Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138851) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hát ez csodálatos.
most 1 órája haver laposára feldobtam a legfrissebb 21 verziót és az Edgével az égvilágon semmit, ismétlem semmit nem lehet letölteni.
Opera.exe, Smplayer, 7Zip, de még a saját Microsoft oldalról sem engedi a vcredist ...exét,
"Az ilyen típusú fájlok kárt tehetnek a számítógépben ezért lett tiltva"
Mindent kikapcsoltam amit erre vonatkozóan találtam, Gépházba és az Edge-ben, eredmény nulla.
Ha nincs nálam a mindenes pendrivem amin van FF. portable böngésző akkor itt rohad meg szűzen a haverom gépe, semmit nem lehet letölteni Edgével.
Telepíteni enged bármit az UAC feldobása után de nem lehet letölteni.

mi a rosseb ez...?

(#138852) májkimiki válasza tordaitibi (#138851) üzenetére


májkimiki
őstag

A blokkolt fájloknál a lenyíló kis menüben ott a "mindenképp tartsa meg" opció és telepítheted.

(#138853) tordaitibi válasza májkimiki (#138852) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez volt az első.
Tojik rá.
Mindegy mertsoha nem lesz használva az Edge, amúgy is Opera van már a laposon, már be is van szinkronizálva meg alapértelmezetté téve (ezt legalább hagyta :D ) csak ilyet még sose láttam.

[ Szerkesztve ]

(#138854) májkimiki válasza tordaitibi (#138853) üzenetére


májkimiki
őstag

Pedig működik.

(#138855) tordaitibi válasza májkimiki (#138854) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nálad :) Itt meg nem.
Gépházba
Windows biztonság, Alkalmazás és böngészővédelem, Megbízhatóságalapú védelem és ezt kikapcsoltam.
és egy reboot után működik az Edgébe az általad leírt módszer.
De eddig nem ment, hidd el nem tudtam semmit se letölteni.
Rosszabb mint Gugliék biztonságos Androidja.
Mindegy, nem kell Edge, köszönöm a segítséget.

(#138856) Geth válasza tordaitibi (#138851) üzenetére


Geth
addikt

Böngésző nélkül is lehet ám letölteni :)
Pl. operahoz:
winget install -e --id Opera.Opera

[ Szerkesztve ]

(#138857) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok pár napja elkezde a windows hogy bármikor amikor értesitést kapok vagy kihúzok egy usb-t a gépből az egész windows átvált invertált szín módba de csak addig amíg el nem tűnik az értesités. valaki esetleg valami ötlet mi lehet a gond?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138858) King Unique válasza tordaitibi (#138851) üzenetére


King Unique
titán

Már csak a kíváncsiság kedvéért is direkt rápróbáltam: naprakész (19043.1266) W10 21H1 + 94-es Edge, az itt említett böngészővédelem bekapcsolva, 7Zip, Opera, Visual C++ installer letöltése eleve ok és csak az SMPlayer-t blokkolta a Defender illetve a Smart Screen, de az utóbbinál a böngészőben a megtartás illetve a mindenképpen tartsa meg lehetőséget választva már letölthető volt a telepítő. Vagyis +1 a másik válaszban leírt tapasztalatra, az az általános és normál működés. :))

(#138859) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 Pro-n(asztali PC) hol találom azt az opciót(ha egyáltalán van ilyen), ahol be tudom állítani, hogy egy bizonyos idő után a képernyő kikapcsolása vagy a képernyőkímélő az akkor is érvényes legyen, mikor a Youtube-on el van indítva egy videó vagy zene? Energiagazdálkodási beállításoknál csak szimplán azt tudom állítani, hogy a képernyő mikor kapcsoljon ki, ha nem csinálok semmit a gépen.

(#138860) inf3rno válasza King Unique (#138858) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy nincs admin joga a felhasználónak.

Buliban hasznos! =]

(#138861) King Unique válasza inf3rno (#138860) üzenetére


King Unique
titán

Akkor programot telepíteni sem tudna, UAC után továbblépni, stb.

(#138862) inf3rno válasza King Unique (#138861) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor passz.

Buliban hasznos! =]

(#138863) májkimiki válasza inf3rno (#138860) üzenetére


májkimiki
őstag

Nálam nem rendszergazda a user és működik, meg nincs buherálva semmi.

