Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139101) Attila0


Attila0
őstag

Üdv.

Az mitől lehet hogy aktivált Windowson eltűnik a tálcaszín váltásának lehetősége? Valamitől fehér lett és most nem tudom megváltoztatni. :R

(#139102) Pyttawrx válasza viperabácsi (#139100) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez a hdd-s gépeknél jellemző szikott lenni. Ssd-t tegyél bele, meg ha lehet, akkor ramot még, de ssd lesz a megoldás.
de ne várj csodát, ebbe egy iszonyt lassú cpu van.

(#139103) Pyttawrx válasza Attila0 (#139101) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Asztalon jobb klikk testreszabás?

(#139104) viperabácsi válasza Pyttawrx (#139102) üzenetére


viperabácsi
addikt

És az asztali ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139105) Attila0 válasza Pyttawrx (#139103) üzenetére


Attila0
őstag

Természetesen ott kerestem, de valamiért kiszürkült a tálca színének beállítási lehetősége. Csak nem jövök rá miért. :N

(#139106) Pyttawrx válasza Attila0 (#139105) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Aktivált a windows?

(#139107) Pyttawrx válasza viperabácsi (#139104) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A hdd-t kell cserélni. Sok hdd-s gép produkálja ezt. Meg az sem mai darab, de az egy olcsóbb ssd-vel, még használható állapotba hozható. Wd green 120-240gb, plusz 4gb ram nem árthat.

(#139108) Attila0 válasza Pyttawrx (#139106) üzenetére


Attila0
őstag

Igen.

(#139109) Fire/SOUL/CD válasza Attila0 (#139108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapértelmezett Windows üzemmódot világosra állítottad? :U
(Ugyanott a színeknél van az opció)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139110) Attila0 válasza Fire/SOUL/CD (#139109) üzenetére


Attila0
őstag

Igen! :C

(#139111) Zoz válasza viperabácsi (#139100) üzenetére


Zoz
őstag

N-es proci ráadásul vinyóval... ennél sz...bb gépet nehéz találni... hagyd dolgozni, pár nap alatt csak végez :)

(#139112) viperabácsi válasza Zoz (#139111) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kereszt anyum gépje nem lehet meggyőzni , hogy dobjuk ki.
Az asztali is régi f@s az meg haver muterjáé , csak mindenki engem talál meg m9ikor gond van :D

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139113) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Windows 10 Home (magyar), PC.
Néha használom a telefon vezetékes headset-jét (IEMs + 1 mikrofon a bal oldali vezetékén).
Régen kvázi "belehallatszott" a mikrofonba ha valamit hallgattam a headseten. Tisztán, mintha a mikrofon venné fel. Most nem. Valami szűrő van bekapcsolva? Nem jöttem rá. Valaki tudja hogyan lehet kikapcsolni?
A headset jack dugója TRRS. PC-n nincs TRRS hüvely, egy adapter választja szét az 1 TRRS-jack dugót 2 jackdugóra (mikrofon-ra és sztereó speakerre/fülhallgatóra.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#139114) atala


atala
addikt

Felteszem ide is a kérdést, mert ezt a topicot többen látogatják. :)

Amennyiben az alaplapra nem lehet rébebbi BIOS verziót felrakni, (mert a gyártó letiltotta) és én ezt megpróbálom, akkor csak nem fogja engedni, vagy ezzel tönkre mehet a BIOS?

Az alaplap MSI H310-A-PRO. Nem tudom, hogy ezen lehet-e visszafelé frissíteni, de nagyon jó lenne.

(#139115) Fire/SOUL/CD válasza atala (#139114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem lehet egy BIOS-t downgrade-elni, akkor nem is fogja engedni az alaplap, kapsz egy hibaüzit, hogy pl. bocsesz, de a jelenlegi BIOS újabb, régebbit meg nem tehetsz fel...
(Régi idők emlékei, hogy ne lehessen downgrade-lni szerencsére)
A megadott alaplapodon nem látom akadályát a régebbi BIOS-ra történő "frissítésre".
(FAT32-re formázott pendrive-ra másold fel a megfelelő/kitömörített BIOS fájlt, majd használd az M-FLASH funkcióját)
BIOS frissítést csak saját felelősségre!!!

