Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139601) pinnacle válasza Pyttawrx (#139599) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Pont az újratelepítést szeretném elkerülni. Kellene valakit találni, akinek hasonló problémája volt, és talált rá megoldást.

(#139602) Pyttawrx válasza pinnacle (#139601) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ahogy írtam teszteld.

(#139603) Tommedli válasza King Unique (#139600) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Hát igen, valóban nem. Ezt neki kéne módosítania, vagy ha nem, akkor újat létrehoznia. Igen tudok róla, hogy ez csak egy build szám átíró, illetve funkció élesítő frissítés lesz. Sokat olvasom ezt a fórumot, az elmúlt ötvenezer hozzászóláson biztosan átrágtam magam az elmúlt egy évben. A 11-essel is naprakész vagyok. Követem az indulása óta. Egy használaton kívüli HDD-re feltettem, de... Mindegy, egyenlőre nem. Jó ez a 10 még... Sok okosságot lehet tanulni ezeken a fórumokon. Igen még az is lehet, hogy nem is volt köze a fenti problémához. Mindegy, most jó mint mindig ez előtt. Majd ha jön a 21H2 akkor kiderül. :K

[ Szerkesztve ]

(#139604) King Unique válasza Tommedli (#139603) üzenetére


King Unique
titán

Ami normál esetben meg is történik, az hogy te most külön átméretezted, az lehet pont felesleges volt.
Akár most is kiderülhet, a linkelt hozzászólásban ott van a 21H2 Enablement Package letöltési link. :))

[ Szerkesztve ]

(#139605) Tommedli válasza King Unique (#139604) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Köszönöm King Unique.
Na így sem frissítettem még. (Illetve, nem mertem. :N )
Kb ötször írtam be rosszul az elérési utat a parancssorba. :B
Teljes siker, rögtön feltette. Volt vagy kemény 10 másodperc.
21H2
19044.1348
Windows Feature Experience Pack 120.2212.3920.0
Örömésbódottá. :DD

[ Szerkesztve ]

(#139606) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi történik ha egy mlink célmappája olyan meghajtón van ami leválasztásra kerül? (kikapcs-bekapcs között, vagy működés közben)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139607) King Unique válasza Tommedli (#139605) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az Enablement Package módszerrel az upgrade ilyen gyors és szükség esetén utólag eltávolítani, azaz az előző Windows 10-verzióra visszaállni is egyszerű. :K Igaz a 21H2 funkciófrissítés hivatalosan még nem jelent meg Windows Update-en a nagyközönségnek, de hamarosan az is csak ezt a kis frissítést fogja felajánlani 2004, 20H2, 21H1 verzióknál, mint már említve volt.
Ha lefutott az upgrade gond nélkül, akkor pedig a WinRE partíció mérete is oké, nem kellett manuálisan megnövelni, meg pláne nem egy ilyen kicsi frissítés miatt, vagyis igen, öröm és bódottá. :))

(#139608) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Adott egy Win 10-es media center PC-m, amin nincs alapértelmezésben se billentyűzet, se egér, se monitor, se semmi. Ha nagyon kell, akkor egy bluetooth-os billentyűzet/egér (air mouse) kombóval tudom vezérelni, de ezt csak akkor használom, ha nagyon kell. Alapból csak a média tartalmak megosztására használom a helyi hálózaton.
A kérdésem, hogy az mennyire gáz, vagy mennyire lehet gáz a Win 10-nek, hogy simán csak a bekapcsoló gombbal benyomom a gépet, elindul háttér szolgáltatásként a Seviio, és kész. Másra nincs is szükségem, be se lépek a Win 10-be. A kikapcsolásnál meg egy USB-re dugott infravörös PC-s távirányítóval simán kikapcsolom a gépet.
Ez a használat hosszabb távon mennyire cseszheti szét a Win 10-et, vagy tök mind1? Előre is köszi! :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139609) Geth válasza Spec (#139608) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem ebbe semmi extra dolog nincs.
Én is szoktam a bekapcsoló gombot használni :)

[ Szerkesztve ]

(#139610) Spec válasza Geth (#139609) üzenetére


Spec
őstag

Nyilván, nem ez a lényege a kérdésemnek. Hanem az, hogy egyrészt általában nem lépek be a rendszerbe, nem nyomok rá semmire, mondjuk frissítési értesítésekre, és a végén kikapcsolásnál se szépen kilépek a szokványos módon (Start menü -> Főkapcsoló -> Leállítás), hanem a linkelt távirányítóval kinyomom a gépet. Ez mennyire cseszheti szét a rendszert, ez a kérdés.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139611) Geth válasza Spec (#139610) üzenetére


Geth
addikt

Ha a távirányító is rendes shut down-t kér, akkor tökmindegy. Max. havonta ránézel, hogy áll frissítéssel. Vagy frissül/újraindul magától. Egyébként belépni nem kötelező :)

(#139612) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam aktív Windows Server-es topikot, ezért itt teszem fel a kérdést, hátha tud valaki segíteni.
Szóval adott egy Win2019Server, amit RDP-vel érnek el a (domain)felhasználók. Azt szeretném megoldani, hogy néhány felhasználó (nem mind), ha lekapcsolódik a munkamenetről(bezárja az RDP ablakot), akkor bizonyos idő után léptesse ki őket. A domain serveren (másik gép) beállítottam a felhasználóknál ezeket, de sajnos akkor sem lépteti ki őket.
Van valakinek valami ötlete/megoldása?