(#138864) zolee001 válasza snorbi82 (#138844) üzenetére


zolee001
őstag

Ncpa.cpl- vpn kapcsolatod- tulajdonság-és kiválasztod a legördülö listábol a pptp protokolt (valszeg automatán volt)

(#138865) Szotyi222 válasza Kbali (#138849) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

KÖSZI .!
Akkor nem nagy eresztés, már nem is fontos tényező. Win feloldására nem nagy cucc. :R

(#138866) snorbi82 válasza zolee001 (#138864) üzenetére


snorbi82
senior tag

Hidd el, hogy mindent kilrobaltam. Csak az eszkozkezeloben halozatnal minden miniport törlése, restart újra rakta és működött.
Ha kézzel át tettem, akkor el sem indította a kapcsolódást.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#138867) tordaitibi válasza Geth (#138856) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jéééé... Tiszta linuxos! Ezt nem tudtam, ki fogom próbálni. Köszi!

(#138868) tordaitibi válasza King Unique (#138858) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

King tudom hogy másnak, máshol, bármikor, akárhányszor, mindig működik de nem írtam volna hidd el ha nem történik az amit leírtam.
Edge megmakacsolta magát.

Teljesen szűz telepítés után félórával. Mindig hagyom a friss telepítést internetre csatlakozva hogy térjen magához. Hozzá sem nyúlok, szedjen le amit akar, 20-30 perc múlva rutinból rebootolom és elkezdem belakni.
És ekkor az Edge megmakacsolta magát.
Egyedi, eseti hiba de gondolom ezért van a topik,.
Nem azért hogy az a több 100 millió elégedett user, akinek flottul műxik a W10, beírogasson minden nap hogy "Nálam minden oké! hanem a hibák miatt.

Szegény szomszédom autója reggel nem indult, én kiálltam az udvarból az enyémmel és odakiáltottam neki,
Nem értem Feri bácsi, az enyém beindult, ez nem lehet, biztos hogy nem indul a maga autója? Hisz itt Pécelen ma reggel beindult vagy 3000 autó!
:)

[ Szerkesztve ]

(#138869) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Van egy windows 10 gépem amin minden frissítés hibába fut. Minden az utolsó defender frissítésig bezárólag. Teljesen változatos hibakódokat dobál mindegyik frissítés, valójában hiába kerestem nem láttam mintát benne. A 20H2 sem ment fel rá, szóval elég régi már. A Media Tool Creatorral letöltöttem az iso-t és abban a frissítés opciót választottam, de az se tudta frissíteni, hibába futott egyszer csak bezárta magát mielőtt újraindult volna.
Próbáljak még ki bármit, vagy gyaluljam le inkább a rendszert?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#138870) King Unique válasza daninet (#138869) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha az SFC és DISM javítás nem tudja rendbe hozni, WU cache törlése + restart sem használ, valamint a manuálisan indított repair install / upgrade is hibára fut, akkor igen, jobb híján marad kb. a clean install...

(#138871) King Unique válasza tordaitibi (#138868) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válasz lényege az volt, hogy normál esetben úgy működik az Edge böngészőben a letöltés illetve az esetleges blokkolás feloldása ahogyan leírta itt más + én is és nem feltétlen az az általános amit te tapasztaltál - igen, olvastuk és felfogtuk hogy esetedben az történt - , ennyi. :)

(#138872) tordaitibi válasza King Unique (#138871) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"igen, olvastuk és felfogtuk hogy esetedben az történt "

Thanks :)

(#138873) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok a win10 őszi nagy frissitéséről valami hír? Eléggé el van hanyagolva a téma a 11 miatt :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#138874) King Unique válasza nicu71 (#138873) üzenetére


King Unique
titán

Jön a Windows 10 21H2 frissítése

Nem nagy, hanem kicsi funkciófrissítés (Enablement Package) lesz a 21H2, meg ha nem bírsz várni az októberi /novemberi megjelenésig x hetet, akkor ott van pl. az UUP dump, letölthető már egy ideje a W10 21H2 ISO, annak előzetes / végleges (?) verziója...