UI: Már egy jó ideje vannak olyan alaplapok is, amelyeken külön flash gomb van a hátuljukon, ilyenkor CPU/RAM/VGA stb nélkül is lehet BIOS-t frissíteni(csak a "meztelen" alaplap, csak a táp van rákötve, semmi más)

Legközelebb BIOS kérdéssel 8azért jobb, ha nem csinálsz belőle rendszert :DDD ) ebbe a topikba is írhatsz: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139116) atala válasza Fire/SOUL/CD (#139115) üzenetére


atala
addikt

Köszi a válaszod! Megpróbálom, remélem nem lesz gond.

(#139117) tutitibi válasza King Unique (#139017) üzenetére


tutitibi
senior tag

Szia!

Legfrisseb build-el rendelkező WIN ISO- 21H1-t honnan lehet letölteni ? Enterprise verzió kéne.
Állítólag lehet a mefia creation tool-al is vagy az nem az igazi ?

(#139118) coco2


coco2
őstag

Friss jelenség, ami furcsa. Időként az egér lenyomott bal gombját jobb klikk-nek érzékeli. Néha meg mintha alt vagy ctrl billentyű lenne lenyomva, pedig nincsen. Relatíve új hardver, ki van csukva a hardveres probléma. Win10 szoftveres problémára gyanakszom. Másnál is jött elő ilyen?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139119) King Unique válasza tutitibi (#139117) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 letöltése: Az Enterprise-kiadások a mennyiségi licencszolgáltatási központból tölthetők le.
Download Windows 10 Enterprise ISO With Media Creation Tool
UUP Dump - Download Windows Insider ISO

Az Enterprise-kiadás használata normál esetben és legálisan szervezeti szinten értendő, azaz cégek, ilyen-olyan intézmények, stb., ahol adott a VLSC vagy egyéb hasonló letöltési forrás. :))
Az UUP dump esetében az alapértelmezett Home- és Pro-kiadások mellett akár Enterprise-kiadás is hozzáadható a képfájlhoz, lásd az alábbi screenshoton.

[ Szerkesztve ]

(#139120) Armagedown válasza King Unique (#139119) üzenetére


Armagedown
őstag

Hogyan tölthető le az UUP Dumpról a stabil kiadás?
Közben látom, hogy nem erre a célra szánták ezt az oldalt :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#139121) tutitibi válasza King Unique (#139119) üzenetére


tutitibi
senior tag

great

(#139122) coco2


coco2
őstag

Letöltöttem egy keyboard tesztert ellenőrizni beragadó gomb vagy olyasmi hibát. Furcsa jelenség: amikor lenyomom a jobb alt-ot, a bal ctrl is lenyomódik. A jelenség oka ismeretlen. A bal ctrl-el nem nyomódik le a jobb alt.

Keyboard driver már kapott egy eltávolítás / automata reinstall-t.

Bárki látott már hasonlót / bármi ötlet mit lehet kezdeni vele?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139123) King Unique válasza Armagedown (#139120) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a linkelt útmutató kellően egyértelmű a használat szemléltetéséhez, ahogyan a stabil (Latest Public Release build) és full naprakész (19043.1288) Windows 10 21H1 ISO-t generáló script letöltési lehetősége is. :B

[ Szerkesztve ]

(#139124) Zoz válasza Armagedown (#139120) üzenetére


Zoz
őstag

Latest Public Release build

(#139125) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van a windows 10-hez valami külső program amivel szabadabban testre szabható akár a külseje akár más dolgok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139126) Cs1csó válasza Pityu. (#139125) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg a Winaero Tweaker-t ki lehet próbálni.