Köszi mindenkinek előre is!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#139613) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Újra megpróbálkozom a kérdéssel, kicsit bővebben kifejtve a problémát:
Van egy T480s típusú laptopom, melyben gyárilag van egy Realtek SD kártyaolvasó beépítve, ami egy 3.0-ás USB hubra csatlakozik. A kártyaolvasó teljesen random módon csatlakozik fel-le, lehetetlen használni, van amikor fájlok másolása közben válik elérhetetlenné. Az eszközkezelőben ilyenkor a rejtett eszközök közé kerül azzal az üzenettel, hogy az eszköz nem csatlakozik a géphez. Az eszköz eseményeinél van olyan üzenet is, hogy az eszköz nem lett áttelepítve:
Device settings for USB\VID_0BDA&PID_0316\20120501030900000 were not migrated from previous OS installation due to partial or ambiguous device match.

Last Device Instance Id: USB\VID_04F2&PID_B614\5&f1b00a7&0&8
Class Guid: {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FFFFFFFFF132
Present: false
Status: 0xC0000719

Ha eltávolítom az eszközt az illesztőprogramokkal együtt, és keresem az új hardvereket, sokszor meg sem találja, vagy behoz egy eszközt, azzal az üzenettel, hogy a port helyreállítása nem sikerült. Van olyan is, hogy elteszi rejtett eszköznek a kártyaolvasót 45-ös hibakóddal, mely szerint kihúztam belőle és nem csatlakozik...
A gépen ez a hibajelenség hónapok óta tapasztalható, a legfrissebb Win 10 Pro-val is tapasztalható volt, tegnap frissítve lett Win 11 Pro-ra és ezzel is ugyanaz a gond, a windows folyamatosan frissítve volt. A driverek is a legfrissebbek, mind a System Update, mind a Lenovo Vantage szerint nincs újabb frissítés rá.
Amiket végigcsináltam még:
sfc /scannow rendszerintegráció ellenőrzés
dism /online /cleanup-image /restorehealth
Diagnosztika/hibaelhárítás: Hardver és eszközök ellenőrzése/javítás
BIOS: load system defaults
USB-vezérlőknél az összes eszköz eltávolítása és újratelepítése
Lenovo Diagnostics rendszerellenőrzés (hibátlanul lefutott)

Ha elveszíti a kártyaolvasót, a DISM legtöbbször visszahozza, és működik, majd megint eltűnik és kezdődik elölről az egész.
Bármi ötlet? HW vagy SW hiba lehet ez?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139614) Spec válasza Brumi (#139613) üzenetére


Spec
őstag

Én ez alapján hardveres gondra gyanakszom. Amikor valami random disconnectel, reconnectel, az ritkán szoftveres gond.
Valami érintkezési probléma lehet. Lehet érdemes lenne szétkapni a gépet, kipucolni, mert akár por, vagy melegedés is okozhat ilyet a hőtágulás miatt. Vagy maga a kártya olvasó, vagy az usb vezérlője, vagy maga az alaplap kezd megdögleni. Elsőre ezt tippelném.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139615) Brumi válasza Spec (#139614) üzenetére


Brumi
senior tag

Azért tippeltem Win-es problémára, mert erre az üzenetre millió találatot dobott (a nincs áttelepítve üzenetre).
Elvileg szerelő hamarosan megnézi a gépet, és ha kell cseréli a kártyaolvasót, ami nem drága tétel. Mivel minden más működik rajta, ezért alaplapot nem cserélnék, mert egy külső olvasó max 10k, az alaplapcsere pedig 300-400k.
Az egész nagyon furcsa, mert olyan mintha a driver hülyülne be, és a DISM helyrerakja. Ennek a logját is megnéztem, és bőszen másolgatta újra a drivereket, amik helyretették. Az jó kérdés, hogy random mitől esik szét a kapcsolat. A Lenovo saját diagnosztikája azt mondja jó a gép, bár le lesz tesztelve más eszközökkel is, amik állítólag jobbak. Ott ki fog derülni, hogy HW vagy SW a gond.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139616) krealon válasza Brumi (#139615) üzenetére


krealon
veterán

Haldokló pendrive is pontosan ugyanilyen üzenetekkel szokta a müködést megtagadni.
Próbáltál más tipusú memóriakártyát használni vagy csak 1 db van összesen?

