Az kézifékkel autózik aki egy ssd megléte mellett kihelyezi a lapozót egy green szériás tetűlassú hdd-re.

Az ssd-k hőskorában volt ez kímélős mizéria de élő példaként mutathatok neked egy 2007 körül méredrágán vett 30GB ssd-met ami 11 évet ment, ebből 5 évet nonstop egy htpc-be és a benchmarkja picit jobb mint újkorában, a kondíciója 98%.
PB nagyságrendet viselnek el és már mindegyikben benne van a cellafáradás kiküszöbölése.
Persze egyszer meghal de addigra amúgy is elavul.

A legújabb coinbányászattal hónapok alatt leölhető de ez otthoni használatra nem a legjellemzőbb.

(#139780) svgyula válasza Varoz (#139777) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha rádugod a gépre az vezérlőpult-rendszer-eszközkezelő-ben mit mutat? Nézd meg rádugott állapotban. Valószínűleg felkiáltójeles
háromszög lesz az eszköz mellett. Akkor jobb klikk és az illesztő csere a telepítő használatával talán megoldja a problémát. Nyilvánvalóan a win önkényesen felrakott egy univerzális drivert amit ráerőszakol akkor is ha az eszköz nem működik rendesen vagy egyáltalán. Ezt nyilván azért van amit évekkel ezelőtt leírtam -> vegyél új eszközt! Igen jó példa erre a win 11.........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139781) Varoz válasza Fire/SOUL/CD (#139778) üzenetére


Varoz
őstag

Ghostedként megvolt a DAC, eltávolítottam, de nem segített és azóta nincs is ott.
Egyéb ötlet?
Közben egy programmal ezt találtam a DAC-ot bedugva.


svgyula

Az ilyen okoskodásokat hanyagoljuk, kösz!
Főleg, hogy el se olvastad amit írtam, pedig direkt leírtam, idézem: "Egyik pillanatról a másikra nem látja a gépem a DAC-omat. Eszközkelezőben sem"

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139782) svgyula válasza tordaitibi (#139779) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
"A legújabb coinbányászattal hónapok alatt leölhető de ez otthoni használatra nem a legjellemzőbb"
Hát egy youtube videó szerint nem sőt! fűteni is lehet egy enyhén vicces videó szerint egy ócska géppel is :))

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139783) Fire/SOUL/CD válasza Varoz (#139781) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem sok mindent tudok erre már mondani, talán még 1 dolog.
Állítsd le a gépet, áramtalanítsd (ne újraindítsd) várj egy kicsit (5-10 sec), dugd vissza a DAC-t, oda, ahol legutoljára még ment és kapcsold be a gépet, hátha "magához tér".
Sajnos más ötletem hirtelen nincs... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139784) Varoz válasza Fire/SOUL/CD (#139783) üzenetére


Varoz
őstag

Köszi azért. Legalább már van egy program ami látja is. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139785) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Ma frissült nálam erre az új kinézetű Store-ra és látom nem engedi hogy microsoft fiók nélkül telepítsek bármilyen Appot. Ezt most vezették be vagy nálam van valami gond?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#139786) Krystal_s válasza ledgeri (#139773) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez a téma engem is foglakoztat. Pl egy olyan gépen, amin csak netezek, ott a böngésző lapozófájl írást átállítottam, hogy csak a RAM-ba menjen. Állítólag az gyorsabb egy jobb SSD mellett is. A Win lapozófájlt pedig korlátoztam 4 GB-ra, a gépben 8 GB ram van. Leírások alapján úgy gondoltam ez így megfelelő beállítás. 150-es net mellett minek írjon ki mindent SSD-re? Felesleges...
Erre már nem először futottam ebbe a hibába -> Gép befagyott....

Úgy emlékszem Youtube ment közben, de hát ez akkor sem normális. Azt mondanám ez a böngésző hibája, DE miután bezárom a böngészőt a Windows miért nem üríti ki a lapozófájlt, ami a böngészős cuccokkal telt meg? Szóval a Win is hülyén kezeli és sok felesleges dolgot irkál ki.

(#139787) Zoz válasza Krystal_s (#139786) üzenetére


Zoz
őstag

Pont az ilyen jelenségek miatt nem ajánlott piszkálni.
10-20 évvel ezelőtt az volt az értelme a fixre állításnak, hogy egybe foglalja le a még üres vinyón, ne legyen töredezett a pagefile.sys, méretnek meg a fizikai memória kétszerese volt ajánlott.

(#139788) Cs1csó válasza Zoz (#139787) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Nem értem pl. Windows 10 szintű oprendszernél minek b.zerálni.

(#139789) Geth válasza Cs1csó (#139788) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem szórakoztató olvasni, hogy belenyúlkál, összeomlik, majd kihozza, hogy a rendszer hülyén kezeli :DDD

(#139790) ledgeri válasza tordaitibi (#139779) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem a kihelyezés, nem helyezés a kérdés, vagy hogy kell-e a lapozófájl megléte, vagy sem, hanem, hogy mi alapján dől el, hogy mi mire kerül, ha több darab, több féle meghajtón van lapozófájl.
Nem hiszem, hogy a tervezők tökéletes homogén entitásnak tervezték meg a bárámilyenféle meghajtóra rakható lapozófájlt, előidézve azt a potenciális esetet, mikor gyorsan elérendő kis adatok pont HDD.re kerülnek, annak ellenére, hogy van egy M2-es SSD is a rendszerben.