[ Szerkesztve ]

(#138875) nicu71 válasza King Unique (#138874) üzenetére


nicu71
addikt

Értem hát ezért nem fogom törni magam ,majd jön magától .Azt hittem még valami finomságot még kapunk utoljára ,de hát ez van /a jelenlegi gépem teljesen alkalmatlan a win11re ugyhogy ez az opció kizárt jó ideig/

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#138876) King Unique válasza nicu71 (#138875) üzenetére


King Unique
titán

Mivel 2025-ig támogatott a Windows 10 a Home és Pro kiadásoknál, azért nyilván kapunk még új verziókat, nem a 21H2 lesz az utolsó, meg pláne hogy Home és Pro kiadásoknál 18 hónap egy-egy verzió életciklusa. ;)

(#138877) #86564352 válasza nicu71 (#138873) üzenetére


#86564352
törölt tag

A 2020 májusi óta nincs "nagy" frissítés, szóval sokat ne várj. Nyilván 11-hez ültették át a fejlesztőket. (amúgy elnézve a kiadott állapotát, azon is kell még bőven barkácsolniuk)
Attól is függ mit használsz a rendszerből, pl. az Edge szépen kapja az új funkciókat.

(#138878) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

A windows calendar appról lenne 1 kérdésem, beállítottam hogy szinkronizálja a telefonos gmail kalendáriummal, és meg is jelenik szépen minden, viszont ha nem nyitom meg az appot, egyáltalán nem foglalkozik vele, hogy nekem több értesítő is be van rakva x napra. Nem lehet beállítani hogy addig bombázzon vele amíg le nem okézom, ahogy a telefon is teszi?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#138879) Szotyi222 válasza trialboj (#138878) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Talán itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#138880) Cane


Cane
őstag

Üdv!
Sajnálattal tapasztaltam, hogy a megnyitott mappába betettek a név alatt egy olyan idegesítő funkciót, amely szortírozza a fájlokat idő szerint (annak ellenére hogy fent a mappa fejlécében a módosítás dátuma szerint szeretném a fájlokat rendezni):
-ma
-múlt héten
-múlt hónapban, stb.

Van erre valami mód hogy ezt az idegesítő nap, hét, hónap, stb, rendezést végleg, mindem mappára vonatkozóan kikapcsoljam?

- - -

*Valahogy megtaláltam, jobb gomb majd a csoportosítást "nincs"-re állítottam.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#138881) King Unique válasza Cane (#138880) üzenetére


King Unique
titán

(#138882) #73959936 válasza King Unique (#138876) üzenetére


#73959936
törölt tag

Most nem tudom jól értem-e, de 2025. október 15-től nem lesz támogatása a win 10-nek az általad írt kiadásainál. Miből gondolja bárki is, hogy az ország túlnyomó része a tpm chip miatt teljesen lecseréli majd a gépparkját a win11 kívánalmai miatt ? :U

(#138883) daninet válasza #73959936 (#138882) üzenetére


daninet
veterán

Linusnak volt erről egy videója. Fel lehet rakni anélkül is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#138884) pilipi válasza #73959936 (#138882) üzenetére


pilipi
aktív tag

Aki az elkövetkezendő 4 évben nem cserél gépet azt feltehetőleg nem érdekli, hogy nem lesz támogatása a rendszerének.
Mint ahogy még most is sokan használnak windows 7-es rendszereket.
(Nem emlékszem rá volt-e az elmúlt 25 évben 5 évesnél régebbi hardverem. Ja nem, nem volt) :R

(#138885) Cane válasza King Unique (#138881) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! Disable all lesz.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#138886) #73959936 válasza daninet (#138883) üzenetére


#73959936
törölt tag

#138884pilipi

mindkettőtöknek :R

(#138887) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Van egy érdekes gondom, ami nem egetverően fontos, de hátha van valakinek elképzelése róla. A PC-n 21H1 van, folyamatosan frissítve.
A Feladatütemezővel beállítottam, hogy leállításkor játsszon le egy rövid zenét, ami a beállítás utáni újraindításkor működött, de utána már nem, függetlenül attól, hogy leállítás vagy újraindítás történt-e. Viszont észrevettem hogy olyan WU esetén, amikor újraindítás kell, a leállításkor megy a zene, de csak akkor, utána már nem, egészen a következő ilyen frissítésig.