(#139617) Brumi válasza krealon (#139616) üzenetére


Brumi
senior tag

Van egy pár, de mindegyikkel csinálja, kártyától függetlenül. Sőt, ha nincs benne kártya, akkor is hol látja, hol nem a gép az olvasót.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139618) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi lehet az oka annak, hogy nyugalmi állapotban (max netezés pár oldallal megnyitva) egyszer csak magától elkezdi pörgetni a procit a rendszer hosszú percekig (van, hogy akár félóráig)? Ilyenkor a feladatkezelőben megnézve a SYSTEM pörög 30-45%-on. Ez már régi nóta, nem csak most csinálja, de néha idegesítő tud lenni.
Legfrissebb stabil kiadás, 19043.1348 Windows 10 Home. Köszi minden tanácsot.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#139619) krealon válasza Brumi (#139617) üzenetére


krealon
veterán

A Lenovo-tól letöltött driverrel megy, vagy amit a windows talált magának? [link]
Intel Chipset driver felkerült? [link]

(#139620) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
win10-ről szeretnék streamingelni egy android boxra amin coreelec fut, melyik lenne a legalkalmasabb megoldás? Ftp? smb? vagy nfs?

(#139621) krealon válasza junior11 (#139618) üzenetére


krealon
veterán

Az Eseménynaplóban lenne érdemes kutakodni a terhelés indulása és leállása körüli időpontan.
Process Explorer-rel tudsz thread szinten leásni a system process lelki világába, hogy mit is csinál valójában.
[Itt] egy esettanulmány, hogy Performance Toolkit-tel hogyan lehet felderíteni a hibaforrást.

(#139622) Brumi válasza krealon (#139619) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, mindenből Lenovo driver van fent a gépen, mindig letöltöm a legfrissebbet, ha kapom az értesítést.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139623) Geth válasza gringoka (#139620) üzenetére


Geth
addikt

Win10 smb-ről androidos kodira kipróbálva, nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#139624) krealon válasza gringoka (#139620) üzenetére


krealon
veterán

"win10-ről szeretnék streamingelni egy android boxra amin coreelec fut, melyik lenne a legalkalmasabb megoldás? Ftp? smb? vagy nfs?"

A felsorolt protokollok mind fájl megosztási módok, nem pedig stream szolgáltatások (mint amilyen a DLNA).
Alapvetően a Windwos beépített fájlmegosztása (SMB) megfelelő szokott lenni, csak nagyon elvetemült esetekben (extrém magas bitrátájú forrásanag) lehet szükség nfs (Linux Network File Sharing) beüzemelésére.
DLNA kapcsolatot a Windows Media Player tud megvalósítani. CoreElec-kel működö lejátszó esetén, ez a lehető legrosszabb megoldás.

Szerk: nyelvhelyesség

[ Szerkesztve ]

(#139625) gringoka válasza krealon (#139624) üzenetére


gringoka
aktív tag

4k remuxot lehetséges valamelyikkel?

(#139626) krealon válasza Brumi (#139622) üzenetére


krealon
veterán

"Igen, mindenből Lenovo driver van fent a gépen, mindig letöltöm a legfrissebbet, ha kapom az értesítést."

Ha van még garancia, akkor rohannék vele szervízbe, mert hw hibára gyanakszom ezek után. :((

(#139627) junior11 válasza krealon (#139621) üzenetére


junior11
veterán

Köszönöm, legközelebb megnézem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#139628) Brumi válasza krealon (#139626) üzenetére


Brumi
senior tag

Sajnos nyáron lejárt, felhívtam az Aloha-t, mondták, hogy vigyem be, kb két hét csak a kivizsgálás. Na azt nem, mert napi használatban van a gép. De tudtam beszélni másik Lenovo szervizessel, aki már megrendelte elvileg a kártyaolvasót bele, és majd akkor találkozom vele, ha megérkezik és ráér. 10-20k-t rászánok, de egy drága alaplapot nem fogok cserélni emiatt, ha amúgy minden más működik.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139629) krealon válasza gringoka (#139625) üzenetére


krealon
veterán

"4k remuxot lehetséges valamelyikkel?"

A virágboltból kölcsönzötekkel nem szokott gond lenni SMB használatakor.
Az extrém tesztvideó-állományok igényelhetnek csak nfs-t.

Szerk: link javítás

[ Szerkesztve ]

(#139630) gringoka válasza krealon (#139629) üzenetére


gringoka
aktív tag

Köszi

(#139631) zolee001 válasza ratkaics (#139612) üzenetére


zolee001
őstag

GP- Rdp session time limit

(#139632) m_kovacs válasza krealon (#139624) üzenetére


m_kovacs
tag

ma már az NFS nem igazán Linux specifikus. egyébként meg csak simán
Network File System

(#139633) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok. valaki tudna segíteni nfs létrehozásában?