#139774 King Unique
én írtam: mi alapján dönti el a Windows, hogy adott ... helyzet esetén, hogy melyik meghajtóra íródjon az ami éppen nem fér a RAM-ba?
Erre te: azért csak jobban tudja a Windows mikor mekkora méretű lapozófájlra van szüksége...
Erre én: A lapozófájl mérete meg nem is volt említve, mert nem az a kérdés
Erre te: Ha nem megy a szövegértelmezés, akkor segítek, hogy az lett leírva, hogy az alapértelmezett beállítás miszerint a Windows kezeli a lapozófájl méretét

A windows aktuális működését miben befolyásolja az, hogy te dudod, hogy nekem mire kell a működéséről szóló információ? Mintha azt kérdezném, hogy hogyan működik az autó sebességváltója, te meg addig nem mondod el, míg el nem árulom, hogy hova akarok autózni....

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139791) UnSkilleD válasza ledgeri (#139790) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerinted a ms programozóin kívül ki a fene tudná hogy pontosan hogy működik?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#139792) King Unique válasza ledgeri (#139790) üzenetére


King Unique
titán

Jó, hát akkor ne írd le, nekem 8, meg az ilyen pihent kérdésekkel majd foglalkozik az aki akar, meg majd 10 hozzászólás múlva talán kiderül hogy pontosan mi a helyzet, mint ahogyan utólag derült ki az is, hogy jelenleg több meghajtón van lapozófájl... :D
Apropó, ha már az itteni írogatásra, okoskodásra van kapacitás, akkor arra is kellene legyen, hogy szükség esetén manuálisan beállítani a lapozófájl helyét, adott meghajtón be/ki kapcsolni, ha az automatikus kezelés annyira nem felel meg, stb. ;)

(#139793) ledgeri válasza UnSkilleD (#139791) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mert a windows úgy jön ki, hogy semmi sem paraméterezhető, ugye? Meg csak a nyers, zárt kód létezik, mögöttes logika nem... Olyan meg hogy Registry-kulcsok... Ki hallott olyat?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139794) Krystal_s válasza Zoz (#139787) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nekem min 400 - max 4000-re van állítva, nem fixre. Tudod miért, mert Firefox miatt egy idő után kb végtelen virtuális memóriát enne meg, amit nem képes felszabadítani a rendszer, csak azt érzed, hogy beáll és kész 99%-os memóriahasználattal...

Geth: Jó szórakozást! Szerintem vegyél még jó sok RAM-ot, az a biztos, mert éhes a Win és meg kell neki adni, amit akar. 😉

UnSkilleD: Ahogy elnézem az utóbbi években nem igazán tudják ők sem....

King Unique: "szükség esetén manuálisan beállítani a lapozófájl helyét, adott meghajtón be/ki kapcsolni, ha az automatikus kezelés annyira nem felel meg"
400 - 4000 volt nálam megadva és nem volt neki elég. Szerinted 8 GB mellett mekkora lapozófájlt érdemes megadni ilyen esetben?

(#139795) Geth válasza Krystal_s (#139794) üzenetére


Geth
addikt

16 GB van mindegyik gépbe perpill, page file mindenhol alapon. Soha nincs problémám vele. Firefoxot nem vágom, Chrome van mindenhol. Tanácsot nem kértem, majd ha meg akarom borítani a rendszert, kérek :)

[ Szerkesztve ]

(#139796) Doky586 válasza Krystal_s (#139794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#139797) Krystal_s válasza Geth (#139795) üzenetére


Krystal_s
addikt

De nem érted. Egy sima netezéshez is már min. 16 GB kellene, mert olyan jól van megírva ez a rendszer. Szerinted ez normális?
Annyit nem fejlődött a világ, hogy pár éve még netezéshez bőven elég volt 8 GB, most meg már kevés...

Doky586: Jelenleg nekem is 1156 MB a lapozó... , de csak azért, mert nem indítottam olyan oldalakat, amik miatt gyorsan növekedne a méret.

(#139798) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

enablement package to 21H2

Csak én nem találom és valamit rosszul írtam be???
Vagy visszavonták?

[ Szerkesztve ]

(#139799) King Unique válasza Krystal_s (#139794) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem elég a beállított méret, akkor értelemszerűen nagyobbat kellene (pl. fizikai RAM mérete, vagy annak 1,5-2x mérete), vagy eleve nem piszkálni és inkább a Windowsra bízni, lásd automatikusan beállított méret.

"Tudod miért, mert Firefox miatt egy idő után kb végtelen virtuális memóriát enne meg"
vs.
"Szerintem vegyél még jó sok RAM-ot, az a biztos, mert éhes a Win és meg kell neki adni, amit akar"

Ha eleve a böngésző zabálja a RAM-ot, virtuális memóriát, akkor nem világos az miért a W10 hibája, de mindegy. :))

(#139800) King Unique válasza Doky586 (#139798) üzenetére


King Unique
titán

KB5003791: Frissítés Windows 10 21H2-es verzióra egy enablement package használatával

A frissítés beszerzése

Kiadási csatorna | Elérhető | Következő lépés

Windows Update és Microsoft Update | Igen | Nincs. Ezt a frissítést a rendszer automatikusan letölti és telepíti a Windows Update-ből. A frissítés neve Feature Update to Windows 10, version 21H2.

Microsoft Update katalógus | Nem | Ez a frissítés csak a többi kiadási csatornán keresztül érhető el.

Windows Server Update Services (WSUS) | Igen | A frissítés automatikusan szinkronizálni fog a WSUS-sel, ha a Termékek és besorolások beállításaként a következőket adja meg: Termék: Windows 10 Besorolás: Frissítések

Az egyik korábbi válaszban viszont linkelve lett több leírás, útmutató, amelyekben van letöltési link.

Download and Install KB5003791 Windows 10 21H2 Enablement Package
How to upgrade Windows 10 version 21H1 to 21H2 right now (KB5003791)

Már ha okvetlenül a manuális letöltés és upgrade a cél, mert alapesetben ugye adja magát a gépházban a Windows Update.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.