(#139127) Pityu. válasza Cs1csó (#139126) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi ránézek a progira :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139128) zolee001 válasza hzcs (#139031) üzenetére


zolee001
őstag

Local sec policy--network---
Vagy reseteled a settingsben

(#139129) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, az elsődleges MS fiókot hol lehet megváltoztatni, ami megjelenik bal felül, amikor belépünk a gépházba? Tegnap kiírta, hogy adjak hozzá máslagos emailt, hozzáadtam és átváltotta elsődlegesre...

Megyen!

(#139130) OldMike válasza CptAdamica (#139129) üzenetére


OldMike
őstag

A Windows/Rendszer naplóban van ez a figyelmeztetés:

Azt szeretném tudni, hogy ennek mi a jelentősége?
Én mint egyszerű felhasználó kell, hogy foglalkozzak vele, egyáltalán tudnék-e tenni valamit?
21H1 van, és a legfrissebb build (Pro)
Köszönöm

Elnéztem, nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#139131) hzcs válasza zolee001 (#139128) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi, kipróbálom. Furcsállnám, hogy egy friss telepítésnél resettel kell kezdeni, hogy jól működjön a hálózat.
Üdv

(#139132) King Unique válasza King Unique (#138416) üzenetére


King Unique
titán

Na, egy kis update, hogy a Rufus 3.17-es verziójánál 4+ GB-os install.wim fájlt tartalmazó 64 bites standard (nem MCT-s ESD) W10 ISO-knál az UEFI-NTFS séma szerinti kiírás már végre Secure Boot kompatibilis. :))

(#139133) Cs1csó válasza King Unique (#139132) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :C :C

(#139134) st3v3np3t3r válasza King Unique (#139132) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Már ideje volt :DD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#139135) Pikaa válasza King Unique (#139094) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm, de egyik sem működik, sajnos! :F :(( :W

[ Szerkesztve ]

(#139136) King Unique válasza Pikaa (#139135) üzenetére


King Unique
titán

Abban a leírásban 6 db (!) módszer van ismertetve a .NET 3.5 telepítéséhez, + a másikban is 4 módszer az adott hibakód miatti problémára elhárításához. Az "egyik sem működik" kijelentés értelemszerűen akkor helytálló, ha ezek mind és megfelelően végrehajtva ki lettek próbálva, ellenkező esetben viszont eleve nincs miről beszélni addig... + Itt nem derült többek között az sem, hogy milyen Windows 10-verziónál van ez, Microsofttól letöltött ISO-val vagy más által buherálttal lett-e telepítve, a rendszer naprakészre lett-e frissítve és újraindítás megtörtént-e, stb.

[ Szerkesztve ]

(#139137) krealon válasza viperabácsi (#139099) üzenetére


krealon
veterán

A múlt héten egy HDD-SSD cserenél (Macrium klónozás) bukott ki, hogy a május óta nem frissülő Windows 10, Windows Update hibája mögött, a HDD-n keletkezett hibás szektorok állnak. :Y
Szerencsére szoftveres úton rendbe lehett hozni, majd a klónozás után a Windows Update is működni kezdett.

(#139138) Pikaa válasza King Unique (#139136) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Először is köszönöm a gyors válaszaid, segítséged!

Igazad van, végig csináltam mind, de lehet nem megfelelően!

Nem tudom, hogy milyen Win10-et raktak fel, mert elvittem volt szervízbe, viszont azt vettem észre, hogy nem tudom frissíteni a windowsot és nem is volt eddig frissítés. Hogyan tudom tudnám újratelepítés nélkül frissíteni?