(#139634) Geth válasza gringoka (#139633) üzenetére


Geth
addikt

Volt valami probléma az smb-vel?

(#139635) m_kovacs válasza gringoka (#139633) üzenetére


m_kovacs
tag

mivel ez egy windows fórum, feltételezem, hogy win OS alatt akarja futtatni. win alatt nincs személyes tapasztalatom, de ezt tudom ajánlani:
https://windowsreport.com/windows-10-free-nfs-server/

(#139636) gringoka válasza Geth (#139634) üzenetére


gringoka
aktív tag

Nem próbáltam de abban is segíthetsz nem vagyok nagy pc guru:DD

(#139637) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok !

lecseréltem az ssd-m egy m.2-es ssd-re, kérdésem az lenne hogy megoldható hogy csak úgy átportoljam valahogy az egész rendszert az új ssd-re ? (ne kelljen újratelepítgetni mindent, újra beállítani mindent ? valahogy átclonozni vagy áttükrözni ? )

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#139638) schumi válasza schumi (#139637) üzenetére


schumi
aktív tag

win10 pro-rol van szó

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#139639) Pyttawrx válasza schumi (#139637) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia igen.
Macrium reflect progival. arról nem szól a fáma, hogy egyszerre be tudod e helyezni a régi és az új ssd-t.
[link]
vagy imaget készítesz:
[link]

(#139640) King Unique válasza schumi (#139637) üzenetére


King Unique
titán

Meg, klónozással és akár mentéssel - helyreállítással is, + a klónozáshoz ezzel a kiegészítéssel ha M.2 PCIe NVMe típusú SSD-ről van szó, mivel önmagában az M.2 megnevezés pontatlan és semmitmondó...

[ Szerkesztve ]

(#139641) schumi


schumi
aktív tag

köszi mindkettőtöknek, -igen pcie m.2 nvme-
:R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#139642) VGYke válasza King Unique (#139640) üzenetére


VGYke
addikt

Ha már klónozás, "image" mentés: nagyon régen a Ghostot használtam, ez óta semmit. Pl. Macrium program egy 330GB partíciót milyen méretű fájlba ment?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139643) King Unique válasza VGYke (#139642) üzenetére


King Unique
titán

Alapértelmezetten 60%-os aránnyal tömörít a képfájlba mentésnél és a mentésnél + a klónozásnál egyaránt intelligent sector copy módszert használ, vagyis csak a foglalt területet menti, klónozza.

(#139644) ledgeri válasza VGYke (#139642) üzenetére


ledgeri
nagyúr

3 módja van: nem csökkent, médium, vagy "nagyon".
Egyszer megnéztem -csak pontos adatokat már nem tudok- és ha a méret számít akkor egyértelműen a nagy kompresszió az ajánlott... Viszont az sem volt annyival de mennyivel kisebb a médiumnál. Viszont -proci és csatolófelületek függvényében, a médium az hamarabb készen volt. Persze a kompressziók adattipustól is függenek...
Ha van rá időd, energiád, akkor azzal az adattal, vagy kisebb particióval nézd meg magadnak követve, hogy mi a limitáló faktorod (ha van HDS-ed, akkor könnyen láthatod, hogy a forrás vagy cél meghajtód ami limitál... esetleg a procid...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139645) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Lenne egy kis problémám, ami régen bizta működött.
A One Drive-ot régen meg tudtam adni másik HDD-re, hogy ott legyen.
Most újratelepítés után nem enged ilyet.
Hogyan lehetne megoldani, hogy a OneDrive a C meghajtóm helyett máshol legyen?
Külön vany egy 1TB-os SSD-m azt csak is erre szeretném használni, a másik SSD meg maradna csak windowsnak.

(#139646) Sub-ZeRo válasza szeva000 (#139645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#139647) VGYke válasza szeva000 (#139645) üzenetére


VGYke
addikt

MS súgó vagy mi.
Sub-ZeRo: bocs nem vettem észre hogy már írtál.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139649) VGYke


VGYke
addikt

Ugye a C:\Users\Nevem\AppData\Local\Temp (442MB) és C:\Windows\Temp (113MB) könyvtárak még most is ész nélkül törölhetők?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139650) King Unique válasza VGYke (#139649) üzenetére


King Unique
titán

Hát magát a könyvárat nyilván nem kellene, max. a tartalmát, de azért a kemény 555 MB-ért nem biztos hogy érdemes akciózni, meg első körben inkább a lemezkarbantartó vagy a Tárterületsegéd használata javasolt... :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.