42LM660S

(#138888) sz.j válasza pilipi (#138884) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szerintem tévedsz, mert pl nekem jóval idősebb konfigjaim vannak (P35 --> E8400, H97 --> i5-4590 és egy cerkás noti + dobozos! windows!) és igenis érdekel, hogy van e támogatás hozzájuk vagy sem.
Az MS miatt konfigot cserélni nincs szándékomban, mert nem csak az I5-ös gép, de többé-kevésbé még a P35-ös is elég nekem a dolgaimhoz .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#138889) daninet válasza sz.j (#138888) üzenetére


daninet
veterán

Nyilván nem kell sajnálni a MS-ot, de azért egy profit alapú cégtől sem várhatod azt el, hogy egyszer fizettél 20 dollárt egy licenszért és cserébe 12 évig szorgosan dolgozzanak minden biztonsági résen. Gyanítom a te munkád díjában sincs 10+ év tartalék. Szerintem az, hogy adnak 7-8 év támogatást teljesen rendben van. Az ipari szektorban meg fizetnek a további frissítésekért.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#138890) sz.j válasza daninet (#138889) üzenetére


sz.j
nagyúr

Részben igazad van, de szerintem csak részben. Egyrészt azért mert az esetleges új cuccok vásárlása "hivatalosan" nem az MS-t gazdagítja hanem az alaplapok és processzorok gyártóit ...., másrészt a notim és az I5-4590-es konfigom se az általad említett 10-12 éves cucc hanem csak 5,5-6 ....
De ha a win11 PC-ellenőrző progi által hiányolt a TPM-et egy kb. 5-10 e forintért kapható TPM modul alaplapba helyezésével megszüntetem, akkor már minden oké lesz, és az MS további hosszú évekig (akár az általad említett10-12 évig is?) újra támogatni fogja a konfigot?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#138891) King Unique válasza #73959936 (#138882) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk amelyik PC-nél nincsen TPM chip illetve még CPU-UEFI szinten sem valósítható meg az fTPM és PTT, vagy netán olyan régi hogy még legacy BIOS-os, az már most is elavultnak számít és 2025-re pláne az lesz... :U Lecserélni egyébként bár illene de nem feltétlen muszáj csak emiatt, az itteni W11 topikban is gyakran téma mostanában a hogyan hackeljük fel erővel nem támogatott PC-re. :DD

(#138892) daninet válasza sz.j (#138890) üzenetére


daninet
veterán

pár hozzászólással fentebb linkeltem a videót ahol Linus elmagyarázza nem feltétlen van a chip-re szükség, és nem kell a rendszer működéséhez. 8 perctől mutatja a videóban hogy kell az iso fájlt módosítani, hogy felmenjen.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#138893) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Kérdésem: Win10 leállítás alatt, néha, felugrik az az ablak, hogy a "Program Manager" még fut, biztos leállítom? Holott, tudtommal minden alkalmazás be van zárva.
Mi okozhatja a jelenséget?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#138894) sz.j válasza daninet (#138892) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de képbe vagyok .... :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#138895) nomic


nomic
aktív tag

Heló!

A napokban szeretnék búcsút inteni a Windows 7nek és feltenni a 10et. Annyi kérdésem lenne, hogy érdemes e tisztán, mindent letörölve telepíteni, vagy elég csak "frissíteni"?

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#138896) King Unique válasza nomic (#138895) üzenetére


King Unique
titán

Itt elsőször inkább az a kérdés, hogy meg akarod-e tartani a telepített programokat, beállításokat, személyes fájlokat in-place upgrade-del, vagy nem és nem gond ha a clean install lehetőséget választva mindent a 0-ról újra kell telepíteni.
Egyébként meg az utóbbit célszerűbb, pláne ha nem teljesen 100-as már a ki tudja mikor telepített és mióta nem frissített W7. :))

[ Szerkesztve ]

(#138897) nomic válasza King Unique (#138896) üzenetére


nomic
aktív tag

2018-ban lett utoljára újratelepítve, azóta kikapcsolt frissítésekkel, szóval gondolom jobban járok a tiszta telepítéssel. Rendszer és a programok az SSD-n vannak, HDD-n játékok és személyes dolgok, mint telefonról átmentett képek és hasonlók.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#138898) Doky586 válasza nomic (#138895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

érdemes

(#138899) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Újra előjött a ventiszabályzós anomália a windows elindulására.
Mikor betölti az üdvözlőképernyőt leállítja az összes ventit a gépben, majd párat újraindít, de nem mindet.
Nem telepítettem fel semmit.
Sőt... jól működött a gép míg el nem mentem itthonról, bekapcsolva hagytam, mire hazaértem már állt a ventik fele, s egy új frissítés várt a windows-ra.

Pór hónapja már beszopt@m ugyanezt, s csak a windows újratelepítés segített.
Van valami ötlet, mert semmit nem találok a neten...

(#138900) VGYke válasza Czmorek (#138899) üzenetére


VGYke
addikt

Csak tipp: én első körben a BIOS-ban néznék körül...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.