(#139139) King Unique válasza Pikaa (#139138) üzenetére


King Unique
titán

How to Check for and Install Windows Updates in Windows 10
How to Upgrade to Windows 10
How to Update to Latest Version of Windows 10 using Windows 10 Update Assistant

Tehát 20H2 verzió, de 19042.746 buildszámmal, vagyis január óta nincsen frissítve... Ez esetben az 1. lépés értelemszerűen a naprakészre frissítés lenne, de ha a szervizben a hülyéi esetleg blokkolták valamilyen programmal a Windows Update működését (példa), akkor nem meglepő ha ahhoz köthető alap dolgok nem működnek megfelelően. :B

(#139140) tizenketto12


tizenketto12
csendes tag

Sziasztok!
Került hozzám egy Intel ssd amire szeretném rátelepíteni a win10-et usb-ről, amit a rufus programmal varázsoltam rá, biosban kiválasztottam elsődlegesnek a pendrive-ot, másodlagosnak az ssd-t, újraindítás után végig fekete képernyő fogad, nem történik semmi vagy 3 percig, majd pixeles ábrákat mutat:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=53120211025_182843.jpg

Kérem aki érti a problémát, segítsen! :O

(#139141) King Unique válasza tizenketto12 (#139140) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat hogyan kellene pendrive-ról Windows 10-et telepíteni. Ahol esetedben nem derült ki, hogy a W10 ISO honnan lett letöltve, Rufus melyik verziójával - a legújabbat, jelenleg a 3.17-eset javasolt használni - lett pendrive-ra írva, MCT-vel kreálva is a mellékelt screenshoton lévő állapot van-e, maga a pendrive jó-e és szükség esetén másik USB-porton másik pendrive-val próbálva mi a helyzet, nincs-e esetleg valamilyen hardverhiba (pl. VGA, RAM), stb.

[ Szerkesztve ]

(#139142) Pikaa válasza King Unique (#139139) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Nekem is ott van a stopupdate cucc, mit tegyek vele? Az miatt lehet az egész akkor!?

(#139143) King Unique válasza Pikaa (#139142) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen próbáld letiltani vagy inkább eltávolítani (uninstall) ha lehet, majd újraindítani a Windows 10-et és utána újrapróbálni a frissítést majd a .NET 3.5 telepítését, stb.
Igen, esélyes hogy amiatt, mik ki nem derülnek utólag. :D

(#139144) Pikaa válasza King Unique (#139139) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm szépen, KIRÁLY vagy! :R :C :R

(#139145) classic B válasza OldMike (#139130) üzenetére


classic B
aktív tag

Semmi jelentősége nincs, figyelmen kívül hagyható.

(#139146) OldMike


OldMike
őstag

Köszönöm.

42LM660S

(#139147) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Jött ma este egy frissítés winh-ez és most fél órája ezt írja ki a win. [kép]
Próbáltam kinyomni power gomb-al,de ugyanez jön be - a gép meg kéne...

(#139148) King Unique válasza ToBeY (#139147) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha 21H1 verziónál a KB5006738 számú frissítésre célzol, akkor az eleve csak választható frissítés és ennek okán nem kötelező telepíteni, meg a Windows Update sem fogja magától. :N Ha meg manuálisan te magad engedélyezed a letöltést és telepítést, akkor értelemszerűen azzal a céllal mert frissíteni akartál és éppen nem kellett annyira a gép, ahol a ilyenkor meg kellene várni amíg befejeződik a folyamat. :)) Ha sikertelen a frissítés, akkor úgyis visszavonja a rendszer, de a WinRE menübe lépve illetve a telepítőről bootolva is megoldható szükség esetén a legutóbbi frissítés eltávolítása.

(#139149) Dumi86 válasza ToBeY (#139147) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hello. Nálam is ugyanez volt...Kinyomtam a gépet(kikapcsolás a bekapcsoló gombbal),újra bekapcsoltam és végig ment. :F Windows Update nem írja,hogy nem jól rakta volna fel. Mindenesetre nem hiszem,hogy ezt így kell csinálni :DDD

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#139150) Cs1csó válasza Dumi86 (#139149) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szintén, reset megoldotta most 20%-on áll - korábban 21%-nál -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.